PHILIPS - TERNEUZEN MANNEN MEISJES RECHTSPOSITIE VAN GEMEENTE- PERSONEEL BIJ GRENSWIJZIGING KOP- EN SCHOTELS DE VEY MESTDAGH AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN KERKDIENSTEN TECHNISCHE SCHOOL OOSTBURG MARKTBERICHTEN ZATERDAG 18 APRIL 19&4 Wissel Zeeuws-Vlaandere* PROVINCIALS ZEEUW8B COURANT b Voor bond van gemeenteambtenaren Onderscheid tussen twee groepen Tijdens de. donderdagmiddag in de bur gerzaal van het Oostburgse gemeente huis gehouden ledenvergadering van de onderafdeling West-Zeeuwsch-Vlaande ren van de "Nederlandse bond van ge meenteambtenaren heeft de adjunct secretaris van deze bond, de heer A. H. Slotboom uit Amersfoort, een inleiding gehouden over „Rechtspositie van personeel by grenswijzigingsvvetten". bestond voor dit in de nabije toekomst voor de West-Zeeuws-Vlaamse ambte naren actueel wordende probleem een behoorlijke belangstelingl en de aanwe zigen toonden veel interesse voor het door de spreker behandelde onderwerp. Deze stelde, dat aan de herindeling van gemeenten voor de ambtenaren zeer vele aspecten en problemen verbonden zijn. Alhoewel de praktijk leert dat de kwes tie van de samenvoeging van gemeen ten tijdens de periode van voorberei dingen nog niet zo leeft, aldus de heer Slotboom, zal dit op de dag waarop de herindeling van kracht wordt, alle aan dacht hebben. Bij de behandeling van de gevolgen voor het bij de administratie van de gemeenten in dienst zijnde perso neel. maakte spreker een onderscheid tussen de groep burgemeesters, secreta rissen, ontvangers én ambtenaren van de burgerlijke stand, die op de dag van de herindeling ontslag krijgen met recht op wachtgeld, en anderzijds de overige ambtenaren, die geen ontslag krijgen, maar automatisch in dienst komen van de nieuwgevormde gemeente, met be houd van alle rechten inzake rechtsposi tie en salaris. De nieuwe gemeentebe sturen zullen binnen 6 maanden moeten beslissen welke ambtenaren zij in dienst houden en welke, met recht op wacht geld, moeten afvloeien. Naast de hierbij van belang zijnde rechtspositie, behan delde spreker ook de tarieven, tijdsduur en consequenties van een eventueel wachtgeld. Na zijn duidelijke en zeer in structieve inleiding werd van de gele genheid tot het stellen van vragen een zeer dankbaar gebruik gemaakt, waar bij ook enkele belangrijke praktijkgeval len aan de orde werden gesteld. In de aan deze inleiding voorafgaande huishoudelijke vergadering onder voor zitterschap van burgemeester J. C. Hoft- ijzer uit Schoondijke, werd in een vlot tempo een 10-tal agendapunten af gewerkt. Besloten werd aan de heer C. J. Musson uit Schoondijke, die ten gevolge van een auto-ongeluk in een zie kenhuis wordt verpleegd, een bloemetje te zenden en hem een spoedig algeheel herstel toe te wensen. Uit een medede ling van de secretaris, de heer G. J. Wijffels uit Breskens bleek dat de onder afdeling in ledental was vooruitgegaan en nu 41 leden telt, terwijl het ledental van de afdeling Zeeland was gegroeid tot 365 en het landelijk aantal leden met een groei van ruim 200 leden op 6753 was gekomen. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de begin juni te Goes te houden afdelingsvergadering werden resp. aangewezen de heren J. C. Hoftijzer uit Schoondijke en J. Hoekstra uit Oostburg. De begin september van dit jaar te Valkenburg te houden alge mene bondsvergadering zal namens de onderafdeling worden bijgewoond door de heer J. Hoekstra uit Oostburg, ter wijl de heer G. J. van de Waal uit Kom eens kijken bij Beliamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG Middelburg City: Gekken trekken de kaart. 20 uur. a.l. Electro: Saskatchewan. 19 en 2115 uur. 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. Vlissingen Luxor: Te jong om te trouwen. 18 jaar, 20 uur. Alhambra: Zorro blijft Zorro, 14 j.. 20 uur; Britannia: Vlisslngs Schouwspel, 20 uur. Goes Grand: Spionage In I-long Kong, 19 en 21 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: Kringvergadering Rode Kruis, 11 uur. Hotel De Korenbeurs: Expositie „Een nieuwe wereld van kleuren". 10-17, 19.30-22.30 uur. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Een hel op zee, 19.30 uur. Zicrikzcc 's Gravensteen: Expositie „Delta Foto", 10-12. 14-17, 19-21 uur. Concert zaal: Alleman, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom: Luxor: 6 45 en 9 uur: Er helpt geen lieve vader aan, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Alleman, a.l. 20 Oostburg Ledeltheater: Elvis in Aoapulco, 20 uur. a.l. TerneuzenLuxor: 1-Ioe slaag ik in de liefde, 20 uur, 14 jaar. Concertgebouw: De ge- leerse, 20 uur. MORGEN Middelburg City: Gekken trekken de kaart, 14.30 en 20 uur, a.l. Electro: Het gouden zwaard, 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. Vlissingen Luxor: Te jong om te trouwen, 18 jaar, 15 en 20 uur. Alhambra: Zorro blijft Zorro, 14 jaar, 15 en 20 uur. Goes Grand: Het laatste duel. 15 uur, 14 jaar. Spionage in Hong Kong, 19 en 21 uu 14 jaar. Hotel De Korenbeurs: „Een nlei we wereld van kleuren", 10-17, 19.30-22, Zicrikzee Concertzaalbioscoop: Alleman, 15 Bergen op Zoor - Luxor: De verdoemden en 9 uur. 18 jaar. Terneuzen Luxor: Hoe slaag ik in de lief- Oostburg Ledeltheater: Elvis in Acapulco 20 uur. a.l. Sas van Gent Olympia: Alleman, a.l. 15.30 Schoondijke als plaatsvervanger werd aangewezen. Het aftredende afdelings bestuurslid, de heer A. Wagenaar uit Breskens, werd bij acclamatie herko zen, terwijl de beide periodiek aftreden de bestuursleden van de onderafdeling, te weten de heren J. C. Hoftijzer uit Schoondijke en A. J. v. d. Lijke uit Oostburg op dezelfde wijze werden her kozen. Bjj de rondvraag vroeg de heer C. van Hercules uit Biervliet aandacht van het bestuur voor een meer geregeld contact tussen de leden. In dit verband deed het bestuur de toezegging te trachten in de wintermaanden avondbijeenkomsten te beleggen, welke ook door de dames van de leden zullen kunnen worden bijge woond. Tot slot werd de eerstvolgende ledenvergadering gepland op woensdag 21 oktober, waarvoor weer een spreker zal worden uitgenodigd. Overplaatsingen bij douane in Oostburg De heer K. Jacoby te Oostburg, die in Zeeland bekendheid heeft gekregen door zijn optreden als voorvechter van de be langen van de huurders van woningen in de Callenfels- en Van Houtestraat, is per 1 mei 1964 overgeplaatst naar Schiedam. De heer Jacoby is werkzaam bij de centrale veldpost van de douane. Tegelijk met de heer Jacoby zijn nog vier andere grenskommiezen overge- plaast. Dit zijn de heren H. Klijmij en W. van Hoorn, die naar Rotterdam gaan, de heer B. A. Weggemans, die is overgeplaatst naar Denekamp, en de heer H. P. J. Boer, die per 1 juli is overgeplaatst naar Rotterdam. Burgemeesters en secretarissen vergaderden te Westdorpe Woensdag jl. werd in het raadhuis te Westdorpe een vergadering gehouden van burgemeesters en secretarissen van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de ver gadering werd een gezamenlijke maal tijd gebruikt in café Het Centrum op het dorp, waarna een bezoek werd ge bracht aan de ruilverkavelingswerken in de Canisvlietpolder. SLUISKIL School voor v.g.l.o. behoeft uitbreiding TERNEUZEN Ouderavond landbouw- huishoudschool Donderdagavond vond de traditionele ouderavond plaats van de landbouwhuis- houdschool „De Leeuwtjes" in Terneu zen. Het eerste deel van deze avond werd gehouden in de aula van de Ned. herv. school. De directrice van de huishoud school, mejuffrouw M. G. H. van Malde- gem, kon hier meer dan honderd belang stellende vaders en moeder van de leer lingen begroeten. In haar openingstoe spraak wees de directrice onder meer op de steeds toenemende mogelijkheden van het huishoudschoolonderwijs. De school, die momenteel ruim 150 leerlingen telt, zal in september ook beginnen met een cursus „verkoopster". Hierna was het woord aan wika R. Was- terval, directeur van het vormingscen trum „Hedenesse". Hij sprak over „Pro blemen rond seksuele voorlichting". Op buitengewoon prettige wijze wist spre ker dit voor ouders meestal zo moeilijke onderwerp duidelijk te maken. „Goede seksuele voorlichting is eigenlijk goede seksuele opvoeding", zo zei hij. „Het goe de voorbeeld van de ouders is hierbij enorm belangrijk. Het leven van de ou ders moet een doorlopend voorbeeld op elk gebied voor de kinderen zijn". Wika Wasterval wees verder op het be lang van eerlijkheid bij de ouders. „Het is een belachelijke zaak, dat kinderen opgescheept worden met ooievaars i plaats van ze de waarheid te vertellen' De heer Wasterval behandelde hierna vragen van kinderen op verschillende leeftijden. Tot slot beantwoordde hij nog enige vragen die bij het publiek gerezen waren. Hierna volgde het tweede deel van de ouderavond. Dit werd gehouden in de leslokalen van de huishoudschool. Na de pauze werden de ouders in de ge legenheid gesteld met de leerkrachten van gedachten te wisselen over hun dochters. Axelse gemeente ambtenaren blijven leiden Op het voetbalterrein aan de Buitenweg te Axel speelde een elftal van Axelse caféhouders dezer dagen een wedstrijd tégen, een gecombineerd elftal van de firma's Werkspoor te Utrecht, Wilton Peijenoord te Schiedam en Van Essen te Naaldwijk. Zoals bekend speelt laatstge noemd elftal een aantal voetbalwedstrij den tegen Axelse gelegenheidsteams, met als inzet een door de heer Van Es sen beschikbaar gestelde fraaie beker. Beide elftallen wogen goed tegen elkaar op en uiteindelijk werden de punten broederlijk gedeeld. Het resultaat was een 33-gelijkspel. Na drie wedstrijden te hebben gespeeld is het nog steeds zo dat het elftal van de Axelse gemeenteambtenaren erin is geslaagd de combinatie een 62-neder- laag toe te brengen en daardoor de lei ding in het „nederlagentoernooi te be houden. Er staan nog wedstrijden op het programma tegen twee Axelse aanne mersbedrijven. Biljartkampioenschappen In de loop van deze week werden in Axel de wedstrijden in de eerste ronde om het persoonlijk biljartkampioenschap van Axel in de categorie driebanden voortge zet in café „De la paix". De resultaten waren: M. van der HaveT. Hoogstrate 1510 in 63 beurten. F. DielemanM. Verlinde 1513 in 43 beurten en D. Pel H. Kesbeke 158 in 36 beurten. C. HoogstrateG. Brinksma 1513 in 47 beurten, C. RooseG. de Ruijter 1513 in 40 beurten en G. de RijckeA. J. Meeusen 1512 in 97 beurten. Groene-Kruiscollecte In de periode van 20 tot en met 25 april a.s. wordt te Axel de jaarlijkse collecte gehouden ten bate van het Groene Kruis afdeling Axel. Auto's botsten Vrijdagmorgen reed de heer C. A. V. te Axel met zijn personenauto achteruit in de ds. Jan Scharpstraat, Op de kruising met de Prins Hendrikstraat kwam hij in botsing met een passerende personen auto bestuurd door H. M. G. uit Axel. Er ontstonden geen persoonlijke onge lukken. De schade was gering. Collecte SIMAVI De r.-k. v.g.l.o.-school te Sluiskil dient in verband met plaatsgebrek te worden uitgebreid. De school is thans geves tigd in de lagere St.-Antoniusschool, die evenwel in september a.s. eveneens met plaatsgebrek zal kampen. Aange zien een definitieve uitbreiding veel tijd zal vergen en er tevens plannen bestaan voor het stichten van een huishoud school, verzoekt het bestuur l.o.-school aan de gemeente Terneuzen haar drie noodlokalen ter beschikking te stellen. Het verzoek zal worden behan deld in de raadsvergadering van 23 april aanstaande. SCHOONDIJKE Avond over Noorwegen voor plattelandsvrouwen De gezamenlijke afdelingen in West- Zeeuwsc-h-Vlaanderen van de Nederland se bond van plattelandsvrouwen kwamen dezer dagen in café „Wijffels" te Schoon dijke bijeen voor een avond, gewijd aan Noorwegen. De leiding en organisatie van deze avond berustte bij de afdeling Groede. Van de Noorse ambassade had men een aantal kleurenfilms in gebruik, gekregen die werden vertoond met me dewerking van de landbouwschool in Schoondijke. Mevrouw Van de Hoek, pre sidente van de afdeling Groede, hield een causerie over Noorwegen. De dames hadden tafels met Noorse gerechten ver zorgt, waarvan de leden in de pauze kon den proeven. Ook werd een Noorse sage verteld en een Nederlandse vrouw uit IJzendijke, die in Trondheim in Noor wegen woont, had een brief geschreven waarin zij vertelde over de levensge woonten, de taal en het onderwijs. Aan de hand van de mooie films kreeg men een goede indruk van het overweldigend mooie natuurschoon in het land. De zeer goed bezochte avond werd met een dank woord gesloten door mevrouw Vroon uit Breskens. WESTDORPE Voorlichting kankerbestrijding Op donderdag 23 april a.s. zal om half acht in het verenigingsgebouw te West dorpe een voorlichtingsavond over de kankerbestrijding worden georganiseerd met medewerking van de plaatselijke afdeling van het Wit-Gele Kruis. Dokter E. du Puy uit Sas van Gent zal een en ander vertellen over deze ziekte. Er zal ook een film worden vertoond over het leed, dat kanker heet. Inenting tegen pokken Op woensdag J3 mei zal voor de kinde ren beneden de leeftijd van 1 jaar te Westdorpe weer gelegenheid bestaan tot kosteloze inenting tegen de pokken. Zondagndiemt Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 215» TRIO TAX, tel. 2600 SLUIS Viering eeuwfeest rederijkerskamer Ter viering van het eeuwfeest van de rederijkerskamer „De Oranjebloem" in Sluis zal het reizend Zeeuws volks toneel onder leiding van drs. L. Locke- feer op 27 juni een openluchtspel op voeren. Dit hebben een groot aantal bestuursleden van plaatselijke vereni gingen in Sluis besloten op een ge zamenlijke vergadering, die zij on langs in de raadzaal van het stadhuis van Sluis hebben gehouden. Het is de bedoeling in de viering van het eeuw feest van de rederijkerskamer vooral de figuur van Johan Hendrik van Da- Ie, een van de oprichters, te herden ken. Burgemeester P. F. van Hoote- gem vroeg de aanwezigen mee te wer- kenn aan een waardige viering van dit jubileum. De heer W. Blaeke, voor zitter van de rederijkerskamer, gaf een uiteenzetting over het program ma met openluchtspel, carilloncon cert en harmonieuitvoering en een passende herdenking van Van Dale. Een werkcomité zal een en ander na der uitwerken. Badmeester „Het Vrije" De heer P. Fraanje te Sluis werd voor het zwemseizoen 1964 aangesteld tot badmeester van de zwemvereniging .,Het Vrije". Indien de weersomstandig heden het toelaten zal de badinrichting aan de vaart naar Brugge geopend wor den op 18 mei. Gezinsavond van de plattelandsvrouwen In café „Wilhelmina" te Sluis werd een gezinsavond gehouden door de plaatse lijke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen onder leiding van mevrouw A. Lako-de Hullu uit Cad- zand. De heer A. Buyst uit Groede ver telde, met behulp van dia's, een en ander over Suriname en hij vertoonde daarna enige films van de rijksvoorlichtings dienst en van het kabinet van de ge machtigde minister van Suriname. Dit waren de films „Zwampoogst", „The Pathfunders" en „In Vrijheid gebonden". Mevrouw Lako bood de heer Buyst een boekebon aan. Voor de reis die binnen kort vanuit West-Zeeuwsch-Vlaanderen door alle afdelingen naar Beloeil ge maakt wordt, gaven zich tien dames op. WATERLANDKERKJE Weststraat in Waterlandkerkje werd verbeterd Dezer dagen heeft het aannemersbedrijf De Ruijsscher uit Biervliet het bestra- tingswérk van de Weststraat te Water landkerkje opgeleverd. Dit werk werd uitgevoerd met D.A.C.W.-subsidie. Het stond onder supervisie van het inge- nieursbureau v/h J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen. De Weststraat werd verbreed, voorzien van een nieuw wegdek en aan één zijde werd een trot toir aangelegd. Dit vooral is een aan zienlijke verbetering gezien uit een oog punt van verkeersveiligheid en aanpas sing aan het nog te realiseren gedeelte van het uitbreidingsplan. HOOFDPLAAT Hoofdplaatse hengelaars naar Oostende Op zondag 10 mei 1964 van 11.00 tot 14.00 uur zal een zeehengelwedstrijd worden gehouden te Oostende (België). Het bestuur van de hengelsportvereni ging „De Schelde" te Hoofdplaat wil proberen met een groot aantal van haar leden aan deze wedstrijd deel te nemen. Daartoe zal het vervoer naar Oostende geregeld worden door het bestuur. ZONDAG 19 APRIL Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Blom; Axel 10 en 2.30 ds. Pennings; Biervliet 10 ds. Evenhuis; Breskens 10 ds. Spaans (H.D.); Cadzand 10 ds. Luu- ring; Groede U ds. Doornink; Hoek 10 ds. Poelman, 2.30 ds. v. Meeuwen; Hoofdplaat 10 ds. Brinkman; Hontenisse 9.30 ds. Gramsbergen; Hulst 10 ds. Tim- mers; Nieuwvliet 10 ds. Brezet; Oost burg 10 ds. v. Dalen; Philippine 11 ds. Stern; Retranchement 10 eerw. heer De Vries; Sas van Gent 9.30 ds. Stern; Schoondijke 9.30 eerw. heer Begeer; Sluis 9.30 ds. Balk; Sluiskil 9.30 en 11 ds. v. Meeuwen; St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk; St. Kruis 9 ds. Blom; Terneu zen Noordstraat 10 ds. v. d. Vliigt, 7 ds. Poelman; De Schakel 9.30 ds. Scholten; Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma; IJzen dijke 9.30 ds. Doornink (H.D.); Zaam- slag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen; Zuidzande 9 en 10 mej. da. De Neeling. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. Ringnalda; Axel 10 en 3 ds. Heemskerk; Breskens 10 en 3 ds. Ringnalda; Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek; Oostburg 10 en 2.30 ds. Donner; Terneuzen 10 en 4.30 ds. Couvée; Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Hoogerwerf; Zaams'lag 10 en 3 ds. Becker; Zoutespui 10 en 3 ds. Scheele. Geref. Geni. Axel 10 en 2.30 leesd.; Oost burg 10 en 3 leesd.; Pro Rege 9.30 en 2.15 leesd.; Terneuzen 10 en 3 leesd. Oud Geref. Geni. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30. 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. d. Molen; Cadzand 9 ds. Praas; Nieuwvliet 10.30 ds. Praas; Retranchement 2.30 ds. v. d. Molen. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Be neder. Verg. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (vrijgem.). Axel .10 en 2.30 ds. v. Dooren; Hoek 10 en 2.30 ds. Bijl; Terneuzen 10 en 3 ds. v. Dijk; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg; Oostburg 10 en 2.30 ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 11.30 leesd.; 5 ds. Bakker. Doopsgez. Kerk. Aardenburg 10.15 ds. Vis. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 Samen k. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Oostburg en Aardenburg: dokter J. C. Hage te Aardenburg. tel. 01177—366 Biervliet. Hoofd plaat en IJzendijke, dokter C. Kalkman te Biervliet, tel. 01152—345. Terneuzen: dokter P. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Axel: dokter O. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. Breskens. Groede en Schoondijke. dokter A. C. Ossewaarde te Breskens, tel. 01172—566- Zuidzande. Cadzand. Sluis en Retranchement, dokter J. W. Beek te Zuidzande, tel. 01170- 2424. Apotheek: Haman, Noordstraat 6, Terneuzen, DIERENARTSEN Axel. Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 01153—366, Oostburg en Sluis: dokter W. van Veen te Oostburg, telefoon 01170—3693. IEDEREEN LEEST DE P.Z.C. De aangifte van leerlingen is opengesteld tot 15 mei a-s. De te volgen opleidingen zijn METAALBEWERKEN (machinebankwerken, plaatwerken, autogeen en elektrisch lassen). MONTEUR (tractoren, auto's, motorrijwielen en bromfietsen) TIMMEREN machinale houtbewerking en bouwtimmeren). De leerlingen moeten op 1 september a.s. 6 klassen la gere school doorlopen hebben en worden dan in het ALGEMEEN EERSTE LEERJAAR geplaatst. Leerlingen uit 2e klassen ulo of lyceum worden in de tweede klas geplaatst. Al naar de wens der ouders wordt r.-k. of prot. chr. godsdienstonderwijs gevolgd, dan wel maatschappijleer. Voor studie- en reiskosten kunnen studietoelagen aan gevraagd worden. Na het doorlopen van de school is voortzetting van de studie aan verschillende scholen mogelijk. Inlichtingen en aangifteformulieren zijn verkrijgbaar aan de school: Rijksweg V. 2, te Oostburg, telefoon 0 1170 - 2664. OOSTBURG Veetentoonstelling op 16 september De regelingscommlfwle veetentoonstel ling Oostburg heeft besloten de bekende West-Zeeuws-Vlaamse tentoonstelling van fokvee, vetvee, handelsvee, varkens, feiten en schapen, die dit jaar voor de 7e maal wordt georganiseerd, te hou den op woensdag 16 september. Evenals in voorgaande jaren zal dit jaarlijkse veeteeltevenement worden gehouden op het Ledelplein te Oostburg. Overplaatsing De heer B. D. van Woesik, hoofdcon troleur bij 's rijks belastingen te Oost burg, is met ingang van 1 juni 1964 in gelijke functie overgeplaatst naar Osx. Hierdoor komt de eerder afgekomen overplaatsing per 1 juli 1964 naar Kaal te te vervallen. Tennisbaan zondag weer open De Oostburgse lawntennlsclub „Luctor et Ernergo" heeft besloten de beide gra- velbanen op het gemeentelijk sportter rein vanaf zondag 19 april weer open te steden. Het ligt in de bedoeling dit jaar met een ploeg aan de landelijke tenniseompetitie deel te nemen. Diploma-uitreiking fruittelerscursus Donderdagavond vond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg de diploma uitreiking plaats van de gedurende de afgelopen winter onder auspiciën van de fruittelers-studieclub Oostburg ge geven cursus in het snoeien van fruit bomen. Aan deze cursus, welke werd gegeven door de heren H. Moeliker, assistent bij de rijks tuinbouwvoorlich- tingsdienst te Terneuzen en J. Vergou we uit Breskens was door 24 cursis ten deelgenomen. Aan 18 van hen kon het diploma worden uitgereikt, het welk geschiedde door de heer A. J. van de Bliek uit Aardenburg, voorzit ter van de studieclub. De namen van de gediplomeerden zijn: J. J. T. Her mans te Biervliet, P. de Mililano te Waterlandkerkje, A, G. van Pamelen te Schoondijke, J. H. Oosterling te Schoondijke, G. W. Contant te Schoon dijke, B. F. Kolmeijer te Aardenburg, L. van Bellegem te /«*irdenburg, C. H. P. Ras te Groede, A. A. de Poor ter te Schoondijke. J. P. Datthijn té Oostburg, C. K. van Zeele te Bres kens, G. Goedhals te Breskens, M. L. Hol te Aardenburg, Th. J. Hol te Aar denburg, H. A. Kouijzer te Biervliet, J. Kloosterman te Aardenburg, J. van Iwaarden te Aardenburg en M. R. de Krijger te Aardenburg. Namens de cursisten sprak de heer J. H. Ooster ling uit Schoondijke woorden van dank tot de docenten en bood hen beiden een rokertje aan. „De Snelvliegers" De uitslag van de wedvlucht „De Snel vliegers" te Oostburg op zondag 12 april vanuit Moescroen met 58 duiven was als volgt 1 en 2 J. Rieteco sr., 3 en 8 R. Merrelaar, 4 en 7 J. Simpe laar Jzn., 5 L. de Kievit, 6 W. van Unen, 9 J. van Overbeeke, 10 R. Ver- straeten. De hoogste snelheid was 1642 meter per minuut. Evenementen in Westkapelle Onder voorzitterschap van wethouder W. Gabriëlse vergaderden afgevaardig den van diverse verenigingen ter vast stelling van het zomerprogramma 1964. Er zullen weer diverse evenementen worden georganiseerd, o.a. strandfees ten, kinderbals, rmgrijderij, dansavon den, concerten door het fanfarekorps, rondwandelingen door O.K.K., lampion optochten en filmavonden. COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardoppoltn 7—14, Andtjrte I V>-*A. Andtjvt* II 27-88, Btoofela 25-57 p-tx kg. Bis IA 14—22 Sin IIA 6-IS, Sla IC 8-8 i*r krop. Rod* kool 10—22, Spinazie I 85—M, Splnaxle II 32—82. Prei 81—48 per kg. Selderij 2-7. P*t«r*elle 11 —22, Radijs Wltpuilt 9-2J per boa. Champig nons 2,90-3,80. Rabarber 54—78, Oroto peen 3—9, Uien geschoond 7—17, Witlof IA 1.09— 1,35; Witlof HA 69—1,24, Witlof IB 1.10, Witlof IIB 69—IJ» per kg. Aardbeien 2.10—2.3* I 1,60—1.80. IB 1.30-1.70 per doo». Jonathan IA S6-86. IB 51—00. IC 42-48, IIA 5369. IIB 34-53, IIC 28—43. Winston HA «6 —98. IIB £4—58 per k«. VSIMIJN BRESKENS De week van 5 lot en met II april. 109 kg bot, 85 kg schar. 2 kg tong, 6 kg ka beljauw. 8 kg wijting, 1609 kg export garnalen, GRAANBEl'RS SINT-MAARTENSDIJK. Tarwe 3334. Gerst 27—28. Haver 24—28. Klei ne erwten 35—40. Schokkers 3545. Blauw maanzaad £5—80. VEILING KAPKLLE-BIEZELINGE. 17 april Aardbeien per doos van 200 gram: Glasa extra 238-264. 1 207-228. 2 136-193. Ke- glna 1 188—220. Groenten: Aardappelen 11 Rabarber Al 16-21. A2 13. Radijs I 11-12. 2 8(4—II. Spinazie 1 80-93. 2 81. Witlof A2 60- 82* afw. 51. .Sjalotten 44. Sla 1 14 kg 11-12. 17 kg 18. 23 kg 26 per krop. VEILING WALCHEREN. 17 april. Sla export 23.10—24.40. Glas aardbeien extra per doos van 2 ons 2,86. 1 p. d. v. 2 ons 3.11, 2 p. d. van 2 ons 1.99. Winston 60-6S 51—56. Jonathan 70-75 65 65-70 56. 60-65 50. Groenten. Sla 6—22. Sla C 3 60-12. Spinazie 26-86 Andijvie 70-89. Radijs 14—24. Wit lof 33—84. Rabarber 27—41. Pre 1 26—60. Rode kool 15—21. VLISSINGSE PHILATEL1STEN ORGANISEREN RUILBEURS In de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Vlissingen van de Int. Ver. „Philatelica" ontvingen de eigenaars van de bekroonde inzendingen van de Philatelica-Tentoonstelling te Goes de verworven prijzen. De voorzitter over handigde de heren H. D. Kemeling, F. J. de Muijnck en K. Strack van Schijn- del de zilveren medaille, terwijl de heren J. Hintzen, J. J. van Luijk, J. L. Ro land en A. Rorije de bronzen medaille in ontvangst mochten nemen. De nieuwe ruimtevaartzegels van Suri name vonden gretig aftrek, evenals vele nieuwe uitgaven van België, Frankrijk, Ver. Naties, Israël. Duitsland en Groen land. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering te Utrecht werden be noemd de heren H. D. Kemeling en J. L. Roland. Op zaterdag 30 mei zal een grote ruil beurs worden gehouden, die de gehele dag geopend zal zijn. Bij voldoende deelname wordt op 9 mei a.s. een tocht naar Den Haag georgani seerd, ten einde aldaar een bezoek te brengen aan het Postmuseum. De voorzitter deelde verder nog mede, dat de 2e Zeeuwse Tentoonstelling van Postzegels en Poststukken gehouden zal worden te Oostburg. Dit ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de afdeling aldaar. Een goed verzorgde verloting besloot deze uitermate goed geslaagde bijeen komst. Dirigent Van der Weel verlaat harmonie Na 16 jaar lang in Haamstede de di rigeerstok gezwaaid te hebben over de koninklijke harmonie „Witte van Haemstede" heeft de heer J. A. v. d. Weel besloten er het bijltje bij neer te leggen. Zijn plaats wordt nu ingeno men door de heer J. H. Blom uit Re- nesse, die tevens dirigent is van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" te Renesse. VEILING BERGEN OP ZOOM 17 april. Raapiwlen »-14. Witte kool 20-22. Rodn kool 18-24. Bax. kool 24—29. Sprunra 68. Breekpcen 4—Rad IJ» 16-24. Olm »pl- nazle 28-66. Ola» «la 6-28. Andijvie 73-W. Prei 3>—48. Witlof «O—102 Ulon 8-18. Ra barber 32—49 Aardbeien 214 p. doosje. B*l- derlj 10—16. Komkommer» 55—0). Tomaten 2.80-3.40. Jonathan 65-75. Ooiden Delldou» 75- 94. VEILING GOES. 17 april. Krop Ca l 17-28. 2 15-19. C 1 6—13 Knolselderij met irroen t 9. 2 4—8. RadIJ» 1 13-17. 2 10-16 Beld'rtJ 1 14-16. Andijvie 1 99-104. 2 94-97. Prei A 1 48- 52. A 2 38. Witlof A 1 56-68. A 2 3»-». R 1 48. B 2 23-36. afw. 7-25. Bplnxzi- 1 77-85, 2 «1-72. fitoofala 1 40. Knolselderij 1 8. Ra barber 1 2a44. Uien 2 6-12. afw. 7-12. Aardappelen 9—11. Films in Z.-Vlaanderen „DE GROTE ONTSNAPPING" In liet Bioscoopgcbouw in Hulst deze week „De grote ontsnapping", naar het gelijknamige boek van Paul Brick- hill. Een spannende en vaak humo ristische geschiedenis, die zich af speelt binnen de prikkeldraadomhei ning van een Duits krijgsgevangen kamp. In dat kamp zit ccn stel be ruchte uitbrekers en die heren zitten bepaald niet stil. Er wordt een model- ontsnappingsorganisatie op poten ge zet, die begint met tunnels te graven om zo een massale ontsnapping te for ceren. De hoofdrollen in ,,Dc grote ontsnapping" zijn in handen van Ste ve McQueen, James Garner en Ri chard Attenbourough. John Sturges tekende voor de regie. „Alles de lucht in" (eveneens in het Bioscoopgebouw) is een verdienstelij ke komedie van Norman Wisdom. „Houdini, de boeienkoning" is te zien in Het Centrum in Axel. Een niet- onverdienstelijke film over het leven van deze beroemde boeienkoning. Van de ware levensgeschiedenis van Hou dini is niet veel overgebleven. Tony Curtiss en Janet Leigh spelen de hoofdrollen. „Als mijn slaapkamer kon spreken" is een vrolijke musical met Frank Sinatra, Barabara Rush en Jill St.-John: enkele populaire liedjes en een vrolijk verhaaltje. „Elvis in Acapulco" en „De vloek van de prairie" (Ledeltheater, Oost burg) werden reeds eerder besproken. „Alleman" van Bert Haanstra draait thans in het Olympiatheater in Sas van Gent. In het Luxortheater in Terneuzen een vrolijke Franse film; „Hoe slaag ik in de liefde?" Michel Boisrond had de regie van deze komedie, waarin jong gehuwden een vrolijke en goede raad wordt gegeven. Jean Marais zien we ten slotte als „Fracasse, de onover winnelijke musketier" in een vlotte avontuurlijke geschiedenis. Heden is plotseling door een noodlottig on geval van ons weg genomen onze zeer geliefde zoon, broer, zwager en kleinzoon JACOBUS DEY op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. M. Dey E. Dey-de Nood Tannie Jan Els Corrie Kattendjjke, 16 april 1964. In onze nieuwe moderne fabriek hebben wij plaatsings mogelijkheid voor (ploegendienst) van 15 jaar en ouder Vast werk Goed loon Goede sociale voorzieningen Busvervoer of afstandsvergoeding Bedrijfskleding gratis Inlichtingen op onze zittingsavonden te; AARDENBURG dinsdag 21 april a.s. in café „Centraal", M. Lekens, Markt 25. 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. AXEL maandag 20 april a.s. in café „De La Paix", R. Die leman, Noordstraat 1, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. HOOFDPLAAT maandag 20 april a.s. in café „De Vriend schap", J. Martens, Kersenlaan 7, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. HULST donderdag 23 april a.s. in café-restaurant De Bruyn, Achter de Kerk, K Nieuwstraat 13, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur OOSTBURG maandag 20 april a.s. in café ,,1'Ambassadeur", Eenhoornplantsoen 2, 's avonds van 8.15 tot 9.00 uur. TERNEUZEN maandag 20 april a.s. in lunchroom v. d. Assche, Noordstraat 5, 's avonds van 8.15 tot 9.00 uur. Dagelijks van 9.0012.00 en van 2.005.00 uur op onze afde ling Personeelzaken, Mr. F. J. Haarmanweg 25, Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23