Arnemuiden verspeelde titelkans Schrauwen kaapte titel voor Scholtes neus weg HVV en ZlcL-Sport met forse zeges naar winst Zeeuws voetbalteam veegde Z.F.C. met 8-1 van Rillandse grasmat Zege voor Swift; Hoogvliet en Trekvogels werden kampioen ZES TREFFERS VAN ROB MOENS Lek als zeef Kón niet beter Begin festijn Nederlander had 3 beurten te veel SCHAAKTITEL WEER VOOR C0R JANSEN Veel buitenlanders in Olympia's Tour door Nederland TOP raakte weer een punt achter ORANJE HOCKEY SUPERIEUR AAN BELGIË, 2-0 Swift-Fluks OOK DANAÏDEN NAAR WINST Hoogvliet-Animo Trekvogels-Togo Eureka-Tjoba Hulstploeg relatief gelijk met leiders 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 APRIL 1964 SEMI-PROFS WAREN GEEN PARTIJ... We zijn er een beetje huiverig van om vernederende uitspraken te ge bruiken in sportverslagen, maar zaterdag heeft het Zeeuwse voet balelftal in Rilland (in een wed strijd ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de v.v. Rillandia) de volledig verschenen Zaaudamse semi-profclub ZFC uit de tweede divisie gewoon van de grasmat ge veegd. De Zeeuwse topselectie won met 81, maar het had even goed 101 of 121 kunnen zijn Van de acht treffers nam de Vlissingse goal getter Rob Moens er zes voor zijn rekening; Ko Huser, eveneens van Vlissingen, en Piet Wissel van Terneuzen scoorden de andere twee. Iemand zei tijdens de wcdstryd: ..Het Zeeuwse elftal valt me toch wel een beetje tegen". Toegegeven, het vertegenwoordigende team speel de inderdaad geen grootse wedstrijd. Maar de tegenstand van de semi- profs vergde dat ook niet. Zelfs zonder inzet van alle energie konden de Zeeuwen dit ZFC gemakkelijk de baas: voor rust deden ze met de scmi-profs wat ze wilden en na rust, toen de Zaandammers overigens te vergeefs. maar toch wel kennelijk met ernstige bedoelingen de uitslag een wat dragelijker aanzien wensten te geven, hadden de Zeeuwen weinig moeite om dit uiterst langzame en volkomen fantasieloze semi-prof- spelletje te ontrafelen. De ZFC-defensie was in de eerste 45 minuten zo lek als de bekende zeef. De Zeeuwse aanvallers lieten toen al de bal zesmaal achter de Zaandamse doelman ploffen en toen direct na de hervatting er nog eens twee aan toege voegd werden, probeerden de seml-profs de 700 bezoekers te laten geloven, dat ze gekomen waren om van een leuk uitstapje te genieten. Neen, zo furieus als die Zeeuwen meen den ze het echt niet; maar toen ze het wél meenden, konden ze evenmin een vuist, nog niet eens een vuistje, maken. Het spel, zoals de Zaandammers dat demonstreerden, was bepaald een aanklacht (en zeker niet de eerste) tegen het optreden in de laagste regio nen van het vaderlandse betaalde voet bal. ZFC zou, zoals het zaterdag speel de, nog veel moeite hebben om zich in de tweede klas te handhaven. Een sa nering is daar beslist geen overbodige luxe. Achteraf kwamen de Zaandammers nog wel met verontschuldigingen aandragen: het veld zou te hard zijn, de bal was volgens hen ook niet goed en bovendien hadden de Zeeu wen enkele buitenspeldoelpunten ge maaktAan één treffer zat inder daad een „luchtje", maar wat het materiaal betreft, de Zeeuwen moes ten er toch ook op en mee spelen. Neen, de ZFC-ploeg kón echt niet veel beter en de Zeeuwse topselectie heeft dat nog niet eens volledig uitge buit om zich uit te leven. Vooral Moens had het naar de zin: paar keer om de verdedigers heendraaien, lekker hard schieten, loeren op kansen en verras send combineren. Combinerend met de gevaarlijkse medespelers in de voorlinie, rechtsbinnen Ko Huser en linksbuiten Piet Wissel, kreeg hij kansen, waaruit hij maar te kiezen had. Huser werkte als een paard en bouwde uitstekend op. Wissel was uiterst snel en kundig op de vleugel, vaak zo ijverig, dat hij de buitenspelval van de Zaandammers te laat opmerkte. De Middelburgers Arie Delmotte (links binnen) en Nol Schuit (rechtsbuiten), hadden vaak moeite zich aan te passen; met name Delmotte hij is geen uit gesproken voorhoedespeler hield het spel te dikwijls op. Schuit kreeg weinig kansen om zijn befaamde kogels richt- klaar te krijgen. Voortdurend werden de Zeeuwse aan valsgolven vanuit het midden opge bouwd. waar met name linkshalf Tony Hendrikse (Middelburg), uitstekende dingen deed. Rechtshalf Henk Daalhui zen (Vlissingen) had als verdediger meer waarde. Het laatste verdedigings- blok, gevormd door spil Loek Verhulst (Vlissingen), rechtsback Jo de Waal (Vlissingen) en linksback Dick van Wes ten (Middelburg) hoefde echter maar zelden op volle toeren over te schake len).... De wijze, waarop Verhulst de Zaandamse aanvallers vaak van het kastje naar de muur stuurde, was ronduit beschamend voor deze seml- profs. Keeper Wim Bos (Vlissingen) hoefde maar een enkele maal hande lend op te treden; hij deed het op die momenten zeer bekwaam. In de 9e min. opende Rob Moens het schuttersfestijn. Hij onderschepte een terugspeelbal en voor de Zaan damse keeper er erg in had, lag de bal al achter hem. Nummer twee (in de 20 min.) was een juweeltje van Moens: hij nam een voorzet van Ko Huser ineens op de slof. Onhoudbaar. In de laatste 10 min. voor rust draaiden de Zeeuwen óp volle toe ren: in de 35e minuut legde Huser de bal voor de voeten van Moens; die „speelde" er even mee, totdat Hu ser weer in de buurt was en gaf toen over. Terwijl de gehele ZFC- defensie belangstellend toekeek, knalde de toestormende Vlissinger de ba) in de netten: 30. In de 40e min rondde Rob Moens een voorzet van Piet Wissel af (4—0), twee minuten later wandelde Moens nogmaals door de Zaandamse defensie en bracht met de rechtervoet! de stand op 50 en vlak voor rust gaf Moens collega Wissel een kans om het halve dozijn vol te maken. Al in de 5e min. na rust was het 70. Eerst kopte Moens tegen de lat, Arie Delmotte schoot vervolgens tegen de keeper aan, de bal bleef vlak voor de doellijn liggen en heel laconiek peuterde Moens hem er achter. In de 10e min. schoot Delmotte nogmaals tegen de Arnemuiden heeft zijn fraaie kans om kampioen te worden van de landelijke derde klas van het zaterdagvoetbal voor een goed deel verspeeld. Psa eerst door voorsprong te hebben prijsgegeven, kwam men in de thuiswedstrijd tegen SSC toevallig eveneens een club uit Sprang Capelle niet verder dan een puntloos gelijk spel (0—0) met het ge volg, dat 3 kanshebbers met nog één wedstrijd te spelen een gelijk aantal punten hebben. Twee ervan, te weten Dinteloord en Arnemuiden ontmoeten elkaar nog in hun slotwedstrijd op het veld van eerstgenoemde terwijl SSC nog bij Woudrichem op visitle gaat. Legio mogelijkheden dus nog, al lijken ons eerlijk gezegd de Arnemuiden- papieren toch net laagst genoteerd. SSC Arnemuiden Dinteloord AZW Aalburg Woudrichem Sprang Rillandia Arnemuiden is Zaandamse keeper op, maar opnieuw stond Moens op de goede plaats: 80. De ZFC'ers pakten toen wat energieker aan, maar gevaarlijk werden ze niet. Zelfs aan een paar heel gemakkelijke kansen hadden ze niet voldoende; slechts in de 20e min. maakte midvoor Piet Blok een tegendoelpunt je. En de Zeeuwen? Rob Moens schoot een vrije trap nog keihard tegen de vuisten van de keeper en verder wilden ze de semi- profs kennelijk voor de tien sparen Op deze foto wordt*duidelijk aan getoond wat Rob Moens zaterdag in de strijd van het Zeeuwse elftal tegen de tweede-divisieclub Z.F.C. teas: een dominerende figuur (en de schrik van de Zaandamse ver dedigers) ivat het doelpunten ma ken betreft. Van de acht Zeeuwse treffers maakte Moens er zes. (Foto P.Z.C.) Na spannende biljartfinale Het geluk heeft Henk Scholte op het laatste moment in de steek gelaten. Toen de 26-jarige schriele Belg Tonny Schrauwen met een uiterste krachts inspanning in de 21ste beurt van zijn slotpartij de 300 vol maakte, wist Henk Scholte. dat hem de Europese titel in het moeilijke kader 47-1 met een ver schil van slechts drie beurten de neus was voorbij gegaan. Als Spielmann, die voor de beslissende slotserie met een punt verschil de leiding had gehad (262-261) als eerste de finish zou heb ben overschreden, dan was Schrauwen uitgeschakeld geweest. Ook als hij de nastoot remise had gemaakt. I vendien had Schrauwen in minder dan 24 beurten moeten winnen, wilde hij niet door Scholte in algemeen gemid delde voorbij gestreefd worden, en op deze wijze zijn greep naar de titel zien mislukken. Spielmann, die zijn sportieve plicht had gedaan streek troostend over de haren van de nieuwe kampioen. Op dit moment beweefe Henk Scholte hoe zeer hij de laatste jaren in zijn voor deel is veranderd. Ondanks de grote teleurstelling kwam hij haastig toelo pen om als eerste Schrauwen de hand te drukken. In feite heeft de laconieke Franse kampioen Jean Galmiche onze land genoot van de titel afgehouden toen hij Scholte zaterdagavond in een verras send sterke partij versloeg en verhin derde, dat de Brabander met een voorsprong van 2 punten aan de fina ledag kon beginnen. VIJF GELIJK De merkwaardige situatie was ontstaan dat niet minder dan vijf spelers Schrauwen, Scholte, Van Hassel, Rudolph en Spielmann elk met acht punten de slotdag in gingen, een unicum in internatio nale toernooien. De resultaten van de zaterdag daarvoor verantwoordelijk geweest. Scholte had 's middags in een prach tige partij toen Schrauwen verslagen (198-300 in 15 beurten), terwijl de nog ongeslagen Rudolph eerst van Cle ment van Hassel (141-300 in 15 beur- door ,,reste dedans" zien afbre- ocht Scholte zich met o.m. een zeer sterke reeks van 118 naar een ruime zege in veertien beurten: 300-67 Op dat moment had Schrauwen tegen Spielmann wel de leiding (170-206), maar had ook al veertien beurten verbruikt. Bovendien had Spielmann, die voordien last had gehad van het scherpe licht van een viertal televi sie-schijnwerpers, juist toen vat op het ivoor gekregen. De Duitser, die bij winst toch niet hoger dan de derde plaats zou komen, vocht door en kwam na 18 beurten gelijk (260-260) Scholte werd steeds nerveuzer, toen Schrauwen nog eens 2 beurten ver speelde en de titel voor onze land genoot nog maar vier beurten ver der lag. De ommekeer kwam voor de Neder landse kolonie echter als een koude douche. Na een poedel van Spielmann in de 21ste beurt liepen Schrauwen en de Duitser de zaal uit om even van de spanning te bekomen en toen de Vla ming terugkwam had hij zijn zenu wen zo goed in bedwang, dat hij met een slotserie van 39 een eind aan dit nerveuze gedoe maakte. De eindstand ziet er als volgt uit: Schrauwen (B. 10 1935 119 140 16.26 - jo 2002 126 127 15. 10 2068 144 184 14.35 8 1989 152 114 13. 8 1588 137 80 11.59 6 1478 164 95 9.01 2 1467 168 70 8.73 2 1143 168 44 6. Scholte (N.) Van Hassel (B.) Spielmann (D.) Rudolph (D.) Galmiche (F.) Van Leur (N.) Aguilera (S.) Toernooigemiddelde: 11.60. Zaterdagmiddag heeft de Kruiningse onderwijzer Cor Jansen zijn persoon lijke schaaktitel van Zeeland gepron- longeerd door een overwinning op de Vlissinger J. Iloogstrate. Daar de Zie- rikzeeënaar J. J. Elzerman zijn uitge stelde partij tegen W. J. van Wijnen uit Middelburg een week eerder ver loren had, had Cor Jansen deze mid- en vervolgens van Schrauwen dag aan remise genoeg om zich kam- i-180 in 22 beurten) verloor. Van pioen te mogen noemen. Maar zoals I deze kansen had Spielmann gebruik gezegd won hij. Verdere partijen lui- gemaakt om het verloren terrein te- den: A. Mabélus-J. J. Elzerman rug te winnen door Aguilera en Van Leur te kloppen. De realiteit was dat zondag in drie partijen kanshebbers voor de titel uit kwamen, van wie Van Hassel tegen Galmiche op glorieuze wijze het spit afbeet. De Antwerpenaar, wiens kan sen overigens maar zeer theoretisch waren, scoorde tegen de Fransman een schitterende serie van 184 en moest toen maar afwachten hoe zijn concurrenten over zijn lot zouden be slissen. Scholte. die wist dat bij tien beurten eerder dan Schrauwen uit moest zijn, degradeerde de totaal uitgebluste Ru dolph tot een figurant. Alle risico's nemend en daardoor tot viermaal toe d. Berg-S, Sanders De stand is nu: 1. en kampioen Cor Jansen 5 uit 5; 2. W. J. van Wijnen 3V> uit 5; 3. J. J. Elzerman 3 uit 5; 4. A. Mabélus 2V2 uit 5; 5. S. Sanders lJ/a uit 5; 6. J. M. v. d. Berg 1 uit 5 7. J. Hoogstrate Yz uit 4. Voor de eerste klas werd de partij F. M. van Eekhout-M. J. Enzlin gespeeld, die een overwinning op leverde voor Enzlin. De uitgestelde partijen: M. J. Enzlin-W. Flisse- baalje 14-14J. J. M. Gommers-F. M. van Eekhout 1-0. De stand luidt hier: 1. M. J. Enzlin 314 uit 4; 2. J. Gommers 3 uit 3; 3. F. M. van Eekhout 2 uit 5; 4. W. Flis- sebaalje 114 uit 4; 5. Chr. Schipper 1 uit 4; 6. A. Mast 0 uit 2. Hoewel Arnemuiden voor rust vele malen pogingen ondernam om het S.S.C.-doel te doorboren, gelukte het niet. De strijd eindigde 0-0 on beslist. (Foto P.Z.C.) 13 8 1 4 17 30—16 13 7 4 2 17 30—18 13 7 3 3 17 25—18 14 6 1 7 13 2840 14 5 2 7 12 IS—26 13 4 3 6 11 26—25 14 3 5 6 11 19—26 14 4 2 8 10 28—35 dus niet in geslaafd revanche te nemen voor de destijds in Sprang Capelle geleden 60-nederlaag. Het niet meespelen van rechtsbuiten Jac. de Ridder was ongetwijfeld een rzwaklting en ook het tegenspel van SSC was er- kennelijk voor een groot deel op gebaseerd de gevaarlijke Poort vliet aan banden te leggen. Uit de uit eindelijke einduitslag olijkt overduide lijk, dat men daarin ook is geslaagd. Voor de rust had de thuisclub ongetwij feld het beste van het spel maar de SSC- defensie bleek stevig in elkaar te zit ten en verder dan één doelpunt van Poortvliet, dat echter door scheidsrech ter Kraak wegens buitenspel niet werd toegekend, kwam de thuisclub toch niet. Arnemuiden beheerste in deze periode het middenveld maar in de huurt van de uitstekende SSC-doelman gekomen bleef het beslissende schot uit. Na de rust waren de bordjes verhangen. De toegenomen wind-speelde de SSC'ers in de kaart en zij waren het nu die de toon aangaven. Hiin voorhoede bleek echter eveneens onmachtig om tot doelpunten te komen. Eenmaal hadden ze bepaald pech toen de bal. buiten bereik van Becks, tegen de lat kwam. Poortvliet kon zich ook nu niet aan de constante bewaking van spil Van Peer onttrek ken en zo kwam het einde met blanke stand (00). Het was een zeer matige vertoning. Olympia's Tour door Nederland 1964 belooft alle voorgaande edities deze amatenrronde verre te gaan overtreffen. Op het ogenblik hebben zes naties België. Denemarken. Zweden, Polen, Bulgarije en Engeland reeds toegezegd een ploeg te zullen sturen, terwijl de onderhandelingen met West-Duitsland. Australië, Nieuw-'Het Nederlandse hockeyelftal heeft ook Zeeland, Canada en Luxemburg in een zijn tweede wedstrijd in de voorjaars- In de le klas E van het amateurvoetbal raakte TOP weer een punt achter op de leidende groep, omdat het tegen Hel mond niet verder kwam dan èen 11- gelijk spel. Overigens in Helmond een goede prestatie. De Valk won met 21 van Sparta, waardoor de ranglijst er als volgt uitziet: L-* 18 11 2 5 24 43—32 18 8 6 4 22 42—36 19 10 2 7 22 38—29 18 9 3 6 21 35—31 19 9 3 18 8 3 Boxtel Vlissingen De Spechten Middelburg TOP Brabantia Helmond Sparta '25 De Valk Valkenswaard MOC '17 Tongelre ver gevorderd stadium zijn. Wat de Nederlandse afvaardiging betreft, staat de deelname van zes geadopteerde ploegen reeds vast, terwijl er ook weer een jeugdploeg van Olympia zal starten. Als het bestuur van de Amsterdamse campagne, waarachter met grote letters Tokio staat, gewonnen. Na de Ieren, die in Dublin met 31 werden verslagen, ondervonden zondag op eigen veld de Belgen de kracht van onze nationale hockeyvertegenwoordiging. De Oranje- ploeg zegevierde met 2—0 door doel- den, waarmee men nu nog kampt, te geen duidelijk beeld geeft van de su- P n' a bereiken door de onontbeerlijke steun<je Belgen. Nederland van het bedrijfsleven), bot rio j oppermachtig v._ ..^Jerlaag (10 doeling, dat maximaal 20 ploegen vanvan twee jaar geleden op het berucht" het de be-] en de revanche voor de nederlaas geleden op he .Ganzenvijver' Rood Wit Veerse Boys HW Steenbergen Verlies voor andere Zeeuwse KNKB-pIoegen In de slotfase van het duel tegen Fluks zijn de twee winstpunten van Swift nog danig in gevaar geweest. Op het kritieke moment, nadat de Leide- Het afgelopen weekeinde leverde! Yan 6—^ n.?fr 6s hadden opge- i F -it haald, begon Swift namelijk zenuwach- voor de Zeeuwse ploegen in de lan- tig te spelen en slecht te plaatsen. deliike korfbalcompetitie een over-1 ?r £fbru,ik van om het J r, heft volledig in handen te nemen, wanning en drie nederlagen op. De maar gelukkig voor Swift stond het zege kwam op rekening van Swift, Leidse vizier onscherp gesteld, dat na negen nederlagen in succes sie en een gelijk spel eindelijk weer eens twee broodnodige punten in de wacht sleepte door met 65 de thuiswedstrijd tegen het Leidse Fluks te winnen. Temeer omdat mede-degradatiekandidaut Dana ïden met 42 van Quick won wa ren het voor Swift kostbare pun ten. In de derde klas B heeft Animo geen kans gezien Hoogvliet de voet dwars te zetten (52), zodat de groen-wïtten, die nu uitgespeeld zijn, juist de nodige punten bin nenhaalden om het kampioenschap te behalen. Fortuna Delft, met twee punten achterstand, zag de kans op een beslissingswedstrijd dus voorbijgaan. Voor de kampioe nen betekent het echter een goede prestatie, daar ze na hun oprich ting vier jaar geleden, uit de 2e klas van de Rotterdamse bond nu regelrecht doorgedrongen zijn naar de 2e klas K.N.K.B. Hierdoor kreeg een weliswaar enthou siast strijdend Swift iets meer dan het verdiende; een gelijkspel had de ver houding juister weergegeven. Al na 2 min. gaf Bert de Vries zijn ploeg de lei ding, een feit waaruit de Zeeuwen moed putien om met vlotte combinaties ten aanval te gaan. In de 10e min. verhoog de Bert de Vries de voorsprong toen hij een strafworp onberispelijk benutte. Beide aanvalskwartetten kregen talrij ke kansen, maar het zuivere schot Dij de afwerking ontbrak, hoewel Paul San- derse en Harmen de Ru droomkansen kregen. Na 20 min. reduceerde Fluks de ach terstand tot 21, maar Paul Sanderse vergrootte uit een strafworp de voor sprong tot 31. Binnen een half uur leidde Swift zelfs met 41, toen Han Davldse een verdedigingsfout afstrafte. Twee min. later liep Fluks in tot 42 en kwam nu geweldig opzetten. Het schot was echter te onzuiver. Reeds 3 min. na de hervatting verkleinden de Leidenaren de achterstand tot 43. Ze namen het initiatief in handen en de Swiftkorf kwam danig onder druk te staan, temeer daar het in de Swift- aanval niet wilde vlotten. In de 10e min. onderschepte Bert de Vries een bal en op fraaie wijze strafte hg deze verdedigingsfout af (5—3). Onmiddei- cen ver schot, dat op de rand van de nuut gelijk (11). Het spel golfde op en neer. Het was echter Eureka, dat met twee verre schoten de stand op 3 1 bracht. Nog juist voor de thee kon Ko de Schipper de stand op 32 brengen. Na de pauze hetzelfde spelbeeld. Een kwartier voor het einde kon de thuis club de stand echter op 42 brengep. Nu brak het Zeeuwse kwartiertje aan. Rien Steenhardt bracht de stand op 43. Er was nog kans op de gelijkma ker, maar Steenhardt kreeg een voet blessure. zodat de hoop op de gelijkma ker vervloog. Het was al direct te zien, dat de thuis club meer profijt by een zege had, dan de bezoekers. De groen-wltten zetten een heftig begïnoffensief in en reeds na een kwartier leidden de Hoogvlieters uit twee doorloopballen met 2—0. De volgende periode was voor de zebra's doch doelpunten bleven uit. De Soubur gers konden hun grote veldmeerderheid moeilijk in doelpunten uitdrukken. Er was een strafworp nodig om Wim Reynhout in de gelegenheid te stellen de "achterstand te verkleinen, doch het was de thuisclub die weer uitliep (3 1) door een schot vanaf de lijn. In de 35e minuut kon Ko de Rijcke met een ver schot tot 32 komen. Met deze stand na de thee kon men nog van alles verwachten. Toen na 20 minuten de Rotterdammers op 42 kwamen speel den de Animo'ers een verloren wed strijd, hetgeen de thuisclub moed gaf verder te gaan en de slotstand op 52 te brengen. Het is in Den Haag een mooie wedstrijd geworden, waarbij de thuisclub de zege (en volle verdiende. Vooral de dames waren bij de „vogels" de meerdere van de Zeeuwen. De To~onezen mand sprong; Harmen de Ru ving de hadden twee invallers. Een bal op en tikte hem oj schot kwam Fluks op 65, maar wat het Leidse team daarna ook probeerde, Swift hield de winst in handen. Ook in 3C trad een Zeeuws twaalftal aan om een ploeg kampioen te laten worden. Togo speelde tegen Trekvogels, leed een 6—-2-nederlaag en dit bracht de Hagenaars de titel, daar ze met een wedstrijd nog voor de boeg nu voor Hou Stand onbereikbaar zijn geworden. Zo- doende zullen beide ploegen het volgendEurekaTjoba is een wedstrijd gew jaar een klas hoger kunnen gaan spelen, den tussen twee nagenoeg gelijke tegen- In 2A waren Tjoba en Eureka bijna ge- standers. Het duel stond op hoog peil, lijkwaardige ploegen. De gelukkigste«aarbij ten slotte het grootste geluk ploeg, in dit geval Eureka, won met aan de kant van de thuisclub kwam. 43, zodat nu de groen-witten alles in (Reeds in de eerste minuut had de thuis liet werk zullen moeten stellen om nog club met een schot van de lijn succes, tot de 2e plaats te komen. iRien Steenhardt scoorde in de 10e mi-. Vis, speelde een prachtige wed strijd. Hy groeide uit tot beste speler van het veld. In het eerste kwartier liep de thuisclub uit naar een 20-voorsprong. Hoewel Stieneke Berrevoets nog voor een te- genpunt zorgde, was de ruststand 41 voor de Hagenaars. Na de pauze scoor de Piet van Beugen door een goede doorloopbal (42). De vreugde waf van korte duur, want direct uit de uit worp werd het 52. Nog voor het einde wisten de „vogels" het halve dozijn vol te maken, zodat zij de kampioensvlag met nog één wedstrijd voor de boeg reeds konden hysen. Terneuzen 18 8 6 4 22 32-28 Zld. Sport 18 9 3 6 21 42-28 Alliance 19 6 5 8 17 27-34 VOAB 18 6 4 8 16 31-40 Taxandria 18 5 6 7 16 27-44 Internos 18 4 6 8 14 32-40 Kaaise Boys 18 4 5 9 13 30-38 Roosendaal 18 1 3 14 5 17-34 Ook Vlissingers hebben nog kansen HW heeft zijn kansen op de titel in de 2e klas B van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal volledig behouden door een forse 50-zege op het bezoekende Taxandria. In verliespunten staan de mannen uit Hulst gelijk met leider Rood Wit en 1 punt achter Veerse Boys. In de huidige situatie, waarin een ver loren wedstrijd onmiddellijk ver anderingen aan de top teweeg brengt, heeft naast Terneuzen ook Zld. Sport nog kansen. Kennelijk zagen de Vlissingers dat tegen VOAB in, want ze gaven deze Bra banders geen schijn van kans (60). Jammer, dat ze de eerste wedstrijd van VOAB met 10 ver loren Alliance en Internos speelden gelijk (22). De stand is momenteel: ZLD. SPORT-VOAB Verwonderlijk dat Zeeland Sport in de uitwedstrijd de punten aan VOAB moest afstaan, want VOAB zoals het althans deze middag speelde, heeft het Zeeland Sport behoudens één enkele keer geen moment moeilijk gemaakt. Vooral de achterhoede blunderde vaak: door fou ten van de spil en de doelman ontston den zeker vier doelpunten, terwyl de and Sport voorwaartsen nog enkele mooie kansen onbenut lieten. Reeds na 4 min. brak Kees de Nooyer, die deze middag de rechtsbinnenplaats bezette, de score open na goed aan spe len van Jan Marijs (rechtsbuiten). De ze zo uit de A-junioren gekomen rechts buiten viel op door het op tijd en zui ver afspelen van de bal. Na 7 min. was het weer Kees de Nooyer, die de voor sprong tot 2-0 vergrootte: hij benutte voorzet van Ad. Klopmeyer (links binnen) uitstekend. VOAB herstelde zich na dit doelpunt. De ploegen wogen goed tegen elkaar op. maar Zeeland Sport bleef iets gevaarlijker, toch kroop Zeeland Sport eenmaal door het oog van de naald, toen bij een VOAB-aan- val doelman Kees de Ridder gepasseerd werd, maar Jo Elve (rechtshalf) zijn doelman de juiste rugdekking gaf en de uit de hoek van het doel trapte. Na de rust was Zeeland Sport de sterk ste ploeg. VOAB's achterhoede kwam onder zware druk te staan. Reeds na enkele minuten knalde Henk de Nooyer (linksbuiten) tegen de paal maar enkele ogenblikken later knalde hij nr. 3 in de louwen. Na een misser van VOAB's linksback liep Kees de Nooyer goed door en tekende nr. 3 in zijn actief en het vierde Zeeland Sport doelpunt aan. Na 20 min. spelen miste de VOAB-spil en nu was het Rinus Wljgman (mid voor), die er als de kippen bij was om de bal in het doel te lopen (5-0). Na 35 min. spelen wist Henk de Nooyer door te breken en de VOAB-doelman het nakijken te geven (6-0). HVV-TAXANDRIA In de wedstrijd tegen Taxandria heeft H.V.V. laten zien kampioensaspiraties te koesteren. De ploeg won met 5-0. Vooral in de tweede helft liet H.V.V. voortref felijk voetbal zien. De eerste helft speelde de thuisploeg tegen de wind. Het duurde een kwar tier, voordat het eerste doelpunt viel. Rechtsback Henk de Gucht leidde het doelpunt in. Vanaf de middenlijn loste hij een harde kogel, die de keeper niet onder controle kreeg. Emile Saman schoot toe en scoorde (1-0). De Hulste naren gingen door. Vier minuten later scoorde G. Neefs door een misverstand in de Brabantse achterhoede (2-0). Na de pauze speelde H.V.V. tegen de wind. Het was frappant te zien. dat de Hulste naren beter gingen spelen. De combi naties klopten veel beter. Reeds na vier minuten kwam dat tot uiting in een doelpunt van Gust Voet (3-0). Na mooi voorbereidend werk van H. en R. Neefs maakte Saman na 20 minuten het vier de doelpunt. Even zakte het toen af bij de thuisploeg. De Brabanders kregen zelfs kansen, maar dit duurde niet lang. In de 24e minuut verraste H. Neefs doelman en back en tekende het vijfde doelpunt aan. Zowel aan H.V.V. als aan Taxandria-zijde kwamen twee buiten speldoelpunten voor. Schotland Brits voetbalkampioen In de finale van het Britse voetbalkam pioenschap heeft Schotland zaterdag op Hampden Park met 10 van Engeland rewonnen. Het enige doelpunt werd in le 73ste minuut gemaakt door de Schot se midvoor Alan Gilzean. Engeland had aan een gelijk spel voldoende gehad om de kampioenstitel te winnen. 134.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Als scheidsrechter fungeerde de Neder lander Leo Horn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4