Binnenkort begin bouw chr. school Arnemuiden Gemeente sloot zich bij wegschap aan WALCHEREN Souburgs mannenkoor gaf uitvoering RIDDERORDEN EREMEDAILLES N. TH. DE JONG ZN. AGENDA Uitvoering „Jong leven" MARKTBERICHTEN MIDDELBURGSE BEJAARDEN VERWEND IN FOLKESTONE BURGEMEESTER OPENDE NIEUWE MUZIEKTENT VAN ZOUTELANDE DINSDAG 28 APRIL 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Krediet van f 430.000 verleend Binnenkort kan begonnen worden met de bouw van de nieuwe bijzon dere lagere school van Arnemui den. Over maximaal 14 dagen zal de rijksgoedkeuring er voor afge geven worden. Dat deelde burge meester A. Hack gisteravond mee aan zijn gemeenteraadsleden. De raad besloot op voorstel van b. en w. een krediet van 433.000 te vo teren voor grondaankoop, bouw en inrichtingskosten van deze school. Voor dat doel werd tegelij kertijd besloten een geldlening aan te gaan van maximaal 450.000. Voor deze geldlening is de hoogste urgentie genoteerd. Het schoolbestuur zal als waarborgsom 10 procent of 34.000 in de gemeentekas moeten storten. Tevens werd besloten aan het schoolbestuur de benodigde grond te verkopen: bijna 5000 vierkante meter voor 10.60 per vlerkante meter. Op voorstel van het college van b. en w. besloot de raad verder om de gemeente aan te doen sluiten bij het wegschap Walcheren en by de minister van bin nenlandse zaken een verzoek in te die nen om een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds van-25.000 te verkrij gen. Deze 25.000 per jaar, die de ge meente zal moeten bijdragen aan het wegschap, is namelijk de consequentie van de overdracht van een wegennet van 21 kilometer lengte, dat in het ruilver- kavelingsverband Kleverskerke is aan gelegd. denstanders vrijdag 1 mei a.s. als koop avond te bestemmen: dan mogen de win kels tot 9 uur geopend zijn. Slechte motor De heer D. van Belzen mag reke nen op een garantfekrediet var 40.000 (deze raadsvergadering werd het verhoogd met 33.000) om een nieuwe motor in zijn Arm. 10 te laten plaatsen. De oude motor, slechts twee jaar oud. is namelijk stuk, ter wijl herstel niet verantwoord geacht wordt. Nog een vijftal andere boten van de Zeeuwse vissersvloot namelijk 1 in Arnemuiden. 2 In Vllssingen en 2 in Bresken» zijn eveneens uitgerust met een dergelyk type motor, <lat niet aan de eisen voldoet. „Hoe we de andere boot uit Arnemuiden van een nieuwe mo tor moeten voorzien, is nog een raad sel", merkte burgemeester Hack op. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. Oreel (s.g.p.) naar de mogelijkheid van een voorlichtingsblad voor de inwoners. „Er is heel veel werk aan verbonden'', zei de burgemeester, die evenwel beloof de het invoeren er van te onderzoeken. By hot begin van de vergadering had de heer Hack meegedeeld, dat de ophef fing van de lagere school van Klevers kerke nu onherroepelijk is, daar G.S. hun goedkeuring aan het raadsbesluit ge geven hebben. Belgisch duo ging er met Veers kanonnetje vandoor Een weddenschap is er moge lijk de oorzaak van geweest, dat de antiquair W. Abeleven te Veere. maandag voor enige tijd het kleine kanonnetje, dat nor maal voor zijn winkel aan de Markt pleegt te staan, heeft moeten missen. 's Middags stopte er voor de winkel een sportwagen met een Belgische jongedame en jonge man. De jongedame stapte uit, pakte het kanonnetje en zette dit in de auto, waarna het twee tal wegreed. De rijkspolitie en de verkeersgroep van de rijks politie werden gewaarschuwd en men slaagde er in het duo onder Krabbendijke aan te houden. Het bleken de 23-jarige mejuf frouw M. L. S. en de 20-jarige jongeman W. A. D., beiden uit Borgerhout te zijn. Als reden voor hun diefstal gaven zij een weddenschap op. Zij zijn over gebracht naar het huis van be waring te Middelburg. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlls singen op woensdag 29 april, gaat niet door. Benoeming lid notabelencollege In het notabelencollege van de Neder lands hervormde kerk te Zoutelande ls in de plaats van de heer P. Minderhoud gekozen de heer C. de Witte. Te groot bedrag Voorheen vergde het onderhoud i de gemeente van de grintwegen niet zo'n groot bedrag, maar voor deze nieuwe asfaltwegen liggen de zaken anders. Deze veel hogere kosten kunnen we niet uit de gewone dienst betalen", merkte burgemeester Hack op, zodat de raad besloot om een beroep te doen op de minister. De overdracht van het wegennet in het Kleverskerkse ruilverkavelingsblok zal in 1965 ingaan. Die resterende tijd zal Arnemuiden echt wel nodig hebben om een beslissing van de minister te ver krijgen, meende de heer Hack. Voorts besloot de raad om het toekom stige optierecht op grond te verhogen van 10 cent tot 25 cent. G.S. vonden na melijk, naar aanleiding van een vorige optieverlening, het dubbeltje wel wat weinig, waarmee b. en w. het bij nader inzien eens waren. De raad uiteindelijk eveneens. Nu de pas opgerichte plaatse lijke middenstandsvereniging als eerste daad een winkelweek zal organiseren, besloot de raad op verzoek van de mid- Het Souburgs Mannenkoor heeft za terdagavond in „De Zwaan" in Sou burg een zanguitvoering gegeven on der directie van de heer A. Goede- gebure, en met solistische medewer king van de heren Otterdijk en Van Dijk. De voorzitter van „Souburgs Mannenkoor", de heer L. M. Naakt geboren, verwelkomde in het bijzonder de beide wethouders, de heren F. Leenhouts en G. J. Janse, de ge meentesecretaris, de heer j. J. van Ginkel, afgevaardigden van het Mid delburgs Mannenkoor en de heer E. J. Sinke, voorzitter van de Zeeuwsche Zangersbond. Het koor gaf vervolgens, met piano begeleiding van kapelaan Rosenberg uit Middelburg, een vertolking van een aantal Nederlandse, Italiaanse en Rus sische volksliedjes. Na de pauze zong het koor onder meer enige negro spirituals en het slotkoor uit „Die Zauberflöte" van Mozart. De beide solisten zongen in duet „Land of hope and glory". Na het concert bleef met nog enige tijd gezellig bijeen met muziek van het dansorkest „The Swallows". WESTKAPELLE Verkoping van huis en bouwland Notaris H. van den Briel uit Middel burg heeft zaterdag in het „Koffie huis" in Westkapelle bij opbod het huis met tuin aan Molenweg 9 in Westkapelle verkocht aan de heer W. Verstraate uit Westkapelle voor 23.000. De hoogste inschrijver was de heer P. Verhage met een bedrag van 19.010. Een perceel van 22 are bouwland aan de Prelaatweg werd gekocht door de heer J. van Vaardigem uit Westkapel le voor 3000. Hoogste inschrijver was de heer P. Roelse uit Westkapelle met 2526. draagmedailles - strikjes batons - rozetten Levering uit voorraad. St.-Pieterstraat 11 - Middelburg. Telefoon 01180 - 3344. Middelburg - Eleclro: De laatste aai 19.30 uur. M Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. City: Afscheid l.o.- onderwljslnspecteur A A. Leenhouts. 14.30 uur. De Schakel Euro-studie-avond. Vllssingen - Alhambra' De onderwereld var Afrika. 20 uur. 18 Jaar. Dr. Ottestraat 3 Bedrlj f sapost ol aat19 30 uur A.N.M.B.- eebouwJaarvergadering N.V.V.-bestuur- dersbond Vllssingen. 20 uur. VDDELBURG Zesjarig jongetje bij aanrijding gewond Met vrij ernstige verwondingen aan het hoofd is de zesjarige Alex W. uit Middelburg maandagmiddag naar het Gasthuis vervoerd, nadat het. jon getje met zijn fietsje omstreeks zes uur op de Langevieleweg door een auto was gegrepen. Het ongeluk ge beurde toen het kind vanuit een brandgang plotseling tussen twee ge parkeerde auto's door, de weg op kwam rijden. De op dat moment na derende auto, bestuurd door A. C. P. uit Middelburg kon toen een aanrij ding niet meer vermijden. Twee pas serende verpleegsters verleenden de eerste hulp. Toneelavond voor personeel Vitrite Voor de personeelsvereniging van de N.V. De Vitritefabriek in Middelburg speelde het Philips toneel zaterdagavond in hotel „Britannia" in Vlissingen het blijspel „De kinderen van Eduard". Dit stuk van de Franse schrijver Marc Gil bert Sauvajon werd onder regie van Ed win Thomas zeer verdienstelijk gespeeld. Met een voor amateurs ongekende vlot heid en natuurlijkheid flitste dit vreemde stuk over de planken. Het verhaal ging over een super geëmancipeerde vrouw, die, als een van de grootste geesten van haar tijd, overal lezingen houdt, en die er zeer progressieve opvattingen over het huwelijk op na lioudt. Elly Bram- bach-Fetter wist deze moeder met haar bizarre ideeën zeer „frans" weer te ge ven. Jaap Edens, een van de vaders, was een volkomen geloofwaardige Engelse baron. Jan Smit speelde met enorm tem perament de „pianoleeuw" Ianeck Let- zaresko. De kinderen van deze vreem de moeder werden goed gespeeld door Annemarie Looman. Eric Kool en Tony Hoek. Een voortreffelijke, mopperende huishoudster was een creatie van Mies Brunott-Allart Bas van Engel speelde de serieuze begrijpende huisvriend Mo!- linot. Ouderavond kleuterschool In de openbare kleuterschool dorp" te de ouden bekijken. Onder leiding van de hoofdleidster der school, mevrouw J. Sangers-Langeraar en de kleuterleidster mej. I. Boone, had den de kleuters een negerdorp uitge beeld. Philatelica werkt gevarieerde agenda af De afdeling Walcheren van de Interna tionale Vereniging Philatelica die in restaurant Wöhler vergaderde, benoem de tot afgevaardigden naar de op 23 mei a.s. in Utrecht te houden algemene vergadering de heren K. Otte en N. A. Malcorps. resD. voorzitter en oud-secre taris der afdeling. Als nieuwe afdeïingsecretaris is de heer J. W. Blom benoemd. Bij wijze van proef zal de afdeling dit jaar ook in juli en augustus op de eerste donderdag een ruilavond houden. De data van deze bij eenkomsten zullen, met het Oog op hier vakantiehoudende mede-verzamelaars, zo mogelijk worden gepubliceerd in het provinciale V.V.V.-orgaan. Plannen voor het winterseizoen 1964- 1965 staan al op stapel. Reeds de vol gende maand zullen de data der te ver wachten evenementen bekend kunnen worden gemaakt. Na enkele inleidende woorden van de 2e voorzitter der afdeling, de heer P. West- strate, reikte het hoofdbestuurslid, de heer A. Rorije, de medailles uit, die door de afdeling Walcheren werden verwor ven op de tentoonstelling van de Zeeuw se Philatelica afdelingen, die in Goes is houden. De heer A. Theune ontving zil- ~fcr voor zijn verzameling Zwitserland n brons voor zijn collectie Europa-ze- :els. Voor de reconstructie van de In- liëlijn van de K.L.M. van 1926 t/m 1934 werd aan de heer K. Otte zilver toege kend. In zijn toespraak deelde de heer Rorije mede dat onder de Goese tentoon stelling een streep kon worden gezet. Met de opgedane ervaringen en het re sterende kassaldo is reeds gestart voor de in maart 1965 te Oostburg te houden tentoonstelling. m~en de goed bezochte vergadering, die een gezellige sfeer verliep, werd ge sloten. waren veel zegels in andere han den overgegaan, terwijl de nieuwtjes- dienst een toenemende belangstelling kon melden. Uit het zakenleven Onening eerste Westkapelse supermarkt De firma L. Brasser en zoon te West kapelle heeft dezer dagen haar win kel aan de Koestraat heropend. Deze zaak is verbouwd tot een moderne supermarkt, de eerste in Westkapelle. Behalve de normale kruidenierswaren heeft men in de «winkel een geheel aparte afdeling voor vleeswaren. De firma Brasser ontving bij de opening il van fraaie bloemstukken en geluk- «ensen. O.- EN W.-SOUBURG Programma voor koninginnedag Het feestprogramma voor koninginne dag in Souburg begint 's morgens om 9 uur met kinderzang voor het gemeen tehuis, waarna een toespraak volgt van burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny. Voor de middag zijn er verder kinder spelen op de sportterreinen, 's Middags is er een jeugdfietsrally en een brom fietsrally, en zijn er wedstrijden in rol schaatsen en zakkenlopen. Voor de oude ren zijn er volksspelen op de sportvel- dep. Om half vier vindt een gekostu meerde voetbalwedstrijd plaats, waarna om half vijf het ringsteken op bromfiet sen begint met vrouwelijke duo-passa gier. 's Avonds is er een lampionoptocht met medewerking van de muziekvereni ging „Vlijt en Volharding". Van 8 tot 2 uur is er een groots Oranjebal in „De Zwaan". ZOUTELANDE Kerkdienst op koninginnedag Op 30 april a.s. wordt 's morgens van 8.309.30 uur in Zoutelande een inter kerkelijke dienst gehouden in verband met de verjaardag van koningin Juliana. In deze dienst gaan voor ds. J. Meyer, gereformeerd predikant te Meliske'rke en ds. J. v. Dullemen, hervormd predi kant te Zoutelande. De plaatselijke zang vereniging „Hosanna" verleent'aan deze dienst haar medewerking. Openbare les bedrijfsschool „De Schelde" Het hoofd personeelsopleiding van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" de heer M. C. C. de Roeper, kon zater dagochtend en -middag vole ouders van j leerlingen van de bedrijfsschool ontvan gen. De bedrijfsschool hield op die dag namelijk een openbare les en vooral ,'s middags hebben ouders en bclangstel- lenden van deze gelegenheid gebruik ge- maakt om kennis te maken mét de on derwijsmethoden op de school. De 63 verse vakken, zoals scheepsbouw, zwa re constructie, metaaldraaien en hout bewerking. Van deze 63 leerlingen gaan er dit jaar 43 naar het landelijk eind examen waar ongeveer 5000 leerlingen aan meedoen. De heer De Reeper en zijn leraren waren allen aanwezig om de ouders ook over dit examen in te lichten. Verder konden de ouders kijken naar een film getiteld „Gieten en vor men". Het bezoek was 's morgens ma tig omdat op hetzelfde ogenblik de l.t-s. te Vlissingen ook openbare les hield. Frisse kinderstemmen vulden zaterdag avond het Concertgebouw te Vlissingen, dat op de zaterdagavonden wel andere geluiden gewend is. Het was het zang koor „Jong Leven", onderafdeling van de gemengde zangvereniging „De Volks stem", die een uitvoering gaf. De voor zitter, de heer J. van Beveren hield een korte openingstoespraak, waarbij hy de slechte financiële positie van het kinder koor memoreerde. „Hoewel het aantal leden van dit koor de laatste maanden iets vooruitgaat is men nog lang niet uit de narigheid", aldus de heer Van Beveren, die verder meedeelde, dat als deze toestand zo voort blijft duren, men gpnoodzaakt zal zyn over te gaan van één uitvoering per jaar op één uitvoe ring per twee jaar. Hierna gaf hij de leiding over aan de dirigent van het koor, Ab Lichtendahl. Het koor begon met een programma van ongeveer dertig liedjes, waarbij heel aardige zoals „Rollen. „De Diesel- trein en „De televisie". De regie bij sommige onderdelen van het programma voor de pauze was in handen van de heer C. Romijn. Vooral de kleintjes waren hartverwarmend. In het begin was men nog niet helemaal over de nervositeit heen, maar hoe ver der men met het programma was, des te beter zong het Icoor. Het hoogtepunt van de avond was de kinderoperette, „Zigeunerleven", die de kinderen na de pauze opvoerden. Deze operette stond ook onder regie van do heer C. Romijn. Ab Lichtendahl had het muzikale ge deelte voor zijn rekening genomen. Het is het verhaal van een jongetje, die naar de zigeuners is gegaan. De hoofdman wordt daarop door de dorpelingen in staat van beschuldiging gesteld omdat hij zoals men dacht het jongetje had ontvoerd. De kinderen zongen brj- zonder enthousiast. De muziek was aar dig om te horen. De kostuums en de de cors, door de leden van het koor in sa menwerking met de ouders gemaakt, voldeden uitstekend. Al met al een goed besluit van een geslaagde avond. B1GGEKERKE Programma 30 april ~;iegekerke 2T fra. feestelijk-1211—257. 1 De Oranjevereniging heeft het programma voor de feestelijk- IJzendijke-R.C.S. 8-1 De Souburgers zijn in en tegen IJzen- dijke van een koude kermis thuisge komen. Reeds na 6 minuten opende Van Opdorp het schuttersfeest (10) en na 17 minuten deed Corijn zijn eer ste duit in het zakje (20). Toen Van Opdorp hal erwege de eerste helft de stand naar 30 opvoerde was het pleit in feite reeds beslecht. Met een kopbal van Van Opdorp en nog een doelpunt -an Corijn werd de ruststand 50. de Kraker leverde ook zijn aan deel in de IJzendijkezege door de bal in eigen doel te spelen (60). Corijn zorgde met zijn derde treffer voor 70 en Van Opdorp bleef niet achter en hij voerde de voorsprong tot 80 op. Eerst 10 minuten voor het einde slaagde De Nooijer erin de spreek woordelijke eer voor zijn ploeg te red den (8—1). Bruse Boys- Nieuwland 2 - In een aantrekkelijke voetbalwedstrijd heeft Bruse Boys de kampioen Nieuw- land niet meer toegestaan dan een puntenverdeling (22). Direct na de aftrap vertoonde Nieuwland een aan trekkelijk spelletje waarbij de verde diging van de boys danig aan de tand werd gevoeld. Met de voortreffelijk spelende spil O. Kostense aan het hoofd wist de defensie van de thuis club stand te houden en nadat de eerste stormlopen wat waren geluwd konden de groen-witten ook wat meer aandacht aan hun aanval besteden. Op het middenveld verzette vooral linkshalf Kostense bergen werk door steeds weer zijn aanvallers aan het werk te zetten. De eerste goede sco ringskans was zelfs voor de thuisclub toen midvoor Kostense door de verde diging wist tc breken maar zijn schot belandde precies in de handen van doelman Onderdijk. In de 41e min. na men de bezoekers de leiding toen Schotman een kans kreeg welke hij niet onbenut liet 01. Na de hervat ting zette de thuisclub direct een he vig offensief in waarbij de Nieuwland verdediging het zwaar kreeg te ver duren. Zelfs de achterspelers Van de Velde en Keijzer opereerden in de aan val zonder het gewenste resultaat te kunnen boeken. Nadat de grootste aanvalsdrift bij de boys wat was ge luwd viel in de 17e minuut de verdien de gelijkmaker toen Kostense zich op de rechtervleugel vrijspeelde waarna zijn schot via een van de achterspe- lers achter doelman Onderdijk in het net verdween 11. Er volgde hierna een boeiende strijd waarbij de thuis-; club de beste kansen bleef behouden. Een hard schot van Duinhouwer op de staander kon Onderdijk nog tot corner werken. Een fraaie kopbal van Roest uit een voorzet van Bal werd door Onderdijk op uitstekende wijze onschadelijk gemaakt. Geheel tegen de veldverhouding in wist H. v. Waar den, na enige achterspelers le zijn gepasseerd, in de 37e minuut uit een onmogelijke hoek doelman De Ko ning te passeren 12. Met nog 8 mi nuten te spelen gaven de boys zich nog niet gewonnen en met inzet van al hun krachten slaagden zij erin Nieuwland in het defensief te druk ken. Een groot aantal corners waren1 hier het gevolg van. Vier minuten! voor tijd kwam een van deze corners; net buiten het strafschopgebied bij j Roest die het leder ineens op zijn slof; nam en hoog en onhoudbaar inschoot; 2—2. op 30 april werd de speeltuin ,,'t Weitje" voor het eerst in gebruik genomen. Voor dit Jaar vermeldt het programma de her opening met Ingebruikname van ver schillende nieuwe specltuininstall&tles. In de voormiddag zullen verder de schoolkinderen hun hart kunnen opha len aan kinderspelen, waarna traktatie let. De prijsuitreiking voor de kinder spelen vindt in het begin van de middag plaats. Om drie uur begint een voetbal wedstrijd van een elftal uit de Oranje vereniging tegen een Jeugdelftal. Om vijf uur zal een demonstratie korfballen wor den gegeven. De avond wordt gevuld met volksspelen, waarbij naast de Jeugd ook de ouderen gelegenheid krijgen aan de feestelijkhe den deel te nemen. RITTHEM Oud papier voor de muziek Dinsdagavond, 28 april, zullen vanaf 7 uur leden van de muziekvereniging O.N.D.A. te Ritthem weer rondgaan tot VEILING MIDDELBURG. Aardbelra extra per flwi ran 2 ons, 77 april, per dooa ran 2 on* 232. 2 per floot 1,75 to: ran 2 on» 145—150. Toaiatea A 201-280. C tot f 2J3 195—222. CC 148. O men ten: Sp-.nafie 9-22 DaawTOOU Radijs 15—28. 81a 1 15-*. 2 10-21. C 5-10 Breekrla* Andl)vie 1 75-as. 2 44-79. Rabarter 7-li ran kwal: VLASMARKT ROTTERDAM. Waterrootrlaalace aoortet lot f 2.(fl. middensoorten ran 78. Prrl 2146. Bloe 8 28—31. Kcar.korr.mer» 35-40 Rod* kool 15— n« 1 april grtloten. VEILING GOER. Groenten. Per *tuk: Kropria 1 15—II. 2 8—10. CI 6. Bloemkool B1 56. B2 54. C2 32. fcfw. 9- 34. Knolselderij met poen 1 0.50-8. Per boa RadlJ* 1 18-22. 2 18-1» Per k*: Andljrle 2 42—65. Prei A2 M. WlUof A1 79. A2 02-82. B1 78—78. B2 53. Bplnsxle 1 28—42, 2 16-32. Lsm*- oren 2 71-84. Ulen alw. 4-8. Rabarber 1 11— 12. 2 5. Aardappelen 11—12. VEILING KAPELLE-BIEZEUNGE. 27 aprtl. Aardbelenvelllngkasaardbelen per doos 5 21» cram Repna 1 187-179. 2 100-114. Glaia Ex. lfl—U*. 1 158-177. 2 102-123. DeuWch Etem Ex. 189-!M. 1 145-155. 2 97- 118. Groenteveiling: Kropsla 9'»10 Radijs 14-18. Rabarber 11-19 Bloemkool stek 9. D2 A C2 17. Splnatle 22—32. DVEILING BERGEN OP ZOOM. het ophalen van papier, vodden, oud ijzer 22 apr.i fila 8—22 Hpinarte 25—42. P.ar aiber enz. De geldelijke opbrengst hiervan is 12—20. witlof so-eo Andijvie so—'--" Pm 20- ten bate van net uniformenfonds van 22. Rode kool 20—2* Witte kool 22—2» Rafljs deze vereniging, welke kas weer nodig 25—35. uien :o—25. Tomaten 240-300. Komkom- enige versteviging verdient. Twee ploe- CTer, <o-so. Par. kooi 25 Raapstelen 18-24 gen gaan dan met rijdend materiaal het Breekpeen 6-8 A»perEe* 2»-w dorp in. en coed «la* worden we hoewel voor flere soorten 4 atelllnc wav. Do prijzen In I IJ0. afhankelijk t het laatst ran verkocht tecen ar. «ene* week Middensoorten It aanteboden, 1 (oade belang de» kwaliteiten Dauwrootvla» wordt wi aanbod werd fedeeltell blijft schaar», er besto rproducrerd, het ko:ht. Breekvla* 1 kleine prod uk - welk* niet «er- r lokken bestond d werd niet p- 'EEMARKT ROTTERDAM. nvoer 1327 dieren. Vette koelen 4 varkens 565. Aardbeien Viering koninginnedag telijkheden: 's~middags 2 uur eierzoek- rit voor auto's en bromfietsen, om 2.15 kinderspelen, om 3.30 buksschieten er om 4 uur eierzoekrit voor rijwielen. Des avonds om 8 uur geeft de muziek vereniging O.N.D.A. een concert in de muziektent, terwijl na afloop een muzi kale wandeling met lampionoptocht door het dorp wordt gehouden. Scheepvaartberichten Vllssingen aangekomen op 24-4: Flavia ran Southampton, Ftrn var. Shoreham. op 25-4 Gebe Oldendorff van Terneuzen, Greathope van Terneuzen, Dixie van Noorwegen, Florella van Genua. Krikkjokk van Gent. op *-4: Peder Rlnde van Nantes. Bastion van Londen. Stordlek van Antwerpen. Vllssingen gepasseerd naar Antwerpen 05 24-4: Wodan van Amsterdam. Roelof de Win ter van Tynemouth, Patricia van Swansea, Hoop van Amsterdam. Emmy S. van Rotter dam. op 25-4; Noordstad van Great Yarmouth, Frejo van Rotterdam, Tycha van Londen, Spirit van Ipswich, Menje van Dublin. Congo- kust van Amsterdam, Delfzijl van Londen Gent, Hermes van Le Havre, Idanel Londen, Valtnant van Hull, Glronde van Lon- van Le Havre. Meeuw van BostonSoestdljk -4: Teun van zee naar Ter- ■an Liperpool. Mare Novum aar Gent. Lauwere Rochester. Forel van Lon- Hamburg. Mersey Lloyd var Antwerpen op 24-4 den. Concepcion Swansea. Eems Rotterdam, op 5 neuzen. Steven van Rotterdam den, Lutetla va den, Chiron var Barcelona. Meidoorn Vllssingen gepasseerd OOSTKAPELLE Zondagsschoolvereniging vergaderde De leidsters en leiders van de zondags schoolvereniging „Kinderen van een vader" te Oostkapelle hielden onder iP ifes Corrte Broere naar Dordrecht. Martini Londen, op 25-4: Lupia naar Isleworth. Dle- merdljk naar Rotterdam. Camisseslnge! naar Avonmouth. Martinis tad naar Limerick, Ca- tharina W. r.aar Londen. Kloosterdljk naar Rotterdam, Overijsel naar Rotterdam, Alhena naar Bremen, Denzo naar zee van Terneu zen. Alert naar Londen van Gent. Vlrgo naar Londen. Minerva II naar Cork, Emmy S naar Stettin, Marie Sophie naar Cork. Berkbout naar Rotterdam, Noordstad naar Kmgslynn. Hulst naar Rotterdam, op 26-4: Wodan naar Runcom. Herta naar Goole, Geert naar Lon den. Willemstad naar Amsterdam, Patricia naar zee, Servaaskerk naar Rotterdam, Agnes naar leiden, Frejo naar Preston, Eems naar hun maandelijkse contactavond. Het pro- Bos,on- Hermes naar Amsterdam, Mare No- gramma van de komende maand werd opgesteld en besproken. De Nederlandse handelaar A. V., jaar, uit Sl.-Jansleen, door een Antwerpse rechtbank gens botersmokkel tot 6 maanden ge- I De elfjarige Ternenzense klarinettist vangenisstraf en 403.25" frank 1 bijna Clement van den Bulck gaat rustig door 29.0001 aan boeten en ontdoken rech- met het verzamelen van ereprijzen op ten veroordeeld. ••olistenconcoursen. In bet afgelopen „Engelandvaarders" wandelden AANTREKKELIJK PROGRAM AANTREKKELIJK PROGRAM, VERRUKKELIJK LENTEWEER (Telefonisch van e medewerker uit Folkestone). De stemming onder de Middel burgse bejaarden, die momen teel een bezoek aan Folkestone brengen, kan niet beter. Het enthousiasme over alles wat hen wordt geboden met inbegrip van het verrukkelijke lenteweer kent haast geen grenzen meer. Dat blijkt onder meer heel dui delijk op de busreizen. Tijdens deze ritten wordt er spontaan en uit volle borst gezongen. Het „Lang zullen ze leven" en „For he is a jollen good fellow" is niet van de lucht. Raadslid-hotelhou der-gastheer John Godden en de zijnen plegen de toejuichingen glimlachend in ontvangst te ne men. Gisteren werd in het verslag van de Folkestonetrip reeds het woord ver wennen gebruikt. Ook nu kunnen we geen antwoord vinden voor de wijze waarop de Engelse vrienden hun gasten uit Middelburg onthalen. Het enige verwijt dat tot dusver kon wor den' vernomen was een zelfverwijt van deelnemers aan de bejaarden- reis, die het advies van de organisa toren om een wandelstok mee te ne men. in de wind hadden geslagen Overigens wordt er naar hartelust gewandeld in en om Folkestone, hoe heuvelachtig het terrein ook is. „Tijd tekort" „Ze konien gewoon tijd tekort" meld de reisleider, de heer L. Meijer, 's Morgens om halt zes zijn cr soms al op de boulevard te vinden". En verder vertellend: „die Zeeuwse klederdracht is verpletterend. Hot verkeer houdt er gewoon voor stil. Een kunstenares is er speciaal voor naar ons hotel ge- j komen om nog wat schetsen te kun nen maken. Maandagmorgen werd er door de Middelburgers gewinkeld. In een van de filialen van het winkelbedrijf Marks and Spencer's leek het alsof, er een groep V.I.P.'s (zeer belang-1 rijke personen) binnenkwam. In al-1 lerijl werd de directeur gewaar- schuwd, die zyn bezoekers dringend verzocht nog even te blijven tot er een door hem gearrangeerde foto- graaf zou zyn verschenen. Opnieuw werden er diverse opnamen gemaakt, waarvan er inmiddels verschillende hun weg naar de in Engeland ver schijnende bladen hebben gevonden. Toen de Middelburgers wat vermoeid waren geraakt van het winkelen wer-1 den zij prompt door de directie van: het plaatselijk vervoersbedrijf uitge-i nodigd voor een busrit naar hotel St. Clair. De chauffeur zal zelden zulke dankbare passagiers hebben gekend. Het waren dezelfde opgewekte pas sagiers die hem vlak voor het hotel tot middelpunt van een dansje maak ten. „Reis van ons leven" „De reis van ons leven", zo was de al gemene reactie op de middagexcursie, die de bejaarden naar de 24 km noordwaarts gelegen historische stad Canterbury voerde. In de geestelijke hoofdstad van Engeland kregen de bejaarden gelegenheid om de kathe draal te bezichtigen. Zij waren diep onder de indruk van de schoonheid van het bouwwerk. In Canterbury werd ook de thee gebruikt. In dé avonduren was er nog gelegenheid tot Folkestoneverkennen. Ter ere van mevrouw G. C. Weeland- Woodfield en de heer L. Meijers, die de veertig Middelburgse bejaarden begeleiden, en met zorg omringen, werd gisteravond in hotel St. Clair een diner aangeboden. Daarbij zaten aan de vrouwelijke burgemeester van Folkestone miss Diana Moody en de mayoress, miss Bradley. Ook mr. L. R. Jones, hoofdredacteur van de Folkestone and Hythe District He rald en echtgenote maakten het diner mee. Voor vandaag staat er voor de bejaarden onder meer een officiële ontvangst ten stadhuize te Folkestone op het programma. VISMIJN COUJNSPLAAT. 27 april. Exportgarnaien 1495 leg. 1,71—2.41 Schar 222 kg. Bot 530 kg. Schol 21 kg Wljllng 197 kg. Tong 21 kg. Herder 15 kg. Zalm 3 kg. Kabeljauw 7 kg. Ongesorteerde vis. Baklarwe volgen* tnonsfc teel afzetmogelijkheid. Prijzen afhankelijk »an kwaliteit. Zomergeret. volgena cornier. f 2525—f 27.50. haver. ld., f 23—f 25. groene erwten, ld-, f 35—f schokker», ld., f 3d—f 53. Franco Rotterdam. AARDAPPELBEURH ROTTERDAM. 27 april. Kiel-aardappelen S mrn opw. Eigen heimer» geen notering. Bintje f 9JO— f 10,75. Bevelandere f 19-f 2L Meerland*r» f 13— f 17.50. Klei-aardappelen 3 mm opw. Elgen- Blnlje f lDJO-f 11.50. DOMBURG N.C.V.B. vergaderde De afdeling Domburg van de N.C.V.B. hield dezer dagen onder leiding van haar presidente, mevrouw S. de Pairtcr-Jan- Furore t 1250—f 14. se, haar maandelijkse vergadering. Ds. Kiel-aardappelen fvoor de export) in twr* De Craene uit Baarland sprak over maten gesorteerd: Bintje* 35 mm opw. SM „Rome en de Reformatie". De lezing -f 10 Zandaarda;.;*:en «oor de export geen werd met veel aandacht gevolgd. Op 21 handel. mei zal mei Rezelman uit Goes spreken I stemmingen «oor binnenland flauw; voor over „Hoe oen Ik een goede gastvrouw", buitenlandrauw Voer-aardappelen f 2—f 350. GAPINGE Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- MruD n voorwaarde» va*tge*teld «oor de verkoop ran ÏN.L. V .D.-Liapin^e Dijeen consumptie-aardappelen op wagon, schip of De afdeling van de N.C.V.B. te Ganinge aul°- kwam voor de maandelijkse vergadering bijeen, onder leiding van haar presiden te. Spreker voor deze avond was ds. Duisterhof. hervormd predikant te Aag- tekerke. die sprak over het onderwerp „Helderziendheid". De volgende vergadering werd vastge steld op 14 mei. Dan zal spreken ds, de Craene. geref. predikant te Baarland r het onderwerp „Rome reformatie". Botersmokkelaar uit St.-Jansteen in België veroordeeld f Advertentie) UOOFDPIJNPOEDERS Twee ereprijzen voor jeugdige Terneuzenaar jank we-i c' 53 Op 1 april was hij met een bestelwa gen, geladen met houten rekken, over de grens gereden. Nabij Antwerpen werd hij door een mobiele brigade van de douane tegengehouden. De tolbeambten waren van oordeel dat de bestelwagen verdacht dikke wan den had. De wagen werd te Antwer pen grondiger onderzocht en men ont dekte dubbele wanden waartussen twee ton smokkelboter verborgen was. ren. V. werd aangehouden, alhoewel hij beweerde niets af te weten van de boterlading en van de dubbele wan den aan de wagen, die hij in 1962 had gekocht. „Excelsior" Kruiningen voor de radio De mandolinevereniging „Excelsior"' te Kruiningen heef: afgelopen woens dag in de N.C.R.V.-radiostüdio in Hil versum opnamen gemaakt voor het programma „Jong Nederland muci- seert", dat onder redactie staat van Akke de Vries. Woensdagmiddag sen drie uur en tien voor vier zal men dit programs verzorgen met de op namen van „Excelsior". Behalve een vijftal muziekstukken die in totaal minuten duren heeft men opna- :n gemaakt van vraaggesprekjes met de dirigent, de heer B. Leys, de secretaris, de heer J. Visscher en het lid, Addie Leys. EXAMENS „VREDERUST" Op 23 en 24 april 1964 werden de me dische overgangsexamens gehouden ir. het psychiatrisch ziekenhuis „Vrede rust" te Halsteren. Voor het eerste naar het tweede leer jaar slaagden: zr. R. J. Hamelink. G. den Hond. zr. J. de Kam. zr. C. F. Lagendijk, br. M Munter, br. H. G. Noorlander, br B. P Ra- mondt, br. J. J. Scherpenisse, br. L. J. Teelker, zr. J. J. v. d. Zande. Voor het tweede naar het derde leer jaar slaagden: zr. W. Baas, zr. L. Blankenburgh, zr. C. A. Boll, br. J. G. 3. Male, zr. N. W. de Ruyter, zr. J. Schenkel, zr. P. Tielemans. Na elf jaren zonder tent „Luctor et Emergo" gaf eerste concert •eeketnde nam hij opnieuw deel twee concoursen, die hem evenveel eer ste prijzen opleverden. In totaal heeft Clement nu deelgenomen aan elf concoursen waarop hij zonder uitzondering eerste prUzen haalde. Za terdag in 't Gelderse Ophemert verover de hy met zijn totaal puntenaantal de derde plaats tussen .">3 deelnemers. Een zilveren zuil, uitgereikt door de burge meester van Ophemert, was zijn belo ning. Zondag in Kekerdam by Nijmegen kwam hij opnieuw lot een «-erste prijs en een fraaie beker. Clement speelde beide malen in de tweede afdeling met het nummer Nocturne van P. L TsjaikowskL Egyptezending in Middelburg De Egypte-Zending zal zaterdag 9 mei haar Jaarvergadering houden tn Middel burg in de consistorie van de Hofplein- kerk. In deze bijeenkomst zal de voor zitter. de heer D. Thomassen Teussink van der Hoop van Slochteren, aan de hand van dia's iets vertellen over de zen vereniging. prof. dr. G C. van Niftrik de dienst leiden in de Nieuwe Kerk aan de Groenmarkt te Middelburg. Heden overleed nog on verwachts zacht en kalm onze geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder JACOBA TRAMPER, geb. Walhnut, 's-Gravenpolder J. Tramper. Goes: A. Verwljs-Tramper. D. Verwys. Zurich (Friesland): L. Tramper. D. Tramper van Koeverlnge Oud-Beijerland D. Plomp-Tramper G. Plomp. 's-Gravenpolder: J. Tramper. En kleinkinderen. s-Gravenpolder. 27 april 1964. Schoolstraat 12. Zoutelande beschikt sinds zaterdagavond weer over een muziektent. Na een lange periode van behelpen en improviseren, een periode, die geduurd heeft vanaf 1 februari 1953, toen de oude tent ten ge volge van de stormramp verloren ging, bestaat nu in de nieuwe tent op het Raadhuisplein weer de mogelijkheid om openluchtconeerten te geven. Waar nemend burgemeester ,J. de Pree knipte het lint door, dat de tent symbolisch ge sloten hield, nadat Ad Riemens, zoon van de secretaris van de christelijke mu ziekvereniging „Lnctor et Emergo", hem de schaar had aangeboden. „Het is met genoegen, dat ik dit lint heb doorgeknipt", zo zei de burgemees ter in zijn openingstoespraak, „want dit was het laatste beletsel om de tent in gebruik te nemen". In het kort releveer de hij de hele wordingsgeschiedenis van de nieuwe muziektent, een zaak die nog al wat voeten in de aarde heeft gehad." Na het verlorengaan van de oude tent, bleek dit de enige schade te zijn, die door [rijkswaterstaat niet werd vergoed. Een eerste stap tot de bouw van een nieuwe tent werd gezet, toen eind 1959 het An jerfonds daarvoor duizend gulden be- schikbaar steld. Na veel plannen.1 kwam men ten slotte tot het definitieve ontwerp. De bouw hiervan is mogeiyk gemaakt door de samenwerking tussen plaatselijke bedrijven en vrijwilligers, die ieder letterlyk or figuurlijk hun steentji hebben bijgedragen en hun deel van dt bouwwerkzaamheden hebben verricht. „Het geld dat de gemeente op deze ma nier heeft overgespaard, zal gestort wor den in het uniformenfonds van de mu ziekvereniging", zo kon de heer De Pree meedelen. Ten slotte gaf hij de tent officieel in ge bruik aan de voorzitter van „Luctor et Emergo", de heer J. de Visser. Deze be dankte de burgemeester en nodigde de muzikanten uit, in de tent plaats te ne men. Onder directie van de heer A. Joos- se uit Sint-Laurens gaf de muziekver eniging het eerste concert in de nieuwe; j muziektent. Na afloop van het concert was er een gezellige receptie in „De Zeemeermin", die door het gemeentebestuur aan de muziekvereniging werd aangeboden. De receptie werd muzikaal opgeluisterd door de boerenkapeL Heden overleed, zacht en kalm. in het zieken huis St.-Joanna te Goes, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder mevrouw STOFFELLNA P1ETERSE- NlEUWENIlf USE in de ouderdom van byna 84 jaar. Amersfoort: G. Jeremiasse en kinderen Wemeldinge: L. Pieterse A. Pieterse-Dagevoe en kinderen Kapelle: A. E. van Weele- Pleterse P. van Weele en kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5