Nkwala, een jongen als andere jongens EDITH LAMBERT SHARE VRAGEN OVER ONTBINDING NED. OPERA WERKZAAMHEDEN BEGONNEN AAN STRAND BIJ WESTERSCHOUWEN „Blaffen tegen de maan" OMEGA Van de Ree SPECIALIST IN 'lERENSCHOENEN GELD VERFIJNING UITKERING AAN GEMEENTEN MET AFNEMEND INWONERTAL In het staatsblad is donderdag een Ko ninklijk Besluit gepubliceerd om voor gemeenten met een afnemend inwoner tal bij de vaststelling van de algemene uitkering uit het gemeentefonds reke ning te kunnen houden met de invloed dit verloop. Voor deze gemeenten kunnen zich gedu rende enige tijd moeilijkheden voordoen bij de aanpassing van hun uitgavennive au aan de verlaagde inkomsten. Vol gens de nieuwe regeling wordt met in gang van het uitkeringsjaar 1963 voor gemeenten waarvan het aantal inwoners in het afgelopen kalenderjaar met meer dan 1 pet is afgenomen, het bedrag per inwoner van de algemene uitkering ge durende vijf jaar met een geleidelijk af lopend bedrag verhoogd. Deze regeling geldt ook voor gemeenten waarvan het JÜ-UÏ: en wanneer schryf je nu 'ns een roman?" Deze vriendelijke vraag werd op vriendelijke toon niet lang geleden gesteld aan de auteur van een niet onopgemerkt gebleven jeugdboek. En deze vrien delijke vraag wordt in alle goeder trouw en in alle vriendelijkheid met regel matige tussenpozen gesteld aan méér auteurs van méér niet onopgemerkt gebleven jeugdboeken. Met kinderlijk vertrouwen meent de vrager dat zijn vriend nu de eerste „vingeroefeningen" wel achter de rug zal hebben en in staat geacht ma, worden een „echt" boek te schrijven. Uitstekend boek van Edith Lambert Sharp Maar wat de jeugdboekenauteur Mlep Diekman, als één der eersten van haar vak, scherp onder woorden en ook metterdaad bracht: voor iedere groep iets wat gelijk waardig is aan een roman qua taal, stijl, problematiek en vorm, maar aangepast aan hun leeftijd, begrips vermogen en in overeenstemming met hun woordenschat; uitgaande niet zozeer van een gebeurtenis maar van een karakter", dat is nu juist de reden waarom som mige begaafde schrijvers voor vol wassenen zeggen geen kinderboeken te kunnen schrijven. Want vooral voor kinderen moet het jr. zo helder en zo simpel mo- op papier staan, het moet voor jo verstaanbare taal zijn". Dat gehele complex dat jezelf aan een onderwerp beleeft, moet je tot een voudige en gemakkelijk aanspreken de vormen terugbrengen terwijl het toch niet ongenuanceerd mag zijn. Dat is dé grote moeilijkheid van het schrijven voor kinderen", zo ver zucht An van der Loeff. die overi gens die moeilijkheid wel heeft over wonnen! Die eenvoud is, het die sommigen tegenstaat, die hen met enige geringschatting doet neerzien op ..kinderboeken" Maar wie voor kinderen schrijft moet niet. bang voor die eenvoud zijn Bang? Het is maar de vraag of hij die eenvoud aankan! Anne de Vries zegt: KERKNIEUWS Nieuwe kerk in Hoensbroek moet in 3 weken klaar Voor de Christus Koning Parochie te Hoensbroek wordt een kerk gebouwd die geheel uit betonelementen wordt samengesteld. De montage zal naar verwacht wordt niet meer dan drie weken in beslag nemen. Zesentwintig betonnen muurpanden van 9 m lengte die bij een betonindus- trie in Venray zijn vervaardigd, zijn al over de weg naar Hoensbroek ver voerd. Dertien betonnen dakschalen die te zwaar zijn voor vervoer over de weg, zullen per trein naar hun plaats van bestemming worden gebracht. De schalen zijn elk 25.5 meter lang en wegen 18 ton per stuk. Ze worden met een speciale oplegger-wagon ver voerd, die de N.S. pas van de firma Krupp heeft gekocht Donderdagmor gen is men met dit karwei begonnen. Paus bezocht erpv^nefprns Paus Paulus heeft donderdag een be zoek gebracht aan de Romeinse ge vangenis „Regina Coeli". waarin 1200 gevangenen zich bevinden. Terwijl hij naar de ingang liep schal den de klaroenen van een afdeling Ca rabinieri. die voor de gevangenis op gesteld stonden. In de gevangenis ging de paus zitten op een troontje in een cirkelvormige ruimte, waarop de cellen uitküken. Een gevangene las een welkomst woord voor en bood de paus daarna door de gevangenen zelf vervaardigde geschenken aan. waaronder een bid- stoel en een stempel met een nlaat je waarop de woorden „Ave Maria" De natis aaf r>n riin beurt elk" go'-ar gene een biibel en droeg vervolgens de mis op. daarbii geassisteerd door de kapelaan van de gevangenis en vier gevangenen. J(prlfpIn^o niutatffïS NED. HERV. KERK Bedankt voor Welsrijp: C. Wijngaar den te Sebaldeburen-Lutjesgast. GEREF. KERKEN Beroepen te Alkmaar (vac. C. von Myenfeldt)P. Sijtsma te Nederhorst- den Berg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden: H. Ligtenberg te Oude-Mirdum; te Slikkerveer: P. Blok te Dirksland. ........de schrijver-voor-volwassenen kan zijn taalinstrument van hemel tot hel gebruiken. Maar hy die voor kinderen schrijft moet zich zeer be perken in taal, begrippen, levens gebieden. Hij moet bovendien nog een stuk leven geven waarin het kind zich verliezen kan. Als daarin dan ook nog een stuk levenswaarheid zit kan men spreken van een goed kin derboek. En goed móet het zijn: het kind is heel wat scherper in zijn oor deel dan de volwassene, en als een boek niet „mieters" is dan is het „waardeloos". Nu zijn er honderden en honderden „.waardeloze" kinderboeken versche nen. en er verschijnen er altijd nog. (Het is bij de romans voor volwasse nen al niet anders). Maar hij die op de wijze van bovengenoemde au teurs schrijft voor kinaeren is géén „auteur-voor-volwassenen-die-op- zijn-hurken is gaan zitten" not an adult novelist writing down", zo zegt de Times). Hij is een vakman op zijn eigen gebied. jaarlijks naar verwachting plm. 75 ge meenten in aanmerking komen. Het to taalbedrag van de verhogingen wordt tieuitkeringen zal komen. Residentie-orkest gaat op tournee door Duitsland Het residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo zal van 1425 april een tour nee maken door Duitsland. Het orkest .al tien concerten geven in Hannover, itadthalle, Hamburg, Musikhalle, Bad lomburg, Kurhaus, Frankfurt-Hochst, lahrhunderthalle, Offenburg, Ober- heinhalle, Nurnberg, Meistersinger- alle, Stuttgart, Liederhalle, Mün- hen, Kongressaal im Deutschen Mu- :ura, Ilanau, Stadthalle en Rheydt, .adthalle. !s solisten zullen optreden: Stefan ikenase in Hannover, Elly Ney in .imburg en Nurnberg, Shura Cher- ssky in Frankfurt, Offenburg, Stutt- rt, München en Rheydt. Staatsmijnen willen meer Grieken werven De staatsmijnen hebben van de regering toestemming gekregen 500 Grieken te werven voor ondergrondse en 50 voor bovengrondse arbeid by de staatsmijnen. De werving geschiedt in het kader van liet. ontwerp wervingsverdrag tussen Nederland en Griekenland. De regering verleende eerder toestem ming een tweede groep Joegoslaven (500) te werven. De mogelijkheid be staat, gezien de medewerking van de Joegoslavische autoriteiten, dat dit con tingent tot duizend man wordt verhoogd. Er wordt voorts gedacht de wervingen in Kroatië te hervatten. De eerste groep arbeiders uit Grieken land zal eind mei in Heerlen arriveren. Er werken reeds 150 Grieken bij de staatsmijnen, en wel in de chemische in dustrie. De hoofddirectie van de staats mijnen is vol lof over hun prestaties. De Amerikaanse vetlesen-prijs die jaar- lijk» wordt toegekend voor buitengewone prestaties op het gebied van de aardkunde, wordt dit jaar gedeeld door de 81-jarige Fin- se hoogleraar Pentti Eelis Eskola en de 74- I Jarige prof Arthur Holmes van de universi- I teit van Edinburgh. De eerste is bekend ge worden door zijn werk op geologisch gebied. Nkwala Zeiden hebben wij dat duidelyker en met groter bewondering ervaren dan bij het lezen van NKWALA, door Edith Lambert Sharp, in 1958 ver schenen en nu in prachtig Neder lands (van Miep Diekman) bij Leo pold vertaald. Het is een Indianenboek. O, India nen? Jazeker. Uit de tyd van Coo per en Aimard berinneren wij ons wel de traditionele Indianenboeken vol wreedheid, avontuur, hardheid en vechtjasserij. Er bestaan ook wel ge matigder Indianenverhalen, zoals „Een paard voor Inyi" van O'Moran. Uit die geest is ook NKWALA ge schreven. Maar het is meer. Het is een roman in de ware zin van het woord; gaaf en glashelder van opbouw, beeldend en dichterlijk van taal. en toch een voudig en beknopt; beheerst in zijn gevoeligheid, toch zeer bewogen. En het belangrijkste is wel het treffend inlevingsvermogen van de schrijfster, die dit boek gemaakt heeft tot een van de zeldzame waarvoor geen leef tijdsgrenzen gelden. Aan haér hoeft waarlijk niemand te vragen: „En wanneer schrijf je nu 'ns een ro man?" Zij hééft het al gedaan. De inzet van het boek is in al zijn geserreerdheid knap en boeiend, hij roept in enkele regels een land, een volk, een beschaving én de jongen over wie het gaan zal op: Nkwala was een Indiaanse §en van de Spokanstam. De stam er Spokans behoorde tot de Salish- Indianen Hun wigwams' lagen ten oosten van de Ntoxetk. Het-Rimpel- loze-Water, en de bewoners van die wigwams hielden de oude wetten in hoge eer. Eén van die wetten der Salish-India- nen luidde: in de nacht, waarin een jongen droomt van een kano, van een pijl, of van een vrouw, in die nacht heeft hij zijn kindertijd achter zich gelaten. En die zal nooit meer terug komen. zoals het zonlicht van voor bije dagen niet meer terugkomt. Vóór hem lagen dagen en nachten van zware beproeving, waarin de joneren alleen de bergen introk op zoek naar zijn beschermgeest, zijn lied en zijn naam. Diezelfde weg waren voor hém zijn vader, de vader van zijn vader, en de vader van zijn vaders gegaan. Alléén ging hij. maar altijd en voortdurend vergezelde hem de oude wet". In oktober zal werk klaar zijn Al jarenlang neemt de Schouwse duinen rij in breedte af, terwijl ze op enkele plaatsen, zoals by het Verklikkerstrand weer toeneemt. De afname is het grootst in de omgeving van het strand by de vuurtoren, maar hier betekent dit geen ernstig gevaar voor het achterliggende gebied, omdat de duinenrij breed genoeg is. Aan het strand te Westenschouvven neemt de duinenrij ook af en hier wordt do situatie anders, omdat vooral bij de Punt de zee tijdens stormweer aan laatste 10 meters duin vreet. Ritueel Zo begint het verhaal van de jongen die zich al wekenlang in eenzaamheid heeft onderworpen aan het ritueel dat hem van kind tot man zal maken, en die beschaamd is omdat het teken dat hem tot volwassenen zal stem pelen uitblijft. Maar de ouderen van zijn stam zien daarin aanwijzingen dat NKWALA een bijzonder n zal worden. Wanneer Nkwala's stam. die op vre de en rechtvaardigheid Ingesteld is, door droogte uit zijn gebied verdre ven wordt, en na een lange uitputten de tocht tegen zijn wil op grond- en jachtgebied van andere indianen te rechtkomt (een ernstige zaak), is het de jonge Nkwala, die door zijn gedrag een bloedige strijd weet te voorkomen en zijn stam redt. Het is hierdoor dat hij het teken van zijn man-zijn ontvangt. Dat lijkt gewoon, en simpel Is het ook. Poëtisch en boeiend gaat daar het leven van deze Indianen in al zijn waardigheid, met al zijn oeroude gewoonten en manier van denken, voor ons open. zonder dat wij eigenlijk bewust merken dat He Tweede-Kamerlid de heer Willems (p.v.d.a.) heeft de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, de heer Van de Laar, schriftelijke vragen gesteld over het besluit van het bestuur van de stichting de Ne derlandse Opera deze stichting te ont binden en dit besluit ter goedkeuring aan de overheid over te leggen. Het kamerlid vraagt, in hoeverre de staatssecretaris tevoren op de hoogte is gesteld van het voornemen van het bestuur van de Nederlandse Opera een reorganisatie door te voeren, die thans tot een ontbindingsbesluit heeft geleid. Ook wil hij weten, welke oor zaken het bestuur van de Nederlandse Opera tot dit besluit hebben gebracht en, welke gevolgen deze eventuele ont binding voor de geëngageerden zal hebben. Welke plannen bestaan er ten aanzien van een „nieuwe" Neder landse opera. „Is het waar, dat wordt overwogen deze „nieuwe" opera bui ten Amsterdam te vestigen, en welke, motieven liggen dan aan deze overwe ging ten grondslag", zo vraagt het kamerlid. De heer Willems wil ten slotte weten, of de staatssecretaris be reid is, "alvorens een beslissing te ne men met de kamer op geëigende wij ze in overleg te treden en hierbij of te voren de kamer zo volledig mogelijk in te lichten, met name ook over de wijze, waarop het voortbe staan van een Nederlandse Opera kan worden verzekerd. Microtheater in Den Haag Den Haag krijgt binnenkort de be schikking over een z.g. microtheater met 98 zitplaatsen. Daartoe wordt een bestaand pand aan het Westeinde ver bouwd. De stichting jeugdtheater „Het Masker" wil theater „In de steeg" in de weekeinden zelf bespelen, maar daarnaast zullen andere kunstenaars en amateurtoneelverenigingen er kun nen optreden en ten slotte denkt de artistiek directeur van „Het masker" de heer Sjef van Leeuwen, aan in structieve programma's voor de schooljeugd. HUMANISTISCH VERBOND GEEFT f 75.000 VOOR ONTWIKKELINGSPROJECT Het Humanistisch Verbond zal financië le medewerking verlenen aan een ont wikkelingsproject in de provincie Bihar in India. Dr. J. P. van Praag, de lande lijk voorzitter van het Humanistisch Verbond, heeft dit in Den Haag meege deeld. Het project, dat een grondslag wil leggen voor een heel simpele infrastruc tuur in deze provincie, heeft ten doel de bewoners in een periode van vijf jaren self-supporting te maken. De Nederland se bijdrage is gesteld op f 75.000. Het hulpverleningsproject is o.m. ge richt op de verbetering van de plaatse lijke levensomstandigheden en dit doel tracht men te bereiken door opvoeding tot samenwerking, ook op het terrein van de landbouw en door scholing in moderne, regionaal aangepaste land bouwmethoden. Het project voorziet ook in de stimulering van kleine ambachten, in de aanleg en verbetering van land- en waterwegen en in kredietverlening. Het. gehele project staat onder auspiciën van de internationale humanistische unie. Maatregelen tegen duinafslag het hier ook de eeuwige essentiële waarden van het mens-zijn betreft, en van het opgroeien van kind tot volwassene. Daar is grote begaafd heid voor nodig, om deze communi catie met de lezer tot stand te bren gen, en al deze dingen zo onopzette lijk, bijna verborgen, in een verhaal te leggen. Het Kwaad sluipt over de bo dem van dit dal en zijn schaduw heet Vrees. Dan maken mensen jacht op mensen, en wanneer de pijl een maal de boog verlaten heeft, is een i het woord te laten". Tijdens de spannende sluiptocht door het vijandelijk gebied dreigen een aantal jongeren het besef van hun verantwoordelijkheid voor de anderen kw(jt te raken in zucht tot zelfbe houd. Hoe vaak hebben wij het zelf niet gezien? Of gedaan" Zou dit ook nog weg zijn, dan kan de zee de inlaag binnenstromen, die weer bevei ligd is door een zg. slaperdijk, die hier de naam „Stekel''-dijk kreeg. De calami- teuzepolder „Burgh en Westland" heeft het echter zo ver niet laten komen. Reeds enkele jaren waren er plannen om de Punt grondig aan te pakken. Deze plan nen zijn inmiddels goedgekeurd en na wat strubbelingen met de aannemings som heeft een aannemer het werk aan vaard. Zoals bekend tasten de werk zaamheden de recreatie een weinig aan: omdat het publiek het dit jaar zonder het heerlijke bochtje aan het strand bij de Punt zal moeten stellen. Ook het al daar pas aangelegde parkeerterrein wordt dit jaar niet bezet met auto's, om dat het opslagplaats wordt voor de vele materialen, die voor het werk nodig zijn. Het meeste werk zal „tijwerk" worden" zodat het in het zomerseizoen met zijn meestal kalme zee de meeste kans van slagen heeft Ongeveer oktober moet het werk klaar zijn. Het Kampweegje, is vanaf de Stekeldijk voor alle verkeer af gesloten. Op het werk is reeds duidelijk te zien. hoe de situatie in de toekomst wordt. Het strand wordt in zijn oude vorm en samenstelling teruggebracht, dus met het zand en "daaronder de aan te leggen glooiing onzichtbaar weggewerkt. Het duin is op deze manier gevrijwi voor verder afbrokkelen. Het blijkt bijna 100 meter van de ingreep verwerkt zijn in de verzwaring van de aansluiten de dijk, zodat het uiteindelijk maar een goede 200 meter op het strand betekent. kinderlijk in alle belevenissen en avonturen is de jongen. Maar zijn verbeten doel: een man te zijn, leeft mogelijk toch wel meer nog in de jeugd van nu dan wij soms geneigd zijn te denken, wanneer wij zien hoe lijdend wordt bekeken, en zelf met S-ote weemoed een tijdperk afsluit! at Is niet altijd zo geweest: eeuwen lang gold het man-geworden zijn als een groot goed: het stadium bereikt hebben van verantwoordelijk zijn. noeg heeft; als hij beseft is het begin van het volwassen wor den, dat net grote avontuur niet bui ten maar binnen wordt beleefd; dan zal hij zichzelf voortdurend herken nen in de Indianenjongen Nkwala. Net als hij zal hij soms zeggen: „Ik heb vannacht veel mensen in mij, en ik kan al die mensen die ik in mij heb niet begrijpen". En net als van Nkwala zal van hem zijn moeder zeggen: wanneer zijn geest wéét wat hij nog niet wist, dan sluit hij vrede met zijn geest, en is geluk kig". GERTIE EVENHUIS. Verbreding De hoek bij de Punt aan de binnenzij^ de wordt veel breder en krijgt eer mooie ronding als overgang van dijk in duin. Deze verbreding, waarvoor vele zand nodig is. wordt bewerkstel ligd door een speling der natuur, dat dit zand voor het opscheppen ligt in de vorm van het nieuw gevormde strand tegen de zeedijk in de richting Westbout tot ongeveer aan de „Kuu- pe". Hier staan twee draglines regelmatig grote vrachtwagens vól te scheppen en deze rijden het zand bij laag water over het strand naar de diepe binnenbocht. Het grootste struikelblok Is de oude bunker, die precies op het uiterste pun tje van de glooiing staat verwijderd moet worden. De kleinere bunkers aan de bin nenkant in het duin zijn reeds verdwe nen. Aan de stranrlzyde is men bezig met het rooien van het helmgras tegen het duin, ilat op een andere plaats opgekuild wordt, om later weer terug geplant te worden om liet verstuiven tegen te gaan. Op het parkeerterrein is Inmiddels een enorme hoop mijnsteen verrezen. Deze mijnsteen. een soort leisteen waartussen de steenkool zit, vormt de onderlaag op bet strand voor de vaste nieuwe glooiing. Hierop komt weer wat gebroken grind en daarop de zetsteen. Ter plaatse wordt de laag mijnsteen wel een meter dik, waardoor een grote massa van deze steen nodig is, en wel iets meer dan 7000 ton, wat. allemaal met binnenschepen naar Burghsluis wordt aangevoerd. Over deze zetsteen komt het zand terug en dan is het strand weer klaar, doch voor de zee is het onmogelijk om nog meer duin weg te vreten. De glooiing wordt tot 5.25 m -f N.A.P. tegen het duin op getrokken, zodat zelfs bij een zeer hoge vloed de duintop zelf niet aangetast wordt. Op het strand zelf wordt de nieu we wering ongeveer 15 meter breed. In Washington, deze door de Franse majoor Pierre L'Enfant ontworpen stad wordt deze week weer het jaarlijkse „Kersebloesemfestival" gevierd. Wij moeten teruggaan tot 1912 om de oorsprong te vinden van deze feestelijkheden. In dat jaar werden door mevrouw William Howard Taft, echtgenote van de toenmalige president der Verenigde Staten, en de hertogin Chinda, de vrouw van de Japanse ambassadeur, twee Japanse kersebomen geplant. Het waren er twee van de drieduizend, die het gemeentebestuur van Tokio had geschonken en die een plaatsje hebben gekregen rond het Tidal Basin in deze stad en langs de oevers van de Potomac tot aan Hain's Point. Men zegt, dat in de bijzon der zachte winter van 1941 de Japanse kers voor een tweede maal heeft gebloeid. Was het een voorteken? Enkele dagen later vond de aanval op Pearl Harbour plaats In 1927 werd het planten van de Japanse kers rond het Tidal Basin voor de eerste mant herdacht. In dat jaar namen schoolkinderen het besluit om jaarlijks een nieuwe kerseboom te planten. Dit ging zo door tot 1933. In het jaar daarop besloot het bestuur van het District of Columbia (wat verklaart, waarom de naam Washing ton altijd wordt gevolgd door de letters D.C.) om een „Cherry Blossom Festival" le organiseren, dat drie dagen zou duren en besloten zou worden met de verkiezing van een „Kcrsebloesenikoniiigin". De eerste „koningin" was mejuffrouw Eleanor Roosevelt, dochter van Henry L. Roosevelt, de vice-minister van marine. Ter gelegenheid van dit festival boden de organisatoren de inwoners van Washington een geweldige parade aan langs de gehele Pennsylvania Avenue en een buitengewoon vuurwerk, dat de hemel hoven de stad fel ver lichtte. Tot ons aller leedwezen is plotseling uit ons mid den weggenomen onze trouwe medewerker, de nachttelefonist J. FOUDRAINE, wiens jarenlange plichtsbetrachting en collegiali teit bij ons in dankbare herinnering zal blijven. Chef-telefoniste en personeel telefoonzaal. Goes, april 1964. T Op de gezegende leef tijd van bijna 83 jaar overleed, zacht en kalm, voorzien van het H. Oliesel, onze lieve moeder en oma JOHANNA DE VRIES, Vlissingen, 8 april 1964, Koudekerkseweg 75. De begrafenis heeft in middels in alle stilte plaatsgehad op de r.-k. begraafplaats te Vlis singen. BRIL-OPTIEK DOCKHEER Bellamypark 38, Vlissingen wegens verbouwing 1 verkoop in caravan voor de winkel. Heden overleed onze beste zuster, schoon zuster en tante, mevr. op de leeftijd van 69 jaar. Middelburg: C. Hofman- de Wagter M. Hofman Souburg: P. H. de Wagter C. de Wagter- Nortier Goes: J. de Vos-de Wagter A. de Vos Middelburg, 9 april. D. H. NIJSSE-DE JONGE bedankt langs deze weg een ieder hartelijk die belang stelling heeft betoond met zijn 85ste verjaardag. Goes, 11 april 1964. ELASTIEKEN KOUSEN A. C. van der Rest, L. Kerkstraat, Goes. g=S AMATEURTONEELVERENIGING HET VLISSINGSCH SCHOUWSPEL geeft i.v.m. het 15-jarig bestaan, JUBILEUMUITVOERINGEN op VRIJDAG 17 en ZATERDAG 18 APRIL des avonds 8 uur, in „Britannia". Opgevoerd wordt het toneelspel in 3 bedrijven van Dimitri Frenkel Frank. Regie Toine van Bergen. Kaarten 2,50 (bel. ïnbegr.) verkrijgbaar bjj C. Wol tering, Kerkstraat 5; sigarenmagazijn Lagaaij, Bad huisstraat 12 en 's avonds aan de zaal. HORLOGES Aan het horloge kent men de drager. Kiest Uw horloge daarom met zorg en laat U adviseren door horloger/juwe- lier Middelburg Markt 29 - Tel. 27C0 Vlissingen Bellamypark 20 Tel. 2385 Terneuzen Nienwstraat 14 Tel. 2281 Op verzoek tonen wij de collectie bij U aan huis. BEKENDMAKING. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Biggekerke maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie van 12 april tot en met 9 mei 1964 ter inzage wordt nederge- legd het ontwerp van een partiële wijziging van: a. het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de ge meente Biggekerke 1962 met het daarbij beho rende renvooi; b. het uitbreidingsplan In onderdelen van de ge meente Biggekerke 1962, kom Biggekerke met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften. Gedurende bovenvermelde oeriode kunnen belangheb benden zich met bezwaren tot de gemeenteraad wen den. 3iggekerke. 7 april 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. L. Dregmans Koop uw chinchilla's met kwaliteitsgarantie; tol 150,- per pels. Vraag inlichtingen bij Nederlands oudste en meest ervaren kwekerij: Bosch Intern. Chinchilla Dahliastraat 23 Aalst (bij Eindhoven). Tel. 04904-2628. Voor Zeeland: J. Rijk, Molendijk 24, 's-Heeren- hoek. Tel. 01105-288. II U W E L IJ K DE ELF PROVINCIËN Schotvrsingel 87 Tel. 0200-518.94 Haarlem Detective-eciitpaar Dc Vries bekend door radio en pers Vrijblijvend inlichtingen ln blanco couvert. <OOl/ERS SCHOENER NJIB WJiLclgaUrii-Mijd«lbai| GEZINSKREDIET GELDLENINGEN ZONDER BORG vanaf f 100.- tot f 2000.- naar draagkracht direct beschikbaar voor ambtenaren on werknemers in voste dienst. WettelUk geregelde voorw.. geen looncessie. RESTANTSCHULD VER VALT BIJ OVERLIJDEN. Lichte af lossing. Vlug. zakelijk, diskreet, dós- gewenst geheel schriftelijk. D opcERtcHT 1828 NATIONALE VOLKSBANK ROTTERDAM - MAURITSWECJ 43 - TELEFOON' 13 67 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4