KROESJTSJEW DOET FELLE AANVAL OP MAO T eg en scheurmakers een „meedogenloze campagne" Medische zorg in België kampt met steeds grotere moeilijkheden Oesterkwekers legden klachten en wensen voor aan Tweede-Kamerleden RUSSISCHE PREMIER: Thans een openlijk conflict met de Chinese leiders veel erger" dan een theoretisch geschil Warmere lucht Prinses Irene stelt terugkeer naar Nederland uit j^antlijH BIJ AGRESSIE ZAL CYPRUS RUSSISCHE STEUN ACCEPTEREN Oestervoorr aden ruimer vergoeden Directiesalaris niet aftrekken Prijsvrijheid 207e Jaargang - no. 90 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VL1SSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde. F. B. den Boer e Walstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. 2911: Zierikzee; red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 ct. p. n Abonnementsprl]j 75 cent per week. ƒ9,75 per kw.; franco per post 10.p. kw. Losse nummer* 15 ct. Bureaus: Vitssingen: •169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; TerneuzenAr»en»aJ*tr«*t 2. tel. i. Min. p. adv. 4.80. Ingez. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regel*) 32 ct. p. regel (min. ƒ1,60). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 3509» P.Z.C.. Middelburg. Donderdag 16 april 1964 Er wordt weer aan de kabel getrokken Pagina 9 De Russische premier, Kroesjtsjew, heeft de Chinese leider, Mao Tse-Toeng, gisteren openlijk aangevallen. Ook heeft hij verklaard dat er thans tussen China en Rusland een „openlijk conflict" be staat. Het was, voor zover bekend, de eerste maal dat Kroesjtsjew Mao bij name noemde in een aanval op communistisch China. Op een Sowjet-Poolse vriendschapsbijeenkomst in het congres paleis te Moskou, dreef Kroesjtsjew de spot met Mao's economi sche theorieën. Tegelijkertijd beloofde hij een „meedogenloze" campagne tegen de Chinese „scheurmakers" van de internatio nale communistische beweging. Kroesjtsjew sprak gedurende ander half uur, zonder veel gebruik te ma ken van de voorbereide tekst van zijn rede. Hij werd herhaaldelijk door ap plaus en gelach onderbroken, telkens wanneer hij de Chinese leiders be spotte. Westelijke waarnemers kunnen zich niet herinneren dat de Russische pre mier zo emotioneel sprak. Wild met zijn armen zwaaiend en van tijd tot tijd stotterend, keerde Kroesjtsjew zich tegen de opvattingen van Peking over de communistische tactiek. „Moeten wij, om de Franse werkende klasse te helpen aan de macht te ko men, Frankrijk de oorlog verklaren? Dat is wat wij moeten doen als wij volgens het Chinese denkpatroon re deneren. Maar wie zullen in deze oor log dood gaan. De imperalisten van Frankrijk? Nee, diezelfde Franse arbeiders, zelfde arbeider als een Russische Oekrainiër, Pool of Chinees. Dat is een verkeerde weg en wij verwerpen die". „Willen de Chinezen oorlog of rijst? Ik denk rijst". Met zijn vuisten zwaaiend zei Kroesjtsjew tot de 6000 mensen in de zaal, dat hij thans in „openlijk conflict" tot de Chinese leiders stond. Hij beschuldigde Peking van „on dermijnende activiteiten" om pogen het wereldcommunisme te verdelen en te overheersen en zei dat het Chinees-Russische geschil thans „veel erger" was dan een theoretisch geschil. „Meedogenloos" „Wij zijn het niet geweest, die dit ge schil begonnen zijn, dat thans een open conflict is geworden", verklaarde hij, „Lenin was meedogenloos tegen scheurmakers en tweedrachtzaaiers en wij zullen zijn opdracht opvolgen". Behalve dat hij de Chinezen bespotte de les las en bedreigde, vond Kroesj tsjew in zijn anderhalf uur durende rede nog de tijd om opnieuw aan te dringen op een Duits vredesverdrag en de bondsrepubliek „het gevaarlijk ste broeinest" van militaire bedrei ging te noemen. Ook kondigde hij aan dat het Pools-Russische vriendschaps verdrag met 20 jaar was verlengd. Twee mensen gedood op overweg De 54-jarige mevr. A. Stevens-Störzer en haar 18-jarige zoon uit 15u(lel zijn gisteravond om het leven gekomen, toen hun auto op de niet-beveiligde overweg in Weert gegrepen werd door een lege personentrein. De trein was om 19.26 uur uit Weert vertrokken in de richting Eindhoven. De vrouw en haar zoon werden uit de auto geslingerd en op slag gedood. De auto werd volkomen vernield. Het trein verkeer ondervond drie kwartier vertra ging- Het treinstel was zo beschadigd, dat het naar Weert moest worden teruggesleept. De leider van de Poolse communisti sche partij, Wladyslaw Gomoelka, nam later het woord en verklaarde voor de eerste maal dat zijn partij haar steun gaf aan Kroesjtsjews voorstel tot het houden van een inter nationale communistische topconfe rentie om een actie tegen de Chinezen te bespreken. Militaire organisatie schept complicaties ALARMKREET UIT BRUSSEL Van vele zijden binnenkomende berichten wijzen erop, dat de me- diselie zorg in België met vele en grote moeilijkheden te kampen heeft. Ofschoon de regering ge ruststellende verklaringen uitgeeft blijkt de militaire organisatie van de geneeskundige zorg volgens ve le berichten nieuwe complicaties en verwarringen te veroorzaken. Een van de Brusselse ziekenhuizen werd per decreet ontlast van twintig medici, die naar de provincie Limburg werden gestuurd. Dit ziekenhuis werd goeddeels gedesorganiseerd. Naar van veie zijden wordt verklaard, ontberen tal van ziekeninrichtingen voldoende ge specialiseerde medische teams voor be handeling van gecompliceerde ziekte gevallen. In Antwerpen maken gemobili seerde artsen gebruik van politiesurveil- lanceauto's voor het afleggen van huis bezoeken. In de provincie Luxemburg moestenartsen per helikopter naar ver af wonende patiënten worden gebracht. Brussel overvolle Brusselse ziekenhuizen kampen nu vooral met de moeilijkheid dat zij geen of vrijwel geen besmettelijke zieken kunnen opnemen. Behalve niet- urgente patiënten, die, voorzover zij niet naar huis kunnen, in ziekenhuizen buiten de stad worden ondergebracht, blijlu nu ook operatiepatiënten buiten Brussel te worden geholpen. Gistermiddag hebben de hoogleraren- chefs de clinique van de Brusselse uni versiteit met hun medewerkers Jn de mess van het hoofdkwartier van de Brusselse brandweer wach ten Belgische resereve-officieren- artsen, die door de regering zijn op geroepen in verband met- de voort durende artsenstaking, op meldin gen van noodgevallen, waarbij zij verplicht zijn hulp te verlenen. alarmkreet doen uitgaan. Zij ver klaren niet langer in staat te zijn de morele verantwoordelijkheid voor de gang van zaken te willen of te kun nen dragen. Onder de huidige onrustbarende omstan digheden noemen zij de gedachte dat het rëgeringsingrijpen tot betere toestanden heeft geleid, illusoir. Men schuift de ver antwoordelijkheid geheel op de militaire autoriteiten en op de regering. Minister Leburton (sociale zaken) ver klaarde gisteravond opnieuw, dat naar zijn mening de weg tot onderhandeling open blijft, mits de staking wordt op geheven. Hij zal een voorlichtend relaas over het verloop der gebeurtenissen pu bliceren, doch hij liet eveneens door schemeren dat driik onderhandeld wordt over bemiddeling. Naar verluidt zou een oud-minister van sociale zaken hier bij de centrale figuur zyn. Duidelijk is dat van diverse politieke kanten aandrang tot een spoedige oplos sing van het conflict wordt uitgeoefend. (Van onze weerkundige medewerker) Het voorjaar heeft tot nu toe nog geen daverende dingen te zien gegeven, maar de zuidenwind gaat nu warmere lucht uit Frankrijk aanvoeren. De tem peratuur, die woensdag tot 13 a 15 graden steeg, zal vandaag en ook vrijdag tot 17 a 20 graden stijgen. Het nog koude zeewater blijft in onze omgeving wat rem mend werken, maar toch zal deze tweede helft van de week groeizamer lenteweer brengen, maar of dit tot het weekeinde voortduurt is nog niet zeker. Dit blijkt ook uit betogen in de rege ringsgezinde en in de partijpers. Van regeringszijde heeft men laten door schemeren, dat bijzondere ontwikkelin gen in de situatie pas „vrijdag of later" verwacht kunnen worden. Luxemburg Deze merkwaardige foto werd ge maakt door een van de kijkvensters in de Zwitserse Mesoscaaf Augus- te Piccard", de eerste duikboot tochtjes met passagiers. Het vaartuig zal gebruikt worden in het Meer van Genève. Het Luxemburgse verbond van vakver enigingen heeft zich in een gisteren be kendgemaakte resolutie gekeerd tegen de zich in het groothertogdom bevinden de stakende Belgisc-he artsen. De drie honderd in Clairveaux in de Luxem burgse Ardennen vertoevende artsen wordt met klem verzocht, onverwyld het land te verlaten. Tevens wordt een be roep gedaan op de bevolking en de ver antwoordelijke instanties, de stakers links te laten liggen. Drie bouwvakkers bij ongeval in Duitsland gedood Drie Nederlandse bouwvakarbeiders zijn om het leven gekomen en een vierde werd gewond, toen hun auto in de nacht van dinsdag op woensdag in Grundstein- heim, bij Paderborn in Noordrijn West- falen, uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De omgekomen arbeiders zjjn afkomstig uit Goirle en Tilburg. Zij werkten in Kassei en waren op de te rugweg naar Nederland. De slachtoffers zijn P. Vromans (Goirle), B. Hendriks (Goirle) en A. D. de Rooy (Tilburg). In een ziekenhuis werd op genomen de heer H. J. Vromans. een broer van de overleden P. Vromans. Hij is ernstig gewond. Weer gesprek over differentiatie in metaalindustrie De vak raad voor de metaalindustrie zal, naar wy vernemen, dinsdag a.s. weer bijeenkomen om het op verzoek van werknemers geschorste beraad over ondernemingsgewijze differentiatie, hervatten. Aan de kant van werknemers heeft men de verwachting dat in die verga dering een oplossing voor de moeilijk heden kan worden gevonden. Prinses Irene, die verblijf houdt in een familiekasteel van de Bourbon-Parma's in Midden-Frankrijk, heeft be sloten haar verblijf in Frank rijk te verlengen. Dit heeft een woordvoerder van de fa milie, markies Guy de Valous, gisteren gezegd. Hij verklaarde ook. dat l'arijs voor de prinses „niet om uit te houden" is geworden vanwege de foto grafen en filmjournalisten In de Franse hoofdstad, die haar onver moeibaar achtervolgen. Toen prinses Irene vorige week woensdag in Parjjs aankwam om zich bij haar verloofde, prins Hu- gues te voegen, had de markies gezegd, dat zij in het begin van deze week naar Nederland zou terugkeren. Gisteren zei hij, dat prinses Irene besloten heeft, waar schijnlijk nog vier dagen of een week in Frankrijk te blijven. De prinses en haar verloofde ver blijven in het negentiende eeuwse kasteel van Bostz, bij Besson. Zij hebben ook een bezoek gebracht aan het zeventiende eeuwse fami liekasteel van Lignières, ongeveer 100 km van het kasteel van Bostz verwijderd. De markies De Valous zei nog maals, dat het tijdstip en de plaats van het huwelijk nog steeds niet bepaald zijn. VOLKSWAGEN VERLIEST GEDING TEGEN „D.M." De Westduitse Volkswagenfabriek heeft gisteren haar tweede gerechtelijke actie tegen het Duitse consumentenorgaan „D.NL", dat de „Volkswagen 1500 S" on betrouwbaar had genoemd en het pu- bUek had afgeraden deze wagen te ko pen, verloren. De burgerlijke kamer van de rechtbank in Hannover verwierp het verzoek van de fabriek om het blad tussentijds te be velen de vernederende inhoud van het artikel over de proeven met de wagen te herroepen. „D.M." had een aantal ern stige mechanische fouten opgesomd, die tijdens proefnemingen tussen oktober 1963 en januari van dit jaar zouden zijn geconstateerd. Het consumentenblad behoeft de omstre den beweringen niet te herroepen doch mag ze evenmin herhalen. De eis om de beweringen te herroepen kan, naar het oordeel van de kamer, niet in de beslissing in kort geding worden betrokken, omdat daarmee vooruit zou worden gelopen op de uitslag van het nog te voeren proces. De automobielfabriek werd veroordeeld in de kosten van het geding. De rechtbank leverde scherpe kritiek op testmethodes van „D.M." Weliswaar moet worden toegegeven dat een consu mentenblad tegenover de reclame van een bedrijf drastische testmethodes moet stellen. De automobielfabriek had echter bewezen dat de proef met de „V.W. 1500 S" niet objectief zou zijn uit gevoerd en daardoor een wederrechtelij ke ingreep in de uitvoering van haar be drijf was geworden. PRESIDENT MAKARIOS VERKLAART De Deense staatsspoorwegen willen het rollend materieel gaan moderniseren kosten tot rond vijftien miljoen gulden moeid zullen zijn. Doel blijft algehele zelfbeschikking voor het eiland Na vier dagen van besprekingen met de Griekse regering, heeft president Makarios van Cyprus op een persconferentie ver klaard dat hij met de Griekse regering overeengekomen Is dat het gezamenlijk doel algehele zelfbeschikking voor Cyprus blijft met volledige garanties voor de Turkse minderheid. De aartsbisschop deed een beroep op de Verenigde Staten in hun politiek betreffende Cyprus „democratische principes" toe te passen. „In geval van agressie", zo zei Makarios, „zullen wij van ieder land steun aanvaarden, ook van de Sowjet- Unie". De Cyprische regeringsleider en de voormalige leider van de onder grondse beweging op Cyprus (Eoka), generaal Grivas, zijn tot de slotsom gekomen dat voor terug keer van de generaal de tijd nog niet rijp is. Makarios waarschuwde dat indien de Turkse troepen op Cyprus, die een deel van de belangrijke verbin dingsweg Nicosia-Kyrenia beheer sen, blijven weigeren naar hun ka zernes terug te keren, hij een be roep zou doen op de Veiligheids raad van de Verenigde Naties. Gevechten Van Cyprus zelf kwam gisteravond; het bericht, dat in het Kvrenia-| gebergte weer zware gevechten zijn! uitgebroken tussen Griekse enl Turkse Cyprioten. Volgens een' woordvoerder van de Verenigde, Naties op het eiland werd hierbij: tot dusver één Turkse Cyprioot ge wond. De (voormalige) oesterkwekers uit Yerseke hebben zich gistermid dag in hun strijd voor een betere schaderegeling gewaagd in liet overigens vreedzame „hol van de leeuw": in het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag legden zij hun grieven en klachten ten aanzien van het wetsontwerp oes- terschade voor aan een aantal kamerleden. In dat gebouw zal immers vrijwel definitief beslist worden over dit wetsontwerp. Het waren de vaste commissie Delta zaken en de vaste commissie voor financiën, die de oesterkwekers ontvingen voor een hearing. Het speelde zich af in de zogenaamde handelingenzaal, waar onder ande re de Zeeuwse Kamerleden J. A. van Bennekora (a.r.), J. M. A. C. van Dongen (k.v.p.), C. A. Kam- meraad (v.v.d.), C. F. van der Peijl (c.h.u.) en drs. Th. J. Wes terhout (p.v.d.a.) geduldig luister den naar de voormannen van de (ex-) kwekers. Vertegenwoordigers van het provin ciaal bestuur van Zeeland waren bij deze hearing niet aanwezig, hoewél dit bestuur verzocht had deze verga dering te mogen bijwonen. Een woordvoerder van deze vaste com missies uit de Tweede Kamer ver klaarde, dat men aan deze wens geen gehoor had kunnen geven. Twee groepen kwamen met hun klachten en wensen: de „werkgroep oestervereni gingen", die om twee uur vijftien man sterk aantrad, en de zogenaamde „groep n.v.'s", die met zes vertegenwoordigers om drie uur tegenover de kamerleden plaatsnam. Voor de werkgroep oester- verenigingen waren de heer J. Willigers, burgemeester C. A. Willemsen en dr. A. van der Poel de belangrijkste woordvoer ders. Zij legden de kamerleden in een memorandum met name drie wensen Voor de. oestervoorraad moet een veel ruimere vergoeding komen dan vijftig procent van de kostprijs. Als by het opgeven van erfpacht terreinen en percelen in de oorspron kelijke staat hersteld moeten worden, moeten de kwekers verschoond blij-, ven van de kosten die uit dat herstel voortvloeien. Bij de fiscale vergoedingen mag er geen progressieve belasting toegepast worden. Oestervoorraad In artikel vijf lid vijf van het wetsont werp oesterschade wordt het duidelijk gesteld: de kwekers krijgen voor hun oestervoorraden een vergoeding van vijf tig procent van de kostprijs. De oester kwekers sluiten zich echter volledig aan bij het provinciaal bestuur, dat destijds reeds gepleit heeft voor een vergoeding van 100 procent van de kostprijs Met nadruk hebben de oesterkwekers de kamerleden er nu op gewezen, dat de huidige oestervoorraad reeds thans grote schade heeft ondervonden als gevolg van de Deltawerken. Tot nu toe is steeds ge steld, dat de strenge winter van 1962- 1963 grote schade heeft toegebracht aan de oestercultuur. Er was dus uitsluitend, sprake van „vorstschade" En dit woord nu willen de oester kwekers grotendeels vervangen door; „Deltaschade". Zij argumenteren meti name, dat door de huidige Deltawer-i ken in het Haringvliet en de Greve- j lingen ook het water van de Ooster- schelde reeds vervuild en verzand is. .Stromingen door het Volkerak en het Zijpe hebben deze verzanding en ver vuiling in de Oosterschelde gebracht. Daarmee is reeds een aanslag ge- pleegd door de Deltawerken op de oestercultuur, De oesterkwekers achten dit een belang- rijk argument om bij vergoeding van dei oestervoorraad aanzienlijk hoger te gaan j dan de in het wetsontwerp genoemde vijftig procent van de kostprijs. Eén van de gevolgen van het stopzetten van de oestercultuur is vanzelfsprekend (Zie slot pag. 2 kol. 6) BIJ algemene maatregel van bestuur heeft de minister van economische zaken de collectieve verticale prijsbin ding in Nederland verboden met ingang van 15 Juni a.8 Het kopend publiek In Nederland zal dus na die datum met nog groter interesse dan voorheen dienen te kijken naar de pr(jzen van velerlei goederen. Er kunnen voor ganse reek sen van artikelen Btraks nieuwe prijs verschillen optreden In de detailhandel cn de kopers zullen zelf moeten beoor delen. waaruit die prijsverschillen voort vloeien. Worden ze veroorzaakt door on derlinge concurrentie, door een verschil in het verlenen van service, door achter uitgaande kwaliteit van een bepaald produkt, door snellere roulatie en «tij- gende omzet van zekere produktcn enz. Wij geven deze opsomming van sterk uiteenlopende factoren voornamelijk om aan ieder duidelijk te maken, dat het beoordelen van prijsverschillen na de opheffing van de collectieve verticale prijsbinding geenszins een gemakkelijke zaak zal zijn voor de kopers, onder wie onze huisvrouwen toch wel het grootste contingent vormen. Maar die beoordeling zal nu eenmaal nodig zijn. De collectieve verticale prijsbinding zij bestond overigens naast Neder land alleen nog maar in Zwitserland en zij was in alle andere Westeuropese lan den reeds verboden heeft in ons land een vrij lang leven gehad. Zoiang, dat de winkeliers en detaillisten er bepaald wel op ingesteld waren geraakt en dat zij de structuur van hun bedrijven ten dele op dat stelsel van prijsbinding baseer den. Zij staan dus nu voor een omscha keling, die voor het ene bedrijf gemak kelijker zal verlopen dan voor het an dere, maar die in alle gevallen grote waakzaamheid en activiteit zal vergen, omdat er bepaald wel iets verandert in de detailhandel. Daarbij moet het een geruststelling voor de middenstand zijn, dat voor het ogenblik alleen de collec tieve verticale prijsbinding wordt ver boden. Dit verbod houdt slechts In, dat fabrikanten, importeurs enz. niet meer te zamen een bindende verkoopsprijs mogen vaststellen voor de winkelier of klein handelaar. Om een voorbeeld te noemen fabrikanten van tabaksprodukten mo gen niet meer te zamen een standaard- winkel-prijs vaststellen voor pakjes met een bepaald soort rookmateriaal. Elke fabrikant afzonderlijk echter mag dat nog wel doen en als de concurrentie goed werkt zal zich dus steeds enig prijsver schil en wellicht ook kwaliteitsverschil voordoen bij de diverse merken. De fa brikanten mogen ook niet een gezamen lijke controledienst hebben op de na leving van hun (individuele) prjjsvoor- schriften aan de winkeliers, want dan vormen zij toch weer een verkapt kartel en daar tegen gaat het nu juist bij het verbod van de minister. Wat dus wel mogelijk blijft en dat is naar onze mening van het aller grootste belang voor de middenstand dat is de „induviduele" prijsbinding tus sen fabrikant (grossier) en winkelier. I Een grote fabriek van elektrische appa- Jratuur mag dus voor detailhandelaren nog altijd bindende verkoopsprijzen vast stellen en mag die prijsbinding laten controleren door eigen mensen van de fabriek. Als die fabrikant er dan maar niet over praat met andere fabrikanten! Uit het handhaven van die induviduele prijsbinding, mogen wij wel afleiden, dat de minister begrip heeft gehad voor de moeilijkheden en zorgen van de midden stand. Hij wilde niet zo rigoureus optre den als in andere landen, waar men elke vorm van prijsbinding buiten de wet heeft gesteid. Dat laatste zou wel niet „moordend" geweest zijn voor de middenstand in de landen zonder prijsbinding bestaat waarlijk wel een bloeiende middenstand!! maar het zou toch een zo sterke struc turele verandering hebben gegeven in tal van bedrijven, dat er van een nieuwe oriëntering sprake zou moeten zijn met alle risico's van dien. Een geheel nieuwe oriëntering komt er thans bepaald niet! Wij geloven daarom, dat de midden stand niet al te kritisch moet staan tegenover het besluit van de minister. Begin maart heeft de staats secretaris drs. J. A. Bakker nog eens uitvoerig in de Eerste Kamer de tien tallen tegenstrijdigheden geciteerd, waarmee men eikaar om de oren sloeg zowel oij het bestrijden als bij het propa geren van de verticale prijsbinding. Ook in de commissie voor economische mede dinging, die aan de minister een uitge breid rapport voorlegde, liepen de me ningen uiteen en daar moest men werken met aanduidingen als „grootst mogelijke minderheid" eri „kleinst mogelijke'meer derheid". Nu dan de beslissing in deze controversiële kwestie gevallen is doet men er goed aan de uitwerking van het ministeriële verbod rustig af te wachten. Naar onze mening zal die uitwerking zowel voor de winkelier als voor de consument bepaald meevallen. Bovendien en dat is een heel belang rijk punt! leven wij in West- Europa waar de „kartelachtige" prijs bindingen zich in een sterke impopula riteit verheugen. Het zou verkeerd zijn wanneer alleen Nederland (met Zwit serland) zich gedroeg alsof die Europese stroming tegen de „kartels" niet be stond. Ook in dit opzicht moeten wij ons als Europeanen gedragen. Z.O.A.V.O. BEZORGD OVER DE STRIJD IN ZUID-VIETNAM Na de slotzitting van de ministerconfe rentie van de Zuidoost-Aziatische Yer- dragsorganisatie in Manilla is een com muniqué uitgegeven, waarin de organi satie haar ernstige bezorgdheid over de „communistische agressie in Zuid-Viet- nani" tot uitdrukking brengt. Gezegd wordt dat er bewijzen zijn dat deze agressie wordt geleid en gesteund door Noord-Vietnam en een "ernstige schending van de verdragen van Genève vormt. De nederlaag van de communis tische campagne wordt in het communi qué niet alleen van belang voor de vei ligheid van Zuid-Vietnam geacht doch voor geheel Zuidoost-Azië. De slotverklaring bevat een mededeling van de Franse minister van buitenland se zaken, Couve de Murville. die het verstandig acht onder de huidige ern stige omstandigheden geen enkele uit spraak met betrekking tot Zuid-Vietnam te doen. De Franse voorstellen inzake neutrali sering van Zuidoost-Azië hebben op de conferentie veel kritiek ontmoet. Blij kens de afwijkende mening die de Fran se minister in de slotverklaring verkon digt heeft deze kritiek niets aan de Franse zienswijze kunnen veranderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1