Raad Goes had „flinke kluif" aan regeling erfpachtsvoorwaarden BEZOEK DE BEURS AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZEEUWS-VLAAMSE B.B.-KRING HOUDT PARAATHEIDSOEFENING MARKTBERICHTEN DERTIEN GESLAAGDEN AAN CHR. MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL Fototentoonstelling Kodak te Goes DONDERDAG 16 APRIL 1964 Wissel Zceuv/s-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Na haken en ogen uit het verleden RETRANCHEMENT UNIFORME TRANSACTIES MET DUIDELIJKE WAARBORGEN De Goese raad heeft woensdag avond een „flinke kluif" gehad aan de regeling van de algemene voor waarden voor het uitgeven in erf pacht van grond en gebouwen, in eigendom bij de gemeente. De rege ling werd met algemene stemmen en na enkele wijzigingen aangeno men. De raadsleden hebben zich er echt een paar uurtjes voor gezet om iets in handen te krijgen, waar mee men deze zaken voortaan te lijf kan gaan. Twee standpunten kwamen in de dis cussie duidelyk tegenover elkaar te staan. Verschillende raadsleden wil den in de artikelen van de regeling, die b. en w. hadden ontworpen, een duidelijker bescherming van de erf pachter. En daarbij hamerden met name de heren M. Loeve (a.r.) en J. H. Roose (k.v.p.) op een inbreng van het oordeel van de onpartijdige rechter in zaken als het vervallen verklaren van de erfpachter van zijn rechten en het opleggen van een boe te b"\j verzuim de canon te betalen. De heer Loeve stelde het zo tegenover b. en w.: „U bent zo vrij als een vogel. Maar we moeten nu oppassen, dat de erfpachter van de gemeente niet vogel vrij wordt verklaard. Ik geloof namelijk dat dit gevaar dreigt". De heer Roose vond dat met uitschakeling van het oordeel van de rechter de voordelen van de gemeente in deze regeling nog eens extra worden aangescherpt. „Het j te ver als een „partij" in dit soort za het recht in eigen handen neemt. De rechtvaardigheid moet hier meer tot zijn recht komen". De V.V.D.-fractielei- der M. Haasdonk zag in de algemene erfpachtsvoorwaarden ook een nogal vrij eenzijdige bevoordeling van één partij. „Verschillende dingen moeten zo strin gent mogelijk worden geregeld'', was zijn opinie. In het algemeen werden over deze materie ook nog een aantal opmerkingen geplaatst. Daarbij stelde men van enkele kanten de erfpachtsregelingen naar het voorbeeld van het oude Burgerlijk Wet boek en die zoals ze mogelijk in het nieuwe wetboek zullen voorkomen, te genover elkaar. Er daarbij van uit gaande. dat tot op heden in alle wets- regellngen onvoldoende aandacht is be steed aan de positie van de pachter. Van de Spieghelstraat Een vraag rondom deze algemene erf pachtsvoorwaarden was: „Is het inder daad de bedoeling van b. en w. deze in het algemeen toe te passen Ook ten op zichte van de erfpachters in de L. P. v. d. Spieghelstraat, die op het ogenblik in een onmogelijke positie verkeren?" De commissie van financiën uit de raad was daarin bijzonder geïnteresseerd. Wethouder drs. J. Dijkgraaf kon daar op dadeljjk met een volmondig „ja" ant woorden. En toen de regeling later dan ook met een hamerslag van burgemees ter mr. F. G. A. Huber werd beklonken kon met voldoening worden geconsta teerd, dat de positie van de erfpachters aan deze straat tot het jaar 2000 gun stig is geworden. Overigens gebruikte de raadsvoorzitter hetzelfde voorbeeld om het beleidsaspect van deze zaak scherp te illustreren. „Als de panden daar in de toekomst moeten verdwijnen, moet de rechter dat dan uitmaken?" Het was een vraag, waar mee- de raadsleden zich van hun plaats voelden gderongen en die in het verdere verloop van de discussie bijdroeg tot een beter begrip van de kant van de raad voor de belangen van de gemeente bij het opstellen van deze voorwaarden. de gemeente als eigenaresse slechts sprake kan zijn van gelijkheid van par tijen vóór het moment van contrac teren. „Het is dus een kwestie van ac cepteren: ja of nee", aldus burgemees- van 20 Vlissingse winkeliers, die gehouden wordt in het CONCERTGEBOUW op heden, 16 april. (DE LAATSTE DAG). Geopend van 2—5 en 710 uur n.n 's AVONDS BADPAKKENSHOW. VELE DEMONSTRATIES. WAARDEVOLLE PRIJZEN TOEGANG 25 CT. Middelburg City: The bridge on the river Kwai, 20 uur. 14 jaar, Electro: Saskatchewan, 19.30 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 918 uur. Provinciale bibliotheek: Shakespeare-tentoonstelling, 10 12,30 en 13.30—18.00 uur. Vllssltigen Aihambra. The bridge on the river Kwal, 20 uur. 14 jaar. Britannia: Gele Kruis, Rozengracht: Vergadering Rank-Nerox Show. 10 uur Wijkgebouw Wlt-Gele Kruis, Rozengracht: Vergadering Phiiatelica, 20.15 uur. Goes Grand: The bridge on the rlvcr Kwai, 20 uur, 14 jaar. Schouwburg Juliana: Zeeuwse I-Iorecabeurs, 10 uur. Hotel „De Korenbeurs", expositie „Een nieuwe we reld van kleuren", 10—17 en 19.30—22.30 uur. Prins van Oranje: Onderling Kunst genot met „De man, de vrouw en de moord", 20 uur. Souburg Vlissingsestraat 28. Bedrijfsapos- tolaat. Zierikzce 's-GravensteenExpositie „Delta- Foto", 14—17 en 19—22 uur. Concordia: Vergadering Groene Kruis. 20 uur. ter Huber. En zijn woorden werden nog aangevuld met een opmerking van wet houder J. G. v. d. Burgt: „Wjj zouden tekortschieten in deze regeling zon der natuurlijk onbillijkheden te begaan als wij ons niet bepaalde vrijheden voorbehielden. De positie van de ge meente is in deze voorwaarden beslist niet overtrokken. Zij ligt in het wezen van de voorwaarden opgesloten. Ver der moet men ervan uitgaan dat al dit soort regelingen te goeder trouw tot stand moeten komen". Er was van de kant van de raad nog een principieel amendement op de rege ling van de erfpachtsvoorwaarden: met 8 tegen 7 stemmen werd de termijn van vijf jaar waarbinnen de waarde van de in erfpacht uitgegeven grond met even tuele opstallen wordt herzien verlengd tot tien jaar. Nog enkele andere wijzi gingen, die als voorstel in stemming kwamen, haalden geen meerderheid. Een belangrijk onderdeel uit de nu vastge stelde erfpachtsvoorwaarden in Goes is het recht van de erfpachter op vergoe ding van de waarde van opstallen na be ëindiging van de termijn van uitgifte, wanneer deze niet opnieuw plaatsvindt. Ambachtsschool Met elf tegen vijf stemmen werd later op de avond besloten de voormalige ambachtsschool aan de Westwal in erfpacht uit te geven aan de drukke rij Oosterbaan en Le Cointre N.V. te Goes, die al vele jaren zoekt naar huisvesting in Goes. De fracties van de K.V.P. en de V.V.D. en de heer Loeve (a.r.) konden niet met dit voorstel meegaan. Deels omdat men het gebouw liever verkocht zag dan in erfpacht uitgegeven, aan de dere kant omdat de argumenten b. en w. voor toewijzing aan het oude Goese drukkersbeuryf niet doorslag gevend genoeg waren voor enkele van deze raadsleden. Wethouder Dijkgraaf gaf aan, welke motieven een rol hadden gespeeld bij de concept-overeenkomst met de drukkerij: de meest serieuze gegadigde, arbeids intensief en expansief bedrijf, dat graag in de oude binnenstad gevestigd wil blij ven, maar om ruimtegebrek en verkeers technische moeilijkheden uit de Lange Vorststraat moet verdwijnen, de oude ambachtsschool leent zich niet voor alle bestemmingen. De heren Haasdonk en Roose betwijfel den het ernstig of de N.V. Oosterbaan en Le Cointre wel als de eerste en meest serieuze gegadigde moest worden aange- merkt. Zij wilden, dat b. en w. ook an dere liefhebbers bijvoorbeeld een school voor invalide kinderen een kans hadden gegeven. De heer Roose sprak zelfs van een „eenzijdige gunst". Hij vroeg zich af of het drukkersbedrijf niet beter een plaats op het Industrie terrein toegewezen had kunnen worden. En wat de erfpacht betreft: b. en w. zagen de plaats, de grond van de vroe gere ambachtsschool in een groot com plex van de oude stad, dat later beslist nog wel eens een andere bestemming zou kunnen krijgen. TERNEUZEN OOSTBURG Kelder van watertoren door defect vol water Ziekenhuisverpleging had goed jaar In hotel „Rotterdam" te Terneuzen hield de vereniging voor ziekenhuis verpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen dinsdagavond haar 31ste algemene ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer M. Maas. Ook de ze vergadering moest het weer doen met een minimale belangstelling van de leden. Slechts vier van de ruim 5000 waren aanwezig. Het verslag over het verenigingsjaar, dat aan de leden werd voorgelegd, maakte mel ding van een voordelig saldo van ruim 43.000. Het reservekapitaal van de vereniging steeg hierdoor tot bijna 116.000. Over 1963 werd voor de leden ruim 460.000 uitbetaald aan verpleegkosten, ziekenhuiskosten en specialistengelden. Ook in 1963 liep het ledental weer enigszins terug, na melijk van 5497 tot 5388. Volgens de voorzitter is echter reeds in het eer ste kwartaal van dit jaar, weer een belangrijke ledenwinst geboekt. De periodiek aftredende voorzitter, de se cretaris, de heer J. Simons en de he ren J. Blok en P. Oosterling werden bij acclamatie herkozen. AXEL Boomfeestdag 1964 in Axel gevierd In Axel hebben woensdag 125 leerlin gen uit de zesde klassen der Axelse la gere scholen de boomfeestdag 1964 ge vierd. De heer H. J. M. Goossens, bos bouwkundig hoofdambtenaar bij Staats bosbeheer, verwelkomde de scholieren bij de jeugdherberg. Vervolgens werd door 8 leerlingen een esdoorn geplant In het Axels recreatiegebied. Hierna maakten de jongelui onder leiding van de heer Goossens een excursie door het bos. waarbij hij hen wees op al het boei ende van de natuur. Maar ook atten deerde hij hen op de vernielingen, die in het bos worden aangericht en riep hij de leerlingen op de plantengroei te sparen. Als herinnering aan deze dag ontvingen de hoofden der scholen een vaantje en de scholieren een reep cho colade. Namens de gemeente Axel sprak de heer C. Smies, waarnemend gemeentesecretaris, een kort dank woord. Coöp. Diepvries in Axel groeide snel Maandag hield de coöperatieve diep vriesvereniging te Axel een ledenver gadering in hotel „De Stadsherberg" te Axel. De leiding van deze ledenverga dering was in handen van de voorzitter, de heer J. de Pooter, die in zijn openings woord de snelle groei schetste van de nas enkele jaren oude vereniging. Hij ichtte dit toe aan de hand van het feit, dat zowel de capaciteit van het gebouw als van de motor momenteel ten volle wordt benut. Slechts voor enkele perso nen bestaat nog de mogelijkheid om deel te nemen in de coöperatie en zo doende te profiteren van het nut van de vereniging. Zowel uit het jaarverslag van de secre taresse. mevrouw Verstraten-Scheele, als van de penningmeester, de heer W. van Cadsand, bleek, dat de vereniging kan terugzien op een gunstig jaar. De kascommissie, bestaande uit de heren S. de Putter en J. Verplanke, deelde mede, dat bij de penningmeester alles in orde was bevonden. Tijdens de vergadering deelde de voorzitter mede, dat als ge volg van de gunstige resultaten van de vereniging, de prijs voor het huren der koelcellen een verlaging zal onder- ~aan. !ij acclamatie werden tot bestuurslid herkozen mevrouw Verstraten-Scheele en de heer A. Heijens. De heer C. Ver hulst was niet herkiesbaar als lid van de commissie van toezicht en in zijn plaats werd gekozen de heer J. Tollenaar te Sluiskil. De heer J. de Pooter sloot hierna de" ledenvergadering met een kort dankwoord tot de aanwezigen. Winst uoor Dow-team Maandag 13 april jl. speelde het elftal van Centrale Veldpostdienst f.e Axel een wedstrijd tegen een elftal samengesteld uit personeel van Wilton Feijenoord te Schiedam, firma Van Essen te Naald wijk en Werkspoor te Utrecht. Het ge combineerde elftal tapte uit een ander vaatje dan in de voorgaande wedstrijd tegen het elftal, samengesteld uit ge meente-ambtenaren. De douane-ambte naren zagen geen kans om tot winst te komen en moesten de zege laten aan hun tegenstanders. Uiteindelijk werd de uit slag 64. Mogelijk wordt nog deze week een derde wedstrijd gespeeld. Wedvlucht van De Verwachting De postduivenhoudersvereniging „De Verwachting" te Axel organiseerde een wedvlucht vanuit Doornik. Er waren 46 duiven. De snelste duif bereikte 1921,3 meter per minuut. De uitslag was: 1. E. van Dorsselaar; 2. en 3. A. Peersman; 4. Th. Vink; 5. en 7. D. Hooles; 6. R. Harms; 8. M. Diele- man; 9. en 10. A. Schoot. Dinsdagmorgen vroeg is door een defect aan een pomp de kelder onder de water toren te Oostburg geheel volgelopen met water. Met behulp van de brandspuit van de Oostburgse vrijwillige brandweer kon het overtollige water uit het sous- terrain worden gepompt. Luchtbuksvereniging won in Knokke Maandagavond trok de Oostburgse luchtbuks schietvereniging „De Tref fers" op volle sterkte naar de Belgische badplaats Knokke om daar op vriend schappelijke wijze de „geweren" te kruisen met de leden van de vereniging „Oud Knokke". Zoals in zovele vooraf gaande wedstrijden tegen andere tegen stander s moesten ook nu de Knokkena- ren de trefzekerheid van de Oostbur gers ervaren. Na een zeer spannende en niet minder sportieve strijd werden de Oostburgse schutters met 1522 tegen 1397 punten overwinnaars. De uitsla gen van de partijen KnokkeOostburg waren G. TemmermanA. Beerens 126131 0. DreypontW. de Schrijver 126124 M. MeijersR. Benjamins 120124 R. DumolijnP. B. Bruggeman 120122 A. WullemanA. Buijck 117122 G. de SmedtA. de Poorter 108122 J. SusanneL. Willems 107120 R. Tex—L. F. Verhulst 107—116 G. ArdeonisJ. de Groote 107111 R. MaeneG. de Groote 92109 Mevrouw TexA. Sanderse 90109 J. UitterwillegheA. J. Triou 90106 R. Reehert—H. Vis 87—106 De returnmatch wordt op maandag 20 april te Oostburg gespeeld. CLINGE Wedvlucht van „De snelle duif" De postduivenhoudersvereniging „De snelle duif' 'te Clinge organiseerde met 50 oude duiven een wedvlucht vanuit Quivrain. De eerste duif haalde een snel heid van 1612,52 meter per minuut. De uitslag was: 1. P. Bolsens; 2. T. v. d. Velde; 3. en 5. I. Bracke; 4. A. Potter; 6. en 9. A. Claus; 7. J. Pilaet; 8. Th. van Goethem; 10. M. Willaert. Uitslag van de wedstrijd met jaarling- duiven, snelheid eerste duif 1498,28 m. p. m. 1. V. Willaert; 2. E. Pilaet; 3. E. Verstraeten. LAMSWAARDE Boogschieting te Lamswaarde De sociëteit De Vrede te Lamswaarde neergehaald Lamswaarde; de le zijvogel door P. de Smit uit Terhole en de 2e zij vogel door P. v. Driessche uit Lamswaarde. De schutters L. Fassaert, P. Schelfhout en C. Verschuren konden elk twee zijvogels neerhalen. GROEDE Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Strijd in vrede" te Groede hield de zer dagen een vlucht vanuit Moes- croen. De snelheid van de eerste duif was 1610 meter per minuut. De uit slag was: 1 en 6 L. v. d. Wege, 2 en 5 J. de Roeck, 3 en 8 Joh. v. d. Wege, 4, 9 en 10 J. van Haneghem, 7 J. Versprille. Kamperen buiten terreinen in beperkte mate mogelijk Naar aanleiding van de nieuwe kam- peerverordening die zoals wij reeds meldden de gemeenteraad van Re- tranchement heeft vastgesteld, infor meerde de heer J. F. Kornelis (p.v. d.a.) tijdens de maandagavond ge houden raadsvergadering, of kampe ren buiten de kampeerterreinen nog geoorloofd is. Dit blijkt nog in beperk te mate mogelijk te zijn in bepaalde gevallen, mits daarvoor goedkeuring' is verkregen van b. en w. Op een door hem gestelde vraag vernam de heer J. P. Versprille (p.v.d.a.) dat het aantal kampeerders op één terrein ge bonden is aan een maximum, dat door b. en w. bepaald wordt. Naar aanleiding van door de heren Chr. A. Lauret. (g.b.) en S. van de Sluis (a.r.) gestelde vragen werd be sloten ook van door de raad bespro ken geheime punten notulen aan de leden toe te zenden. De voorzitter deelde mede, dat mevrouw S. van Langevelde-Lako te Cadzand door b. en w. is benoemd tot tijdelijk hand- werkonderwijzeres aan de openbare lagere school te Retranchement. De zo juist ontvangen regeling voor een gemeenschappelijke ophaaldienst van huis- en straatvuil in West Zeeuwsch- Vlaanderen zal in een volgende zit ting aan de raad worden voorgelegd. Een verordening, regelende het pre miesparen voor het gemeenteperso- neel werd vastgesteld. Op verzoek van het Oranjecomité werd voor 1964 een subsidie van 100 verstrekt voor het organiseren van een oranjefeest voor de jeugd op 30 april a.s. Op voorstel van de A.N.W.B. werd besloten aan de Oude Tol twee voorrichtingsborden te plaatsen. De kosten zullen 593,21 bedragen. Be sloten werd de ministeriële salaris maatregelen voor 1964 van overeen komstige toepassing te verklaren voor het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. De subsidie voor 1964 voor de stichting lager land- en tuinbouwonderwijs West-Zeeuwsch- Vlaanderen werd van 25 verhoogd tot 37,50. Bij de rondvraag deelde de voorzitter op een vraag van de heer Lauret me de, dat het onderhoud van de weg Re- tranchement-Cadzandhaven in handen is van het Waterschap, De heer Lau ret wees op de gevaarlijke situatie bij het kruispunt te Terhofstede. Dit heeft de aandacht van b. en w. De aldaar aanwezige heg dient ingekort te wor den. Op een vraag van de heer Kor nelis deelde de voorzitter ten slotte mede, dat alle leden van de commis sie woonruimtewet hun herbenoeming hadden aanvaard. ZAAMSLAG Eerste elftal speelt niet op 30 april De voetbalvereniging Zaamslag zal dit jaar geen gevolg geven aan het verzoek van de Oranjevereniging, om op 30 april (koninginnedag) het eerste elftal een voetbalwedstrijd te laten spelen. Het bestuur is tot dit besluit gekomen, omdat er redelijke kansen bestaan op een afdelingskam pioenschap. Het eerste elftal zou dan binnen een bestek van twee dagen twee wedstrijden moeten spelen. Het risico van blessures wordt daarmee onnodig vergroot. De secretaris van de v.v. Zaamslag. de heer J. de Pooter. zal er nu voor zor gen, dat een zo sterk mogelijk reserve- team in het veld kan komen tegen een elftal van de Nederlandse stikstof mij. in Sluiskil. Burgemeester J. van Wijk heeft tevens geen toestemming gegeven aan de „Ju- lianaruiters" voor een demonstratie op het gemeentelijk sportterrein. Het ge vaar voor de grasmat is te groot, zo meende de burgemeester. De demon straties zullen nu gegeven worden op een weide van de heer J. de Klerk. De Z.A.V.O. zal in de onmiddellijke nabij heid een braderie houden. Via een fol der zal het bestuur van de Oranjever eniging nu spoedig het definitieve pro gramma bekendmaken. HOOFDPLAAT Wielercomité Hoofdplaat koos nieuwe voorzitter Dezer dagen vergaderde het wielercomi té „Hoofdplaat" in het café van de heer Joh. Martens. In deze vergadering werd bij enkele kandidaatstelling tot voorzit ter benoemd de heer P. Temmerman, in de vacature ontstaan door het bedan ken van de heer Th. de Poorter, thans wonende te Terneuzen. Voorts werd ge sproken over de organisatie van de wie lerwedstrijd voor amateurs op zondag 10 mei a.s. Ter dekking van de hieraan verbonden kosten zal een lijstcollecte on der de inwoners worden gehouden. HOEK Twee huizen te Hoek openbaar verkocht Notaris K. J. Hoving te Terneuzen heeft dinsdagmiddag in café ,,'s Lands Welvaren" in Hoek twee woonhuizen openbaar verkocht. Het huis met erf en tuin Oud-Vlissin- gen 14 van de erven mevrouw J. E. Deij-Meertens bracht 2700 op. Koper werd de heer F. van Drongelen te Hoek. Het huis met erf Langestraat 36 werd voor 4100 verkocht aan de heer L. Dieleman te Zuidzande. Zaterdag 25 april „Besmette zone" in Braakman De kring Zeeuwsch-Vlaanderen van de bescherming bevolking gaat op za terdag 25 april een grootscheepse pa raatheidsoefening houden. Het is eigenlijk een soort mobilisatie-oefe ning, waarmee men wil onderzoeken hoe lar.g het duurt, voordat een B.B.- kring in staat is daar, waar nodig, bij stand te verlenen. Dergelijke oefenin gen zullen op last van het ministerie van binnenlandse zaken voortaan in alle B.B.-kringen van Nederland wor den gehouden. In Zeeuwsch-Vlaande ren zullen ongeveer 350 mensen hoofdzakelijk noodwachtplichtigen en enkele vrijwilligers bij de oefening orden betrokken. Bij de oefening worden voorts inge schakeld de brandweer van Terneu- en 4 blus-eenheden van Hoek, Vo gelwaarde, Sas van Gent en Koe wacht. Verder een aantal onderdelen de geneeskundige dienst en red dingsdiensten uit verschillende plaat sen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De co lonne, bestaande uit drie pelotons, be gint om 9 uur 's morgens met het laden van de diverse voertuigen. Er zijn in die colonne namelijk 24 magi- rus-diesels, verbindings- en verken ningswagens en diverse organieke midelen. Om 10 uur wordt de colon ne in Hoek geformeerd. Vandaar t trekt men naar de Braakman, waar zich een „besmette zone" bevindt, een radio-actief terrein. Na de Braakman splitst de colonne zich in drieën, waar na de pelotons zich begeven naar Breskens, Hulst en Sint-Jansteen, waar ook rust- en lunchpauzes zul len worden gehouden. In de middag uren komen de drie pelotons terug in Terneuzen, waar de paraatheidsoefe ning wordt beëindigd. De oefening zal onder meer wor den bijgewoond door de commissa ris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en door hogere B.B.-ambtenaren uit Den Haag. Voorts zijn uitnodigingen verzonden naar alle burgemeesters van Zeeuws-VIaamse gemeenten en naar diverse Zeeuwse autoriteiten. Supportersvereniging Tholense Boys besprak misverstanden Dezer dagen hield de supportersvereni ging van Tholense Boys een vergade ring ln café van Broekhoven te Tholen. Deze vergadering was hoofdzakelijk bij eengeroepen, om enkele belangrijke p" ten te bespreken, daar gebleken dat niet ledereen precies op de hoogte was hoe deze supportersvereniging nu In feite werkt. Velen zien het als een onderdeel van de voetbalvereniging. De voorzitter bracht ln een korte uiteen zetting naar voren, dat dit een misver stand ls. Een supportersvereniging in een zelfstandige vereniging, maar draagt een bepaald vast bedrag af aan de voet balvereniging, waardoor deze leden dan vr|Je toegang op het terrein hebben. Dit nu wilden enige leden anders hebben. Gewoon op het veld betalen ls volgens deze leden beter. De voorzitter zette uiteen dat in een bespreking met het bestuur van de voetbalvereniging deze zaak is besproken. Het bestuur van Tho lense Boys behoudt liever haar vaste bijdrage. Berekend Is dat men met het vaste bedrag beter af is. Uit de vergade ring kwam echter toch de dringende vraag de financiële positie te verbeteren, daar men niet voldoende activiteiten kan ontwikkelen. Een voorstel om op korte termijn een bazaar te organiseren zal het bestuur nader bekijken. Ais dit door gang kan vinden, zal deze bazaar op vrijdag 24 en zaterdag 25 april worden gehouden. Hierna kwamen nog enkele andere punten in bespreking. V KI LING GOES. IS april. Kropila 1 24-27. C 1 10-18. RadlJ* 1 IS—22. 2 IS—19. Brldori) 1 8-20. 2 0—10. Andijvie 1 115—123, 2 101. Prei A 1 bb-O). A 2 M. Witlof A 1 7590. A 2 66-81. B 1 58-84. B 2 4400, afw. 23-52. Sjrtnaile 1 99—114, 2 28. Lamsoren 1 110—119. Rabarber 1 SI—67. Aard appelen 10. Utei» 2 11—12. afw. 6—11. VEILING MIDDELBUG. 15 april. Jonathan 2 70-75 59. 65-70 56, 60-65 51. Winston 60-65 50—51. Sla 13—22. Sla C 6—12. Rabarber 28 —40. Rode kool 17—23. Prei 48—64-1 AndMvIe 99—129. Spinazie 80—127. Witlof 77—112. Radijs 11—28. Sla export 1719.90. VISMIJN COLWNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 539 kg, 140— 210. Schur 2 kg. Bot 10 kg. Schol 19 kg. Wulken 7 kg. Onges. vis 9 kg. VEILING TERNEUZEN. Kropsla 1 23.70—26.10. 2 6.40—2.60. C 2 7—10. Knolselderij 11. Selderij 12-- 19. Radijs 31—36. Bintjes 1 8.20—9.50. Rode kool 24- 26. Breekpeen 615. Prei A 2 51—58, B 22—9.70. Spruiten A 2 90. Spinazie 1 90—102. Uien 2 17—19. Witlof A 99. A 2 48—85, B 78—97. D 2 67—77. afw. 47—72. Appelen: Golden Delicious 1 80 9093. 1 75 90—95. 1 70 90. 1 65 95-80, 1 60 65—66, 2 80 84—86. 2 75 85—86. 2 70 81—83, 2 65 70—71. 2 60 60—65 2 D 4345. 3 grof 57—59. fijn 31—34 Jo nathan 3 grof 47.60—4930. fijn Inspecteur reikte diploma uit Op „Toorenvliedt" te Middelburg De inspecteur van het landbouwonder wijs, ir. E. C. F. Bollen, heeft woens dagmiddag aan dertien geslaagden van de chr. middelbare landbouw school te Middelburg het diploma uit gereikt. Dat gebeurde tijdens een eind- les in het gebouw „Toorenvliedt", eindles, die het karakter droeg van een forumbijeenkomst: de leerlingen vormden het forum en inspecteur, di> recteur ir. H. Steur en de docenten aren de geachte vragenstellers. Direct na de opening van de bijeen komst door Zeeuwse C.B.T.B.-voor- zitter, tevens voorzitter van het schoolbestuur, gedeputeerde J. van den Bos, hield ir. Steur een inleiding over „Ontwikkelingen in de land bouw". Daarin wees hij op accentver schuivingen: eisten voor en na de oor log in de landbouw respectievelijk de teeltechnische zaken en de mechani- BRESKENS Jonggezellen hielden bal De Breskense „Jonggezellenvereni- ging" hield dezer dagen een bal in het Casino. Muzikale medewerking verleenden de „Hally Cats". Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Nog Sneller" te Breskens hield dezer da gen een wedvlucht vanuit Moescroen. De snelheid van de eerste duif was 1616 meter per minuut. De uitslag luidde: 1, 2 en 6 J. van Gijs, 3 J. Bui- ze, 4 J. van Gijs, 5 M. Guaars, 7 J. Dathijn, 8 J. Oostenbrugge, 9 W. Gne- kelberghe, 10 J. Guaars. KLOOSTERZANDE Autobestuurder verleende geen voorrang In de Cloosterstraat te Kloosterzande ter hoogte van de openbare school, vond een botsing plaats tussen een personen auto bestuurd door D. uit Kloosterzande en een personenauto bestuurd door E. uit Lamswaarde. De oorzaak was. dat E. links afsloeg, met de bedoeling de uitweg in te rnden van de kwekerij van de heer v. d. Z. Hij vezuimde daarbij voorrang te verlenen aan de hem van rechts naderende auto, bestuurd door D. Persoonlijk letsel kwam niet voor, doch beide auto's liepen ernstige schade op. WESTDORPE IJk en herijk maten en gewichten De herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen, zal voor Westdorpe plaatshebben op 12 mei a.s. Betrokkenen zullen de maten, gewich ten en meetwerktuigen kunnen aanbie den in het Verenigingsgebouw te Sas van Gent. Inentingen De kleuters te Westdorpe, die geboren zijn in 1959, zullen in 1964 1 injectie D.T.P. krijgen. De schoolkinderen van het eerste, tweede en derde leerjaar der lagere school, krijgen een rappelinjectie met D.T.P. Deze Inentingen zullen plaatshebben ii het tweede halfjaar. SINT-JANSTEEN Reis voor bejaarden Het comité „Reis ouden van dagen" te St.-Jansteen organiseert ook dit jaar weer een reis voor bejaarden die tot de parochie van St.-Jansteen behoren. Op 17 juni a.s. vertrekken de oudjes met particuliere auto's naar Ronse en omstreken in België. De Belgische politie zal de colonne be geleiden door de steden die ze zullen passeren. KOEWACHT Wedvlucht van „Nieuw Leven" De postduivenhoudersvereniging „Nieuw Leven" te Koewacht organiseerde een wedvlucht vanuit Loochristie met 60 ou de duiven. De snelheid van de eerste duif was 1923,3 m. p. m. Uitslag: 1. L. Belaert, Zuiddorpe; 2. A. de Vos: 3. en 7. A. Rombout; 4. en 5. P. de Letter; 6. Th. Engels; 8. A. v. Rumste; 9, A. van Hooye; 10. H. Mannes. - Jaarling duiven: 1. en 9. P. de Letter; 2. H. Mannes: 3. W. Verbiest; 4. en 10. A. v. Hoojje; 5. F. de Maaier; 6. A. de Bock; 7. L. Belaert, Zuiddorpe; 8. R. Martens. GRAAUW Wedvlucht van „De Reisduif" De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" le Graauw organiseerde een wedvlucht vanuit Lochristie. Er waren 65 duiven, waarvan de eerste duif een snelheid van 1902.2 meter per minuut haalde. De uitslag was: 1. Ch. de Klerck; 2. P. de Caluwé; 3. A. van Wa terschoot; 4. en 8. P. Matthijssen; 5. en 9. A. Blanckaert; 6. G. v. Dalen; 7, J. v, Vliemberghen; 10.- B. Plasschaert. Burgerlijke stand HOEK. Geboren: Wilhelmlna d.v A Neels-de Footer. Catharina Maria d.v. C. J. Mieras-Delj. Janna Elisabeth Jozina d.v. J. Hamelink-van Xaten- hove. satie de aandacht op en valt in de laatste jaren het accent op de be drijfseconomische voorlichting, thans is het de mentaliteit van de boer die gunstig beïnvloed moet worden. Voor al de afzet is thans een probleem; produceren is niet zo moeilijk. Daar om worden aan het ondernemerschap van de boer hoge eisen gesteld. Bij de tendens naar concentratie zal de boer verstedelijken en thuis en daar buiten zij in tijd moeten verstaan. Nadat het leerlingenforum met als voorzitter Piet Scheele uit Wis- senkerke allerlei vragen rond de bedrijfsvoering op de boerderij had beantwoord ging ir. Bollen, die een grotere belangstelling voor het mid delbaar onderwijs constateerde, over tot het uitreiken van de diplo ma's. Feliciteren deden vervolgens de heer Van de Bos, ir. Steur, en de heren J. Bosselaar, voorzitter van de commis sie van toezicht, J. Blaas, namens de vereniging van oud-leerlingen, H. J. Ikkink, directeur van de coöperatie „Eiland Walcheren" en de heer J. Boudeling uit Anna-Jacobapolder, die namens de ouders een dankwoord sprak. Piet Scheele dankte eveneens directeur en docenten; allen ontvingen een boekebon. Twee boeken waren er r de beste leerlingen: Piet Allaart uit Ritthem en Krijn Wielemaker uit Koudekerke. Ten slotte werd hulde gebracht aan de heer Bosselaar, die, na de schoolvereniging vele jaren te hebben gediend, zijn taak als com missievoorzitter zal neerleggen. Geslaagden De namen van de geslaagden zijn: Piet Allaart, Ritthem; Cor den Boer, Zonnemaire; Jan Boudeling, Anna- Jacobapolder; Jan Brasser, Koudeker ke; Jan Cevaal, Grijpskerke; Leen Dalebout, Noordgouwe; Rinus Geel hoed, Nieuwdorp; Adri Geschiere, Grijpskerke; Piet Scheele, Wissenker- ke; Wim Verhagen, Koudekerke; Fien Verwijs, St.-Phïlipsland; Ko Wattel, Sint-Laurens; Krijn Wielemaker, Kou dekerke. Bevorderd werden (van klas I naar II): Piet Aarnoutse, Gapinge; Adri Abra- hamse, Serooskerke (W.); David Gi- deonse, Veere; Leunis Goedhart, Sou burg; Kees Houterman, Koudekerke; Jaap de Jager, Nieuwdorp; Frans Janse, Oostkapelle; Piet Janse, Ar- nemuiden; Piet Louws, Aagtekerke; Joop Marcusse, Kamperland; Jan Osté, Ritthem. NOORD-ZEELAND RAAD VOTEERT f 725 VOOR AANSCHAF TWEE POEDERBLUSWAGENS Bij de behandeling van de agenda is de raad van Middenschouwen dinsdag avond akkoord gegaan met een ge meentelijke bijdrage van 725 in de aanschaffingskosten voor twee poeder- bluswagens, die voor rekening van de gezamenlijke gemeenten op Schou- wen-Duiveland zullen worden gekocht voor 4000 per stuk. Het leek de bur gemeester onverantwoord hieraan niet mee te doen. De raad stemde voorts in met het be schikbaar stellen van gelden aan de School met den Bijbel in Kerkwerve voor de bouw van een rijwielberg plaats. Het juiste bedrag moet nog worden vastgesteld. De raad was ook bereid deze school financieel te steu nen bij de aanschaf van leermiddelen voor de vakken aardrijkskunde en na tuurkunde. Voor de aanschaf van enig meubilair voor de openbare kleuter school in Kerkwerve stelde de raad 413,05 beschikbaar. Het bejaarden comité in Kerkwerve zal voor 1964 een subsidie ontvangen van ƒ167,50, zo besloot de raad. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van G.S. waarin de gemeente erop werd gewezen, dat herzieningen van het uitbrei dingsplan volgens wettelijke bepa lingen in een dagblad dienen te worden gepubliceerd en niet in een vier maal per week verschijnend blad. De burgemeester noemde dit een voordeeltje voor de P.Z.C. De heer W. J. de Vrieze vroeg of de ze publikaties nu niet meer in de Zie- rikzeese Nieuwsbode zouden verschij nen. De burgemeester antwoordde, dat dit wél het geval zal zijn „Overigens weet jk uit ervaring, dat de P.Z.C. een prima blad is", zei Middenschou- ens eerste burger. Chr. gemengd koor in Oud-Vossemeer Het Ned. Herv. Kerkkoor te Oud-Vos- semec-r heeft dezer dagen besloten zijn grondslag te verbreden en het karakter aan te nemen van een Chr. gemengd zangkoor. Gehoopt wordt dat op deze wijze de weg wordt vrijgemaakt voor leden van ande re kerken. Zij kunnen zich als lid op geven bij de dirigent, de heer A. H. Rid derhof. of tijdens de normale repetitie, die volgende week maandagavond in het verenigingsgebouw wordt gehouden. VEILING ROTTERDAM. Aardappelen V-U. Andljrle I 114-125. 2 76- 113. Ho<le kool 7-24. 81a 15 op 25-23. 13-U 23—2«. 2A 18—21. IC 15—30. Stoolaia «-39. Spinazie 1 «5—117. 2 «5-92 Wltior IA 120— :*S. 2A 105—134. IB 111-134. 211 834-12Ï. Aard beien 18-23. per doos 140-170. Toir,iil«-n 1JO- 240. Komkommer» «0-70 97—801 50-60 bi, 4'J-SO 51, 35-40 47 30-35 38. 110 per kg. Frrl 34— 42 8eldertJ 7-9. Peteraelle 14 28 Hadijs WH- punt 20- 27. Grote peen 9—14 tlleïl 11-24. Uien gescbooDd 15. Rabarber 73—02. Aanvoer andijvie Vff.i kg. Aanvoer 61a 54.000 at Aan- ier apinazit 15.003 kg. Aanvoer witlof 12.000 Jonathan 1AA 72. IA «5-43. 1B 53-55. IC 42. 2A 55—, 2B 49. 2C 33. Ooiden Delicious 1AA 112. IA 97-105. IB SO-S4. IC 68-74. Rotterdam. 14 april 1964. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 april. Raapstelen 20—14. Witte kool 28-30. Rode kool 20—32. 8av. kool 28-22. Bpruiten 117. Waapccn 10—22. Ereckpoeri 8—20. Radijl 8— 18. Glas spinazie 60-76. Andijvie 130-142. Prei 30—46. Witlof 70-110. tflen 8 22. Rabarber 38—85. Aardappelen 8-16. Jonathan 90-78. Golden Dcllelova 80-10». KIEKNOTE RINGEN. Esernoterlngen van de codp. Wouwse melkin richting te Bergen op Zoom. Ingaande don derdag l« april 1964. Prljskl. 0 17 ct.. ld. 1 ld. 5 13 ct. VEILING KAPEI.LE. 15 april. Industrie- en Czportvelllng: Golden Delicious 80 106. 75 103-104 70 98. 66 84. 68—69 2 75 83-88. 70 78-88. 65 64—78. 60 51— 63. 2 D 42-58 3 grof 63-63. 3 fijn 33-92. Jonathan 2 75 58, 70 63. 65 53. 44, 2 D 38. 3 grol 35—43. 3 fijn 28-23. I 65 16. «alnt-Remjr 1 «5 77. Zoete Era gaard 3 grol Conferen ce 3 fijn 38. Gewone veiling. Kasaardbeien per doos van 2 ons extra 222-237. I SrT-217, 2 148-156. Kas- oardbelen per stuk: extra 20-21. 1 18-17. Groenteveiling. Kropsla 17—25. Spinazie 100— 106. Radijs 18—24. Stoofjla 48—54. Rabarber 39 —45. Uien 16. Prei 57-58. Sjalotten 53. Kroet- appcls 14—18. Rot vlek appel» 10—15. Eerste asperges voor 13 tot 13,50 per kg Aan de Bergen on Zoomse groente- en fruitveiling weraen woensdagmiddag de eerste asperges van dit seizoen aan gevoerd door de tuinder SuIJkerhutjk en Vermeer van de Heimolen. Ze werden gekocht door de handelaren De Bruijn en Nuyten voor f 13 tot f 13-50 per kg. Buurtleden huldigden Baby den Toonder Tydens de jaarlijkse feestavond heeft de buurtvereniging Nieuw Middelburg Baby den Toonder gehuldigd. Niet alleen om dat de heer Den Toonder 35 jaar musi cus en bandleider is, maar ook omdat b(j gedurende aile Jaren, waarin de buurt vereniging reeds bestaat, voor de buurt leden gespeeld heelt en het buurtorkest Eeleid heeft. e heer J. C. Wisse, de voorzitter van het buurtvereniglngsbestuur, bracht Ba by den Toonder voor zijn leiding van het buurtorkest harteljjk dank. Als be wijs van waardering overhandigde de. heer Wisse de jubilerende musicus een enveloppe met inhoud. De heer Den Toonder werd voorts nog gelukgewenst door de heer J. de Voogd, die sprak namens het gewestelijk arbeidsbureau te Vlissingen. Onder leiding van Baby den Toonder liet het buurtorkest ook deze avond horen, dat het tot alleszins aanvaardbare muzi kale prestaties in staat is. De bijdrage van het orkest werd door de buurtleden op bijzonder hoge prijs gesteld. Het verdere programma van deze feesb- avond vermeldde zang en schetsjes, die eveneens door de buurtleden verzorgd wpr/tpn „Kunst en Eer" gaat mee naar St. Hilaire Zierikzees Koninklijke harmonie „Kunst en Eer" zal de aanstaande pinksterda gen in het Franse St. Hilaire doorbren gen. Het korps vergezelt de sportdele- gatie en de afvaardiging van de ge meente Zierikzee naar de Franse stad orn er de traditioneel geworden sport- altwisseling mee te maken. De leden namen dit besluit deze week «Jdens een algemene vergadering In „Mondragon". Het gemeentebestuur van St. Hilaire heeft het korps voor de ze trip uitgenodigd. Dit in verband met het leggen van een eerste steen voor een nieuw stadhuis. De meerderheid van de leden verklaarde zich voor de Franse reis. De Zierikzeese delegatie zal vrij dag voor Pinksteren vertrekken en de dinsdag daarna terugkeren. In St. Hi laire zal „Kunst en Eer" verschillende festiviteiten mee helpen opluisteren. Op ae vergadering in ..Mondragon" bracht secretaris J. van Urk in zijn jaarverslag nog even de activiteiten van 1963 in herinnering. Het ls de bedoe ling. dat .Kunst en Eer" dit jaar In de zomermaanden evenals twee Jaar geleden weer een ledenwerfactie organi seert. In de bestuursvacature L. Broe- kema werd tijdens de vergadering nog niet voorzien. Woensdagavond is in „De Koren beurs" te Goes de KODAK-fototen- toonstellïng „Een nieuwe wereld van kleuren" geopend. De heer J. A. de Vries, directeur van KODAK-Neder- land opende de tentoonstelling. Hier na hield ae heer F. Veldman, reclame chef. een inleiding over de tentoon gestelde foto's. De collectie bevat naast werk van de Amerikaanse foto grafe Jeanette Klute nog stukken uit de collecties van onder andere Hol den. Montanus en Howick. Dieren, bloemen, schelpen, ook wel een land schap, dat zijn de onderwerpen, die Jeanette Klute aantrekken. Men kan veertig foto's van haar bewonderen. Deze reizende tentoonstelling heeft tot nu toe 35.000 bezoekers getrokken. Vooral amateurfotografen, want het is voor hen een leerzame expositie met artistiek hoogstaande werkstukken. Deze expositie is tot 19 april in ,.De Korenbeurs" te bezichtigen. Heden overleed in het rusthuis „Der Boede", onze beste tante en nicht, ADRIANA F. W. C. FRANCHIMON'T, in de ouderdom van ruim 89 jaar. Uit aller naam, J. J. C. Franchimont. Koudekerke, 14 april 1964. De teraardebestelling zal plaatshebben he den. donderdag 16 april 1964, te Koude kerke. 10.45 uur op de begraafplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19