„Stad en Lande" Schouwen al kwart eeuw attent voor historisch goed smis I Gevaar voor bebouwing rondom laatste Karolingische burcht Westerschouwen KOP- EN SCHOTELS DE VEY MESTDAGH AGFNPA NOORD-ZEELAND FINANCIËLE POSITIE GROENE KRUIS SCHEPT PROBLEMEN MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN ZATERDAG 18 APRIL, 1964 WISSEL SCHOUWSti PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b Laatste jaarverslag secretaris P. van Beveren In het „zilveren" jaar van haar bestaan doet de vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duive- land" weer een dringend beroep op voorzichtigheid rondom alles wat in de moderne tijd herinnert aan de historie en als zodanig een steeds grotere waarde krijgt. Aan de ene kant klinkt in het jaarver slag van secretaris P. van Beveren, voldoening door over maatregelen, die op dit vlak zijn genomen; erte genover wordt duidelijk waarschu wend de vinger opgeheven: Overplaatsingen bij douane in Oostburg De heer K. Jacoby te Oostburg. die in Zeeland bekendheid heeft gekregen door zijn optreden als voorvechter van de be langen van de huurders van woningen in de Callenfels- en Van Houtestraat, is per 1 mei 1964 overgeplaatst naar Schiedam. De heer Jacoby is werkzaam bij de centrale veldpost van de douane. Tegelijk met de heer Jacoby zijn nog vier andere grenskommiezen overge- plaast. Dit zijn de heren H. Klijmij en W. van Hoorn, die naar Rotterdam gaan, de heer B. A. Weggemans, die is overgeplaatst naar Denekamp, en de heer H, P. J. Boer, die per 1 juli i~ overgeplaatst naar Rotterdam. J. M. de Nooijer te Renesse begraven Muzikanten van de fanfare „Luctor et Emergo" te Renesse hebben vrijdag middag onder grote belangstelling de baar van hun voorzitter, de heer J, M. de Nooijer op de algemene be graafplaats naar de groeve gedragen. Zoals gemeld is deze maandag op ze ventigjarige leeftijd in Renesse over leden. Het woord werd gevoerd namens de „Lions-Club Schouwen-Duiveland" door de heer P. Heering uit Zierik- zee, door oud-notaris M. C. v. d. Bout uit Renesse voor het fanfarekorps „Luctor et Emergo" en loco-burge meester P. L. Vis van de gemeente Westerschouwen sprak enkele woor den ter nagedachtenis aan de over ledene. Het personeel van de open bare lagere school deed dat bij mon de van de heer P. Kristalijn. De rijks dienst voor oud-heidkundig bodemon derzoek te Amersfoort, die in de heer De Nooijer een verdienstelijk vrijwil lig medewerker had getuigde van zijn waardering voor zijn persoon bij mon de van prof dr. J. Boogaerds. De heer H. Blom deed het namens de muziek vereniging en dr. J. H. Motmans voor de Vereniging voor Ziekenhuisverple- ging. De begrafenis werd geleid door ds. F. Don uit Burgh. Deze verzorgde een korte dienst in het sterfhuis en las aan de groeve psalm 23 voor. Hij sloot de plechtigheid af met het bid den van het „Onze Vader". Advertentie in moderne vorm Kom eens kijken bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG Middelburg City: Gekken trekken de kaart, 20 uur, a.l. Electro: Saskatchewan, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. Vlissingen Luxor: Te jong om te trouwen, 18 jaar. 20 uur. Alhambra: Zorro blijft Zorro. 14 j., 20 uur; Britannia: Vlissings Schouwspel, 20 uur. Goes Grand: Spionage in Hong Kong, 19 en 21 uur, 14 janr. Prins van Oranje: Kringvergadering Rode Kruis. 11 uur. Hotel De Korenbeurs: Expositie ,,Een nieuwe wereld van kleuren", 10-17. 19,30-22.30 uur. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw Een hel op zee. 19.30 uur. Zierikzee -s Gravensteen: Expositie ..Delta Foto" 10-12. 14-17. 19-21 uur. Concert zaal: Alleman, 20 uur. a.l. Bergen op Zoom: Luxor: 6 45 en 9 uur: Er helpt geen lieve vader aan. 14 jaar. MORGEN Middelburg City: Gekken trekken de kaart, 14.30 en 20 uur, a.l. Electro: Het gouden zwaard, 15 30 en 19.30 uur, 14 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. Vlissingen Luxor: Te jong om te trouwen, 18 jaar. 15 en 20 uur. Alhambra. Zorro blijft Zorro. 14 jaar, 15 en 20 uur. Goes - Grand: Het laatste duel. 15 uur. 14 jaar Spionage in Hong Kong, 19 en 21 uur, 14 jaar. Hotel De Korenbeurs: ..Een nieu we wereld van kleuren", 10-17. 19.30-22.30 Zierikzee Concertzaalbioscoop. Alleman, 15 de vereniging is bljj, dat het gemeen tebestuur van Zierikzee de ljjst van monumenten in de stad, naar de richtlijnen van de nieuwe wet op gesteld, niet alleen heeft overgeno men, maar er zelfs nog enige klei nere gebouwen aan heeft toegevoegd; de vereniging betreurt het, dat de enige Karolingische burcht van Ne derland in de gemeente Westerschou wen door bebouwing aan het oog dreigt te worden onttrokken. Het zijn deze aanpassingen van het oude aan de moderne omstandigheden, waarop „Stad en Lande" steeds weer attent is. Zoals de vereniging dat dus nu al een kwart eeuw doet en van plan is het te blijven doen. Op de komende feestelijke jaar vergadering volgende week vrijdag avond in Zierikzee zal de voorzitter, dr. J. J. Westendorp Boerma, dat alle maal nog eens ophalen in een herden kingsrede. Dan ook zullen er lichtbeel den worden vertoond over de verander de toestanden in stad en eiland sedert de oprichting in 1939. Hoe moeilijk het op het bestuurlijk vlak en in de praktijk vaak is, monumenten 'n functie te geven in 'n stad of dorp van vandaag, heeft „Stad en Lande" in het afgelopen verenigingsjaar van zeer na bij gemerkt. Het gemeentebestuur be trok de vereniging bij het werk aan het saneringsplan voor Zierikzees zui delijk stadsdeel. Een deputatie leden van „Stad en Lande" werden plannen en te keningen voorgelegd en men maakte een wandeling door de straten, waar de sa neringsveranderingen zich zullen moe ten voltrekken. Dat dit alles hier en daar offers kost, is het bestuur duidelijk. Secretaris Van Beveren maakt er ge wag van met voorbeelden. Zo bleek bij de vernieuwing van de Nutsspaarbank aan de Oude Haven in Zierikzee het aangrenzende perceel „De Eenhoorn" niet meer te houden. Dit historisch be langrijke pand zal wel in dezelfde vorm terugkomen, maar de secretaris van „Stad en Lande1' tekent daarbij aan: „dit wordt dan gelijk aan Brugge, waar men alle af te breken huizen in dezelfde vorm terugbrengt, zo evenwel, dat zij geen zuivere weerslag meer geven van de werkelijke bouwtijd". Zo heeft „Stad en Lande" ook streekplan voor het eiland nauwkeurig bestudeerd. Er zijn bezwaarschriften bij het provinciaal bestuur ingediend, maar die werden ongegrond verklaard. Soms was het bestuur in de veronderstelling, dat alles veilig was. Zoals in het geval van het Wallenweegje te Renesse. De verordening, die de historische, zeld zame wallen met begroeiing moest be schermen, was twee jaar na de samen voeging van gemeenten op het eiland nog niet bekrachtigd. Zij bezat geen sanctie meer en men had vrij spel. Kleine onderdelen De nieuwe monumentenwet heeft ertoe bijgedragen, dat „Stad en Lande" haar activiteit in de zorg voor het bouwkun dig schoon wat kan verleggen. Het is nu allemaal geregeld. Kleine onderdelen, zoals deuren en ramen van gebouwen, blyven er nog genoeg te restaureren. O-, k. en w. heeft daarvoor een sub sidie van 1500 beschikbaar gesteld aan de vereniging. De reünie van de be kende familie De -Jonge in Zierikzee heeft „Stad en Lande" vorig jaar nog een bedrag van 615 voor de restaura- tiekas opgeleverd. In het jaarverslag maakt secretaris Van Beveren nog melding van de vorderingen aan enkele restauratiewerken buiten Zierikzee. Zo zal binnenkort de kerk van Dreischor uit een restauratie als herboren tevoorschijn komen. Het werk aan de kerk in Noordwelle zal nog wel enige tijd vergen. De restauratie van het „Slot Haamstede" is nog steeds in een beginstadium. Alleen de brug is nu klaar gekomen. Bij het werk daaraan werden schillende stukken van het vorige slot ontgraven: het poortgebouw en een geheel zelfstandig bouwwerk, dat zoon van Graaf Flores, Witte van Haemstede daar resideerde, De ont graving wordt geleid door de rijks dienst voor oudheidkundig bodem onderzoek. Wanneer de ontgraving geheel klaar is, beveelt de secreta ris een excursie van „Stad en Lan de" erheen zeer aan. Het ledental is in het afgelopen jaar vrijwel constant gebleven: 269 leden. Het is het laatste verslag van secreta ris Van Beveren, hij zal zijn functie op- gevbn. Op de vergadering van volgende week vrijdag zullen nog enkele bestuurs verkiezingen moeten worden gehouden. SINT-PH1LIPSLAND Raad bijeen De gemeenteraad van St.-Philipsland komt maandagavond 20 april om half acht bijeen. Op de agenda komen o. voor: een verzoek van de stichting katholiek militair vormingscentrum en centrale van katholieke militaire tehuizen om subsidie voor 1965. B. en stellen de raad voor afwijzend te beschikken. Een zelfde verzoek is er van de Ned. vereniging bescherming voetgangers te 's Gravenhage. B. er w. stellen voor hierop niet in te gaan. Ook op een verzoek van de chr. kleu terschool „Prinses Marijke" om een jaarlijkse bijdrage boven de gemeen telijke vergaderingen stellen b. en w. de raad voor niet in te gaan. Een en ander zou in strijd zijn met de wet en tot moeilijkheden aanleiding geven, aldus b. en w. De agenda vermeldt voorts een ruiling van grond van de gemeente, naast gemeentehuis, met de coöp. boerenleenbank, i.v.m. een te stichten bankgebouw. Voorts huur van de 3 gebouwde bejaarden woningen aan de Commandostraat te Anna Jacobapolder, m.i.v. 12 januari 1964 tegen 10,75 per week. Lezing algemene bijstandswet voor gemeenteambtenaren Op uitnodiging van de afdeling Tholen en St.-Philipsland van de Nederlandse bond van gemeente-ambtenaren werd de zer dagen in Poortvliet een lezing gehou den over de algemene bijstandswet, door de heer De Veij, directeur van sociale za ken te Gorinchem. De afdeling had voor deze lezing behalve de leden ook de col leges uitgenodigd. Vele gemeentebe stuurders en ambtenaren waren aanwe zig. De nieuwe bijstandswet zal grote veranderingen brengen in de ondersteu ning aan behoeftigen. Vooral voor de kleine plattelandsgemeenten zal dit een grote omschakeling betekenen. De vice- voorzitter van de afdeling, gemeentese cretaris Van Doorn uit Scherpenisse, die deze vergadering leidde heette de heer De Veij welkom. De spreker besprak eerst de voornaamste verschilpunten, die de algemene bijstandswet vertoont met de thans nog geldende armenwet van 1912. Als voornaamste moeten wel ge memoreerd worden, dat de ondersteu ning, thans bijstand genoemd, van een gunst, een recht wordt. De wet wijst thans de overheid aan als het enige or gaan, dat tot de verlening van materiële steun verplicht is. Verder stond hij uitvoerig stil bij de or ganisatievormen, die de uitvoering van ie nieuwe wet ten dienste staan. Na de behandeling van de onderwerpen als ver haal en domicilie van onderstand stond hij nog stil bij de liquidatie van de bur gerlijke gemengde instellingen van wel dadigheid. De wet zegt, dat de na 1912 opgerichte armbesturen ophouden te be staan. De voor dat jaar reeds gestichte instellingen worden niet direct opgehe ven. HAAMSTEDE Dirigent Van der Weel verlaat harmonie Na 16 jaar lang in Haainstede- de di rigeerstok gezwaaid te hebben over de koninklijke harmonie „Witte van Haemstede" heeft de heer J. A. v. d. Weel besloten er het bijltje bij neer te leggen. Zijn plaats wordt nu ingeno men door de heer J. H Blom uit Re- se, die tevens dirigent is van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" te Renesse. SIRJANSLAND T.b.c.-collecte In de a.s. week zal in Sirjansland een lijstcollecte worden gehouden ten ba te van de plaatselijke t.b.c.-bestrijding welke via het Groene Kruis werkt. Werd deze telkenjare gehouden col lecte in het verleden via een busin zameling gehouden, vorig jaar paste men voor het eerst de lijstcollecte toe. Het resultaat lag toen ongeveer vijfmaal zo hoog als voorheen. POORTVLIET Voorjaarsvergadering plattelandsvrouwen Dezer dagen hielden de plattelandsvrou wen uit Poortvliet de voorjaarsvergade ring, tevens jaarvergadering in de boven zaal van het gemeentehuis. De vergade ring werd geleid door de president me vrouw Van Doorn. In haar openings woord heette zij in het bijzonder welkom mejuffrouw Van der Leeden uit Goes. De secretaresse en de penningmeesteresse brachten de jaarverslagen uit. In de kas- commissie werd benoemd mevrouw Van Dalen, in de plaats van de aftredende mevrouw Van Dijke. Het bestuurslid me vrouw Van Doorn, die aftredend was, werd herkozen. Mejuffrouw Van der Lee den vertoonde een film en hield een cau serie over het leven van de plattelands vrouwen in Amerika. Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX. UI. 2600 HUISVLIJTTENT00NS TELLING IN KAPELLE OOSTERLAND Geslaagde jaarvergadering christelijke kleuterschool Dezer dagen vond in het herv. vere nigingsgebouw te Oosterland de jaar lijkse ledenvergadering plaats van de chr. kleuterschool: „Radda Barnen", onder voorzitterschap van de heer A Bal, omdat de voorzitter de heer Joh. Boogert, wegens familieomstandighe den verhinderd was De opkomst van ouders en genodigden was vrij goed Gezongen werd psalm 25 4 waarna de heer A. J. Rotte voorging in gebed Het schoolhoofd mej. Beije gaf een verslag van de lotgevallen van het voorbije jaar in het schoolleven. Op 1 januari 1963 werd met 56 kleuters be gonnen. In april kwam de eerste kleu ter van Sirjansland de school bezoeken terwijl er in mei nog 4 bijkwamen. Er gingen 33 kleuters van school, 21 meisjes en 12 jongens. Zeven gin gen naar de openbare school en '25 naar de christelijke, terwijl één naar de openbare school te Sirjansland vertrok. In september ging de werk ster, mevrouw L. van der Have-van der Maas, na een diensttijd van 3 jaar, de school verlaten. Zij werd op gevolgd door de dames Mal-de Visser en E. van den Houten-van 't Hoff. Er kwamen op school 21 nieuwe kleu ters, 16 meisjes en 5 jongens. Onge veer 75 maal werden door het perso neel huisbezoeken afgelegd. We kun nen, aldus besloot het schoolhoofd haar uitéénzetting, terugzien op een goed jaar en we weten dat het ook weer voor 1964 geldt: „Wat de toe komst brengen moge, ons geleid des Heeren hand". De heer M. Bal deed vervolgens verslag van het „Van Ves- semfonds" waaruit bleek dat de in komsten in 1963 1526,36 bedroegen, de uitgaven 671.99 dus een batig sal do van 854.37. De administrateur, de heer Jac. van der Maas Cz„ bracht verslag uit van het boekjaar 1963 van de vereniging, waaruit bleek dat er een batig saldo van 233,62 was. De inkomsten bedroegen 22.633,05 en de uitgaven 20.599,43. In de plaats var de voorzitter de heer Joh. Boogert. die aftredend en niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer W. van den Bos, terwijl de aftredende be stuursleden, de heren M. Bal en Goudzwaard, bij acclamatie werden herkozen. In de commissie van toe zicht werd benoemd de heer L. van Dijke-Kwaak. Mej. Beije refereerde vervolgens over het nut van kleuter- gymnastiek waarbij zij op deskundige wijze verschillende facetten van deze lichamelijke oefeningen onder ogen zag. Deze uitgebreide inleiding werd met aandacht gevolgd, en vond ten slotte zijn bekroning in het daadwer kelijk zien van deze eenvoudige kleu teroefeningen, doordat een groep leer lingen uit de hoogste klas dit ten to nele voerden. Een ander team uit de hoogste klas gaf nog enige zangstuk jes ten beste, begeleid door instru menten zoals de rammelaar en klep pers. Het laatste groepje leerlingetjes gaf op rijm een resumé over een ver antwoorde hygiënische opvoeding. Ten slotte wees de vice-voorzitter op het feit dat de scheidende voorzitter, dé heer Boogert, ongeveer 20 jaar de hamer hanteerde en veel voor de school heeft verricht. Op de eerstko mende vergadering van het bestuur zal hem hiervoor dank worden ge bracht. Bij de rondvraag zei mej. Beije graag spoedig nieuw zand in de zandbak te zien op het speelveld der school. Na het zingen van psalm 89 7 sloot de heer Rotte cleze geslaagde avond met dankgebed. Het orgel werd bespeeld door mevr. Op 't Hof-de Rij ke uit Sirjansland. JAARVERGADERING IN ZIERIKZEE: Drie jaar oude wijkgebouw met vele mankementen De financiële positie van de Zierikzee- se afdeling van het Groene Kruis is in 1963 niet ongunstig geweest. Dit was een hoopvol gestemde opmerking van voorzitter J. J. van den Ende donderdagavond op de jaarvergade ring van het Groene Kruis te Zierik zee. Hij had echter sombere vooruit zichten. Het batig saldo over 1963 werd verkregen door enkele grote giften. De verwachtingen voor 1964 en vol gende jaren zijn echter minder gun stig, omdat het drie jaar geleden nieuw aangebouwde vleugel aan het wijkgebouw in de Jannewekkenstraat moet worden gerestaureerd. Het gebouw vertoont lekkages vochtuitslag. De oorzaak is onbe kend maar men vreest met de ge volgen van een slechte bouw te maken te hebben. De kosten voor herstel staan nog niet op de begro ting voor 1964. Het gebouw is ook aan een nieuwe dakbedekking toe, Daarbij komen kosten voor vernieu wing van het buizennet van de cen trale verwarming in het oude ge bouw. Uit het verslag van de penningmees teresse, mej. M. A. F. Vermin, bleek, dat de totale inkomsten waren een bedrag van 36.298,32 en de uitgaven 36.205,35 maar het batig saldo van 92,97 is klein. De begroting voor 1964 is aanzienlijk hoger: 38.848,50 uitgaven in 1964: met daartegenover de inkomsten moet men rekening hou den met een nadelig saldo over 1964 van 2186,50. Een contributieverhoging kan in de naaste toekomst dan ook niet uitblij ven. De 1453 leden in Zierikzee be talen momenteel 7,50 per jaar. Het landelijk gemiddelde is 12,50. De le den gingen met algemene stemmen akkoord met het bestuursvoorstel zo nodig december dit jaar te beslissen over een contributieverhoging per 1 januari 1965. De verhoging zal gaan tot een maximum van ƒ10. De con tributieverhoging is sterk afhankelijk an de rijkssubsidie. Huisbezoeken Nadat secretaris L. Dey in zijn jaar verslag had gesproken over de pro blemen met het wijkgebouw, deelden de twee wijkzusters, de dames P. Dekker en E. C. de Ruijter in hun jaaroverzicht mee, dat ze in 1963 in totaal 7659 huisbezoeken aflegden. Deze waren verdeeld over: verple ging 5981, zuigelingenzorg 754, kleu terzorg 474, schooltandverzorging 112, o.b.c.-bestrijding 185, reumabestrijding 74, bejaardenzorg 48, kinderuitzen ding 23 en schoolreinheidsbezoeken 8. Vanuit het wijkgebouw werden 520 maal verplegingsartikelen uitgereikt In dit gebouw werden 162 uren aan hoogtezon besteed, 109 patiënten kwa men daarop het spreekuur en 71 per sonen kwamen om adviezen van de wijkzusters naar het wijkgebouw, Bij de bestuursverkiezingen was aan de beurt van aftreden de heer H. Uijl, die werd herkozen. In de vacature D, Quant werd gekozen de zoon var het vorig jaar overleden bestuurslid de heer J. Quant. In zijn openings woord had de voorzitter, de heer Van den Ende het overlijden van de heer Quant gememoreerd. De heer Quant was zeventien jaar bestuurslid van het Groene Kruis. Naar de provinciale vergadering, ok tober op Walcheren, werd afgevaar digd, de heer N. W. Flikweert. Zsim imsM Met het doorzagen van een halve maanvormige toegangsboog waar op het woord Kabutowas aan gebracht, heeft burgemeester H. G. van Suylekom vrijdagavond de huisvlijt tentoonstelling in de vei linghal te Kapelle geopend Deze expositie is georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de Neder landse bond van oud-strijders en dragers van het. mobilisatiekruis. De expositie is vandaag zaterdag 's middags en 's avonds te bekij ken. De opbrengst, van de toegangs bewijzen komt voor een deel ten goede aan de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der koningin, erevoor zitter van de afdeling Zeeland van genoemde bond, kwam na afloop van de statenzitting naar de expo sitie om deze te bekijken. Op de foto: fraaie produkten van huisvlijt; inzet: burgemeester Van Suylekom „zaagt" cle toegang tot de expositie open. (Foto P.Z.C.) C OOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 714. Andijvie I 50—84, Andijvie II 27-86. Stoolria 25-57 per k«. Sla IA 14-22 104 t Sla IIA 6—19, Sla IC 6-3 per krop. Rode kool I 10-22, Spinazie I 85—93, Spinazie II 32-62. Prei 31—48 per kg Selderij 2—7. Peterselie U —22. Radijs Witpunt 9—23 per bos. Champig nons 2.90—3,80. Rabarber 64—78, Grote peen 3—9. Uien geschoond 7—17, Witlof IA 1P9— 1.35: Witlof IIA 591.24. Wltlol IB 1,10, Witlof IIB 69—1,09 per kg. Aardbeien 2.10—2,30. I 1,601,80. IB 1,30—1.70 per doos. Jonathan IA 58-66. IB 51-60. IC 42—48. IIA 53-69. IIB 34—53, IIC 28—43. Winston IIA 66 —98. IIB 54—58 per kg. VSIMIJN BREM SCHERPENISSE Opbrengsten collecten De collecten van zondag jl. in de Ne derlandse hervormde kerk van Scher penisse hebben de volgende bedragen op gebracht: verwarming 101,01, kerk voogdij 138,87. Bovendien waren er giften voor de kerkvoogdij tot een totaal bedrag van 95. Voor restauratie en diaconie kwamen er giften van 10 binnen. SINT-ANNALAND Uitslag viswedstrijd De uitslag van de le bekerwedstrijd van H.V.S. „De Zeebaars" te St.-An- naland gehouden luidt: 1 A. Hengst- ;engel 815 punten; 2 C. Schillemans '0: 3 E. L. Bentschap Knook 685; 4 M. Geluk 620; 5 A. C. v. Komme- ;n 550; 6 A. v. Aart 505; 7 A. v. Gorsel 415; 8 A. J. Sandee 370; 9. K. Knuist 355; 10 R. Hoek 305. Aantal gevangen vis 131 stuks, in totaal 9 pond. Zangavond meisjeskoren De meisjeskoren „De Nachtegalen" en de „Zangvogeltjes" te St.-Annaland respectievelijk onder leiding van de heer C. Scherpenisse en mejuffrouw de Rooij hielden in het hervormd verenigingsgebouw hun jaarlijkse zangavond. Hoewel wat laat op het jaar, bestond hiervoor toch nog een goede belangstelling. Deze geslaagde zangavond heeft de aanwezigen doen genieten van diverse liederen, voor drachten. gedichten en een toneel stukje „De Lenteklokjes". Verder was er nog een verloting. Deze avond stond onder leiding van ouderling met bij zondere opdracht, de heer J. Overbee- ke, die deze avond met gebed heeft geopend en gesloten Filmavond Bioscooponderneming „Luxembourg" heeft in samenwerking met de dorps gemeenschap te St. Annaland in het dorpshuis een filmavond gehouden, met een tamelijk goed bezette zaal. Vertoond werd de film „Summer Ho liday". De aanwezigen hebben kunnen genieten van een goede en mooi film programma. Collecte reuma De te St. Annaland gehouden buseol- lecte ten bate voor het reumafonds heeft opgebracht 216,82. Gevonden voorwerpen Bij de opperwachtmeester der rijks politie te St.-Annaland, zijn inlichtin gen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen, een paar glacé handschoenen en een wollen blauwgrij ze trui. Films in N.-Zeeland „ALLEMAN" SINT-MAARTENSDIJK. 27-28. Haver 24-25. Kiel- Schoiker* 25—45. Blauw VEILING KAPELI.E-BIE7.KLI.NGE. 17 april. Aardbeien per doos van 300 gram! Glnsa extra 238-264. 1 207-223. 2 136-193. Rv- glna I 188—220. Groenten: Aardappelen II. Rabarber Al 16-21, A2 13. Radijs 1 11-12. 3 814—11. Spinazie 1 80—93. 2 81. Witlof A2 '«V— 82. afar. 51. Sjalotten 44. Sla 1 14 kg 11—12, 17 kg 18, 23 kg 26 per krop. VEILING WALCHEREN. 17 april. 81a export 22.10-24 40. Glas aardbeien extra per doos van 2 on* 2.86, 1 p. d. v. 2 ons 3,11, 2 p. d. van 2 on* 1.99. Winston 60-65 51—56. Jonathan 70-75 65 65-70 56. 60-65 50 Groenten. Sla 6—22. Sla C 360—12. Spinazie 26-86. Andijvie 70-89. Radlji 14-24. Wit lof 33—84. Rabarber 27—41. Prei 25-50. Rode kool 15—21. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 april. Raapstelen 10—14. Witte kool 20—22. Rode kool 16—24. Sav kool 24—29 Spruiten 68. Breekpeen 48. Radljx 16—24. Gla* spi nazie 38—56. Glas sla 8—28. Andijvie 72—80. Prei 30—46. Witlof «O—102 Uien 8-18. Ra barber 32—49 Aardbeien 2 14 p. doosje Sel derij 10—16. Komkommers 55—60. Tomaten 2.80—3.40. Jonathan 65—75. Golden Deltctous FILING GOES. De Concertzaal-bioscoop in Zierikzee. heeft „Alleman" van Bert .Haanstra! op 't programma staan. Een voortref- 17 aprlL KropMa' 1 17-25. 2 15-19. felijke film door Haanstra met de ver-, 8_13. Knolselderij met trroen 1 5. 2 4-5. borgen camera opgenomen. Het is de Radijs i 13—17. 2 10-16. Selderij 1 14—16. bedoeling van de maker geweest de| Andijvie 1 99-104. 2 94-97. Pre a 1 43— Nederlander een spiegel voor te hou-j 52, a 2 36 witlof A i 56-66, a 2 38-ió. B 1 den en in die opzet is hij voortreffe-i 46. b 2 23—35. ai» 7-25. Spinale 1 77—85, lijk geslaagd. Menigeen zal weinig 2 81—72. Stoofria 1 40. Knolselderij de figuren op het oeite hebben witte doek iets of zelfs veel van zich zelf te ontdekken. De tekst wordt uit gesproken door Simon Carmiggelt. In „De Gouden Leeuw" in Sint-Maar tensdijk draait „Een hel op ZUID-BEVELAND GOES Ambonezenband voor Instuif Vanavond (zaterdag) zal de Ambone zenband „Soeara Malaloekoe" onder lei ding van de heer Bram Berhitu uit Mid delburg optreden voor de instuif van de Hervormde Jeugdraad te Goes. Deze dans- en muziekavond zal worden ge houden in de gymnastiekzaal van de Prof. Kohnstammschool aan de Beesten markt. ZONDAG 19 APRIL iPhilipsland 9.30 leesd., 2.30 ds. De Boer. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. üt 'Sl!?'. jlTIS..Noordhof; Poortvliet 10 en 2.30 dn. v. Ooit, Bruinisse 10 ds. Van dei Sar, o ds.it- mugien 9 leesd 4 45 ds v ECT- Lam; Bnrgh 10 tie Don; Dreischor 11 SlfSflT1 A nLÏ JaafcS,M er li!en2 30 da. Keiling; Eikerzee Sclmrendijke lOiJJ^- A™a -Ia=°»«>°"ler 10 en 2.30 ds. Roodenburg; Haamstede 10 en i ds. ri^m Poortviipt- ïo o 90 pn fi to Boer; Kerkwerve 9.30 de zonneveld;Serpeïï2è 9 30 2 en 6 "eesdn H'f,uwSIïrS ,Tster&°': HNoord- St.-Ainaland 9 30, 2 en 6 leead.; Tholen welle 9.30 ds. Van Lieie; Noordgouwe Lr, o on pn c q.j ïr-psri st-Philmsland 9.30 ds. Keliing: Ouwerkerk J0 ds. Veile- '930230?" 6 leesd PhiUpsland k°°P:„0ost_!ria.n.cl A° ,e,n _6 ,df;..Gro„en_e^r iOud-Geref. Gem. St.-Maartensdijk 9.30, gen; Renesse 11 ds. Van Liere; Seroos- kerke 2 ds. Zonneveld; Sirjansland 10 leesdienst, 5 ds. Lam; Zierikzee Nieuwe kerk 10 ds. Assendorp: Gasthuiskerk 10 ds. Lam, 7 ds. Van de Sar; Zonnemaire 11 ds. Zonneveld. Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentsel; Bruinisse 10 en 5 ds. Den Heeten; Haamstede 10 en 5 dienst; Nieuwerkerk 10 en 5 ds. Becker; Oos terland 10 en 2.30 ds. Visscher; Scharen- dijke 10 en 2.30 ds. Scholing; Zierikzee 1Ó en 2.30 ds. v. d. Hal; Zonnemaire 10 2.30 ds. v. d. Linde. Geref. Gemeente. Haamstede 10 en 2.30 leesd.; Nieuwerkerlc 10 en 3 ds. Karens; Oosterland 10, 2.30 en 6 leesd. Oud Geref. Gemeente. Bruinisse 10 en 5 leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 6 ds. Ge braad Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 leesd., Westerink; Zierikzee 10 en 6 ds. Venema; Haamstede 10 en 3 ds Weste rink Nieuwerkerk 10 en 3 leesd. ~,eger des Ileils. Zierikzee 10 en 7.30 Samenk. Geref. Kerk (vrijgem.). Brouwershaven 2.30 ds. Keizer. Ned. Hcrv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 leesd., 5 ds. Leenmans; Poortvliet 10 en Dijk; Scherpenisse 9.30 en 2.30 ds. Alblas; St.-Annaland 10 en 6 ds. Kwijt; Stavenisse 10 en 6 ds. Zwanen burg; St.-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v. d. Haar; Tholen 10 en 3 dhr. Resting; St.- en 6 leesd. leesd. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen 10.30 en 6.30 leesd. Rchoboth. St.-Maartensdijk *7 dienst. Ned. Protestantenbond. Tholen 5 mevr. Oud Geref. Kerk. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 dienst. Geref. Gem. in Ned. St -Annaland 9.45, 2.15 en 6.15 leesd.; Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd. Kerkelijk leven. Tholen 5 ds. Emaus. Bro' ver. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn. tel. 01110 —2080; Brouwershaven, Dreischor en Noord- gouwe: dokter G. J. van der Waarden, Noord- gouwe, teL 01112—480; Bruinisse en Oosterland: dokter K. van Leeuwen. Bruinisse. tel. 01113 —280: Stavenisse. Sint-Maartensdijk en Smt- Annaland: dokter A. C. J Nooteboom. Sint- Annaland, tel. 01665—100; Tholen. Ssnt-Phi- Upsland, Poortvliet. Nieuw- en Oud-Vosse meer: dokter H. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677—500 en dokter P. J. Duinker, Tho len. tel. 01660—500. DIERENARTSEN Voor Schouwen en Dulveland" dokter C. J. H. Scheuermann. Zierikzee. tel. 01116—2180. Zangdienst Jeugdkerk Aardappelen 9—11. Uien 8—12. afw. 7—12. Prijswinnaars „Kahuto 1964" De prijswinnaars van „Kahuto 1964" waren voor de mooiste inzending: 1. De groene draak. M. Korstanje. Yerseke; 2. J. de Jonge, Kloe- tlnge met doos met houtsnijwerk: 3. J. Lands meer, Vlissingen met „Manhatten". Groep I 'timmerwerk): 1. R. de Leeuw. Kapel- Ie. bloemenbak; 2 M. H. Glas. Kapelle, boer derij met woonhuis; eervolle vermelding. J, Bekenes. Kapelle, mazajektafeltje. Groep II 1 houtsnijwerki: L J. de Jonge, Kloetlnge, doos met houtsnijwerk; 2. N. Dui- vewaarde, Biezelinge, boeren inspan: 3. L. Korstanje. Kapelle. boereninspan; 4. C. Le- poeter, Kapelle. kapstok; 5. P. Schuurman, Ovezande, kapstok; 6. N. Dutvewaarde. Ka pelle. brtevenstandaard en diversen: eervolle vermelding. C. Lepoeter, Kapelle. barometer. Groep III (flneerwerki 1. J. H. Koning, Biezelinge, „Amsterdam", eervolle vermelding, G. J. Kloosterman. Kapelle, naaidoos. Groep IV (metaalbewerking!: 1. 2 en eervolle vermelding, L. Wlrtz, Goes, met resp. rood koperen elektrische klok. Wajangpop en leeu- Burger-Paar- Jaarvergadering C.P.V.B. Groep V ipltriel) dekoper, Kapelle, Groep VI (foto's) 1 J Zutdweg, Yemeke. Zondagmorgen om 10 uur houdt de Groep VII (schilderwerk): 1 J. Landsmeer, jeugdkerk van de hervormde gemeente Vlissingen, „Manhatten"; 2. B. Spuu. Bieze- te Goes in „De Prins van Oranje" een linge. „Fazant 3. J. Landsmeer. VHssingen, zangdienst met liederen in modern rit- „Zijn laatste reis". me. Wika D. E. Hiensch zal deze diens*. Groep VIII (dameshandwerk): 1. mevrouw De leiden met als onderwerp van de preekKam-siootmaker, Kapelle. tafellaken; 1. me- David sloeg Goliath met een steentje zo vrouw L. P. Zandee-de Jonge. Krabbendijke. klein als het menselijk geloof". Een com- I ontbijtlaken2. mevrouw Slootmaker-van Maa- bo zal aan deze dienst medewerking ver- nen, Kapelle. keuken'?:: 2. mevrouw l. p. lenen. j Zandee-de Jonge, Krabbendijke, ontbijtlaken; 3. mevrouw Slootmaker-van Maanen. Kapelle, lappensprei: 3. mevrouw Van Maris-de Klerk, Kapelle. laken en sloop: eervolle vermeldin gen: mevrouw Slootmaker-van Maanen. Kapel le. kussen; mevrouw De Kam-Slootmaker, Holland"; mevrouw Mennes-Schipper. Kapel- Dezer dagen hield de christelijke platte-ie. dekservet met vingerdoekjes mevrouw landsvrouwenbond. afdeling Zuid- en Rnrger-Psardekoper, Kapelle kussen. Noord-Beveland, haar jaarvergaderingGroep ix (kinderafdeling tot 15 'aa-v 1 d te Goes. De leiding van de vergaderingden Butter. Biezelinge. wandkleedje2. C. van berustte bij mevrouw G. Boelman-Pas- Dalen. Kapelle, mozaïek: 3. a. Tholenaar, schiere De secretaresse, mevrouw F. E.iBi^ei,nee. wandkieeo-e eervolle vermelding, de Neef-Eversdljk, die als zodanig af- A Burger Kapelle ke-isenzak trad, bracht verslag Uit over het afgelo-1 Groep X keramiek!l 2 en eervolle ver pen jaar. In haar plaats werd gekozen meidir,g, j p. vercouteren Kapeiiê mevrouw J. M. Leendertse-de Hullie. Gr0ep xr 'modelbouw m Korstame Yer- Meyrouw A Zandee-Trimpe werd als'seke. „De groene draak": 3, j. Schouwenaar, bestuurslid herkozen. w,mMair.„. st i j soo,a: De bondspresidente, mejuffrouw J van zcekotter: eer.-c:!e vermeldtnz P .^--huurman Leeuwen, was met een hoofdbestuurs- ovezande boerenwagen lid aanwezig en hield een causerie over.Groep xn vorming"moderne kunst): 1. en 2. cle huisvrouw in gezin en maatschappij. P. vercouteren, Kapelle. Voor deze vergadering bestond een goe-Groep xili deelbewerking): l. M. H. Glas. de belangstelling. Er konden 4 nieuwe le- xapeiP foto-a'bum den worden ingeschreven. Besloten werd AIs bieder, fungeerden de heren Roosen- f.m öen, re,sie te maken naar de konink- dza, en Jongkamp uit «ramingen, de heren Beenhakker. Priester. De Vos en Schipper, leraren van de ambachtsschool te Goes, me vrouw Vogelaar uit Kruïnlneen en mejuffrouw Huysman uit Knnmneen. lerares van de huis houdschool te Goes. lijke tuinen in Laeken. YERSEKE Opening nieuwe conservenfabriek De nieuwe conservenfabriek in Yer seke van de N V. Special Mundi uit Den Haag zal op zaterdag 25 april worden geopend. Deze fabriek is ge vestigd in de voormalige plasticfa- briek op het industrieterrein de Bu- renpolder te Yerseke. Het gehele pand is grondig en modern gerestaureerd. Het bedrijf legt zich in hoofdzaak toe op het verduurzamen van pluimvee. Het pluimvee komt geslacht en pan klaar aan. waarna dit in de fabriek wordt gekookt, gefileerd en geconser veerd. Simavi-collecte De te Yerseke gehouden collecte voor Simavi heeft 383,80 opgebracht. Heden is plotseling door een noodlottig on geval van ons weg genomen onze zeer geliefde zoon. broer, zwager en kleinzoon JACOBUS DEY op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. M. Dey E. Dey-de Nood Tannie Jan Els Corrie Kattendijke. 16 april 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25