Geslaagde paraatheidsoefening van ruim 300 Zeeuws-Vlaamse B.B.-ers Gewest Zeeland V.L.N. vierde tweede lustrum yg Ui, V*— Ü»r l IMANSE commissaris der koningin Ontvangst door Holland-Festival met Brittens cello-symfonie Sneeuwzachte cocos in melkchocolade MORRIS-0XF01D GARÜGE VAN UN EN STUDEBMER VELDBEDDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1964 „Kernexplosies" boven Zeeland en België COMMISSARIS DER KONINGIN: „OP JULLIE KAN JHET LAND REKENEN" Ulterlyk volkomen rustig maar innerlijk in de grootste spanning zaten de mannen van de A.B.C.-aienst van de Zeeuws- ylaamse P-escherming Bevolking zater dag in hun commandopost met koptele foons op te luisteren naar de berichten die binnen druppelden. Het waren som bere en onheilspellende berichten. Er was oorlog en niet zo heel ver uit de buurt hadden kernexplosies plaatsge vonden. Snel en uiterst nauwkeurig kwamen de meldingen binnen van de verschillende meetposten uit de omge- LEZERS SCHRIJVEN OPKOOP PROEFDIEREN I Er worden volwassen katten en katers door een inwoner van Tilburg te koop gevraagd. Soms zijn mensen door om standigheden gedwongen afstand te doen van hun huisdieren, en -door onbekend heid met de zwendel op dit gebied leve ren ze in goed vertrouwen hun huisdie ren aan opkopers van dieren of tussen handelaren af. Ook Nederland heeft een groot aantal proefdier-handelaren, die openlijk in de bladen adverteren. Wij vinden deze in Helmond, Nijverdal en Tilburg, en tal van andere plaatsen in het zuiden en oosten van ons land. Het feit, dat bijna al deze dieren voor de vi visectie bestemd zijn, maakt toch van deze zaak geen aangelegenheid, die leen de vivisectie-bestrijders aangaat. Het gaat er hier om of men voor of tegenstander van de vivisectie is. Het gaat om de martelingen, die deze die ren ondergaan vanaf het moment dat zij in handen vallen van de onderleveran ciers, tot zij via deze contactadressen, gebrekkige 'transporten en het tijdelijk verblijf bij de leveranciers van proefdie ren, worden afgeleverd aan de chemi sche industrieën en universiteitsklinie ken voor zover zij althans niet reeds voordien van ellende en ontbering zijn omgekomen. Wij moeten blijven protes teren totdat eindelijk de art. 2 en 3 van de wet op de dierenbescherming in wer king worden gesteld. Dan zal de dieren handel in het algemeen aan vergunnin gen zijn onderworpen en slechts in bij zondere gevallen uit- en doorvoer van dieren zijn toegestaan. Het is onze plicht ervoor te zorgen, dat onze huisdieren niet in de handen vallen van de opko pers en het weerloze dier te helpen, zo lang deze walgelijke handel onvermin derd wordt voortgezet. Middelburg J. Ouborg WILLIAM SHAKESPEARE OF WILLEM SHAKSPERE Naar aanleiding van de 400e geboorte dag die op 23 april 1564 valt (gelijk de sterfdatum), wil ik de gelegenheid niet laten voorbijgaan iets over diens naam ten beste te geven. In een Franse uit gave van Shakespeares verhalen, die omstreeks 1825 te Londen door Charles Lamb (1775-1834) werden gepubliceerd, vond ik een facimilé van diens hand tekening, zoals die voorin een Engelse vertaling van Montaignes Essais staat afgedrukt: hieruit blijkt, wat de inleider tot deze uitgave ook al (in 1847!) op merkt, dat de naam inderdaad, zoals vaak in Frankrijk geschiedt, als „Shak- spere" gelezen dient worden. Daarbij viel het me tevens op dat de voornaam, blijkens een er boven schreven e, op zijn Hollands als Willem moet ontcijferd worden Willem Shakspere: zou de grote drama turg toch nog een stukje van ons zijn?! Of is dit te Duits gedacht en zou dit als een wensdroom „heim ins Rcich" dienen verworpen te worden? Aan de lezer dit probleem op te lossen! Goes. Dr. D. A. de Graaf. COLLECTE KINDERBESCHERMING In de week van 27 april tot en met 2 mei organiseert de stichting „Sakor" (samenwerkende kinderbeschermingsor ganisaties) een nationale collecte kin derbescherming. Hoewel dit werk van overheidswege ruimschoots gesubsidi eerd wordt, maakt het lot van 40.000 kinderen het noodzakelijk dat de stich ting ook eigen middelen verwerft. Al dit geld is nodig om te voorkomen dat dui zenden kinderen, die vaak de band met de ouders missen, volledig het kind van de rekening worden. De stichting stelt zich daarom tto doel te komen tot fond- senverwerving ten behoeve van volledige ontplooiing van alle taken die behoren tot het werk der kinderbescherming. Van harte hopen wij daarom dat wij U in de week van 27 april tot en met 2 mei mogen begroeten als medebeschermer of als medewerker aan de nationale, collecte kinderbescherming. Stichting „Sakor". GASBEDRIJF IN ZEELAND Zoals steeds mijn gewoonte is, las ik dezer dagen het verslag van de raads vergadering van Middelburg. Het bleek mij dat de vragen rondom voortzetting of eventueel opheffen der bedrijven nog al enige spanning teweeg brachten. Bij die debatten is ook enige malen mijn naam genoemd benevens een vroegere functie en het lijkt mij daarom goed een paar opmerkingen te plaatsen. Moge lijk dat een en ander iets verduidelijkt, Ten eerste dan, hoe kan momenteel de Nederlandse rijkdom aan aardgas het goedkoopst bij de verbruiker worden ge bracht? Het antwoord hierop zal wel moeten zijn, door zo groot mogelijke in koop bij de Gasunie. Bij de reeds gevoerde onderhandelingen hierover voor de provincie Zeeland speel de de versplintertheid van bedrijven wel een rol, Moeilijk kon Zeeland spreken van eenheid. Dat is jammer, want door één transport voor één zouden de trans portkosten gemakkelijk zijn vast te stel len. Blijven er hier en daar zelfstandige bedrijven bestaan dan zal dat gaan be tekenen, meerdere transportkosten en onnodig verhoging van de gasprijs. Gelukkig hebben Zierikzee en Axel dit begrepen en zullen zij samen met Gas Maatschappij Zeeland een nieuwe N.V. oprichten die als inkoopcentrale en dis tributiebedrijf dienst kan doen. Dat Tholen, Hulst en Middelburg afzijdig blijven staan is te betreuren want de verdeeldheid blijft bestaan, Hoe minder tussenschakels hoe beter. Dit zal wel tot gevolg hebben een duurdere prijs voor feheel de provincie. Ik weet wel dat istorisch gegroeide verworvenheden niet graag prijs gegeven worden, zeker niet als nog winst wordt gemaakt. Maar het kan noodzakelijk zijn deze los te laten als het algemeen belang dit vraagt. Niemand zal thans nog terug verlangen naar de historlsch-gegroeide-winstgeven- de-tolrechten, Het waren onbruikbare hindernissen geworden en zijn door af koop verdwenen. Zulks kan toch ook in hetgeen nu gaat worden? Ja, misschien Met trompetgeschal en tromgeroffel heeft het gewest Zeeland van het Vete- ranenlegioen Nederland, V.L.N., zater dag de viering van het tienjarig be staan ingezet. Dat feestgeluid kwam van het tamboers- en trompetterskorps onder leiding van de heer \V. Verburg uit Amsterdam. In Goes, Vllssingen en Middelburg deed dit korps de Zeeuwen konde van het jubileum van de Zeeuw se groep (ongeveer 150 leden, afdeling Walcheren en sinds kort. een afdeling Zuid- en Noord-Beveland). Een show met défilé van dit korps voor de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. nir. A. F. C. de Casembroot, zelf V.L.N.- lid, voor het Middelburgse raadhuis, ge volgd door een ontvangst in de staten zaal, besloot het officiële gedeelte van het jubileumfestijn. En dat festijn om vatte voorts onder meer een bijeenkomst met. twee causerieën en een gezamenlijk diner. Verscheidene autoriteiten woonden de jubileumbijeenkomst in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg bij. Onder hen bevonden zich behalve jhr. mr. De Ca sembroot, overste H. Huisken, territo riaal commandant Zeeland, tevens garni zoenscommandant uit Middelburg, kolo nel J. Potteboom, commandant van de eerste C.O.A.K. uit Middelburg, verge zeld van zijn kapitein-adjudant J. van Doorneveld, overste U. D. de Stoppelaar, vice-vooi-zitter van het V.L.N., uit E-ilt- hoven, algemeen secretaris R. Terol uit Heiloo, luitenant-kolonel A. R. de Vries, voorzitter van het gewest Friesland, de heer E. Lambermont, voorzitter van het gewest Noord-Brabant, alsmede de o rige bestuursleden acht personen van het gewest Friesland. Bij dit ge zelschap voegde zich tijdens de officiële ontvangst in de statenzaal burgemees- J. Drijber van Middelburg. ving. Toen die op kaarten waren aan gebracht, bleken de explosies te hebben plaatsgevonden in de Oosterschelde, in Ovezande en in de Belgische plaatsen Brugge, Sint-Niklaas, Eekloo, Maldegem en Gent. De grondexplosie nabij Ovezande be zorgde de A.B.C.-mensen uit Zeeuwsch- Vlaanderen de grootste moeilijkheden omdat de wind uit een noord-noordooste lijke richting woei. De fall-out bereikte na een half uur het gebied van de Braakman. Vrijwel tegelijkertijd moes ten drie pelotons van de B.B. uitrukken voor hulpverlening, twee naar Hulst en Sint-Jansteen en én om bijstand te ver lenen in Walcheren. Laatstgenoemd pe loton moest dus door het radioactief be smette gebied van de Braakman en het was de taak van de A.B.C.-mensen om na te gaan of de intensiteit van de be smetting zulks toeliet. Gezond land Voor deze grootscheepse paraatheids oefening waren zaterdagmorgen 326 noodwachtplichtigen en andere B.B.- ers opgeroepen, waarvan er slechts 3 verstek lieten gaan. Voor de commis saris der koningin, jhr. mr. A. F. O. de Casembroot, was dit aanleiding op te merken dat Zeeuwsch-Vlaanderen een gezond land is, dat het vaderland in tijd van nood op hen kan rekenen en dat hjj trots was op hun betoond enthousiasme. Toelichtingen op de oefeningen werden gegeven door de heren Catsman en Launspach, respec tievelijk hoofd van de Bescherming Bevolking en commandant van de A.B.C.-dienst in Zeeuwsch-Vlaande ren. De oefening, waarbij een veertigtal voer- tuigen en vrijwel het complete B.B.- materieel was ingeschakeld, werd onder meer bijgewoond door de rijksinspecteur voor paraatheid en oefeningen te Den Haag, oud-kolonel Rietveld, de provin ciaal commandant B.B. mr. L. A. Kake- beeke, vertegenwoordigers van het ter ritoriaal commando Zeeland, van mare chaussee. rijks- en gemeentepolitie en vrijwel alle Zeeuws-Vlaamse burgemees ters. Van de grote oefening te vergelijken met een proefmobilisatie werd tevens gebruik gemaakt om allerlei demonstra ties te houden, materieel te beproeven, colonnerijden te oefenen, het werken in teamverband en het alarmeren van de noodwachtplichtigen. Dat begon al in de ochtenduren in diverse plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen maar voorname lijk in Terneuzen, waar in verschillende stadsdelen de voertuigen werden bela den. In verband met de oefening werd de voertuigencolonne in Hoek geformeerd, en geïnspecteerd 'door de commissaris der koningin. Vandaar trok de colonne door de Braakman, waarna bij de drie- Ionnes hun eigen richting uitgingen. In de loop van zaterdagmiddag werd paraatheidsoefening die door deskun digen op dit gebied als zeer geslaagd werd beschouwd beëindigd waarna colonne in Terneuzen werd ontbonden. Met tromgeroffel en trompetgeschal Gevechten Voorzitter M. W. Temme (Middelburg) van het jubilerend gewest Zeeland her innerde in zijn welkomstwoord aan de eerste tien, moeilijke jaren van het ge west en het gehele legioen. Hij noemde de gevechten om officiële erkenning, in het bijzonder ook van de strijders uit de politionele acties in Indonesië, in de Koreaanse oorlog en tijdens de Nieuw- Guineaperiode. Hij vroeg de aanwezigen om op de 4-meLherdenking behalve de gesneu velden in de jaren 1940-'45, ook de doden uit genoemde oorlogen te her denken. De heer Temme wees erop, dat het V.L.N. de geestelijke weer baarheid van het Nederlandse volk wil versterken. „Wij zijn geen dro mers, maar we mogen en zijn ver plicht de goede waarden uit de mili taire gemeenschap over te planten in de burgermaatschappij". moet er dan een heilig huisje omver, maar wie groots ziet en begrijpt wat er nu in ons vaderland gaat gebeuren op het punt van gasvoorziening zal toch wel toegeven dat hier niet meer in het klein gehandeld kan worden. Als nu drs. Westerhout mijn verbruiks- rekening heeft opgevraagd bij de bedrij ven en dan concludeert dat, indien ik gas en stroom van de provinciale bedrijven had betrokken ik 20 meer had moeten betalen, dan zal het wel waar zijn. Maar het zegt niets, want het gaat niet om de vraag hoe de huidige, maar hoe de toe komstige verhouding gaat worden. Daarom zou ik een tweede opmerking willen plaatsen. Het is bekend dat in het algemeen de grote politieke partijen stellen dat het niet noodzakelijk is dat algemene nuts bedrijven op winst werken. Zij dienen het algemeen ten nutte te zijn! Dit zegt niet dat ieder jaar wijziging van tarie ven moet plaatshebben, maar wel dat de tarieven zó laag worden gesteld dat de verbruiker gediend wordt, Als dit beginsel een leidmotief is bij de onder handelingen om tot' één Zèeuyvs gas bedrijf te komen dan geloof ik dat reeds vele bezwaren zijn weggenomen. Dan gaat de vraag, hoe aan goedkoop gas te helpen, levensgroot meespelen en komt er open oog voor efficiënte wijze van in koop en distributie. Want vóór alles geldt dat de grote rijkdom van Neder land niet mag worden verkleind door kort zicht. Grote visie en grote lijnen ~!jn nodig om ons volk en dus ook lie Zeeuwen te doen delen in deze nationale erfenis! Dat kan een wending in het gemeentebeleid noodzakelijk ma ken met mogelijk prijsgeven van histo risch gegroeide verworvenheden. Maar willen we de toekomst van Zeeland werkelijk zien, dan zal er groot gehan deld moeten worden. Anders zal die ontwikkeling door eigen toedoen ernstig worden afgeremd. P. Meliefste, statenlid. Hulde voor het Zeeuwse gewest bracht overste De Stoppelaar namens het hoofd bestuur, waarna kolonel Potteboom in een helder betoog de Noord Atlantische Verdragsorganisatie aan een nader on derzoek onderwierp. De kolonel ging de Europese politieke, economische en mili taire situatie van Europa na de tweede wereldoorlog na en vervolgens de op richting van de N.A.V.O. nu vijftien jaar geleden, op 4 april 1949 bij een verdrag, dat werd gesloten voor twintig jaar. De C.O.A.K,-commandant noemde ook enige problemen, waarmee de NA V.O. heeft te kampen („niet alle aange sloten landen zijn een voorbeeld van aanpassing") en wees erop, dat niet het doel is een absolute militaire macht te kweken, zoals de militairen deze tech nisch zien, omdat de economische om standigheden („welvaart is een goede tweede") beslist in de gaten worden gehouden. Kolonel Potteboom toonde zich ervan overtuigd, dat mede de N.A. V.O. tot dusver een Grieks-Turkse oor log (om Cyprus) heeft voorkomen, om dat de N.A.V.O.-opperbevelhebber, ge neraal Lemnitzer er de betrokken re geringen mede van heeft kunnen over tuigen, dat de N.A.V.O.-solidariteit van froter belang is dan nationaliteitszaken, preker- wees er voorts op, dat beroeps militairen per definitie vredelievend zijn („zij weten hoe verschrikkelijk een oor log is"), dat de N.A.V.O. wél streeft naar een totale ontwapening, maar dat deze niet moet ontaarden in een een zijdige en dus voortijdige ontwapening. Wat de atlantische solidariteit en Euro pese eenheid betreft zag hij deze als een linker- en een rechterhand: er moet een samen- Gloedvol Men besloot een telegram te zenden naar de algemeen voorzitter van het V.L.N., die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, waarna luitenant-kolonel De Vries, voorzitter van het gewest Friesland in een gloedvol betoog wees op de taak van het V.L.N. in de westerse wereld, die naar hij zei, bloot staat aan een gevaarlijke communistische psycholo gische oorlogsvoering, die als peilers heeft sociaal-economische nood, inten sieve propaganda en afwezigheid van een goed geïnformeerde publieke opinie. „Wij moeten ons niet in een hoek laten drukken door een politiek van toena dering en coëxistentie". Ondertussen was het V.L.N.-tamhoers- en trompetterskorps (32 man sterk) na. een jubileummars door Goes, naar Vlis- singen gereden om daar een mars door de stad te maken. Vervolgens reisden de musicerende veteranen naar Middel burg om daar voor jhr. De Casembroot, burgemeester Drijber van Middelburg en de overige aanwezigen, een aantrekke lijke show te brengen, die uiteraard ook het nodige bekijks trok van de Middel- zal voor het eerst in West-Europa wor den uitgevoerd tijdens het Holland-Festi val 1964, en wel door het Nederlands Kamerorkest onder leiding van de com ponist in Amsterdam op 6 en in Scheve- ningen op 10 juli. De solist is Matislav Rostropovich, die dit werk ook ten doop heeft gehouden begin vorig jaar in Le ningrad. Op deze concerten zal dezelfde cellist ook het enkele jaren geleden in Praag ontdekte celloconcert van Haydn ten gehore brengen. Op 14 en 15 juli geeft het Nederlands kamerorkest onder leiding van Szymon Goldberg voorts concerten in Schevenln- gen en Amsterdam met Hindemith's „Vier temperamen te", „Mourning mu sic" van Lutoslavsky, symphonie no. 82 van Haydn en de Sinfonia concertante voor viool, viola en orkest van Mozart. De solisten voor dit concert zijn Bruno Giuranna (Viola). Theo Bruins (piano) en Szymon Goldberg (viool). Examens Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde voor het kandidaats examen tropische landbouwhuishoudkun- de de heer J. P. de Kraker te Hoek. Voor het kandidaatsexamen landbouw- technologie slaagde de heer J. C. Burger te Wilhelminadorp. Voor het kandidaats examen akker- en weidebouw de heer H. M. v d. Weele te Colijnsplaat en voor het kandidaatsexamen cultuurtech niek de heer W. de Feijter te Axel. Voor het Gehrelsgetuigschrift slaagden aan de rijkskweekschool te Middelburg de dames E. C. F. Dijselynck, W. E. Meijers, V. H. Schoon en de heren A. J. Broodman en J. Kopmels. Examinatoren waren de heren Willem Gehrels, Jan Kuiler en A. A. Leenhouts. KERKNIEUWS Paters Jezuïeten uit redactie De nieuwe Linie zullen op last van de pater generaal der Jezuïeten in Rome, hnn medewerking moeten beëindigen. De pater provinciaal van de orde in Ne derland heeft dit mondeling aan de raad van commissarissen en aan de hoofd redacteur de heer G. J. van den Boomen meegedeeld. De betrokken paters zijn: drs. J. Arts, N. van Hees en W. Pisa. De pater provinciaal van de orde der Jezuieten in Nederland heeft naar aan leiding van deze maatregel het volgen de meegedeeld: „Aangezien de koers van „De Nieuwe Linie" duidelijk afwijkt van de richting die de hoogeerwaarde pa.ter generaal der Jezuieten in Rome zich had voorge steld, acht deze het noodzakelijk dat de paters hun medewerking aan het blad opgeven". Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Bedankt voor Hoogezand: toezegging H. Zuiderveld te Zuidhorn. GEREF. KERKEN Beroepen te Aardenburg-BreskensH. D. de Wit, kandidaat te 't Harde; beroe pen te Wieringerwerf en te Wormer: F. de Jonge, kandidaat te Amsterdam; be roepen te Heerlen, vac. A. ten Hoeve, H. Gilhuis te Balk; aangenomen naar Rot- terdam-Z„ vac. A. L. Bos: P. Sijtsma te Nederhorst-den Berg, die bedankte i Alkmaar. GEREF. KERK (VRIJGEM.) Beroepen te Middelstrum: A. Geelhoed te Zwagerveen-Zwaagwesteinde. GEREF. GEMEENTE Tweetal te Rotterdam-Zuid: P. Blok te Dirksland en A. Vergunst te Rotterdam- Centrum. GEK. GEMEENTE IN NEDERLAND Bedankt voor Bruinisse: F, Mallam te Veenendaal, burgers. Tot slot defileerde men i het sta.dhuis op de Markt. Di do Middelburgse statenzaal volgde een geanimeerde ontvangst door de com missaris der koningin, die bjj deze ge legenheid het V.L.N. gelukwenste met de „rechtspositie" die men heeft bereikt en zich trots toonde over de Nederlandse militairen in dit legioen, die zich teweer stellen tegen de quasie-paciflstische in vloeden in ons land. „Vecht voor de geestelijke weerbaarheid", aldus jhr. De Casembroot. Landelijk vice-voorzitter overste De Stoppelaar trok nog een vergelijking tussen de Middelburgse schutterij „St.- Sebastiaan" van zo'n 600 jaar geleden en het gewest Zeeland van het V.L.N., die zich beiden inzetten voor een goed doel, en de heer Temme sprak een dank woord. Een geanimeerd diner besloot deze ju bileumviering, die in ieder geval twee nieuwe V.L.N.-leden opleverde: burge meester Drijber en kolonel Potteboom. 563ste STAATSLOTERIJ 2e ki« HOGE PRIJZEN 200 203 216 217 257 263 400 401 416 422 433 437 449 455 469 536 538 546 586 628 642 657 669 674 677 719 725 742 749 760 772 80S 816 876 880 915 922 929 941 948 962 963 6015 021 035 050 054 127 169 187 238 298 339 348 352 467 670 680 726 729 809 315 836 855 858 862 929 9S4 7005 059 088 098 163 171 197 206 216 222 236 240 250 251 261 292 295 296 337 338 345 374 396 408 433 438 528 560 581 583 593 609 622 642 680 691 762 763 777 786 823 824 837 853 859 892 90S 932 944 949 966 975 8016 022 072 139 160 169 170 226 227 291 341 395 404 432 591 595 601 620 697 702 706 710 720 727 728 757 798 809 831 848 866 871 880 923 960 965 989 9034 090 107 113 169 193 195 204 234 266 272 279 320 343 364 414 426 434 462 483 535 587 629 652 668 678 711 728 774 782 791 824 861 874 882 893 936 941 944 996 0007 012 039 0-16 049 113 349 186 198 219 224 258 262 345 347 469 471 527 532 563 565 594 596 624 634 646 717 723 769 825 843 844 850 893 960 972 11017 027 072 189 202 221 240 279 288 293 336 343 368 387 423 445 458 638 657 679 702 704 710 731 795 814 842 897 922 968 974 979 997 12047 069 075 086 098 101 111 152 162 187 196 276 28S 289 323 372 430 458 495 506 507 548 555 571 575 589 639 640 682 697 703 722 732 754 765 799 .830 836 839 847 5596 5634 57&0 5951 6218 6581 6844 7018 7079 7187 76^^7M^^82(?8 *8211 ^8987^396^3033(1 10451 10665 10743 10800 11262 114.91 11818 11835 12239 §395 12949 13410 13717 14046 18827 19198 19994 1 99RS J5718 16510 16846 17381 17431 18138 18381 21741 219B3 20505 20577 20755 20972 20989 21423 PRUZEN VAN 40.— 1035 049 060 062 098 124 129 137 146 175 211 258 304 376 385 413 424 435 4S0 526 551 579 588 622 635 658 683 699 740 749 751 757 764 792 865 869 892 895 948 952 e60 976 3002 025 030 035 046 052 108 122 143 146 213 23-1 256 289 425 432 439 441 445 454 465 488 494 502 510 527 546 576 597 611 636 641 646 658 672 746 784 789 849 852 858 897 903 965 973 3025 027 036 069 076 118 203 206 256 261 264 287 301 406 451 454 462 485 527 537 589 597 603 613 615 678 691 713 756 760 765 766 768 827 864 874 894 903 923 934 937 955 980 989 4007 008 081 090 100 124 133 148 152 161 174 178 189 202 232 233 247 250 255 268 311 312 333 389 391 399 403 409 432 4S3 526 542 640 662 731 738 758 790 812 819 827 845 866 894 948 980 5004 006 010 058 079 112 119 121 144 188 216 219 224 241 251 337 358 365 438 449 454 455 458 521 525 529 561 566 567 622 652 685 892 902 918 952 956 .964 14001 002 013 052 072 100 107 118 185 240 242 252 2S1 297 299 316 337 364 476 483 504 584 627 669 674 760 797 801 816 817 929 946 959 997 15001 047 057 059 066 072 075 082 095 108 321 234 264 265 279 343 369 389 400 419 454 455 486 498 517 526 570 655 716 723 726 7-12 766 797 816 836 843 896 915 927 111016 057 0S1 0S5 106 201 237 242 260 271 273 277 327 390 427 443 480 495 498 531 535 544 547 556 577 591 615 624 660 676 691 704 757 765 787 805 810 812 817 819 820 845 895 919 951 960 969 999 17032 130 144 151 156 180 197 204 220 237 275 306 311 336 358 362 392 430 428 434 464 471 494 501 516 536 538 540 590 607 616 643 676 720 750 752 768 796 818 841 S49 912 987 994 997 18042 050 062 110 127 172 20-1 205 208 222 255 355 359 364 403 444 546 585 631 629 640 646 675 688 706 755 805 807 888 902 983 988 993 19070 076 083 086 124 129 140 166 170 175 203 216 223 225 330 323 343 372 377 393 424 443 492 494 521 526 528 560 575 576 612 647 653 665 676 677 681 695 718 726 767 771 777 780 805 808 878 888 897 905 965 989 20003 006 009 02.1 038 043 054 109 147 150 169 3.74 226 232 250 282 302 324 341 343 345 354 367 381 391 -113 438 500 501 507 513 552 555 557 588 622 653 656 670 683 701 781 787 790 841 843 848 855 871 875 885 387 903 917 922 931 967 21038 032 044 057 094 105 112 130 160 167 18S 190 268 281 284 289 3.10 313 323 330 348 359 387 393 407 466 472 497 502 552 5o3 570 577 601 603 620 642 682 684 713 721 722 751 755 792 793 802 822 833 837 Sneeuwzacht en heerlijk fris is de cocos I in BOUNTY. Dankzij 'n nieuw, gepaten teerd procédé blijft de cocos'altijd zacht en koel. Proef zo'n heerlijke BOUNTY! Nee, geniet er samen van! 'Want er zitten twee grote stukken in zo'n gezellige wikkel. ER ZITTEN STUKKEN IN ÉÉN WIKKEL f ~7 li fé n L-arL1 - J. J. Molenaar's Automobielbedrijf N.V. te Amersfoort, fabri kant en importeur van de MORRIS- en M.G.-automobielen, heeft het genoegen mede te delen, dat voor de verkoop van MORRIS-personenwagehs en lichte bestelwagens en voor M.G.- sportautomobielen en personenwagens voor Walcheren en een gedeelte van Noord- en Zuid-Beveland is aangesteld: GARAGE VAN UNEN v.h. Huijbregts, Blauwedijk 47 te Middelburg Onder verwijzing naar het bovenstaande berichten wij, dat wij met ingang van heden het agentuur van de MORRIS- en M.G.- automobielen op ons hebben genomen. Gaarne verklaren wij ons bereid, geheel vrijblijvend, alle ge wenste inlichtingen omtrent deze wagens te verstrekken en aan de MORRIS- en M.G.-eigenaars service te verlenen. GARAGE VAN UNEN v.h. Huijbregts, Blauwedijk 47, tel. 2155, Middelburg Tevens nodigen wij U gaarne uit tot een bezoek aan de show van alle modellenwelke wordt gehouden in ons bedrijf Blauwedijk 47 te Middelburgop 30 april, 1 en 2 mei, geopend van 9-22 uur. v.h. Huijbregts, Blauwedijk 47, tel. 21 55, Middelburg in tal van uitvoeringen, effen en gedessineerd; met en zonder veertjes, vanaf 23,95. SPORTHÜIS tijdelijk ook Gravenstraat 59 - 61. VAN DE VELDE UW DRUKKER LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pUn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen mot wortel on al. Bevat gezuiverde won- dorolle, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een ilosjo NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel vati f. 1.70 bespaartU veel ellende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4