V° Vraag naar individuele voorlichting toegenomen SERVIEZEN DE VEY MESTDAGH AGENDA BEZOEK DE BEURS ZEEUWSCH-VLAANDEREN Boerenleenbank maakte in 1963 f 7099 winst Belgisch schip door natte deklast bijna gekapseisd MARKTBERICHTEN Afscheid tandarts G. van Ketel te Goes Toch viert Tholen koninginnedag J.M. DE NOOIJER UIT RENESSE OVERLEDEN woensdag is april 1964 Wiss®/ Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 Streekverbetering Koewacht: Spectaculaire werk van beginperiode is nu voorbij Do streekverbeteringscommissie voor Koewacht en omstreken heeft in 1963 moeten ervaren, dat in de landbouw geen twee jaren aan elkaar gelijk zijn. Men meende zelfs in de belangstelling voor liet werk een zekere lauwheid te moeten constateren.... „Maar", zo zegt 't jaarverslag het vierde van de commissie over '63", dit is slechts uiterlijke schijn, omdat de vraag naar individuele voorlichting ook dit jaar is toegenomen. Het spectacu laire werk van de beginperiode met het stichten van demonstratie bedrijven en objecten is voorbij. In 1963 werd voort gebouwd op en uitgediept wat in de eer ste jajren aan belangstelling was losge- In de loop van het verslagjaar werd in tensief gewerkt aan de samenstelling van het klankbeeld voor de agrarisch- sociale voorlichting. Door het gemis var een agrarisch-sociale of economisch-so- ciale voorlichter in het gebied, kon ech ter met een intensieve groepsvoorlich- ting via dit klankbeeld niet worden be gonnen en moest worden uitgesteld tot winter 1964-'65. De individuele voorlich ting op het agrarisch-sociale en econo- misch-sociale terrein kon om dezelfde reden niet worden gegeven. Toch is daaraan volgens het jaarverslag een grote behoefte. In 1964 zal hieraan tege moet worden gekomen door de aanstel ling van een economisch-sociale voor lichter van de N.C.B. voor heel Zeeland", aldus het jaarverslag. „Hoewel het houden van melkvee voor vele bedrijven in het streekverbeterings- gebied een van de belangrijkste bedrijfs onderdelen vormt voor het verkrijgen van het inkomen, neemt de belangstel ling voor het houden van melkvee en de veeverbetering slechts langzaam toe. Per 1 juli van de jaren 1961, 1962 en 1963 waren respectievelijk 52, 52 en 44 vee houders aangesloten bij een melkcontro- levereniging. Het gaat echter duidelijk naar grotere eenheden toe. Het gemid deld aantal melkkoeien per lid was in 1961, 1962 en 1963 respectievelijk 4,0, 4,8 en 6,7", aldus het verslag. De melk en melkproduktie op deze bedrijven loopt volgens het verslag zeer sterk uiteen. Er zijn enige fokkers, die uitstekende resul taten behalen. „Hun voorbeeld wordt echter slechts schoorvoetend nagevolgd. Op vele ge controleerde bedrijven is de produktie van het melkvee matig tot zeer slecht. In verschillende gevallen brengen de koeien 400 tot 600 per dier per jaar te weinig aan melkgelc" op. Vooral de veehbuders die inmid dels weer voor de melkcontrole be dankten, bereikten zeer teleurstellen- „Indien de nodige zorg voor het houden van melkvee niet kan worden opge bracht is het inderdaad het beste geen melkvee te houden. De vraag is dan echter of een andere bedrijfsvoering wel een mogelijkheid biedt om betere resul taten te bereiken", aldus het verslag. Om hierin verbetering te brengen geeft de streekverbeteringscommissie premies voor de aankoop van rundvee, stelt men medailles beschikbaar voor premiekeu ringen, werden enkele melkkamers ge bouwd, werden voorlichtingsbijeenkom sten gehouden en excursies gemaakt én werden goede fokstieren gehouden. Varkens Volgens het verslag biedt behalve het inellvvee het fokken of niesten van var kens voor vele gemengde bedryven een goede bestaansmogelijkheid. Bij een der tigtal varkenshouders in dit gebied is de intensieve voorlichting voor een ratio nele varkenshouderij aangeslagen. „De kwaliteit van het beschikbare fok- materiaal is sterk vooruit gegaan en de varkenshouders hebben ook ervaren dat goed uitgangsmateriaal tot betere resul taten leidt. Behalve de 30 varkenshou ders die thans in hoge mate profiteren van de ruimere mogelijkheden zijn er nog minstens 100 andere bedrijfsgenoten, fWWUWWUU KOFFIE- EN THEE- NU EERST KIJKEN BIJ Bellamy park 45-58 - Vlissingen Vlissingen Alhambra: The bridge on the river Kwal, 20 uur, 14 jaar. Concertge bouw: huishoudbeurs V 20, 14—17 en 19— 22 uur. Scheldekwartler: Voorlichtingsdag voor studerenden aan h.t.s., 9.30 uur. Doopsgezinde kerk: Zendingsfilm „Zwart Goud", 10.30 uur. Souburg De Zwaan: Kindervoorstelling N.V.V.-bestuurdersbond. 16 uur. Goes Grand: The bridge on the river Kwai, 20 uur. 14 jaar. Zalen Juliana: Zeeuwse Horecabeurs, 10 uur. Oostburg Ledeltheatcr: Zie je ze ook vlie gen?, 20 uur. a.l. Dergen op Zoom Roxy: Barabbas, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De maagden van Rome. 20 voering. Voor deze bedrijfshoofden zal op den duur het zich handhaven als zelf standige ondernemer uiterst moeilijk worden", aldus het verslag. Het verslag zegt voorts, dat de tuinbouw zich in het streekverbeteringsgebied slechts in geringe mate heeft ontwik keld. Vier jonge tuinders die dat jaar de groenteteeltvakschool in Koewacht heb ben doorlopen hebben zich als zelfstan dige tuinders in het gebied gevestigd. Het verslag noemt het te betreuren dat, doordat velen van de jongere genera tie het nut van het volgen van vakonderwijs niet willen inzien, geen nieuwe cursus aan de groentevak geen nieuwe cursus aan de groenteteelt vakschool kon worden gegeven. „Do vooruitgang, die in het streekverbete ringsgebied valt te constateren is nog te gering. Als de groenteteeltvakschooi had kunnen blijven bestaan, had men na enkele jaren een sterkere uitbreiding van de tuinbouw kunnen verwachten. Men moet trachten van bepaalde produkten nog grotere hoeveelheden te verkrijgen. De aspergeteelt neemt nog toe. Bij een: eventuele ruilverkaveling is het moge lijk, dat de bedrijven een heel ander aan zien zullen krijsen. De bestaande bedrij ven zijn moeilijk in te delen; zij zijn slecht ontwaterd en ontsloten. Op der gelijke bedrijven kan de tuinbouw moei lijk tot ontwikkeling komen", aldus het jaarverslag, dat aan de orde zal ko men in de jaarvergadering, die vrijdag avond a.s. in hotel Van Hijfte te Koe wacht zal worden gehouden. van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt in het CONCERTGEBOUW op 15 en 16 april. Geopend van 25 en 710 uur n.m. IEDERE AVOND BADPAKKENSHOW. VELE DEMONSTRATIES. WAARDEVOLLE PRIJZEN. TOEGANG 25 CT. Schuurtje te Kamperland afgebrand Maandagavond rond half tien werd Kamperland opgeschrikt door sirenege- loei. Er was brand uitgebroken in een houten schuurtje aan de Noordstraat bij de heer P. Geelhoed. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar het schuurtje met een drietal rijwielen en een gedeelte kolen ging in vlammen op. De brandweer kon een kippenhok en een aangrenzend schuurtje door nat houden nog redden. SLUIS Rederijkerskamer bestaat 100 jaar De Sluise rederijkerskamer „De Oranje- bloem" heeft dezer dagen in zaal Lam- mingsvliet met een extra-opvoering van het zigeunerspel „Verdeeld kamp" haar eeuwfeest gevierd. Aanwezig waren o.m. burgemeester en mevrouw Van Hoote- gem en de bijna voltallige gemeenteraad van Sluis met hun dames. De voorzit ter, de heer W. Blaeke, gaf in zijn ope ningswoord een overzicht van het werk van de kamer in de jaren na de tweede wereldoorlog. Na de opvoering van het toneelstuk fe liciteerde burgemeester P. F. van Hoote- gem de kamer met het eeuwfeest. De burgemeester wekte de aanwezigen voorts op om mee te werken aan het wel slagen van de J. H. van Daleherdenking, Deze herdenking maakt onderdeel uit van het eeuwfeest van de rederijkerska mer. omdat J. H. van Dale in 1864 een van de stichters was. De toneeluitvoe ring werd gevolgd door een bal. Postduivenvlucht Recht voor allen" De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" te Sluis deed met 62 dui ven mee aan een prijsvlucht uit Moes- croen. De hoogste snelheid bedroeg 1576 meter per minuut. De uitslag luidt: 1. en 6. P. Maenhout; 2. en 3. J. Wage; 4. E. Visser; 5. en 7. J. Louweret; 8. J. Focke; 9. F. Verheye; 10. J. Visser. Installatie van padvindersgroep In het r.-k.-parochiehuis te Sluis had dezer dagen de installatie plaats van een nieuwe welpen- en padvindersgroep van St. Ignatius. Deze installatie geschied de door akela D. Verschoore en werd ondermeer bijgewoond door pastoor J. Holleman en verschillende ouders van de aangesloten leden. Er is hierdoor in Sluis weer een volle dige groepering van deze organisatie, waarvan de heer G. Buskens groepslei der is. OOSTBURG „Van put tot pomp" in Oostburg De Vereniging Nederlands Fabrikaat uit Den Haag houdt in het Nederlands hervormd kerkcentrum te Oostburg een tentoonstelling die op woensdag 29 april 's middags om kwart voor 5 offi cieel wordt geopend. Deze onderwijsten toonstelling „Van Put tot Pomp", die in de serie reizende tentoonstellingen met medewerking van de ministeries van onderwijs, kunsten en wetenschap pen en van economische zaken wordt samengesteld, handelt over de opspo ring, winning en verwerking van aard olie. De expositie is opgezet naar aan leiding van het feit, dat meer dan 100 jaar geleden kolonel Drake in Pennsyl vania de eerste, toen nog primitieve boortoren heeft opgericht. De tentoon stelling, die duurt van 30 april tot en met 13 mei, is toegankelijk voor de schooljeugd, vanaf de hoogste klas bij het lager onderwijs. Biljartwedstrijd van Jt.K.J.B. De afdeling Oostburg van de R.K.J.! hield vorige week in hotel-café „De Windt" te Oostburg een biljartwed strijd voor de leden, waarvoor zich 14 deelnemers aanmeldden. De uit slag was: le J. ReijniersA. de Maat, 2e J. de MaatE. Mabesoone, 3e A. v. d. HeveleJ. v. d. Plasse. 4e M. PietersS. Dusarduijn, 5e A, van WaesR. de Meulemeester, 6e R. Du sarduijnA. Noë. Algemene kennisgeving. Hiermede- vervullen wij de droevige plicht ken nis te geven, dat na een langdurige onge steldheid, zacht en kalm is ontslapen, mijn innig geliefde man, on ze geliefde broer, be- huwdbroer en oom ADRIAAN FAAS, in de ouderdom van ruim 73 jaar. S. C. Faas-van Wijck. Fam. Faas. Fam. Van Wijck. Biervliet, 13 april 1964. Braakmanlaan 2. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 16 april a.s., des namiddags te 3 uur. SCHOONDIJKE Kas voor bet tuinbouwonderwij s In de tuin van de nieuwe school te Schoondflke zal dezer dagen door de stichting lager land- en tuinbouwonder- wijs een nieuwe kas voor het tuinbouw- onderwijs geplaatst worden. Deze kas is voor dit onderwijs van essentieel be lang. Het bestuur doet er goed aan deze zaak zo flink aan te pakken. Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Eind juni zal in Schoondljke het bevol kingsonderzoek op tuberculose plaats vinden. Het gemeentebestuur heeft hier toe, na overleg met de provinciale Zeeuwse vereniging tot bestrhdir tuberculose besloten. Een plaatse! mité zal worden geformeerd. Emmabloemcollecte Dezer dagen zal de Emmabloemcollecte, uitgaande van de k 1 Schoondijke worden brengst komt ten bate ke kassen. Kampioenschap Schoondijke II Ter gelegenheid van het behalen vai het kampioenschap door Schoondyke H is het elftal in een bijeenkomst, waarbij officials en de dames van de spelers aanwezig waren, toegesproken door voorzitter J. C. Hoftijzer. Na deze bij eenkomst volgde er nog een uitermate gezellig samenzijn. AARDENBURG Wedvlucht De vereniging van postduivenhouders „De Grensvliegers" namen in samenwer king met de p.v. „De Bonte Duif" te Aardenburg deel aan de prijsvlucht uit Moeskroen met 98 oude duiven. De snel heid van de eerstaankomende duif was 1652.1 meter per minuut. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. R. de Windt; 2. H. Cocquyt; 3. M. de Baerdemaeker; 4. en 6. J. Cattoor; 5. G. de Roover; 7. B. Herman; 8. O. de Vriendt; 9. Blaecke- Wallems; 10. Edg. Standaert. IJZENDUKE Wedvlucht „Steeds sneller' De postduivenhoudersvereniging „Steeds Sneller" te IJzendijke hield dezer dagen met 89 duiven een prijsvlucht over 70 kilometer vanuit Moescroen. De snelheid van de eerste duif was 1593 meter per minuut. De uitslag luidde: 1. P. Zee- gers, 2. en 9. G. de Boevere, 3. en 11. Vict. Claeijs, 4. en 0. P. Zeegers, 5. P. Neve, 6. J .de Smet, 7. H. de Boevere en 8. R. Vercruysse. CADZAND Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging ,.De Getrouwe Duif" te Cadzand nam voor de eerste maal van dit seizoen met 149 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen, waarvan de uitslag luidt: I. J. Pleljte (hoogste snelheid 1538,9 m. per m.); 2. en 10. A. P. de Putter; 3. A. Vasseur; 4. en 5. A. van Houte; 6. I. P. Porreij7. D. P. van Houte; 8. J. Vasseur; 9. J. D. Goossen. SAS VAN GENT De boerenleenbank in Sas van Gent heeft in hotel De la Bourse in Sas van Gent haar zevenendertigste algemene ledenvergadering gehouden. Na het wel komstwoord van voorzitter J. C. Aude- naert vond de bestuursverkiezing plaats, waarbij de heer P. J. M. Coene werd her kozen. De heer A. van Driessen werd herkozen als lid van de raad van toe zicht. Vervolgens gaf de kassier, de heer G. van den Hemel, een kort jaarverslag. In 1963 bedroegen de stortingen op de spaarrekeningen f 1.549.701,03 en de te rugbetalingen f 860.087,62. Hierdoor ont stond een spaaroverschot van f 689.613,41, waardoor het totaal der spaargelden op 31 december 1963 steeg tot f 3.020.963,28, verdeeld over 870 spaarrekeningen. De winst van het boekjaar 1963 bedroeg f7099,03. 1964 zal een heuglijk jaar worden voor de boerenleenbank, omdat men in septem ber het nieuwe bankgebouw hoopt te kunnen openen. SINT-JAN STEEN Openbare verkoping jonge duiven Zondagmiddag werd in het café van de heer Th. de Block te Heikant (gemeen te Sint-Jansteen), door de plaatselijke -svereniging „De Post jonge duiven openbaar verkocht. Deze jonge duiven die be schikbaar gestéld waren door het kweekstation „Natural" van de gebroe ders Scheemaecker te Antwerpen lever den de kas van de vereniging een be drag op van 876, Hector de Smet, Huyskens-van Rhiel, en Janssens-Aerendonck, in de duivensport klinkende namen. Kleuter speelt met lucifersbrand op Vlissingse zolder Het vierjarig zoontje van mevrouw T. G. W. O. v. d. E. aan de Paul Kru- gerstraat te Vlissingen heeft dinsdag middag brand gesticht in zijn ouder lijke woning. De door zijn moeder telefonisch ge alarmeerde brandweer van Vlissingen hoefde geen dienst meer te doen, om dat buren van mevrouw O. de bran dende fietsband op de zolder al met emmers water hadden geblust. Er ont stond enige waterschade. De familie O. is verzekerd. Het knaapje had een doosje lucifers te pakken gekregen. Nieuwe voorzitter voor „Open Deur"-werk De centrale kerkeraad van de hervorm de gemeente te Middelburg heeft in plaats van ds. M. Enker tot voorzitter van het plaatselijk „Open Deur"-werk benoemd, ds. J. E. L. Brummelkamp, predikant in wijkgemeente m. AXEL Overplaatsing wachtmeester De wachtmeester eerste klasse J. L. J. Jansen van de groep Axel der rijkspo litie wordt met ingang van 16 april 1964 overgeplaatst naar de groep Tnorn der rijkspolitie met als standplaats Wes- sem (Limburg). Met ingang van dezelf de datum wordt wachtmeester Jansen bevorderd tot opperwachtmeester. WESTDORPE Studie voor concours De muziekvereniging „Eikels worden cours, dat dit jaar te Kloosterzande wordt gehouden. Om een zo goed moge lijk resultaat te bereiken worden door de dirigent, de heer A. Thomas, speciale repetities gehouden per partij. Eenmaal per week wordt een gezamenlijke repe titie gehouden. De fanfare neemt deel in de tweede afdeling. Woningbouw in Westdorpe vordert reeds onder dak gekomen. Ook de beide particuliere woningen, die in de Singel ~"ibouwd worden, naderen hun voltooi- g. Binnenkort zal met de bouw van enkele bungalows worden begonnen. Brandweercursus in Westdorpe De commandant van de vrijwillige brandweer te Westdorpe, de heer A. de Hulsters, geeft vanaf a.s. dinsdag een cursus voor de leden van het korps. De normale oefeningen zullen worden aan gepast aan de lessen van deze cursus. BIERVLIET Gemeenteraad komt bijeen De gemeenteraad van Biervliet komt donderdag 16 april a.s. des avonds om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda voor deze vergadering ver meldt o.m. de benoeming van een schoonmaakster aan de openbare lagere school B op de wijk Driewegen, wijzi ging van het destijds genomen besluit tot instelling van een wachtverbod in de Hoogstraat, instelling van een zebrapad in de Gentsestraat nabij de kruising Schoollaan, verkoop van erfpachtsgron- den aan de heren M. Lecluijze en R. Boeije en voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1962. Opbrengst collecte De te Biervliet gehouden collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds heeft f 69,56 opgebracht. ZAAMSLAG Gezellige avond „De Volharding" Zaterdagavond organiseerde het bestuur van de muziekvereniging „De Volhar ding" te Zaamslag in de bovenzaal van „Het wapen van Zeeland", voor haar werkende leden, eventueel met hun da mes, een gezellige avond. De heer J. J. Haak vertoonde enkele films waaronder de film opgenomen tij dens de huldiging van gemeentesecreta ris, de heer J. W. Kusse, in verband met diens 25-jarig jubileum in deze functie, en de film van het bezoek van burgemeester J. v. Wijk aan Othene, daags na zijn installatie als burgemees ter van Zaamslag, alsmede de inhuldi- Zaamslag-Arnemuiden II5-0 Een door vier invallers gehandicapt Arncmuiden H heeft geen schijn van kans gehad aan de lange reeks Zaam- slagse overwinningen een eind te ma ken. Integendeel. Het Zaamslagse doel kwam slechts eenmaal in werkelijk ge vaar, en dat in de eerste minuut van de wedstrijd toen Babijn zijn eerste en te vens in deze wedstrijd laatste mistrap beging, en rechtsbinnen De Nooijer in vrije schietpositie kwam. Maar dit bleek niet voldoende te zijn om te scoren. De thuisclub nam het offensief in handen en de gasten moesten alle registers van hun kunnen open zetten om onheil te voorkomen maar na 8 minuten spelen kon doelman L. van Belzen een hard schot van linksbuiten Den Hamer niet onder controle krijgen en debutant Kem- pe bezorgde zijn club een 10-voor- sprong. In de 14e minuut verhoogde Roose deze voorsprong tot 20 na een dieptepass van rechtsbuiten De Bruijne. Sterk defensief spel van de gasten waar bij zelfs de binnenspelers Schroevers en De Nooijer voortdurend in het eigen strafschopgebied opereerden kon ver hinderen dat de score hoger werd. Na de rust behield Zaamslag het beste, van het spel maar de talrijke aanvallen, veelal geleid over de linkervleugel, brachten voorlopig behalve een aantal hoekschoppen geen verder succes. Bij een van de Zaamslagse aanvallen trapte de Arnemuidse doelman na, hetgeen hem een officiële waarschuwing koste van de correct leidende scheidsrechter Wol- fert uit Groede. In de 23e minuut werd het 30 door toedoen van Kempe, een doelpunt ge scoord in zuiver buitenspelpositie. De volgende minuut bracht de thuisclub op nieuw een doelpunt, nu gescoord door technicus Roose (40). Vier minuten la ter bereikte Kempe de eindstand door uit een voorzet van Den Hamer met een beheerst schot te doelpunten (50). Aardenburg-Lewed. Boys 3-1 Voor de rust was het een geiijkopgaande strijd met de beste scoringskansen voor de thuisclub, die echter enkele goede kansen onbenut liet. Na de rust wist rechtshalf H. de Ruijsscher het eerste doelpunt te scoren door mooi in de bo venhoek van het doel te schieten (1 0). Enkele minuten daarna vergrootte linksbuiten W. Pauwels de voorsprong; 20. De gasten kwamen daarna sterk opdringen en in de 21ste minuut na de rust s hoot de op de linkervleugel spe lende midvoor M. Raas van dichtbij raak (21). Twee minuten later zorgde rechtsbuiten A. Pi"t,ers voor een ruimere voorsprong (31). Ondanks heftige po gingen van de boys bleef de stand daar na ongewijzigd. Het Belgische motorschip „TeJebrug II" (350 hrt) I* dinsdagmiddag Ier hoogte van de Grieteplaat in de Weaterschelde bijna gekapseisd, toen do deklast door «verslaand ivater ging schuiven. Het bergingsvaurtuig „Inktvis" van Polder man uit Hansweert, dat In tlo buurt lag, kwam !angs/-(j, wuarrni do bemanning van <lo Belg oversprong. De deklast werd met vereende Krachten overboord gezet, waarop hot schip vi kwam to liggen. De „Inktvis" heelt vervolgens de. „TeJe brug II" naar Hansweert gesleept. Het Belgische motorschip was niet lading cokes en de deklast op w f- .- Sluiskil naar Frankrijk Antwerpen. W. J. de Vrieze: „persoonlijk" Raadslid Middenschouwen stelt zetel beschikbaar In de vergadering van de gemeente raad van Midden-Schouwen had bur gemeester S. Francke dinsdagavond een verrassend ingekomen stuk be waard tot na de afhandeling van de agendapunten. Het was een korte brief van het raadslid W. J. de Vrieze (c.h. n.). waarin deze schreef, dat hij om persoonlijke redenen zijn zetel be schikbaar stelde. In een mondelinge toelichting verklaarde de heer De Vrieze, dat hij had betreurd deze be slissing te moeten nemen, maar dat hij ertoe wordt gedwongen gezien de situatie in zijn bedrüf. De burgemeester noemde het aftreden van de heer De Vrieze een belangrijk besluit, dat een afsluiting is van een langdurige periode, waarin hij werk zaam is geweest in het openbaar be lang. Vanaf 1946 toen de heer De Vrie ze lid werd van de tijdelijke raad van Eikerzee, tot nu toe heeft hij steeds zitting gehad in de raad. „Uit het feit dat u telkens bent herkozen blijkt de waardering, die de bevolking had voor uw werk. U was een man met een heldere visie op gemeentezaken. Het spijt ons, dat een raadslid met een waardevol oordeel weggaat, maar wij respecteren uw besluit. Wij blijven echter openstaan voor uw visie, ook al bent U geen raadslid meer", aldus burgemeester Francke. Ten slotte dankte hij namens de raad en het college van b. en w. de heer De Vrieze voor de verrichte werk zaamheden. Wethouder I. W. Pad mos (a.r.) sloot zich aan bij de woor den van de burgemeester. De heer De Vrieze dankte de burgemeester en wethouder Padmos voor hun woorden. Nieuwe land- en tuinbouwschool te Schoondijke Bij het gemeentebestuur van Schoon dijke is bericht ingekomen, dat de rijles- goedkeuring voor de bouw van de la gere land- en tuinbouwschool voor West- Zeeuwsch-Vlaandcron in liet 3e of 4e kwartaal van 1964 tegemoet kan worden gezien. De school zal aan de Koningin Juliana- straat gebouwd worden en o.m. bestaan uit een handvaardigheidslokaal van 10 bij 20 meter met gereedschapsruimte, een waslokaal met 4 douchecellen, een melklokaal, directeurskamer, kamer voor de leraren, 2 leslokalen, een natuurkun- delokaal, overblijflokaal, garderobe enz. De monumentale ingang zal tevens als muziektent kunnen worden gebruikt. In een besloten bijeenkomst met leden van een comité gevormd uit patiënten van de Bevelanden, hebben dezer dagen de heer en mevrouw Van Ketel afscheid genomen van het werk in Goes, waar zij sinds de oorlogsjaren een tandartsen praktijk hebben uitgeoefend. Namens de patiënten werd de heer G. van Ketel met hartelijke woorden dank gebracht voor de wijze waarop hy de tandverzorging uitoefende, waarbij ook mevrouw Van Ketel werd betrokken, welke haar man bij deze werkzaamhe den assisteerde. Als bewijs van dankbaarheid en herin nering aan de Goese jaren werd een televisietoestel aangeboden namens de oud-patiënten. Een album met de hand tekeningen van hen die aan dit hulde blijk hebben bijgedragen, verlucht met foto's werd gelijk overhandigd. Voor mevrouw Van Ketel waren er bovendien nog bloemen. Zichtbaar verrast toonde zich het tand- artsenpaar door dit ongedachte en spon tane bewijs van genegenheid, waarvoor dr. Van Ketel over dé hoofden van de comitéleden heen, allen dankte die dit afscheid van hun werk in Goes zo ver rassend plezierig hebben gemaakt. De heer Van Ketel die om gezondheids redenen zijn praktijk moest neerleggen en byna geruisloos Goes had verlaten is hartelijke wijze dank gebracht voor zijn werk ten behoeve van de Bevelandse be volking. De heer en mevrouw Van Ketel vestigden zich inmiddels te Voorscho ten. Op koninginnedag zal er in Tholen toch nog het een en ander gebeuren, Nadat vorige week het bestuur van de Oranjevereniging moest besluiten geen festiviteiten te organiseren 3 wege gebrek aan geld en medewer king, besloot het afdelingsbestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer om op 30 april te voldoen aan de reeds lang bestaande wens eens een veilig- verkeersorïëntatierit voor de jeugd te houden. Met medewerking van enkele andere verenigingen is er nu voor die dag nog iets georganiseerd, waaraan zowel jong als oud actief kan deelnemen, 's Morgens om 10 uur wordt er nu dus een oriëntatierit voor de jeugd van tien jaar en ouder gehouden, georga niseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer. Gelijktijdig is er voor le jeugd van 6-10 jaar een dobbelsteen- spel. Dit organiseert de jóngensclub Tholen. 's Middags zal er een oriën tatierit zijn voor auto's, motoren, scoo ters en brommers. Deze zal om twee uur starten vanaf hotel „Zeeland" op de Haven te Tholen. Om vier uur zal er op het gemeentelijk sportterrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld, waarvan de organisatie berust bij de v.v. Tholense Boys. Intussen is ook de medewerking toegezegd van de ko ninklijke muziekvereniging „Concor dia". Collecte „Kinderzorg" Onder leiding van mevrouw L. van 't Hoff-van der Maas hebben in Ooster- land de meisjes Leni Bal, Jozien Dooge. Marijke Meerman en Hanna Otte voor de stichting „Kinderzorg" te Middelburg in het eerste kwartaal 1964 90,30 to taal opgehaald. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 8107, Weeimanvoer 7ï«5. Vette koelen en owen «0. Gebruik-vree 971. Vette kalveren 425. Oro*k*lveien 301. Nuchtere kal veren 2422. Lopen 75. BlKien 17. Paarden W Veulens 7. Schapen of lammeren 119- Weiöc- of rjlRiamineren 32. Bokken of gelten 22- Prljien (reap, voor le, 2e en 3o kwaïltelt). Vette koeten «O—440 330-MO 303-315 Vette kalveren 303-327 380—SCO 2CO—280 Slachtpaurden 320 280 2*50 Prijïen (reap, voor Je, 2e en Se kwaliteit), (in gulden» per atufc). GrasknJveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koelen Vnanen Pinken Vette koeten aanvoer prijzen als gisteren. ITO 120 ISO nn :ts korter, handel vlot. prijzen prijshoudend. Graskalvcren aanvoer leU ruimer, handel goed. prijzen wat stijver. Nuchtere kalveren aan voer kleiner, handel levendig, pnjzen iets stij ver. Loper» en biggen aanvoer even ir.eer. han del kalm, prijzen gedrukt. Slachtpaarden aan voer als vorige weck, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen en lamme ren aanvoer let» minder, handel tamelijk, prij zen ruim prijshoudend. Kiül- en melkkoeien aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vare koelen aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer even rneer. handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. BEURSBERICHT MARKT GOES. 14 april. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij I 25 f 33 per 100 kg. Groene erwten, ld., f 33— f 40. Schokkers, id., 1 30—f 48.50. Voor erwten en schokkers van uitgezochte kwa liteit was de notering leta hoger. Voor gerat en bruine bonen van de oude oogst geen notering meer. Aardappelen: Bintjes, 35 mm opw. blnnenl. sortering f 10^O-f 11 per 100 kg. Voor Bintje voor export bestaat geen vraag. Be velander, 35 mm opw. blnnenL sortering f 17—1 20. Furore. 35 mm opw blnnenl. sortering f 11—f 13. Mcerlander. 35 mm opw. blnnenl. sortering f 12— f 12.M. Levering aan de torleertnrichllng. 8or- teerkosten voor rekening koper. Voederaard appelen noteerden f 3,50—1 4,25 per 100 kg Uien. Onalgcstaart aan de sortcerinrlchttng geleverd 15—17 cent per kg. Hooi en stro. Luzernehool f 125—f 130. Wc-Sde- hooi (pr. kvr.) f 115-f 120. Veldbeernd f 70 f 75. Engels raai f 55—f 65. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tar- westro f 60f 62. Gerstestro f 60—f 62. Erw tenstro (kl. groen) f 80. Alle» per 1000 kg. Vlas. ODgerepeld 3—24 per kg. Gerepeld 18 —25 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1.65 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 617 kg. 150 240. Schar 17 kg. Bot 232 kg. Tong 6 kg- VEILING KRABBENDIJKE. 14 april. Appels: Golden Delicious 1 80 -85 91—99. 75-80 95—105. 70-75 94— 97, 65-70 82—85, 60-65 62—66, 2 80- 85 86—88, 75-80 87—92, 70-75 79—86, 65-70 73—77, 60-65 55—59, 2 D 27— 38, 3 gr. 5568. 3 f 3455. kroot 2329. stek 1115. Winston ex 75-80 101. 70-75 103, 65-70 85, 1 80-85 99, 75-80 104—107. 70-75 97—106, 65-70 81 —84, 60-65 59—63, 55-60 41—43. 2 75-80 89—91, 70-75 86—94, 65-70 70— 80, 60-65 5861, 55-60 3639, 2 D 19—27, 3 gr. 47—61, kroet 17—18, 3 f. 1523. Jonathan 3 gr. 41. Laxton Su perbe 3 f. 1629. Bespreking S.G.P. De heer A. de Redelijkheid uit Ouder kerk aan de IJsel van de Staatkundig Gereformeerde Partij zal vrijdag 17 april in Bruinisse spreken. VEILING GOE-S. 14 apriJ. Golden Delictou« 1 «-50 10). W-ö 93-1G0. 75-80 91113, TO-7» 94-10». «4-20 82 -91. 60-68 66—72. 2 D 39—48. 2 W «l-K 75-80 «7-96. 70-75 78-93. «5-70 73- 79. 00-65 «2-64. grof 56-73. fijn »-W, «lek 13-25. onathan J 75-80 «5. 70-75 62-68. 65-70 56—«L 60-65 513-57, 2 D 31—26. 3 70-75 48—50. 65-70 43-47. 00-65 50-43. grof 27-38. fijn 21-32. Goudrenet 2 75-80 86 65-70 84. grol 88-03. •ttk 28 Diverse appel»: kroet 17 ForeUrn- Jieer 2 55-03 71. fijn 55 «1 Balnt-Remy grof 75. Totale aanroer hard fruit 4903 kisten. Zeventig jaar oud Is maandag overle den de heer J. M. de No oyer te Re- ncsse. oud-hoofdonderwijzer van de openbare lagere school en bijzonder gezien figuur in het plaatselijk en «•ilandelijk verenigingsleven. De heer De Nooyer heeft zich bovendien ver dienstelijk gemaakt rnet zijn kennis van en zijn onderzoek naar de ge schiedenis van Schonwen-Duiveland in het algemeen, waarhij zijn specialiteit de archeologie en de anthropologic betrof. Op grond van deze biizondere interesses en bijdragen werd hij on derscheiden met het ridderschap in de Orde van Oranje-N'assau en met de Museumpenning. Jan Marinus de Nooyer ls als onder wijzer zijn gehele leven in Zeeland werkzaam geweest. Na zijn kweek schoolopleiding begon hij in 1912 als onderwijzer in Hansweert en na do mobilisatie van wereldoorlog I werd hij onderwijzer aan de openbare lage re schooi in Wolphaartsdijk. In 1921 werd hij benoemd tot hoofdonderwij zer, aan de openbare lagere school in het dorp Oostdijk (gemeente Krulnirv gen). Thans bijna 35 jaar geleden, in de zomer van 1929, ging hij naar Re- nesse om er de functie van hoofd van rle openbare lagere school te aanvaar den Op 1 februari 1959 werd hem daar bij zijn pensionering eervol ont slag verleend. De heer De Nooyer heeft toen het schooljaar nog „vol- gemaakt". De heer De Nooyer nam een vooraan staande plaats in het dorpsleven in. Zo kende men hem als voorzitter van het bestuur van de fanfare „Luctor et Emergo", als voorzitter van „Het Groene Kruis" en als voorzitter van de Culturele Vereniging. De heer Da Nooyer beijverde zich voor de kleuter school en na de oorlog voor het monu ment ter nagedachtenis aan de Tien Gehangenen. Hij verdiepte zich in het oud-archief van de gemeente en leid de excursies naar het „Slot Moer- mond". Door het toedoen van onder andere de heer De Nooyer is ook het gezelschap „Kor en Bot" opgericht, wetenschapsmensen, die ieder jaar met een mosselkotter uit Zierikzee naar buiten gaan om te vissen voor het belang van de paleonthologie. De heer De Nooyer had nog verschil lende functies: in de Rederijkersver eniging, in de Stichting Ziekcnhuisver- pleging, in het Zeeuwse Genootschap der Wetenschappen. Hij was evacua tiecommissaris op Schouwen en orga nisator van de leesportefeuille. De thans overledene heeft meege werkt aan het dialect-onderzoek van de Academie van Wetenschappen. H'j heeft een tweetal boekjes over histo rische onderwerpen op zijn naam staan, hij publiceerde tal van artike len in tijdschriften en kranten. Nagekomen advertenties Met grote droefheid geven wij kennis van echtgenote van L. Verhuist, op de leeftijd van 37 jaar. Westkapelle: D. Verhulst L. Verhulst- van Sighen Axel: L. A. Verhulst S. Verhulst- van Rooïjen Westkapelle: N. Verhulst W. Verhulst- Simonse Nel Verhulst Neefjes en nichtje Noordstraat 32. Heden overleed onze jl en vader JAN JOOSSE, in de- ouderdom van 47 jaar. J. Joosse- van Willegen Aria Wil ma Sjaak Laroes Kapelle, 14 april 1964. De teraardebestelling zal plaatsvinden op 16 april a.s. om 2 uur. Heden overleed zeer plotseling onze gelief de zoon, broeder, zwa ger en oom JAN JOOSSE, I in de ouderdom van ruim 47 jaar. Heden werd plotseling van ons weggenomen onze trouwe werkne mer JAN JOOSSE. Zijn ijver en plichtsbe trachting zullen bij ons blijven voortleven. Hij ruste in vrede. Fam. J. J. Ganseman Kapelle, 14 april 1964. Heden werd plotseling uit ons midden wegge- I nomen ons getrouw lid JAN JOOSSE. Bestuur, dirigent en leden van de fanfarevereniging „Ons Genoegen" Heden overleed zeer plotseling ons mede bestuurslid JAN JOOSSE. I Heden overleed onze fellefde man, vader, roeder en zwager CORNELIS LOUISSE P. J. Louisse- Vermerris Kees Leen Wim Fam. Loutsse Fam. Vermerris Borssele, 14 april 1964. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op - ,sr -- 13.30 uur. Heden is na een lang durig, zeer geduldig gedragen lijden nog on verwachts van ons heengegaan onze lieve man. vader, behuwd-, groot- en overgroot- vader GILLIS GEERTSE in de ouderdom van bijna 86 jaar. Vee re: wed. J. Geertse- Abrahamse Veere J. de Klerk-Geertse J. de Klerk Veere M. Roose-Geertse J. A. Roose Veere; L. de Jonge-Geertse C. de Jonge Middelburg: A. de Wolff-Geertse J. de Wolff Klein- en achter kleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben op zater dag IS april te 12 uur op de algemene be graafplaats te Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17