jBloemenwijk' Breskens: ;e saneringsfase moei RIDDERORDEN EREMEDAILLES N. TH. DE JONG ZN. AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN Hervormde wijk IV van Goes gaat in de veiling kerken haarverzorging Neem vandaag nog een abonnement op de P.Z.C. DINSDAG 28 APRIL 1964 Wissel Zceuws-V iaandmren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Interne verhuizingen nodig Raad verleende financiële bijdrage Het saneren van de Bresken.se bloemen- wyk is geen eenvoudige zaak. Dit bleek maandagavond uit de vragen en ant woorden over deze aangelegenheid In de raadsvergadering. Zoals gemeld kan het In verband met het sloopschema voor de noodwoningen nodig zijn. dat enkele ver huizingen in de wyk zelf worden uitge voerd. Sommige bewoners hebben daar geen bezwaar tegen, terwyl die interne verhuizingen tevens kunnen bijdragen tot een snellere afwerking van de wacht lijst van aanvragers voor permanente woningen. Dit was de reden waarom de raad werd voorgesteld 150 toe te ken nen aan gezinnen, die van deze binnen- verhulzingen gebruik maken. Uit de antwoorden op de verschillende vragen bleek onder meer, dat die 150 niet zijn bedoeld om behang- en schil derswerkzaamheden uit te voeren Voorts, dat het schema voor de sanering land maar zullen het aantal interne huizingen zoveel mogelijk trachten te be perken", zei wethouder W. C. van der Hooft (p.v.d.a.). „Het saneren zal daar door straat voor straat geschieden, op dat het aanzien van de wijk zolang mo gelijk wordt gespaard". Op een vraag van de heer J. W. Ka reis (lijst Kareis) zei de wethouder, dat genoemde vergoeding niet geldt voor gezinnen, die eerst kortgeleden in de wijk zijn gaan wonen. Zij wa ren namelijk van een en ander op de hoogte. Het onderwerp gaf de raadsleden voorts aanleiding van gedachten te wisselen over het toekomstige bejaardencentrum. „Of dit een tehuis of een centrum met bepaalde voorzieningen wordt is nog niet beslist", zo vervolgde de heer Van der als voorzitter de hoop uitgesproken, dai draagmedaiües - strikjes batons - rozetten. Levering wit voorraad. St-Pieterstraat 11 - Middelburg. Telefoon 01180 - 3344. IJzendijke-R.C.S. 8-1 De Souburgers zijn in en tegen IJzen- dijke van een koude kermis thuisge komen. Reeds na 6 minuten opende Van Opdorp het schuttersfeest (10) en na 17 minuten deed Corijn zijn eer ste duit in het zakje (2—0). Toen Van Opdorp hal erwege de eerste helft de stand naar 30 opvoerde \^as het pleit in feite reeds beslecht. Met een kopbal van Van Opdorp en nog een doelpunt van Corijn werd de ruststand 50. P. de Kraker leverde ook zijn aan deel in de IJzendijkezege door de bal in eigen doel te spelen (60). Corijn zorgde met zijn derde treffer voor 70 en Van Opdorp bleef niet achter en hij voerde de voorsprong tot 80 op. Eerst 10 minuten voor het einde slaagde De Nooijer erin de spreek woordelijke eer voor zijn ploeg te red den (8—1). AARDENBURG-CLINGE 1 -1 In een fel betwiste en spannende voet balwedstrijd, waarin Clinge in de le helft de toon aangaf en Aardenburg na de rust het beste van het spel had, zijn de punten broederlijk verdeeld hetgeen de verhouding goed weergaf. In de 22ste minuut ontsnapte het Aar- denburgse doel tweemaal aan een doorboring toen de lat als redder op trad en keeper Robesin tenslotte op de doellijn redde. In de 29ste minuut haalde spil Braet de Clingemidvoor onderuit en H. Willaert schoot de pe nalty feilloos in (01). Na de rust was de thuisclub het meest aanval lend, doch de afwerking faalde. Nadat de linksbuiten W. Pauwels enkele doelkansen had laten gaan, loste hij in de 39ste minuut een schot dat voor langs het doel zou zijn gegaan, maar rechtshalf H. Merckx liep de bal on gelukkig in eigen doel (11). Met de ze stand kwam het einde. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Geboren: Karei Johannes, z. v. G. Verllnde- Korstanje. Peter C., z. v. A. J. de Rcgt- Dieleman. Ernst Mark, z. v. H. H. J. de Bokx- v. d. HeuveL Gommers L,. z. v. J. J. Lindenberg-van Eek. Pascale P.. d. v. R. L. de Waele-Verpoorte. Renzo J. D., z. v. T. Sandnni-Heida. Adnaan A., z. v. J. S. <4uaars-de Sraidt. Ondertrouwd: W. J. Leenhouts 25 J. en C. A. Kerrebout 23 j. A. J. Oosterling 21 j. en P. C. Jansen 20 j. W. A. van Graefschepe 23 j. en M. G. Beeldens 21 J. Getrouwd: M. IJzerman 25 J. en J. H. Dees 21 j. H. W. de Buck 19 en R. Obrie 18 C. Bakker 22 J. en J. Klanssen 20 j. J. A. Riemens 29 j. en R. de Schepper 23 j. Overleden: H. Luders 38 j.. e. v. E. H. H. Mle- Jltz. W. J. de Ridder 57 j.. e. v. C. E. Jansen. M. L. Kersbulck 84 j., wed v. E. Vervaet. Op de rijksweg nabij de veerhaven in Breskens had een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto, bestuurd door B. M. uit Arnemuiden, en de bromfietser R. v. H. uit Retranchement. Beiden kwa men van de veerboot en reden in de richting Sehoondijke. Toen hij het via duct was gepasseerd wilde B. M. met zijn wagen rechtsaf gaan in de richting Breskens. Hierbij liet hij de doorgang niet vrij voor de bromfietser, die tegen de vrachtauto reed. De brommer werd beschadigd. Koninginnedag in Westdorpe Ter gelegenheid van koninginnedag heeft het feestcomité te Westdorpe een feestprogramma samengesteld. Om uur wordt in de parochiekerk een Mis opgedragen uit dankbaarheid. de Molenstraat worden om 9 uur kinderspelen gehouden, zoals zakken- lopen. flessen vullen, mastklimmen, enz. De groteren kunnen vanaf 9 uur zich laten inschrijven voor deelneming aan de sterrit. De E.H.B.O. zal nabij het speelterrein een demonstratie ge ven. 's Middags worden in de wijken Passluis en Zwartenhoek wedstrijden in touwtrekken en hoepelbollen geor ganiseerd. In de Molenstraat is het a vier uur „ringsteken". Bovendien er een schieting op de liggende wip, bij M. Pluijm. Om half 9 's avonds volgt een grote lampionoptocht, met medewerking van de muziekvereni ging „Eikels worden bomen", waarna nog gelegenheid bestaat om te dan sen in „Het oudt Raedhuys". De in- wordt gevraagd die dag de vlag te steken. idde)hurg Electro: 19.30 uur. 14 jnar, Walcheren, 9-1B ui mderwijslnspecteur 14.30 v De Schakel: Euro-s' e aanval, Miniatuur Afscheid I.O.- Leenhouts, jdle-avond. Vlisninccn Alhambra: De onderwereld van Afrika. 20 uur. 18 jaar. Dr. Ottestraat 3: Bedrijfsapostolaat19.30 uur. A N.M.B.- gebouw: Jaarvergadering N.V.V.-bestuur- dersbond Vllssingen. 20 uur. Goes Grand: Vergadering Instituut Be stuurswetenschappen. 15 uur. Terneuzrn Luxor: Goliath en de slavin, 20 Oostburg LedeltheaterDe vogels. 20 uur. Hulst Burgerzaal gemeentehuls: Tentoon stelling Zeeuwse beeldende kunstenaars. 15 —17 en 19—21 uur. Sluis Hotel Centraal: Jaarvergadering V.V.V. Sluis. Bergen op Zoom Roxy: The bridge on the river Kwai, 20 uur. 14 jaar. in 1965 met de bouw van een bejaarden centrum zal kunnen worden begonnen Het bericht ln onze krant van maandag jl., dat men al van plan Is in 1965 daar aan te beginnen, noemde hij te positief). Wethouder Van der Hooft wees op vier mogelijkheden voor de huisvesting van bejaarden. „Daarvan zullen wij de beste trachten te realiseren", zo voegde hij er aan toe. Het bijdragevoorstel werd daarna zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Na een nadere toelichting door burgemeester J. A. Eekhout werd ook de algemene politieverordening ge wijzigd in die zin. dat handelend kan worden opgetreden tegen degenen, die caravans en tenten plaatsen op terrei nen, die daartoe niet zijn aangewezen. Eveneens na een korte toelichting ging de raad akkoord met het voorstel in principe te besluiten tot wijziging van het wederopbouwplan. Dit in verband met een aanvraag tot verbouw c.q. uit breiding van het plan Scheldekade 1. Via een wijziging op de begroting werd een bedrag van 1000 uitgetrokken voor de aanschf van een fotokopieerapparaat. De raad besloot met algemene stem men de gemeentebode C. J. Maas ingaan de 1 mei 1964 een vaste aanstelling te geven. Reünie oud-leerlingen Kon. Wilhelmina lyceum KLOOSTERZANDE Personenauto's ernstig beschadigd bij botsing Nabij de B.P.-garage aan de Hulster te Kloosterzande. vond een botsing plaats tussen een auto bestuurd door v S. uit Lamswaarde en een lesauto be stuurd door v. O. uit Walsoorden. Per soonlijk letsel werd niet veroorzaakt. Beide auto's werden vrij ernstig bescha digd. De politie stelde een onderzoek naar de schuldvraag in. Eerste H. Mis Op zondag 19 juli a s. zal pater R. Ver- ver, afkomstig van Kloosterzande. in de parochiekerk van de H. Martlnus aan de Groenendijk te Kloosterzande, z" eerste plechtige H. Mis opdragen. oud-leerlingen van het Oostbnrj,.. „Koningin Wilhelmina lyceum" vóór Üks hogere burgerschool gaan r op zaterdag 9 mei in Oostburg een reüie houden. Het geheel staat on- usplclën van het in 1950 door de heer J. Been te. Groede opgerichte reü nie-comité, dat nu voor de vierde maal een dergelijk evenement organiseert. De deelnemers aan de reünie worden op zaterdag 9 mei tussen twee en drie uur verwacht in hotel „Du Commerce" te Oostburg. Om half vier staat er een be zoek aan de school op het programma, waar men zal worden ontvangen door de rector, drs. H. P. Waalwijk. Na bezich tiging van de school en een gezellig sa menzijn in „Du Commerce" is er om half zeven 's avonds een gezamenlijk diner ln hotel „De Eenhoorn te Oost hurg. schenk aan te bieden. De buurtbewoners Tot nu toe heeft het werkcomité, be- hebben plannen in voorbereiding, hem en gjj uT T zijn ouders een feestelijk onthaal te be-1 k parochianen zullen trachten bij die ge- - tegenheid de neomist een passend ge- ener'*- *-1 staande uit de heer J. A. Leenhouts, burgemeester van Cadzand, mevrouw J. Manhave-Berens te Oostburg. de heer W. J. Bruinooge te Sehoondijke en de heer W. A. Dhont te Waterlandkerkje, ongeveer 125 aanmeldingen ontvangen. Opvallend is het dat dit hoofdzakelijk oud-leerlingen ziin, die al lang geleden de school verlieten en die buiten Zeeuwsch-Vlaanderen wonen. Het co mité verwacht echter ook nog een groot aantal aanmeldingen van m Zeeuwsch- Vlaanderen wonende oud-leerlingen. Het reünie-comité, dat geadviseerd wordt door de oud-rector van het ly ceum, de heer A. Hoolhorst en de huidi ge conrector, drs. C. A. Cappon. heeft voor de reünie ook de oud-leraren en het tegenwoordige lerarenkorps uitgeno digd. Voorts bestaan er nu al plannen om in 1965, bij het 45-jarig bestaan van de school, weer iets te organiseren. BRESKENS Brommer tegen vrachtauto Crescendo naar zangconcours Het gemengd koor „Crescendo" uit Westdorpe zal op maandag 18 mei a.s (tweede pinksterdag) deelnemen aan een internationaal zangconcours, dat te Vught wordt gehouden. De uitvoe ring wordt gegeven in de zaal „Ru- wenberg". Voorlichting kankerbestrijding Donderdagavond werd in de zaal van Concordia te Westdorpe een toelichting gegeven over de kankerbestrijding. Jam mer genoeg bestond er weinig belang stelling voor deze toch wel leerzame voorlichting. Zuster Evertse opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom en vertoonde daarna een tekenfilm „Man Alive", waarin duidelijk tot uitdrukking kwam, dat men niet moet blijven rondlopen, als men klachten heeft, maar dat men daar mee ook niet naar een kwakzalver moet gaan, maar dat men zo spoedig moge lijk de huisarts moet raadplegen. Na dit filmpje werd deze zo zeer ge vreesde ziekte belicht door dokter E. du Puy, die er eveneens op wees, dat een vroegtijdige behandeling bij deze ziekte noodzakelijk is. Hij zette in duidelijke woorden het verloop van de ziekte uit een. Ter sprake kwam daarbij ook het ontstaan van de kanker, waarbij bleek, dat nog niet met zekerheid kan worden gezegd, waar de oorzaak ligt. TERNEUZEN Maandagavond om half negen wer den op één van de kruispunten van de Kerkhoflaan te Terneuzen twee perso nenauto's ernstig beschadigd bij een botsing. De aanrijding ontstond door dat A. R. uit Terneuzen, komend uit de Van der Peijlstraat, geen voor rang verleende aan de daarop recht hebbende A. B. uit Sluiskil. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Uit het zakenleven Uitbreiding van het vulcaniseerbedrijf „Luctor" te Hulst Onder grote belangstelling van geno digden en zakenrelaties heeft burge meester A. L. S. Lockefeer van Hulst zaterdagmiddag de uitbreiding van het vulcaniseerbedrijf „Luctor" uit Hulst aan de Tivoliweg door het doorknippen van het traditionele lint weer in gebruik gesteld. In zijn toespraak memoreerde de burgemeester de jarenlange strijd, die er geweest is tussen de gemeente en de exploitante mevrouw E. Wee- maes-Gijsel. De heer Lockefeer zei, dat hij ook tegen vestiging van het bedrijf in de wijk was geweest, omdat deze was voorbestemd tot woonwijk. Toen hij hoorde, dat Philips N.V. aanspraken deed gelden op deze grond, vond h(j het billijk dat een Hulstere bedrijf de eerste rechten had. Thans beslaat het bedrijf een oppervlakte van 700 m2. Mevrouw Weemaes bracht dank aan ar chitecten. aannemers en onderaanne mers en ook aan de clientèle, die steeds het vertrouwen bleef schenken. Daarna maakten vrienden en relaties gebruik van de gelegenheid om mevrouw Wee maes te feliciteren met het nieuwe ge bouw. AXEL Dodenherdenking Op maandag 4 mei aanstaande wordt te Axel de nationale dodenherdenking ge houden. Ter gelegenheid van deze doden herdenking zal door burgemeester M. K. van Dijke. des avonds om 7.59 uur, een krans worden gelegd bij het Poolse mo nument aan de Zeestraat te Axel. Be vrij dingsherdenking Op dinsdag 5 mei aanstaande zal in de morgenuren te Axel de bevrijdingsher denking plaatsvinden. Van 8.15 uur tot 8.30 uur zullen de kerkklokken luiden. Om 8.30 uur zullen de leerlingen van de Axelse scholen staan opgesteld bij het Poolse monument aan de Zeestraat, waarna burgemeester M. K. van Dijke het bevrijdingsvuur zal ontsteken, de wethouders de vlaggen bij het monu ment zullen hijsen en ten slotte geza menlijk het Wilhelmus zal worden ge zongen. Vertrek jeugdherbergouders De ouders van de Axelse jeugdherberg „Bleye Haghe" hebben zaterdagmiddag afscheid genomen van hun „jongeren- tehuis". De heer en mevrouw De Ble- court, die dit werk sinds 1961 in Axel en daarvoor in Haarlem en Kampen heb ben verricht, vertrekken naar Terneu zen, waar de heer De Blecourt een func- Pl- tie heeft aanvaard bij de gemeente Ter- neuzen- Het afscheid vond plaats in de jeugdherberg, waar het vertrekkende i echtpaar onder meer werd toegesproken door de heer Schreuder, de vertegen woordiger van het hoofdbestuur van del N.J.H.C. Voorts voerde de waarnemend De christelijke reiden. Diverse werken in uitvoering De diverse werken in het dorp Klooster zande, worden met voortvarendheid uit gevoerd. Momenteel is men druk bezig langs de Hulsterweg met de aanleg van een tegelrijwielpad en een voetpad. Ook worden vanwege de P.Z.E.M. geheel kabels gelegd. Achter de gebouwen van de N.C.B. worden momenteel graansi lo's gebouwd. Het verkeer ondervindt door een en ander wel enige last. Wan neer alles klaar is zal het een hele ver betering zfln. Verkeersongevallen te Kloosterzande opreed, had zij er geen erg in, dat een personenauto over de Groenendijk naderde waardoor zij ver zuimde de verplichte voorrang te verle nen. De auto bestuurd door v. M. uit Roosendaal, schepte de wielrijdster die over de weg werd geslingerd. Zij werd verwond en dokter B„ die eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De auto en het rijwiel werden beschadigd. Oostburgse schutters wonnen van Knocke In het clublokaal „De Vier Emmers" te Oostburg speelde de Oostburgse luchtbuksschietvereniging „De Tref fers" de returnmatch tegen de Knok- se club „Oud Knokke". Evenals in de eerste wedstrijd te Knokke toonden de Oostburgse schut ters zich ook nu weer de sterksten. Dit maal waren de totaalpunten van de 5 beste geplaatsen van beide clubs doorslaggevend voor de einduitslag. Oostburg schoot 871 en Knokke 839 punten bij elkaar. De 5 best geplaatsten waren „De Treffers": 1. A. Beerens 177 pt.; 2 G. de Groote 175 pt.;3 W. de Schrij ver 174 pt.; 4. A. de Poorter 173 pt.; 5. L. F. Verhulst 172 pt. „Oud Knokke": 1. G. Temmerman 175 pt.: 2. F. van Gassen 171 pt.; A. Boeij 168 pt.4. A. Deleijn 163 pt. 5. Mevr. Tex 162 pt. De uitslag van de gehouden geluks- schieting was: 1. mevr. Tex 291 pt.; 2. G. de Groote 282 pt.; 3. C. Uitter- willighe 279 pt.; 4. A. de Poorter 274 Belgisch duo ging er met Veers kanonnetje vandoor Een weddenschap is er moge lijk de oorzaak van geweest, dat de antiquair W. Abeleven te Veere, maandag voor enige tijd het kleine kanonnetje, dat nor maal voor zijn winkel aan de Markt pleegt te staan, heeft moeten missen. 's Middags stopte er voor de winkel een sportwagen met een Belgische jongedame en jonge man. De jongedame stapte uit, pakte het kanonnetje en zette dit in de auto. waarna het twee tal wegreed. De rijkspolitie en de verkeersgroep van de rijks politie werden gewaarschuwd en men slaagde er in het duo onder Krabbendijke aan te houden. Het bleken de 23-jarige mejuf frouw M. L. S. en de 20-jarige jongeman W. A. D., beiden uit Borgerhout te zijn. Als reden voor hun diefstal gaven zij een weddenschap op. Zij zijn over gebracht naar het huis van be waring te Middelburg. iAWMvwviiwwwwiMwmnimwMNi'W 29 aanbod bestond - Vervoerders hielden contactavond VEILING MIDDELBURG. I 27 april. Aardbeien extra per doo* ran I 211-257, 1 per dooe ran 2 on» 222 2 per doo» 1.7» tot t 2X8. van 2 on* 145-150. Tomaten A 201-2». C tot I 3JÖ. beu 199—222. CC 144. OroentenSpin*»? 9-22 Dauwrootrlae van RadIJ» 15—24. Sla 1 19-26. 2 10-23. C 6-10. j Breekrlas ran t Andijvie t 76—85. 2 44 -79. Rabarber 7 -15. I van kwaliteit en Witlof 45—78. Prei 21—46. Bloemkool 4 45 -48. I 8 28—31. Komkommers 35-40 44. Rode kool 15— K*lop« In verband met koninginnedag donderdai april gesloten. VEILING GOER. de week Oroenten. Per stuk: Kropsla 1 10—15. 2 6—10 Cl 6 Bloemkool BI SC. B2 54. C2 22. afw 5- 34. Knolselderij met groen 1 OM-S. Per bos Radijs 1 16-22. 2 16-19 Per kg: Andijvie 5 42 55 Pret A2 56. witlof Al 79. A2 63—*2. BI 7678. B2 SI. Bpinaae 1 26-42. 2 16-12. Lams oren 2 7184. Uien af» 4-8 Rabarber I II- 12. 2 5. Aardappelen 11-12. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 27 april A art beien veiling kaaaardbe:en per doos 300 gram: Regtna I 157 '.79. 2 KW—lis Glasa Ex. 191-198. 1 156-177. 2 108-123 VEILING BERGEN OP ZOOM 27 apr.l fi!a 8—22 Spinazie 25«2 Rabarber 12—20. Witlof 20-80. Andijvie 80—95. Prei 20- 32. Rode kool 20—38. Witte kool 22-29. Radijs 25-35. Uien JO-2S. Tomaten 240—3CO. Komkom mers 40-50. Sav. kool 25. Raapstelen 18-24. Breekpeen 6—8. Asperges 200-900. Aardbeien 140-170 doosje. Ooiden Delicious 85-84. Jona than 80-74. VISMIJN COLLINS PLAAT. 27 april. Exportgarnalen 1495 kg. 1.71—2.41. Schar 222 kg. Bot 530 kg. Schol 21 kg. Wijting 197 kg. Tong 21 kg. Herder 15 kg. Zalm 3 kg. Kabeljauw 7 kg. Ongesorteerde vis. 1,66 tot f 2. tot f 150. afhankelijk 1 en bewerking lokken van f 0,70 tot f 1. van waterrootvlas gaf ln de af- weimg verandering te «en. Het lagere week VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1877 dieren. Vette koelen en ossen 1273; varkens 565 Prijzen trrsp. voor le. 2e en 2e kw.) Vette koelen In cla per kg 410 -445 340—40Ct 200-330. Varken.» flerend gew.l 170. 165. 160. Vette koelen aanvoer Iets meer. handel kalm. prijzen niet hoger. Varken» (levend gew aar.- ieesvarkens boven notering. Botersmokkelaar uit St.-Jansteen in België veroordeeld r pt. M. Meyers 267 Derde Rode-Kruis- lentetocht 23 mei jemeentesecretaris van Axel. de heer C. Smies, het woord. Het afscheid werd verder bijgewoond door een aantal colle ga's van het echtpaar De Blecourt en door de heer F. Pauwels, consul van het plaatselijk bestuur, die een bloemstuk aanbood. De heer en mevrouw De Ble court spraken tot slot een dankwoord. De bijeenkomst werd aan het eind van de middag besloten met een lunch. Koninginnedag te Sehoondijke Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zullen donderdag des middags om 2 uur op het gemeentelijk sportterrein kinderspelen plaatsvinden. Des avonds zal de sportvereniging Sehoondijke op het sportterrein een turndemonstratie verzorgen. Emmabloemcollecte De Emmabloemcollecte 1964 heeft in Sehoondijke 107,86 opgebracht. vandelsportverenigin g .Oostburg" organiseert dit jaar zijn derde Roode Kruis Lentetocht op za terdag 23 mei, waaraan kan worden deelgenomen in groepsverband, deta- chementsverband en indivueel. De afstanden welke in deze Lentetocht kunnen worden gelopen zijn 40, 25, 12 en 6 km, waarvoor resp. moet worden gestart om 10, 13, 13.30, 14 en 14.30 uur. Naast diverse groepsprijzen krijgt elke deelnemer, die de tocht volbrengt, een herinneringsmedaille, Na afloop van de tochten zullen alle deelnemers, met medewerking van enkele tamboerskorpsen een défilé houden, dat om 6 uur begint en door het Oostburgse gemeentebestuur zal worden afgenomen. De eventuele baten van deze tocht komen voor de helft ten goede aan de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlandsche Roode Kruis. Tijdens Eenhoorn" in Oostburg gehouden con tactavond van de N.O.B., waar een groot aantal Zeeuws-Vlaamse vervoerders voor wegtransport aanwezig was, heb ben zowel de provinciaal voorzitter, de heer L. F. Boon, als de heer D. de Vries, rijkshoofdinspecteur van het verkeer in Zeeland, de problemen voor het weg transport behandeld. Eerstgenoemde, die de heren G. J. Fonteijne. rijksverkeers- inspecteur voor het verkeer in Zeeland, - en de heer G. van der Vlugt van de De Nederlandse handelaar A. 51 rijksverkeersinspectie welkom heette. GKAANBEURS ROTTERDAM. Baktarwc volgens mon»tcr bttli 17 pet vocht voor leverlne aan de meelfabrieken Inciden teel afzetmogelijkheid. Prijzen afhankelijk van kwaliteit Zomergerxt, volgens rr.oniter. f 25.25—f 27.50. haver. ld., f 23—f 25. groene erwten, ld., f 35f 44. schokkers, ld., f 20-f 53. Franco Rotterdam. schetste de tegenstelling van deze bij eenkomst met de gebruikelijke ontspan ningsavonden in een tijd vol spanning met diverse kostenstijgingen. Hoewel deze enigszins vergoed worden door ta- zitter Boon. die stelde dat het weg vervoer op dit gebied in de verdrukking komt. Vooral wees hii op het zo noodza kelijke contact met ae collega's, maar ook met de verladers. De heer D. de Vries meende direct de gedachte. Zeeuwsch-Vlaanderen niet bij Nederland zou behoren, uit de wereld te moeten helpen, omdat overal dezelfde voor schriften gelden. Hij waarschuwde er voor. dat ae wegvervoerders elkaar niet moeten beconcurreren door onderbiedin- den Toonder. Stalvoederwedstrijd De R.K.J.B. kring Oostburg heeft in ca fé Wijffels in Sehoondijke een bijeen komst gehouden, waarop de uitslag be kend werd gemaakt van de stalvoeder wedstrijd, die de afgelopen winter is gehouden. Voorzitter L. Bonte verwel komde de deelnemers aan de wedstrijd en de juryleden, de heren P. de Rijk uit Sehoondijke en de heer A. Bakker uit Biervliet, assistent van de riiksland- bouwvoorlichtingsdienst. De uitslag van de wedstrijd is: W. Maas, Eede. 128 punten, gebroeders Doens, IJzendijke, 127-i p.. G. van Hal. Eede. 116^ p.. T. Heyens, Sluis. 116 p., en gebroeders Dob- belaere. Biervliet. 111^. punten. B(j de wedstrijd was gebleken, dat het vee goed was verzorgd. Tot slot volgde nog een discussie over de problemen, die zien het voederen kunnen voordoen. Onderwijstentoonstelling Te Oostburg wordt een onderwijsten toonstelling ingericht onder de naam „Van put tot pomp", in het hervormd jeugdcentrum. Deze expositie wil laten zien, hoe aardolie wordt opgespoord, ge wonnen en verwerkt. Bewegende model len van een boortoren en een jaknikker verlevendigen het geheel. Een en ander toont aan van hoeveel belang de olie industrie en de daarmede gepaard gaan de ontwikkeling van de petrochemie voor ons land is. Ook het aardgas en alles wat daaromheen speelt, wordt be handeld. De officiële oipening van de tentoonstel ling zal worden verricht door burge meester J. L. van Leeuwen op woensdag a.s. te 16.45 uur. - binnenland: flauw; voer AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. apriL Klei-aartappelen 25 mm opw. £:pen- Imen reen noteriat- Bintje f 9.50-f 10.7» velander* f 19-f 21. Meerlanden f 13- 17.50. Klei-aardappelen 38 mm opw. Eisen- ,a»r. uil Sl.-Jan«lteu. Um.Jl.dai B!_, !tx_, ;,_vp door een Antwerpse rechtbank wc-:F,,nn j2iS0_{ 14jfi gens botersmokkel tot 6 maanden ge- K:el-aartappelen (voor de export) ln twee vangenisstraf en 403.257 frank (bijna n4tea B:r. v, opw f 29.000) aan boeten en ontdoken rech- _f 10. zandaartap; ten veroordeeld. i-iindei Op 1 april was hij met een bestelwa- stemmingen: gen, geladen met houten rekken, over buitenland: flauw, de grens gereden. Nabij Antwerpen voer-aardappeien f 2—f 3.50. werd hij door een mobiele brigade Prijzen berekend per 100 kg en op de handeU- van de douane tegengehouden. De tolbeambten waren van oordeel dat de bestelwagen verdacht dikke war. den had. De wagen werd te Antwer pen grondiger onderzocht en men ont dekte dubbele wanden waartussen twee ton smokkelboter verborgen was. ren. V. werd aangehouden, alhoewel hij beweerde niets af te weten van de boterlading en van de dubbele wan den aan de wagen, die hij in 1962 had gekocht. Nu de hervormde gemeente van Goes het bericht heeft ontvangen dat de predikant voor de vierde wijk ds, M. van den Bos uit Hoogeveen het beroep op hem uitgebracht heeft aan- genomen, kan het werk aldaar werke- cSmSuGah <l«n Bulck eaut ruatle door lijk beginnen. mf.t verzamelen van ereprijzen op de nieuw gecreeerde wijk „Zuid solistenconcoursen. In bet afgelopen hij opnieuw deel Twee ereprijzen voor jeugdige Terneuzenaar De elfjarige Terneuzense klarinettist over de spoorlijn zullen i Heden overleed in het tehuis „Rozenoord", zacht en kalm, onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw MARIA VAN DEN BERGHE, wed. van P. Mille, op de leeftijd van 82 jaar. Namens de familie, I. Mille Sluis, 27 april 1964. KAPSALON V'looswijkstraat 4 Tel. 2465. Terneuzen U VOELT ZICH EEN HELE ZOMER PLEZIERIGER in een lichtgewicht sportcom- binatie. Omdat het prettig zit door de perfecte coupe en U uitstekend zal staan door de gedistingeerde snit. Doe Uzelf dit genoegenkom van de week nog even aan. Legrand Burchtstraat 14 - OOSTBURG - Telefoon 2462 aanstaande zondag 3 mei af reeds kerkdiensten worden gehouden. En wel in de kantine van de nieuwe vei ling van de Fruitlaan. Die diensten be ginnen 's morgens om kwart overne- gen. Het wijkwerk loopt met deze diensten vooruit op de bouw van een nieuwe kerk in Goes-Zuid. De plan nen daarvoor zijn op het ogenblik in het stadium dat de bouwgrond is aan gekocht. J. Hubregtse in Aardenburg ter aarde besteld n I weekeinde In Aardenburg is maandag op de alge mene begraafplaats de heer J. Hubregt se begraven, die op 23 april in het Oost burgse ziekenhuis na een kortstondige ziekte overleed. De heer Hubregtse. die 84 jaar werd, was tot 1940 ambtenaar van de burger lijke stand van de voormalige gemeente St.-Kruis, die in dat jaar werd opgehe ven. Voorts was hij in die gemeente kantoorhouder van de P.T.T.. werkend lid van de muziekvereniging „Elk naar zijn krachten" vrijwillig waarnemer van het K.N.M.I. te De Bilt en ontvanger griffier van de hervormde diaconie te St.-Kruis. De heer Hubregtse ontving de eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Ds. L. S. Blom uit Aardenburg leidde de druk bezochte kerkdienst in net her twee concoursen, die hem evenveel eer ste prijzen opleverden. In totaal heeft Clement na deelgenomen aan elf concoursen waarop hy zonder uitzondering eerste pryzen haalde. Za terdag in 't Gelderse Ophemert verover de hij met zyn totaal puntenaantal de derde plaats tussen 53 deelnemers. Een zilveren zuil, uitgereikt door de burge meester van Ophemert. was zijn belo ning. Zondag in Kekerdam bU Nijmegen kwam h(j opnieuw tot een eerste prijs en een fraaie beker. Clement speelde heide malen in de tweede afdeling met het nummer Nocturne van P. I. Tsjaikowski. Egyptezending in Middelburg De Egypte-Zending zal zaterdag 9 mei haar jaarvergadering houden in Middel burg in de consistorie van de Hofplein- kerk. In deze bijeenkomst zal de voor zitter. de heer D. Thomassen a Teussink van der Hoop van Siochteren. aan de hand van dia's iets vertellen over de zen- dingsposten der vereniging. Op zondag 10 mei zal het bestuurslid der vereniging, prof. dr. G. C. van Nlftrik de dienst leiden in de Nieuwe Kerk e«n de Groenmarkt te Middelburg. vormde kerkgebouw te St .-Kruis. Na mens de famine spi neef vanjle overledene, de heer D. i de groeve e fiorani model Ostia TRICEL - ats zijde filmdruk; geheel gevoerd prijs: 49.75 Male uit Rotterdam. „Excelsior" Kruiningen voor de radio De mandolinevereniging „Excelsior' te Kruiningen heeft afgelopen woens dag in de N.C.R.V.-radiostudio in Hil versum opnamen gemaakt voor het programma „Jong Nederland muci- seert", dat onder redactie staat van Akke de Vries. Woensdagmiddag tus sen drie uur en tien voor vier zal men dit programa verzorgen met de op namen van „Excelsior". Behalve een vijftal muziekstukken die in totaal 38 minuten duren heeft men opna men gemaakt van vraaggesprekjes met de dirigent, de heer B. Leys, de secretaris, de heer J. Visscher en hel lid, Addie Leys. EXAMENS „VREDERUST" Op 23 en 24 april 1964 werden de me dische overgangsexamens gehouden in het psychiatrisch ziekenhuis ..Vrede rust" te Halsteren. Voor het eerste naar het tweede leer jaar slaagden: zr. R. J. Hamelink, zr. G. den Hond. zr. J. de Kam, zr. L. C. F Lagendijk, br. M. Munter, br. H. G. Noorlander, br. B. P. Ra- mondt. br. J. J. Scherpenisse. br. L. J. Teelker, zr. J. J. v. d. Zande. Voor het tweede naar het derde leer jaar slaagden: zr. W. Baas, zr. Blankenburgh, zr. C. A. Boll. br. J. v. d. Male. zr. N. W. de Ruyter, E. J. Schenkel, zr. P. Tielemans. WATERLANDKERKJE E.H.B.O.-examen In het dorpshuis te Waterlandkerkje, werd het E.H.B.O.-examen afgenomen. I Alle kandidaten behaalden het diploma. Als examinatoren waren aanwezig de doktoren N. J. Rjjk uit Aardenburg en i A. E. Lievens uit IJzendijke. De namen der geslaagden zijn: mevrouw M. v. d. Bossche-Pielaat, mej. R. v. d. Bossche, mej. G. Buiick. mej. X. v. d. Broeke. mevr. L. Damen-Pijcke. mej. M. de Groote. mej. S. de Feijter, mej. F. Su-i dijn, mevr G. Verheije-van Pameier., de heren P. Damen, R. Gruson. Th. Piicke en E. Wijffels De plaatselijke E.H.B.O.-vereniging heeft nu totaal 32 gediplomeerde leden. Heden overleed nog on verwachts zacht cn kalm onze geliefde vrouw, moeder. be huwd- en grootmoeder •JACOBA TRAMPER, geb. Walhout, 's-Gravenpolder J. Tramper. Goes: A. Verwrjs-Tramper. D. Verwijs. Zurich (Friesland): L. Tramper. D. Tramper van Koeveringe. Oud-Berjerland D. Plomp-Tramper. G. Plomp. 's-Grevenpotder: J. Tramper. En kleinkinderen. 's-Gravenpolder, 27 april 1964 Schoolstraat 12. Heden overleed, zacht en kalm. in het zieken huis St.-Joanna te Goes, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder mevrouw STOFFELIXA PIETERSE- MEUWEXHUIJSE in de ouderdom van bijna 84 jaar. Amersfoort: G. Jeremiasse en kinderen Wemeidinge: L. Pieterse A. Pieterse-Dagevos en kinderen Kapelle: A E. van Weele- Pieterse P van Weele en kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17