Mej. Oudemans: 40 jaar ,Francaise' in Zierikzee gftitf MSI! Zierikzee Het gasten Hatfield eiland zien SERVIEZEN OE VEY MESTDAGH AGENDA NOORD-ZEELAND Toch viert Tholen koninginnedag BEZOEK BEURS Belgisch schip door natte deklast bijna gekapseisd MARKTBERICHTEN J.M.DEN00IJER UIT RENESSE OVERLEDEN WOENSDAG 15 APRIL 1964 WISSEL SCi-iO'JWEN PROVINCIALE Z B B U V 3 B COURANT Lerares Prof. Zeemanlyceum Vertrek komt na huldiging eind april in zicht F\e lerares Frans van het Pro fessor Zeemanlyceum in Zierikzee, mejuffrouw A. C. G. Oudemans (65) heeft in de ver streken veertig jaar van heel wat oud-leerlingen kinderen in de klas gehad. „Aan hun klein kinderen kom ik niet meer toe' zegt ze. „Het zou natuurlijk wel leuk geweest zijnMaar het zal niet meer gebeuren. Eind deze maand op woensdag 29 april aanstaande zal deze „Zierikzeese Frangaise" met haar zeldzame jubileum worden gehuldigd. En aan het eind van het cursusjaar trekt ze de deur van de school aan de Manhuis straat voor goed achter zich dicht. De „onherroepelijke" 65ste verjaar dag is voor mejuffrouw Oudemans vorig jaar op 7 november al gepas seerd. Maar het kwam wat ongeluk kig uit om er toen, juist in de loop van een schooljaar, mee te stoppen. Daarom besloot ze aan te blyven tot dat de eindexamens achter de rug zijn, totdat de grote vakantie aan breekt. En dat trekje by het vertrek van een lerares tien jaar lang ook conrectrix aan het Professor Zee manlyceum in Zierikzee typeert nu juist mejuffrouw Oudemans. De lera res Frans, die eigenly'k in heel haar carrière maar één baan heeft gehad en die daar van met moeite afscheid zal nemen. Een baan ook, waarmee ze in het begin van 1924 „dolblij" was. In het verhaal over haar leven bij het onderwijs heeft de lerares, die nu aan haar pensioen gaat beginnen, ons dat deze week in de leraarskamer van de school even duidelijk laten weten. Ze kwam in december 1923 in Den Haag klaar met haar studie voor de middelbare akte op een moment, dat leraarstekorten nog verre toekomst waren. Mejuffrouw Oudemans had al een paar maanden les gegeven aan de school die ze zelf in haar geboorte- bezocht. „En toen kwam ik in het voorjaar van 1924 naar Zierikzee. Het was de eerste keer, dat ik naar Zeeland ging", vertelt ze. „Ik heb erg geaar zeld om erheen te gaan. Niet omdat Schouwen-Duiveland een eiland was. Mijn vader was bij de marine en we woonden aan de zee, in Den Haag. Nee, het water was het niet. Wel het gebrek aan waterleiding en aan elek triciteit toen. Maar na veertig jaar hier in Zierikzee ben ik me toch wel Zeeuw gaan voelen'', voegt ze er be scheiden aan toe. Niemand aan het Professor Zeeman lyceum weet uit eigen ervaring meer van de historie van de school dan mejuffrouw Oudemans. Ze kwam al, toen alleen nog maar een B-afde- ling van de h.b.s. bestond. Een paar jaar later kwam daar de A-richting (de talenkant) bjj en dat had onmid dellijk invloed op het aantal lesuren, waarin de leerlingen zich met haar in de Franse taal en letterkunde ver diepten. Overigens is dat aantal in de loop van vier decennia nog a.1 eens uiteengelopen. De leerlingenbezetting, het feit, dat een directeur van de school zelf Frans doceerde en later haar functie als conrectrix hadden daarop invloed. Iejuffrouw directeuren aan de rijks h.b.s. van Zierikzee meegemaakt, onder wie de rector van het huidige lyceum, dr. J. J. Westendorp Boerma. En ze heeft Zierikzee buiten vakantierei zen om vele natuurlijk naar Frankrijk! alleen noodgedwongen verlaten: bij de evacuaties van de be volking in oorlog en ramptijd, 1944 KOFFIE- EN THEE- NU EERST KIJKEN BIJ Bellamypark 1/5-58 - Vlissingen Vlissingen Alhambra: The bridge on the river Kwai, 20 uur, 14 jaar. Concertge bouw: huishoudbeurs V 20, 14—17 en 19— 22 uur. Scheldekwartier: Voorlichtingsdag voor studerenden aan h.t.s., 9.30 uur. Doopsgezinde kerk: Zendingsfilm ..Zwart Goud". 19 30 uur. Souburg De Zwaan: Kindervoorstelling N.V.V.-besluurdersbond. 16 uur. Goes Grand: The bridge on the river Kwal. 20 uur, 14 Jaar. Zalen Juliana: Zeeuwse Horecabeurs, 10 uur. Bergen op Zoom Roxy: Barabbas, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De maagden van Rome, 20 Zierikzee had een prettige middelbare school voor mejuffrouw Oudemans. Het is eigenlyk overbodig om dat nog te zeggen. Ze heeft heel wat collega's zien komen en gaan. „Het is een klei ne school en dat maakt het les geven gezellig. Toen ik er kwam, zaten we met het leerlingental steeds rondom het „gros". Tegenwoordig zyn het er ongeveer 250, met drie eerste klas sen. Slaat de Franse taal bij de leerlin gen op Schouwen-Duiveland -iaan?" hebben we mejuffrouw Oudemans nog gevraagd. „Talen zijn hier in het algemeen wat minder ge wild", is haar antwoord na veertig jaar ervaring. „Men heeft meer voorkeur voor de exacte vakken. Bo vendien: Frans is voor de meesten een moeilijke taal. Maar ook een mooie taal", gaat ze onmiddellijk door. En de manier, waarop mejuf frouw Oudemans het doceerde, zal bij vele oud-leerlingen leuke, plezierige herinneringen hebben nagelaten. Dat er toch nog verschillende Zierikzeese scholieren Frans zijn gaan studeren heeft mejuffrouw Oudemans altijd „goed gedaan". De „Zierikzeese Frangaise" blijft niet op Schouwen wonen. Ze gaat terug naar de stad, die steeds een trek pleister voor haar is geweest. Naar Den Haag. „Ik heb er al een flatje gekocht", vertelt de lerares, die nu alweer zeven jaar in pension Van Leeuwen aan de Oude Haven woont. Maar voordat ze voorgoed ver trekt zal de school, zullen de oud- leerlingen haar huldigen. Op 29 april gebeurt dat. In de aula van het lyceum, waar ze zelf ook een afscheidsreceptie zal geven. MEJ. A. C. G. OUDEMANS ....naar Den Haag ZIERIKZEE Jaarvergadering Groene Kruis Het Groene Kruis van Zierikzee zal op donderdag 16 april a.s. haar jaarlijkse ledenvergadering houden in hotel Concordia. De vergadering begint om acht uur. De agenda vermeldt o.m. enkele jaarverslagen, verkiezing van bestuursleden en behandeling van de begroting voor 1964. Op koninginnedag zal er in Tholen toch nog het een en ander gebeuren. Nadat vorige week het bestuur van de Oranjevereniging moest besluiten geen festiviteiten te organiseren van wege gebrek aan geld en medewer king, besloot het afdelingsbestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer om op 30 april te voldoen aan de reeds lang bestaande wens eens een veilig- verkeersoriëntatierit voor de jeugd te houden. Met medewerking van enkele andere verenigingen is er nu voor die dag nog iets georganiseerd, waaraan zowel jong als oud actief kan deelnemen. Morgens om 10 uur wordt er nu dus een oriëntatierit voor de jeugd van tien jaar en ouder gehouden, georga niseerd door het Verbond voor Veilig "Verkeer. Gelijktijdig is er voor le jeugd van 6-10 jaar een dobbelsteen- spel. Dit organiseert de jongensclub Tholen. 's Middags zal er een oriën tatierit zijn voor auto's, motoren, scoo ters en brommers. Deze zal om twee' uur starten vanaf hotel „Zeeland' de Haven te Tholen. Om vier uur zal er op het gemeentelijk sportterrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld, waarvan de organisatie berust bij de v.v. Tholense Boys. Intussen is ook de medewerking toegezegd van de ko ninklijke muziekvereniging „Concor dia". Toren zonder uurwerk De oude wijzerplaten op de toren van de Nederlandse hervormde kerk te St.- Annaland zijn verwijderd en zullen worden vervangen door nieuwe. Deze nieuwe wijzerplaten, die tevens in de avond verlicht zullen worden, komen nu op de spits van de toren, zodat in alle wijken en buurten de tijd kan wor- d enafgelezen. Tot op heden waren er aan drie zijden wijzerplaten, maar nu zullen deze worden aangebracht aan vier zijden. Daar het huidige uurwerk totaal was versleten, zal ook dat geheel worden vernieuwd. Tevens zal een elektrische luidinstallatie het werk overnemen van klokkeluider. Ook het versleten uurwerk in het toren tje van het gemeentehuis wordt ver nieuwd en verlicht. Door dit alles zullen er bij de gemeente twee ambtenaren eervol ontslag worden verleend: de klokkeluider en de klokke nist. Collecte „Kinderzorg" Onder leiding van mevrouw L. van 't Hoff-van der Maas hebben in Ooster- land de meisjes Leni Bal, Jozien Dooge, Marijke Meerman en Hanna Otte voor de stichting „Kinderzorg" te Middelburg in het eerste kwartaal 1964 90,30 to taal opgehaald. BRUINISSE Melkslijters gaan saneren Met ingang van maandag 20 april gaan de melkslijters C. Bolijn, M. de Ronde en J. Stouten te Bruinisse een vaste route rijden. Elke melkslijter krijgt dan een eigen wijk. Het behoeft niet te worden vermeld, dat dit sy steem een grote tijdsbesparing is en ook een financieel voordeel. De melk is dan vroeger bij alle klanten be zorgd en iedereen is hiermee gebaat, zowel leverancier als consument. OOSTERLAND Bejaarden vrijdag bijeen In verband met een begrafenisplechtig heid vanuit het hervormd verenigings gebouw aan de Sint-Joostdijk te Oos- ;erland donderdag a.s., is de wekelijkse bejaardenbijeenkomst verplaatst naar vrijdagmiddag 17 april op de gewone tijd. Zierikzee II-Kruiningen 1-2 Het zonder wilskracht en inspiratie spe lende Zierikzee bracht het in deze wed strijd tot een dermate mat spelletje dat de zeker niet groots en maar pover spe lende bezoekers nog een ruim verdiende overwinning wisten te behalen. Gedu rende de le helft, met het windnadeel, had Zierikzee nog het beste van het spel. Talrijk waren de aanvallen die de roodzwarten konden opzetten maar de voorhoede miste de nodige stootkracht en het juiste inzicht om deze met suc ces te kunnen bekronen., waarbij ook nog talloze malen grif in de door de be zoekers opgezette buitenspelval werd gelopen. Linksbuiten Jonker begon met enige individuele pogingen die niets op leverden. Een paar "fraaie kansen voor de thuisclub om de leiding te nemen bleven onbenut toen de doelman enige schoten niet klemvast wist te stoppen maar geen van de Zierikzeevoorwaart- sen was ter plaatse om hiervan te pro fiteren. Aan de andere kant had doel man Stoutjesdijk niet veel moeite met enige verre schoten. Een fraaie kans kreeg Roskam toen hij enige meters voor doel in vrije positie het leder toe gespeeld kreeg, maar zijn tamme schot belandde in de handen van de doelman. In de 31e minuut wisten de bezoekers de leiding te nemen toen de linksbin nen plotseling geheel vrij voor doel kwam en hoog en onhoudbaar inschoot 01. Na de hervatting moest de Zie- rikzeedefensie al direct alle zeilen bij zetten om de bezoekers het scoren te beletten. Gelijdelijk aan slaagde Zierik zee erin zich wat los te werken en toen de 16e minuut Goedegebuure van op de lat kogelde stond Van Tig- gelhoven klaar om de gelijkmaker in het net te deponeren 11. Toch bracht bijzonder povertjes. Het meeste werk kreeg nog doelman Stoutjesdijk die enige malen al zijn talenten moest to nen om de bezoekers het scoren te be letten. In de 32e minuut moest hij het antwoord op een schuiver van Riekens schuldig blijven 12. Bruse Boys-Wemeldinge 2-3 Het begin deed direct het beste voor de Boys verwachten, want zij namen reeds in de eerste minuut de leiding door Duinhouwer 10. Eer er vijf mi nuten waren gesepeld stond de stand reeds op 20 door midvoor H. v. d. Ouden. Deze niet onfortuinlijke voor- van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt in het CONCERTGEBOUW op 15 en 16 april. Geopend van 25 en 710 uur n.n IEDERE AVOND BADPAKKENSHOW. VELE DEMONSTRATIES. WAARDEVOLLE PRIJZEN. TOEGANG 25 CT. rugge in net sprong is een niet onbelangrijke steun gebleken voor de Boys verdere verloop van de strijd. Al spoe dig bleken de bezoekers over een voor al technisch toch heel wat betere ploeg te beschikken. Bergen werk heeft de verdediging, waarin vooral spil O. Kos- tense uitblonk, te verzetten gekregen. De Bruseaanval die in de eerste vijf minuten van de wedstrijd praktisch al haar kruit had verschoten kwam er maar sporadisch meer aan te pas. Toch kwam er in de eerste helft maar één tegenpunt van Gijssel, waardoor de rust inging met een 21-voorsprong voor de thuisclub. Ook na de hervat ting hadden de bezoekers het beste van het spel, al waren een aantal aan vallen van de Boys zeker niet geheel van gevaar ontbloot. Een fraaie kans om de zege veilig te stellen kreeg linksbuiten Bal maar zijn schot beland de in de handen van de doelverdediger. Intussen bleef aan de andere kant de defensie zich keurig weren en het duurde tot 11 minuten voor tijd eer doelman De Koning, helaas bij een de- fensiefout, moest wijken voor de ge lijkmaker van Gijssel 22. Wemeldin- ge rook zelfs nog de kans op de volle winst en 5 minuten voor tijd was het Boergraaf die een schuiver in het net liet verdwijnen, 23. SKNWK-WIK 0-1 Wim van Putten bij S.K.N.W.K. en Adrie Verhage bij W.I.K. beheersten in beide verdedigingen het spel volkomen. Gedurende de le helft speelde de strijd zich dan ook in hoofdzaak af op het middenveld, waardoor doelman Dale bout en Gaanderse weinig moeilijkhe den kregen te verrichten. Na de her vatting hadden de thuisspelers een veldoverwicht, waarbij zij het niet ver der dan een overigens fraai schot van Radewalt op de staander wisten te brengen. Vijf minuten voor tijd scoorde Berrevoets voor WJ.K. het beslissende doelpunt. J. Quisl in selectiewedstrijd zaterdagteam N.-Brabant De heer J. Quist, lid van de v.v. Tholen se Boys, heeft een uitnodiging gekregen om op zaterdag 18 april deed te nemen aan een selectiewedstrijd voor het sa menstellen van een zaterdagmiddagelf tal voor de afdeling Noord-Brabant. Het Belgische motorschip „Telebrug II" (350 brt) Ih dinsdagmiddag ter hoogte van de Grieteplaat In de Wcsterschelde bijna gekapseisd, toen de deklast door overslaand water ging schuiven. Het bergingsvaartuig „Inktvis" van Polder man uit Hansweert, dat In do buurt lag, kwam langszij, waarna de bemanning van de Belg «versprong. De deklast werd met vereende krachten overboord gezet, waarop het schip weer recht kwam te liggen. De „Inktvis" heeft vervolgens do „Tclc- brug II" naar Hansweert gesleept. Het Belgische motorschip was met een lading cokes en de deklast op weg van Sluiskil i Frankrijk i Antwerpen. W. J. de Vriezer „persoonlijk" Raadslid Middenschouwen stelt zetel beschikbaar In de vergadering van de gemeente raad van Midden-Schouwen had bur gemeester S. Francke dinsdagavond een verrassend ingekomen stuk be waard tot na de afhandelihg van de agendapunten. Het was een korte brief van het raadslid W. J. de Vrleze (c.h, u.), waarin deze schreef, dat hij om persoonlijke redenen zijn zetel be schikbaar stelde. In een mondelinge toelichting verklaarde de heer De Vrieze, dat hij had betreurd deze be slissing te moeten nemen, maar dat hij ertoe wordt gedwongen gezien de situatie in zijn bedrijf. De burgemeester noemde het aftreden van de heer De Vrieze een belangrijk besluit, dat een afsluiting is van een langdurige periode, waarin hij werk zaam is geweest in het openbaar be lang. Vanaf 1946 toen de heer De Vrie ze lid werd van de tijdelijke raad van Eikerzee, tot nu toe heeft hij steeds zitting gehad in de raad. „Uit het feit dat u telkens bent herkozen blijkt de waardering, die de bevolking had voor uw werk. U was een man met een heldere visie op gemeentezaken. Het spijt ons, dat een raadslid met een waardevol oordeel weggaat, maar wü respecteren uw besluit. Wij blijven echter openstaan voor uw visie, ook al bent U geen raadslid meer", aldus burgemeester Francke. Ten slotte dankte hij namens de raad en het college van b. en w. de heer De Vrieze voor de verrichte werk zaamheden. Wethouder I. W. Pad mos (a.r.) sloot zich aan bij de woor den van de burgemeester. De heer De Vrieze dankte de burgemeester en wethouder Padmos voor him woorden. Nieuwe land- en tuinbouwschool te Schoondijke Bij het gemeentebestuur van Schoon- dyke is bericht ingekomen, dat de rijks- goedkeuring voor de bouw van de la gere land- en tuinbouwschool voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen in het 3e of 4e kwartaal van 1964 tegemoet kan worden gezien. De school zal aan de Koningin Juliana- straat gebouwd worden en o.m. bestaan uit een handvaardigheidslokaal van 10 bij 20 meter met gereedschapsruimte, een waslokaal met 4 douchecellen, een melklokaal, directeurskamer, kamer voor de leraren, 2 leslokalen, een natuurkun- delokaal, overblijflokaal, garderobe enz. De monumentale ingang zal tevens als muziektent kunnen worden gebruikt. „ENGELSE WEEK..." Ook bezoeken aan industrieën en huishoudschool het officiële en gulle onthaal op de eerste dag van de „Engelse Week" heeft liet gemeentebestuur van Zierikzee dins dag zijn gezelschap gasten van het Hat field Council dinsdag laten rondkyken in stad en eiland. Dat gebeurde met een boeiende excursie, die de dames en lieren uit de „adoptiestad" boven Londen langs plaatsen bracht binnen en buiten de zeewering, waar iets markants te vinden viel. De tocht begon in de stad Zierikzee. Voor de heren van de Hatfieldse ge meenteraad en hun begeleiders stond er 's morgens een bezoek aan de nieu we dieselmotorenfabriek van Smit er Bolnes N.V. op het programma. In de kantine zorgde de directie voor een uiteenzetting over de V-motor, die er wordt geproduceerd, waarna men in drie groepjes het bedrijf rond ging. De dames bekeken omstreeks dezelfde tijd de Z.L.M.-landbouwhuiehoudschool „Prinses Juliana" aan het Jannewekken, waar men de koffie gebruikte en de meisjes aan het werk heeft gezien. Op het motorschip „De Valk" van de visserijpolitie op de Zeeuwse stromen trof men elkaar weer. De dames scheep ten zich in voor 't Luitje, de vroegere aanlegplaats van de provinciale boot, en de heren gingen bij de loswal van het industrieterrein aan boord. Het werd een winderig vaartochtje over een vrij ruwe Oosterschelde, maar de Hatfielders hiel den zich goed, eilandbewoners als ze ten slotte ook zijn. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, niet mogelijk. De Zierikzeese mosselvloot was al naar de Wadden vertrokken. Toch heeft men nog iets van de mossela- rij kunnen zien. Ook „De Valk" heeft een kor aan boord en die werd op een van de percelen een keertje uitgezet. Wie ze rauw lustte, mocht ze hebben: de mosselen. Het was even na één uur, dat „De Valk" in de haven „De Val" aan de steiger afmeerde. In het gelijknamige restau rant stond voor de Engelse raadsleden en het Zierikzeese ontvangstcomité in middels de lunch klaar. En een uur later was het de bus voor een trip over Schou wen-Duiveland. Rampgat heren- en jongenskleding U kunt kiezen uit vele variaties bij: „DE MAGNEET" i Voorjaarscollectie overhemden. LASSIEHOND. Welleweg 11, Dreischor. Te koop nog 13 kg WIJBO- en 4 kg GR0B0L- C. BIJ DE VAATE/ Vraag proefrit by: dealer voor St.-Phi- lipsland en Tholen A. VOS - Tholen, Eendrachtsweg 5, tel. 01660-498, b.g.g. tel. 01160-565. SHELL Benzine- en doorsmeer- station- Skoda-dealer GARAGE WANDEL Nieuwer kerk Tel. 01114-482 Unie- dealer. U KUNT UW ARTIKELEN PRESENTEREN DOOR TE ADVERTEREN Eerste doel op die rondrit waren de vier Phoenixcaissons in het voormalige ramp- dykgat bij Ouwerkerk. De Hatfielders kregen daar het „monument" te zien van de droogmaking van het eiland. Het werk, waarop de onderlinge vriend schapsbanden ook zijn „gefundeerd". Vijftien kilometer verderop, in de direc tiekeet van de Deltadienst te Brniniss'e, kreeg het gezelschap via een uiteenzet ting van ir. P. H. v. d. Weele de toe komst van liet eiland en de werken van het Deltaplan te zien. En in het bijzonder werd daar natuurlijk aandacht besteed aan het hoe en waar om van de Grevelingendam. Op de kop van de dijk, daar waar het kabelbaan station is gemaakt, kwam de toelichting in de praktijk. Men zag het 1200 meter brede gat dat er gedicht moet worden. Men zag de gondels boven zich langs de vaste railbaan lopen. Weer stapten de Engelse raadsleden en hun begeleiders daarna in de bus. Nu voor een rit kris-kras over Schou wen -Duiveland. Langs Sirjansland, Dreischor en Zonnemaire ging het op Brouwershaven aan. Achter de rug van de witte Jacob Cats op de Markt aldaar gebruikten de dames en heren van het gezelschap in een restaurant de thee. De monumentale Grote Kerk was hier een bezoekje waard. Daar rd het gezelschap bij de eeuwen iiouwen bepaald. Het liep al tegen avond toen men'in de Westhoek binnenreed om op de westelijke punt an het eiland, de trap bij Westen- schouwen „on the beach" nog de zon in de zee te zien zakken. Voordat men ten slotte de terugreis naar Zierikzeeondernam was er voor het gezelschap in hotel „Witte van Haemstede" te Haamstede nog een diner. VERMARKT ROTTERDAM Totale aanroer 4UT7. Weefcauivoer 7946. Vftl« koelen en oasen 6S0. Getiniikwoe 971. Vette kalveren 425. Oraskalveren 307. Nuchtere kal veren 2422. Loper* 75. Biggen 17. Paarden 50 Veulens 7. Bchapen ol lammeren 119. Welde- of xulglammeren S3. Bokken of geiten 32. PrijM-n (reep. voor Ie. 3e en 3e kwaliteit). (In cta. per kg.) Vette koelen 400—440 230-290 300-315 vette kalveren 300-320 2»-3m 300-280 Klachtpaarden 320 200 280 Prijzen (resp. voor Je, 2e en 3e kwaliteit), (in guldens per stuk). Graskalveren (DO WD 375 Nuchtere kalveren 170 160 130 I»pcr» 120 110 100 Biggen W) 70 60 Schapen 146 120 100 Lammeren 180 130 120 Kali- en melkkoeien 1210 1250 1075 Vare koelen ïceo soo Vaarzen 1025 875 Pinken 776 075 Vette koelen aanvoer ruimer, handel kalm. prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoel iets korter, handel vlot. prijzen prijshoudend. Graskalvcren aanvoer Iets ruimer, handel goed, prijzen wat stijver. Nuchtere kalveren aan voer kleiner, handel levendig, prijzen iets stij ver. Lopers en biggen aanvoer even meer. han del kalm, prijzen gedrukt, Slachtpaarden aan voer als vorige week. handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend. Bchapen en lamme ren aanvoer iets minder, handel tamelijk, prij zen ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoeier aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vare koelen aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer even meer, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. BEURSBERICHT MARKT GOES. 14 april. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 f, boerenschoen af boerderij f f 33 per 100 kg. Groene erwten, ld., f 1 t 40. Schokkers, ld., f 30—f 48.50. Voor erwten en schokkers van uitgezochte kwa liteit was de notering Iets hoger. Voor gerst en bruine bonen van de oude oogst geen notering meer. Aardappelen: Bintjes. SS mm opw. blnnenl. sortering f 10.50—f 11 per 100 kg. Voor Bintje voor export bestaat geen vraag Be velander. 35 mm opw. blnnenl. sortering t 17—1 20. Furore. 35 mm opw.. blnnenl. sortering f 11f 13. Meerlsnder. 35 mrn opw. blnnenl. sortering f 12—f 12.50. Levering aan de sorteerinrichtlng. Sor- teerkosten voor rekening koper. Voederaard appelen noteerden f 350— f 425 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichtlng geleverd 15—17 cent per kg. Hooi en stro. Luzernehool f 125—f 130. Welde- hoot (pr. kw.) f 115f 120. Veldbeernd f 70 f 75. Engels raai f 55—f 65. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tar- westro f 60—f 62. Gerstestro f 60—f 62. Erw tenstro (kl. groen) f 80. Alles per lOCfl kg. Vlas. Ongerepeid 8—24 per kg. Gerepeld 18 —35 cent per kg. Eieren. De elerprijs bedraagt f 1.65 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 617 kg, 150 240. Schar 17 kg. Bot 232 kg. Tong 6 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 14 april. Appels: Golden Delicious 1 80 -85 91—99. 75-80 95—105, 70-75 94— 97, 65-70 82—85. 60-65 62—66, 2 80- 85 86—88, 75-80 87—92, 70-75 7986. 65-70 73—77. 60-65 55—59. 2 D 27— 38, 3 gr. 5568, 3 f 34—55, kroet 23—29, stek 11—15. Winston ex 75-80 101, 70-75 103. 65-70 85. 1 80-85 99. 75-80 104—107. 70-75 97—106. 65-70 81 —84. 60-65 59—63. 55-60 41—43. 2 75-80 89—91, 70-75 86—94, 65-70 70— 80, 60-65 58—61, 55-60 36—39, 2 D 19—27, 3 gr. 47—61, kroet 17—18, 3 f. 1523. Jonathan 3 gr. 41. Laxton Su perbe 3 f. 1629. Bespreking S.G.P. De heer A. de Redelijkheid uit Ouder kerk aan de Usel van de Staatkundig Gereformeerde Partij zal vrijdag 17 april in Bruinisse spreken. VEIIJKO GOER. 14 april. Gold' n Dellclou» l 8Ï-J0 101V,-V> 93-100, 75-W 91—113. W-Tl 94-104. «S-» O -91. «0-4J «6-72. 2 D 39-48. 2 Vt-V, 91-04. 7J-» 07—90. 70-78 78-03. «-70 78-79. 00-65 02—64. grof 60-73. fijn 38-66. stok li-», onsthan 1 78-M 65. 70-75 68-68, «6-70 56—03. ).«-« £0—57. 2 D 31—». 2 70-75 48-40. 05-70 48—47. 60-05 39—43. grof 37—38. fijn 31-33. Goudrenet 2 75-80 M. 65-70 84. grot tb-V>. stek 28 Diverse appels: kroet 17 PoreBen- peer 3 65-60 71. fijn 56-61 Balnt-Retnjr grof 75. Totale aanvoer hard fruit 4«00 kisten. Zeventig Jaar oud is maandag overle den de heer J. M. de Nooyer te He- nesso, oud-hoofdonderwijzer van de openbare lagere schooi en bijzonder gezien figuur in het plaatselijk en eiiaruleiijk verenigingsleven. De heer De Nooyer heeft zlrh bovendien ver dienstelijk gemaakt met zijn kennis van en zijn onderzoek naar de ge schiedenis van Schouwen-Duiveland in het algemeen, waarhij zijn specialiteit de archeologie en de anthropologle betrof. Op grond van deze bijzondere interesses en bijdragen werd hij on derscheiden met het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau en met de Museumpenning. Jan Marinus de Nooyer is als onder wijzer zijn gehele teven in Zeeland werkzaam geweest. Na zijn kweek schoolopleiding begon hij in 1912 als onderwijzer in Hansweert en na do mobilisatie van wereldoorlog I werd hij onderwijzer aan de openbare lage* re school in Wolphaartsdijk. In 1921 werd hij benoemd tot hoofdonderwij- zer, aan de openbare lagere school in het dorp Oostdijk (gemeente Kruinin* gen). Thans bijna 35 jaar geleden, in de zomer van 1929, ging hij naar Re- nesse om er de functie van hoofd van de openbare lagere school te aanvaar den. Op 1 februari 1959 werd hem daar bij zijn pensionering eervol ont slag verleend. De heer De Nooyer heeft toen het schooljaar nog „vol- gemaakt". De heer De Nooyer nam een vooraan staande plaats in het dorpsleven in. Zo kende men hem als voorzitter van het bestuur van de fanfare „Luctor et Emergo", als voorzitter van „Het Groene Kruis" en als voorzitter van de Culturele Vereniging. De heer De Nooyer beijverde zich voor de kleuter school en na de oorlog voor het monu ment ter nagedachtenis aan de Tien Gehangenen. Hij verdiepte zich in het oud-archief van de gemeente en leid de excursies naar het „Slot Moer- mond". Door het toedoen van onder andere de heer De Nooyer is ook het gezelschap „Kor en Bot" opgericht, wetenschapsmensen, die ieder jaar met een mosselkotter uit Zierikzee naar buiten gaan om te vissen voor het belang van de paleonthologie. De heer De Nooyer had nog verschil lende functies: in de Rederijkersver- eniging, in de Stichting Ziekenhuisver- pleging. in het Zeeuwse Genootschap der Wetenschappen. Hij was evacua tiecommissaris op Schouwen en orga nisator van de leesportefeuille. De thans overledene heeft meege werkt aan het dialect-onderzoek van de Academie van Wetenschappen. Hij heeft een tweetal boekjes over histo rische onderwerpen op zijn naam staan, hij publiceerde tal van artike len in tijdschriften en kranten. Nagekomen advertenties Met gTote droefheid geven wij kennis van het plotseling overlij den van onze geliefde schoondochter, schoon zuster en tante echtgenote van L. Verhuist, op de leeftijd van 37 jaar. Westkapelle: D. Verhulst L. Verhulst- van Sighen Axel: L. A. Verhulst S. Verhulst- van Rooijen Westkapelle: N. Verhulst W. Verhulst- Simonse Nel Verhulst Neefjes en nichtje Westkapelle, 14 april 1964, Noordstraat 32. Collecte Heden overleed zeer plotseling onze gelief de man en vader JAN JOOSSE, in de ouderdom van 47 jaar. J. Joosse- van Willegen Aria Wilma Sjaak Laroes Kapelle, 14 april 1964. De teraardebestelling zal plaatsvinden op 16 april a.s. om 2 uur. Heden overleed zeer plotseling onze gelief de zoon, broeder, zwa ger en oom JAN JOOSSE, in de ouderdom van ruim 47 jaar. Heden werd plotseling van ons weggenomen onze trouwe 'werkne mer JAN JOOSSE. Zijn ijver en plichtsbe trachting zullen bij ons blyven voortleven. Hij ruste in vrede. Fam. J. J. Ganseman Heden werd plotseling uit ons midden wegge nomen ons getrouw lid JAN JOOSSE. Bestuur, dirigent en leden van de fanfarevereniging „Ons Genoegen" Heden overleed zeer plotseling ons mede bestuurslid JAN JOOSSE. Heden overleed onze geliefde man, vader, Broeder en zwager CORNELIS LOUISSE P. J. Louisse- Vermerris Kees Leen Wim Fam. Louisse Fam. Vermerris De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 17 april a.s. Vertrek van het sterfhuis om 13.30 uur. Heden is na een lang durig, zeer geduldig gedragen lijden nog on verwachts van ons heengegaan onze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader GILLIS GEERTSE in de ouderdom van bijna 86 jaar. Veere: wed. J. Geertse- Abrahamse Veere: J. de Klerk-Geertse J. de Klerk Veere M. Roose-Geertse J. A. Roose Veere: L. de Jonge-Geertse C. de Jonge Middelburg A. de Woiff-Geertse J. de Wolff Klein- en achter kleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 18 april te 12 uur op de algemene be graafplaats te Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19