Zeeuwse jagers verontrust over hoge pachten jachtterreinen Buitenlanders betalen meer dan Nederlanders ZUID-BEVELAND „0.K.K."-leden toonden kunnen N.V.V.-bestuurders- bond Goes vergaderde NOORD-ZEELAND 1 J 0 W 0 E M A N Autobedrijf ükkerdaas N.V. i Thoolse besturenbond C.N.V. opgericht RAADSLID NIEUWLAND BETREURT AFGIFTE VESTIGINGSVERGUNNING KRABBENDIJKE KOOPT GROND VOOR VERBETERING KRUISPUNT BEZOEK DE BEURS MARKTBERICHTEN DINSDAG 14 APRIL 1964 '1SSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN prov 1 N a 1 A L E Z B B W B E O O O B A IT T IN ZUID-SLOE 20,- PER HECTARE Onder de Zeeuwse jagers is ongerustheid ontstaan over de hoge prijs, waarv de inspectie der rijksdomeinen, in Gi 165 hectare nieuw jachtterrein in Zuid-Sloe heeft verpacht. Bij een langs gehouden inschrijving kwam hoogste bod van een Fransman, die dit gebied voor de tijd van 6 jaar wil pach ten voor een bedrag van f 3303,30, dat wil zeggen voor 20 per hectare jacht terrein. Het ministerie van financiën, waaronder dc inspectie ressorteert, heeft het terrein verpacht aan deze hoogste inschrijver. Nederlandse jagers toonden zich verontrust over deze hoge pry\s, die zy niet meer reëel achtten. KLOETIN GE Commissie voor geschenk bij opening gemeentehuis Op initiatief van de voetbalvereniging Kloetinge werd dezer dagen in „Ami- citia" een vergadering gehouden, waarop alle Kloetingse verenigingen waren vertegenwoordigd. Het bestuur van de voetbalvereniging stelde voor, het gemeentebestuur bij de opening van het nieuwe gemeentehuis een ge schenk aan te bieden en hiervoor per lid een bedrag van 0,25 uit te trek ken. Men had namelijk de behoefte door deze geste dank te brengen voor de medewerking, die het gemeente bestuur de verenigingen verleent. Tij dens de vergadering werd een com missie in het leven geroepen, die zich zal beraden over de vraag hoe een en ander kan worden verwezenlijkt. De commissie is als volgt samenge steld: mevrouw J. M. A. van Cruijnin- gen en de heren J. Sinke. W. P. Beije, J. J. de Roo en M .P. de Graaf. Voor zitter is de heer Sinke. LEV'EDORP Boerenleenbank „De Bevelanden" op 25 april bijeen De boerenleenbank „De Bevelanden' komt zaterdag 25 april in vergadering bijeen in hotel „v. d. Dries" te Le- wedorp. Op de agenda staat onder meer de aanwijzing van een secretaris en twee stemopnemers, de verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht (de heer B. Remijn is herkiesbaar) de verkiezing van een lid van het be stuur (de heer P. Vermeu is herkies baar). In het jaarverslag kan men lezen, dat in 1963 de stortingen op de spaarrekeningen een gezamenlijk bedrag van 2.946.052 beliepen. Er werd 2.335.786 terugbetaald. Het to taal der spaargelden bedroeg op 31 december 1963 6.187.664. De rente over direct opvraagbare spaargelden bedroeg in 1963 5 pet. In 1963 werd 369.526 aan nieuwe voorschotten ge plaatst terwijl 114.564 aan aflos singen werd ontvangen. De kredieten over 1963 in lopende rekeningen be liepen een bedrag van 552.673,28. De rentabiliteit gaf in 1963 opnieuw een verbetering te zien ondanks de stij ging van de bedrijfskosten. 's-GRAVENPOLDER Benoeming hoofdonderwijzer Met ingang van 1 mei a.s. is tot hoofd onderwijzer van de bijzondere lagere school te 's-Gravenpolder benoemd de heer P. J. Kalle uit Rijssen. „HEDENESSE" ORGANISEERT WEEK VOOR HUISVROUWEN Op het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand zal van 4 tot 11 juli een va kantiecursus gehouden worden voor huisvrouwen en alleenstaande dames. Op het programma zullen onder meer voor komen inleidingen, gesprekken, film, een excursie naar Vlaanderen, bijbelstudie, handenarbeid enzovoorts. De leiding van deze week berust bij de vormingsleid- ster, mejuffrouw ds. S. R. C. van Kem pen. „Kanaalvissers" hield bekerwedstrijd De hengelsportvereniging ,,De Kapel- se Kanaalvissers" hield zaterdagmid dag in de Westerschelde onder Bieze- linge haar tweede bekerwedstrijd van dit seizoen. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd werd er nu matig gevangen. Er namen 71 leden aan de wedstrijd deel die gezamenlijk 3865 punten bij elkaar visten. De uitslagen zijn: 1. G. de Rijder, 860 punten; 2. j, SmaUegange, 525; 3 C- Visscher, 275; 4. W. v. d. Vrede, 220; 5. G. Cabboort, 220. De totaalstand na deze wedstrijd is: 1. M, J. Dekker, 990 punten: 2. B. A. Rooze, 930; 3. W v, d. Vrede, 870; 4. G. de Rijder, 860; 5. M. C. Sloot- maker 855. Junioren: mejuffrouw M. Ganseman, 255 punten. Bij de klassering voor de grootste ge vangen platvis heeft M J. Dekker zijn plaats af moeten staan aan J. Smal- legange, die een vis van 475 gram op het droge haalde. ACiPNDA VANDAAG. Middelburg IClecl.ro- Duel bij Silver Creek, 19.30 u„ 14 j. City: Het Middelburgs dilettantentoncel mei „Naakt met viool", 20 u. Molenwa ter- Miniatuur Walcheren, 918 u. Prov. Bibliotheek: Shakespeare ten toonstelling. 10—12.30 en 13.30 tot 18.00 uur. Vlissingen - Alhambra: The bridge on the river Kwai. 20 uur, 14 jaar. Dr. Öttestraat 3: Bedrljfsapostolaat, 19,30 uur. Concertge bouw: I-Iuishoudshow V 20, 14—17 en 19-22 Goes GrandThe bridge on the rlver Kwai, 20 uur. 14 jaar Zalen Juliana: Opening Horecabeurs, 13 uur Prins van Oranje Vergadering „Handelsbelangen 20 uur. Tcrnetizcn - Hotel Rotterdam: Algemene le denvergadering vereniging „Ziekenhuisver- pleging Zeeuwsch-Vlaanderen", 20 uur. Luxnr: De vloek van de prairie. 20 uur. 14 Zierikzee - Mondragon: Ledenvergadering „Kunst en Eer". 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Barabbas. 20 uur. 14 Jaar Desgevraagd zei ons dokter H. Frima, uit Zoutelande, voorzitter der jagersver eniging van de afd. Midden-Zeeland, dat 2,50 per ha een normale prijs is. Boven dien vond hij het nuchtere, zakelijke sy steem dat de meest-biedende bij een in schrijving de pacht krijgt niet bijzonder sympathiek. Bij verpachtingen in de privésector let men, volgens dokter Fri ma, meer op de kwaliteit van de jager, aan wie men het terrein wil gunnen. Volgens hem worden domeingronden en soms ook stukjes gemeentegrond niet voor een reële waarde verpacht. De ko ninklijke Nederlandse jagersvereniging heeft hierover al eens overleg gepleegd met het ministerie van financiën, om zo doende te komen tot redelijke prijzen en tot meer aandacht voor de kwaliteit van de jager, opdat de Nederlandse jagers meer kansen krijgen. Hij acht anders het gevaar aanwezig, dat de Nederland se jager steeds meer door buitenlanders wordt verdrongen. Dit is in Zeeland ook al het geval met de Braakmanpolder, die is verpacht aan een Belg. Zo vertelde dokter Frima ook nog, dat de vereniging in 1953 heeft geprobeerd de pacht van de Duarlespolder te krijgen voor een combinatie van door de ramp gedupeer de iasers. maar „domeinen" antwoord de. dat ook in dit geval de meest-bieden de de pacht zou krijgen. Hij achtte dit geen bijster gelukkige houding. Domeinen Ook van de zijde der „domeinen" gaf men toe, dat 20 per hectare wel een erg hoge prijs is. De heer A. J. van Steenbergen van de inspectie Goes, meende dat 5 tot ƒ7 normaal ge noemd mag worden. Hij vertelde, dat voor het terrein in het Zuid-Sloe 48 inschrijvers waren geweest, van wie de meesten Nederlander waren. Na de hoogste inschrijver, voor 330; volgde een Nederlander met een be drag van 3100. Hij wees er ook nog op, dat diegene, die de pacht heeft gekregen aan drie n sen een vergunning mag geven om op zijn terrein te jagen. Op die manier is het dus mogelijk dat aanstaande pach ters onderling regelingen treffen. De pacht kan volgens de voorschriften van het ministerie van financiën slechts aan één natuurlijk persoon gegund worden. Dit ministerie neemt de beslissingen over eventuele verpachting en houdt ook toezicht op de uitoefening van de jacht, volgens bepaalde voorschriften, die hier omtrent bestaan. De heer Van Steen bergen meende overigens, dat ook parti culieren zullen proberen een zo hoog mogelijke prijs te krijgen voor hun jacht terrein, terwijl bij hen de controle op de uitoefening van de pacht vaak ontbreekt. GOES Met hun ouders in de voor een groot deel bezette zaal hebben de jeugdleden var de christelijke Goese gymnastiekvereni ging „O.K.K.'' zaterdagavond in „De Prins van Oranje" hun kunnen gedemon streerd. Zy gaven er met de dames- leden een uitvoering, waarop de ou ders en een aantal andere belangstellen den met eigen ogen konden zien waartoe de jeugdige, gymnasten in staat waren. Voorzitter D. van Heiningen richtte in zijn openingswoord oeen bijzonder woord van welkom tot de afgevaardigden van de kerkeraden, de gewestelijk voorzitter van het K.N.C.G.V., de heer J. Valken burg en wethouder mr. J. G. v. d. Burgt. De heer Van Heiningen attenteerde op de gewestelijke turndag, die O.K.K. op tweede pinksterdag voor 2000 gymnas ten organiseert. Hij bracht verder de landelijke speldjesactie van het overkoe pelend orgaan van de christelijke sport verenigingen, de N.C.S.U., op 25 april in herinnering. En daarna was de daad aan de turners en turnsters. De bezoekers kregen een keur van oefeningen en demonstraties te zien: de jonge O.K.K.-leden kwamen in verschillende leeftijdsgroepen voor het voetlicht met nummers op de even- wichtsbalk, vrije oefeningen, springkast, lange mate, hoepeloefeningen en paard- springen. Een en ander werd op leuke wijze gevarieerd met kabouter op treden en een poppendans De O.K.K.-dames verzorgden een aantal bijzonder gewaar deerde oefeningen op de laagbrug, de brug ongelijk en een rytmische lmots- oefening. Een attractie was het optreden van de herengroep van de gymnastiekver eniging „Genie" uit Bergen op Zoom. Een optreden, dat een impuls wilde pijn voor de oprichting van een eigen herengroep voor O.K.K. De gasten brachten met vaart enkele nummers op de brug en aan het rek. De N.V.V.-bestuurdersbond in Goes heeft zich zaterdagmorgen tijdens de jaarver gadering in „De Landbouw" laten voor lichten over de financiering van de socia le verzekering uit de algemene middelen. Dat gebeurde in het tweede deel van de vergadering, want eerst waren een aan tal huishoudelijke zaken de revue gepas seerd. Daarbij werd de heer J. Minnaard tot voorzitter van de afdeling gekozen. De districtsbestuurder van het N.V.V. in Zeeland, de heer C. Hoek voerde het woord over de sociale verzekeringen. Hij betoogde dat op dit vlak in de premie heffing van de verzekerden voor de uit keringen een middel is om de persoon lijke verantwoordelijkheid tot gelding te brengen. Hij wees erop, dat deze ziens wijze na 1945 zodanig veranderd is, dat nu naast de persoonlijke verantwoorde lijkheid ook de maatschappelijke solida riteit in de sociale verzekeringen een plaats heeft gekregen. In dit verband noemde hrj verschillende bijdragen van het ryk. Verder noemde de heer Hoek nog een aantal wensen op dit terrein: de optrekking van de a.o.w. en de a.w.w. naar een sociaal minimum, uitbreiding de werkloosheidverzekering; een ar beidsongeschiktheidsverzekering; een be perkte volksverzekering voor zware ge neeskundige risico's; uitkering aan jeug dige gehandicapten en uitbreiding van de algemene bijstandswet. In de huishoudelijke vergadering werd van de zijde van A.N.B. kritiek geuit op de voorlichting op het terrein van de be roepskeuze aan de lts. De A.N.B. is van mening, dat men daar te weinig aan doet. fn zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer J. Minnaard, de over leden leden. Hij bracht de N.V.V. Vrou wenbond Goes, „Jonge Strijd" en de ge spreksgroepen dank voor hun werk in 1963. Op het financiële vlak is de be- stuursbond gezond, zo bleek tijdens het jaarverslag: er is een batig saldo van hijna 85Ó. De aftredende bestuursleden, de heren J. Verheule, A. v. Kuljl en W. D. de Jonge werden herbenoemd. „Kasporgo" gaf uitvoering De rooms-katholieke gymnastiekvereni ging „Kasporgo" gaf zaterdagavond in het Schuttershof te Goes haar jaarlijkse gymnastiekultvoering. De voorzitter, de heer C. W. Vervest, moest in zijn openingswoord tot zijn spijt constateren, dat de belangstelling, zoals tegenwoor dig bij zoveel verenigingen, nogal te wensen overliet. Met betrekking tot de zevende internationale feestweek, die „Kasporgo" dit jaar organiseert, deelde hij mede, dat er momenteel al door twaalf muziek-, zang-, dans en gymnas- tiekgroepen uit diverse Europese landen toezegging is gedaan om naar Goes te komen. Voor het volgende jaar, wanneer de.vereniging 15 jaar bestaat, zijn er grootse plannen. Men zal dan onder meer met diverse groepen een reis ma ken naar Zweden en Finland. De heer Vervest sprak verder de hoop uit, dat er binnenkort gebruik zal kun nen worden gemaakt van het nieuwe gymnastieklokaal aan de Van Dussel- dorpsehool. „We hebben ons al die ja ren laten wegduwen in een klein zaaltje aan de Westsïngel", aldus de voorzitter, „en dat moet nu'maar eens snel verande ren". Vervolgens brachten de diverse leeftijdsgroepen van de vereniging een uitgebreide demonstratie onder leiding van de instructeur, de heer F. Hoeks, waarin een duidelijk beeld werd gegeven van de diverse soorten oefeningen, die zoal worden gedaan. Na afloop" van de uitvoering volgde een gezellig bal, waar aan het cïansorkest „The Orpheans" zijn medewerking verleende. 's-HEERENHOEK Examinator Een inwoner uit 's-Heerenhoek, de heer M. Verbeek, is door de kruideniersvak- bekwaamheidscommissie benoemd tot examinator kruideniersvakbekwaam heid. KAPELLE Programma voor koninginnedag Het oranjecomité van Kapelle en de oranjevereniging te Blezelfnge hebben voor de viering van koninginnedag op 30 april aanstaande een voorlopig pro gramma samengesteld. De feestdag begint om acht uur 's morgens met klokgelui, waarna om half negen de schoolkinderen voor het raadhuis een aubade zullen brengen. De morgen zal verder worden gevuld met kinderspelen op het sportterrein. Hel middagpro gramma begint met een optocht voor Kinderen en volwaasenen met aanslui tend daarop volksspelen, waarbij onder meer het traditionele touwtrekken voor buurten. Bij ongunstig weer zullen de kinder- en volksspelen plaatsvinden in de veilinggebouwen. De dag zal worden besloten met een gevarieerd avondfeest in de veilinggebouwen. Olympia gaf uitvoering De gymnastiekvereniging „Olympia" in Kapelle heeft in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse uitvoering gegeven, Twee avonden voerden de leden diverse oefe ningen uit. Na afloop was er dansen op muziek van „The Orpheans" uit Goes. P.J.G. houdt kaartleesrit De afdeling Goes van de P.J.G.-Zeeland zal zaterdag 18 april in samenwerking met de M.A.C. „De Bevelanden" een kaartleesrit voor motorvoertuigen orga niseren. Start en finish zullen" in hotel „De Zwaan" te Kapelle zijn. 's-HEER-ARENDSKERKE Collectes in Ned. herv. kerk De in de N.H. Kerk te 's-Heer-Arends- kerke gehouden biddag- en paascollec- te hebben resp. 528,90 en 506,60 opgebracht. Wolphaartsdijk gelijk tegen Kapelle (1-1) In de wedstrijd tussen Wolphaartsdijk I tegen Kapelle I werd zaterdagmid dag snel en aantrekkelijk spel ver toond; daar bovendien het weer mee werkte en scheidsrechter Baaijens prima leidde, waren alle factoren aan wezig voor een goede sportmiddag. Het gelijke spel (11) kon iedereen bevredigen, daar geen van beide par tijen, ondanks hard werken, zich een beslissend overwicht kon verschaffen. Over het algemeen konden de verde digingen de wederzijdse aanvalslinies de baas blijven, hoewel dit soms met moeite was. Voor rust was Kapelle, met de wind mee, over 't algemeen iets meer in de aanval. De uitvallen van Wolphaartsdijk, meestal geleid door de snelle miavoor Wisselink, wa ren echter minstens zo gevaarlijk. Na de rust, die met blanke stand kwam, zag Wolphaartsdijk, na 5 minuten spe len. een vliegend schot van Wisselink op fantastische wijze door de Kapelle- keeper gekeerd. De bal werd direct daarna weer ingeschoten, waarbij een der Kapellebacks slechts. door als keeper op te treden, een doelpunt kon voorkomen, uit de toegekende strafschop schoot Wisselink de bal beheerst in (10). Hoewel Wol phaartsdijk daarna iets sterker werd kon Kapelle door stug verdedigen doelpunten voorkomen. Langzamer hand kon Kapelle zich aan de druk onttrekken en meer in de aanval ko men ten einde een gelijk spel te beha len. Vijf minuten voor het einde lukte dit toen een dieptepass ongehinderd werd ingeschoten (11). ZIER1KZEE C. F. V. d. PEUL OVER DE BARENDRECHTSE BRUG Het Zeeuwse Tweede-Kamerlid C. F. van der Peijl (c.h.u.) heeft, zoals ir het kort gemeld, vrijdagavond gespro ken voor leden van de C.H.U.-kies- vereniging Zierikzee en de Statenkring Schouwen-Duiveland, De heer Van der' Peijl besprak op deze bijeenkomst in het Ds. Van den Berg-jeugdgebouw te Zierikzee onder meer de verkeerspro blemen bij de Barendrechtse brug, een belangrijke schakel in de verbinding van Zeeland via Oosterscheldebrug en Grevelingendam met de Randstad Holland. De heer Van der Peijl achtte het beslist nodig, dat Zeeland bij het ministerie van verkeer en waterstaat behoorlijk aan de bel zal trekken om op korte termijn tot verbetering van deze brug te komen. Het kamerlid zei het voorts te betreu ren dat de minister van landbouw en visserij de mosselverwaterproeven van Zeeland naar Friesland heeft ver plaatst. De heer Van der Peijl merkte op dat de minister wél water en bodem van dit gewest kent, maar dat hy on bekend is met het viswater bij Zürich (Fr.). „In onbekend water is het uiterst, onplezierig experimenteren", zo zei hij. Als voordelen voor Zeeland noemde hij nog de gunstige ligging van de Zeeuwse stromen als verwa terplaatsen ten opzichte van de export naar België en Frankrijk. Bovendien verwachtte hij, dat ook na de afslui ting van de zeegaten het zoutgehalte van het water nog vrij hoog zal blij ven. De heer Van der Peijl liet voorts ver scheidene actuele gebeurtenissen en vraagstukken op landelijk niveau de revue passeren. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter, de heer H. IJssel. N.C.V.B. komt bijeen Op woensdag 15 april a.s. om acht uur 's avonds komen de leden van de Neder landse Christen Vrouwenbond uit Zie rikzee in het Nederlands hervormd ver- "■mPBBBBBBBBBBB^BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB^ revraagd voor terstond of later, S 1 van 16 tot 18 jaar, voor lichte kantoorwerkzaamheden. I I NQORDGOUWE fBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBSBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBÊUÊA Ds. H. J. Spier, gereformeerd predi kant te Rijswijk zal spreken over „De Jehova's Getuigen". KERKWERVF. RAAD MIDDENSCHOUWEN KOMT BIJEEN De raad van Middenschouwen zal in zijn vergadering van vandaag dinsdag avond opnieuw 't verzoek van de bijzon dere lagere school te Kerkwerve behan delen om financiële medewerking bij de bouw van een rijwielbergplaats. In een vorige vergadering werd dit punt aange houden. De raad wilde eerst onderzocht zien, of de bergplaats goedkoper ge bouwd kon worden dan in de bedoeling van het schoolbestuur lag. Het bestuur heeft alle medewerking toegezegd om de kosten binnen redelijke grenzen tc hou den. zo schrijven b. en w. nu aan de raad. Zij wijzen er ook op, dat de begTo- ting het fiat van de raad moet hebben voor met de bouw begonnen kan worden. B. en w. stellen voor het verzoek nu in te willigen. De raad wordt in de vergadering van dinsdag ook gevraagd een bedrag van ruim 400 beschikbaar te stellen voor de inrichting van de kamer van de hoofdleidster aan de openbare kleuter school te Kerkwerve, om deel te nemen in de gezamenlijke aanschaf van de eilandelijke gemeenten van twee poeder- bluswagens, het bejaardencomité Kerk- ve een subsidie te geven voor de be- jaardensociëteit en de werkclassificatie en prestatiebeloning voor het gemeen- tepersoneel met ingang van 1 januari 1962 in te voeren. POORTVLIET Raad vergadert De gemeenteraad van Poortvliet zal woensdagmorgen om tien uur in open bare vergadering bijeenkomen. De raad zal zich dan uitspreken over een voorstel van b. en w. om bouwgrond te verkopen aan zes gegadigden voor premiebouw. Voorts stellen b. en w. voor grond te verkopen voor de bouw van twee woningen in de vrije sector. Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Geboren: Adriana, d. v. J. J. Holmvan Langeraad. Ronald, z. v. P de RooMeerhof. Wilhelmina Maria Md. v. S. M. Bontkes— Polderman. Johannes Pieter. z. v. D Louwer- seZielhuis. Jan Leendert, z. v. P. M- Wil- lemseVerwest Jacobus Robert, z. v. P. J J. de GraafDekker. Johan Paul. z. v J. P. Roukema—van der Reest. Cornells Casimier Jan. z. v. M- van GeesbergenHanse. DUIVEL AND. Geboren: Gerard, z v. I, Flikweertvan Klinken Margaretha Catharina, d v. C. Ca- pel'eIJzelenberg Johannes, z. v. M. J. Dorst—Verhoek Gerrelje Frederika, d. v A. Koetsier—v. Wijgerden. Janna Jacobs, v. M. J L v d Hoek—Heule Pieternella Jan na. d- v. J. h. d. Vaatcde Boer. Jozlna Hendrlka, d. v. E. VermeulenDorst. Getrouwd: J. D. M. Smits. 26 j. en A. C v. d. Werf, 21 j. P. van der Werf. 25 j en M J. v d Maas. 23 J J. van den Bos. 38 j en C. Renter. 33 j. Overleden: J. G. Stouten. 61 y. e v M. Ver wijs. K van Dijke, 86 y, wedn. v. M W. v. d Have. D. v cl Wielen, 74 j e v P Korie- weg. J. Heijboer. 71 j., e v. N- Visser. Zaterdagmiddag werd in het gemeen tehuis te Poortvliet een vergadering gehouden om te komen tot de oprich ting van een besturenbond van het C.N.V. voor het eiland Tholen. Voor deze oprichtingsvergadering fun geerde als tijdelijk voorzitter de heer II. Overbeeke uit Poortvliet. Deze was voorzitter van de vorig jaar voor de gemeente Poortvliet opgerichte bestu renbond. Daar het aantal leden van een besturenbond ongeveer minstens 150 dient te bedragen was de Poort- vlictse besturenbond eigenlijk tc klein. Daarom werd deze vergadering be legd ten einde te komen tot een be sturenbond voor het gehele eiland. De bij het C.N.V aangesloten afdelin gen uit Tholen. St.-Maartensdijk, St.- Annaland, Oud-Vossemeer en Poort vliet zegder. hun medewerking toe voor deze oprichting. Alle afdelingen waren niet op de vergadering verte genwoordigd Men besloot tot de op richting van de besturenbond. Eerst wanneer het nieuwe vergaderseizoen dit najaar zal zijn aangebroken zal men overgaan tot het verkiezen van een volledig bestuur. In dit bestuur dienen vertegenwoordigers uit alle hiervoor genoemde plaatsen zitting te hebben. Voorlopig werd alleen een voorzitter en een secretaris gekozen om de lopende zaken te behandelen en de najaarsvergadering voor te berei den. Tot voorzitter werd benoemd de heer W. Lindhout te Tholen en tot se cretaris de heer G. Heijboer te Poort vliet. Naast deze Thoolse besturen bond van het C.N.V. bestaat nu geen andere meer op het eiland Tholen. De vorig jaar te Poortvliet opgerichte besturenbond is in de nieuwe opge gaan. Kranslegging te Renesse Evenals in voorgaande jaren zullen ook dit jaar te Renesse de verzets strijders worden herdacht. Vanwege het gemeentebestuur van Brouwers haven zal hiertoe op maandag 4 mei a.s. des namiddags te 2.30 uur een krans worden gelegd aan de voet van het monument in die plaats. Huisvlijttentoonstelling van bond van oud-strijders Onder de naam „KAHUTO 1964" zal xrijdag en zaterdag aanstaande in de veilinggebouwen te Kapelle een huisvlijt tentoonstelling worden gehouden, geor ganiseerd door de afdeling Kapelle-Bie- zelinge van de Nederlandse bond van oud-strijders en dragers van het moblli- satiekruis. De opbrengst zal gedeeltelijk ten goede komen aan de afdeling Zee land van de bond van Nederlandse mili taire oorlogsslachtoffers. Zaterdag is met de opbouw van de tentoonstelling een begin gemaakt. Woensdagavond van zeven tot negen uur moeten de werk stukken ingeleverd worden. De officiëële opening van de tentoonstelling, die een regionaal karakter draagt, zal de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. - A. F. C. de Casembroot, verrichten. Collecte De reumacollecte heeft in Goes een bedrag van 2558,50 opgeleverd. „Dit valt niet goed te pralen' GEEN MEDEWERKING IN VERWEER VAN POLDERS „Met verwondering hebben men, dat door hel college van n. en w. een v(•HtlKlngsve.rgunning l« afgegeven voor het betrekken van liet pand rijks weg 2» aan een bewoner van Oo«t- en West-Souburg, die nota bene zijn werk zaamheden niet in onze gemeente uit oefent, lerwyl vele kandidaten uit onze gemeente gaarne deze woning hadden betrokken". Dit zei maandagavond de heer C. van Nlinwegen (p.v.d.a.) In een Interpellatie aan liet eind van de onder leiding van burgemeester mr. F. S. K. .1. (iraaf van KandvvIJck gehou den openbare raadsvergadering van Nieuw- en StJon «land. De P.v.d.A.-fractie betreurde de door het gemeentebestuur genomen maatre gelen. „Verschillende ingezetenen zijn hierover", zo zei de heer Van Nlin wegen, „slecht te spreken. Uw college laat door dit besluit inwoners die ge hecht zijn aan Nieuw- en St.-Joosland naar elders vertrekken, omdat er voor hen geen woning beschikbaar Is. Een vreemde haalt L" er echter in, Dit valt niet goed te praten". De heer Van Nlinwegen merkte In dit verband nog op. dat een ernstige ge- gadadigde voor de woning deel uit maakt van de vrijwillige brandweer. Burgemeester mr Graaf van Rand- wijck deelde het P.v.d.A.-raadslid mee. dat de eigenaar de woning alleen tot één maart van het volgend jaar wilde verhuren aan de inwoner van Souburg. De heer Van Nlmwegen antwoordde, dat wanneer er geen vestigingsvergun ning was afgegeven de eigenaar onge twijfeld een inwoner van Nieuwland de woning zou hebben toegekend. De heer J Lucasse (s.g.p.) was van me ning. dat het college van b. en w. geen schuld trof. „Het ls een zaak van de huiseigenaar", zo zei deze. lenen van financiële medewerking in het verweer tegen het voorstel van Ge deputeerd"- Staten tot concentratie van polder*. Het college «telde ln een pre advies voor hieraan geen medewerking te verlenen omdat het geen «meente- •rno- zaak wa*. De heer W. J. Dluremanae n (c.h.) zag er wel een gemeentebelang In. Zo luidde ook het «landpunt van de Verweer De raad liet maandagavond ook zijn licht sehynen over het door diverse polders ingediende verzoek tot het Korfbalclub opgericht in Biggekerke Nadat er reeds een vergadering was be legd waaruit bleek, dat de ieugd van Biggekerke veel belangstelling heeft voor de korfbalsport, is dezer dag" besloten een korfbalclub op te lichte Bij de oprichting in zaal Herwegh, werd men terzyde gestaan door de propagan- dacommissie van de Z.K.B. De vereni ging telt thans een twintigtal leden. Voorzitter is de heer A. J. van As. Verder hebben zitting in het bestuur de dames E. L en J. Schreyenberg, de heer E. Tange en de heer J. Kleinepier. De taken in het bestuur zuilen nog nader worden verdeeld. De heer Iz. Meijer, die de vergadering leidde, kon aan het eind van dé bijeenkomst enkele gunsti ge mededelingen doen over de mede werking van het gemeentebestuur met betrekking tot de accommodatie op het in aanleg zijnde sportveld. Voor ruim zeventig mille Extra krediet voor brandweergarage De gemeenteraad van Krabbendijke heeft in de maandagavond gehouden raadsvergadering besloten op voor stel van b. en w. een bedrag te vo teren van 70.789,benodigd voor aankoop van een perceel grond met een aantal panden van de heer A Blauwkamer. Voor de realisering de verbetering van het kruispunt Noordweg-Dorpsstraat is deze a koop van 445 m2 grond met een winkel et twee woonhuizen, een bakkerij en garage met bergruimte noodzakelijk, stelde het college. Volgens burgemeester en wethouders is deze aankoop echter gekoppeld aan de bouw van een nieuw pand aan het kruispunt. Hiervoor is in het to taalbedrag een vergoeding van zes duizend gulden voor grondaankoop begrepen. Nu deze laatste panden in eigendom verkregen kunnen worden kan het nieuwe bouwplan als de be nodigde rijksgoedkeuringen worden verleend, gerealiseerd worden. Uit de raad kwam de vraag naar ren, of de verkoop van de grond te gelijk wordt afgehandeld met de aan koop van het vermelde perceel. Bur gemeester L. Cnossen kon meedelen, dat dit in het algemeen zo gedaan wordt en ook nu in de bedoeling ligt. „Ik ben blij, dat het nu definitief door gaat", zei de heer A. J. Busch (s.g.), die van mening was, dat wanneer zo iets lang duurt, men dikwijls met prijsverhogingen te maken krijgt. Brandweergarage Voorts was er een voorstel tot ver hoging van het bij raadsbesluit van 4 september 1963 gevoteerde kre diet voor de bouw en inrichting van een brandweergarage met een bedrag van 11.500 en tot onder handse aanbesteding van de bouw hiervan aan de firma L. Buteijn en Zoon te Krabbendijke voor de som van 50.180. De rijksgoedkeuring voor het werk is eerst enkele weken geleden ontvan gen, zodat niet eerder tot aanbeste ding voor dit werk kon worden over gegaan. Ten gevolge van hgt lange uit blijven van deze goedkeuring diende de raming herzien te worden. Deels lag dit aan prijs- en loonsverhogin gen, terwijl verder gebleken was. dat de raming op sommige punten te laag lag. Zo moest onder andere op voor schrift van de P.Z.E.M. de gehele elektrische installatie worden ver nieuwd. Voor de verwarmingsinstalla tie is geraamd 9522, zodat bij onder handse aanbesteding een som van 61.500 benodigd zal zijn. Voor in richting is in dit totaal een bedrag van 1798 verdisconteerd. De heer A. Riedijk, herinnerde aan een vergadering, waarin de beslis sing voor deze verbouw is gevallen en memoreerde dat hü toen tegen heeft gestemd. „Er is toen gezegd, dat het voor een bedrag van onge veer 50.000 zou kunnen en nu blijkt het niet mogelijk te zijn". Hii zag niet alleen de loonsverhogin gen als oorzaak van de verhoging van dit bedrag. Hij wenste verder een toelichting over de inrichting. De burgemeester zei hierop, dat het een globale raming was en dat het bij verbouw altijd moeilijk is, het juis te bedrag te schatten. „Er zijn ook verschillende dingen bijgekomen, zo als die elektrische installatie". De heer Riedijk wenste stemming over de verhoging van het gevoteerde krediet. Hij was de enige tegenstem mer. De overige zes raadsleden stem den voor. De onderhandse aanbeste ding werd zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. De heer A. M. Koeman werd in vaste dienst aangesteld als gemeentewerk man, in het bijzonder belast met het schoonhouden van gebouwen. De aan stelling gaat in per 1 mei aanstaande. Een voorstel van b. en w. tot het ver lenen van een uitkering over de perio de 1 januari 1963 tot 1 januari 1964 ter vervanging van de verdienstebe- loning en groot 5 pet. aan de gemeen tewerklieden werd zonder meer aan genomen. Ten slotte kwam er een aantal begro tingswijzigingen ter tafel, die goedge keurd werden. heel De heer Van Nlm wegen zag hier weinig heil In. „We kunnen gaan procederen, maar het eind van het liedje i» toch dat dc kleine pover ties zullen worden samengevoegd. Het is misschien alleen uitstel van executie" Het voorstel van de heer Polderdijk werd met vjjf tegen twee stemmen verworpen. Besloten werd tot aankoop over to gaan van dc. sedert tange tijd door de gemeente in erfpacht gekregen Molen weg voor f 510u. Een voorstel van do heer Van Nlmwegen om de Jaarwedde van de commandant van dc vrijwillige brandweer ln plaats van op f 300 op f 350 te stellen, werd afgewezen. Ds stemmenverhouding was hier 52. Voorts stelde de raad een verordening vast betreffende het repareren van tankschepen en andere met brandbare vloeistoffen geladen vaartuigen in het Sloedok. Een voorstel tot verbetering van de paden op de begraafplaats zal nader bekeken worden. Voor de viering van koninginnedag werd f 175 uitge trokken. Tijdens de rondvraag deelde de voor zitter mee. dat deze week de eerste Scheldewoningen worden betrokken. In de loop van het voorjaar zullen nog meer woningen worden opgeleverd. van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt ln het CONCERTGEBOUW op 14, 15 en 16 april. Geopend van 25 en 7—10 uur n m. IEDERE AVOND BADPAKKENSHOW. VELE DEMONSTRATIES. WAARDEVOLLE PRUZEN. TOEGANG 25 CT. BIJBELSE EXAMENS Bij de aan de christelijke kweekschool voor Zeeland gehouden bijbelse examen» slaagden de volgende dames: F. N. Alle- mekinders 's-Gravenpolder. N. M. Bak ker Zaamslag. J. Goverse Nieuw en SL- Joosland, M. Bertijn Vlissingen, J. Boot Kerkwerve, J. E. Elshout Koudekerke, J. de Haan. A. E. Jongstra Middelburg, N. J. de Jonge, L. F. van Oosten, A. C. Sturm, J. Timmerman Goes, J. C. da Kok Domburg, A. Lambrechtse Rilland» Bath. E. Y. E. Richard Oostkapelle, A. N. Spaans Zierikzee, W. W. Spapé. Sou burg. M. J. T. E. Versluijs Oud-Vosse meer. A. S. M. M. van de Waal Schoon- dijke, J. A. de Wild Kats, M- P. Zegera Axel en de volgende heran: J. Aarnoud- se Aardenburg, J. Aarnoutse, J. van dea Broeke, D. Ingelse, D. L. van Noppen, P. van den Ouden Middelburg, J. Bak ker. J. A. Bartelse, N. J. Teeras Goes. C. J. Brouwer Vlissingen, J. F. Buys Wouw, A. Cappon Zuidzande, H. J. Coppoolse St.-Laurens, L. L Flipse Oudelande, F. van der Heijde Biggekerke, M. J. Jas- perse, D. Minnaard Yerseke, J. C. Kal- jouw, W. M. Schout, L. Sinke Souburg, J. J. Koene Goes. C. Koolstra Kruinln- jen, J. E. Koppejan, M. G. Schoenma ker. W. Ovaa Zoutelande, J. K. Lomaa Roosendaal. P. J. Moerland Stavenisse, H. M. Pladdet Biervliet, J. C. G. Poppe Veere, H. P. A. Pouwer Halsteren. P. J. Risseeuw Breskens. J. Roelse West ka pelle, L Scheele Zaamslag. L. van den Ouden, M. J. Schouls Zierikzee, A. t renten afgewezen. VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 14 Andijvie I 80102 per kg Sla 16 op 30—36 Sla 13/16 25—30. Sla IC 12- 17 Sla IIA 1623 per krop Stoofsla 6989 Spinazie I 67—86, II 63—72 Spruiten IIA 96— 107. IIB 53. ID 112 per kg. Komkommers 40/50 36 per stuk Prei 3862 per kg Selderij 410 Peterselie 1320 Radijs witpuni 31-2 Ra dijs rood 22—28 per bos Uien 7—22 Uien ge- schoon 20. witlof IA 128—147. IIA 118—131. IB 125—130. UB 112—120 per kg Aanvoer sla 56 000 st. Aanvoer andijvie 5000 kg Aanvoer spinazie 9000 kg. Aanvoer witlof 16.000 kg VLASMARKT ROTTERDAM. 13 april. Waterrootvlas: lage soorten van 1.70 tot J 2,00 middensoorten van 2.05 tot 2.35. best vlas van 2.40 tot 2.60. Dauwrootvlas. -van 165 tot 2.00. Breekvlas: van f 0,95 tot 160. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken, van 0.70 tot 1,00 De aanvoer van waterrootvlas bleef in de af gelopen week vrijwel op het pen van vorige week gehandhaafd Het aanbod oestond gro tendeels uit lagere- en middensoorten. Voor lagere merken was een kalme vraag, zodat prijzen zich nauwelijks konden handhaven. De produktie in deze soorten werd nies ten volle verkocht- Middensoorten en beter vlas worden weinig gezwingeld, het aanbod In deze kwali teiten werd nagenoeg geheel geruimd teeen prijzen volgens notering. De produktie van dauwrootvlas ls gering, het aanbod werd met geheel opsenomen Het aan bod van breekvlas bestond hoofdzakelijk uit lagere dauwrootsoorten welke moeilijk ztjn te plaatsen. Gezwingelde lokken worden regelma tig geproduceerd, de produktie werd niet geheel verkocht, de prijzen bleven vrijwel gehand haafd. GRAA.VBEURS ROTTERDAM. 13 april Baktarwe voor levering aan de meel fabrieken geen afzetmogelijkheid. Zomergerst - volgens monster - 24—2725. Haver - "vol gens monster - 22—24 25 Groene erwten - volgens monster 3544. Schokkers volgens 30—53. franco Rotterdam. VEILING GOES. 1 Sapril. Kropsla 1 21—30, 2 18—22. Rsdijs 1 25—30. 2 24—27 Andijvie 1 113-118. 2 ICO. Prei A 1 70—73, A 2 56—71 Witlof A 1 97- 102. A 2 86—99. B 1 90-95. B 2 59-74. afw. 38-60. Lamsoren 2 133. Rabarber 1 85. 2 64— 67 S-'/iofsla I 46. Uien afw- 4—12. Breekpeen B 1 4—7. afw. 2. Aardappelen 10—12. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2238 stuks. Vete koeien en os sen 506. Varkens 732. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) tn cents per kg. Vette koelen 400—440 330-3» 300—315 Varkens (levend gew 200 195 1190 Vette koeienaanvoer groter, handel zeer kalm, prijzen lager. Varkens (levend gew aanvoer flink, handel flauw, prijzen aanvankelijk boven notering. VEILING KAPELLE. 12 april. Aardbeien per doos van 200 gram ex tra 196, 1 155—178. II 128-134, idem per stuk extra 14—20. Groenteveiling: Kropsla I 23—25. II 14-17. Stoofsla 2S. Sla 0-12 kg. II 10. Ra dijs per bos 18—26. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 apni Raapstelen 12-18. Witte kool 20— 28. Rode kool 25-32 Spruiten 129. Waspeen 10-12. Radijs 20-28. Breekpeen 8—12. Glas spinazie 66—84 Glas sla 18-32 Andijvie 115 -128. Prei 25 40. Witlof 70-108. Uien 6-22. Rabarber 70—78. Jonathan 30-55. Golden Delicious 70—94 AARDAPHELBEIRS ROTTERDAM. 13 april Kleiaardappeleii 35 mm opwaarts: Eigenheimers 15—17 Bintje 9—10.50. Bevelan der 19-21 Meerlander 12-15 Kleiaa.-dappeien 33 mm opwaarts: Eigenheimers 15—19. Bintje 10—11 Furore 12—14. Kleiaardappelen voor de export - geen handel. Zandaardappelen voor de export - geen handel. Stemming blnnen- :#nd - prijshoudend Stemming buitenland Prijzen berekend per ICO kg en op de handels- t gesteld voor de verkoop van aardappelen op wagon, schip of VEILING MIDDELBURG. 3 april Winston 2 60-65 49. 65-70 59— 64. Jonathan 70-75 61. 60-65 47—55. 3 grof 41f3. Groenten. Sla export 23.40—28.10. Sla 20—29, 2 15—24, C 11—17. Prei 59 76. Rabarber 3856. Radijs 29f3. Rode kool 8—23. Witlof 105—125. An dijvie 98134 Spinazie glas 128136. natuur 124132. Breekpeen 916. Uien 17—31. VISMIJN COLLLNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 272 kg, f 352. Bot 113 kg. Schol 39 kg. Wulken 4 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13