PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WEST-DUITSLAND EIST DEEL VAN NEDERLANDS ZEEGEBIED Informeel topgesprek in Moskou Middelburg neemt proef met parkeerschijven Politiek geschil dreigt Overleg aanstaande in het artsenconflict Hoog te MR. MARIJNEN BEVESTIGT IN TWEEDE KAMERPLAN VAN V.S. IN GENÈVE VERWORPEN I MET VLIEGTUIGJE GEVLUCHT I UIT 00ST-DUITSLAND De Gaulle verdedigt plan voor Franse kernmacht De drie kwartier van maandag Geen t.v.-reportage op Schiphol 207e jaargang - no. 91 Vrijdag 17 april 1964 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN fje£s Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer Walst raat 58-60. tel, 2355 (b.g.g. red. 350 2911; Zlerlkzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv. pr. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer e„19! 3647'3643); Middelburg: Markt 51, t«L 3841 (b.g.g. red, 2078/3189, adv. 2375): Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 <b. g.g. "red. 7853. adv. 5213): Oottburg: tel. 2395; Temeuren ArM-najUrtraat 2. tel. - mm. Min. p. adv. /4.80. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel (min f IJ»), „Brieven bur. van dit blad" 25 Ct. meer. Glr« 359308 P.Z.C., Middelburg. (Van onze Haagse redactie) Nederland en West-Duitsland staan mogelijk aan de voor avond van een politiek geschil over de verdeling van de Noord zeebodem. De bondsrepubliek is het niet eens met de verdeling van het zogenaamde continen tale plateau waartoe de ge hele Noordzeebodem behoort zoals die is geregeld in de in 1958 gesloten conventie van Genève. Politieke kringen in Den Haag zijn van mening dat de plotselinge wens van de Duitsers dat ons land een deel van zijn gebied zou moeten afstaan, tot een ernstig conflict kan leiden. In de Tweede Kamer bevestigde minister-president Marijnen giste ren in antwoord op vragen van dr. A. Vondeling (p.v.d.a.), dat Duits land inderdaad een andere verde ling verlangt. Het officiële rege ringsstandpunt tegenover deze wens is nog in voorbereiding, maar de regering zou naar in Den Haag verluidt niet bereid zijn een tegemoetkomende houding aan te nemen. Het in 1958 gesloten verdrag van Genève zal binnenkort ter goedkeuring aan het parlement worden voorgelegd, waarbij tegelijkertijd de mijnwet voor het con tinentale plateau en enkele noodzake lijke wetswijzigingen van het wetboek van strafvordering zullen worden inge diend. Zodra deze voorstellen zijn aan vaard kan de „rush" van de oliemaat schappijen op de Nederlandse Noordzee kust van start gaan. Verrassende wens Enkele weken geleden toen de juridisch adviseur van het ministerie van bin nenlandse zaken, de volkenrechtsgeleerde prof. mr. W. Riphagen in Den Haag besprekingen met Duitse ambtenaren voerde, werd onverwacht de wens om tot een andere verdeling van de Noordzee bodem te komen naar voren gebracht. Bonn achtte het Duitse aandeel ingevol ge het verdrag bijzonder onbillijk, omdat sinds de gas- en olierush is komen vast te staan dat zich onder de Noordzee bodem aanzienlijke bodemschatten kun nen bevinden. Nederland was verrast door dit ver zoek omdat men er van was uit gegaan, dat Duitsland zich zou neer leggen bij de in het verdrag aange geven methode van verdeling. Aange zien juist het Waddengebied rijke beloften inhoudt voor gas- en olie vondsten leverde de Duitse houding een ernstig vraagstuk op. Afstaan van onze aanspraken zou wellicht on aanvaardbare economische conse quenties kunnen hebben. Ratificatie Het verdrag voor het continentale pla teau is in 1958 tndens de zeerechtconfe rentie van de V.N. opgesteld door 86 staten, waarvan 46 het verdrag hebben ondertekend (o.m. alle kuststaten rond de Noordzee). Tot dusver hebben 21 lan den het verdrag bij de secretaris-gene raal van de V.N. in New York geratifi- (Zie slot pag. 3 kol. 2) glllllllllllllUIIIIIIIIUIIlllllIIIIISIIIIllllIIIIIIIRIIIIllllllllI!llKII!lllllIIIIIIIIII| vA:\C:v Twee jonge Oostduitsers zjjn gisteren en klein vliegtuig gevlucht en vei lig geland op een open veld nabij de Westduitse plaats Minden, zo heeft de politie meegedeeld. De vluchtelingen vertelden de politie dat zij in Halle, nabij Leipzig, waren opgestegen en onder dekking van de duisternis twee en een half uur had den gevlogen voor zij in veiligheid wa- De politie heeft meegedeeld dat een van de mannen een vliegtuigmeca nicien en de ander een luchtvaarttech nicus is. Een kapitein van het West duitse leger heeft hen naar de politie begeleid. De afstand tussen Halle en Minden is ongeveer 240 kilometer, Veronder steld wordt dat het tweetal zigzags ge- wijs over de zwaarbewaakte commu nistische grens is gevlogen. Volgens de politie zijn de vluchtelin gen 20 en 23 jaar oud. „DM." moet een dwangsom betalen Het Westduitse consumentenblad „D.M." dat een juridisch conflict heeft met de Volkswagenfabrieken moet een dwangsom van tienduizend mark be talen omdat het, in strijd met een verbod van de rechter op 19 februari, na deze datum toch de bewering her haalde dat een bepaalde type auto van Volkswagen niet betrouwbaar zou zijn. Het blad kan tegen de uitspraak in beroep gaan. CHARLIE CHAPLIN 75 Charlie Chaplin Is gisteren 75 jaar ge worden. Hjj had zyn omgeving strikte opdracht gegeven niet mee te delen waar h\j het bereiken van dit kroonjaar zou vieren. Chaplin is twaalf jaar geleden naar Ve- vey, Zwitserland, gekomen, nadat hij in Amerika moeilijkheden had gehad over zijn politieke opvattingen en belasting betaling. Hij kocht voor 220.000 dollar het landgoed „Manoir du Ban" aan het Meer van Genève. Chaplin, die in 1943 trouwde met Oona O'Neill, zijn vierde vrouw, legt de laatste hand aan een autobiografie, schrijft een filmscenario voor zijn zoon Sydney, die hij misschien zelf zal regisseren, en wil ook weer in een film optreden. Charles Chaplin is 75 jaar: in de treindie hem gisteren van Lausan ne naar Milaan bracht kwam een circus-collega, „Teddy" hem grote taart aanbieden, wat het bij gaande aardige tafereeltje oplever COMMUNISTISCHE LEIDERS BIJEEN Ter gelegenheid van Kroesjtsjews zeventigste verjaardag zijn Moskou leiders uit zes communis tische landen aangekomen, naar wordt aangenomen mede voor be sprekingen over de te volgen tac tiek ten aanzien van China,. Mao Tse Toeng, de Chinese partijleider, heeft inmiddels in een boodschap, waarin hij de Russische premier gelukwensen aanbood, gewezen op het „voorbijgaande" karakter van de moeilijkheden tussen beide lan den. In het geval van een grote wereldcrisis zullen beide landen zij aan zij staan, aldus de Chinese lei der. In Moskou bevinden zich reeds de partijleiders Gomoelka (Polen). No- votny (Tsjecho-Slowakïje)Ulbricht (Oost-Duitsland)Zjiwkow (Bulgarije) Kadar (Hongarije) en Tsedenbal (Mongolië). Of Gheorgioe-Dej van Roemenië het overleg zal bijwonen ls nog onzeker. Volgens welingelichte kringen zullen bij de besprekingen, die naar verwach ting verscheidene dagen zullen duren, twee belangrijke vragen aan de orde komen of nu nog een poging moet worden gedaan het conflict bij te leggen en de openbare polemieken te beëindigen. of Kroesjtsjews oproep tot het bij eenroepen van een internationaal com munistisch congres moet worden ge steund. Op een dergeliijk congres zou de houding van de Chinezen vermoe delijk officieel aan de kaak worden gesteld en zou China uit de communis tische beweging worden gestoten. Dit zou de breuk volledig maken en het is bekend, dat sommige Oosteuropese leiders daarom ernstige reserves heb ben met betrekking tot een dergelijk congres. De Amerikanen hebben gisteren op de ontwapeningsconferentie in Genève een gedetailleerd plan voor de stop zetting van de produktie van nucleaire projectielen en bommenwerpers diend en de Russen hebben het vrijwel onmiddellijk verworpen. De Amerikaanse delegatieleider, Adri an S. Fisher, bracht het plan namens president Johnson ter tafel. Het beoog de een bevriezing van de produktie van strategische bommenwerpers en alle op het land opgeslagen projectie len met een bereik van meer dan dui zend kilometer, alsmede de produktie van projectielen, bestemd voor ge bruik op zee met een bereik van meer dan 95 km, met inbegrip dus van het Polaris-projectiel. De Russische delegatieleider, Semion K. Tsarapkin, verklaarde dat hel voorstel „onaanvaardbaar" was. Hij meende dat de V.S. controle plaats van ontwapening willen stellen en Rusland bespioneren door „toezicht te houden op die wapens welke de de fensieve kracht van de Sowjet-Unie vormen". Geen enkele land zou met een dergelijke controle instemmen, zo vervolgde hij, en „geen enkele staat die geen agressieve oogmerken heeft, zou op een dergelijke controle aan dringen". In „bevriezing" van de produktie van projectielen of bommenwerpers zag hij evenmin enig heil. In een toespraak via radio en televisie die zeventien minuten heeft geduurd, heeft president de Gaulle gisteravond als de twee grondbeginselen van de Franse politiek genoemd: de kernbewa pening en de huip aan de ontwikkelings landen. „Het ontbreekt niet aan mensen die zeggen: laten wij afzien van dure, mo derne wapens en van de hulp aan onder ontwikkelde landen. Wij kunnen dit geld beter gebruiken. Maar als men wat ver der kijkt, zal men inzien dat een derge lijke politiek op de duur rampzalig zou zijn. Zolang de tegenwoordige ambities van de Sowjets bestaan, loopt Frank rijk gevaar te worden vernietigd. Zeker heid dat de Amerikaanse bondgenoten, die zelf in levensgevaar zouden verke ren, reddend kunnen optreden, is er niet. Als er kans op onweer bestaat, moet men zich van een bliksemafleider voor zien". aldus de Gaulle. ..Het staken van de hulp aan een aantal landen die in ontwikkeling zijn, zou ons beroven van uitgestrekte gebieden voor economische, technische en culturele activiteit. Bovendien acht Frankrijk het zijn plicht die landen in Afrika, Azië en Latijns Amerika te helpen, die zich wil len uitleveren aan één van de beide gro te hegemonieën die de neiging hebben het universum onder elkaar te verdelen zolang West-Europa zich niet kan of wil organiseren op een wijze die een evenwicht doet ontstaan". Johnson feliciteert Kroesjtsjew President Johnson heeft de Russische eerste minister en partijsecretaris Kroesjtsjew ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag een gelukwens- telegram gezonden, dat de premier werd overhandigd door de Amerikaanse zaak gelastigde te Moskou, Walter Sloessel. De inhoud ervan is niet bekendgemaakt. President Tito van Zuid-Slaviè wenste Kroesjtsjew „persoonlijk geluk, een goe de gezondheid en nog vele jaren van vruchtdragende werkzaamheid". Er waren ook gelukwensboodschappen van leiders der Poolse communistische partij en van de regering te Warschau. Tijdens haar bezoek aan Oaxaca moest H.M. de Koningin haar Mexicaanse veren hoed stevig vasthouden voor de wind. UITLATINGEN BEIDE PARTIJEN GEMATIGD Voorbereidingen op politiek niveau Het werd gisteren in de loop van de dag steeds duidelijker, dat on derhandelingen in het Belgische artsenconfliet op politiek niveau worden voorbereid. Ofschoon so cialistische woordvoerders nog steeds scherpe taal spreken, laten vooraanstaanden van de katholieke regeringspartners zich in voorzich tiger termen over de mogelijk heden tot onderhandelen uit. De liberale oppositie is er voor. Ook de woordvoerders van de artsen federatie zijn aanzienlijk minder hef tig, dan in het. begin van de week. Van regeringszijde werd de voorwaarde „staking opheffen" via „staking schorsen" thans genuanceerd tot „loyale samenwerking". De artsenfederatie leeft, naar tij dens een persconferentie werd ver klaard, in de hoop op een behoor lijke technische oplossing. Ener zijds, zo werd gezegd, is de staking A*Mmmxnt»nmxMnn«mm»»»im)U)uimmmmux»»umii GRIEKS-DEENS VORSTELIJK HUWELIJK OP 18 SEPTEMBER Het huwelijk van prinses Anne-Marie van Denemarken met koning Con stantijn van Griekenland zal op 18 september in Athene worden vol trokken, zo is gisteren door het Deense hof bekendgemaakt. Prinses Anne-Marie verloofde zich met de toenmalige prins Constantijn toen zij zestien jaar was. Naar verluidde was haar vader, koning Frederik van Denemarken, tegen een huwelijk vóór haar achttiende verjaardag (31 augustus van dit jaar). In maart was in Athene bekendgemaakt, dat het verloofde paar nog dit jaar zou trouwen, in plaats van in 1965. De datum van het huwelijk werd vervroegd nadat de 23-jarige prins zijn vader, koning Paul, opvolgde als koning Constantijn de Dertiende. Prinses Anne-Marie zal bij haar huwelijk haar rechten op de Deense troon automatisch verliezen en wel omdat zij trouwt met de koning van een ander land en omdat zij overgaat van het protestantse naar het Grieks- orthodoxe geloof. Volgens de Deense grondwet moet het staatshoofd lid van de Deense Lutherse Kerk zijn en kan hij (of zij) geen koning of koningin van een ander land zijn. voor de artsen vrijwel een wan hoopsdaad geweest, anderzijds voe len zij zich thans als „circustrape zewerkers, die in onzekerheid tus sen trapezes zweven, met de zeker heid echter dat er een vangnet is". Het gekrakeel over het thans zogehe ten vervalste Mechelse streekakkoord tussen artsen en ziekenfondsen is nog steeds aan de gang. Hoewel officieel verklaard is, dat van alle ruim hon derd Mechelse artsen en specialisten vrijwel honderd procent aan het werk is, werd gistermiddag een opgewon den vergadering van Mechelse medici in Brussel gehouden. Met ruim vijftig man maakten zij per autobus een „mars naar Brussel" om hun solidari teit met de artsenfederatie te betui gen. De burgemeester van Valkenburg- Houthem ziet, als hoofd van de plaat selijke politie, in het incident van woensdagmiddag waarbij een journa list een klap kreeg van een vertrek kende Belgische arts. geen aanleiding maatregelen te treffen tegen de sta kende Belgische artsen die in zijn ge meenten verblijven. De burgemeester beschouwt dit incident als een kwestie tussen twee personen en niet als een ordeverstoring of een demonstratie die iets met de staking heeft uit te staan. Het onjuist gebleken bericht over de dood van premier Kroesjtsjew. dat maandagavond tussen tien uur en kwart voor elf grote verwarring In de wereld veroorzaakte, heeft op een op merkelijk verschijnsel de aandacht ge vestigd, namelijk op het verschijnsel, dat de heer Kroesjtsjew In het westen een zekere populariteit geniet. Nu Is die po pulariteit wat men zou kunnen noe men sterk negatief. De Russische premier wordt (althans in het westen) niet geadoreerd, wordt evenmin be schouwd als een vriendelijke, beminne lijke staatsman, maar wel vindt men. dat hij (ondanks allerlei uiterlijke hef tigheden) beschouwd kan worden als een gematigd realist. De directe reactie op het bericht, dat hii zou zijn overleden, was derhalve niet (als bij Kennedy) een gevoel van grote verslagenheid zoal» bij een persoonlijk verlies, maar een plotse linge onzekerheid: „Wat hangt ons nu boven het hoofd?" Series vragen kwa men in die drie kwartier naar voren, waarvan de twee belangrijkste: komt er een verscherping van de koers jegens het westen? En: zal de opvolger stre ven naar verzoening met China? Het gevolg van deze onzekerheid was, dat weer iedereen opgelucht ademhaalde, toen was komen vast te staan dat het bericht op een misverstand berustte. Ge let op de onmiskenbare omstandigheid, dat bok de heer Kroesjtsjew een sterfe lijk mens is, is echter de conclusie on vermijdelijk dat de hier gesignaleerde onzekerheid te eniger tijd opnieuw zal opduiken. Het filosoferen over de al of niet voortzetting te zijner tijd over de lijn van de huidige Russische buitenland se politiek, behoort te worden overge laten aan de specialisten, de „Kremlino- logen" en voorts dient te worden over wogen dat in de mondiale politiek zo veel elkaar beïnvloedende factoren mee spelen, dat elke voorspelling hoe knap ook een redelijke kans heeft, vol strekt niet uit te komen. Er zijn niette min de laatste jaren enkele verschijn selen, die de „gewone" beschouwer enige moed geven ten aan zien van de voortzet ting van het huidige Russische beleid. We hebben er al eens eerder op gewezen: de grotere vrijheid bijvoorbeeld op het gebied van de cultuur, thans in Rusland toegestaan. De functionaliteit van de kunst (die nog niet zo heel lang geleden uitsluitend werd beschouwd als te staan in dienst van het communistisch ideaal), krijgt een minder zwaar accent dan voorheen. En dit verschijnsel kan men bovendien niet geïsoleerd zien in een groter geheel: meer culturele vrij heid zonder eenzelfde tendens op poli tiek terrein is namelijk moeilijk denk baar. Trouwens, de afgelopen dagen is nog weer gebleken, dat er ook feta is veranderd in de verhouding tussen de communistische partijen in wat dan de „satellietlanden" heet en de partij in Rusland: men herkent een zelfstandiger optreden jegens het Grote Voorbeeld. Enkele landen Polen en Tsjechoslo- wakije hebben in het recente ver leden getoond, dat ook een communis tisch beleid ..vrije" of „vrijere" nuances kent. Een televisieprogramma uit Tsje- choslowaktje, onlangs ook in Nederland vertoond, demonstreerde duidelijk, dat de „show" zowel in vormgeving als in fitnllt]* PROF. LIEFTINCK UIT RAAD COMMISSARISSEN VAN DE K.L.M. Prof. P. Lieftinck heeft in New York; vlak voor zijn vertrek per boot naar' Nederland aan een verslaggever van het A.N.P. verteld dat hij zich niet; langer beschikbaar stelt als lid van1 de raad van commissarissen van de' K.L.M. De reden hiervoor is, dat hij een belangrijke opdracht van de We reldbank heeft gekregen. Prof. Lieftinck krijgt de leiding van een internationale studiegroep die be last is met het onderzoek in Pakistan naar de mogelijkheden tot ontwikke ling en economisch gebruik van het water van de rivier de Indus en haar zijstroom voor irrigatie-doeleinden en voor de opwekking van elektriciteit. Door de Wereldbank en bevriende na ties is hiervoor een bedrag van een miljard dollar beschikbaar gesteld. de „show" zowel in vormgeving als :n muziek als twee druppels water lijkt op shows in het westen: het ijzeren gor dijn blijkt in dit opzicht niet hermetisch gesloten en ondanks alle verguizing daarginds van allerlei westerse ver schijnselen (bijv. jazz en amusements muziek) zijn diezelfde verschijnselen er gretig overgenomen. Maar nogmaals: in de grote politiek spelen zovele onafhan kelijke, maar ook van elkaar afhanke lijke factoren een rol, dat een voorspel ling over wat er gebeurt na een even tueel heengaan van de Russische pre mier een arbeid met zeer onzekere re sultaten is. Een tweede punt, dat maandagavond in alle scherpte naar voren kwam, is de kwetsbaarheid van de situatie in onze wereld. Er wordt een bericht ge lanceerd en onmiddellijk is een niet te stuiten en met elkaar verband houden de reeks gebeurtenissen er het gevolg van. Radio- en Lv.-uitzendingen worden onderbroken, ministers en staatshoofden worden op de hoogte gesteld, op aller lei niveaus worden consequenties over wogen, er ontstaat een soort alarmtoe stand. Gelukkig blijkt: het bericht is er naast. Maar de wereld heeft inmiddels drie kwartier in onzekerheid geleefd, omdat ieder mens, die het bericht heeft gehoord, zich er rechtstreeks bij betrok ken weet. Vroeger was de dood van een staatsman elders een zaak, waaraan driekwart van de wereld rustig voorbij ging. De dood van Lincoln kreeg in de vorige eeuw in de Nederlandse dagblad pers slechts een paar regels. Maar hoe was het met Kennedy? Pagina's tekst en foto's, ingelaste radio- en nieuws uitzendingen: het gaat ons immers al len aan. De schade van het bericht is maan dag gelukkig uiterst beperkt geble ven. De oorzaak was een menselijke fout, een niet verifiëren van uiterst be langrijk gegeven Een fout dus in een communicatiesysteem: een klakkeloos doorgeven, terwijl eerst onderzoek nodig was. Het is denkbaar echter, dat een fout als deze (in andere milieus) tot on herstelbare gevolgen leidt, omdat onder tussen al een reactie is ingezet, die niet meer is te stoppen. Men kent het ver haal uit het begin van de eerste wereld oorlog: in Duitsland waren de orders gegeven voor de opmars, maar op het allerlaatste aarzelde Wilhelm n. Te Iaat: zijn chef staf deelde hem mee dat de operatie begonnen was en niet kon worden gestopt. Een ramp toen. Nu zou het een (wellicht definitieve) catastro- !fe voor de hele wereld zijn. De drie kwartier van maandag hebben inder daad de kwetsbaarheid van deze wereld scherp aangetoond. Zones in drie centrumstraten Middelburg heeft zich aangediend als de eerste gemeente in Zeeland die een proef wil nemen om het parkeerprobleem voor de zoge naamde „kortparkeerders" te be strijden met het instellen van een zogenaamde „blauwe zone", waar bij parkeerschijven gebruikt wor den. In eerste instantie zouden drie straten in het centrum van de stad daarvoor in aanmerking komen. B. en w. van Middelburg vragen de raad om een krediet van 3000 voor het aanschaffen van mate rialen om een proef te nemen voor het instellen van een „blauwe zone" met parkeerschijven. Daarmee zouden dan degenen die slechts korte tijd (ongeveer ander half tot twee uur) hun auto willen „kwüt raken", geholpen kunnen worden. De zogenaamde „iangpar- keerders" degenen, die dus ge ruime tyd gewend zijn hun auto voor bijvoorbeeld zakenpand of huis te laten staan zullen wanneer de raad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat, hun auto elders moe ten parkeren. Omdat het hier voorlopig drie straten betreft Lange Delft, Nieuwe Burg en Segeersstraat die vrij dicht bij de Markt of de kaai gelegen zijn, hoeft het probleem voor de „langparkeerders" niet zo ernstig te zijn. Zij zullen er even voor moeten lopen. Om degenen, die slechts kort parkeren (l'/j tot 1 uur) in de gelegenheid te stellen hun voertuig „kwijt te raken" willen b. en w. van Middelburg een proef nemen voor het instellen van een zogenaamde „blauwe zone" met gebruikmaking van parkeerschijven B. en w. vragen de raad daarvoor een krediet van 3000 gulden. In hun voorstel wijst het college er op, dat gedurende het zomerseizoen het parkeren van auto's in de binnen stad steeds toeneemt. Om de „kost- parkeerders" in de gelegenheid te stellen te parkeren zijn er volgens het college twee mogelijkheden: parkeer- meters en het instellen van een par- keerzone. Zonder uit te willen weiden over de voor- en nadelen van beide systemen komt het b. en w. voor, dat in Middelburg nog geen kostbare voor ziening in de vorm van parkeermeters moet worden getroffen. 50 plaatsen Zij achten het gewenst eerst een proef te nemen met parkeerschijven. De parkeerzones zou het college beperkt wensen te zien tot de Lange Delft, de Nieuwe Burg en de Segeersstraat, waarin ongeveer 50 plaatsen voor kortparkeerders beschikbaar kunnen komen. In de praktijk zal moeten blij-; ken of dit aantal voldoende is. Door de maatregel worden de langparkeer-| ders uit deze straten geweerd: zij zul- 11e op de Markt moeten parkeren, dan: wel op de kaaien. Over de parkeerduur delen b. en w. de raad mee, dat het aanbeveling verdient een proefneming te doen gedurende de periode van 15 mei tot en met 15 september en wel van 8 tot 6 uur, met een toegestane duur van 116 uur. In de praktijk kan hierbij maximaal een half uur bijkomen, dit hangt namelijk af van het tijdstip van aankomst van de automobilist. Met betrekking tot de controle op de juiste naleving van de voorschriften menen b. en w., dat de gemeentepo litie deze gedurende de proefperiode van 15 mei tot 15 september a s. zal moeten uitvoeren, zodat hiervoor geen extra uitgaven moeten worden ge daan. (Van onze radio- en t.v.-redactie) De commissie programmazaken van de N.T.S. heeft in haar vergadering van woensdag besloten geen directe televisiereportage te maken van de aankomst van de koningin en de prins, morgenochtend op Schiphol. De journaaldienst zal, zoals gebrui kelijk bij dit soort aankomsten na staatsbezoeken, op Schiphol aanwezig zijn voor opnamen voor het journaal van 's avonds acht uur. Indien de si tuatie op Schiphol daar aanleiding toe geeft, zal het filmverslag wel lan ger worden dan normaal. Van de aankomst op Schiphol zal wel een directe reportage worden gegeven via de radio (Hilversum II).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1