Ruime zege vanTjoba op degraderend Charlois Onverwachte nederlaag Swift voor reserves van Middenstandsvrouwen in Goes: tweede lustrum Weer nederlaag voor Animo: 5-6 Van Dijk en Bom naar wereldstrijd om de damtitel DENTOFIX_J Handelsmissie naar Peking vertrokken GOLDEN FICTION Goese tennissers openden seizoen Van twintig naar zestig leden Vlissingers boksten in Rotterdam VAKBONDSMAN SCHETS 40 JAAR ACTIEF IN ORGANISATIELEVEN 4 PRO V I y C I ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 APRIL. 1964 LANDELIJK KORFBAL In de 2e klas A der landelijke korfbalcompetitie heeft Tjoba met 104 van Charlois gewonnen, waardoor de Rotterdammers het volgend jaar het een Idas lager zullen moeten gaan proberen. De Zeeuwen echter hebben de kans op pro motie nog steeds in eigen hand. Indien ze namelijk op de tweede plaats eindigen, zullen ze met het Delftse D.K.C., dat op de 2e plaats is geëindigd van Idas 2B, een beslissingswedstrijd moeten spelen voor een plaats In de eerste klas. Indien de uitwedstrijd tegen Achilles en Het Zuiden 2 en de thuiswedstrijd tegen H.K.V. 3 gewonnen worden, zijn de groen-witten zeker van de tweede plaats, dus de mogelijkheid Is ten volle aanwezig. Doch Achilles en Het Zuiden 2 zijn zeker geen gemakkelijke tegenstanders. worp wisten Animo kwam In 3B In Rotterdam tegen W.I.O.N. niet tot puntenwinst. De ze bra's verloren met 65. Tjoba-Charlois 10-4 Vóór de rust speelden de bezoekers een lusteloze partij, doch na rust pakten ze beter aan. waardoor het spel ook aan trekkelijker werd. Reeds in de eerste aanvallen had Piet de Schipper, die Chris Francke verving, succes met een doorloopbal (10), doch in de 10e min. betekende een ver schot 11. Direct na de uitworp had invaller Rien Eversdijk succes (21), waarna Chris Boogaard nummer drie door de korf deponeerde. De techniek der groen-witten bleek na de neervallende regen te zegevieren en Ko de Schipper zorgde kort achter el kaar voor twee goede doelpunten (5 1). In de 40e min. voegde Piet de Schip per hieraan zijn tweede doelpunt toe <61), doch vlak voor rust werd het nog 62 en zelfs 72 door mevrouw N ieuwdorp-Poortvliet. Na de hervatting was het dezelfde speelster, die wederom de korf door boorde (3—2), waarna Ko de Schlp- Ecr en Leen Engelse, nadat de bezoe- ers weer tegen gescoord hadden, voor de dubbele cyfers zorgden (10—3). In de laatste min. zorgden de Rot terdammers voor de eindstand 10-4 hetgeen tevens voor hen het laatste doelpunt in de 2e klas betekende. Wion-Animo 6-5 Voor de rust had Animo het beste van het spel, doch kon dit weer moeilijk in doelpunten uitdrukken. Na de thee wo gen de partijen aardig tegen elkaar op met wisselende kansen. Het begin was voor de zebra's hoopvol, daar in de eerste aanval Kees Priester met een ver schot en daarna in de 10e min. door het afstraffen van een verdedigingsfout 20 kon scoren. Doch aan de andere kant betekende een verdedigingsfout ook een doelpunt (12). In de 20e min. ,en er een in een doelpunt om te zet ten (23). In de 35e min. maakte Jack Thoma uit een doorloopbal er 24 van, doch nog voor rust verkleinde de thuis club de achterstand tot 34. Na de her vatting kwamen ze zelfs via een door loopbal op 44 en In de 25e min. met een ver schot op 64. Toen 7 min. voor het einde vanaf de lijn de thuisclub num mer 6 door de korf deponeerde, kwam een eind aan de Animo-illusie op een 0 gelijk spel. Alleen in de laatste minuut sprakelijkheldsartikelen in het wetboek kon Jannie Kodde de stand nog op 5 brengen. Indien de Animo'ers uit de nog twee resterende thuiswedstrijden moet tegen H.P.V. zeker mogelijk zijn. Zweedse spelers voor interland tegen Nederland Weduwe eist ruim een ton van de Staat (Van c e Haagse redactie). Dc weduwe van de op 25 Juni 1963 bjj een aanvaring op de Bergsche Maas igebomen defensieambtenaar C. G. Vrijer uit Rotterdam, heeft via haar ad vocaat de Staat der Nederlanden gedag vaard. Zy eist een bedrag van in totaal 101.386,- als schadevergoeding omdat zy de staat aansprakelijk acht voor de dood van haar echtgenoot. Deze ver dronk toen een nieuwe landingsboot 'an de Koninklijke Marine door een on doorzichtige manoeuvre van een majoor der mariniers in aanvaring kwam met motortankschip. Tijdens de behandeling voor de zee krijgsraad is de majoor schuldig be vonden en daarop baseert de raadsman van mevrouw M. C. Vrijer-Olie te Rot terdam zjjn dagvaarding. Mr. J. Men- tink stelt de staat aansprakelijk voor de gevolgen van de onvoorzichtige dood slag door de majoor gepleegd. Het drag van ruim honderdduizend gulden van de weduwe jaarlijks 75 procent zou krijgen van het inkomen dat zij zou hebben gehad indien haar man niet was overleden. De Rotterdamse advocaat is van mening, dat de staat verplicht is tot totale schadeloosstelling. Voorlopig heeft mevrouw Vrijer slechts recht op een kleine schadevergoeding, de werf Verolme volgens de aan- koophandel dient uit te keren. Ver- zekeringsdeskundigen schatten het to tale bedrag voor de drie omgekomen op varenden op ongeveer 20.000 gulden, zo dat de weduwe waarschijnlijk ten hoog ste een derde deel zal ontvangen. T.O.P. nog in gevaarlijke zone Anders Svensson, de vroegere voorspe ler van P.S.V., bevindt zich onder de 16 Zweedse spelers die zijn geselecteerd voor de eerste Zweedse voetbalinterland van het seizoen tegen Nederland in Rot terdam op 29 april. Agne Simonsson, de vroegere mldvoor van de B-ploeg van Real Madrid die nu Luctor I terug is by zrjn oude club Oegryte, is Swift n evenals Anders Svensson, de enigeZuidwesters I vroegere beroepsspeler in de groep. Tjoba II De geselecteerde spelers zijn: Volharding I Doelmannen: Arne Arvidsson (Djur-1 Elto I gaarden) en Bengt Nyholm (Noorkoe- Ondo I ping). Verdedigers: Hans Mild (Djur- Animo n gaarden). Rapwitz Oeberg (Maimoe), I TOGO n Aake Johansson (Noorkoeping), Hans Rosander (Noorkoeping), Orvar Berg mark (Oerebro). Anders Svensson (Oergryte), Lennart Wing (Oergryte). Voorwaartsen: Lennart Backman (Aik), Bengt Berndtsson, Harry Bild (Noor koeping), Oer jan Martinsson (Noor koeping), Oer jan Persson (Oergryte), Agne Simonsson (Oergryte) en Tord Grip (Degerfors), Blauw-Wit II vast op onderste plaats In de le klas van de competitie van de Zeeuwse Korfbal Bond viel weer een verrassing te noteren. Nadat Swift II vorige week één punt aan Zuidwesters I moest laten, kregen ze zaterdag jl. zelfs twee verliespunten te incasseren: nu tegen Ondo L dat er dus wel aardig in begint te komen en zich als benjamin in deze klas zeer goed geklasseerd heeft. De Swiftianen stonden 10 minuten voor het einde nog met 76 voor, docli met drie treffers in de laatste fase, stelden de Ondo-ers de zege veilig en ontnamen daardoor de oranjehemden de goede po sitie, die ze innamen. Luctor I werd lachende derde, daar de Zeeuws-Vlamingen nu drie pun ten voorsprong hebben op de Middel burgers. De strijd om de onderste plaats tussen de reserves van Ani mo en TOGO. is voorlopig beslist in het voordeel van de eersten. De ze bra's versloegen in een spannend duel de Togonezen op eigen veld met het kleinste verschil (45). Daar door droegen ze de rode lantaarn al thans voorlopig en misschien, gezien het zware programma, wel voorgoed aan de Goesenaren over. 4 10 3 8 10 7 9 0 0 9 9—15 14—76 17—66 Tjoba IV Volharding Olympia 11 De uitslagen van de Zeeuwse korfbal competitie lulden: 1: TOGO H -Animo H 4—5, Swift H— Ondo I 7—9; 2 A: Blauw-Wit IZuidwesters n 7- 5, Animo III—Vedo I 4—8, TOP—KVL 4—1 (terrein KVL); 2 B: TOGO Hl—Tjoba IH 6—7, Blauw- Wit H—Swift IV 2—8; 3 A: BKC—Animo V 10—2, Ondo H— Stormvogels 36; 3 B: Volharding HLuctor H 013, de Poel—Elto H 3—3, CVV—Olympia H 6—2; adsp. A: Ondo ASwift B 28, Zuid westers A—BKC A 2—5; adsp. B: DOS '55 A—Swift Snel 4—4; adsp. D: Blauw-Wit Ade Poel 141, Elto ALuctor 50; adsp, E: Tjoba BSwift Lenig 130, Blauw-Wit B—Elto B 1—4; pup. A: DOS '55 AZuidwesters A 0 7. Swift A—Noad A 7—3; pup. B: DOS '55 BSwift C 10, Noad BVedo 11, Zuidwesters BAnimo 1—1; pup. C: Olympia ATOGO A 0- iup. D: Blauw-Wit BVolharding 1 J, TOGO C—Olympia B 2—0, Elto— Tjoba B 0—2. De stand luidt thans: 10 9 0 1 18 7442 10 7 1 2 15 60—46 10 5 2 3 12 52—51 9 5 0 4 10 5246 10 5 0 5 10 53—59 12 5 0 7 10 57- 11 4 0 7 8 59—72 9 2 0 7 4 37—51 9 1 0 8 2 52—62 FEYENOORD IN BRUSSEL TEGEN ANDERLECHT Fetjenoord speelt vrijdagavond 15 mei te Brussel een wedstrijd tegen Ander- lecht. Ir. G. van Dijk uit Bennekom en J. Bom (IJselstein) zullen Nederland vertegenwoordigen in het toernooi om het wereldkampioenschap dammen, dat van 20 juni t.m. 4 juli in Merano (Italië) wordt gehouden. Zoals bekend had de Nederlandse kampioen Piet Roozenburg besloten af te zien van deelneming aan de titelstrijd. Voorts staat vast, dat in Merano zullen uit komen titelhouder Koeperman (Rus land), zijn landgenoot Tsjegolev, Ba ba Sy (Senegal), Langorass (Austra lië), Reimann (Tsjecho-Slowakije) La- porta (Italië), Saint Fort (Haiti), Deslauriers (Canada), Agliardi (Mo naco), Cazemier (Zwitserland), Hl sard en Bajolle (beiden Frankrijk) Aan de veertien bekende deelnemers zullen nog worden toegevoegd de kam pioenen van België en Suriname. In 2 A maakte Vedo I geen fout. Het klopte het in degradatiegevaar verke rende Animo Lil met duidelijke cijfers (4—8), waardoor de Scheldestadbewo- ners de kampioensvlag wel reeds gereed kunnen gaan leggen, daar het nog slechts een kwestie van tnd is. Onder aan duurt de strijd in alle hevigheid voort, al distancieerde TOP zich voorlo pig uit de gevarenzone door medegega digde KVL met 41 te kloppen. De laatsten staan er nu relatief het slechtst voor en er zal heel wat moeten gebeu ren. willen ze de dans nog ontspringen. Blauw-Wit I boekte een normale zege op Zuidwesters H, al getuigt de uitslag 75 op heftig verzet der Souburgers. De stand is hier als volgt: Gevoell U zich inzeker met Uw KUNSTGEBIT? Met behulp von Dentofix kunt U weer alles kouwen! Bevestig Uw kunstgebit voor de gehele dag door het 's morgens eerst even met het spe ciale Dentofix-poeder te bestrooien. Dit on schadelijke, smaakloze hechtmidde! ver leent Uw tandprothese gedurende de ge hele dag een stevig en betrouwbaar hou vast. U kunt nu weer eten wat U wenst, U kunt lachen, spreken of hoesten zonder in moeilijkheden te geraken. Als U iedere och tend wat Dentofix op de gebitsplaat strooit, kunt U verder vergeten, dat Ueen kunstgebit draagt. Probeert LI het eens; U zult meteen het verschil constateren! Meer dan 40.000 tandorlsen i gebruiken. He» is verkrijg baar in olie cpotheken en drogisterijen f. 2,35 per plastic slrooiflocon. Gistermiddag is een uitgebreide Ne derlandse handelsmissie van Schiphol naar communistisch China vertrok ken. ZU staat onder leiding van de heer Sydney J. van den Bergh, voor zitter van de Centrale Kamer van Handelsbevordering, die deze de Chinese Volksrepubliek heeft georganiseerd. Doel is de bevordering van de handel tussen Nederland en rood-China in de ruimste zin des woords. Het bedrijfsleven toonde voor dit ini tiatief veel belangstelling. Een 30-tal bedrijven vaardigde een vertegen woordiger af, van enkele bedrijven gingen er zelfs twee mee en verschei dene deelnemers, die allen voor eigen rekening meegaan, namen hun vrouw mee. Ruim een week geleden vertrok de eerste deelnemer aan de missie, nl. een delegatie van de Verenigde Ma chinefabrieken Stork-Werkspoor onder leiding van de heer M. H. Damme. Dit concern heeft al eerder contacten met China gelegd en heeft reeds een opdracht ontvangen voor de bouw van een complete kunstmestfabriek. De heer Damme is met zijn adviseurs vooruit gereisd om dit project voor te bereiden, maar in Peking zal hij zich morgen bij de grote handelsmissie aansluiten. De missie heeft uit haar midden als vicevoorzitter de heer J. W. Hupkes, president-directeur van de Koninklijke Mij. „De Schelde", gekozen. Uit de landbouwkring gaat mee de heer A. Dirkzwager, direc teur van het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have N.V., te Kapelle-Biezelinge, die naast de belangen van zijn eigen bedrijf nog enkele andere agrarische bedrijven zal vertegenwoordigen. Penningmeester van voetbalclub D.E.C. gearresteerd De 85-jarige penningmeester J. C. J. van de Amsterdamse voetbalvereniging D.E. C. is gisteren gearresteerd onder verden king van verduistering van gelden van zyn club, waarbij het zou gaan om bedrag van ongeveer 17.500 gulden. Tijdens zijn verhoor door ae recnerche van het bureau Pieter Aertszstraat heeft J. verklaard dat hjj zelf zes duizend gul den heeft opgemaakt. Een bedrag van circa 11.500 gulden is volgens hem met medeweten van het bestuur gebruikt voor extraatjes aan de trainer en ter reinknechts, en ook zou wel eens wat aan de spelers (amateurs) zyn gegeven. Het bestuur heeft al enige tijd geleden by de penningmeester alle administratie ve bescheiden weggehaald „voor een on derzoek", zo verklaarde J. Een en ander zou volgens de recherche weieens de re den kunnen zijn dat er nog steeds geen aangifte van verduistering tegen J. ge daan is. De recherche heeft de voorzitter en secretaris nog niet kunnen horen over de verklaring van de penningmeester met betrekking tot de wijze waarop de 11.500 gulden met medeweten van het bestuur zou zyn uitgegeven. Reeds eind vorige week werd gepubliceerd dat de penningmeester een groot bedrag 20.000 Slden werd toen genoemd) uit de club- s verduisterd zou hebben. Op 2 mei zou de club die in de vierde klas speelt, haar 60-jarig bestaan vieren. Advertentie U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook 'n Virginia roken... Voor rokers met een eigen stijl Maar u kunt ook een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Fiction melange Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, warmer van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF beeft deze aparte, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. w EEN LAURENS PRODUCT Vedo I Blauw-Wit I Atlas Swift m TOP Zuidwesters H Animo Hl KVL 11 10 1 0 21 86—40 10 10 7 1 2 15 69—38 7 0 4 14 62—38 6 0 2 12 45—30 3 0 7 6 38—56 2 0 8 4 3443 1 1 6 3 25—55 1 1 8 3 40—89 Middelburgers zelfs Blauw-Wit II aan hun zegekar bonden (28) en TOGO Hl niet 67 zagen verliezen van Tjoba IIL Voor de blanw-witten betekende dit meteen, dat ze de rode lantaarn voor- oed in handen gedrukt kregen, lier luidt de stand nu: 7 4 1 2 9 4829 5 4 0 1 8 35—15 6 4 0 2 8 42—22 7 3 1 3 7 32—36 6 3 0 3 6 28—36 9 10 8" Olympia I Swift IV TOGO III Zeelandia Tjoba Hl Blauw-Wit H In 3 A maakte BKC geen fout, daar het met ruim verschil van het laaggeklas seerde Animo V won (102), Stormvo gels bleef op de derde plaats door Ondo H in Sint-Laurens met 36 te kloppen. In 3 B had Luctor H een goede dag. Zelf sloegen de Luctoranen Volharding II met dubbele cyfers (013), terwijl de Poel en Elto H. beide concurrenten, de punten broederlijk deelden. Alleen CW won met 62 van Olympia n cn de combinatieploeg is nu de gevaarlijkste rivaal der Terneuzenaren geworden. Na het zich terugtrekken van Blauw-Wit in, is de stand als volgt komen te lui den: Luctor n 8 8 0 0 16 64—14 Elto H 10 7 1 2 15 59—42 CW 9 7 0 2 14 60—14 de Poel 8 3 2 3 8 34—41 TOGO IV 8 3 1 4 7 37—26 Hoewel de weersomstandigheden niet al te gunstig waren, en slechts twee van de vier banen tot nu toe bemeeld kon den worden, h eld de Goese tennisvereni ging „Het Halve Maantje" in het afge lopen weekend een geanimeerd seizoen- openingstoernooi. Er werd gespeeld met vijf ploegen, elk bestaande uit twee dame3 en drié heren. De ploeg, bestaande uit de dames Els Mol en Hans van der Zaken en de heren Van Miltenburg. Van Maanen en Karei de Haas, behaalde na een spannende str"d de overwinning. Aan de competitie, die zondag 26 maart a.s. begint, zal „Het Halve Maantje" deelnemen met een seniorenteam en een jeugdteam. „ZAKELIJKE" VERENIGING Bij de maandagavond in gebouw Odeon in Rotterdam gehouden bokswedstryden heeft Arie Nootebaart van D.O.S. uit Vlissingen op punten gewonnen van J. van der Vegt uit Rotterdam. De partij tussen Roel Tiessens van D.O.S. en A. Terseveld uit Utrecht eindigde onbeslist evenals die tussen Bennie Bentem va D.O.S. en G. IJpelaar uit Dongen. Vandendriessche wint voor de tweede maal marathonloop Aurele Vandendriessche, een 30-jarige Belgische docent, heeft maandag voor het tweede achtereenvolgende jaar de Al tien jaar bezit Goes een vereniging, marathonloop van Boston gewonnen, die enig is in Nederland: de Goese Zijn tijd was 2.19.58,61 seconden meer Middenstands Vrouwen Vereniging, dan de recordtijd die hij verleden jaar - had geboekt. De tweede en derde plaats werden be haald door respectieveiyk Tenho Salak- ka uit Finland en Ronald Walllngford uit Hamilton, Ontario. Regering wil de vleesproduktie „aanmoedigen" De tegenwoordige internationale rund vleesmarkt, ook de Nederlandse markt, wordt gekenmerkt door een klein aan bod van vlees en een hoog prijspeil, wat het gevolg is van de toename van de consumptie en de daarby achterblijvende ontwikkeling van de vleesproduktie. Naar de minister van landbouw en vis ser» mededeelt, heeft de regering di om nesloten tot een rundvleesbeleid, bedoelt de prodnktie van rundvlees in land aan te moedigen. Minister Biesheuvel heeft daartoe de Ne derlandse oriëntatieprijs voor de produ cent van slachtrunderen voor de periode 1964/1965 vastgesteld op 199,(220 dm) per 100 kg levend gewicht. Dat is het gemiddelde van de toegestane mini mum- en maximumprijzen van de Euro pese Economische Gemeenschap: 205 dm 185,—) en 235 213,—). Het land bouwschap had een oriëntatieprijs "a vraagd van 204,(225 dm). Vo slachtkalveren is de oriëntatieprijs vast gesteld op 285,(315 dm) per 100 kg levend gewicht. Daar de binnenlandse marktpryzen mo menteel ongeveer vyftien procent boven de onder de werking van de E.E.G.-rund- vleesverordening voor de eerste maal vastgestelde Nederlandse oriëntatieprij zen liggen, hebben de nieuwe prijzen geen invloed op het thans geldende prijs peil. Deze situatie zal door het krappe aanbod nog geruime tijd aanhouden, zo dat de werkelijke betekenis van de nieu we prijzen ligt in de toekomstige prijs ontwikkeling voor slachtvee. Behalve de oriëntatieprys, heeft de mi nister van landbouw cn visserij tevens een interventieprijs voor slachtrunderen vastgesteld, nl. 185,(205 dm) per 100 kg levend gewicht. Deze prijs is af geleid van de oriëntatieprijs en komt overeen met het door de E.E.G. gestelde minimum. ZWAARDERE STRAFFEN VOOR ONGEVALLEN DOOR ALCOHOL? voor de invoering van hogere maxi mumstraffen voor verkeersongeval len, veroorzaakt door alcoholgebruik. Zy menen echter, dat dit niet bij Inci dentele wetswijziging moet gebeuren, maar dat het voorkeur verdient spoed te maken met het wetsontwerp nieuwe gedragsregels voor weggebruikers. Dit blijkt uit het antwoord dat de mi nisters Scholten en Van Aartsen heb ben gegeven op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid mej. mr. A. P. Schilthuis (p.v.d.a.) over alcohol gebruik en verkeersongevallen. Statistische gegevens over het aantal verkeersongevallen, door alcoholge bruik veroorzaakt, zijn in hun totali teit niet beschikbaar, zo schrijven deze bewindslieden. Wel is bekend hoeveel onherroepelijke veroordelin gen jaarlijks worden uitgesproken we gens het veroorzaken van de dood of van zwaar lichamelijk letsel door schuld van bestuurders die onder de invloed van het gebruik van alcohol houdende drank verkeerden. De nieuwe Russische legerhelikopter V-! die 25 passagiers kan vervoeren, heelt volgens de Prawda enkele records gebroken. Het toe stel. dat met een gasturbine ls uitgerust, bleef ruim twaalf uur ln de lucht en legde een af stand van 2464 km af met een gemiddelde snelheid van 203 km per uur. Het is een groep echtgenotes van win keliers in de Bevelandse centrumstad, die zich in verenigingsverband gebun deld heeft. Met het doel: als vrouwen ook in het zakelijk werk naar buiten te treden. Dat gebeurt, onder leiding van de initiatiefneemster tot dc op richting en presidente van de G.M.V. V.. mevrouw M. S. Dominicus-de Graaff, dit jaar voor de tweede keer in een lustrumjaar. Het begon allemaal op een oriën teringsbijeenkomst van de midden standsvrouwen, die per circulaire waren uitgenodigd. Er werden toen dadelijk „zaken" gedaan: op deze oprichtingsvergadering gaven zich twintig dames op als lid. En het ledental is nu uitgegroeid tot tig. Een van de activiteiten, die sinds het begin voorop staan, is de jaarlijkse organisatie van een show. Dit evenement wordt sinds 1962 in de Goese fruitweek rondom het Zeeuwse Fruitcorso getrokken. Het wordt de laatste jaren gepresenteerd in de vorm van een zakenrevue met als gastvrouw Karin Kraaijkamp. Het is de bedoeling, dat de revue ook in sep tember van dit lustrumjaar weer over het voetlicht komt. Er staan voor dit jubileum ook nog andere punten op het programma. Zo brengen de leden van de G.M.V.V. dit voorjaar een be zoek aan de vier verzorgingstehuizen in de Ganzestad om de bewoners een gezellige ontspanningsavond met dia's en een traktatie aan te bieden. Drie van dergelijke succesvolle bezoe ken zijn al achter de rug. In juni sluit een diner de jubileumactiviteiten af. het teken van het etaleren. Via een wedstrijd kunnen de dames dan miniatuuretalages hun prestaties op dit gebied tonen. Verder is een deel van de jaarvergadering steeds gere serveerd voor de verkiezing van de „zakenvrouw van het jaar". Dat ge beurt dan met behulp van tal van praktische zakentestjes. Bij deze ge legenheid en bij de gezinsavond af wisselend tegen het kerstfeest of St. Nicolaas geven ook de heren acte de présence. Een wens van het bestuur van de G.M.V.V. is een nog hechtere san werking met haar „mannelijke col lega's", de drie Goese middenstands verenigingen. En verder is de vereni ging bereid de helpende hand te geven aan de middenstandsvrouwen in an dere plaatsen die het initiatief tot het oprichten van een dergelijke vereni ging willen nemen. In Goes houden de vrouwen in ieder geval de zaken bij... Als jongen van 16 lid van K.A.B. Twintig jaar secretaris, zeven jaar voorzitter Zaterdag 25 april zal de afdeling Vlissingen van de katholieke bond van overheidspersoneel een buitengewone bijeenkomst houden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de afdeling. De KABO zal dan tevens zijn oprichter en hui dige bestuurslid, de heer F. Schets uit Vlissingen, huldigen vanwege het feit dat hij 40 jaar lid is van de K.A.B., thans N.K.V. De heer Schets, die in het maat schappelijk leven van Vlissingen, talrijke functies bekleedt, is als jongen van 16 jaar lid geworden van de K.A.B. Hij was toen al drie jaar als „brokers-boy" werkzaam by de firma B. Stofkoper op het Beursplein in Vlissingen. Zijn werk hield in, dat hij van de zeeloodsen, die. van de schepen kwamen, de gegevens moest zien te krijgen over het schip. Waarom wordt een jon gen van 16 lid van een vakbond? „Ik was to enal bewogen door de sociale toestanden. Als ik zater dagsavonds met mijn ouders bij mijn grootouders was geweest en ik zag hoe zij bij het weggaan mijn oma wat geld in handen stopten, waarvoor die oude vrouw steeds „dank je" moest zeggen, dan kwam ik in opstand tegen deze on rechtvaardigheid. Maar er kwam ook bij, geloof ik, dat ik toen al een beetje de neiging had leiding te geven in het organisatorische werk. Wanneer we vroeger als kind kerkje of Leger-des-Heilsje speel den (we woonden in de Gravestraat naast het gebouw van het Leger des Heils) dan wilde ik altijd pre ken." Zeeland deed hem deze functie weer snel opgeven. Ook op politiek terrein is de heer Schets veel jaren actief geweest. Hij was bijna 30 jaar lid van de K.V.P., voor welke partij hij van 1946 tot 1950 lid van de provincia le staten was. Hij is opgehouden met zijn politieke werk, omdat hij moeilijkheden kreeg in de partij toen deze naar zijn mening het ar beiderselement niet voldoende ver tegenwoordigde. Deze vakbonds man, die talloze spreekbeurten heeft vervuld en bij de heroprich ting van de K.A.B., na de oorlog, avond aan avond propaganda- speeches hield in Walcheren en Zuid-Beveland, praat ook in zijn huiskamer steeds als de organisa tieman: met brede gebaren, soms staande en met zijn ogen dicht, dan weer plotseling fel, soms lange tijd zwijgend. Hij woont in de Spuistraat tegenover het Dr.- Dreesgebouw („Dat was een strijd bare natuur. Ik heb diep respect voor Drees. Hij is een van onze grote mannen, die altijd heel een voudig is gebleven. Van de week zei hij het nog zo goed voor de radio, toen hij de jeugd gelukwen ste met de positie van vandaag"). 'aar volgens de heer Schets is Secretaris Toen de heer Schets 2 jaar lid was van de K.A.B., werd hij secretaris van de afdeling Vlis singen, die toen 400 leden om vatte. Hij heeft deze functie ge had van 1926—1946. Van 1946 tot 1954 is hij voorzitter geweest van de K.A.B.-afdeling. Óe heer Schets, die thans 56 jaar is, is in 1946 tevens zeven maanden districtsbestuurder geweest in Eindhoven. Zijn heimwee naar 40 jaar actief (Foto P.Z.C.) Op reis Twee excursies staan de dames van de G.M.V.V. dit jaar te wach- ten, óók in verhand mei het tweede lustrum. Op de avond van de 20e mei maakt men een bustocht met een bloesemrit in de omgeving van Goes om zich met de uitleg van een deskundige gids op de hoog te te stellen van de ontwikkelingen en veranderingen in de Ganzestad. Eind mei krygt een tweedaagse excursie naar de K.R.O.-studio in Hilversum en een fabriek te Rot terdam zijn beslag. In andere jaren houden de dames het op een reis of excursie. Maar het is wel een jaarlijks terugkerend pro grammapunt op de agenda van de G. M. V.V. Evenals de etalagewed strijd: een avond per jaar staat in grootste sociale apostel". Zijn be wondering voor deze man blijkt wel nit het feit, dat hij als voor zitter van de woningbouwvereni ging Sint-Willibrord een van de flats de „Ariënsflat" heeft ge noemd. Ook het eerste gebouw, dat de K.A.B. indertijd in Vlissingen had, heette het Ariënsgebouw. Thans heet dit gebouw „Michiel- tje" cn fungeert als cafetaria. „We moesten het gebouw verko pen. Het was economisch niet te handhaven." Ondanks deze en an dere teleurstellingen is de heer Schets enthousiast gebleven voor het vakbondswerk. „Want we zijn er nog niet. We zijn nog steeds niets-bezitters. In een goede maat schappij hebben alle groepen de zelfde rechten en delen zij, naar verhouding, in de gemeenschappe lijke welvaart. Maar niets komt uit zichzelf tot stand. Daarom zijn er organisaties nodig, daarom moeten we steeds vergaderen. Zonder or ganisatie is een goede samenle ving ondenkbaar. Iedereen dient zich te organiseren. Eigenlijk heb ik medelijden met mensen, die zich niet willen organiseren. Vaak heb ben zij een te groot vertrouwen in de toekomst. Maar het kan steeds nog veranderen. Je bent nooit ze ker. Daarom blijft organisatie no dig". „Maar op die bijeenkomst van za terdag zal ik nog wel het een en ander vertellen", belooft de heer Schets. Werf Custo: iets hogere resultaten De bedrijfsresultaten over 1963 van de N.V. Werf Gusto v.h. firma A. F. Smul ders zijn, blijkens het verslag iets hoger dan die van 1962. Dit niettegenstaande de strenge winter, waardoor vele absen ties waren. Ook de arbeidsonrust heeft op de vennootschap haar weerslag ge had. Na afschryvingen ad 1,37 min. (1,27 min.) en belastingen ad f 589.300 566.300), bedraagt de winst voor ver deling 1,82 min. (onv.). Voorgesteld wordt, zoals vermeld, een onveranderd dividend van negen pro cent. Vooruitzichten: de bedrijven zullen met het uitvoeren van de lopende orders bijna volledig bezet zijn tot in 1965. De uiterste inspanningen zullen nodig zijn om de recente kostenstijgingen door ver hoogde produktiviteit te compenseren. De directie meent dan ook te mogen verwachten, dat de resultaten over 1964 niet lager zullen zyn dan die over 1963. Het nog te verwerken gedeelte van de orderportefeuille bedroeg eind 1963 58,5 min. tegenover 70 min. per ul timo december 1962. Dividenden INVENTUM De directie van de N.V. Koninklijke Fabriek Inventum deelt mede, dat het bestuur der vennootschap op de algemene vergadering van aandeel houders zal voorstellen een dividend van 20 procent uit te keren, waarvan 15 procent in contanten en vijf pro cent in aandelen ten laste van de agio- reserve. (onv.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4