Binnenkort begin bouw chr. school Arnemuiden Wissel schouwen Gemeente sloot zich bij wegschap aan „Opper" W. Bruggemans Bruinisse in „zilver" NOORD-ZEELAND RIDDERORDEN FREMEDAILLES N. TH. DE JGNG ZN. AGENDA RAAD BROUWERSHAVEN IN DEBAT OVER HET DORPSHUIS DREISCHOR MARKTBERICHTEN Hervormde wijk IV van Goes gaat in de veiling kerken HOOFDPIJNPOEDERS DINSDAG 28 APRIL 1964 PROVINCIALE E E W S E COURANT Krediet van 430.000 verleend Binnenkort kan begonnen worden met de bouw van de nieuwe bijzon dere lagere school van Arnemui den. Over maximaal 14 dagen zal de rijksgoedkeuring er voor afge geven worden. Dat deelde burge meester A. Hack gisteravond mee aan zijn gemeenteraadsleden. De raad besloot op voorstel van b. en w. een krediet van 433.000 te vo teren voor grondaankoop, bouw en inrichtingskosten van deze school. Voor dat doel werd tegelij kertijd besloten een geldlening aan te gaan van maximaal 450.000. Voor deze geldlening is de hoogste urgentie genoteerd. Het schoolbestuur zal als waarborgsom 10 procent of 34.000 in de gemeentekas moeten storten. Tevens werd besloten aan het schoolbestuur de benodigde grond te verkopen: by na 5000 vierkante meter voor 10,60 per vierkante meter. Op voorstel van het college van b. en w. besloot de raad verder om de gemeente aan te doen sluiten bü het wegschap Walcheren en bjj de minister van bin nenlandse zaken oen verzoek in te die nen om een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds van 25.000 te verkrij- denstanders vrijdag 1 mei a.s. als koop avond te bestemmen; dan mogen de win kels tot 9 uur geopend zijn. Slechte motor wegschap, is namelijk de consequentie van de overdracht van een wegennet van 21 kilometer lengte, dat in het ruilver- kavelingsverband Kleverskerke is aan gelegd. Te groot bedrag Ondanks het geringe aantal Jeden is de Zierikzeese Oranjevereniging er met het kleine beetje contanten er weer in ge slaagd om met een verzorgd programma voor koninginnedag te komen. De festi viteiten beginnen 's morgens om negen uur met vlaghijsen en een toespraak van burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester op het Havenplein. Kort daarna zullen 1 een flink aantal duiven gelost worden. 1 Met medewerking van de hoogste klas sen van de lagere scholen zal er om kwart over negen op het Havenplein volkszang van vaderlandse liederen zijn. 1 Voor de begeleiding zorgt de heer Jac. Luykenaar op het Marcussenorgel vanuit de Gasthuiskerk. Van tien tot j elf uur zullen er twee marsen door de stad worden gemaakt. De gymnastiek- vereniging „Rust Roest" zal de volgende route maken: Havenplein, Het Vrije, Schuurbeque Boeijestraat, Mulockstraat, Caustraat, Grachtweg, Noordhavenpoort. Oude Haven N.Z., Havenpark N.Z. en Havenplein. Tegelijkertijd zal de Koninklijke har monie „Kunst en Eer" een andere route volgen, en wel vanaf de Weststraat. Regenboogstraat, Pieterseliestraat, St.- Domusstraat, Nieuwe Boogerdstraat, Nieuwe Haven. Oude Haven Z.Z., Kraan plein, Havenpark N.Z., Havenplein N.Z., Mol, Melkmarkt, Beddeweeg, Minder broederstraat, Lammermarkt, Varre- markt, Balie. Het hoogtepunt van het ochtendpro gramma valt tussen elf uur en half één. Op het Havenplein zullen niet minder dan tien brandweerkorpsen van Schou- wen-Dulveland een grootse demonstratie geven. Vanaf de stadhuistoren zullen tussen elf en twaalf uur vrolijke carillonklanken over Zierikzee worden uitgestrooid door de stadsbeiaardier, de heer Jac. M. Luykenaar. Om twee uur in de middag wórdt het Oranjefeest voortgezet. Eerst van twee tot drie uur met zang en dans van kleuters op het Havenplein. Om vier uur gaat er een optocht van start, waar- aan njim 900 leerlingen van de lagere van haar voorzitter, de heer J. van Ant-1 scholen meewerken. Het beloofd een werpen, werd besloten op koninginnedag prachtigei kleurige stoet te worden. De kinderoptocht zal de volgende route Voorheen vergde het onderhoud voor de gemeente van de grintwegen niet zo'n groot bedrag, maar voor deze nieuwe asfaltwegen liggen de zaken anders. Deze veel hogere kosten kunnen we niet uit de gewone dienst betalen", merkte burgemeester Hack op, zodat de raad besloot om een beroep te doen op de minister. De overdracht van het wegennet in het Kleverskerkse ruilverkavelingsblok zal in 1965 ingaan. Die resterende tijd Arnemuiden echt wel nodig hebben een beslissing van de minister te ver krijgen. meende de heer Hack. Voorts besloot de raad om het toekom stige optierecht op grond te verhogen van 10 cent tot 25 cent. G.S. vonden na melijk. naar aanleiding van een vorige optieverlening, het dubbeltje wel wat weinig, waarmee b. en w. het bij nader inzien eens waren. De raad uiteindelyk eveneens. Nu de pas opgerichte plaatse lijke middenstandsvereniging als eerste daad een winkelweek zal organiseren, besloot de raad op verzoek van de mid- SEROOSKERKE (S.) Luidinstallatie De gemeente Westerschouwen heeft het torenuurwerk te Serooskerke voorzien van een elektrische luidinstallatie. De klok luidt dagelijks om 8.00, 12.00 en 18.00 uur. Oranjefeest De heer D. van Belzen mag reke nen op een garantiekrediet van 40.000 (deze raadsvergadering werd het verhoogd met 33.000) om een nieuwe motor in zijn Arm. 10 te laten plaatsen. De oude motor, slechts twee jaar oud, is namelijk stuk, ter wijl herstel niet verantwoord geacht wordt. Nog een vijftal andere boten va Zeeuwse vissersvloot namelijk Arnemuiden, 2 in Vlissingen en Breskens zijn eveneens uitgerust met boot uit Arnemuiden van een nieuwe mo tor moeten voorzien, is nog een raad sel", merkte burgemeester Hack op. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. Oreel (s.g.p.) naar de mogelijkheid van een voorlichtingsblad voor de inwoners. „Er is heel veel werk aan verbonden'', zei de burgemeester, die evenwel beloof de het invoeren er van te onderzoeken. By het begin van de vergadering had de heer Hack meegedeeld, dat de ophef fing van de lagere school van Klevers kerke nu onherroepelijk is, daar G.S. hun goedkenring aan het raadsbesluit ge geven hebben. De periode overheidsdienst van opper wachtmeester der rijkspolitie \V. A. Bruggemans tc Bruinisse kreeg maan dagmorgen een „zilver randje" op een feestelyke byeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis. In do kring van het gemeentebestuur, zijn superieuren, zyn collega's van de groep en zyn fami lie herdacht h(J het feit, dat hij een kwart eeuw geleden bij het wapen van de Ko ninklijke Marechaussee was toegetre den. De heer Bruggemans zag zich later overstappen naar de rijkspolitie, diende na de oorlog enige Jaren in Nederlands Indië en kwam terug bij de rijkspoli tie waar hy met standplaatsen als Schoondyke en Kruiningen de rangen tot opperwachtmeester, thans in de groep Bruinisse. doorliep. De diensttijd en de manier, waarop hy districtscommandant te Middelburg was adjudant C. J. van Burg present, die de heer Bruggemans en zijn echtgenote van harte feliciteerde. derende woorden tot de jubilerende op perwachtmeester. Namens de Algemene Nederlandse Politiebond was de heer J. Fluijt uit Zierikzee ter felicitatie geko men. Er werden verschillende cadeaux aangeboden: de gebruikelijke enveloppe met inhoud, een woordenboek, sigaren, de bondsgratificatie, een boekebon. Voor mevrouw Bruggemans waren er bloe men. Het was een prettige bijeenkomst, daar in het raadhuis van Bruinisse. BROUWERSHAVEN Uitreiking verkeersdiploma's ZIERIKZEE Oranjefeest Op donderdagavond 23 april vond in het verenigingsgebouw te Kerkwerve de uit reiking plaats van de diploma's ver- keerscursus. Deze cursus was verzorgd door het verbond van veilig verkeer, af- J-"-- - -jeze diploma- ig tevens een i-avond gekoppeld, waar met .iet nieuwe projectieapparaat drie films werden vertoond. De voorzitter, de heer Z. Roosenboom, kon in zijn openings woord terugzien op een zeer geslaagde cursus te Kerkwerve. Na het vertonen van de kleurenfilm „Nieuw leven in een oud dorp' en de verkeersfilm „Een ster- rit naar Uddel", ging de heer Hoogen- boom, wethouder van de gemeente Mid- denschouwen. tot de uitreiking van de diploma's over. Het diploma met lof ontvingen mevr. M. P. den Boer-Boot, de heer N. van der Have, St. Boot. St. van den Hoek, J. Neele en B. Boot. Het diploma ontvingen de heren C. Boot, W. Roskam, L. den Boer, J. Boot, J. P. Z. Boot en L. van den Berg. In to taal waren er 16 cursisten. Iedere kandi daat kreeg 40 examenvragen te beant woorden. De norm voor het slagen was astgesteld als volgt: zij die meer dan 2 y,ji 5J J afge' met lof. Namens de cursisten sprak de heer C. Boot een dankwoord tot de docent, de heer W. H. Ooms. Hij bood hem namens de cursisten een bureaulamp aan. Ook mevrouw Ooms werd met een presentje bedacht. Nadat de heer Ooms de cursisten had gefeliciteerd met hun resultaten, volgde nog een film en wel de kleurenfilm over de reis van prinses Beatrix naar Ame rika. HAAMSTEDE Feestprogramma voor koninginnedag erpir in Serooskerke (Sch.) een kinderfeest te organiseren. Het programma is als volgt: na het hij sen van de schoolvlag en het zingen van het volkslied zullen op de speelweide kinderspelen plaatshebben. De kinderen zullen worden getrakteerd terwijl voor alle kinderen cadeautjes beschikbaar zijn. Getracht wordt om 's middags een gekostumeerde voetbalwedstrijd te hou den. De heer J. de Meij zal de muziek op de speelweide verzorgen, terwijl hij zich tevens heeft belast met de organisatie van de middag. Op de weide zullen stoelen worden ge plaatst voor de bejaarden. OOSTERLAND Rondgang op koninginnedag Op de avond van koninginnedag hoopt de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" te Oosterland traditiegetrouw, weer een muzikale wandeling door het dorp te maken onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle. De mars begint om omstreeks zeven uur, terwijl na af loop het muziekgezelschap op de tent aan het Marktplein nog enige marsen ten beste zal geven. Gesloten wordt met het volkslied. draagmedailles - strikjes batons - rozetten. Levering uit vooiraad. St.-Pieterstraat 11 - Middelburg. Telefoon 01180 - 3344. lopen: Weststraat. Kerkplein Z.Z., Poststraat, Appelmarkt. Havenplein Z.Z.. Haven- park Z.Z., Kraanplein. Havenpark N.Z., Havenplein N.Z., Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, St.-Anthoniesdam, Watermolen, Verrenieuwstraat, Melk markt, Mol, Havenplein. Het middagprogramma wordt op het Havenplein besloten met spelen voor jongeren van 12-15 jaar van half vijf tot half zes. Om half acht 's avonds kan men weer op het Havenplein terecht. Twee orkes ten van de Amersfoortse accordeonver eniging met een totale sterkte van 60 man zullen tot negen uur een concert geven. Een half uur later, om half tien zal de Koninklijke harmonie „Kunst en Eer" onder leiding van haar dirigent Peter de Wildt het Zierikzeese Oranje feest besluiten met een taptoe op het Havenplein. Zowel het Havenplein als een aantal oude monumenten zullen op deze avond feestelijk verlicht zijn. Vergadering bejaardenbond De Zierikzeese afdeling van de alge mene bond van bejaarden hield dezer dagen in het Nederlands hervormd ver enigingsgebouw haar jaarvergadering. Voorzitter P. G. Klein kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. De tweede voorzitter de heer J. C. de Looze nam zijn taak waar. Tijdens deze byeenkomst, die door ongeveer vijftig leden werd bezocht, me moreerde de waarnemend voorzitter het overlijden van een aantal leden. Bij de bestuursverkiezing werd als nieuwe voorzitter de heer J. C. de Looze ekozen. Als nieuw bestuurslid kreeg de ieer L. Krijger meerderheid van stem- .nen. Na de pauze bracht de heer M. Rotte in een eenmansshow een aantal sketches en liedjes op de planken. KERKWERVE Ledenvergadering „Groene Kruis" Vrydagavond vond de algemene leden- leeft vastgesteld, zijn enige wijzigingen gekomen. De kon. harmonie „Witte van Haeinslede", die hel prugramma opent met het afhalen bij de diverse scholen van de leerlingen, begint deze afhaal- mars te Burgh in het Duinwegje pas om 8.45 uur. Na de mars naar Haamstede begint de aubade om 9.15 uur. Aan deze aubade werkt ook ..Witte van Haem- stede" mee. Voor deze aubade zal een deputatie padvinders der „Kaninefaten"- Middelburg Electro: De laatste aanval. 19.30 uur. 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. City: Afscheid l.o.- onderwljslnspccteur A A Leenhouts 14.30 uur. De Schakel: Euro-studie-avond 20 uur. Vlissingen Alhambra: De onderwereld var Afrika, 20 uur, 18 Jaar. Dr, Ottestraat 3 Bedryfsapostolaat. 1930 uur. A.N.M.B.- gebouw: Jaarvergadering N.V.V.-bestuur- dersbond Vlissingen, 20 uur. Goes Grand: Vergadering Instituut Be stuurswetenschappen. 15 uur. Terneuzen Luxor: Goliath en de slavii uur. 14 Jaar. Ooslburg Ledeltheater: De vogels. 20 18 jaar. Hulst Burgerzaal gemeentehuis: Tentoon stelling Zeeuwse beeldende kunstenaars. 15 —17 en 19-21 uur. Slui» Hotel Centraal: .laarvergadering V.V.V. Sluis. Bergen op Zoom Roxy: The bridge on the rlver Kwal, 20 uur, 14 jaar. afdeling de vlag hijsen. Na het officiële worcjt m optocht naar het sport- to "Rnro-h p-pmnr- gedeelte v ■ergadering van de vereniging „Het ïroene Kruis" te Kerkwerve plf cafe K. Bazen te Kerkwerve. Bij de ope ning kon de voorzitter, de heer K. A. van Langeraad een terugblik werpen op het afgelopen jaar. Het werk in de com binatie Dreischor-Noordgouwe-Kerk- werve noemde hij zeer bevredigend en een speciaal woord van dank richtte hij tot zuster De Jager voor het vele werk dat zij in de combinatie tot aller tevre denheid verricht had. In het verslag van de secretaris-pen ningmeester de heer M. Post, bleek dat de vereniging thans 223 leden heeft. De rekening 1963 werd door de vergadering- goedgekeurd evenals de begroting 1964. Bij acclamatie werden in het bestuur herkozen de heren M. van der Linde en G. Zonneveld. Voor de kascommissie werd in de plaats van de aftredende heer J. W. van Gelder gekozen de heer C. de Bil. Met algemene stemmen werd beslo ten dat de afdeling zou toetreden tot een nieuw te vormen combinatie „Groene Kruis" Schouwen. Vervolgens volgde de uitloting van een aantal renteloze obli gaties. Na de rondvraag volgde de slui ting van deze rustige vergadering. Diploma's verkeerscursus cheerd waar omstreeks 10 uur de kinder spelen beginnen die tot 12 uur duren. Om 14 uur beginnen de wedstrijden ring steken op de fiets op de Julianaweg. Na afloop hiervan, omstreeks 15.30 volgt het ringsteken op versierde tractoren. De hoofdprijzen zyn twee wisselbekers, waarop slaagden van de onlangs gehouden ver keerscursus zullen worden uitgereikt. Op deze avond zullen diverse films wor den vertoond. De bijeenkomst begint om half acht. kiering koninginnedag In samenwerking met de besturen der overige plaatselijke verenigingen heeft de Oranjevereniging „Brouwers haven" voor koninginnedag een geva rieerd programma opgesteld. De dag begint om 8 uur met klokgelui, waar na de burgerij om 8.05 uur de drie kleur zal uitsteken. Om 3.10 uur is het vlaghijsen op het Marktplein; om 8.15 uur houdt burgemeester A. H. Vermeulen een toespraak. Hierop aansluitend is er gewijde muziek door de muziekvereniging „Apollo" en om 8.45 zang door het hervormd kerkkoor. Half elf worden de kinderen in de drie scholen afgehaald door Apollo om zich naar de Markt te begeven voor samen zang. Om 11 uur gaan de kinderen paddenstoelen zoeken op het sportter rein, voorafgegaan door de drumband van Apollo. Hierna gaan ze terug naar de openbare lagere school voor een traktatie, 's Middags 2 uur is er een spel voor kinderen van de le, 2e en 3e klassen getiteld „Naar het feest- kraam" en om 3 uur wedstrijden in het straattekenen en vrije tekeningen voor de kinderen van de 4e, 5e en 6e klassen. Vier uur is er een korfbalwed strijd op het Havenplein door vetera nen. Om 4.30 volgt een behendigheids wedstrijd voor bromfietsers voor de leeftijd 1620 jaar. 's Avonds half 7 volgt een wielerwedstrijd met fiet sen zonder versnellingen voor jon gens en meisjes van 12-16 jaar. Van 7.30 tot 8.30 verzorgt „Apollo" vrolij ke muziek en als sluitstuk van deze feestdag volgt om half negen een lam pionoptocht met medewerking van „Apollo". R.K.F.C.-ZIERIKZEE 1-1 De thuisclub had nog een winstpunt nodig om ook volgend seizoen weer in de vierde klas te kunnen uitkomen. Het gelijke spel tegen Zierikzee was dus voldoende. In de eerste speelhelft werd er niet gedoelpunt. De thuisclub was sterker in deze periode. Maar stuitte op de hechte Zierikzee-defen- sie. Ruststand 00. Na de hervatting had RKFC reeds na vijf minuten succes, toen hun mid- voor A. Buuron onhoudbaar inschoot 10. De thuisclub bleef aandringen, maar kon geen succes meer boeken. Er ontwikkelde zich een gelijk op gaande wedstrijd met in deze periode de beste kansen voor de gasten. Pas twee minuten voor het eindsignaal slaagde Zierikzee er in gelijk te ma ken door hun invaller links buiten L. de Zeeuw, die van dichtbij de bal achter doelman J. Neijtemann Dlaat- ste 1—1. W.I.K.-Zeemeeuwen 4 - 2 In de zaterdagavond gespeelde korf balwedstrijd WIK IZeemeeuwen I, was duidelijk te zien dat de geoefend heid van de spelers veel te wensen overliet. Het plaatsen was slecht ver zorgd en tempo was niet aanwezig. Slechts sporadisch zag men aardig spel. Over het algemeen was de WIK ploeg meer in de aanval, maar door slecht schieten wist men niet tot doel punten te komen. Reeds spoedig wist W. Berrevoets met een doorloopbal WIK de leiding te geven 10. In de 20ste minuut verhoogde WIK de voor sprong door Hans van Langeraad eveneens uit een doorloopbal 2—0. Na de vakwisseling een sterker WIK maar geen doelpunten en tot de rust bleef de stand van 20 gehandhaafd. Na de hervatting zag men een geheel andere Zeemeeuwenploeg die het ini tiatief naar zich toe trok. Door me juffrouw Dalebout wist Zeemeeuwen met een mooi doelpunt tegen te sco ren 21. Geprikkeld door dit doelpunt kwam er iets meer vaart in het spel van WIK en door mevrouw Van Lan- geraad-Wijsman kwam WIK op 31. Bij de wisseling was het weer Zee meeuwen dat de korf wist te vinden en B. van der Linde bracht de stand op 32. Het toch al niet hoge tempo zakte nog. Bij WIK wist J. van IJssel- dyk nog eenmaal de korf te vinden en met de stand van 4—2 in het voordeel van WIK eindigde deze wedstrijd. het ringsteken te paard. Des avonds is er de muzikale optocht met „Witte van Haemstede". te beginnen in Burgh. Na afloop is in Haamstede de prijsuitrei king. „Sakor"-collecte In de week van 27 april t.m. 2 mei a.s. zal in Oosterland weer de jaar lijkse „SAKOR" collecte worden ge houden, in de vorm van zegelverkoop. De stichting „SAKOR" stelt zich ten doel te komen tot fondsenverwerving ten behoeve van volledige ontplooi ing van alle taken, die behoren tot het werk der kinderbescherming. Inzet: gemeentesubsidie van f 1500 VRAAGTEKENS BIJ DE EXPLOITATIEOPZET wethouder Van de Bijl draaide een punt aan de discussie: de stichting zal wor den gevraagd de begroting nader te pre ciseren. De raad van Brouwershaven heeft maandagavond een aantal vraagtekens gezet bij de begroting voor 1964 van de stichting dorpshuis Dreischor. Op dit j jaarstuk, dat voor de raadsleden ter in- j zage lieeft gelegen, is een gemeente-1 subsidie van ƒ1500 geraamd: met deze bydrage kon de begroting sluitend wor den gemaakt. En dat bedrag nu was de aanleiding voor een debatje, waarin dui delijk werd, dat deze „nogal vage" be groting en de bydrage van de gemeen-1 te „nogal veel" de dame en de heren niet erg zinde. Het P.v.d.A.-raadslid P. de Moor zet-1 te de discussie in. Hij vond dat er: iets scheef zit in de opzet van dei Aanbesteding hem daarin wel volgen. „We weten met deze begroting niet waar we aan toe zijn", zo meende hij en hy ver klaarde het verstandiger van het be stuur te hebben gevonden als het slechts over de eerste vier maanden geméentesubsidie had geraamd: met ingang van mei krijgt het dorpshuis een nieuwe pachter. En wethouder L. A. Moermond (v.v.d.) bracht even in herinnering, dat de raad vorig jaar meende voor de laatste maal een subsidie te geven. Volgens burge meester A. H. Vermeulen kan de ge meente niet onder een bijdrage uit: het dorpshuis heeft een functie als ontspan ningsoord ook een culturele taak. zo mo tiveerde hij. En bovendien: in de statu ten staat, dat het nadelig saldo door de gemeente gedragen wordt, zo merkte hij op. Overigens gaf de burgemeester toe, dat de exploitatie niet geworden is wat er van verwacht werd. Een voorstel van De onderhandse aanbesteding van de herbestrating van de Bogaerdweg te Dreischor vormde een agendapunt, waar de heer J. Dekker (p.v.d.a.) na der op inging. B. en w. stellen voor dit werk op te dragen aan de fa. J. de Ruiter en Zn. te Noordgouwe voor ruim 12.000. „Kan het niet in eigen beheer?" wilde de heer Dekker we ten. Wethouder J. A. v. d. Bijl en burgemeester A. II. Vermeulen maak ten duidelijk, dat dit niet gaat: men wil deze weg nu grondig aanpakken, het karwei vraagt veel tijd en de eigen straatmaker is er al min of meer bij ingeschakeld door de verbe tering van de Zuiddykstraat. Met de goedkeuring van een begrotings- 'yziging gaf de raad verder te kennen, at er geen bezwaar is tegen het plan an de gezamenlijke gemeenten op Schouwen-Duiveland twee poederblus sers aan te schaffen. Gelukkig was men met twee maatregelen, die in Dreischor en Noordgouwe het verkeer veiliger moeten maken: het instellen van een richtingsverkeer in de Weststraat en het voorrang verlenen van het verkeer in de Ooststraat-Molenweg te Dreischor en het instellen van een wachtverbod voor een deel van de Dokter Wortmanstraat en een zijde van de Brouwerijstraat te Noordgouwe. Ten slotte kreeg men twee onderwijs benoemingen te behandelen: mej. J. A. J. Dïngèmanse uit Koudeker- ke werd benoemd tot waarnemend hoofdleidster aan de kleuterschool te Dreischor en mej. W. Ossewaarde uit Wolphaartsdijk kreeg dezelfde functie aan de kleuterschool van Zonnemaire. Belgisch duo ging er met Veers kanonnetje vandoor Een weddenschap Is er moge lijk de oorzaak van geweest, dat de antiquair YY. Abclcvcn te Vccrc, maandag voor enige tijd hel kleine kanonnetje, dat nor maal voor zyn winkel aan de Markt pleegt te staan, heeft moeten missen. 's Middags stopte er voor de winkel een sportwagen met een Belgische jongedame cn jonge man. De jongedame stapte uit, pakte het kanonnetje en zette dit in de auto, waarna het twee tal wegreed. De rijkspolitie en de verkeersgroep van de rijks politie werden gewaarschuwd en men slaagde er in het duo onder Krabbendijke aan te houden. Het bleken de 23-jarige mejuf frouw M. L. S- en de 20-jarige jongeman W. A. D., beiden uit Borgerhout te zijn. Als reden voor hun diefstal gaven zij een weddenschap op. Zij zijn over gebracht naar het huis van be waring te Middelburg. Brouwershaven-S.K.N.W.K. Zaterdagavond heeft de korfbalploeg van Brouwershaven I een verdiende overwinning behaald op SKNWK, dat zich vooral voor de rust met kunst en vliegwerk het sterk spelende Brouw van het lijf moest houden. De thuis club begon al direct met een sterk of fensief, 'waarbij De Boer en M. v. d. Weele vele ballen op de korf scho ten. Tegen de verwachting in namen de gasten door een snelle uitval de leiding door een doelpunt van mejuf frouw De Braai 01. Nog in dezelf de minuut was de stand gelijk, toen De Boer eerst op de mand gooide en mejuffrouw T. van Beveren vanach ter de paal wist te scoren 11. De thuisclub bleef het meest in de aan val en toen Slager in de 21e minuut rakelings naast schoot wist mejuf frouw B. Duinhouwer de bal op te vangen om deze door de mand te la ten verdwijnen 21. Fel aanvallen door Wurth en Slager had tot ge volg, dat Chr. de Braai even Wurth 1 vrij liet, waardoor deze de stand op 3—1 kon brengen. H. v. d. Weele mis te voor de Brouwse ploeg een straf- worp, waarna Nieuwerkerk zeven mi nuten voor de rust de achterstand in liep door een doelpunt van mevrouw Fierens. Na de thee nam Brouw het heft weer in handen wat reeds in de 3e minuut resulteerde in een afstands schot van De Moor, dat doel trof 42. De Braai maakte zijn foutje uit de eerste helft goed door in de 11e mi nuut de stand op 43 te brengen. De gasten gingen beter samenspelen en Brouw had nu de handen vol om de volle winst te behouden. In de 18e mi nuut kwam er weer verademing toen M. v. d. Weele mooi scoorde (53) maar nadat Heijboer twaalf minuten voor het einde opnieuw het verschil, reduceerde tot 54 werd het een span nend slot. Het was voor de thuisclub een ware verademing toen scheids rechter Van Dongen, die rustig leidde, voor het einde blies. Bruse Boys- Nieuwland 2-2 In een aantrekkelijke voetbalwedstrijd heeft Bruse Boys de kampioen Nieuw- land niet meer toegestaan dan een puntenverdeling (22). Direct na de aftrap vertoonde Nieuwland een aan trekkelijk spelletje waarbij de verde diging van de boys danig aan de tand werd gevoeld. Met de voortreffelijk spelende spil O. Kostense aan het hoofd wist de defensie van de thuis club stand te houden en nadat de eerste stormlopen wat waren geluwd konden de groen-witten ook wat meer aandacht aan htm aanval besteden. Op het middenveld verzette vooral linkshalf Kostense bergen werk door steeds weer zijn aanvallers aan het werk te zetten. De eerste goede sco ringskans was zelfs voor de thuisclub toen midvoor Kostense door de verde diging wist te breken maar zijn schot belandde precies in de handen van doelman Onderdijk. In de 41e min. na men de bezoekers de leiding toen Schotman een kans kreeg welke hij niet onbenut liet 01. Na de hervat ting zette de thuisclub direct een he vig offensief in waarbij de Nieuwland verdediging het zwaar kreeg te ver duren. Zelfs de achterspelers Van de Velde en Keijzer opereerden in de aan val zonder het gewenste resultaat te kunnen boeken. Nadat de grootste aanvalsdrift bij de boys wat was ge luwd viel in de 17e minuut de verdien de gelijkmaker toen Kostense zich op de rechtervleugel vrijspeelde waarna zijn schot via een van de achterspe lers achter doelman Onderdijk in het net verdween 11. Er volgde hierna een boeiende strijd waarbij de thuis club de beste kansen bleef behouden. Een hard schot van Duinhouwer op de staander kon Onderdijk nog tot corner werken. Een fraaie kopbal van Roest uit een voorzet van Bal werd door Onderdijk op uitstekende wijze onschadelijk gemaakt. Geheel tegen de veldverhouding in wist H. v. Waar den, na enige achterspelers te zijn gepasseerd, in de 37e minuut uit een onmogelijke hoek doelman De Ko ning te passeren 12. Met nog 8 mi nuten te .spelen gaven de boys zich nog niet gewonnen en met inzet van al hun krachten slaagden zij erin Nieuwland in het defensief te druk ken. Een groot aantal corners waren hier het gevolg van. Vier minuten voor tijd kwam een van deze corners net buiten het strafschopgebied bij Roest die het leder ineens op zijn slof nam en hoog en onhoudbaar inschoot 2—2. Burgh-Vosmeer 8-1 De thuisclubdefensie heeft het er in deze wedstrijd niet best afgebracht. De bezoekers beheersten het midden veld en verdienden de zege dan ook volkomen. Toch kwam de eerste goede kans aan Burghzijde maar de Vos meer-doelman redde bij een inzet van Th. van Nieuwenhuyzen. Nadat Hom mel al een keer buiten bereik van Ver ton de lat had getroffen slaagde hij er na 22 minuten in een foutje in de Burghdefensie doeltreffend af te straf fen (01). De Leeuwe vergrootte de voorsprong na 37 minuten met een goede kopbal tot 02 maar een minuut later knabbelde De Graaf iets van de achterstand weg (12). Na de rust maakte keeper Verton' een foutje toen de bal van zijn lichaam terug in het veld stuitte en Verrijen was er als de kippen bij om dit af te straffen (13). Burgh ontketende nu een offensief maar verder dan een kopbal van Th. van Nieuwenhuyzen tegen de paal kwam men toch niet. Drie minuten j voor het einde slaagde Hommei erin, de stand op 15 te brengen en het strafschop die Rijnberg vlak daarop kreeg te nemen en waaruit hij de stand naar 24 kon schieten vormde geen enkele bedreiging meer voor de Vosmeerzege. VEILING MIDDELBURG. 77 oprtL Aardbeien ei'.ra per doo» ran 2 or.s 211-257. 1 per don* ran 2 ons 2». 2 per doo» **n 2 on» 145150. Toelaten A 301—260. C 199222. CC 144- GroentenSpinazie 9—22. Rsdijl 15-24. B!» 1 19-26. 2 18-2». C 6-10. I Andijvie J 76-65. 2 44-79. Rabarber 7-13. Witlof 45-78. Pre» 21—48. Bloemkool 6 48—48. 8 25—ïl. Komkommer» 35-40 44. Rode kool 15— 22. In verband met krotlap nned»* donderdag 29 apnl gesloten. VEILING GOES. Groenten. Per atuk: Kropsla 1 10—55. 2 6—10. I Cl Bloemkool BI 54. B2 54. C2 32. of*. 9- I 34. Knolselderij met groen 1 0,50—5. Per bos: Radijs 1 18-22. 2 16-19. Per kg: Andijvie 2 42—53. Prei A2 55. Witlof Al 79. A2 42-82. BI 76—78, B2 63. Spinazie 1 26—42. 2 16-32. Lams oren 2 71—84. Uien afw. 4-8. Rabarber I II— 12. 2 5. Aardappelen 11—12. VEILING KAPEI.I.E-BIEZELIXGE 27 april. Aardbeienvelllng: kaaaardbelen per doos 200 gram: Renins I 167—179. 2 500—114. Glasa Ex. 191-198. 1 156-177. 2 192-123. Deutsch Evern Ex. 189-134. 1 145-155, 2 97- 116. Groenteveiling: Kropsla 9'.^—10. Radijs 14—16. Rabarber 11—19. Bloemkool stek 9. D2 8. C2 17. Spinazie 22—32. VEILING BERGEN OP ZOOM. 27 april. Sla 6-22 Spinazie 25—42 Rabarber 12-20. Witlof 30—80. Andijvie 85—95. Prei 2»- 32. Rode kool 20-28. Witte knol 22-2? Radijs 25—35. Uien 10—23. Tomaten 240—300- Komkom mers 49-M 5av kool 23. Kaapstelen 18-24. Breekpeen 68. Asperge» 200—S00. Aardbeien 140—170 doosje. Golden Delicious £5—94. Jona than 60—74. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 27 april. Export garnalen 1495 ke, 1.71—2,41. Schar 222 kg. Bot 530 kg. Schol 21 kg- Wijting 197 kg. Tong 21 kg. Herder 15 kg. Zalm 3 kg. Kabeljauw 7 kg. Ongesorteerde vla. VLASMARKT ROTTERDAM. 77 apriL Waterrootvla*lag» «oorten van f 1.75 to: f 2.03. middensoorten van f ZVJ tot f 723. bol vlas van f 3.«0 tot f I/O. D»u*root vlas ran f 1 A3 lot f i Brvekvlaa van f 0.96 tot f 120. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van t 0.70 tot f 1. TM aanvoer van waterrootvlas gaf tn de af gelopen week wt4n:g verandering te zien. Het aanbod bestond voor hel merendeel uit lagere soorten, waarvoor la het begin van de week weinig belangstelling was en op het laatst van de week een gedeelte werd verkocht legen prijzen die zich op het peU van vorig» vt moeilijk konden handhaven. Middenvoorten en' goed vlas worden weinig aangeboden, hoewel voor deze soorten een goede belang stelling was. De prijzen In deze kwaliteiten waren vast. Dauwrootvlat wordt weinig geproduceerd, het aanbod werd gedeeltelijk verkocht. Breekvlat blijft schaars, er bestond een kleine prod uk - tle van lage dauwrootaoorten. welke niet ver- i kocht werd. Voor gezwingelde lokken bestond I een kalme vraag, het aanbod werd niet ge heel opgenomen, de prijzen bleven volgen» Botersmokkelaar uit St.-Jansteen in België veroordeeld De Nederlandse handelaar A. V., 54 jaar, uit St.-Jansteen, is maandag door een Antwerpse rechtbank we gens botersmokkel tot 6 maanden ge vangenisstraf en 403.257 frank 'bijna 29.000) aan boeten en ontdoken rech ten veroordeeld. Op 1 april was hij met een bestelwa gen, geladen met houten rekken, over de grens gereden. Nabij Antwerpen werd hij door een mobiele brigade van de douane tegengehouden. De tolbeambten waren van oordeel dat de bestelwagen verdacht dikke wan den had. De wagen werd te Antwer pen grondiger onderzocht en men ont dekte dubbele wanden waartussen twee ton smokkelboter verborgen was. ren. V. werd aangehouden, alhoewel hij beweerde niets af te weten van de boterlading en van de dubbele wan den aan de wagen, die hij in 1962 had gekocht. Nu de hervormde gemeente van Goes het bericht heeft ontvangen dat cel predikant voor de vierde wijk ds. M. van den Bos uit Hoogeveen hetj beroep op hem uitgebracht heeft aan genomen, kan het werk aldaar werke lijk beginnen. In de nieuw gecreëerde wijk „Zuid" over de spoorlijn zullen nu van aanstaande zondag 3 mei af reeds kerkdiensten worden gehouden. En wel in de kantine van de nieuwe vei ling van de Fruitlaan. Die diensten be ginnen 's morgens om kwart overne- gen. Het wijkwerk loopt met deze diensten vooruit op de bouw van een nieuwe kerk in Goes-Zuid. De plan nen daarvoor zijn op het ogenblik in het stadium dat de bouwgrond is aan gekocht. J. Hubregtse in Aardenburg ter aarde besteld In Aardenburg is maandag op de alge mene begraafplaats dc heer J. Hubregrt- se begraven, die op 23 april in het Oost- burgse ziekenhuis na een kortstondige ziekte overleed. De heer Hubregtse. die 84 jaar werd. was tot 1940 ambtenaar van de burger lijke stand van de voormalige gemeente St.-Kruis, die in dat jaar werd opgehe ven. Voorts was hij in die gemeente kantoorhouder van de P.T.T., werkend lid van de muziekvereniging „Elk naar zijn krachten" vrijwillig waarnemer van het K.N.M.I. te De Bilt en ontvanger- rriffier van de hervormde diaconie te it.-Kruis. De heer Hubregtse ontving de eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Ds. L. S. Blom uit Aardenburg leidde de druk bezochte kerkdienst in het her vormde kerkgebouw te St.-Kruis. Na-1 mens de familie sprak aan de groeve een neef van de overledene, de heer D. van Male uit Rotterdam. .Excelsior" Kruiningen voor de radio De mandolinevereniging „Excelsior" te Kruiningen heeft afgelopen woens dag in de N.C.R.V.-radiostudio in Hil versum opnamen gemaakt voor het programma „Jong Nederland muci- seert", dat onder redactie staat van Akke de Vries. Woensdagmiddag tus sen drie uur en tien voor vier zal men dit programa verzorgen met de op namen van „Excelsior". Behalve een vijftal muziekstukken die in totaal 38 minuten duren heeft men opna men gemaakt van vraaggesprekjes met de dirigent, de heer B. Leys, ae secretaris, de heer J. Visscher en het lid, Addie Leys. EXAMENS „VREDERUST" Op 23 en 24 april 1964 werden de me dische overgangsexamens gehouden in het psychiatrisch ziekenhuis „Vrede rust" te Halsteren. Voor net eerste naar het tweede leer jaar slaagden: zr. R. J. Kameiink. zr. G. den Hond. zr. J. de Kam. zr. L. C F. Lagendijk, br. M. Munter, br. H. G- Nrjorlander, br. B. P Ra- mondt, br. J. J. Scherpenisse, br. L.i J. Teelker, zr J. J. v. d. Zande. I Voor het tweede naar het derde leer jaar slaagden: zr. W. Baas, zr. L. Blankenburgh, zr. C. A. Boll, br. J. G. v. d. Male, zr. N. W. de Ruyter, zr. E. J. Schenkel, zr. P. Tielemans. SINT-ANNALAND W.H.S. gaat op pad Met twee elftallen en vele supporters zal W.H.S. uit St.-Annaland op"7 mei 'He melvaartsdag) vertrekken naar Den Haag om daar twee wedstrijden te spe len tegen „De Groene Jagers". Het ligt dan in de bedoeling dat de Groe ne Jagers uit Den Haag een tegenbezoek zullen brengen op de tweede pinkster dag. waar dan een retourwedstrijd zal: plaatsvinden. I VEEMARKT ROTTERDAM. Total* iiEïccr 1827 dieren. Vette koelen en oiwn 1272: rs.-ken» 5SS. Prijarn i rtsp. voor le. 2e en 3» kw.» Vette koeien m ct» per kt 410—445. 340—460, 300-330. Varken» (levend *ew.> 170. 163. IV> Vette koelen aanvoer let» tneer. handel fcatrr.. prijten met hoeer. Varken» (lerend sew. i aan- voer even ruimer, handel «troef, prijzen laser, prima vleesvarkens boren notertnt. GRAAXBEURS ROTTERDAM. Baktanse rotsen» monster baal» 17 pet vocht voor levertnz aan de meelfabrieken inciden teel afzetmogelijkheid. Prijzen afhankelijk ran 7.omerRer»t, volgen» monster, f 28.25—f 27.30, haver. ld., f 23—f 25, groene erwten, »d„ f 35—f 44, schokker», ld., f 30—f (3. Franco Rotterdam. AA RDAPI'EL BEURS ROTTERDAM. 27 april. Klel-aardappelen 35 mm opw. El sen- heimer» geen notering. Bintje f 9JM—1 10,73. Bevelander» f 19—f 2L Meerlanden f 12— f 17BO. Kiel-aardappelen 38 ram opw. Eigen helmen f 18—f 19. Bintje f lOJSO-t 11»J. Furore f 12^0-f 14.50. Kiel-aardappelen (voor de export) In twee maten eewrwerd: Bintje* 25 mm opw. 9JO f 10 Zandaardappelen voor de export: seen handel. Stemmingen- -.-oor binnenland: flauw; voor buitenland: flauw. Vocr-aardappelen f 2—f t»>. Prijzen berekend per 100 kt en op de handels- roorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of Twee ereprijzen voor jeugdige Terneuzenaar De elfjarige Terneitzcnae klnrinr-ttlxt Clement van den Bulck gaat rustig door met het ver7,amelen van ereprijzen op solistenconcoursen. In het afgelopen weekeinde nam hij opnieuw deel aan twee concoursen, die hem evenveel eer ste prijzen opleverden. In totaal heeft Clement nu deelgenomen aan elf concoursen waarop lijj zonder uitzondering eerste prijzen haalde. Za terdag in 't Gelderse Ophemert verover de hij met zijn totaal puntenaantal de derde plaats tassen 53 deelnemers. Een zilveren zuil, uitgereikt door de burge meester van Ophemert, was zy» belo ning. Zondag in Kekerdam by Nijmegen kwam hij opnieuw tot een eerste prijs en een fraaie beker. Clement speelde beide malen in de tweede afdeling met het nummer Nocturne van P. I. Tsjaikowski. Egvptezending in Middelburg De Egypte-Zending zal zaterdag 9 mei haar jaarvergadering houden in "Middel burg in de consistorie van de Hofplein- kerk. In deze byeenkomst zal de voor zitter. de heer D. Thomassen a Teusslnk van der Hoop van Slochteren. aan de hand van dia's iets vertellen over de zen vereniging, prof. dr. G. C. van Niftrik de dienst leiden in de Nieuwe Kerk aan de Groenmarkt te Middelburg. Heden overleed nog on verwachts zacht en kalm onze geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder JA COB A TR AMPER, geb. Walhout, op de leeftyd van 56 jaar en 2 maanden. 's-Gravenpolder J. Tramper. Goes: A. Verwljs-Tramper. D. Verwijs. Zurich (Friesland): L. Tramper. D. Tramper van Koeveringe. Oud-Beyerland D. Plomp-Tramper G. Plomp. 's-Gravenpolder: J. Tramper. En kleinkinderen. 's-Gravenpolder. 27 april 1964. Schoolstraat 12. Heden overleed, zacht en kalm, in het zieken huis St.-Joanna te Goes, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder mevrouw STOFFEUNA PIETERS E- NIECWEXHITJSE in de ouderdom van bijna 84 jaar. Amersfoort: G. Jeremiasse en kinderen Wemeldinge: L. Pieterse A. Pieterse-Dagevos en kinderen Kapelle: A. E. van Weelc- Pieterse P. van Weele en kindereD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19