HOOFDSCHOTEL? VLEES! mi Kwestie van moddereiland „Grote Gat" in de raad van Oostburg Bejaardentehuis komt aan Ledelplein ZUID-BEVELAND ROOKVERDRIJVERS DE VEY MESTDAGH MARKTBERICHTEN DIPLOMA'S VOOR 18 LEERLINGEN C.B.T.B.-SCHOOL ARENDSKERKE G.S. METEN MET TWEE MATEN BIJ BOUWAANVRAGEN KADAM A.M.Z. START DEZE WEEK MET STADSBUSDIENST DOOR GOES ik' AG FN DA WOENSDAG 29 APRIL 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 (Advertentie) „Beter die paar huizen op kunnen offeren" Het moddereiland in het „Grote Gat", dat onstaan is door de aanleg van een nieuw weggedeelte in de weg Oostburj St.-Margriete, is dinsdagavond in c gemeenteraad van Oostburg vanzelfspr kend ter sprake geweest. Dat men eigenlijk weiqig verder mee kwam. was misschien oen gevolg van het feit dat het raadslid C. Ie Nobel wegens ziekte afwezig was. De heer Le Nobel is zelf nauw bij de kwestie betrokken, omdat h(j samen met zjjn zuster, mej. H. J. M. Ie Nobel, eigenaar is van het betrokken kreekgedeelte. De zaak werd nu ter sprake gebracht door de heer J. Barendregt (g.b.) naar aanleiding van een afschrift van een schrijven, dat mej. Le Nobel over de kwestie naar het waterschap het Vrije van Sluis had gestuurd. De heer Baren dregt wilde van burgemeester J, L. van Leeuwen nu wel eens weten hoe het zat. „Het Grote Gat is een van de mooiste plekjes van de gemeente, en als dat nu verknoeid wordt dan hadden we beter die paar huizen op kunnen offeren", zo constateerde hij. De voorzitter vond het nu nog te vroeg om de zaak aan te pakken. Wel is er al overleg geweest met het waterschap het Vrije van Sluis, maar zolang men nog met het werk bezig is kan er weinig worden gedaan, dacht hij. In ieder geval zegde burgemeester Van Leeuwen toe, dat na oplevering van het werk de hele zaak zal worden opgenomen met het waterschap het Vrije van Sluis en even tueel met de stichting het Zeeuwse land schap. Overigens meende de burgemees ter dat het alleen een kwestie van geld zou worden. Met de stem van de heer W. C. F. de Coene (k.v.p.) tegen, besloot de raad om een perceel bouwgrond aan het Ledelplein te bestemmen voor de bouw van een bejaardentehuis. De heer De Coene stelde dat hij altijd tegen het plan is geweest, omdat z.i. een bejaardentehuis op die plaats niet thuis hoort. Voorts ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met een voorstel om een perceel gemeentegrond aan de Oude Haven te ruilen met een perceel van de familie De Smit. „De familie De Smit is er mee geholpen, en de gemeente heeft er geen enkele schade van, omdat alle kosten voor rekening van de familie De Smit komen", zei burgemeester Van Leeuwen nog. De heer P. J. van Hee (p.v.d.a.) wilde nog weten waarom de gemeente het niet gewoon verkocht had, maar dat noemde de voorzitter niet verstandig omdat het nieuw verworven stuk later nog van pas zou kunnen ko men als ruilobject. Meer bedenkingen had de raad hy het -oorstel van b. en w. om de uitgifteprijs •an dc gTonden in het exploitatieplan 't Schuttebocht" te verhogen van ƒ20,25 tot ƒ21,25 per m2. Deze verho ging wordt hoofdzakelijk veroorzaakt doordat het nodig gebleken is de grond te draineren, omdat bjj hevige regenval wateroverlast werd ondervonden. De heer Barendregt vond dat men by 't Schuttebocht steeds maar voor ver rassingen kwam te staan. Hy had zich indertijd tegen het plan gekeerd omdat hij er niet in geloofde. De vertragingen die bij het werk opgetreden zyn, heb ben mij wel gelijk gegeven, zo consta teerde de heer Barendregt. Hij zei het nu wel tijd te vinden dat~"de gronden worden uitgegeven. Op dit punt kon burgemeester Van Leeuwen hem geruststellen, omdat ln een van de vol gende bijeenkomsten van de raad de voorstellen tot verkoop zullen worden ingediend. De heer E. Dekker (prot. chr.) wilde nog weten of de gegadigden van de verhoogde prijs op de hoogte wa ren, wat de voorzitter kan bevestigen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad voorts akkoord met een wijziging van de gemeentebegroting 1963 en met de benoeming in tijdelijke dienst van de heren F. A. O. de Paauw. A. Verdonk en C. Th. A. van Waterschoot als leraar aan de gemeentelijke gymnasiale afde ling van het Koningin Wllhelmina- lyceum. Eervol ontslag werd verleend aan de heer G. P. N. van Akkeren als onderwijzer aan de openbare ulo. Tijdens de rondvraag beloofde de voor zitter nog dat er wat gedaan zal wor den aan de verveloze houten schotten aan de woningen in de oude Van Ostade- straat en dat zal worden nagegaan of er in Oostburg inwoners op het ge meenteriool zijn aangesloten die geen rioolbelasting betalen. Dit naar aanlei ding van vragen van de heer De Coene. De heer A. A. van Terheyden (k.v.p.) vroeg nog aandacht voor de reddings haken die vaak onvindbaar zijn opgebor gen. Dat kon niet anders meende de burgemeester, omdat de ervaring leert dat deze haken vaak verdwijnen óf ver nield worden wanneer ze te opvallend zijn aangebracht. GOES NIEUWDORP Vergadering N.C.V.B. De afdeling van de N.C.V.B. te Nieuw- dorp, kwam dezer dagen in vergadering bijeen onder leiding van mej. J. M. Dik- kenberg. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling momenteel 64 leden telt. In de plaats van mevrouw E. Verhage-Kra- mer werd gekozen mevrouw N. van Lie- re Walhout. Verder werd de avond ge vuld met declamatie door mevrouw v. Kramer v. Driel te Middelburg. Mevrouw C. Dekker-Matthijsse hield een inleiding over „Ruth". WALCHEREN MIDDELBURG Otto Sterman voor jongerencontact Voor veel belangstellende leden van het r.-k. jongerencontact te Middelburg bracht Otto Sterman zondagavond in „De Schakel" zijn programma „Alleen voor blanken". Dit programma bestond uit verhalen die gebaseerd zijn op de strijd van de gekleurde volkeren om een menswaardig bestaan. Het ernstige ge deelte van voor de pauze bevatte een vijftal verhalen, waarvan vooral het stuk „noem mij geen nikker" van Joseph Re ding en het verhaal „de bank"' van Ri chard Rive veel indruk maakte. Na de pauze volgden meer humoristische ver halen, afkomstig onder meer van Cura sao, Ethiopië en Haïti. De geslaagde avond van de voordrachtskunstenaar werd besloten met een gezellig samen zijn, waarbij „The Skybolts" uit Vlissln- gen voor een aantrekkelijk muziekje zorgden. in verschillende modellen Nu eerst kijken bij Bellamypark 45 - 58 VLISSINGEN GEZINSDIENST VAN HERVORMDE GEMEENTE EN LEGER DES HEILS De Nederlands hervormde gemeente van Goes en het korps van het Leger des Heils in de Ganzestad hebben zondagmiddag gezamenlijk een ge- zinsdienst in de Grote Kerk gehou den. Er bestond veel belangstelling voor: ongeveer zevenhonderd kinde ren van beide zondagsscholen met him ouders bevolkten de kerk. De jeugdgroepen van het Leger des Heils namen met gitaarmuziek en zang het muzikale deel van de dienst voor hun rekening. Ds. H. J. Teutscher sprak over „Thomas" en majoor K. Bilder behandelde in een korte toespraak de hemelvaart van Christus. WISSENKERKE Verkiezing bestuursleden ziekenhuisverpleging Dezer dagen werd in hotel De Kroon] te Wissenkerke een algemene leden vergadering gehouden van de zieken huisverpleging Zuid- en Noordbeve- land, afdeling Wissenkerke en Geers- dijk. De vergadering, waarvoor slechts enkele leden aanwezig waren, werd geopend door de vice-voorzittel' de heer J. van Halst. In de voorzittersvacature dokter J. L. J. Bruynzeel werd gekozen de arts J. van Arkel. Het bestuurslid de heer J. Dijke werd herkozen. De heren M. Verburg, J. Dijke en Adr. Filius werden als afgevaardigden aan gewezen naar de algemene vergade ring op 9 mei a.s. te Goes. Bij de rondvraag gaf hoofdbestuurslid de heer A. J. Heyboer een toelichting op gestelde vragen, waarna de heer Van Halst de vergadering sloot. •s-H.-HENDRIKSKINDEREN Uitvoering „Heer Hendrik" In het gem. verenigingsgebouw te '-H.- Hendrikskinderen werd de jaarlijkse uit voering gegeven van de toneelvereniging „Heer Hendrik''. Na het openingswoord van voorzitter J. du Bois, gaf de muziekvereniging „Ex celsior" uit 's-Heer-Arendskerke o.l.v. de heer P- Burger een concert. Vervolgens werd door de plaatselijke to neelvereniging het blijspel „Daar moet je een vrouw voor zijn" opgevoerd onder regie van mevrouw Cardon-Kakebeeke uit Goes. KRABBENDUKE Wijziging ophaaldienst huisvuil in Krabbendijke In plaats van donderdag 30 april en donderdag 7 mei wordt het huisvuil in die weken te Krabbendijke opge haald op maandagmorgen en woens dagmorgen. Collecte De door de vereniging van wijkverple- gng en tuberculosebestrijding gehouden mmabloemcollecte heeft in de gemeen te Krabbendijke 135,78 opgebracht. WOLPH AARTSDIJK Slotavond instuif Zaterdagavond gaf de instuif der Ne derlands hervormde kerk te Wolphaarts- dijk voor een volle zaal van het Dorps- de heer J. P. van der Schraaf, volgde een schetsje „De porcelijnen kan", waarna de instuifband optrad. Ten slotte voerde een aantal leden, onder regie van de heer J. Westerweel, op verdienstelijke wijze het toneelspel in 3 bedrijven „Waarom zweeg je zo lang?'' op. De avond werd gesloten door ds. D. J. Baars. Programma voor koninginnedag Het programma voor de viering van koninginnedag te Wolfaartsdijk is als volgt: 8.45 uur: traktatie schoolkinde ren op de scholen; 9.00 uur: zanghul- de schoolkinderen in samenwerking met „Advendo" voor het gemeente huis; 9.00 uur: Ontvangst gedeco reerden ten gemeentehuize; 9.30 uur: kleutermanifestatie bij de christelijke kleuterschool. Schoolvoetbalweastrijden: 10.00-11.10: Prinses Wilhelminaschool-christelijke nationale school; 13.00-14.10 uur: christelijk nationale school-o.l.s. Oud- Sabbinge; 15.00-16.10 uur: o.l.s. Oud- Sabbinge-Prinses Wilhelminaschool Schoolkorfbalwedstrijden10.00-10.50 uur: christelijk nationale school-Prin- ses Wilhelminaschool; 13.00-13.50 uur: o.l.s. Oud-Sabbinge-christelijk natio nale school; 15.00-15.50 uur: Prinses Wilhelminaschool-o.l.s. Oud-Sabbinge. Prijsuitreiking: 16.15 uur: prijsuitrei king van de gehouden schoolwedstrij- den op het sportveld. 16.30-17.45 uur: behendigheidswedstrij den met bromfietsen voor personen van 16-25 jaar op het parkeerterrein aan de Villa Novastraat. 19.30 uur: rondgang „Advendo". OVEZANDE Collecte De collecte voor noodlijdende kerken en personen in de Ned. herv. kerk te Ove-f zande heeft 32,opgebracht. Gemeentebode Sol van Terneuzen leidde excursie Het wordt druk met de excur sies naar het gebied van Terneu zen en de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone. Regelmatig komen ten gemcentehuize in Terneuzen me dedelingen binnen, dat gemeen teraden, groepen jongeren, oude ren, vrouwenverenigingen etc. van plan zijn op excursie te ko men. Prettig uiteraard, die be langstelling voor de ontwikke lingen in dat gebied. Het ge meentebestuur van Terneuzen aarzelt dan ook geen moment om iemand met het gezelschap mee te sturen voor het geven van in- en toelichtingen. Maar het wil wel eens gebeuren, dat er een paar gezelschappen tegelijk komen en dat andere gemeentefunctiona rissen zoda nig door werkzaamheden in be slag worden genomen, dat het moeilijk wordt een „gids" met het gezelschap mee te sturen. Dat was ook dinsdagmiddag het geval, toen een groep bejaar de Zeeuwen uit Hedenesse op excursie kwam en één van de ambtenaren al met een groep plattelandsvrouwen op stap was. „Ik heb maar één mar meer, die dat kan en dat is de gemeente bode", moet burgemeester mr. H. Rijpstra hebben gedacht. Een goed idee van Térneuzens bur gemeester. Gemeentebode Sol, een geboren Terneuzenaar, nam het gezelschap mee en ontpopte zich als een uitstekend tolk, gids en explicateur. Alsof hij hele dagen niets anders doet gaf ge meentebode Sol een uitvoerig relaas aan het gezelschap over de veranderingen van Terneu zen, de kanaal- en aanpassende werken en over de nieuwe in dustrieën. Men ziet het: ook een goede gemeentebode is zijn ge wicht in goud waard. Totale aanvoer ««3. WeeZaanvoer 64». Vette, BEURSBERICHT MARKT GOES. koelen en osren 400. Gebrulkavee 8el. Vette 23 april Granen en peulvruchten (laatste no- kalveren 490. Gr&elailveren 247 Nuchtere kal- tering» Tarwe, baal* 17"-, boerenschoon af veren 2300. Varken* 8. Biggen 38 Paarden 27 boerderij 2S-33 per 100 kg. Oroene erwten Veulen» Schap» of lammeren 87. Welde- j ooerenschoon al boerderij 33—38 per 100 kg. of xulglammeren 75 Bokken of gelten 27. Srhokker». boerenschoen af boerderij 30—47.40 Prijzen (rcrp. voor Ie. 2e en 3e kwaliteit) I per 100 kg. On ets per kg) Aardappelen. Bintje. 34 mm opw. binnenland- Vette koeien 450-445 «S0-400 320-340 sortering 840-8 per 100 kg. Bintje voor Vette kalveren 310-230 280-310 270-230 erport 8.S0—9 per ITO kg. Purore. 34 mm opw. Slachtpaarden 340 320 2tf> binnenlandse sortering 11—13 per 100 kg. Meer prijzen (reip. voor le. 2e en Se kwaliteit) lander. 34 cam opw binnenlandse sortering I 12—52 40 per 100 Levering aan de aorteer- 440 tnrlchung. Sorteerkosten voor rekening koper. 140 Vrederasrdsppelen noteerden 3 per ITO kg. TO Vla*. Ongerepeld 8—24 cent per kg. Gerepeld 100 ij-m cent per kg. 120 Cln per nuk. Gra»ka:veren CU Nuchtere kalveren Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koelen 190 490 120 130 1300 1100 prijzen goed prijshoudend Vette kalveren aan- voei even meer. handel vlug. prijzen vast. Grasicalveren aanvoer tets minder, prijzen rolm prijshoudend. Nuchti aanvoer groter, handel williger, prijzen hoger. Lopers en biggen aanvoer matig, handel stroef, prijzen vooral met hoger. Slachtpaarden aan voer klein, handel tamelijk, prijzen hoger. Schapen en lammeren aanvoer tamelijk, han del goed, prijzen onveranderd. Kalf- en melk koeien aanvoer gewoon, handel levendig, prij zen even hogc-r. Vare koelen aanvoer al.' vorige week. handel goed prijzen ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen vast. VEILING KRABBENDIJKE. 28 april. Appels: Golden Delicious 1 80-85 101. 75-80 102—101. 70-75 85-100. 84-70 83-84. 60-64 67—69, 2 80-84 84-86, 75-80 71-89. 70-75 73—86, 64-70 63-77. 60-64 56—65. 2D 27—38. 3 grof 5465, 3 fijn 29—38. kroet 12-15. Win ston 1 80-85 93. 75-80 102-109. 70-75 101-112. 65-70 84—97. 60-65 73. 55-60 46. 2 75-80 93. 70-75 89. 65-70 76. 60-65 60-65, 65-60 40—42, 2D 29. 3 grof 52—72, 3 fijn 29. kroet 14. VEILING GOES. 28 april. Golden Delicious 1 cC-8S 96-1:2. 75-80 100ITO. 75-75 98101, 64-70 85—l/l-CS 63— 73. 2D 21—49. 2 80-85 89-92. 75-80 78-96. 70-75 6693 65-70 65-83. 60-65 58-75. 3 grof 44-74. 3 fijn 35—57. kroet 23—38. stek 10—30 Jonathan 1 75-80 74—75. 70-75 73—74 65-70 69-71. 60-65 65—67 2D 39—42. 2 70-75 65—58 65-70 54—46. 60-85 62—54. 3 gTOf 45—58, 3 fijn 35—40. Winston 1 70-75 90 65-70 82. 60-65 58 55-60 41—53, 2D 27. Diverse appels kroet 15. Totale hard fruit 5100 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Export garnalen 2028 kg. 132—170. Schar 131 kg. imj "3 Bot 411 kg. Wijting 121 kg. Kabeljauw 8 kg. 7TO TOO Tong 27 kg. Paling 9 kg. Oagesorteerde vis X ndel redelijk, tg. Eindles in 's-Heer-Arendskerke Landbouwzaken onder de loep Burgemeester van 's-Gravenpolder Toegetreden tot ambulancedienst De Zeeuwse C.B.T.B. heeft het afgelo pen jaar aan de christelijke landbouw school in '.s-Heer-Arendskerke weer een landbouwers in-spe lag dinsdagmiddag de bekroning voor hun werk in het tier de cursusjaar gereed: het diploma. Zij ontvingen het getuigschrift zoals ge bruikelijk tijdens de eindles in het schoolgebouw Ditmaal uit handen van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. de Jager uit Nieuwdorp. neuzen; J. M. de Kok. Lewedorp: J. A. Koeman. Wolphaartsdijk; K. L. de Kra ker, Zaarnslag; J. J. van Liere. Wol phaartsdijk; A. v. d. Maas, Wissenker ke; J. A. Mesu, Arnemuiden; J. Nijsse, Wolphaartsdijk: J. Pladdet, Zaarnslag; M. de Putter, Hoek: A. C. Schede, Vo- felwaarde; S. de Schipper, 's-Heer-Hen- rikskinderen; W. de Smit, Lewedorp; P. v. d. Schraaf, Wolphaartsdijk; J. W. Verhage, Goes; A. P. Verschelling, Zaarnslag. Burgemeester J. D. Jansen van venpolder heeft iii dc jongste raadsver-1 jf------ ga^cring op een vraag^ van de heer De "en bedra; oplossing van deze kwestie aan. De raad besloot toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling inzake de ambulancedienst op de Bevelanden. ■-Gra- Van de erven Blok is een perceel voor Kraker geantwoord, dat ten van de aanvragen tot bouw van bedrijfs-1 gebouwen nabij het buurtschap de Ka- G- «lam door Gedeputeerde Staten met 2 Airikels °1 len zijn. I SÏÏËJïïiT'ÏSj: j™"'™ *om'" me;r Lfbebo'uwde kom ingevolge de boswel toegestaan, doch de aanvraag voor de Werd o-eliik eesteld aan de bebouwde bouw van een bergplaats tussen «1e beide Solff3^f wegenverkeerswet aanzien i ho<i -,-fc Op verzoek van de afdeling 's-Graven- nahjj het buurtschan de Ka- Polder van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond is besloten, dat alle grond", sprak J- Pladdet uit Zaarnslag digden de jongelui drie de vingers gekeken en hadden zij ge hoord hoe het stond met hun kennis over verschillende zaken, die met de landbouw te maken hebben. Zo lazen drie leerlingen als representanten van de klas hun opstel voor over een onder werp in de landbouw. J. J. van Liere uit Wolphaartsdijk behandelde de teelt van bieten, over „het water in de formele gronden afgewezen. De raad Nog deze week zal de stadsbusdienst door Goes van start gaan: vrydag 1 mei aanstaande rijdt de A.M.Z. voor de eer ste maal het nieuwe traject, dat een lengte heeft van vier kilometer. Het vordt een uurdienst, die door de week ijftien ritten telt: van 's morgens der tien minuten over zeven tot 's avonds tien minuten over negen is het mogelijk elk uur «1e bus door Goes te nemen. De ritten starten bij het station van de N.S, Eindpunten zijn door de week om beurten het protestants-christelijk streekziekenhuis en de A.K.F. op het ha venindustrieterrein, tot kwart over vijf 's middags. De tussenliggende haltes zijn: hotel „Ockcnburgh-rusthuis „Schild en Hof" aan de Patijnweg, de ambachts school aan de Bergweg, het rusthuis „Randwijk" aan de Heernisseweg, het belastingkantoor aan de A. J. Kade en de vakschool voor meisjes aan de Berg weg. Een aparte dienstregeling geldt Ivoor de weekends. Dan zijn de A.K.F. en het belastingkantoor A. j. Kade niet in de route opgenomen. De tarieven zijn inmiddels ook vastge steld. Een enkele reis varieert van 20 tot 35 cent, een retourtje van 35 tot 60 cent. Het is bovendien mogelijk om gebruik te maken van jeugdweek- en jeugdmaand- kaarten en van week- en maandkaarten De route van de nieuwe A.M.Z.-lijn wordt gereden met een dienstbus, zoals op de andere trajecten van de maat schappij. De vergunningen van de ge meente en van de landelijke commissie vervoersvergunningen gelden voor één jaar. Na deze proefperiode is het moge lyk de vergunning te verlengen. j kom ingevolge de wegenverkeerswet, zoals df* worden. Aan de bewoner A. B. Hulshof werd de woning Raadhuisstraat 21 verkocht voor ijs van 13.320. de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage werd een kasgeldlening van 70.000 gesloten voor de periode van 3 maanden. De gemeenterekening over het jaar 1962 werd voorlopig vastgesteld met een ba tig slot van 749d.53 op de gewone dienst eri een nadelig slot van 235.977,76 op de kapitaaldienst. Voorts stelde de raad de vijfde wijzi ging van de bebouwingsvoorschriften uitbreidingsplan "s-Gravenpolder 1957 vast. Dit betreft de bebouwing aan de A mbachtsst raat Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede. dat aan de noordzijde van de Kerkhoekstraat nog enkele stukjes tuin- -T-ond te huur zijn. De percelen aan de Jchuitweg zullen dit jaar nog niet te huur zijn, in verband met nog uit te voeren werkzaamheden. én J. Nijsse uit Wolphaartsdijk nam de verschillende aardappelziekten onder de loep. Voorts verklaarden de jongelui onder leiding van de heer H. G. van Geffen onder meer de werking van de trekker met ploeg en een tweetal soorten mo toren. En met een lesje elektrotechniek van de directeur, de heer H. W. Ellen kamp. werd het belang van deze zaak voor de agrariër onderstreept Felicitaties Hansweertse Boys J is kampioen geworden in de eerste klas B van het zondagvoetbal van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Hier het kampioenselftal op de foto. Foto P.Z.C.) Nadat voorzitter A. de Jager de di ploma's had uitgereikt, waren er niet alleen felicitaties van het bestuur en de leerkrachten. Ook de christelijke middelbare landbouwschool te Mid delburg gaf bij monde van «1e heer M. van Strien blijk van zijn belang stelling. De heer J. v. d. Plasse bracht zijn ge lukwensen over namens de N.C.AJ3 af deling Zeeland en ten slotte voerde de heer M. v. d. Maas uit Wissenkerke als vertegenwoordiger van de Zeeuwse C.B.T.B het woord. Namens de ouders gaven de heer J. de Feijter uit Terneu zen en mevrouw Duvekot uit Nieuwdorp uiting aan hun erkentelijkheid voor het onderwijs, dat de jongelui hebben geno- ten. De geslaagde leerlingen zijn: L. J. Du vekot. Nieuwdorp; J. M. de Feijter. Ter- Middelbars— Electro vivre sa vie. Z.V.U.- filmvoorstelling. 19.30 uur. 18 j Molen water: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. Vlissinsen—Alhnmbra. De onderwereld van Afrika. 20 uur. 18 Jaar. Goes Schuttershof: Expositie „Scholieren zien 150 Jaar koninkrijk". 16.30-21 uur. Groede—christelijke school: Openbare verga dering Christelijk Historische kiesvereni ging Groede. 20 uur. Bergen op Zoom—Roxy: The bridge on the river Kwal. 20 uur. 14 Jaar. DRIEWEGEN Kaartleesrit van „Zingende Bougie" Dezer dagen hield de motor-, auto- en bromfietsclub de „Zingende Bougie" te Driewegen haar eerste rit die meetelt voor het clubkampioenschap. Het eerste gedeelte was een z.g. kaartleesrit, terwijl het tweede gedeelte bestond uit de ge bruikelijke oriëntatiepunten. De uitslag luidt als volgt: auto's en motoren: 1. C. R. Nieuwenhuyze, Nisse. 16 strafpun- ten: 2. Van de Broek. Goes. 23: 3. C. P. v. Viegen, Oostkapelle, 51: 4. P. Verma- re, Ovezande. 54; 5. M. K. van 't Veer, Oudelande. 55: 6 M. Welleman, Borssele. 55; 7 H. A. Schipper. Oostkapelle, 56: 8. J. Knuist, Sint-Maartensdrjk, 56; 9. C. de Muynck. Borssele. 58: 10. M. J. Groenleer, Kapeiie. Bromfietsen. 1. M. P. Mol. Driewegen, 1 strafpunt: 2. J. Spruijt, Driewegen, 7: 3. J. Lalkens. Driewegen. 8: 4. J. Leu- velinck, Vlissingen, 55. 5. W. Verbeek. Ovezande. Ill s-HEER-ARENDSKERKE Collecte De collecte t.b.v. „Simavi" heeft in 's-H - Arendskerke (dorp) 95,opgebracht. HOEDEKENSKERKE Collecte De leerlingen van de lagere scholen te Hoedekenskerke hebben met de bekende irikkaarten voor de „Simavi" 117,40 lijeengebracht. Kandidaat H. R. Juch predikant in Kapelle Kandidaat H. R. Juch uit Rotterdam b^eft, zoals in het kort gemeld, een beroep aangenomen naar de gerefor meerde kerk te Kapelle-Biezelinge, die daarmee na een vacature van ne gen maanden weer een eigen predi kant heeft. Het is nog niet bekend wanneer de heer Juch zal worden be vestigd en zijn intrede zal doen. Kandidaat Juch werd 16 juni 1937 ir. Rotterdam geboren en studeerde aan de theologische hogeschool te Kam pen. Hij was eerst een jaar praktisch werkzaam in Berkel, Zoetermeer. Ter- bregge en Capelle a. d. IJsel, plaat sen in de omgeving van Rotterdam. Hij gaf hier catechismusonderwijs en godsdienstonderwijs aan openbare scholen. De heer Juch is voorts actief in het jeugdwerk van de gereformeer de kerken in het hoofdbestuur, het mo- deramen, van de gereformeerde jeugdbond in Amersfoort. ,,De Bevelanden" krijgt in Goes bijkantoor is waarschijnlijk, dat de boerenle( bank „De Bevelanden" te Lewedorp nogj dit jaar kan beginnen aan de vestiging1 van een bijkantoor in Goes. De gemeente Goes heeft toegezegd, dat de verbouw van het voor dit doel aangekochte pand in de St Adriaanstraat vermoedelijk in 1964 nog van start kan gaan. De voor-! zitter van de boerenleenbank „De Be velanden", de heer W. Remijn uit 's-H.- Arendskerke deelde dit zaterdag mee tij dens de algemene vergadering van de bank. Tijdens de vergadering werd de heer P. Vermue als lid van het bankbestuur her kozen. Herkozen werd ook het aftreden de iid van de raad van toezicht, de heer Remijn. Uit de jaarcijfers bleek, dat de boerenleenbank in Lewedorp over het afgelopen boekjaar een brutowinst had van rondom de 35 000. De totale omzet steeg in 1963 met 7.000 000 tot 51.536.000. De aan de bank toever trouwde middelen stegen met 820.000 tot 7.705.043. Het tegoed bij de spaar bank bedroeg 6.188.000 en dat op de lopende rekeningen 1.233.000. De voor schotten, die in eigen kring uitstonden beliepen 1.898.000 en de kredieten 552.000. Onderwiisbenoemins De heer J. C. Keim te Ede. voorheen I hoofd van de ehr. nat. school te Kapelle, is per l september aanstaande benoemd totleraar aan de chr kweekschool te I Leiden. Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante JACOBA TRAMPER, geb. Walhout, op de leeftijd van 56 jaar en 2 maanden. Fam. L. Walhout. Tot onze droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze geliefde man, vader cn opa MARINES HUN DERSMARCK ln de ouderdom van 68 jaar. Oostkapelle: J. J. Hunderamarck- Blok Middelburg: M. J. L. Boone- Hundersmarck W. Boone Jenny Oostkapelle, 28 april 1964, Domburgseweg 18. De teraardebestelling zal plaatsvinden 2 mei 1964 op de begraaf plaats te Oostkapelle. Vertrek om 12 uur vanaf het verenigings gebouw. De overledene ligt opgebaard in het St.-Josephziekenhuis te Vlissingen. Heden ontsliep nog zeer onverwachts in haar Heer en Heiland onze lieve zorgzame vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder ADR1ANA NIEUWDORP, geb. Van Werd, in de ouderdom van bijna 78 jaar. Souburg W M. Nieuwdorp. Vlissingen: J. Boelhouwer. D. P. Boelhouwer- Roelse C. J. Boelhouwer. C. M. Boelhouwer- Alewjjnae. Hilversum A. P. de Rulg- Boelnouwer. O. W. de Ruig. Utrecht: M. Nieuwdorp. J. Nieu"-J Breskens: P. Arendse- Nieuwdorp. A. Arendse. 'Souburg: A. de Kam- Nieuwdorp E. C. de Kam. Vlissingen M. Nieuwdorp. P. M. M. Nieuwdorp- Moor Klein- en achter kleinkinderen. O.- en W.-Souburg, 28 april 1964. Padweg 65. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 2 mei as. Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde vader JAN VAN DIXHOORN, weduwnaar van Elisabeth Risseeuw. in de ouderdom van 87 jaar Halsteren: Janneke van Dixhoorn. Familie van Dixhoorn. Familie Kools. Zuidzande. 28 april 1964. Dorpsplein 5. De teraardebestelling zal D.V plaatshebben op de algemene be graafplaats te Zuidzan de op vrijdag 1 mei des namiddags 15 uur. Hei bestuur van de Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers' beeft met grooi leedwezen kennis genomen van het overlijden van de oud-voorzitter en erevoorzitter van de vereniging, de heer J. W. HEN.NÏ officier in de Orde van Oranje Nassau, officier in de Kroonorde van België. De Nederlandse Dagbladpers zal de bijzondere persoonlijkheid van de overledene en zijn vele verdiensten voor het dagbladbedrijf steeds me; grote dankbaarheid blijven gedenken. Amsterdam, 27 april 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17