Zeeuwse jagers verontrust over hoge pachten jachtterreinen Buitenlanders betalen meer dan Nederlanders Jaarvergadering van Poolse oud-strijders AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN STRIJD OM JUD0TITELS IN HULST Thoolse besturenbond C.N.V. opgericht tSS%iSró.V RAADSLID NIEUWLAND BETREURT AFGIFTE VESTIGINGSVERGUNNING P.Z.C. Gok niet... Fa. Van den Hemel BEZOEK KRABBENDIJKE KOOPT GROND VOOR VERBETERING KRUISPUNT BEURS MARKTBERICHTEN dinsdag i4april 1964 Wissel Zeeuws-Vaandere» PROVINCIALE Z E E V W 8 B COURANT O IN ZUID-SLOE 20,- PER HECTARE Ónder de Zeeuwse jagers is ongerustheid ontstaan over de hoge prijs, waarvoor de inspectie der rijksdomeinen, in Goes, 165 hectare nieuw jachtterrein in het Zuid-Sloe heeft verpacht. By een on langs gehouden inschrijving kwam het hoogste bod van een Fransman, die dit gebied voor de tijd van 6 jaar wil pach ten voor een bedrag van 3303,30, dat wil zeggen voor 20 per hectare, jacht terrein. Het ministerie van financiën, waaronder de inspectie ressorteert, heeft het terrein verpacht aan deze hoogste inschrijver. Nederlandse jagers toonden zich verontrust over deze hoge pry's, die zy niet meer reëel achtten. Tijdens de zaterdagmiddag in hotel café-restaurant .Amicus" te Vlissin- gen gehouden jaarvergadering van de kring Vlissingen van de Vereniging van Poolse Oudstrijders, werd de heer J. Minkiewicz eenstemmig herkozen als voorzitter, de heer B. Strenk als secretaris en de heer T. Grabik als penningmeester. Voorts werden als lid van het bestuur gekozen de heren T. Klosinski en T. Szczepan. Tot lid van de commissie van toezicht werden door de vergadering gekozen de heren P. Szydlowski, J. Paczek, J Narloch en J. Witkowski. Tot afgevaardigden naar de algemene landelijke jaarvergadering die dit jaar in Amsterdam zal worden gehouden op 2 en 3 mei a.s., werden met meer derheid van stemmen gekozen de he ren: T. Klosinski, J. Paczek en B Strenk. De bibliotheek van de vereniging werd in het voorbije jaar uitgebreid met een aantal nieuwe (in ballingschap) uitgegeven Poolse boeken alsook met werken van Poolse schrijvers in de Nederlandse vertaling. Ter versterking van de verenigingskas werd besloten drinkglazen met het embleem van de Vereniging van Pool se Oudstrijders te bestellen en deze vervolgens aan de man brengen. „HEDENESSE" ORGANISEERT WEEK VOOR HUISVROUWEN Op het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand zal van 4 tot 11 juli een va kantiecursus gehouden worden voor huisvrouwen en alleenstaande dames. Op het programma zullen onder meer voor komen inleidingen, gesprekken, film, een excursie naar Vlaanderen, bijbelstudie, handenarbeid enzovoorts. De leiding van deze week berust bij de vormingsleid ster, mejuffrouw ds. S. R. C. van Kem pen. „Kanaalvissers" hield bekerwedstrijd De hengelsportvereniging ,,De Kapel- se Kanaalvissers" hield zaterdagmid dag in de Westerschelde onder Bieze- linge haar tweede bekerwedstrijd van dit seizoen. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd werd er nu matig gevangen. Er namen 71 leden aan de wedstrijd deel die gezamenlijk 3865 punten bij elkaar visten. De uitslagen zijn: 1. G. de Rijder, 86( punten; 2. J. Smallegange, 525; 3. C Visscher, 275; 4. W. v. d. Vrede, 220 5. G, Cabboort, 220. De totaalstand na deze wedstrijd is: 1. M. J. Dekker, 990 punten; 2. B. A Rooze, 930; 3. W. v. d. Vrede, 870: 4. G. de Rijder, 860; 5. M. C. Sloot- maker 855. Junioren: mejuffrouw M, Ganseman, 255 punten. Bij de klassering voor de grootste ge vangen platvis heeft M. J. Dekker zijn plaats af moeten staan aan J. Smal legange, die een vis van 475 gram op het droge haalde. RAAD RETRANCHFMENT STELT KA1PEER- VERORDENING VAST In de maandagavond gehouden openbare vergadering heeft de gemeenteraad van Retranchement na uitvoerige discussies een nieuwe kampeerverordening vast gesteld overeenkomstig het model van de Nederlandse kampeerraad. Blijkens deze verordening kunnen b. en w. in het be lang van de openbare orde, veiligheid, gezondheid en welstand nadere voor schriften vaststellen B. en w. delen mede, dat in de eventueel te verlenen exploitatievergunningen bepaald zal worden dat het kamperen in autobussen en carrosserieën van andere voertuigen verboden is. Tweede maatschappelijk werker benoemd De classicale commissie voor maat schappelijk werk en gezinszorg in West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft als tweede maatschappelijk werker aan gesteld de heer W. F. Hartman uit Haarlemmermeer, Desgevraagd zei ons dokter H. Frima, uit Zoutelande, voorzitter der jagersver eniging van de afd, Midden-Zeeland, dat 2,50 per ha een normale prijs is. Boven dien vond hij het nuchtere, zakelijke sy steem dat de meest-biedende bij een in schryving de pacht krijgt niet bijzonder sympathiek. Bij verpachtingen in de privésector let men, volgens dokter Fri ma, meer op de kwaliteit van de jager, aan wie men het terrein wil gunnen. Volgens hem worden domeingronden en soms ook stukjes gemeentegrond niet voor een reële waarde verpacht. De ko ninklijke Nederlandse jagersvereniging heeft hierover al eens overleg gepleegd met het ministerie van financiën, om zo doende te komen tot redelijke prijzen en tot meer aandacht voor de kwaliteit van de jager, opdat de Nederlandse jagers meer kansen krijgen. Hij acht anders het gevaar aanwezig, dat de Nederland se jager steeds meer door buitenlanders wordt verdrongen. Dit is in Zeeland ook ai het geval met de Braakmanpolder, die is verpacht aan een Belg. Zo vertelde dokter Frima ook nog, dat de vereniging in 1953 heeft geprobeerd de pacht van de Quarlespolder te krijgen voor een combinatie van door de ramp gedupeer de jagers, maar „domeinen" antwoord de, dat ook in dit geval de meest-bieden de de pacht zou krijgen. Hij achtte dit geen bijster gelukkige houding. Domeinen Ook van de zijde der „domeinen" gaf men toe, dat 20 per hectare wel êen erg hoge prijs is. De heer A. J. van Steenbergen van de Inspectie Goes, meende dat 5 tot 7 normaal ge noemd mag worden. Hij vertelde, dat voor het terrein in het Zuid-Sloe 48 inschrijvers waren geweest, van wie de meesten Nederlander waren. Na de hoogste inschrijver, voor 3303/ volgde een Nederlander met een drag van 3100. Hij wees er ook nog op, dat diegene, die de pacht heeft gekregen aan drie n sen een vergunning mag geven orr zijn terrein te jagen. Op die manier is het dus mogelijk dat aanstaande pach ters onderling regelingen treffen. Dc pacht kan volgens de voorschriften var het ministerie van financiën slechts aan één natuurlijk persoon gegund worden. Dit ministerie neemt de beslissingen over eventuele verpachting en houdt ook toezicht op de uitoefening' van de jacht, volgens bepaalde voorschriften, die hier omtrent bestaan. De heer Van Steen bergen meende overigens, dat ook parti culieren zullen proberen een zo hoog mogelijke prijs te krijgen voor hun jacht terrein, terwijl bij hen de controle op de uitoefening van de pacht vaak ontbreekt. VANDAAG. Middelburg Electro: Duel bij Silver Creek, 19.30 u., 14 j. City: Het Middelburgs dileltanientoneel met „Naakt met viool", 20 u. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 9—18 u. Prov. Bibliotheek: Shakespeare ten toonstelling. 1012.30 en 13 30 tot 18.00 uur. Vlissingen - Alhambra: The bridge on the river Kwni. 20 uur, 14 jaar. Dr. Óttestraat 3: Bedrijfsapostolaat, 19 30 uur. Concertge bouw: Huishoudshow V 20. 14—17 en 19—22 Goes Grand: The bridge on the river Kwai, 20 uur, 14 jaar. Zalen Juliana: Opening Horecabeurs. 13 uur. Prins van Oranje: Vergadering „Handelsbelangen", 20 uur. Terneazen Hotel Rotterdam: Algemene le denvergadering vereniging „Zlekenhulsver- pleging Zeeuwsch-VIaanderen". 20 uur. Luxor: De vloek van de prairie, 20 uur, 14 Sas van Gent Olympiatheater: Lawrence of Arabia. 20 uur, 14 jaar. Zierikzec Mondragon: Ledenvergadering „Kunst en Eer", 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Barabbas, 20 uur. 14 jaar. Kringvarkensfokdag TERNEUZEN Landbouwhuishoudschool houdt ouderavond Donderdag 16 april houdt de lamdbouw- huishoudschool „De Leeuwtjes" in Ter- neuzen de traditionele ouderavond. In de zaal van de hei-vormde school zal wika R. Westerval, van het vormings centrum Hedenesse, spreken over pro blemen rond de sexuele voorlichting. SLUIS Kindermiddag Dezer dagen is in het jeugdgebouw van de Nederlands hervormde kerk te Sluis een kindermiddag gehouden. Het geheel stond onder leiding van de gezamenlijke afdelingen van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen. Het programma bestond uit gemeen schappelijk zingen, accordeonspel van d« jeugdige Eddy Driessens, een toneelfan tasie onder leiding van mevrouw J Bosch-Corthals en enkele komische films. Mevrouw E. Marsman-Klein gaf tot slot een demonstratie sneltekenen. De belangstelling was goed. UZENDIJKE Oriëntatierit De V.V.V. IJzendijke houdt zondag middag 19 april een oriëntatierit voor auto's, scooters en motoren. De rit is uitgezet door leden van de regio nale autoclub „W'.Z.A." De opzet is dusdanig, dat ook beginnelingen met succes aan de rit kunnen deelnemen. RCS-Clinge 2-5 De met drie invallers aangetreden Sou- burgers hebben tegen een veel feller spelend Clmge een verdiende nederlaag geleden. Op fortuinlijke wijze kwamen de grensbewoners aan een voorsprong toen Ko de Kraker bij een geheel on nodige terugspeel manoeuvre de bal in éigen doel speelde (01). Drie minuten voor de rust slaagde A. Wanjon er in, na een hoekschop, de balans in even wicht te krijgen (11). Reeds 1 min. na de rust gaf Ras Clinge opnieuw de leiding en 5 minuten later slaagde Van Bunder erin de stand op 13 te bren gen. Na een kwartier was het weer Van Bunder die succes boekte (14), waar na v. d. Dries halverwege de tweede helft de achterstand tot 2—4 verkleinde. In de slotfase kon Van Bunder de wel wat slap spelende RCS-defensie op nieuw verschalken en daardoor de eind uitslag op 25 brengen. Veel „Zeeuws applaus" op cabaretavond van „Schelie'-ambtenaren enige honderden aanwezigen hebben het zaterdagavond, zoals gemeld, na de pauze van een cabaretavond voor de Schel (leambtenaren vereniging in het Scheldekwartier te Vlissingen, moeten doen zonder zangeresje Anneke Grön- loh. Hel programma was er daarom niet minder om: de cabaretgroep van confe rencier Herbert Joeks, The Three Ret- lems met elastische en gymnastische toeren op zo'n vijf meter hoogte, The Grodini's, twee leden van de Eetlems, met jongleerwerk, Tonny Schiffersteïn, befaamd pianist en paeda-goochelaar Henk Bouwman een hoogtepunt de avond kregen herhaaldelijk var aanwezigen, onder wie de heer G. N. •an Ginlcel, één der Scheldedïrecteuren n mevrouw Van Ginkel, een „Zeeuws ap plans". Zo noemde Herbert Joeks het. Dat applaus gold dan in het bijzonder goochelaar Bouwman, die zijn verbijste rende toeren met behulp van twee he ren uit de zaal van veel spitsvondig heden, een goed conferencier waardig, liet begeleiden. Conferencier Joeks kwam ditmaal in tegenstelling tot zijn radio-optreden niet bepaald tot hoogstaande conference; The Three Retlems zorgden met well- known Dutch musical hand-catching act" voor acrobatiek van niveau in twee erlei opzicht, hetgeen eveneens The Gro dini's deden. Pianist Tonny Schifferstein begeleidde de cabaretleden op voortref felijke wijze en liet zich nog horen in êen bijzonder op prijs gestelde medley van populaire melodieën, waarin zijn pia nistische kwaliteiten extra goed naar vo ren kwamen. Het Scheldeambtenaren orkest speelde aan het begin van de avond en in de pauze zoals gebruikelijk onder leiding van de heer H. S. O. Erdèl- mann. Het optreden in de pauze viel daarbij meer te waarderen dan het eer ste. Het geheel werd een avond met ge varieerd amusement, die een geanimeerd vervolg kreeg op een bal met pittige en voortreffelijk gespeelde muziek door de band van Klaas Adriaanse. Geen voorrang verleend: botsing met lesauto Materiële schade aan een bromfiets en een personenauto ontstond maandag middag in Vlissingen toen de bromfiet ser A. J. L. uit Vlissingen geen voor rang verleende aan de lesauto van P. W. van L. uit Goes op het kruispunt Bellamypark-Breestraat-Molenstraat. L. kwam uit de richting Molenstraat. Me juffrouw E. L. uit Serooskerlce (W.) bestuurde de lesauto onder toezicht, van Van L. De botsing ontstond omstreeks drie uur. te St.-Jansteen Op donderdag 23 april zal St.-Jansteen opnieuw het trefpunt zijn van de var kensfokkers van het N.L.- en Piétrain- ras in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De vijfde Kringvarkensfokdag wordt dan gehouden op een terrein aan de Burg. Ëfsebaertstraat. De aanvang van de ke ringen is 1 uur 's middags, zodat zonder onderbreking, het te verwachten kcu- ringsprogramma van ongeveer 120 die ren kan worden afgewerkt. Varkensfokdagen beogen een ruimer in zicht te geven in de te volgen fokrich- ting en een overzicht van de stand van de fokkerij. Fokdagen hebben dus een sterk voorlichtend karakter en zijn als zodanig van grote betekenis voor de verbetering van de kwaliteit van de var kensstapel in het algemeen. De vraag naar varkens met goede slacht- en gebruikseigenschappen wordt steeds actueler. Voor een rendabele varkenshouderij moeten de fokkers met deze ontwikke ling rekening houden. De financiële uit komsten zijn immers voor een belang rijk deel afhankelijk van het type var kens en de erfelijke aanleg voor voeder verwerking. Gezien de betekenis van de varkenshou derij voor het arbeidsinkomen, met na me op de lichtere gronden in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is een bezoek aan deze varkenstoondag stellig op zijn plaats. Als bijzondere attractie worden de be zoekers in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan een beoordelingswedstrijd. Burgerlijke stand TERNEUZEN, Geboren: Anne Marie, d v J. M F Foppe— Verstraeten Lorenz Ludovicus. z v H A GelderlandBouchaut Helena, d v J Knij- ser—Kaijser Louisa Celina R., d v. J M. D'haeneBraeke Martinus Pieter, z v A P HamelinkSchooff. Mario, z. v J. van Dijk de Visser. Ondertrouwd: J. van As, 23 j en M C de Buck, 22 j C Dieleman, 26 j. en J Geene, 25 j. Getrouwd: C. Ilorst, 24 j en G. M. Ilame- link, 23 j. Overleden: M. M Bakker, 26 j.. e. v J. van Iwaarden. S. M A. Mattelé, 73 J., e. v. P D A. B. Vermeulen D. de Jonge. 72 J., e v D. Bareman M. C. J Cense. 72 j., e. v F. C. Koole P. Kanstantinos, 52 j., e. v. A Kipa- risia. J. C. Stoffels, 79 j., e. v. J F. N. de Rijk. SCHOONDIJKE. Geboren.' Aldegonde Anna P., d. v. A. M de RijkGeerards. Wolfgang Danny, z. v E. van HouteStuij. Simon, z v. C S. de Feij- tervan der Hoofd. Monique Andrea Maria, d v. E L van WaesParidaen Getrouwd: K P M. van de Vijver, 23 j. en M. A. Cammaert, 24 j. J. Duste, 25 j en S. J. de Jonge. 21 j. Overleden: I Eekhout, 64 j. A. Scheele, 48 j. T M. Kotvis, 75 j. GROEDE, Geboren: Pieter Willem, z. v. S M Ekkebus —van de Velde- Corina Ann, d. v E. M. Bijl —Faas. erdagrmiddag we Lange Bellingstraat te Hulst werden tehuis te Poortvliet zaterdagavond de judowedstrijden gehou- KOhouden om te kor den om de kampioenschappen in de ver- t)- van e(.n bc,.tl oot patronaatsgebouw aan de I Zaterdagmiddag werd in het gemcen- lellingstraat te Hulst werden tehuis te Poortvliet een vergadering; komen lot de oprleh-, - ting van een besturenbond van het! schillende categorien van het sport- f. Tho,cn scheidsrechter fungeerde, konden de tal- voorzitter van de \ong jaar oor de. rijke aanwezigen genieten van een groot gemeente Poortvliet opgerichte bcstu-; aantal sportdemonstraties. De grootste renbond. Daar het aantal leden „Dit valt niet goed te praten" GEIN MEDEWERKING IN VERWEER VAN POLDERS X". li' v was ongetwijfeld, dat judoka D. Guequferre geen kans zag om door te dringen tot de" finale en dus ook zijn -•1. rtij Johnny de Hullu zorgde voor een sen satie, door L. de Meester (bruine band) uit Terneuzen geen kans te geven op andere favoriet, nl. Eddy Bosschaert uit Hulst in zijn eerste partij uitgeschakeld. Onder leiding van de heer De Moor hadden de jongste leerlingen van het sportinstituut reeds maanden lang in tensief getraind en de demonstraties die de jongelui uit Axel en Hulst brachten vonden b(j de aanwezigen een warm onthaal. Speciaal het optreden van de 2e groep uit Hulst was zeer aantrekke lijk. Op vlotte wijze brachten deze jon gens een bijzonder zware oefening op de mat. Voor de judoka's vormden natuurlijk de wedstrijden het belangrijkste program maonderdeel. In Axel, Hulst, Oostburg en Terneuzen waren reeds de voorwed strijden gehouden en de winnaars van deze voorselecties ontmoetten elkaar op de mat in Hulst. Gestart werd met de kampioenschappen voor de jeugd tot en met 12 Jaar. Voor de halve finale plaat sten zich Bram van de Wege uit Axel, Ko Haak uit Terneuzen, Marinus de Regt uit Axel en Paul de Grave uit Hulst. Uiteindelijk bleven Ko Haak en Marinus de Regt over. In de finale toon de Ko Haak uit Terneuzen zich de sterk ste en werd dus kampioen. Bij de adspiranten hadden zich eveneens 8 judoka's geplaatst uit de reeds eer der genoemde plaatsen. In deze klasse kregen de aanwezigen uiteindelijk een Axelse finale te zien. In de halve finales klopten A. van Zwieten uit Axel Stoelinga uit Axel respectievelijk W. de Wilde uit Hulst en R. Meersschaert uit Hulst. In de finale moest Stoelinga zijn meerdere erkennen in Van Zwieten. In de categorie der junioren toonde A. de Bokx uit Terneuzen zich duidelijk de sterkste en op vlotte wijze bracht hij zijn partijen tot winst. In de categorie lichtgewicht kwamen ze ven judoka's op de mat. In deze klasse waren de vertegenwoordigers uit Ter neuzen de sterksten en zij betwistten uiteindelijk de finale. Voor de halve fi nale plaatsten zich Van Houte, De Bokx, Kegels en Oggel. De finale werd een Terneuzense aangelegenheid. L. de Bokx werd kampioen door Kegels te kloppen. De bezetting in de klasse middengewicht 2eer sterk jn ,je halve finale won- Rossmadl en Miehielsen van respec tievelijk Fortuin en De Hullu. In de finale moest de vertegenwoordiger uit Hulst, Rossmadl, zijn meerdere erken nen in Miehielsen uit Terneuzen. Tot de halve finale bij de zwaargewich ten drongen door Aerts, Verhelst, Wal- hout en Gueguierre. Uiteindelijk bleven •f. Walhout (Terneuzen) en A. Aerts Hulst) over. Alex Aerts besliste deze partij verdiend in zijn voordeel. Op de mat verschenen voor het kam pioenschap alle categorien L. de Bokx (Terneuzen), C. Miehielsen (Terneuzen) en A. Aerts (Hulst). De eerste partij tus sen de twee Terneuzenaars werd ge wonnen door C, Miehielsen. Laatstge noemde kwam in de finale partij duide lijk tekort tegen de sterke vertegen woordiger uit Hulst. Biervliet tegen Steen eindigde onbeslist: 2-2 Biervliet behaalde een 2-2 gelijkspel te gen het bezoekende Steen, een uitslag, die de krachtsverhouding tussen de bei de ploegen goed weergaf. Voor de rust golfde het spel regelmatig op en neer. Df thuisclub was in deze spêelhelft het meest in het offensief, doch alle aanval len liepen vast op de steeds goedspelen- de verdediging van Steen, waarin keeper G. van Rattingen uitblonk. Enkele minu ten voor rust scoorde midvoor Ad Ver- Sluys van Biervliet een doelpunt, dat door de scheidsrechter wegens buiten spel werd afgekeurd. Ook na rust het zelfde spelbeeld. In de 10e min. kwam de thuisclub aan de leiding toen een der ver dedigers van Steen een schot op het doel van richting veranderde, waardoor de bal naast de keeper belandde (1-0). Vijf minuten later scoorde Steen de gelijkma ker door M. Verschuren (1-1). In de 25e minuut kreeg Biervliet een penalty toe gewezen door hands in het strafschop gebied. De penalty werd door linksback •Jjbaart snel benut (2-1). Vijf minuten later namen de gasten de leiding door een doelpunt van de ver opgedrongen halfspeler E. Bauwens (1-2). Rechtsbin nen P. van der Bossche maakte met een fraaie kopbal toch nog gelijk (2-2). Bei de ploegen slaagden er niet in deze stand nog te wijzigen. 1 verwondering hebben dat door het college v vestigingsvergunning in afgegeve n het pand rijk "■g 2!) a bewoner een besturenbond ongeveer minstens vvti 150 dient te bedragen was de Poort-1 West-Souburg, die nota bene xjjn werlt- vlietse besturenbond eigenlijk tc klein, zaamheden niet in onze gemeente uit- Daarom werd deze vergadering be- oefent, terwtyl vele kandidaten uit onze. legti ten einde te komen tot een be- gemeente gaarne deze woning luidden sturenbond voor het gehele eiland, betrokken". Dit zei maandagavond de De bij het C.N.V. aangesloten afdelin-j lieer C. van Nlmwegen (n.v.d.n.) In -- interpellatie aan het eind lenen van financiële modewerking In .weer tegen het voorstel vau G«v deputeerde Filaten tot concentratie van polders. Het collego stelde In een pre advies voor hieraan geen medewerking te verlenen omdat het geen gemeente zaak was. De heer W. J. Dingemanso (c.h.) zag er wel een gemeentebelang In. '//o luidde iM>k het standpunt van do heer O. A. Polderdijk (g-b.l. die voor- Oost- en stelde een bijdrage van t 500 ineens te verstrekken. PRETTIGE ZOMERSE IDEEËN krijgt U wanneer U nu eens rondneust in de voorjaar/ zomercollectie. Vlotte, lichte, vrolijke kleding, gemaakt om U zomers te stemmen. Wanneer komt U even Legrand Burchtstraat 14 - OOSTBURG - Telefoon 2462 l)eze drie letters betekenen gedegen voorlichting op velerlei gebied maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs V.AH.OH. - K.NA.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf gen uit Tholen. St.-Maartensdijk. St,- Annaland, Oud-Vossemeer en Poort vliet zegden hun medewerking toe voor deze oprichting. Alle afdelingen waren niet op de vergadering verte genwoordigd. Men besloot tot de op richting van de besturenbond. Eerst wanneer het nieuwe vergaderseizoen dit najaar zal zijn aangebroken zal men overgaan tot het verkiezen van een volledig bestuur. In dit bestuur dienen vertegenwoordigers uit alle hiervoor genoemde plaatsen zitting te hebben. Voorlopig werd alleen een voorzitter en een secretaris gekozen om de lopende zaken te behandelen en de najaarsvergadering voor te berei den. Tot voorzitter werd benoemd de heer W. Lindhout te Tholen en tot se cretaris de heer G. Heijboer te Poort vliet. Naast deze Thoolse besturen bond van het C.N.V. bestaat nu geen andere meer op het eiland Tholen. De vorig jaar te Poortvliet opgerichte besturenbond is in de nieuwe opge gaan. Kranslegging te Renesse Evenals in voorgaande jaren zullen ook dit jaar te Renesse de verzets strijders worden herdacht. Vanwege het gemeentebestuur van Brouwers haven zal hiertoe op maandag 4 mei a.s. des namiddags te 2.30 uur een krans worden gelegd aan de voet van het monument in die plaats. Huisvlijttentoonstelling van hond van oud-strijders Onder de naam „KAHÜTO 1964" zal xrijdag en zaterdag aanstaande ln de veilinggebouwen te Kapelle een huisvlijt tentoonstelling worden gehouden, geor ganiseerd door de afdeling Kapelle-Bie- zelinge van de Nederlandse bond van oud-strijders en dragers van het mobili- satiekruis. De opbrengst zal gedeeltelijk ten goede komen aan de afdeling Zee land van de bond van Nederlandse mili taire oorlogsslachtoffers. Zaterdag is met de opbouw van de tentoonstelling een begin gemaakt. Woensdagavond van zeven tot negen uur moeten de werk stukken ingeleverd worden. De officiëële opening van de tentoonstelling, die een regionaal karakter draagt, zal de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, verrichten. Collecte De reumacollecte heeft in Goes een bedrag van 2558,50 opgeleverd. onder leicfing van burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Kandwijck gehou den openbare raadsvergadering van Nieuw- en St.-Joosland. De P.v.d.A.-fractie betreurde de door het gemeentebestuur genomen maatre gelen. „Verschillende ingezetenen zijn hierover", zo zei de heer Van Nlm wegen. „slecht te spreken. Uw college hecht zijn aan Nieuw- en St.-Joosland naar elders vertrekken, omdat er voor hen geen woning beschikbaar is. Een vreemde haalt U er echter in. Dit valt niet goed te praten". De heer Van Nlmwegen merkte in dit verband nog op, dat een ernstige gc- gadadigde voor de woning deel uit maakt van de vrijwillige brandweer Burgemeester mr. Graaf van Rand- wijek deelde het P.v.d.A.-raadslid mee, dat de eigenaar de woning alleen tot één maart van het volgend jaar wilde verhuren aan de inwoner van Souburg. De heer Van Nlmwegen antwoordde, dat wanneer er geen vestigingsvergun ning was afgegeven de eigenaar onge twijfeld een inwoner van Nleuwland de woning zou hebben toegekend. De heer J. Lucasse (s.g.p.) was van me ning, dat het college van b. en w. geen schuld trof. „Het is een zaak van de huiseigenaar", zo zei deze. De heer Van Nlmwegen zag hier weinig heli in. „We kunnen gaan procederen, maar het eind van het liedje is toch dat de kleine polder- tjes zullen worden samengevoegd. Het is misschien alleen uitstel van executie Het voorstel van de heer Polderdijk werd rnct vijf tegen twee «temmen verworpen. Besloten werd tot aankoon over te gaan van dc. sedert lange tijd door de gemeente In erfpacht gekregen Molen weg voor f 5100. Een voorstel de heer Van Nlmwegen om de jaarwedde van de commandant van de vrijwillige brandweer ln plaats van op f 300 op f 350 tc stellen, werd afgewezen. De stemmenverhoudlag was hier 52. Voorts stelde de raad een verordening vast betreffende het repareren van tankschepen en andere met brandbare vloeistoffen geladen vaartuigen in het Sloedok. Een voorstel tot verbetering van de paden op de begraafplaats zal nader bekeken worden. Voor de viering van koninginnedag werd f 175 uitge trokken. Tijdens de rondvraag deelde de voor zitter mee. dat deze weck de eerst® Scheldcwoningen worden betrokken. In de loop van "het voorjaar zullen nog meer woningen worden opgeleverd. Advertentie) Verweer De raad liet maandagavond ook zijn licht schijnen over het door diverse polders ingediende verzoek tot het ver- Korfbalclub opgericht in Biggekerke Nadat, er reeds een vergadering was be legd waaruit bleek, dat de ieugd van Biggekerke veel belangstelling heeft voor de korfbalsport, is dezer dagen besloten een korfbalclub op te richten. Bij de. oprichting in zaal Herwegh, werd men terzijde gestaan door de propagan- dacommissie van de Z.KJJ. De vereni ging telt thans i twintigtal leden. Voorzitter is de heer A. J. van Verder hebben zitting in het bestuur de dames E. L. en J. Scnreyenberg, de heer E. Tange en de heer J'. Kleinepier. De taken in het bestuur zullen nog nader worden verdeeld. De heer Iz. Meijer, die de vergadering leidde, kon aan het eind van de bijeenkomst enkele gunsti ge mededelingen doen over de mede werking van het gemeentebestuur met betrekking tot de accommodatie op het in aanleg zijnde sportveld. Voor ruim zeventig mille Extra krediet voor brandweergarage De gemeenteraad van Krabbendijke heeft in de maandagavond gehouden raadsvergadering besloten op voor stel van b. en w. een bedrag te vo teren van 70.789,benodigd voor aankoop van een perceel grond met een aantal panden van de heer A. J. Blauwkamer. Voor de realisering de verbetering van het kruispunt Noordweg-Dorpsstraat is deze i koop van 445 m2 grond met een winkel met twee woonhuizen, een bakkerij en garage met bergruimte noodzakelijk, zo stelde het college. Volgens burgemeester en wethouders is deze aankoop echter gekoppeld aan de bouw van een nieuw pand aan het kruispunt. Hiervoor is in het to taalbedrag een vergoeding van zes duizend gulden voor grondaankoop begrepen. Nu deze laatste panden in eigendom verkregen kunnen worden kan het nieuwe bouwplan als de be nodigde rijksgoedkeuringen worden verleend, gerealiseerd worden. Uit de raad kwam de vraag naar vo ren, of de verkoop van de grond te gelijk wordt afgehandeld met de aan koop van het vermelde perceel. Bur gemeester L. Cnossen kon meedelen, dat dit in het algemeen zo gedaan wordt en ook nu in de bedoeling ligt. ,,Ik ben blij, dat het nu definitief door gaat", zei de heer A. J. Busch (s.g.), die van mening was, dat wanneer zo iets lang duurt, men dikwijls met prijsverhogingen te maken krijgt. Brandweergarage Voorts was er een voorstel tot ver hoging van het bij raadsbesluit van 4 september 1963 gevoteerde kre diet voor de bouw en inrichting van een brandweergarage met een bedrag van 11.500 en tot onder handse aanbesteding van de bouw hiervan aan de firma L. Buteijn en Zoon te Krabbendijke voor de som van 50.180. De burgemeester zei hierop, dat het een globale raming was en dat het bij verbouw altijd moeilijk is, het juis te bedrag te schatten. ,,Er zijn ook verschillende dingen bijgekomen, zo als die elektrische installatie". De heer Riedijk wenste stemming over de verhoging van het gevoteerde krediet. Hij was de enige tegenstem mer. De overige zes raadsleden stem den voor. De onderhandse aanbeste ding werd zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. De heer A. M. Koeman werd in vaste dienst aangesteld als gemeentewerk man, in het bijzonder belast met het schoonhouden van gebouwen. De aan stelling gaat in per 1 mei aanstaande. Een voorstel van b. en w. tot het ver lenen van een uitkering over de perio de 1 januari 1963 tot 1 januari 1964 ter vervanging van de verdienstebe- lonïng en groot 5 pet. aan de gemeen tewerklieden werd zonder meer aan genomen. Ten slotte kwam er een aantal begro tingswijzigingen ter tafel, die goedge keurd werden. van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt ln het CONCERTGEBOUW op 14, 15 en 16 april. Geopend van 25 en 710 uur n.m, IEDERE AVOND BADPAKKENSHOW. VELE DEMONSTRATIES. WAARDEVOLLE PRIJZEN. TOEGANG 25 CT. BIJBELSE EXAMENS Bij de aan de christelijke kweekschool voor Zeeland gehouden bijbelse examens slaagden de volgende dames: F. N. Alle- mekinders 's-Gravenpolder, N. M. Bak ker Zaamslag, J. Goverse Nieuw en St- Joosland, M. Eertljn Vlissingen, J. Boot Kerkwerve, J. E. Elshout Koudekerke, J. Haan. A. E. Jongstra Middelburg, N. e Jonge, L. F. van Oosten, A. C. Sturm, J. Timmerman Goes, J. C. de Kok Domburg, A. Lambrechtse Rilland- Bath, E. Y. E. Richard Oostkapelle, A. N. Spaans Zierlkzee, W. W. Spapé, Sou burg, M. J. T. E. Versluljs Oud-Vosse meer, A S M M van rle Waal Schoon- dijke, J. A. de Wild Kats, M. P. Zegera Axel en de volgende heren: J. Aarnoud- se Aardenburg, J. Aarnoutse, J. van den Broeke, D. Ingelse, D. L. van Noppen, J. Brouwer Vlissingen, J. F. Buys Wouw, A. Cappon Zuidzande. H. J. Coppoolsa St.-Laurens, L. I. FlipBe Oudelande. F. van der Heijde Biggekerke, M. J. Jas- perse, D. Minnaard Yerseke, J. C. Kal- jouw, W. M. Schout, L. Sinke Souburg, J. J. Koene Goes, C. Koolstra Krulnin- J. E. Koppejan, M. G. Schoenma- W. Ovaa Zoutelande, J. K. Loman Roosendaal, P. J. Moerland Stavenisse, H. M. Pladdet Biervliet, J. C. G. Poppe Veere, H. P. A. Pouwer Halsteren, P. J. Risseeuw Breskens. J. Roelse Westka- pelle, L. Scheele Zaamslag. L. van den Ouden, M. J. Schouls Zierikzee, A. van Soelen. A. Wisse Bergen op Zoom. M. J. R. Straub Terneuzen, drie kandidaten werden afgewezen. De rijksgoedkeuring voor het werk is eerst enkele weken geleden ontvan gen, zodat niet eerder tot aanbeste ding voor dit. werk kon worden over gegaan. Ten gevolge van het lange uit blijven van deze goedkeuring diende de raming herzien te worden. Deels lag dit aan prijs- en loonsverhogin gen. terwijl verder gebleken was, dat de raming op sommige punten te laag lag. Zo moest onder andere op voor schrift van de P.Z.E.M. de "gehele elektrische installatie worden ver nieuwd. Voor de verwarmingsinstalla tie is geraamd 9522, zodat b:j onder handse aanbesteding een som van 61.500 benodigd zal zijn. Voor in-j graavrfi'rs rottf nchting i, i„ dit totaal een bedrag van| fabrieken geen afzetmogelijkheid. Zomergerst VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 14 Andijvie I 80—102 per kg Sla 16 op 30—36. Sla 13/16 25—30. Sla IC 12— 17 Sla IIA 1623 per krop. Stoofsla 69- Spinazie I 67—86. II 63—72. Spruiten IIA 96— 107, LIB 53. ID 112 per kg. Komkommers 40/50 36 per stuk Prei 3862 per kg. Selderij 410 Peterselie 13—20. Radijs wltpunt 3142 Ra dijs rood 22—28 per bos. üien 7—22. Uien ge- schoon 20. Witlof IA 128—247. IIA 118131. IB 125—130. UB 112—120 per kg. Aanvoer sla 56.000 st Aanvoer andijvie 5000 kg Aanvoer spinazie 9000 kg. Aanvoer witlof 16.000 kg. VLASMARKT ROTTERDAM. 13 april. Waterrootvlas: lage soorten van j tot 2,00. middensoorten van 2,05 tot 2,35, best vlas van 2.40 tot 2.60. Dauwrootvlas. van 1,65 tot 2,00. Breekvlasvan 0.95 tot j 1.50, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0,70 tot 1,00. De aanvoer van waterrootvlas bleef in de af gelopen week vrijwel op het peil van vorige week gehandhaafd. Het aanbod bestond gro tendeels uit lagere- en middensoorten. Voor de lagere merken was een kalme vraog. zodat de prijzen zich nauwelijks konden handhaven. De produktie in deze soorten werd niet ten voile verkocht. Middensoorten en beter vlas worden weinig gezwingeld, het aanbod in deze kwall en! nagenoeg geheel geruimd tegen prijzen volgens noiering. De produktie van dauwrootvlas is gering, het aanbod werd niet geheel opgenomen. Het aan bod van breekvlas bestond hoofdzakelijk uit lagere dauwrootsoorten welke moeilijk zijn te plaatsen. Gezwingelde lokken worden regelma tig geproduceerd, de produktie werd niet geheel verkocht, de prijzen bleven vrijwel gehand haafd 1798 verdisconteerd. 24-27.25. Haver 2224225. Groene erwten 3554. Schokkers volgens 3. franco Rotterdam. De heer A. Riedijk, herinnerde aan volgens een vergadering, waarin de beslis-1 "J55 ra sing voor deze verbouw is gevallen s®"s en memoreerde dat hij toen tegenmonster 3 heeft gestemd. „Er is toen gezegd, i vrii ivr rnr« If^kti >^iaRa*j>*>1 blijkt het niet mogelyk te zijn Hu Prei a i 70-73. a 2 5^;: witlof a i 97- zag niet alleen de loonsverhogin- 102. a 2 86—99, b 1 90-95 b 2 59-74 afw gen als oorzaak van de verhoging 38-60 Lamsoren 2 133. Rabarber 1 85. '2 64- van dit bedrag. Hij wenste verder 67 s-oofsia 1 46. uier. afw 5—12 Breekpeen een toelichting over de inrichting.! b 1 4—7. afw 2. Aardappelen 10—12. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2238 stuks. Vete koelen en os sen 506. Varkens 732, Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) ln cents per kg. Vette koeien 400—440 330—390 300-315 Varkens (levend gew.) 200 195 1190 Vette koelen: aanvoer groter, handel zeer kalm. prijzen lager Varkens (levend gew aanvoer flink, handel flauw, prijzen aanvankelijk boven notering. VEILING KAPELLE. 12 apni. Aardbeien per doos van 200 gram ex tra 196. I 156—178. II 128—124, idem per stuk extra 14—20. Groenteveiling: Kropsla I 23—25, II 14—17. Stoofsla 25. Sla 0-12 kg, U SO. Ra dijs per bos 38—26. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 apni Raapstelen 12—18. Witte kool 29— 23. Rode kool 25—32, Spruiten 129. Waspeen 10—12. Radijs 20—28. Breekpeen 8-12. Glas spinazie 68-84. Glas sla 18-32, Andijvie 115 -128. Prei 25-40. Witlof 70—108. Dien 8-23. Rabarber 70—78. Jonathan 30—55. Golden Delicious 70—94. AARDAPPELBEL'RS ROTTERDAM. 13 april. Klelaardappelen 35 mrn opwaarts: Eigenheimers 15—17. Bintje 9—10,50. Bevelan- 19—21. Meerlander 1215. Kle:aardappeien om opwaarts: Eigenheimers 15—19. Bintje 10-11 Furore 12-14. Klelaardappelen voor de export - geen handel. Zandaardappelea voor de export - geen handel. Stemming blnnen- - prijshoudend. Stemming buitenland geen handel. Voeraa.-dappelen 24.50. Prijzen berekend per 100 k; en op de handels- voorwaarden vastgesteld vcor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of VEILING MIDDELBURG. 3 april. Winston 2 60-65 49, 65-70 59 64. Jonathan 70-75 61. 60-65 4755. 3 grof 41—43. Groenten. Sla export 23.4028.10. Sla 1 20—29. 2 15—24, C 11—17. Prei 59 —76. Rabarber 3856. Radijs 2943. Rode kool 8—23. Witlof 105—128. An dijvie 98134. Spinazie glas 128136. natuur 124—132. Breekpeen 9—16. Uien VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 272 kg. f 352. Bot 113 kg. Schol 39 kg. Wulken 4 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15