Zeeuwse jagers verontrust over hoge pachten jachtterreinen Buitenlanders betalen meer dan Nederlanders Jaarvergadering van Poolse oud-strijders WALCHEREN RAADSLID NIEUWLAND BETREURT AFGIFTE VESTIGINGSVERGUNNING LEDENTAL GROENE KRUIS STEEG IN SOUBURG-RITTHEM TOT 1252 IN VLISSINGEN WORDT VANDAAG HUISHOUDBEURS GEOPEND BEZOEK DE BEURS MARKTBERICHTEN DINSDAG 14 APRIL 1964 PROVINOJALE ZEEUWSE COURANT 8 IN ZUID-SLOE 20.- PER HECTARE Onder de Zeeuwse jagers is ongerustheid ontstaan over de hoge prijs, waarvoor de inspectie der rijksdomeinen, in Goes, 165 hectare nieuw jachtterrein in Zuid-Sloe heeft verpacht. Bij een langs gehouden inschrijving kwam het hoogste bod van een Fransman, die dit gebied voor de tijd van 6 jaar wil pach ten voor een bedrag van f 3303,30, dat wil zeggen voor f 20 per hectare jacht terrein. Het ministerie van financiën, waaronder de inspectie ressorteert, heeft, het terrein verpacht aan deze hoogste inschrijver. Nederlandse jagers toonden zich verontrust over deze hoge prijs, die zy niet meer reëel achtten. Officiële publikatie B. en w. van Vlissingen, brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e al- dellng. ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de heer A. van Sabben te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmid delen in oliën ol vetten, waarin 6 elektromo toren met een gezamenlijk vermogen van 1% pk. gebezigd zullen worden in het perceel Bos jeslaan 22, kadastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie A no. 4145/4146, ged. Gedurende tien dagen, te rekenen van 15 april 1964 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag, 5 mei a,s., des voor middags 1100 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente ken nis nemen van de ter zake ingekomen schriftu- De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht. indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vllsingen. 13 april 1964. VLISSINGEN. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 15 april gaat niet door. VL1SSINCEN. BIJZONDERE ROOILIJNEN SPUISTRAAT EN OMGEVING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit van de raad dier gemeente d.d. 31 december nr. 20e, tot vaststelling van een wijziging en aanvulling van de „Verordening bijzondere rooilijnen Lange Zelke en omgeving. Vlamingstraat en omgeving", is goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zeeland bij hun be sluit van 20 maart 1964. no. 1312/428. 3e afdeling: II. dat belanghebbenden binnen 30 dagen, te rekenen van 14 april 1964 af, tegen voor melde goedkeuring bij H M. de Koningin voorziening kunnen vragen. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. Kolff.- Burgerlijke stand VLISSINGEN. Geboren: Daniel Adrlanus, z. v. P. C. M. C. A. van Belzen—Mies. Petronella Louisa Ma ria, d. v. M. Th. de JongeTournoij. Eric Philip Abraham, z. v. J. C. MoelaertJobse. Bianca Desirée, d. v. J. H, Vermeulen Paauwe. Hubert Jozef, z. v. A M. W. Otten Paijmans. Saskia, d. v. A. Meijerde Wijze. Elizabeth Therëse, d. v. A. F. van DunKok. Ingiïd, d. v. D. A v. d. Plassede Coninck Odettah Arendina, d. v, C. PolsFritz. Ma- rinus, z. v. C. SchaefferWagenaar. Ondertrouwd: C. Franse, 22 j. en F. P. van Belzen, 17 j M van Splunder, 22 j. en M. A. J Hogerheide. 19 j. R. E. Schenkhuizen, 58 j en Th Nji Iljih. 36 j. H. van der Weide. 26 j en M A J de Jonge. 22 j Getrouwd: J, Jakobsen, 22 j. en M. G. de Ridder, 23 J B Paul. 22 j en L P M Aude- naerdt, 21 j. H. Peseh, 25 j. en I. J Willemse, 25 j J J de Raad, 24 j en J. H de Ruiter, 22 j. J. Bertijn, 27 j. en C Castel, 22 j R. Stuart, 25 j en C. E C Luitwieler, 23 j. Overleden: K. E. Witte, 80 j., e. v. A, Mabe- lus. MIDDELBURG. GeborenLiesbeth, d. v. J. GeensenWolt- man. Mnrinus J., z. v. P. J. Coppoolse— Schoof. Clara C., d. v. M. ReijnhoutBrasser. Anneke, d. v. T. RobTonkes. Rosalinda G. d. v. M C. Loohuls—Bimmel. Ondertrquwd: J. W. Maijers, 23 j. en J. E. Dekker. 19 j. A. Rothuizen, 57 j. en P. N. C. de Vlieger. 15 j. B. Lahr, 51 j. en J. Maljaars, 34 j. M. C. van der Ende, 27 j. en A. P. Schipper, 25 j A. Kunst, 24 j. en S. J. Karei, 21 j. J. Sanders" ,23 j. en C. G. de Visser. 22 j. Overleden: J. Dijkgraaf. 81 j.wedn. v. P. Gel)on. C. A A. Meuldijk. 70 j.. e. v. L. B. de Nijs. L. A. M van Waegeningh, 58 j.. e v. W. M, A. v. Eechoud. M. C. de Looze, 86 i„ e. v. J. T. Marcusse „HEDENESSE" ORGANISEERT WEEK VOOR HUISVROUWEN Op het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand zal van 4 tot 11 juli een va kantiecursus gehouden worden voor huisvrouwen en alleenstaande dames. Op het programma zullen onder meer voor komen inleidingen, gesprekken, film, een excursie naar Vlaanderen, bijbelstudie, handenarbeid enzovoorts. De leiding van deze week berust bij de vormingsleid ster, mejuffrouw ds. S. R. C. van Kem pen. AC.FNDA VANDAAG. Electro: Duel bij Silver 14 j. City: Middelburg Creek, 19.30 u„ 14 j. City: Het Middelburgs dilettantentoneel met „Naakt met viool". 20 u. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 918 u. Prov. Bibliotheek: Shakespeare ten toonstelling. 1012.30 en 13.30 tot 18.00 uur. Vlissingen - Alhambra. The bridge on the river Kwal. 20 uur, 14 jaar, Dr. Ottestraat 3: Bedrtjfsapostolaat, 19.30 uur. Concertge bouw: Huishoudshow V 20. 14—17 en 19—22 Goes Grand: The bridge on the river Kwai, 20 uur, 14 Jaar. Zalen Juliana: Opening Horccabcurs. 13 uur Prins van Oranje: Vergadering „Handelsbelangen", 20 uur. Zierikzcc - MondragonLedenvergadering „Kunst en Eer". 20 uur. Desgevraagd zei ons dokter H. Frima, uit Zoutelande, .voorzitter der jagersver eniging van de afd. Midden-Zeeland, dat 2,50 per ha een normale prijs is. Boven dien vond hij het nuchtere, zakelijke sy steem dat de meest-biedende bij een In schrijving de pacht krijgt niet bijzonder sympathiek. Bij verpachtingen in de privésector let men, volgens dokter Fri ma, meer op de kwaliteit van de jager, aan wie men het terrein wil gunnen. Volgens hem worden domeingronden en soms ook stukjes gemeentegrond niet voor een reële waarde verpacht. De ko ninklijke Nederlandse jagersvereniging heeft hierover al eens overleg gepleegd met het ministerie van financiën, om zo doende te komen tot redelijke prijzen en tot meer aandacht voor de kwaliteit van de jager, opdat de Nederlandse jagers meer kansen krijgen. Hij acht anders het gevaar aanwezig, dat de Nederland se jager steeds meer door buitenlanders wordt verdrongen. Dit is in Zeeland ook al het geval met de Braakmanpolder, die is verpacht aan een Belg. Zo vertelde dokter Frima ook nog, dat de vereniging in 1953 heeft geprobeerd de pacht van de Quarlespolder te krijgen voor een combinatie van door de ramp gedupeer de jagers, maar „domeinen" antwoord de, dat ook in dit geval de meest-bieden de de pacht zou krijgen Hij achtte dit geen bijster gelukkige houding. Domeinen Ook van de zijde der „domeinen" gaf men toe, dat 20 per hectare wel een erg hoge prijs ls. De heer A. J. van Steenbergen van de inspectie Goes, meende dat 5 tot f 7 normaal ge noemd mag worden. Hij vertelde, dat voor het terrein in het Zuid-Sloe 48 inschrijvers waren geweest, van wie de meesten Nederlander waren. Na de hoogste inschrijver, voor 3303,30, volgde een Nederlander met een be drag van 3100. Hij wee:: er ook nog op, dat diegene, die de pacht heeft gekregen aan drie men sen een vergunning mag geven om op zyn terrein te jagen. Op die manier if het dus mogelijk dat aanstaande pach ters onderling regelingen treffen. D« pacht kan volgens de voorschriften var het ministerie van financiën slechts aan één natuurlijk persoon gegund worden. Dit ministerie neemt de beslissingen over eventuele verpachting en houdt ook toezicht op de uitoefening van de jacht, volgens bepaalde voorschriften, die hier omtrent bestaan. De heer Van Steen bergen meende overigens, dat ook parti culieren zullen proberen een zo hoog mogelijke prijs te krygen voor hun jacht terrein. terwijl bij hen de controle op de uitoefening van de pacht vaak ontbreekt. VLISSINGEN Tijdens de zaterdagmiddag in hotel- café-restaurant .Amicus" te Vlissin gen gehouden jaarvergadering van de kring Vlissingen van de Vereniging van Poolse Oudstrijders, werd de heer J. Minkiewicz eenstemmig herkozen als voorzitter, de heer B. Strenk als secretaris en de heer T. Grabik als penningmeester. Voorts werden als lid van het bestuur gekozen de heren T. Klosinski en T. Szczepan. Tot lid van de commissie van toezicht werden door de vergadering gekozen de heren P. Szydlowski, J. Paczek, Narloch en J. Witkowski. Tot afgevaardigden naar de algemene landelijke jaarvergadering die dit, jaar in Amsterdam zal worden gehouden op 2 en 3 mei a.s., werden met meer derheid van stemmen gekozen de he ren: T. Klosinski, J. Paczek en B. Strenk. De bibliotheek van de vereniging werd in het voorbije jaar uitgebreid met een aantal nieuwe (in ballingschap) uitgegeven Poolse boeken alsook met werken van Poolse schrijvers in de Nederlandse vertaling. Ter versterking van de verenigingskas werd besloten drinkglazen met het embleem van de Vereniging van Pool se Oudstrijders te bestellen en deze vervolgens aan de man brengen. Geen voorrang verleend: botsing met lesauto Materiële schade aan een bromfiets en een personenauto ontstond maandag middag in Vlissingen toen de bromfiet ser A. J. L. uit Vlissingen geen voor rang verleende aan de lesauto van P. W. van L. uit Goes op het kruispunt Bellamypark-Breestraat-Molenstraat. L. kwam uit de richting Molenstraat. Me juffrouw E. L. uit Serooskerke (W.) bestuurde de lesauto onder toezicht van Van L. De botsing ontstond omstreeks drie uur. WESTKAPELLE Binnendag C.J.V. Tweehonderd meisjes en jongens, le den van de jeugdclubs der C.J.V. op Walcheren waren zaterdagmiddag bij een in het hervormd jeugdgebouw te Westkapelle om de traditionele bin nendag te houden. De leiding berustte bij de voorzitter van de ring Walche ren van het jongenswerk, de heer T. Wijtman, die de aanwezigen een har telijk welkom toeriep. De films die hierna vertoond werden ,,De pianostemmer", en „Wil helm Teil" werden met aandacht ge- olgd. Na de pauze werden de jongens en meisjes in 33 groepen verdeeld, en onder leiding van de districtssecreta ris, dhr. J. Sinke, werd een opdrach- tenspel gespeeld. Deze spannende wedstrijd werd gewonnen door de groep D.D. Tussen de diverse opdrachten zorgden twee leden der jongensclub, namelijk Bertus Postma en Piet Huibregtse met hun accordeons voor de muzika- omlijsting. Dit viel zeer in de smaak bij de jeugdige luisteraars. We gens tijdgebrek moest het program mapunt, „volksdansen" vervallen. Mevrouw De Wolf, presidente van de meisjesclub, ring Walcheren, sloot deze zeer geslaagde middag. Vlissingse Bestuurdersbond: in 1963 ledenwinst van 89 De Vlissingse Bestuurders Bond heeft in 1963 een ledenwinst geboekt van 89. In december 1962 bedroeg het ledental 4007 op 1 januari 1964 was dit aantal geste gen tot 4096. Dit blijkt uit het jaarver slag van de Vlissingse Bestuurders Bond over het jaar 1963. Wat de activiteiten in 1963 betreft zegt het jaarverslag, dat in samenwerking met de besturen van de K.A.B. en het C.N.V. is bewerkstelligd, dat van iedere organisatie een vertegenwoordiger in de commissie van toezicht op het nijver heidsonderwijs voor jongens is opgeno men. B. en w. van Vlissingen hadden aanvankelijk voorgesteld in deze com missie slechts één vertegenwoordiger van de vakbeweging bij toerbeurt in de aommissie zitting te laten nemen. Aan het bijkantoor Vlissingen van de alge mene spaarbank voor Nederland werd in 1963 ingelegd 25.000 en terugbetaald 8400. Het aantal boekjes nam toe met 27. In het verslag van de Stichting Alge mene Kunstkring Vlissingen wordt op gemerkt, dat de stichting zonder finan ciële steun niet kan werken. „De steeds hoger wordende uitkoopsommen voor de gezelschappen en aan de andere zijde de --erminderde belangstelling van de deel- lemers in Vlissingen, stellen het bestuur voor problemen. Ernstig zal daarom ge streefd moeten worden naar verhoging van het aantal deelnemers", aldus het verslag. Het financieel verslag van de Vlissingse Bestuurders Bond over 1963 vermeldt een voordelig saldo van 1410,56. Filmavond N.B.G. In de hervormde Johanneskerk te Vlissingen is maandag 20 april een filmavond, georganiseerd door de af deling Vlissingen van het Ned. Bij belgenootschap, in het kader van de ledenwerfactie voor het 150-jarig be staan van het N.B.G. De filmdienst van het N.B.G. zal tij' dens deze bijeenkomst, die om acht uur begint, twee films vertonen: „Land van Elia" en „Bladeren var de boom". De eerste film geeft een indruk van het Heilige Land, dat men zal bekij ken uitgebeeld op kindertekeningen. „Bladeren van de boom" gaat uit van Openb, 22 2 en geeft een overzicht in kleuren van de papierfabricage het tot stand komen van de Bijbel en hoe deze wordt vertaald in de taal Eritrea. Op deze avond is er tevens samen zang. „Kanaalvissers" hield bekerwedstrijd De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" hield zaterdagmid dag in de Westerschelde onder Bieze- Linge haar tweede bekerwedstrijd van dit seizoen. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd werd er nu matig gevangen. Er hamen 71 leden aan de wedstrijd deel die gezamenlijk 3865 punten bij elkaar visten. De uitslagen zijn: 1. G. de Rijder, 860 punten; 2. J. Smallegange, 525; 3. C. Visscher, 275; 4. W. v. d. Vrede, 220; 5. G. Cabboort, 220. De totaalstand na deze wedstrijd is: 1. M. J. Dekker, 990 punten; 2. B. A. Rooze, 930; 3. W. v. d. Vrede, 870; 5. de Rijder, 860; 5. M. C. Sloot- maker 855. Junioren: mejuffrouw M. Ganseman, 255 punten Bij de klassering voor dp groot.stp ge vangen platvis heeft M. J. Dekker zijn plaats af moeten staan aan J. Smal legange, die een vis van 475 gram op het droge haalde. Kranslegging te Renesse Evenals in voorgaande jaren zullen ook dit jaar te Renesse de verzets strijders worden herdacht. Vanwege het gemeentebestuur van Brouwers haven zal hiertoe op maandag 4 mei a.s. des namiddags te 2.30 uur een krans worden gelegd aan de voet van het monument in die plaats. Raad Koudekerke vanmiddag in vergadering bijeen In de raad*vergadering van do gemeen te Koudekerke, die vandaag, dinsdag 14 april om half vijf wordt gehouden, komt voorstel van b. en w. aan de orde benoeming van de heer A. Meijer* lol bezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand te wg/.lgen in die zin, dat bij blijft aangesteld als onbezoldigd ambte naar van de luirgerlykc stand. De heer Meyers beeft hiertoe verzocht in ver band met zijn benoeming tot gemeente- "etaris, na het vertrek van nir. L. A. Splunder. Ter voorziening in de vacature van be zoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand stellen b. en w. voor te kiezen tus- de heren B. J. Groot-Nibbellnk en de Witte, beiden werkzaam ter se cretarie. Voorts vermeldt de agenda een verzoek van de heer J, van Keulen tot aankooji van een perceel bouwterrein aan Kerkhoflaan ter grootte van 490 ca en w. stellen voor deze grond te verko pen tegen een voorlopige prijs van f 12.480. B. en w. stellen verder voor een eenmalige bijdrage van 100 te verlenen aan het comité „Geschenk stadhuis Vlis singen". Op 1 mei zal de heer A. Leenhouts, inspecteur van het lager derwijs in de inspectie Middelburg, zijn functie neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op deze dag zullen de gemeentebesturen hem een afscheidscadeau aanbieden. B. en w. van Koudekerke stellen voor als bijdrage hierin 10 te verlenen. De ver eniging voor hervormd christelijk onder wijs in Koudekerke heeft de gemeente verzocht om financiële medewerking bij de aanschaf van nieuwe banken. B. en w. stellen voor een bedrag van 7200 te'verlenen. Voor vergoeding van de kos ten van vakonderwijs aan de Immanuel- school, te geven door een handwerk- onderwijzeres, stellen b. en w. voor een bedrag van 215.25 te verlenen als voor schot voor het tijdvak van 24 augustus tot en met 31 december ,1964. Ook stel len b. en w. voor de vergoeding voor de kosten voor vakonderwijs aan de her vormde school over het jaar 1963 vast te stellen en wel op een bedrag van 1462,94. Ook komt in deze raadsverga dering de benoeming aan de orde van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. Op verzoek van de Oran jevereniging in Koudekerke stellen b en w. voor de jaarlijkse subsidie te ver hogen van 100 tot 150. Tot slot ver meldt de agenda een voorstel tot wijzi ging van het wachtverbod in de Tram straat, zols dat 5 februari was vastge steld. B. en w. stellen voor deze bepa ling te laten gelden van 1 juni tot en met 31 augustus. O.- F.N W -SOUBURG „De miljoenen van Betty" De Souburgse toneelgroep „Contact" bracht dezer dagen op een avond van het Christelijk Volksonderwijs in „De Zwaan" het toneelstuk „De miljoenen van Betty" voor het voetlicht. Namens de contactcommissie heette de heer C. P. van Loenen allen hartelijk welkom, in het bijzonder mevrouw Ter Haar Romeny en wethouder G. J. Janse en zijn echtgenote. Onder regie van de heer K. Faasse brachten de tien Sou burgse tonelisten het komische spel met vaart op de planken. Nadat het publiek met een daverend applaus zijn waardering had betoond, sprak de heer W. Sinke, voorzitter van het C.V.O., een dankwoord. De secretaris, de heer J. Jo- ziasse, bood de regisseur een boekebon aan. Ook voor de „man achter de cou lissen", de heer L. Vader, was er een attentie. De avond werd besloten met een gezellig bal, waarbij „The Swallows" de muziek verzorgden. RCS-Clinge 2-5 De met drie invallers aangetreden Sou burgers hebben tegen een veel feller spelend Clinge een verdiende nederlaag geleden. Op fortuinlijke wijze kwamen de grensbewoners aan een voorsprong toen Ko de Kraker bij een geheel on nodige terugspeelmanoeuvre de bal in eigen doel speelde (01). Drie minuten voor de rust slaagde A. Wanjon er in, na een hoekschop, de balans in even wicht te krijgen (11). Reeds 1 min. na de rust gaf Ras Clinge opnieuw de leiding en 5 minuten later slaagde Van Bundér erin de stand op 13 te bren gen. Na een kwartier was het weer Van Bunder die succes boekte (14), waar na v. d. Dries halverwege de tweede helft de achterstand tot 24 verkleinde. In de slotfase kon Van Bunder de wel wat slap spelende RCS-defensie op nieuw verschalken en daardoor de eind uitslag op 25 brengen. SLOTAVOND VAN J.EN M.MET AANTREKKELIJK PROGRAMMA Aan het eind van het werkseizoen 1963-1964 zal de afdeling Jeugd en Mu ziek Middelburg woensdag a.s. de tra ditionele „slotavond" geven in de Con cert- en Gehoorzaal. De leiding van Jeugd en Muziek is er altijd op uit ge weest om aan deze avond een feeste lijk karakter te geven. Op het programma prijken deze keer o.a. een optreden van leerlingen van de Zeeuwse Balletschool o.l.v. Hélen Riemens-Soesman in een drietal dan- geïnspireerd op negro spirituals; een zangvoordracht door Janus Mon- deel met aan de vleugel Ad van 't Veer; voor de verfijnde muziekproe- vers kwartetspel door het ensemble Dick Boon (Middelburg, dwarsfluit). Frits Tavenier (concertmeester var de „Instrumentale" te Middelburg), A. Houbolt (Dordrecht, altviool), Sas kia Boon (Amstelveen, altvioliste in het Nationale Jeugd Orkest); het op treden van enige schoolkoren, o.a. dat van de opleidingsschool voor kleu terleidster o.l.v. Ab Lichtendahl, waarna de heer en mevrouw Van Pa- gee-Venteville er borg voor staan dat deze slotavond met een gezellig uur volksdansen besloten wordt. In verband met het optreden van het instrumentale kwartet wijden wij graag enige woorden aan één der in teressantste en fraaiste bijdragen in dit programma, t.w. de „Dritte Nacht- musik" van Adalbert Gyrowetz, voor oningewijden een onbekende naam. doch in zijn tijd, vooral in de jaren 1790-1820 een der vermaardste com ponisten van Europa. Geen der tijd genoten (Haydn, Beethoven, Von We ber, Schubert!) kon zich op zo'n enor me verbreiding van zijn werken in vrijwel geheel Europa beroemen als Gyrowetz. Men heeft zich dan ook te recht afgevraagd wat de oorzaak ge weest zou kunnen zijn van het feno menale succes van deze man, temeer daar zijn naam later volkomen in de vergetelheid zou verzinken. Waarschijnlijk is de aantrekkings kracht van Gyrowetz' muziek op zijn tijdgenoten hieruit te verklaren, dat hij het direct aansprekende uiterlijk van Haydns en Mozarts stijl heeft overgenomen, zonder echter van zijn publiek de concentratie te eisen die voor een juist begrip van Haydns en Mozarts muziek een voorwaarde is. Gyrowetz' muziek kon zonder moeite begrepen en gewaardeerd worden. De notturni" („Nachtmusiken"), na 1805 Wenen uitgegeven, waarvan mor genavond de derde wordt uitgevoerd, blijken nieuwe invloeden te hebben on dergaan, nu o.a. van de jonge Beet hoven. Het zijn bijzonder fraaie stuk ken, die merkwaardig genoeg in onze tijd van een bovenmatige belangstel ling voor alles wat „antiek" is. nooit tot uitvoering komen. De oorzaak hier van is dat vrijwel geen enkele com positie van Gyrowetz in een moderne uitgave verkrijgbaar is. Het is een gelukkige omstandigheid dat op het Jeugd- en Muziekprogram ma één der allermooiste stukken van deze in zijn tijd wereldberoemde com ponist tto klinken wordt gebracht dank zij de speurderszin van de jeugdige dwarsfluitist Dick Boon. Met de vio list Frits Tavenier, de altviolist A. Houbolt en de violoncelliste Saskia Boon (dochter van de primarius van de altisten van het Concertgebouw orkest) zal hij bovendien Mozarts on volprezen kwartet K.V. 282 spelen. De avond is toegankelijk gesteld voor oud en jong. Veel „Zeeuws applaus" op cabaretavond van „Schelde'-ambtenaren Dr enige honderden aanwezigen hebben het zaterdagavond, zoal* gemeld, na de pauze van een cabaretavond voor de Sch eldeambt enuren vereniging In hef Scheldekwartler te Vllsnngen, moeten doen zonder zangeresje Anneke (iron- loh. Het programma na» er daarom niet minder om: de cabaretgroep van confe rencier Herhert Joekn, The Three Kot- lema met ehutlKche en gymnaatUche toeren op zo'n vijf meter hoogte. The (irodint's, twee leden van de Ketlem*, met Jongleerwerk, Tnnny Sclllffcrateln, befaamd pianist en paeda-goochelnar Henk Bouwman een hoogtepunt van de avond kregen herhaaldelijk van de aanwezigen, onder wie de heer V van Glnkel, één der Scheldedlrccteuren en mevrouw Van Gin kei, een „Zeeuws ap plans". Zo noemde Herbert docks he „Dit valt niet goed te praten" GEEN MEDEWERKING IN VERWEER VAN POLDERS plans". Zo noemde Herbert Jocks Int. V bat applaus gold dan In het bijzonder '.c.„ vu,','L 'L?» /nKv goochelaar Bouwman, die zijn v.-rbijste. J^rin^,r^n.tl^ gu,?t mnfl» mof Kolmlr. \r',n tu-oo WierpellalM Blin tl» I lilU rende toeren met behulp ren uit de zaal van veel spitsvondig heden. een goed conferencier waardig, Het begeleiden. Conferencier Joeks kwam ditmaal In tegenstelling tot zijn radio-optreden niet bepaald tot hoogstaande conference; The Three Retlems zorgden met „well- known Dutch musical hand-catching act" voor acrobatiek van niveau in twee erlei opzicht, hetgeen eveneens The Gro- dini's deden. Pianist Tonny Schifferstein begeleidde de cabaretleden op voortref felijke wijze en liet zich nog horen in een bijzonder op prijs gestelde medley van populaire melodieën, waarin zijn pia nistische kwaliteiten extra goed naar vo ren kwamen. Het Scheldeambtenaren orkest speelde aan het begin van de avond en in de pauze zoals gebruikelijk onder leiding van de heer H S O. Erdel- mann. Het optreden In de pauze viel daarbij meer te waarderen dan het eer ste. Het geheel werd een avond met ge varieerd amusement. die een geanimeerd vervolg kreeg op een bal met pittige en voortreffelijk gespeelde muziek door de band van Klaas Adriaanse. Tweede maatschappelijk werker benoemd De classicale commissie voor maat schappelijk werk en gezinszorg West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft als tweede maatschappelijk werker aan gesteld de heer W. F. Hartman uit Haarlemmermeer. lenen van financiële medewerking In het verweer tegen het VOO rut cl van Ge deputeerd»- Slaïen tot concentratie vnu polder*. Het college Melde In een pre advies voor hieraan geen medewerking te verlenen omdat h»-t geen gemeente zaak wa». I)r In-er \V. J. Dlngemaiise (r.h.) zag er wel een gemeentebelang In. Zo luidde ook lu t standpunt van de heer C. A. Polderdijk (g.li.l. die voor stelde een bijdrage van f 500 ineen». t« verstrekken. Dc heer Van Nlmwegen zag hier weinig hell In. „Wc kunn»-:i gaan procederen, maar het eind van het liedje i« toch dat de kleine [folder tjes zullen worden samengevoegd. Het Is misschien alleen uitstel van executie". Het voorstel van dc heer Polderdijk werd met vijf legen twee stemmen verworpen. Besloten werd tot aankoop over te B,-„.„J caan de. rede" l»n» Mg> doo» d» gelen. ..Verschillende ingezetenen zijn gemeente In Hierover", m zei de hier Ven Mm- voor 5106 Een voorstel van de wegen, „elecht te uitreken. Uw college heer Ven Nlmwegen om de Jaarwedde laat door dit he,mi Inwoner, die cc V*» de commandant van de "Uw"lig« heeht zijn aan Nieuw- en St.-Jooaland l*u« °JJL*°» naar elder, vertrekken, oiiid.1t er voor 3M 'e DB hen geen woning beschikbaar is. Een stemmenverhouding wa, hier vreemde haalt U er echter In. Dit valt Voort» *££3' K" iX niet goed n- praten". v" betreffende het repar t n an De heer Van Nlmwegen merkte In dit tankschepen on andere mei »'™»dbare verhand nog op. dat een ernstige ge- geleden vaartuigen In het gadadigile 5oor de woning deel uit- Sloedok. Een voorstel tot verb, .-ring maakt van de vrijwillige brandweer van de paden op de begraafplaa zal Burgemeester mr Critf van Hand- nader bekeken worden. Voor Se vletto» wljcfc deelde het P.vh.A.-raadslld mee. van koninginnedag werd f 1.5 uiige- dat de eigenaar de woning alleen tot }J,??Ken' fén maart van het volgend jaar wilde "J?™* 6c rondvraag deelde de voor- verhuren aan de inwoner van Souburg. mee dat deze week de eert*; „Met verwondering hebben wjj verno men, dat door het college van I». en w. een vent iglngn vergunning I» afgegeven voor liet betrekken van het pand rijks weg 39 aan een bewoner van Oost- en West- Sou burg, die nota bene zijn werk zaamheden niet in onze gemeente uit oefent, terivUl vele kandidaten uit onze •nte gaarne deze woning hadden ndagavond de .d-u>) In j 'pp"u een fnterpellMtle aan het eind van de avondli/ I "»6-r wJl»S van burgemeester mr. f. K. J. Graaf van Kandwyek gchou- openbare raadsvergadering van iuw- en Kt.-JooMand. i Souburg. De heer Van Nlmwegen antwoordde, dat wanneer er geen vestigingsvergun ning wax afgegeven de eigenaar onge twijfeld een inwoner van' Nieuwland de woning zou hebben toegekend, heer J. Lu castte fs.g.p.) was van ning. dat het college'van b. en w. geen schuld trof. „Het is een zaak van de huiseigenaar", zo zei deze. De raad liet maa licht schijnen over polders ingediende Verweer i da ga vond ook zy'n het door diverse •erzoek tot het Zuster legde 1913 bezoeken af Nadelig saldo van f704,68 De afdeling Oost- en West-Souburg en Ritthem van het Groene Kruis hield in zaal „Rehoboth" in Souburg haar jaarvergadering. Voorzitter M. J. Rot tier heette vooral welkom gemeente secretaris J. J. van Gin kei en zuster in der Ende, districtsverpleegster de kinderhygiëne. Vervolgens gaf tweede secretaris J. de Grave een overzicht van de activiteiten van het vorige jaar. Het ledental steeg in 1963 met 135, zodat de vereniging thans 1252 leden telt. van wie 1159 Souburg en 93 in Ritthem. Zuster Vermaas vermeldde in haar jaarverslag, dat in 1963: 1913 ver- pleegbezoeken zijn afgelegd. Uit het jaaroverzicht van penningmeester L. de Bruyn bleek, dat de vereniging een nadelig saldo heeft van 704,68, maar het bleek nog mogelijk dit uit Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 10-4: Germane van ïerpen. Solent van Antwerpen, Alderd L Antwerpen. 11-4: Greathope VBn Antwer pen, Zeevaart van Antwerpen, He Grand van Calais, Penmarch van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 10-4- Germane naar Du blin. 11-4: Solent naar Scrabster, Zeevaart Truro. Concordia naar Porsgrunn, Great hope naar Swansea. Alderd L naar Cork. 12-4: Bitterfeld naar zee. 11e Grand naar Moer- mansk, Penmarch naar New Castle. Gepasseerd naar Antwerpen 10-4: Gruno van Amsterdam. Noordstaat van Whitstable. Auri ga G van Londen, Thea van zee, Genca van Rotterdam, Donau van Par. Tasman van zee naar Terneuzen, Atlantlde van Rotterdam. Eemsmond van Southampton. 11-4: Victress Londen, Lifana van Londen, Spirit van Ipswich, Tycha van Londen, Tubo van Rotter dam. Kerkedijk van Rotterdam, Lauwers van Londen, Advent van Britton Ferry naar Gent, Meeuw van Londen, Eems van Boston Lines, Memnon van Hamburg, Pygmalion van Izmir, Eagle van Londen, Gironde van Londen, La Paloma van Londen, Margriet Anja van De- Congokust van Le Havre, Jozina van Rotterdam. 12-4: Valiant van Huil, Port Tal van zee. Geziena Hendrika van Londen, Fambo van Villagarcia, Annenkerk van Mar seille, Korendijk van New York. Serooskerk Bremen. Charts van Hamburg. Whitsun Goole. Jagersfontein van Southampton. Gepasseerd van Antwerpen 10-4Geestdam Maasluis, Alnitak naar Rotterdam, She- i naar Rotterdam, Keizersvcer naar Surte, Cadans naar Tyne Tees, Helen naar Fulham, 4 Marcella naar Rotterdam, Edison naar Wismar van Gent, Greta naar Nieuwpoort van Gent, Mare Novum naar Manchester van Gent. Gorredijk naar Hamburg, Dlnteldijk naar Rot terdam. Mariekerk naar Bremen. Mylady naar Vlaardingen van Gent, Aurora naar Poole van Sluiskil. Alert naar Londen van Gnet. Tubo Schwarzenhutten van Terneuzen. Eems mond naar Rotterdam, Wodan naar Weston Point, Catell naar Hamburg, 12-4: Auriga G Ayr, Noblesse naar Londen. Victress naar Londen, Vlrgo naar Londen, Nourdslad naar Goole, Thea naar Londen, Loppersum naar Savannah, Genca naar Rotterdam. Atlantide naar Londen. Memnon naar Amsterdam. 13-4: Annenkerk naar Rotterdam. In Concertgebouw Show van mode en techniek Vanmiddag om twee uur zwaaien de deuren van het Vlissingse Concertge bouw open voor de eerste bezoekers van de V20, een door wtintig Vlissin- se winkeliers georganiseerde huis houdbeurs. Een show. waar men niet alleen kennis kan maken met de nieuwste snufjes op het gebied van mode en techniek, maar waar men ook een gooi kan doen naar een twee tal buitenlandse reizen. Gisteren, toen de opbouw van de beurs nog in volle gang was, bood het inwen dige van het Concertgebouw nog een ietwat rommelige aanblik. Men zag er tientallen mannen, op, onder of tus sen onduidelijke bouwsels van latten, touwen en karton, die evengoed uit konden groeien tot een duivenhok als tot een aantrekkelijk miniatuurwin keltje, Er werd getimmerd en ge verfd. gepast en gemeten en naarma te de tijd verstreek namen de bouw sels steeds meer vorm aan. Intussen sleepten anderen met in kratten en grote dozen verpakte apparaten, die te voorschijn kwamen uit af- en aanrij dende bestelwagens. De stands staan aan „straten", die een bezoeker maar hoeft te volgen om de hele show te kunnen zien. Diverse stands zijn speciaal ingericht voor het verzorgen van demonstraties met al lerlei apparatuur, anderen dienen on dermeer voor het showen van kleding. Maar bij iedere stand is wel wat bij zonders te zien. De tentoonstelling V 20 duurt tot en met donderdag. Het programma voor deze drie dagen omvat ondermeer badpakken -en kledingshows, demon stratie met wasautomaten en elektri sche orgels. Als speciale attractie is er de mogelijkheid mee te doen aan een prijsvraag, waarmee men buiten landse reizen kan winnen. de aanwezige kasmiddelen aan te vullen. De vergadering nam met al gemene stemmen het bestuursvoor stel aan de vergoeding voor de secre taris en de penningmeester op 150 per jaar te stellen. De aftredende bestuursleden, J. van Ginkel en de heren F. Leenhouts, M. Plerens en J. Karreman werden her kozen. De heer F. Leenhouts accepteer de echter niet meer de secretariaats functie, welke nu door de heer J. de Grave wordt bekleed. Hierna vertoon de zuster E. v. d. Ende enkele filmpjes. Bij een film over de geestelijke volks gezondheid, The New Baby. gaf zij een uiteenzetting over de betekenis van de geestelijke verzorging in de kleuterja ren. Tijdens de rondvraag deelde de voorzit ter mee, dat de leden op de volgende jaarvergadering een uittreksel zullen ontvangen van de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester. Tot slot deelde hij mee, dat het bestuur zal trachten voor het aanstaande winter seizoen weer een moedercursus te orga niseren. Hij dankte zuster Van der En de voor het vertonen van de films en de gegeven toelichting. Korfbalclub opgericht in Biggekerke Nadat er reeds een vergadering was be legd waaruit bleek, dat de jeugd van Biggekerke veel belangstelling heeft voor de korfbalsport, is dezer dagen besloten een korfbalclub op te richten. Bij de oprichting in zaal Herwegh. werd men terzijde gestaan door de propagan- dacommissie van de Z.R.B. Dp vereni ging telt thans een twintigtal leden. Voorzitter is de heer A. J. van As. Verder hebben zitting in het bestuur de dames E. L. en J, Schreyenberg, de heer E. Tange en de heer J. Kleinepier. De taken in het bestuur zullen nog nader worden verdeeld. De heer Iz. Meijer, die de vergadering leidde, kon aan het eind van de bijeenkomst enkele gunsti ge mededelingen doen over de "mede werking van het gemeentebestuur met betrekking tot de accommodatie op het in aanleg zijnde sportveld. Scheldewoningen worden betrokken. In de loop van 'het voorjaar zullen nog meer woningen worden opgeleverd. (Advertentie) van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt ln het CONCERTGEBOUW op 14, 15 en 16 april. Geopend van 25 en 710 uur n.r IEDERE AVOND BADPAKKENSHOVV. VELE DEMONSTRATIES. WAARDEVOLLE PRLJZEN. TOEGANG 25 CT. BIJBELSE EXAMENS Bij de aan de christelijke kweekschool voor Zeeland gehouden bijbelse examens slaagden de volgende dames: F N. Aile- mekinders 's-Gravenpolder, N. M. Bak ker Zaamslag. J. Goverse Nieuw en St.- Joosland, M. Bertijn Vlissingen, J. Boot Kerkwerve, J. E. Elshout Koudekerke, J. de Haan. A. E. Jongstra Middelburg, N. J. de Jonge, L. F. van Oo3ten, A. C. Sturm, J. Timmerman Goes, J. C. de Kok Domburg. A. Dambrechtse Rilland- Bath, E. Y. E. Richard Oostkapelle. A. N. Spaans Zierikzee, W. W. Spapé. Sou burg, M. J. T. E. Versluijs Oud-Vosse- meer, A. S. M. M. van de Waal Schoon- dijke, J. A. de Wild Kats, M. P. Zegers Axel en de volgende heren: J. Aarnoud- se Aardenburg, J. Aarnoutse, J. van den Broeke, D. Ingelse, D. L. van Noppen, P. van den Ouden Middelburg, J. Bak ker, J. A. Bartelse, N. J. Teerds Goes, C. J. Brouwer Vlissingen, J. F. Buys Wouw, A. Cappon Zuldzande, H. J. Coppoolse St.-Laurens, L. I. Flipse Oudelande, F. van der Heyde Biggekerke, AL J. Jas- perse, D. Minnaard Yerseke. J. C. Kal- jouw, W. M. Schout. L. Sinke Souburg, J. J. Koene Goes. C. Koolstra Kruinin- gen, J. E. Koppejan, M. G. Schoenma ker, W. Ovaa Zoutelande, J. K. Loman Roosendaal. P J. Moerland Stavenisse, H. M. Pladdet Biervliet, J C. G. Poppe Veere, H P A Pouwer Halsteren. P. J. Risseeuw Breske.is. J. Roelse Westka pelle, L. Scheele Zaamslag. L. van den Ouden, M. .1 Schouls Zierikzee. A. van Soelen, A. Wisse Bergen op Zoom, M. J, R. Straub Terneuzen, drie kandidaten •erden afgewezen. VEILING ROTTERDAM Aardappelen 14 Andijvie I 80102 per kg Sla !6 op 30—36 Sla 13/16 25—30. Sla IC 12- 17 Sin IIA 16—23 per krop Stoofsla 69—89 Spinazie I 67—36. II 63—72 Spruiten IIA 96— 107, IIB 53. ID 112 per kg. Komkommers 40/50 36 per stuk Prei 3362 per kg Selderij 410 Peterselie 13—20 Radijs witpunt 31—52 Ra dijs rood 22—28 per bos Uien 7—22. Uien ge- schoon 20. Witlof IA 128147. IIA 113—131. IB 125—130, IIB 112—120 per kg Aanvoer sla 56.000 st. Aanvoer andijvie 5000 kg. Aanvoer spinazie 9000 kg. Aanvoer witlof 16.000 kg. VLASMARKT ROTTERDAM. 13 april. Waterrootvias: lage soorten van 1.70 tot f 2.00. middensoorten van 2.05 tot 2.35, best vlas van 2.40 tot 2.60. Dauwrootvlas. van 1.65 to: 2.00. Breekvlasvan 0,95 tol 150. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 0.70 tot 1,00. De aanvoer van waterrootvias bleef in de af gelopen week vrijwel op het peil van vorige week gehandhaafd. Het aanbod bestond e tendeels uil lagere- en middensoorten. Voor lagere merken was een kalme vraag, zodat prijzen zich nauwelijks konden handhaven. De produktie in deze soorten werd niet ten volle verkocht. Middensoorten en beter vlas worden weinig gezwingeld, het aanbod in deze kwali teiten werd nagenoeg geheel geruimd tegen prijzen volgens notering. De produktie van dauwrootvlas is gering, net aanbod werd niet geheel opgenomen. Het aan bod van breekvlas bestond hoofdzakelijk uit lagere dauwrootsoorten welke moeilijk zijn te plaatsen. Gezwingelde lokken worden regelma tig geproduceerd, de produktie werd niet eeheel verkocht, de prijzen bleven vrijwel gehand- GKAANBEURS ROTTERDAM. 13 april. B3k:arwe voor levering aan de meel fabrieken geen afzetmogelijkheid. Zornergerst volgens monster 2427.25. Haver - vol gens monster 22—24.25. Groene erwten volgens monster - 33—44 Schokkers volgens 3053. franco Rotterdam. VEILING GOES. 3april Kropsla 1 21—30. 2 18—22. Radijs 25-30. 2 24—27. Andijvie 1 112—118. 2 IC Pre) A 1 7073, A 2 56-71 Witlof A 1 97 102. A 2 8699. B 1 90-95. B 2 59—74. af Lamsoren 2 133. Rabarber 1 85. 2 64— Totale s sen 506 Varkens 732. Prijzen tresp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) ln cents per kg. Vette koelen 400—440 330-390 300—315 Varkens rieTend gew.) 200 195 1190 Vette koeien: aanvoer groter, handel zeer kalm, prijzen lager. Varkens (levend gew aanvoer fl'nk. handel flauw, prijzen aanvankelijk boren notering. VEILING KAPELLE. 12 apnl. Aardbeien per doos van 200 gram ex tra 196. I 155-178. II 128—134, idem per stuk extra 14-20. Groenteveiling: Kropsla 1 23-25, II 14-17. Stoofsla 25. Sla 0-12 kg. II 10. Ra dijs per Bos 18—26. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 aprti Raapstelen 12—18. Witte kool 20— 28 Rode kool 25—32. Spruiten 129. Waspeen 10-12. Radijs 2028. Breekpeen 8—12. Glas spinazie 66-84. Glas sla 18-32. Andijvie 115 -128. Pre: 25—40. Witlof 70—108 Uien 6—22. Rabarber 70—78. Jonathan 30—55. Golden Delicious 70—94. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 13 april Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 15—17 Bintje 9—10.50 Bevelan der 19—21 Meerlander 12—15 Kleiaardappeien 38 mm opwaarts Eigenheimer» 15-19. Bintje 10—11 Furore 12-14 Kleiaardappelen voor de export geen handel. Zandasrdappelen voor de export - geen handel Stemming binnen land - prijshoudend Stemming buitenland geen handel Voeraardappelen 2—4.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- vastgesteld voor de verkoop van •dappelen op wagon, schip of VEILING MIDDELBURG. 3 april Winston 2 60-65 49. 65-70 59 64. Jonathan 70-75 61. 60-65 4755 3 grof 4143. Groenten. Sla export 23.40—28.10. Sla 1 20—29. 2 15—24. C 11—17. Prei 59 —76. Rabarber 38—56. Radijs 29—43. Rode kool 8—23. Witlof 105—128. An dijvie 98—134. Spinazie glas 128—136. natuur 124—132. Breekpeen 9—16. Uien 67 Sr^of 1 4—7, afw. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Uien afw 412 oreekpeen Exportgarnalen, aanvoer 272 kg r* 352. Aardappelen 10-12. Bot 113 kg. Schol 39 kg. Wulken 4 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5