PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT REGERING VRAAGT ADVIES OVER MINISTERIËLE VERANTWOORDELIJKHEID Meer dan 90.000 woningen in Eerste steen voor r.-k. bejaardentehuis Lewedorp Kamer achter schaart zich de regering Anti-inflatieplan in Brussel goedgekeurd MR. MARIJNEN TIJDENS IRENE-DEBAT: Prinses was door Mexicaanse president in uitnodiging betrokken BEMIDDELING AANGEBODEN IN ARTSEN CONFLICT Wijs besluit Demonstralie 207e jaargang - no. WAARIN OPGENOMEN DE MI D D ELBU RGSE, VLI SSI NG S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en Walstraat 68-60, tel, 2355 (b.g.g. red. 3508. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094 0 de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week 1 3647'3S43)Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078'31fi9. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. t dv. pr. 32 ct, p, mm. Min. p. adv. 4,80. Inges med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. 9,75 per kw.franco per post 10,— p, kw. Lo«se n 1. 6140 (b.g.g. red. 7853. Bdv. 5213); Oostburg: egel (min. 1,60). .Brieven bur. van dit blad" Woensdag 15 april 1964 Kijken voor de kunst Pagina 2 (Van onze parlementaire redacteur) De minister-president mr. Marijnen die eenzaam achter de regerings tafel gezeten de opmerkingen van de afgevaardigden over de laatste ontwikkelingen in de kwestie-Irene had aangehoord sprak er gister middag in de Tweede Kamer zijn voldoening over uit, dat nagenoeg de gehele Kamer zich achter de conclusies van de regering schaart, dat zij geen verantwoordelijkheid meer voor de woorden en de daden van prinses Irene kan dragen en dat de rijksvoorlichtingsdienst geen communique's, die van de prinses afkomstig zijn, meer zal doorgeven. Hij erkende de afgeleide verantwoordelijkheid van de ministers, dat is de verantwoordelijkheid voor de daden van de prinsessen, maar die verantwoordelijkheid kan slechts werken naar gelang van de omstandigheden. Ten aanzien van prinses Irene was het niet meer mogelijk. De minister-president deelde mee, dat de regering aan dr. Drees en aan prof. Oud gevraagd heeft haar intern te adviseren over de omvang en de werking van de ministeriële verantwoordelijkheid voor leden van het Koninklijk Huis. Ook heeft zij besloten de Raad van State hierover te horen. Het besluit, dat prinses Irene zou mee gaan naar Mexico was mede gegrond op de uitnodiging van de Mexicaanse presi dent, die de prinses hierin had betrok ken, aldus zette mr. Marynen uiteen. Bovendien was er al toe besloten vóór de recente ontwikkelingen. Zouden die ontwikkelingen er eerder geweest zijn, dan had de regering anders over liet meegaan van prinses Irene gedacht. Om aan alle geruchten hierover een eind te maken verklaarde de bewindsman dat de prins van Bourbon nooit verzocht heeft om mee naar Mexico te mogen gaan. Prinses later terug Wat het reizen van de koningin en prinses Beatrix in één vliegtuig betreft, merkte hij op, dat het niet juist is, dat vliegen grotere risico's inhoudt dan het verkeer over de weg. Intussen deelt het kabinet de bezorgdheid die blijkbaar bij het Nederlandse volk leeft. Prinses Beatrix blijft op 17 en 18 april nog in Ottawa. Zy keert dus een dag later naar Nederland terug. Van het bezoek van prinses Irene en de prins van Bourbon aan de paus wist de regering helemaal niets. Ook de ambassadeur bij het Vaticaan wAs er onkundig van. Bij particuliere be zoeken is het trouwens niet de ge woonte, dat de ambassadeur van het betreffende land wordt ingelicht en het ging hier om een particulier be zoek. Communiqué Van het op 7 april op Schiphol ver strekte communiqué, waarin mededelin gen werd gedaan, dat prinses Irene niet meeging naar Mexico, zei mr. Marijnen, dat het op het moment van het open baar maken aan de regering bekend was. De regering ging akkoord met de PREMIER KR0ES1TSJEW VERSCHEEN IN OPENBAAR Sowjet-premier Nikita Krocsjlsjew ver scheen gistermiddag te Moskou voor het eerst weer in het openbaar na het on juiste bericht van zijn „overlyden" van maandagavond. Hij begaf zich naar de Poolse ambas sade waar een receptie werd gegeven ter gelegenheid van het bezoek van een Poolse delegatie aan Moskou. De Rus sische premier wuifde met een brede gryns naar de nieuwsgierigen die zich voor de ambassade hadden verzameld. publikatie. Dit betekent niet, dat zij elk woord erin geheel voor haar ver antwoording zou moeten nemen. Voor het tweede communiqué, waarin de ko ningin en de prins meedeelden, dat zij met leedwezen van de beslissing van hun dochter hadden kennis genomen, droeg de. regering wel de volle verantwoorde lijkheid. „Geen boodschap aan" Men vroeg de minister, wat hij te zeggen heeft over het commentaar dat prinses Irene in Parys op het eerste communi qué heeft geleverd. De prinses liet weten, dat zy onder druk gestaan heeft en dat uit het op Schiphol verstrekte commu niqué dingen zijn weggelaten. De minis ter antwoordde: „Om het populair te zeggen: daar heb ik geen boodschap De opmerkingen, die gemaakt waren over het seniorenconvent verwees hij terug naar de Kamer. Dat is namelijk haar zaak. In elk geval heeft de voor lichting van dit convent de behandeling van de kwestie in de plenaire vergade ring niet in de weg gestaan. Wat de aanwezigheid van de ko ningin bij de huwelijksvoltrekking aangaat zei de minister-president, dat de regering van het begin af consequent op het standpunt heeft gestaan, dat de koningin niet bij po litieke demonstraties betrokken be hoort te worden. Dit standpunt neemt de regering nog in. We zullen nu de feiten maar moeten afwachten. Die zullen de doorslag geven. Hulde Ten slotte gaf hy zyn oordeel over de in den lande opgekomen wens om de koningin en de prins, als zij zaterdag in Nederland aankomen een grootse hulde te bereiden. Met eerbiediging van de ge voelens die velen bezielen drong de mi nister op matiging aan, aangezien in de ze zaak zo sterk persoonlyke verhoudin gen een rol spelen. Het is voor de ko ningin een zware tijd. Een uitbundige demonstratie, zei de bewindsman, zou wonden open maken, die wij allen de koningin zo graag willen besparen. Minister Bogaers aan Eerste Kamer In 1964, '65 en '66 6000 bouwvakkers vrij van dienst (Van onze Haagse redactie) De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid zal bij het na streven van zijn voornaamste doel stelling het bestlijden van het tekort aan bouwcapaciteit, speciaal gericht op de opheffing van de wo ningnood de vier hoekstenen van zijn beleid, zoals deze zijn uit eengezet in de bouwnota, onveran derd handhaven. Voor het jaar 1964 is zijn beleid erop gericht bo ven het aantal van 90.000 wonin gen uit te komen. Aldus deelt minister Bogaers mede in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begroting 1964 van zyn departement. Een der hoekstenen, zo zegt hij. is de verhoging van de sociale statu3 van dc bouwvakarbeider, die concreet gestalte heeft gekregen in de nieuwe bouw-c.a.o. Het werknemersbestand is zich gunstig blijven ontwikkelen: in de woningbouw werkten per 1 oktober 1963 (9.900 werknemers, tegen 70.000 per 1 oktober 1962. Dank zij een verbetering van de loondervingsvergoeding op de centra voor vakopleiding voor volwassenen zijn met deze opleiding voor de bouwvakken goede resultaten geboekt: van maart 1963 tot maart 1964 nam het aantal cursisten met 50 procent toe. Bij de toewijzing van de woningcontin- génten is een nieuwe verdelingsmetho diek ingevoerd, waardoor het toewij zingsbeleid is afgestemd op capaciteits- en produktieoverwegingen. Voorts zijn een aantal maatregelen ge troffen, die beogen de efficiënte woning- houw een optimale kans te geven, als mede maatregelen ter bevordering van de „produktiestromen" in de woning bouw. De voortgang van de produktiestromen zal zo nodig worden verzekerd door het verlenen van contingentsvoorschotten MINISTER ANDRIESSEN ZEER VOLDAAN RAPPORT AAN EUROPESE COMMISSIE OVER DE UITVOERING De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap heeft gisteren in Brussel het economi sche programma van de Europese commissie met maatregelen tegen het inflatiegevaar goedgekeurd. Dp ministers van de zes E.E.G.-landen hadden reeds maandag in beginsel hun instemming betuigd met de grote lijnen van de voorstellen van de Franse vice- voorzitter van de commissie, R. Mar- jolin. Gisteren werd het programma ter goedkeuring aan de ministerraad voorgelegd, nadat de Europese commis sie er maandagavond aan de hand van de wensen van ieder der zes landen een aantal wyzigingen in had aangebracht. Zeer voldaan De Nederlandse minister van econo mische zaken. prof. J. E. Andriessen, toonde zich na afloop van de verga dering van de Europese ministers zeer voldaan over het besluit. Hij noemde het een „eerste stap op het vlak van een gecoördineerde conjunctuurpoli- tiek" in de E.E.G. De grote betekenis van het pro gramma, dat in de vorm van „aan bevelingen" was ingediend en dus geen bindend karakter voor de lid staten heeft, is geaccentueerd door het besluit, dat over twee maanden de Europese commissie moet worden ingelicht over de vorderingen, die met de uitvoering zijn gemaakt. Dit maakt het voor de E.E.G.-landen moeilijker zich aan de realisatie van het programma te ontrekken, een punt dat vooral voor Nederland zwaar woog. Minister Andriessen noemde als be langrijkste punten van het programma de bepaling, dat de overheidsuitgaven „voor zover mogelijk" jaarlijks met niet meer dan vijf procent mogen stij gen en de bepaling, dat een inkomsten- politiek dient te worden gevoerd, waarby het nationale inkomen parallel loopt met de reë.le stijging van de pro- duktie per hoofd van de bevolking. Bouwprogramma Een voor Nederland belangrijke wijzi ging in het programma is dc bepaling over liet voorkomen van een inflatoire druk door het bouwprogramma. In het nieuwe artikel daarover wordt gezegd, dat rekening zal worden gehouden met de bijzondere omstandigheden, die een streven naar een uitbreiding van de bouwcapaciteit noodzakelijk maken. Aan 6000 werknemers in de nieuw bouw van woningen, die in 1964, 1965 en 1966 onder de wapenen zouden ko men zal vrijstelling worden verleend. „Produktiestromen' en extra toewijzingen. Er zijn produktie stromen in uitvoering of in voorberei ding in onder meer Delft, Vlissingen, Deventer, Hengelo, Apeldoorn, Nijme gen, Arnhem. Middelburg, Zeeuwsch- Vlaanderen, Oosterhout, Breda en Steen bergen en omliggende gemeenten, aldus de minister. 14.000 gulden-woningen Op het gebied van de activering i potentieel aanwezige bouwcapacitei ten zijn belangrijke resultaten be reikt. In dit verband kunnen worden genoemd de zogenaamde 14.000- woningen en vryetijdswoningen, die in de ongesubsidieerde sector boven (Zie slot pag. 3 kot. 2) Mitiister-prestdent Marijnen achter de regeringstafel. De voorzitter van de Belgische se- i enkele ministers van 1 staat "Drees en Oud zullen met de raad van state dc regering intern van advies dienen over omvang en wer king van de regeringsverantwoorde lijkheid voor daden van leden van het Koninklijk Huis naast de koningin. Dat !h het (niet onbelangrijke) nieuws dat het tweede Irene-debat in de Twec- -. c,. - c, de Kamer gisteren heeft opgeleverd, naat, de heer Paul Struye, neeit De jongste ontwikkelingen rond de zich gisteren voorshands infor- loving Van prinses Irene hebben enk i I iii zaken losgewoeld, waaraan men vroe- meel ter beschikking gesteld om „er 6t Vf;orby i» gegaan, or minder in het artsenconflict te bemidde- zwaar heeft getild dan op dit ogen- len. mite alle partijen het daar-fe,^ ff' mee eens zijn. lijk (le vraag welke werking de rege ringverantwoordelijkheid heeft voor De senaatsvoorzitter had kritiek op daden van gezinsleden van dc koningin, de overhaaste behandeling van dealsmede de omstandigheid dat de. nieuwe ziekte- en invaliditeitswettweede troonopvolgster zich feitelijk verleden jaar in het Belgische par-wél van de Nederlandse zaak r.eeft loment. Daardoor, zo meent hij.losgemaakt .maar dat zij niettem n tot zijn onvoldoend doordachte regt- haar huwelijk tweede troonopvolgst r lineen eemaakt die mede tot het1 D>' ••<'n>i"tutie van het konlnk- SSm'mSS: De Teer SI,ïfi\<4 «'"l «F™»** stemde indertijd tegen het wetsont werp. actuele problemen: zij zwijgt over de af geleide verantwoordelijkheid, zij geen andere mogelijkheid de al biedt afstand >p de troon te effectu eren dan door het nalaten toestemming voor een huwelijk te vragen, of te ver lenen. De meesten der opgeroepen reserve officieren onder de stakende Bel gisteren danig verguld met de mo- ben, na een felle vergadering in een der hotels aldaar, gistermiddag op last van het stakingscomité uit I rT-ierecbt heeft de regering het be- Brussel hun vertrek naar Belgié j glujl eenomen zich te" dien aan- voor minstens 24 uur uitgesteld. zien tP laten adviseren. Trouwens. Gistermorgen was reeds een klein vroeger 0{ jater zouden deze punten aantal vertrokken. Alle overige op- toch aan de orde zijn gekomen. De geroepenen hadden hun kamers verloving van prinses Irene heeft beide reeds opgezegd, hun rekeningen be- kwesties weliswaar in een acuut sta- taald en hun koffers gepakt. Zij dium gebracht, reeds eerder hadden ze keerden in de namiddag onver-I echter hier en daar vragen opgeroe- wachts terug in de door hen vaar- pen. We herinneren met wel gezegde hotels. discussies, enkele jaren geleden aan de rond Valkenburg Bernhard in zijn ge- I j^AhtliiK i autoriseerde hirierafie .autoriseerde biografie In het stakingshoofdkwartier van de. en rond de nogal kernachtige uitspraak over een ano nieme ambtenaar van buitenlandse za- artsenfederatie in Brussel was men bisteren danig verguld met de mo rele steun voor de strijd om de principes (over staking werd niet gesproken) van de Franse artsen- conferedatie, van een Duitse huis artsenvereniging en van de Duitse Hartmannbund van specialisten. Van deze zijde is hulp geboden aan Belgische artsen, die door de sta king in moeilijkheden zouden ko- Duizend doden bij wervelstorm in Oost-Pakistan Vlees van kadavers in consumptie gebracht de nacht ken. Ook in die gevallen is de vraag gesteld hoe het met de verantwoor delijkheid van de regering staat: kan zij worden afgeleid uit de grondwette lijke bepaling dat de koning onschend baar is en de ministers verantwoor delijk of niet? De recente gebeurtenis- hebben bovendien aangetoond dat feite geen afstand kan doen. maar slechts daartoe ge raakt door een huwelijk zonder toestem ming van de Staten-Generaal. een be perking van menselijke vrijheden be tekent. Er is tegenwoordig nogal eens sprake van ..moderne opvattingen rond de monarchie", maar dat betekent, dachten wij, óók dat de leden van het regerend huis een zekere vrijheid en daarmee tevens het recht moeten heb ben zélf het ogenblik te bestemmen, waarop zij geacht wensen te worden •D.) van het ministerie van landbouwniet langer in aanmerking te komen en vissery in samenwerking met de voor troonsopvolging Afgezien nog veterinaire inspectie van de volksge- van de overweging, 'dat óok voor re- zondheid een inval gedaan in een land-1 gering en Staten-Generaal een situatie bouwbedrijf je van de twee gebroeders j denkbaar is die het vervallen-verklaren Gevreesd wordt dat de wervelstorm die Zwartebroek, gemeente Baroe-Van deze rechten noodzakelijk maakt, zaterdag over Oost-Pakistan trok aan ^e'd> waar de kadavers en delen van wij erkennen echter: het gaat hier om t.pnfaiipn ook zeer delicate kwesties, waarin slechts met grote zorgvuldigheid mag worden gehandeld. Juist omdat hier het be staan van de monarchie in het geding is, valt het zo bijzonder toe te juichen. lusLa» nu» veld, waar de kadavers bijna duizend mensen het leven heeft tientallen gestorven kalveren gekost. De cycloon heeft een gebied van varkens werden aangetroffen, van ruim 250 vierkante kilometer in het De gebroeders M. bleken deze kadavers district Jessore verwoest. *- J-*- -- Volgens eerdere berichten werden 25 dorpen met de grond gelijk gemaakt toen de cycloon met snelheden van 230 kilometer per uur over het gebied trok. Ooggetuigen hebben meegedeeld dat in het dorp Bhananipoe 300 van de 400 in woners zijn omgekomen. Vele plaatsen zijn na de verwoestingen die de wervel storm heeft aangericht ontoegankelijk geworden. Er worden echter verwoede pogingen gedaan de wegen vrij te ma ken om de getroffen gebieden te kunnen bereiken. een tussenper soon te Amersfoort werd verkocht, die dit „vlees" tegen „concurrerende" prijs aan consumenten heeft afgezet Het aangetroffen destructiemateriaal dat de regering zich door de ministers van staat Oud en Drees laat advise ren. Zij hebben het land gedurende vele jaren op de hoogste posten ge diend, zij hebben beiden haast een mensenleven lang het parlementaire DOOR MR. DR. A. J. J. M. MES waaronder een half vergaan varken spel bedreven en beiden ook zijn zij is in beslag genomen. 1 vervuld van een groot respect voor de De officier van justitie te Utrecht isgrondregelen van het staatsbestel, zo- van een en ander in kennis gesteld. Het als die in constitutie zijn neergelegd. -jJ* s"J-Zelden in de geschiedenis van ons ko ninkrijk is meer inhoud gegeven aan het (over het algemeen de laatste tien tallen jaren niet al te functionele) ambt van minister van staat, dan door dit regeringsbeleid. Een wijs besluit. aard proces-verbaal opgemaakt. Oorkonde in de muur gemetseld Het rooras-katholiek bejaarden tehuis voor westelijk Zuid-Beve- land heeft zijn „eerste steen". Mr. dr. A. J. J. M. Mes, twintig jaar geleden de initiatiefnemer voor dit plan, hanteerde dinsdagmiddag voor dat doel de troffel op het bouwterrein te Lewedorp. Met rondom zich het gezelschap geno digden, dat de plannen naar de huidige situatie heeft zien groeien, markeerde de gedeputeerde het „bovengrondse begin" van de bouw van het bejaardentehuis. Hij depo neerde ook een oorkonde, waarin dit feit vermeld was, in een ruim te om die te laten inmetselen. In hotel „De Goede Verwachting" had zich het voorspel tot deze daden af gespeeld. „Een beetje officieel", zoals voorzitter mr. H. Somers van het stichtingsbestuur „r.-k. Bejaarden tehuis Zuid-Beveland West" zei, toen hij „de werkers van het eerste uur, de werkers van nu en de werkers van de toekomst" verwelkomde: het stichtingsbestuur met onder meer de vroegere voorzitter de heer Th. An- I driessen, burgemeester van Oud- Gastel, de architect en de aannemer en het gemeentebestuur van 's-Heer- Arendskerke. Het deed mr. Somers genoegen, dat de stichting, een paar maanden nadat de bouw begonnen was, reeds de eerste steen kon leggen. Bijzonder verheugd was hij ook, dat mr. Mes tot deze bande- ling bereid bleek. „U hebt in het ver leden figuurlijk de eerste steen voor het bejaardentehuis gelegd, U mag het nu letterlijk doen", zo zei hij. De voorzitter attendeerde voorts op de moeilijkheden „er zijn wat zuchten geslaakt!" voor de bouw van het tehuis van start kon gaan. Maar hij toonde zich toch ook zeer erkentelijk voor de hulp, die men heeft gekregen, onder meer van de gemeente 's-Heer-Arendskerke. Nadat mr. Mes zijn officiële daad onder een vrolijk wapperende driekleur had gesteld, richtte hij nog een korte toe spraak tot de genodigden. „Het is een project, dat mij erg ten harte gaat", zo verzekerde de heer Mes, die eraan her innerde, dat bijna 20 jaar geleden de eer ste bespreking over een algemeen be jaardentehuis onder r.-k. beheer in West Zuid-Beveland is gevoerd. Een moeilijk punt was vooral de plaats, waar het tehuis zou moeten komen, zo bleek uit de woorden van de heer Mes. „De keuze viel ten slotte op Lewedorp. Ik ben er van overtuigd, dat deze keuze goed was", aldus de heer Mes. Burgemeester D. M. Ver met sprak daarna woorden van felicitatie namens het gemeentebestuur van 's-Heer-Arendskerke. 54 bedden aannemer C. Priem uit Lewedorp naar s een ontwerp van architect J. C. P. Loo- S nen uit Breskens. Het krijgt een capaci-|< telt van 54 bedden. Het plan is, dat het gebouw volgend voorjaar in gebruik Jï wordt genomen. Het tehuis krijgt op vier echtparen- i; kamers na, éénpersoonskamers met eenli eigen toilet. Het gebouw wordt neerge- zet in de vorm van een T: de langste vleugel is 56 bij 13 meter, de korte 32 bij 7 meter. Bij het gebouw komt een I Mr. drA. J. J. M. Mes rechtsge knield) heeft dinsdagmiddag de eer ste steen gelegd voor het nieuice r.-k. bejaardentehuis voor West- Zuid-Beveland te Lewedorp. Mr, Mes werd bij deze daad geassisteerd door de architect, de heer C. P. Loonen uit Breskens. Foto P.Z.C.I Met grote instemming maken wij ge wag van het ernstige woord van minister-president Marijnen over eventuele demonstraties van aanhan kelijkheid en trouw bij de terugkomst uit Mexico van koningin en prins. De minister-president drong aan op ge matigdheid en wees er op, dat een te uitbundig vertoon bij de koningin die als moeder zware weken heeft mee- gemaakt en nog meemaakt „won- den zou maken, die wij haar juist wensen te besparen". Wij hopen, dat dit i beroep van de minister-president zal worden verstaan en dat men inder daad niet zal besluiten tot wat men zou kunnen noemen een Malieveld betoging. Laten we reëel zijn: de rede nen voor een dergelijke betoging zijn allerminst imponerend, maar bovendien vinden zij hun oorsprong in het op treden van een lid van de koninklijke familie. Dat is een pijnlijke omstan- digheid. waaraan men niet voorbij kan gaar.. Indien er een demonstratie nodig is. dan menen wij, dat die zich in de eerste plaats zou moeten richten tot prinses Irene. Niet met optochten, spandoeken en soortgelijke middelen, maar bijvoorbeeld via een beroep door vooraanstaande Nederlanders op dit op hol geslagen, verliefde jonge meisje te doen' Een beroep namelijk om al haar invloed aan te wenden bij de familie en de beweging van haar aan staande man om af te zien van een demonstratieve bruiloft. Pas als zij deze familie en de bijbehorende bewe ging daartoe weet over te halen, zal hel mogelijk zijn voor haar moeder en vader haar bruiloft bij te wonen. Een dochter moet toch wel zoveel respect voor haar moeder hebben, dat zij alles op alles behoort te zetten, dat met name zij aanwezig kan zijn. En Irene weet: zodra er sprake is van enige Carlisten-demonstratie, za! het onve'r- jbiddelijk onmogelijk zijn voor haar ouders deze bruiloft mee te maken. I De heer Van Bourbon-Parma za! mis- schien kunnen begrijpen, dat in dat ge val ondanks alle gejubel van de Car- j listen zijn bruid Irene een zeer éénzame zal zijn: een meisje wier ouders in Ne derland moeten blijven omdat de waan (van de bruidegom het wil. Wij herha- Men: een zeer eenzame bruid. En daar om. zo er een demonstratie van Ne- j deriandse kant nodig is, dan kan het I slechts een beroep op prinses Irene j zijn om een dergelijk' verdriet haar i moeder en vader (en in wezen ook I haarzelf) te besparen. De prinses is I opgevoed in een land. waar' de stem van de vrouw even belangrijk is als Jlaat zij haar verloofde bij 10,5 meter, een keukenkamer. Het bouwterrein - 150 bij 125 eisen stellen. Misschien begrijpt hij dan. met daaronder de kelder, kamers voor meter is zodanig gekozen, dat er dat de middeleeuwen voorbij zijn. Het r.-k.-bejaardentehuis in Lewedorp het personeel, een eet- en conversatie-1 eventueel ook aparte bejaardenwoningen wordt gebouwd door het personeel van'zaal en ook een bibliotheek- en t.v.- op gebouwd kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1