PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERWARRING ROND ARTSENSTAKING IN BELGIË NEEMT TOE Zierikzee haalde gemeentebestuur Hatfield in Akkoord in Mechelen op losse schroeven? Westduits persbureau verklaarde premier Kroesjtsjew dood KABINET: Geen besluit over hervatting van overleg met de artsen GROTE SCHADE DOOR KRACHTIGE AARDBEVING IN ZUID-SLAVIË Rechtstreekse t.v.-uitzending Irenedebat Heildronk van de burgemeesters uit vriendschapsbokaal Oude kwaal H ken- 207e jaargang - no. 88 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 14 april 1964 Directie: F. van de Velde, F, B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week, 0.75 per kw.franco per post ƒ10,— p. kw. Love Walstraat 68-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647'3643>; Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078'3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b. g.g. red. 7863, adv 5213); Ootlburg: 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel 2094. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,80. Ingez mod. 3 tarief. Kleine adv. max. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1,60). „Brieven i dit blad" 25 ct. i 15 ct. Bureaus: VIlMlngen: Tementen: Arsenaalstrant 2. tel. r, Giro «9300 P.Z.C., Middelburg. De verwarring rond de Belgische artsenstaking is gisteren in de loop van de middag steeds groter geworden. Werd 's morgens gemeld dat in de kring Mechelen een overeenkomst werd bereikt om tot het eind van het jaar het werk onder bepaalde waarborgen voort te zetten, gistermiddag leek deze hele overeenkomst weer op losse schroeven te staan. De stakingsleiding riep gistermiddag een 250 man sterke artsenvergadering te Mechelen bijeen. Daarin werd aange voerd, dat de overeenkomst nauwelijks een tijdelijk compromis kon zijn, omdat aan de ethische voorwaarden, onder an dere vrijheid van therapie en strikte handhaving van liet beroepsgeheim, niet werd voldaan. Daartegen werd aange voerd, dat dit compromis, waarin ho noraria binnen de nieuwe ziekte- en in validiteitswet geregeld werden en voorts tijden voor het uitoefenen van particu liere praktijken werden vastgelegd, een startpunt zou kunnen zjjn voor een tot elkaar komen op liet gebied der medisch- ethische vraagstukken. Er werd op ge wezen, dat de regering de Meehelse overeenkomst, gunstig ontvangen heeft. Geen commentaar In het Brusselse gebouw van de artsen federatie werd ondertussen weer een der onder journalisten zo langzamerhand berucht geworden rommelige persconfe rentie gehouden. Commentaar op de overeenkomst van Mechelen werd daar niet geleverd. Wel werd erop gewezen dat iedere Meehelse arts afzonderlijk zal moeten tekenen. Men trok voor een groot deel van in de stad en wijde om geving praktiserende 250 artsen sterk in twijfel. De artsen voelden zich naar zij ter persconferentie zeiden gesterkt door de steun, die zij van een grote groep Brusselse advocaten genieten. Vele juristen trekken, naar werd gezegd, de grondwettigheid van de vordering van bij ziekenhuizen verbonden me dici in twijfel. De van regeringszijde gedane mede delingen over een goede gang van zaken in ziekenhuizen en over her vatting van echter niet uit over de deels mili taire organisatie van de medische wachtdiensten in ziekenhuizen. Van de zijde, van de stakingsleiding wordt verondersteld dat leden van dit col lege indien zij in militaire dienst wor den opgeroepen, hiervan door hun commandanten worden vrijgesteld om hun onderhandelingstaak te kun nen volvoeren. In de loop van de dag werd bekend, dat in sommige ziekenhuizen operaties moesten worden uitgesteld omdat geen complete medische teams aanwezig wa ren. Er was in het bijzonder gebrek aan narcotiseurs. In Molenbeek werd een noodziekenhuis voor 25 kinderen ingericht, terwijl een tweede in voorbereiding is. Het Vlaamse ziekenhuis van de Leuvense universiteit werkt normaal, maar het Waalse is on der militair beheer gesteld. In een aan tal militaire hospitalen zijn inmiddels enkele honderden zieken, die dringend behandeling behoefden opgenomen. Geen beslissing In de kabinetsvergadering van gis teren is geen besluit genomen over eventuele hervatting van het over leg met de artsen. De medici zelf verwachten de eerste 24 uur geen ontwikkelingen in die richting. De stakende artsen hebben opnieuw steun gekregen van het dagblad „Der nier Heure" dat de regering verwijt tij dens de procedurebespreking van het afgelopen weekeinde de onderhandelin gen al te hebben afgebroken. OOK SCHADE IN ZUIDEN VAN HONGARIJE Twee doden, veel mensen gewond Het noorden van Zuid-Slavië en het zuiden van Hongarije zijn gis teren door een aardbeving getrof fen die in verschillende steden en dorpen zware schade heeft aange richt. Vele mensen die in panische schrik de straat oprenden werden door vallend gesteente gewond. De aardbeving lieeft al op zyn minst twee slachtoffers ge- eist, een 13-,jarige meisje en een 75- jarige vrouw. Het epicentrum van de aardbeving lag tussen de steden Derventa 'en Slavonski- Brod in Bosnië waar minstens 40 men sen werden gewond, van wie zes ern stig. Volgens de schaal van Richter op het seismologisch instituut van Zuid- Slavië had de aardschok een kracht van acht, gelijk aan de beving waardoor Skopje werd verwoest. De bevingen hielden vijf tot zeven se conden aan en werden zelfs tot in Bel grado gevoeld waar het interieur van flatgebouwen werd beschadigd en de te lefoonverbindingen urenlang werden ver broken. Vele duizenden Zuidslaven die de schrik voor aardbevingen goed te pakken hebben sinds vorig jaar juli de aardbeving in Skopje 1000 slacht offers eiste renden de straat op. De provincies Vojvodina en het Slavo- nijagebied zijn het zwaarst getroffen. De 13-jarige Milka Tekic kwam volgens radio Belgrado om het leven, toen het trappenportaal van haar school instortte en zij door het puin werd verpletterd. E.E.G.-M1NISTERRAAD WIL DE ECONOMISCHE TOESTAND STABILISEREN De ministerraad van de Europese Eco nomische Gemeenschap heeft zich giste ren in Brussel in grote lynen akkoord verklaard met voorstellen van de Euro pese commissie tot bestrijding van het inflatiegevaar in de „zes" en de stabili satie van de economische toestand. Op de eerste dag van de gisteren begon nen driedaagse bijeenkomst van de E.E.G.-ministerraad betuigden de minis ters van economische zaken en finan ciën in beginsel hun instemming met het programma van de commissie, dat een eerste stap is naar een coördinatie van de conjunctuurpolitiek van de „zes". De voorstellen van de commissie, in de vorm van „aanbevelingen" aan de minister raad voorgelegd en dus zonder bindend karakter, komen neer op de volgende maatregelen: de zes nationale regeringen moeten een absolute prioriteit geven aan het streven om eind 1964, begin 1965 het evenwicht tussen het prijspeil en de produktiekosten te herstellen; zij die nen een liberaal invoerbeleid te hand haven; de overheidsuitgaven dienen voor zover mogelijk te worden beperkt tot een stijging van vijf procent per jaar; indien dit niet mogelijk is dienen fiscale maatregelen te worden genomen; het beleid in de staatsschuld moet zo weinig mogelijk inflatoir zijn; de kredietpolitiek moet worden beperkt; er dient een in- komstenpolitiek te worden gevoerd, waarbij het nationale inkomen zoveel mogelijk de reële produktiestijging be nadert; van het bouwbeleid mag geen inflatoire druk uitgaan; een gezamen lijk overleg over de tekorten op de be talingsbalans. De principiële instemming met dit pro gramma betekende overigens niet, dat alle punten werden goedgekeurd. Vrij wel alle ministers van economische za ken en financiën hadden wensen, die voor zover mogelijk door de Europese commissie zullen worden verwerkt in een nieuw document, dat vandaag aan de ministerraad zal worden voorgelegd. NA CYCLOON IN PAKISTAN 128 DODEN De cycloon die zaterdag het Pakistaanse district Jessore trof, heeft 128 doden en 570 gewonden geëist, aldus heeft gou verneur Abdul Monem Khan van Oost- Pakistan gisteren, na een bezoek aan het rampgebied, meegedeeld. Hy zei dat nog 131 mensen worden vermist. Erhard verdedigt minister Schroder Op niet mis te verstane wijze heeft hondskanselier Erhard gisteren zijn mi nister van buitenlandse zaken, Schro der, verdedigd, die sedert enkele dagen in een felle strijd is gewikkeld met de voorzitter van de Beierse Christen-De mocraten, oud-minister van defensie Strauss. Het orgaan van de Beierse zusterpartij van de Christen-Democraten van Kon rad Adenauer, had vrijdag een aanval gelanceerd op de buitenlandse politiek van Schroder, die niet meer de meer derheid van het Duitse volk achter zich zou hebben Bondskanselier Erhard liet door een regeringswoordvoerder tegenover de pers in Bonn verklaren dat hier van een ongerechtvaardigde en onbevoegde aanval tegen de persoon van de minister van buitenlandse zaken sprake is. De minister volgt bij de praktische uitvoering van de politiek de richtlijnen van de bondskanselier en van de meer derheid in het parlement. Schroder ge niet het volle vertrouwen van de bonds kanselier", aldus de woordvoerder. In een dok van de „Flenderwerke" in de Duitse stad. Liibeck heeft maandag een felle brand gewoed aan boord van het 3105 brt. metende motorschip Brunseckdat: hier werd afgebouwd en dat weldra zou worden afgeleverd aan de rederij. Foto: dichte rookwolken slaan uit het schip, dat van binen een vuurzee Vandaag zendt de N.T.S. van een uur af een rechtstreekse reportage uit van dc zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waar dc brief aan do orde komt, die mi nister-president Marynen aan de Kamer heeft gericht met het standpunt van <le regering ten aanzien van toekomstige hande lingen van H.K.H. prinses Irene. Het over deze brief verwachte debat zal geheel worden uitgezon den. De uitzending eindigt, wan neer het volgende agendapunt in behandeling komt. Commentator is Jan de Visser. De regie is in handen van Ger Roos. Mocht het debat tot na twee uur duren, dan zal de voor dit tijdstip aangekondigde uitzending van de schooltelevisie komen te vervallen. Dit programma zal dan op een nader te bepalen tijdstip worden uitgezonden. „Engelse week" nu begonnen Een gemeenschappelijke Frans-Ameri kaanse expeditie zal gebruik maken van een Franse bathyscnar. die drie man ruim 12tb km diep kan brengen, om de zogenaamde trog van Puerto Rico, het diepste deel va: Atlantische Oceaan, te bestuderen. ZIERIKZEE heeft zich maan dagochtend met flakkerende gasflambouwen op het Haven plein en op verschillende punten in de stad naast elkaar wappe rende vaderlandse en Engelse vlaggen gepresenteerd aan het gemeentebestuur van de „adop ties tad" even boven Londen, de Council van Hatfield. In een buitengewone vergadering van de raad 's middags kwam een in twee talen gestelde motie van de nestor, de heer J. G. L. Simmers (k.v.p.) onder de hamer. Daarin werden de bestaande vriend schapsbanden nog eens van een extra officieel zegel voorzien. Bovendien heeft Zierikzee er sinds de joviale, stijlvolle ont vangst in de trouwzaal van het stadhuis een nieuwe ereburger bij: de burgemeester van Hat field, mr. V. C. Fitzpatrick. De Schomvse stad heeft van giste ren tot aanstaande vrijdag zijn „Engelse week". Het gemeentebe stuur zal laten zien, dat de contac ten, in het rampjaar 1963 gelegd, daarna telkens weer met uitwisse lingen van de jongeren „opge warmd" en tweeënhalf jaar terug met een bezoek van een officiële raadsdeputatie voorgoed besten digd in de komende dagen een gul „antwoord" zullen krijgen. Zie rikzee zal met dit tegenbezoek van de Hatfieldse gemeenteraad aan tonen, hoe het dit spontane Engel se initiatief uit een moeilijke perio de waardeert. Meer nog dan het opspelden van de erepenning bij de Engelse bur gemeester was daarom maandag op de receptie in de Schutterszaal van het stadhuis de heildronk van de beide eerste burgers uit de „vriendschapsbokaal" het sym bool van alles wat met deze „keten- over-de-Noordzee" te maken heeft. De feestelijke verlichting in de stad 's avonds, het diner in restaurant „Mondragon", de serenade van de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" en de gastvrijheid in de wo ningen van de Zierikzeese vrien den, wai-en voor het ongeveer 25 dames en heren sterke gezelschap uit Hatfield op deze eerste dag evenzoveel tinten in het decor om de wederzijdse genegenheid te be wijzen. „We zijn dankbaar, dat het in 1963 niet bij een initiatief is ge bleven", zei de nestor van de Zie rikzeese raad, voordat hij zijn „mo tie" op tafel deponeerde. „Enkele leden van ons gezelschap, die uw stad al vaker hebben bezocht, heb ben vandaag stomverbaasd gestaan over alles wat er is veranderd", vertelde burgemeester Fitzpatrick in zijn toespraak. Beide opmerkin gen waren tekenend voor de sfeer van deze hernieuwde kennisma king. Voor deze gebeurtenis, waar bij alle richtingen uit het gemeen tebestuur het roerend met elkaar eens waren. En in dit karakter van de ontmoeting kon burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zie rikzee rustig het grapje debiteren: „Een onderscheiding in de Orde van de Kousenband kunt U weige ren, maar een eremedaille van Zie rikzee niet Met nachtboot Het was allemaal in de morgenuren al begonnen, toen het Engelse ge zelschap aan het station in Roosen daal met een sleep Zierikzeese auto's werd opgewacht. De „coun cillors", hun dames en enkele amb tenaren uit Hatfield hadden er een reis met de nachtboot naar Hoek van Holland opzitten en het pro- Zie slot peg. 2 kol. 6) Grote verwarring door onjuist bericht Een (onjuist) bericht van het Westduitse persbureau D.P.A., waarin werd gemeld dat de Russische premier Nikita Kroesj tsjew om 20.19 uur Moskouse tijd in de Russische hoofdstad was overleden, heeft gisteravond grote verwarring veroorzaakt bij de internationale persbureaus, op de redactiebureaus van kranten en bij de nieuwsdiensten van diverse radio- en te stations. Het nieuws werd omstreeks tien uur gisteravond de wereld inge stuurd na per telegram uit de Russische hoofdstad te zijn ontvangen. Om 44 minuten over tien meldde het persbureau Reuter, dat de eerste redacteur van het Russische persbureau „Tass" de berichten over Kroesjtsjews overlijden „onzinning" had genoemd en 5 minuten later kwam de mededeling van D.P.A., dat het bericht op een misverstand berustte. De Belgische radio kivam als eerste met het bericht van D.P.A. de dood van Kroesjtsjew werd gemeld, maar voegde daaraan toe, dat geen bevestiging was te krijgen. De radio-nieuwsdienst van het A.N.P. maakte in de uitzending van half elf melding van het bericht, eveneens met de toevoeging dat het D.P.A.-bericht niet was bevestigd. De N.T.S.-journaal- dienst bracht het bericht van het Westduitse persbureau in een extra uitzending. Ongeveer twintig minuten later werd het programma echter onderbroken en werd medegedeeld, dat het bericht van D.P.A. op een mis verstand berustte. Hieronder geven wij een overzicht van de berichten, zoals deze ons gisteravond achtereenvolgens bereikten: buit 68 chroestsjov overleden moskou, 13/4 (dpa) de sow jet russische eerste minister en part ij secretaris nikita chroes tsjov is maandagavond over le den. (dc/mc 22.01 buit 70 chroesjtsjov overleden (2) afp. chroesjtsjov is maandag te 20.19 uur, moskouse tijd, vier uur voor hij zeventig jaar zou oworden, overleden, aldus meldt dpa in een telegram uit moskou, (dc/mc 22.004 verbetering lees vier dagen voor hij zeventig jaar zou worden... enz. buit 80 chroesjtsjov overleden (3) reuter. dpa heeft zijn bericht aan „tass" ontleend, het bericht is nog niet van andere zijde bevestigd, (dc/mc 22.12 I a c t i e s aangaande overlijdensbericht buit 81 voor re van chroesjtsjov het westduitse persbureau ,,d p a" verzoekt het bericht van het over lijden van chroesjtsjov voorlopig nog niet te publi ceren, daar het dit nog nader op juistheid wil onderzoeken, dc/mc 22.18 buit 85 is chroesjtsjov overleden? den haag, 13/4 (anp/rtr) voorlopig heeft tass, waaraan het bericht over het overlijden van chroesjtsjov zou zijn ontleend, nog niets her haal niets gemeld in de diensten die in den haag en in londen zijn ont vangen. een woordvoerder van het russische persbureau tass in new york ver klaarde naar aanleiding van het bericht: „neen, neen, neen, niet waar". (afp) tass in londen verklaarde niet herhaal niet in staat te zijn het overlijdensbericht te bevestigen. (dh/me) 22.40 buit 85 tegenspraak inzake overlijdensbe- richt van chroesjtsjov moskou, 13/4 (reuter) de eerste redacteur van „tass" heeft maandag avond te moskou verklaard dat de berichten over een overlijden van chroesjtsjov „onzinnig" zijn. (dc/mc 22.44 buit 86 overlijdensbericht chroesjtsjov misverstand hamburg, 13/4 het bericht over het overlijden van premier chroesjtsjov berust op een misverstand, aldus het westduitse pers bureau dpa. (dh/mc 22.49 Later heeft D.P.A. een verklaring gegeven voor de wijze waarop het misverstand is ontstaan. Een Japanse journalist in Moskou had er bij Tass naar gevraagd waarom in de Engelse dienst van Tass de berichtgeving over een door Kroesjtsjew gehouden toespraak niet was voortgezet. Hij had klaarblijkelijk een hem in het Russisch verstrekte mededeling ver keerd begrepen. Op het tijdstip, waarop de Japanse journalist dit vroeg, was in de Russische dienst van Tass de berichtgeving over Kroesjtsjews- toe spraak inderdaad reeds afgesloten, doch in de Engelse dienst was dit nog niet het geval. Er volgde toen een onderlinge informatiewisseling tussen de inter nationale persbureaus, waarbij een onjuist bericht van Japanse zijde, waarin Tass werd aangehaald, het bericht van Kroesjtsjews over lijden in de wereld bracht. De Poolse handelsattaché in Moskou, Stefan Proczak vertelde later aan L'.P.I. dat hij premier Kroesjtsjew gisteravond op de receptie voor de Poolse delegatie in het grote Kremlinpaleis heeft gezien en dat de Russiche premier daar duidelijk in „blakende gezondheid" verkeerde. De receptie werd gegeven ter ere van de Poolse partijleider Go- moelka en de Poolse premier Cyrankiewicx die in Moskou op bezoek zijn. Het onjuiste bericht van de dood van Kroesjtsjew bereikte New York na de sluiting van de beurs. De beurs van San Francisco was echter open en het bericht ver oorzaakte een abrupte stijging van de koersen. et valt niet mee met het „witten" an de zwarte lonen In de bouwvak- Er zijn kleine stakingen. er zitn lang- zaam-aan-acties en vorige week donder dag was er een betoging te Amsterdam voor het gebouw van de Nederlandse aannemerspatroonabond. Terreur en molestatie hebben zich voorgedaan om te beletten dat bepaalde groepen staken de bouwvakarbeider* weer aan het werk zouden gaan. Bij al deze acties hebben ultrallnkse ele menten de leiding. Van werkgeverszijde in Amsterdam probeert men thans krachtig stelling te nemen tegen deze activiteiten. Er zijn bindende afspraken gemaakt betref fende het niet in dienst nemen van mensen, die elders wegens staking of werkweigering zijn ontslagen. Men wil zich ook houden ruin de C.A.O.-lonen en er is een straf boete beding vastgesteld voor werkgevers, die door de knieën zouden gaan. Men dok tert nog verder aan deze overeenkomst en van Amsterdam uit wil men deze ac tie tegen de zwarte lonen uitbreiden tot een landelijke actie. Wij geloven, dat ieder daarvoor begrip moet hebben. Helaas zit er aan het „witten van de zwarte lonen in het bouwbedrijf voor een aantal werknemers ook een pijnlijke kant. Zij komen name lijk ondanks de forse verhoging van het officiële C.A.O.-loon niet altijd tot het zelfde hoge loonbedrag, dat zij „zwart" ontvingen. Het „witten betekent voor hen een actuele loonsverlaging ook al is die verlaging niet zodanig, dat zij on overkomelijk zou zijn en ook al treft zij slechts een beperkt aantal werknemers. Men zal zich daarop echter niet blind mogen staren, want het gaat hier om een groot belang namelijk het wegwer ken van de zwarte lonen, die zo heel lang een ongunstige invloed hebben uit geoefend op het bouwbedrijf. Bij het cureren van een dergelijk gezwel moet in enkele gevallen wel eens pijnlijk worden opgetreden en dat gebeurt dan nu. Tegenover die kleine pijn staat, dat de beloning van de bouwvakarbeiders nog altijd blijft behoren tot de hoogste vormen van C.A.O.-beloning ln Neder land. De ultra-linkse elementen, die thans onrust schepper in het bouwbedrijf hebben uiteraard heel wat verder gaande plannen, dan alleen maar het behoud van een beetje „zwart" loon. Zij willen de traditie van het zwarte loon handhaven en zij willen de C.A.O. open breken. Door een hogere betaling van de bouwvakkers zou dan weer ontevre denheid ontstaan in andere beroepen, waar men niet bij de bouwvakkers ach ter wenst te staan en op die wijze zou de loonspiraal opnieuw in werking wor den gezet. En dat juist nu er toch be paald wel rust nodig is na de forse, al gemene loonsverhoging aan het begin van dit jaar. Zou er werkelijk grote on rust op het loonfront ontstaan, dan zou den door stakingen en langzaamaan- acties ongetwijfeld de arbeidsprestaties teruglopen en dan zou men de kans mis sen, dat de jongste forse loonsverhoging althans ten dele gecompenseerd wera door een hogere produktie. Hier rust zo wel op de vakbonden als op de werkge versorganisaties een zware verantwoor delijkheid. Wij kunnen ons voorstellen, dat er over een procentje meer loon al tijd nog wel te praten zou zijn. maar niet nu het gaat om het wegwerken van de zwarte lonen. In feite bewijzen de jongste stakinkjes en terreuracties, dat kwaad van de zwarte lonen veel ernstiger was. dan men buiten het bouwbedrijf wel wist. Er werd door bepaalde werkgevers, die om personeel verlegen zaten, in sommi ge gevallen zoveel zwart loon betaald, dat het met goed fatsoen niet meer weg te witten was!!! Thans is men in werkgeverskringen tot een beter inzicht gekomen in het fatale karakter van deze wantoestand. Men wil éf van het kwaad, waaraan men zelf mede-schuldig is geweest. Deze bekering komt wel laat, maar laten wij hopen: nog niet té laat. Het moet mogelijk zijn óók voor de loonvorming in het bouw bedrijf de normale weg te volgen, die in andere bedrijven door werknemers en werkgevers bewandeld wordt. Wij nemen aan, dat zowel in de kringen werkgevers als werknemers uit alle an dere bedrijfstakken volle symapthle be staat voor dit streven. En wij geloven ook dat de bouwvakkers in streken, waar het kwaad van de zwarte lonen in de bouwvakken veel minder ernstig was dan in bepaalde grote bevolkingscentra en waar men dus de zwarte bouwvakio nen wel op redelijke wijze kon „witten", evenmin sympathie hebben voor hen, die de oude kwaal willen continueren. Datum terugkomst van prinses Irene is niet bekend (Van een c verslaggevers.) Het is nog niet bekend wanneer prin ses Irene uit Frankrijk naar ons land terugkeert. „In elk geval niet dinsdag, deelde mejufrouw Wijnen, de secreta resse van de prinses, ons mede. Zij kon ons niet vertellen, wanneer prinses Irene dan wel zou terugkeren. Zoals bekend, lag het in het voornemen van prinses Irene berin deze week te rug te keren uit ae Franse hoofd stad. nadat zij vorige week woensdag per lijnvliegtuig van de K.L.M. naar Parijs was gevlogen. Momenteel zou prinses Irene logeren in een kasteel van de familie de Bour bon Parma. dat is gelegen in het dorp Besson, niet ver van Moulins in mid den-Frankrijk. In gezelschap van prins Hugues is de prinses daar afgelopen zaterdag naar toe gegaan. ..In de plannen van prinses Irene naar Nederland terug te keren is in geen geval verandering gekomen", volgens mejuffrouw Wijnen. Indonesië liet Amerikanen vrij De Amerikaanse journalist Robert McCabe is gisteren vrijgelaten nadat hij sinds zondagochtend door de In donesische autoriteiten „in verband met zijn veiligheid in arrest werd ge houden". McCabe, correspondent voor Zuidoost- Azië van het Amerikaanse weekblad „Newsweek", werd op vrije voeten gesteld enkele uren nadat de Ameri kaanse ambassadeur in Djakarta, Ho ward P. Jones er bij president Soe- karno op aangedrongen had hem uit het arrest te ontslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1