i Verloofd paar ontving genodigden op een cocktail-party in Parijs 1 kl lei in Verlies voor Tjoba en Animo in competitie Tijdens series Swift: Zeeuws team-België Prinses barstte in snikken uit Persconferentie „geannuleerd" LANDELIJK KORFBAL Kans op tweede plaats verloren ROOK MET VERSTAND, ROOK MET SMAAK. ROOK SIGAREN Öókfli om» dutyMnj? Handlanger van Eichmann voor de rechtbank Voetbalelftal van Zweden kwam aan op Schiphol i HET ZWEEDSE ELFTAL VOOR DE 1 WEDSTRIJD TEGEN NEDERLAND Leo Hom leidt België-Portugal Duitsland levert Hans van O. uit Hunze-centraie in gebruik gesteld OP HEMELVAARTSDAG Te groot Arnemuiden-S.S.C. in Roosendaal ZATERDAGTEAMS SPELEN IN KAPELLE Gerben Karstens won derde etappe van Ronde van België REGIONALE ZEEUWSE KORFBALPLOEG AEGTU RNA DINSDAG 28 APRIL 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (Van onze Par ij se correspondent) Het huis Bourbon-Parma moet nog leren hoe het met een vrije en demo cratische pers moet omgaan. Een of ficieel telegram op het lelexnet van het Franse agentschap A.F.P. had een persontvangst aangekondigd ten huize van prinses Lobkowitz op de Avenu Marceau in Parijs waar prins Charles Hugues en prinses Irene zich nog maals aan de pers zouden voorstel len alvorens naar Rome te vertrek ken. De ontvangst zou plaatshebben maandagmiddag tussen vijf en zeven. Vanzelfsprekend stonden tegen vijf uur verscheidene journalisten en foto grafen voor de hekken van nummer 30 waar genoemde prinses woont en waar het verloofde paar tijdens bezoe ken aan Parijs vertoeft. De verslag gevers waren overwegend Fransen en Italianen. Om kwart over vijf toen niemand op de vierde verdieping aan stalten maakte om de verslaggevers binnen te laten, pakten tien journalis ten de lift en klopten aan de deur van de vierde verdieping. Geannuleerd In de half geopende deur verscheen een prins met opgestroopte hemds mouwen, die uitermate beleefd maar nadrukkelijk meedeelde dat de persontvangst was geannuleerd. Op een vraag hoe de aankondiging van de persontvangst op het telex- net van A.F.P. was terechtgeko men bleef hij het antwoordschul dig. Wel zou er een intieme cocktailparty voor speciaal genodigden worden ge houden, waarvoor volgens de prins, die zijn naam niet noemde, drie jour nalisten later verbeterde hij drie fotografen waren uitgenodigd. Van welke nationaliteit deze journalisten waren kon hij niet zeggen. In elk ge val: van een persontvangst was geen sprake ook al lieten wij hem enkele malen de tekst van het A.F.P.-tele- gram lezen. De paar Nederlandse journalisten kon den daar bezwaarlijk genoegen mee nemen en onder elkaar werd afge sproken dat wij zouden trachten met de grote stroom genodigden tegen acht uur mee naar binnen te gaan, wat zonder veel moeite gelukte, ook al stond geen van ons op één uitzon dering na op de lijst der invités. De lift voor vier personen kon de stroom niet verwerken, zodat de meeste ge nodigden de trappen opliepen naar de vierde verdieping. Ontvangst In het vertrek waar de ontvangst werd gehouden ongeveer acht bij acht meter stonden prins Charles Hu- Zit niet bij de pakken neer als U zich slap of terneergeslagen voelt- Heem regelmatig Sanatogen Het Zenuwsterkend Tonicum Het is niet de sonwaarnaar de mensen op de boulevard te Vlissin- gen maandagmiddag so belangstel lend kelcen. Het sonnetje was op de- se zomerse dag niet iets om de ogen wijd voor open te sperren. Meer om se dicht te doen en te soezen op een bankje, in de warmte van dese prachtige voorjaarsdag. Dat deden de mensen trouwens ook. Ten min ste tot die straaljagers laag vlie gend voorbij kwamen. Dat veroor zaakte een moment van activiteit van omhoog kijken en van wijzen naar de vreemde eenden in de lucht. Alleen de kleintjes trokken er zich niets van aan... (Foto P.Z.C.) gues en prinses Irene bij de ingang en verwelkomden alle gasten. Alle na men werden luidkeels afgeroepen door een bekende bode met zilveren ket ting. die men meer op soortgelijke re cepties ziet. Prinses Irene droeg een applique cocktailjapon van zalm-rood met bij passende schoentjes. Als enig versier sel droeg zij aan de rechterpols een smalle gouden armband. Prins Char les Hugues maakte de indruk in een vrolijke bui te zijn. Een gulle lach speelde over zijn jeugdig gezicht. Hij was gekleed in een donkerblauw pak met, slappe witte boord en had in zijn linker knoopsgat een donkerrode an jer. Prinses Irene maakte een vermoei de indruk. Haar gezicht stond ernstig, zo niet verdrietig en maar zelden kwam er een glimlach op haar ge zicht. De voorgestelde dames, de meesten in avondtoilet, maakten voor de prinses een lichte kniebui ging. De meeste heren beperkten zich tot een vluchtige handkus. Ongeluk WH vroegen de prinses hoe het auto ongeluk in Noord-Frankrijk was afge lopen. Ach. zei prinses Irene, ik weet eigenlijk niet precies wat er is ge beurd. Wie de schuld van de botsing met de vrachtwagen had zou ik niet kunnen zeggen. Het gebeurde alle maal in een paar tellen. Natuurlijk zijn wij erg geschrokken. De wagen was te zwaar beschadigd om er ver der mee naar Parijs te rijden. Wij keerden naar de hoofdstad per taxi terug. Het enige wat ik er van over heb gehouden zijn een paar onbete kenende schrammen op de handen. Wü zün beiden maandagmorgen maar Parijs ingegaan om het gebeurde zo gauw mogelijk te vergeten. Van verdere vragen kon vanzelfspre kend weinig komen, want in de gang dromden de genodigden naar binnen. Van de officieel genodigde gasten za gen wij o.m. de ambassadeurs van Oostenrijk, Zweden, Zwitserland. Amerika en de Libanon, terwijl voor de Nederlandse ambassade in Parijs waren genodigd jhr. en mevrouw Quarles van Ufford, die echter niet waren verschenen. Wij hebben hen al thans niet gezien. Verder merkten wij in het gedrang op Pierre Balmain, Jacques Heim, de Franse minister van financiën Giscard d'Estaing en echtgenoten. Om half tien namen wij afscheid van prins Charles Hugues en prinses Ire ne. De prins liet bij het afscheid onze hand niet los en zei geagiteerd hoe veel genoegen het hem had gedaan dat ook Nederlandse journalisten op de ontvangst waren verschenen. Aan prinses Irene veroorloofden ons de vraag of zij niet opzag tegen de dag van haar huwelijk zonder de aanwezigheid van haar moeder. De reactie was spontaan: prinses Irene boog het gezicht omlaag en barstte in snikken uit. Maar zij herstelde zich onmiddellijk en had voor de verder afscheid nemende gasten de traditio nele maar toch wel zichtbaar droevige glimlach. Zaterdag jl. zag Tjoba haar kans op de 2e plaats voorbijgaan, daar ze in Kot- dam op wel zeer ongelukkige wijze een harde wedstrijd met (53 ten on der ging tegen Het Zuiden 2. Ook Animo liet met een twaalftal, dat door reserves was verzwakt, een lelijke steek vallen door van het zwakke H.P.V. met 45 te verliezen. Het Zuiden II-Tjoba 6 - 3 In een uiterst zwak geleide wedstrijd heeft Tjoba de eer aan de thuisclub moeten laten. De Rotterdammers begon nen fortuinlijk, want reeds na 15 min. hadden ze door twee verre schoten een 20 voorsprong. De Tjobanezen moes ten nu de gehele wedstrijd met 11 man verder spelen, daar Leen Engelse met een ernstige knieblessure het veld moest verlaten, hetgeen zich vooral deed gel den, toen de stand 33 werd en de thuisclub met 4 tegen drie kon aanval len. In de 2e opstelling maakten Piet de Schipper en mevrouw Nieuvvdorp- Poortvliet er spoedig 22 van. Doch nog vóór rust werd het met een ver schot 32. Na de thee maakte Ko de Schipper met een prachtige FRANKRIJK WIL OFFICIEREN TERUGTREKKEN UIT N.A.V.O. Frankrijk zal i dat i laar wordt verwacht op van de N.A.V.O. morgen ;ij haar marineofficieren die zijn ingedeeld by de Atlantische en Kanaalcominando's zal terugroepen, al dus is in betrouwbare kringen verno- Totdat de bekendmaking is gedaan heb ben regeringswoordvoerders de opdracht geen commentaar te geven op vragen inzake deze kwestie, aldus deze kringen. De Franse vloot in de Middellandse Zee werd verscheidene jaren geleden al aan N.A.T.O.-commando onttrokken en op de Atlantische Oceaan dienen nog maar enkele Franse schepen in N.A.V.O.-ver- band. doorloopbal 33, doch het was wel duidelijk dat de nummerieke meer derheid nu uitgebuit zou worden. Lang hield de verdediging nog stand, doch uiteindelijk werd het toch 53, terwijl in de laatste minuut een ver schot de einduitslag op 63 bracht. Animo-H.P.V. 4 - 5 In een vrij matte wedstrijd heeft Animo, dat met enkele invallers verscheen, de eer aan het wel slecht geklasseerde H.P.V. moeten laten. Vóór de rust wa ren de Souburgers de meerdere en Rinus Stroo opende de score (10). Docli een misverstand in de Souburgse verdedi ging betekende 11. Na 30 min. had Wim Reijnliout succes met een doorloopbal, waarna Marijke Latuheru. er na 10 min. nog een doel punt aan toevoegde. Deze 31 was ook de ruststand. Na de hervatting kwam H.P.V. met 2 verre schoten op 3—3, ter wijl ze via een zeer dubieuze strafworp op 34 kwam en zelfs op 35 door een verdedigde bal van onder de korf. Op Op dezelfde wijze bracht Jan Dieleman vlak vóór het einde de stand nog op 45, waarmee Animo haar derde plaats nog in het onzekere komt te verkeren. Om dit te bereiken moeten ze de laat ste wedstrijd tegen Fortuna, nummer 2 van de lijst, dienen te winnen. t Advertentie) Wees verstandig en tip de as niet voortdurend van uw sigaar, dan blijft de rook koel en geurig. Verwijder het bandje voorzichtig. Hoe rustiger u rookt hoe meer u geniet! BELANGRIJKE MILITAIRE MUTATIES VERWACHT •Vaar het A.N.P. uit welingelichte mili taire kringen heeft vernomen zijn er bin nenkort belangrijk mutaties in de leger leiding te verwachten. Du belangrijkste daarvan is dat generaal-majoor R. d'Engelbronner binnenkort zijn huidige functie van plaatsvervangend chef van de generale staf zal verwisselen met een functie bjj Northern Armygroup of bij liet defeiisiestudiecentrum. Plaatsver vangend chef van de generale staf zou worden brigadegeneraal H. J. van Veen. Verder zou de huidige chef van de staf van de Nederlandse territoriale bevel hebber, brigadegeneraal J. A. C. Bartels, de nieuwgecreëerde functie van com mandant legerkorpsachtergebied gaan bezetten (zoals bekend worden de func tie en de staf van de Ned. terr. bevel hebber opgeheven). Brigadegeneraal L. E. Hinrichs, de territoriaal bevelhebber west, zou vervangen worden door briga degeneraal F. E. Lagerwerff, die thans een functie in Parijs bekleedt. De inspecteur van het vervoerswezen, brigadegeneraal W. M. Berkhout, zou worden vervangen door generaal-majoor E. E. Holle, Verder zou in de functie van territoriaal bevelhebber oost, brigade generaal J. Rothuizen, worden opge volgd door de commandant ondersteu ningsstrijdkrachten (welk commando wordt opgeheven), generaal-majoor J. H. Heimei. Voor een rechtbank in Frankfort is een proces begonnen tegen een handlanger van Adolf Eichmann, de vroegere plaats vervangende leider van het „Eichmann- kornmando" in Hongarije Hermann Kru- mey en de voormalige S.S.-officier Otto Hunsche. Zij worden ervan beschuldigd meege werkt te hebben aan de deportatie "en vernietiging van 400.000 Hongaarse jo den omstreeks 1944. Met twee invallers voor de geblesseerde voorhoedespelers Bengt Berndtsson en Harry Bild is maandagavond in een Caravelletoestel van de S.A.S. bet na tionale voetbalelftal van Zweden op Schiphol aangekomen. Het zal woensdag in het Feijenoordstadion te Rotterdam uitkomen tegen Nederland. Onder de spelers bevindt zich ook An ders Svensson, die geruime tijd voor P.S.V. heeft gespeeld Bij afwezigheid van secretaris-penningmeester Lo Brunt, die ziek is, was het de competitieleider van de sectie betaald voetbal Thijs Jan sen, die de gasten op Schiphol namens de K.N.V.B. begroette. Het hele gezel schap logeert in hotel Atlanta te Rot terdam. |IUIIII!llllilIIIIIlllllUIIIIIIIIIIIIIUIIII!llUlilUl!lliilllllllllllIIIIIUllUlllllll!iIIII!lllllllll!lllllllllUIIIIIIIIIIIII!llllllIllllllllUlllIIIIIIIII[llllllllllUlUlllil: p Teammanager Lennart Nyman, die oorspronkelijk aankondigde zijn h ploeg pas dinsdag in de loop van de dag samen te zullen stellen, is s E later op zijn besluit teruggekomen en heeft maandagavond laat het Zweedse voetbalteam dat woensdag in het Feijenoordstadion te Rot- f§ F terdam tegen Nederland zal spelen bekendgemaakt. Het Zweedse s elftal ziet er voor deze ontmoeting als volgt uit: doel: Arne Arvids- E son (Djurgaarden)achter: Hans Rosander (Norrköping) en Lennart 1 Wing (Oergryte)midden: Orvar Bergmark (Oerebro), Ake Johans- |j son (Norrköping) en Hans Mild (Djurgaarden)voor: Lennart Back- E man (Aik), Tord Grip (Degenfors), Agne Simonsson (Oergryte), =j s Oerjan Martinsson (Norrköping) en Oer jan Persson (Oergryte). ÏÏiiliililllllllllllllIülillllllllllllIillfilIlillllllUllllllllllilllUllillUUlIllIilUIlilUliUilIlllllUlllllllilllIlillLlllIlllillilIlUlillllIlUUiiUllUIlllllllUIIUUUlI De interland voetbalwedstrijd België Portugal, die zondag 3 mei in Brussel wordt gespeeld, zal "worden geleld door Leo Horn. Als grensrechters zullen func- geren C. J. van der Berg uit Den Haag en J. BiJleveld uit Rotterdam. Voetbalscheidsrechter Leo Horn toonde zich bijzonder ingenomen met het zo juist binnengekomen verzoek om zondag a.s. in Brussel de wedstrijd BelgiëPortugal te komen leiden. De heren Cor van den Berg (Den Haag) en Jaap Bijlcveld (Rotter dam) zullen hem als grensrechter» assisteren. „Dat wordt in Brussel mijn 36ste inter land", vertelde Leo Horn ons. Het geen wil zeggen, dat hij daardoor Nederlands recordhouder wordt. Tot nu toe had de heer Job Mutters met 35 interlands, geleid in de iaren voor de oorlog, het hoogste aantal op zijn naam. De Europese voetbal unie heeft maan dag Leo Horn aangewezen als scheidsrechter voor de wedstrijd tus sen een Scandinavisch elftal en de „Rest van Europa", die 20 mei ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Deense voetbalbond te Ko- de heren Piet Roomer (Rotterdam) en Andries van Leeuwen (Enschede) hem als grensrechters bijstaan. De uitnodiging van de E.V.U. noemde Leo Horn: „Bijzonder eervol. Ik had er wel een beetje op gerekend, maar je bent pas gerust gesteld als de uitnodiging binnen is. Ten slotte ben ik niet de enige scheidsrechter in Europa die graag in aanmerking wilde komen voor die erewedstrijd". De 19-jarige ios-arbeider Hans v. O. uit Nijmegen, die verdacht wordt van mede plichtigheid aan de moord op de alleen staande 68-jarige mej. T. Hendriks aan de Grop.sbeeksedwarsweg in Nymegen, wordt door de Berlijnse politieautoritei ten uitgeleverd aan de justitie in Neder land. Van O. is gisteren op transport ge steld. De aanslag op de vrouw, die in de nacht 10 op 11 januari van dit jaar door -ging om het leven werd gebracht, werd naar bekend is door Van O. en de 25-jarige bouwvakarbeider A. W. uit Nijmegen gepleegd. Op 16 januari werd W. aangehouden. Van O., die kort na de ontdekking van het misdrijf werd ver dacht, bleek te zijn gevlucht, Hii reisde naar Berlijn. Daar meldde hij zich, sterk vermagerd, op 20 januari uit geldgebrek bij de politie. Hij bekende er deel te heb ben genomen aan de aanslag. De Hunzecentrale van het provinciaal electriciteitsbedrjjf (P.E.B.) te Gronin gen is gistermiddag om twaalf uur door prins Bernhard officieel in gebruik ge steld. Het betreft hier de eerste eenheid 125 mw (megawatt). De eenheden twee en drie, eveneens ieder van 125 mw, zijn in aanbouw en zullen eind 1965 en in de zomer van 1966 gereedkomen. De naam Hunzecentrale is ontleend aan het riviertje de Hunze, dat in Drente ont springt, aldus tevens symboliserend het verzorgingsgebied van de centrale, na melijk de provincies Groningen en Dren te. AMNESTIE VOOR GRIEKSE POLITIEKE GEVANGENEN Het Griekse ministerie van justitie heeft gistermorgen de. vrijlating bekendge maakt van 430 politieke gevangenen, die veroordeeld waren naar aanleiding van de communistische opstand van 1947 tot 1949. Alleen 120 gevangenen die veroor deeld zijn wegens spionage vallen niet onder de ter gelegenheid van het Grieks- orthodoxe paasfeest op 3 mei aanstaande afgekondigde amnestie. Aan laatsge- noemden zal wel een gedeelte van de straf worden kwijtgescholden. Tot degenen die op vrije voeten zullen worden gesteld behoort de vakbondslei der Antoine Ambatielos, die al 16 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. Zijn (Britse) echtgenote heeft geruime tijd bij de Griekse autoriteiten voor zijn vrijlating gepleit. In Engeland zijn meer malen felle betogingen voor invrijheids- stelling van Ambatielos gehouden, met name tijdens het bezoek van koningin Frederika aan Londen in het begin van 1963. Gereformeerde synode vrijgemaakt verdeeld over t.v.-kerkdiensten De synode van de Gereformeerde Ker ken (vrijgemaakt) heeft besloten weer deputaten voor „radiokerkdiensten" te benoemen met nader omschreven op dracht. Kerken, die een t.v.-uitzending wensen, kunnen desgevraagd door deze deputaten van advies worden gediend. Ze zullen dan bemiddelen binnen het raam van de samenwerking in het „Con vent van kerken". In een drukke bespreking over t.v.-uit- zendingen van kerkdiensten verzetten een aantal ouderlingen zich tegen deze uitzendingen, omdat een kerkdienst geen kijkspel moet zijn. Ze wilden dan "ook niet, dat de deputaten hierover bemid deld zouden optreden. Dr. R. H. Bremmer uit Enschede liet een ander geluld horen. „Als men geen bezwaar maakt tegen radiokerkdiensten, kan men het ook niet 'doen tegen tele visiekerkdiensten", zo zei hij. „God gaf ons", aldus spreker, „het middel van de televisie en een beetje nuchterheid zou hier zeker niet misstaan". Bij de t.v.- diensten komt het zien bij het horen Het van de gemeente, van de kinderen, het opleggen varl de zegen, kan ver troostend zijn. In een gewone dienst is er toch ook naast het horen het zien van anderen. Levende verkondiging van het Woord houdt ook in het zien van Hem, Die het brengt", aldus dr. Bremmer. Dr. P. Jongeling uit Apeldoorn merkte hier bij nog op, dat de t.v. het evangelie brengt in huizen, waar het anders niet komt. BIJNA 1400 KORFBALLERS NAAR MIDDELBURG Middelburg zal op 7 mei a.s. He melvaartsdag een invasie bele ven van bijna 1400 korfballers en korfbalsters, die op deze dag zul len deelnemen aan de internationa le Swiftseries. Na afloop er van wordt er een internationale korf-, bal wedstrijd gespeeld tussen het Zeeuws twaalftal en een Belgische selectie, die ongeveer half vijf zal beginnen. De ploeg van de. Rode Duivels wordt afgevaardigd door de Koninklijke Belgische Korfbalbond, die deze wed strijd beschouwt als een selectiewed strijd voor de samenstelling van het Belgisch twaalftal, dat op 23 mei a-s. in Enschede tegen het Nederlandse twaalftal speelt. In de Betgische Ro- de-Duivelsploeg worden dus verschil lende internationals opgesteld, als mede kandidaten voor de officiële Belgische landenploeg. Het Zeeuws twaalftal, dat in zijn sterk ste opstelling uitkomt, zal het dus zwaar te verduren krijgen. De Zeeuwen ver staan echter de kunst om zich aan het spel van de tegenpartij op te trekken. Men mag dus een snelle, aantrekkelijke en op technisch hoog peil staand duel verwachten. We verwachten een Belgi sche overwinning, maar de Zeeuwen zullen de nederlaag zeker eervol weten te houden. laas de Inschrijvingen van verschillende verenigingen moesten weigeren en van andere verenigingen liet aantal deelne mende ploegen moesten verminderen. Deze voor de betrokken vereni gingen teleurstellende besü&sin- gen waren noodzakelijk, omdat het toernooi vroeger dan gewoonlijk moet eindigen in verband met d© internationale wedstrijd tot besluit. Het voltallige kwartet Zeeuwse Swift is ingedeeld in dc le afdeling met de Belgische le klassers Merksem en R. Sealdls S.C. uit Antwerpen, en Saglt- ta uit Ridderkerk en Trekvogels uit Rot terdam. In afdeling 2 zijn TJóba en Togo Ingedeeld met Overkanters uit Rotter dam. Schiedam en Volba K C. uit Deur- ne. Animo moet in afdeling 3 rnet het Terneuzense Luctor - momenteel bo venaan in de Z.K.B. de Zeeuwse eer verdedigen tegen Thor uit Dirksland, Trekvogels II 'en Trouw K.C. uit Deur- ne. In afdeling 5 treffen we o.a. aan het pas naar de 2e klas gepromoveerde sterke Hoogvliet, en in afdeling 6 o.a. C S. Olympia uit Brussel. In totaal zijn er 54 seniorenteams. Voorts zijn er acht Juniorenteam» r-n 32 adspirantenteams; ten slotte- nog 20 pu- pillenploegen. De eerste afdeling van de adspiranten is bijzonder sterk: Swift A moet het opnemen tegen de ndspiraiiten- ploegen van de hoofdklasser» Blauw Wit uit Amsterdam en Die Haghe uit Den Haag, alsmede tegen Trekvogels A. Uit het aantal Inschrijvingen voor de series jubilcumscries in verband met het 30-Jarig bestaan van Swift blijkt, dat de belangstelling er voor steeds groter wordt. De belangstelling was zelfs te groot, zodat de Swiftianen he- Zaterdag a.s. wordt op bet Red-Band sportterrein in Roosendaal de beslis singswedstrijd gespeeld tussen Arne- muiden en SSC uit Sprang-Capelle om het kampioenschap van de 3e klas van het landelijk zaterdagvoetbal, afde ling Zuid I. Zaterdag a.s. zal op het terrein van de vereniging „Kapelie" te. Kapelle een wed strijd worden gespeeld tussen het Zeeuws zaterdagelftal (KNVB) en het Zeeuws zaterdagelftal (afdeling). De wedstrijd begint om 16.15 uur. Het Zeeuws zaterdag-KNVB-elftal, waarvoor in verband met de beslissings wedstrijd tussen Arnemuiden en SSC '55 geen Arnemuidenspelers beschikbaar waren, is als volgt samengesteld: doel: A. J. Kriekaard fKrabbendijke). achter: (v.r.n.l.) B. H. Hulle (Rillandïa) en D. de Smet. (Spui), midden- L Diele man AZVV), P, Koster (Rillandïa) en P. Haak (AZW). voor: L. Dingeman-i se (Meeuwen), Joh. Melis (Meeuwen), I M. C. Deurloo RillandïaJ. Lensen A I ZW) en P. van Hout (AZW). Het Zeeuws zaterdag-afdelingselftal zal uit de volgende 16 spelers worden samen gesteld: P. J van Wïngen en D. M. L. I Olivier (De Beren), P. A. Dey, J. 't Gilde en Th. van Vugt (Hoek), F. J. Kousemaker en J. A. Vermaire (Ka pelle), M. Dekker en C. de Kok (Nieuw-' dorp), J. Baas, J. Fritz, J. L Janse en H. G. Schotman (Nieuwland), L. Vader (RCS) en A. de Best en J. Bourgraaf (Wemeldinge). Uit beide elftallen wordt een Zeeuws elftal samengesteld, dat op 9 mei a.s. in Haarlem tegen een Haarlems elftal zal uitkomen. De Nederlander Gerben Karstens, snelste in de eindsprint, heeft maan dag de derde etappe van de Ronde van België voor amateurs gewonnen. Hij legde de 141 km die Breendonk en Merelbeke scheiden af in 3 uur 38 min (met bonificatie 3.37.30). In c.e algemene rangschikking bezet de Ne derlander nu de tweede plaats mei 18 sec. achterstand op leider Juliën de Locht. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Karstens (Ned i. 3.38.0 (met bon. 3.37.30), 2. De Locht (Belg) zelfde tijd (met bon 3.37.45), 3. Van der Perre (Belg) 4. Goossens (Belg.). 5. Pieterse (Ned.), 6. Omloop (Belg.), 7. Van Springel (Belg), 8. Ma- rinus (Belg), 9. Tummers (Ned.), 14. Zoet (Ned.), 23. Beugels (Ned.) allen dezelfde tijd als Karstens, 42. Evers (Ned.) 3.40.11, 43. Schouten (Ned.) zelfde tijd, 62. Ouwerkerk (Ned.) zelf de tijd. Na de derde etappe ziet het algemene klassement er als volgt uit: I I. De Locht 9.33.00, 2. Karstens op 181 sec., 3. Goossens op 32 sec., 4. Van der Perre op 42 sec., 5. Pieterse op 43i sec., 6. Omloop op 47 sec., 9. Zoet op 1.43.-. Op koninginnedag speelt een ploeg van de Zeeuwse Korfbal Bond. die samen gesteld is uit spelers en speelsters van regionale ploegen (dus alle Zeeuwse twaalftallen, behalve Swift 1, Tjoba 1, Animo I en Togo 1, tegen de vertegen- Dordtse Korfbal Bond (D.K.B.), Rotter damse Korfbal Bond (R.K.B.). Haagse Korfbal Bond IH.K.B.) en Leidse Korf bal Bond (L.K.B.). Deze wedstrijden worden gespeeld te Hoogvliet bij Rotterdam. De geselecteerden voor de Zeeuwse ploeg zijn: Dames: J. Labruijère (Ondo, Sint-Lau- rens), Hannie de Jonge (Luctor, Ter- neuzen), Corrie Koofe (Zuidwesters, Souburg), Hannie van der Schraaf (Tjoba. 's-Heer-Hendrikskinderen). Cor rie van Dijke (Elto, Kapeüe-Biezelinge), Nellie de Bruijne (Luctor, Terneuzen) en Truus Buteijn (Elto). Heren: Jan Wisse (Ondo), Paul Sander- se (Swift), Jackie Tholens (Luctor, Ter- neuzen), Jaap Schipper (Blauw Wit. Kloetinge), J. Zoutewelle (Tjoba), Rolf Kamphuis (Zuidwesters) en Herman Heupperman (Togo, Goes). Advertentie) WASAUTOMAAT Op een oppervlakte van niet meer dan 50x50 cm plaatst U de AEG turna, volwaardige wasauto maat van geheel aparte klasse. Een sprookje voor de vrouw die thuis (tot liefst 5 kg) „laat" wassen geheel automatisch AMSTERDAM met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM wereldvermaard sinds mensenheugenis

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9