Als tweede net er is, meer actualiteiten SWIEBERTJE voor het laatst uwsen HOOFDPIJN? Rowenta zaterdagnummer De spelen Dagsluiting Naast de V.A.R.A. Kerkdienst uit Goes Chinees Nieuwjaar Kijk op kunst Voetbal? Max Woisky jr. GeorgeNoordhof Adoptie Zaterdag 11 april 1964 I Marijke en Sieto Hovinlc van het cabaret Tingel-Tangel sullen te I zijn in cabaretkroniek van Wim lbo op woensdag 15 april. -K NU ÓÓK IN VOORDELIGE GEZINSDOOS VAN 100 TABL. i (Van onze radio-t.v. redacteur) Voor de K.R.O. betekent de in gebruikneming van het tweede televisienet per 1 oktober a-s. meer tijd voor documentaires, meer uitzendingen handelende over problematieken welke r.-k. Nederland interesseren, meer regionale uitzendingen. Voor de V.P.R.O. betekent het twee de t.v.-net meer gelegenheid voor continuïteit in serieprogramma's. Geen dokter Van Swol meer op zater dag, omdat er bij de weinige zend- beurten van de V.P.R.O. anders te veel tijd komt te liggen tussen twee afleveringen van zijn programma. Continuïteit, welke overigens alleen te bereiken is door serieprogTamma's zowel op net I als op net II uit te zenden. De N.C.R.V., die we als derde om roep hebben gevraagd naar haar ideeën over het nut en de besteding van het tweede t.v.-net, geeft een antwoord dat ten dele de richting op gaat van dat van de K.R.O. Niet veel meer religieuze uitzendingen, want ook het I.K.O.R. en het C.V.K. brei den uit. Wel meer regionale uitzen dingen en programma's voor minder heden. Wetenschappelijke program ma's bijvoorbeeld. Niet meer docu mentaires, want de N.C.R.V. doet al heel veel aan documentaires. Wel meer aandacht aan de actualiteiten rubriek. „Memo" vervalt. „Attentie" blijft bestaan. De staf wordt aanmer kelijk uitgebreid. De N.C.R.V. weet dat de actualiteitenrubrieken op het ogenblik niet goed zijn en dat verbe tering dringend nodig is. Het nieuwe hoofd van de afdeling actualiteiten, de heer Houwaart, is zich aan het inwerken. „Attentie" komt zowel op net I als op net II. Als enige programma ove rigens, want evenals de K.R.O. stelt de N.C.R.V. zich op het standpunt dat vaste programma's op eenzelfde net moeten worden vertoond. Er zijn voorlopig maar betrekkelijk weinig kijkers die het tweede net kunnen ontvangen of willen ontvangen. Het loopt niet hard met het aanschaffen van voorzetapparaten. Vaste kijkers naar bepaalde programma's zullen zich tekort gedaan voelen wanneer ze een volgende aflevering moeten missen omdat hij op net II komt in plaats van, zoals gebruikelijk, op net f. zijn er wel blij om dat ze die kans krijgen, want ze kunnen nu bewijzen dat ze hoewel ze technisch samen werken geen zoveel handen op één buik zijn. Ook nu al is de onderlinge wedijver in Hilversum groot. Het valt echter minder op dan vanaf 1 okto ber zichtbaar zal zijn. Wedijver in Hilversum. De N-C-R-V. was de VARA met het bemachtigen van „Stiefbeen en zoon" een half uur vóór. En „Stiefbeen" is blijkens een enquête, welke de N.C.R.V. en de K.R.O. samen hebben laten uitvoeren, het populairste t.v.-programma. De kijkdichtheid bedraagt 84 pet. Van die 84 pet vindt 80 a 81 pet het een magnifiek programma. Persoonlijk horen we bij de andere twintig pro cent van alle kijkers, want wij vin den de lol ervan nogal platvloers en smakeloos. De N.C.R.V. is het met dat standpunt niet eens. Men vindt „Stiefbeen en zoon" een gezellig fa milieprogramma, en familieprogram ma's zijn het stramien waarop de N.C.R.V. haar uitzendingen opbouwt, ook als straks het tweede net in ge bruik wordt genomen. Iedereen moet, ongeacht zijn of haar leeftijd, kunnen kijken. Positieve programma's. De N.C.R.V. maakt het zich daarmee niet makke lij k, vooral niet op het gebied van het drama en het amusement. Boven dien: de N.C.R.V. heeft geen amuse mentsprogramma's rond bepaalde sterren. Een principiële kwestie is dat niet. De N.C.R.V. heeft evenmin cabarets. Ook dat is geen principe kwestie. Maar wat er dan aan moge lijkheden overblijft vraagt meer fan tasie, dan wanneer men net als an deren programma's kan vullen met een vaste ster of met een vaste ca baretgroep. Do N.C.R.V. gaat net II geen amlcr karakter geven. Elke omroepvereni ging krijgt, nu er elke avond keuze mogelijkheid komt, gelegenheid meer programma's te brengen die specifiek gericht zijn op de eigen leden. De dagsluiting bijvoorbeeld. Die naam is aan het slotwoord van de dominee ge geven omdat de dominee tot dusver re altijd aan het eind van de avond is gezet. Kijkers, die er niet in geïnteresseerd zijn, kunnen hun toestel dan afzetten. De praktijk bewijst dat dit gebeurt. De dagsluitingen worden gevolgd door een enquête heeft het uitge wezen tweehonderdduizend kij kers. Dat is altijd weliswaar twee honderd kerken vol, maar een betrek kelijk gering aantal in verhouding tot de mogelijke kijkdichtheid. Er wordt aan gedacht het woord van de dominee eerder op de avond uit te zenden. Omdat nu ook de andere zen der werkt, hoeft dat niemand te sto ren en het gerieft de eigen leden meer. In de kring van de N.C.R.V. zelf wordt vaak gehoord dat het woord van de dominee te laat wordt uitgezonden. Tegenspeler van de N.C.R.V. is het eerste jaar de VARA De N.C.R.V. vindt dat wel prettig. „We gaan mooi concurreren". Ook de VARA gaat dat doen, uiteraard. Do omroepen Het drama. De spelen, welke de N.C.R.V. brengt mogen niet atheïs tisch of nihilistisch zijn. Was het stuk van de Israëlische schrijver regisseur Ramati dan zo'n succes? Nee, zegt de N.C.R.V. zelf. En dat stuk over het kind, dat in een vlieg tuig geboren werd Het was niet sterk bezet, zegt de N.C.R.V. Boefje dan. Het had misschien beter ge speeld kunnen worden, maar het was positief. Schuld en Boete was dat ook. In die richting bljjft de N.C.R.V. het zoeken. De N.C.R.V. heeft te maken met een ledenkring, voor wie toneel nog geen halve generatie geleden vaak een verboden, althans niet betreden ge bied was. Ballet dito. Het blijkt ech ter dat toneel en ballet ook in eigen kring geen omstreden zaak meer is. Misschien wel nog een onwennige zaak. In co-produktie met het tweede Duitse t.v.-net is in Bussum een op name gemaakt van het ballet „De Chinese nachtegaal" op muziek van Werner Egk en gedanst door het Na tionale Ballet. De uitzending is begin mei. De opname is dezer dagen ver toond aan dominees, redacteuren van kerkelijke bladen en redacteuren van bladen van prot.-christelijke jeugdor ganisaties. Niet om te peilen of het ballet wel kan, maar opdat er alvast over geschreven kan worden, toelich ting kan worden gegeven. „Ballet is nu eenmaal een kunstuiting die bij velen van ons geen kind aan huis is. Het programma gaat uit, in elk ge val." Maar: ..We horen nooit dat we te ver zijn gegaan", aldus de N.C.R.V. De televisie, zo zegt men bij deze om roep, heeft bevrijdend gewerkt. „Men weet dat men niet alleen op de aarde van de Heer wandelt". De komst van het tweede net en daarmee het ont slag van de verplichting alle kijkers te plezieren, betekent niet dat de N.C.R.V. een stap óm maakt en zich uitsluitend gaat richten op de eigen leden. Er komen wat meer programma's, documentaires hoofdzakelijk, die zich bezighouden met vraagstukken van en in de prol.-christelijke samenle ving. „Maar we blijven uitzenden voor iedereen, inclusief onze eigen leden". Een magere week met weinig hoogte punten. Alleen het optreden van Marijke en Sieto Hoving in Cabaretkroniek en het meespelen van de 80-jarige mevrouw Royaards-Sandberg in het t-v.-spel „De brieven van een dichter" op donderdag avond, zijn echter uitschieters. Voor de jeugd en vele oudere kijkers een sombe re mededeling: voor het laatst in dit sei zoen kunnen we zaterdag kijken naar Swiebertje. •BONDAG. In de ochtenduren verzorgt de R.K.K. een H. Mis vanuit de Maria Mag- dalenakerk te Goes in Zeeland, 's Middags neemt de NTS een Eurovisie-uitzending over van de biljartkampioenschappen kader 47/1 te Diiren, Duitsland. Na het vaste ritueel van weekendjournaal, Journaal en Sport in Beeld begint het avond programma van de NCRV met Sweet Sixteen. In de film „Een kwestie van gezag" weet een corrector door het aankopen van een stethos coop zijn dagelijkse, sleur te veranderen in het opwindende leven van een grote-stads-zieken- huis. In de uitzending „onder vier ogen" zal Jan van Hillo de zendingsarts dr. J. J. Pilon uit Israël.-interviewen. Hierna concerteert het Amsterdams Kamerorkest onder leiding van Marinus Voorberg. Uitgevoerd zal worden het Concerto Grosso in Bes van Willem de Fesch, de Suite Modale voor fluit en strijkorkest van Ernest Bloch met als soliste Elaine Shaffer en de Roemeense Dansen van Bela Bartok. De dagsluiting zal dit keer bestaan uit twee ge dichten, die zullen worden voorgedragen door Hans Croiset met muzikale begeleiding van Dick Visser, gitaar. Het zijn de gedichten „Psalm 24" van Goert Poort en „Tot dat hij komt" van W. Schulte Nordholt. Hierna nog slechts het tweede journaal. 4AANDAG. Het voorprogramma wordt in- genomen door dè twee kerkelijke pro gramma's nl. Logboek 52 en Kenmerk. Na het Journaal komt eerst de Boerenpartij aan de beurt in de gevorderde zendtijd ten behoeve van de politiek partijen. In het korte filmpje voor de hoofdfilm zullen Chinese variété-ar tiesten van topklasse optreden. Deze film is een reportage van de viering van het Chinese nieuwjaar op 12-15 januari. In de hoofdfilm: "De jongeman met de trom pet", kunnen we Kirk Douglas en Doris Day in de hoofdrollen aanschouwen. Black Martin, een weesjongen, blijkt een bijzonder begaafd muzikaal genie te zijn. Hij krijgt dan ook de gelegenheid muziekonderwijs tc volgen cn kiest de trompet als lievelingsinstrument. Bij het opbouwen van zijn carrière maakt hij ken- Donderdag 16 april. De documentaire „Adoptie". Vele kinderen wachten op een liefderijk gezin. Zullen zij tevergeefs wachten T nis met een pianist en een zangeresje. Het trio wordt bijzonder goede vrienden, doch van lief de is bij Black Martin geen sprake, zolang hij nog moet werken aan de opbouw van zijn carrière. Enige jaren later is het zover en treedt Martin in het huwelijk doch niet met het zangeresje. Dit huwelijk mislukt en Martin raakt aan de drank en daardoor volkomen aan lager wal. Zijn twee vrienden van vroeger vinden hem terug in een hospitaal voor alco holici in een vreselijke lichamelijke toestand. Zij trekken zich zijn lot aan. Hoewel het tegen de normen is van een bioscoop zet de NTS ons na deze hoofdfilm weer een kort filmpje voor nl. „Jivaro", dat handelt over koppen snellers. Het tweede journaal kan U dan ho pelijk nog enigszins bedrijp maken. DINSDAG, 's Middags schooltelevisie, speci aal bestemd voor de protestants christe lijke scholen met als titel: „De boog staat ge spannen". Het avondprogramma, verzorgd door de KRO begint eerst met „Kyk op kunst", waarna het Journaal en een aflevering van de actualiteitenrubriek „Brandpunt". Jan Blaasser presenteert hierna zijn show: „Jan en Alleman". Het is verbazingwekkend met wat voor weinig middelen Jan Blaasser een kort programmaatje in elkaar kan zetten. Altijd weet hij de juiste toon te treffen. De juiste mop op tijd te lanceren en zeer goed het slemielerige mannetje te spelen, die altijd de lachlust opwekt. De vaste medewerkers Tonny Huurdeman en Sacha Denisent zullen ook weer van de partij zijn. Na deze kolder de tweede aflevering van de documentaire over bejaarden met als titel: „Zij leefden lang en gelukkig", van Ad Zonneveld. Hitchcock, de aardsgriezelaar, houdt ons weer 50 minuten vol spanning bezig met zijn aflevering Hoog- plaats van de epiloog een (Advertentie) MEUWSEN SPEELT HET KLAAR... in zijn collectie kostuums zakelijkheid m»», en sportiviteit zéér harmonisch te com- MilL bineren. v.a. 179,50 u kunt uitstekend terecht bij 19 FILIALEN forum zal worden gehouden over de opvoering van „Der Stellvertreter". Na de behandeling van het stuk door Herman Wigbolt voor de VARA-televisie, voelt de KRO zich wel genood zaakt enige dingen en zaken juister te formu leren als ook juister te stellen. Als het forum maar niet wordt afgebroken Juist als het zijn hoogtepunt heeft bereikt, kunnen we misschien nog een spannend einde krijgen voor het naar bed gaan. (Advertentie) stoom-strijk automaat mei wsteronlharder. II TOENSDAG. Er is voor deze woensdag- avond een dubbel programma opgesteld. Welk programma zal worden uitgezonden, hangt af van de voetbalwedstrijd Borussia- Dordtmund-Milaan. Zal deze worden uitgezon den of niet? Indien de wedstrijd wórdt uitgezonden, wordt het programma als volgt: 's middags voor de kinderen „Kabouter Kandelaar" en een be zoek aan het poppenmuseum van Guido Deth in Den Haag. Van half acht tot kwart over negen de voet balwedstrijd, waarna Wim lbo zijn cabaret kroniek presenteert. Speciale gasten zijn dit keer: Marijke en Sieto Hoving, Réné Frank, Frans Halsema en Enny Mols-de Leeuwe. Wim van de Velde neemt ons dan nog mee naar Pakistan in zijn 2e aflevering van de wedloop om morgen. Speciaal de beoefening van de landbouw, die er nog geschiedt op er barmelijke wijze, zal worden getoond. Indien de wedstrijd niet wordt uitgezonden: Het kinderprogramma blijft vanzelfsprekend ongewijzigd, doch het avondpragramma be gint dan met een verfilmd reisverhaal van Emile van Moerkerken: „IJsland zonder ijs". Na Journaal een documentaire van Bouke Poelstra: „Tussen Elbe en Oder", gevolgd door „Cabaretkroniek" van Wim lbo en „Wed loop om Morgen" van Wim van de Velde. Tot slot dan nog „Ziek zijn, beter worden", van dr. A. C. v. Swol, voorafgegaan door het medisch journaol. Hierna nog het tweede journaal. X 7RIJDAG. In het voorprogramma zal Lon- neke Hoogland weer het programma „Rooster", presenteren. Na het Journaal en Televizler, het Surinaams programma Mac intosh met het orkest van Max Woisky Jr. Te gast z^jn de Marichica's. „Kijk die Rijk", ls voor een keer verplaatst van de zaterdag naar de vrijdag. Vorige week moest hij plaats ma ken voor Sammy Davis jr. In de „Kijk die Rijk"-show is altijd slechts één gast. Ditmaal is het de bekende jazz-zangeres Donna Hightower, Amerikaanse van geboorte, doch sinds haar huwelijk woonachtig in België. Willem Duys zal dan weer „Voor de vuist weg" de mensen gelegenheid geven voor de camera's op te treden. Het einde is gesteld op 23.10 doch met Willem Duys kunnen we alles verwachten. 2^ATERDAG. De NCRV start de uitzending met het programa „Onder de Loep", een postzegelrubriek, waarin nu de dieren, die op postzegels voorkomen worden behandeld. „Al les draait om moeder" met de aflevering: „Angstavond". In het Jeugdforum laat prof. Diepenhorst de schooljeugd aan het woord en hoopt hjj een aantal goede opmerkingen en ponten te verkrijgen van hetgeen de jongelui veranderd zouden willen zien op het lesrooster der middelbare scholen. Walt Disney levert daarna twee korte film pjes. Als eerste „De oude molen", waarna „Ferdinand de Stier". Han Rensenbrink komt weer met zijn dieren in het programma „Dier in het Vizier". Alle kinderen en grote mensen zullen inmiddels wel weer klaar zitten om Swiebertje te ontvangen. Het is de laatste keer in dit seizoen, dat hij op het scherm komt. Wij geloven, dat wij namens velen spreken: Wacht niet te lang, want we zullen hem zo missen! Het avondprogramma begint met Barend de Beer en een aflevering van Lassie, getiteld: „Het Kalf". Na het Journaal en Memo een aflevering van de Beverley Hillibilly's. In Ca priolen, dat onder regie staat van Pi Scheffer kunnen we als gasten aantreffen Katja Be- rentsen, Manuella Tiena, Willie Schobbe en Nelly Frijda. In „Hoe bestaat het" zal George Noordhof het vlooientheater uit de doeken doen. Het satirisch programma „Wat een Wereld", zal weer verzorgd worden door het drietal: Jaap Molenaar, Dick van Bommel en Fred Benavente. Morgen is het zondag en het tweede journaal sluiten deze TV-week. VLISSINGEN: WALSTRAAT 66, TELEFOON 2167 T~N ONDERDAG. In het vrouwenprogramma eerst „In Ogenschouw", waarna 2X5 10, een cursus handenarbeid en tot slot „Anne- tje is de Bruid", waarin alle gegevens ver werkt zyn van de kosten, die een huwelijk met zich meebrengen. Weer eerst die hinder lijke pauze voor de moeders in Bussum om hun kinderen van school te halen, waarna een kwartiertje voor de kleuters. Het avondpro gramma begint met de Flintstones en na het journaal een aflevering van „Brandpunt". In de documentaire „Adoptie" zal men proberen enig licht te werpen op de wegen die men volgen moet om een kind te adopteren en daarby zal men zeker niet vergeten U te wij zen op de vele teleurstellingen, die adoptiege zinnen zullen ondervinden bij het gaan van de wettelijk voorgeschreven weg. Aan het ein de wacht echter dan bekroning! Een kind, dat uw hulp en liefde zo nodig heeft. Het TV-spel van vanavond is getiteld: „Brie ven van een dichter Een vreemde oude dame is vroeger de minnares geweest van een jonge dichter, die haar al zijn brieven en werken heeft nagelaten. De oude dame wil deze brie ven niet aan de openbaarheid prijsgeven. Als dan ook een schrijver (Jan Retèl) op slinkse wijze probeert door te dringen tot de oude dame, stelt zij alles in het werk de schrijver een vals spoor te laten volgen. Zij weet echter ook nog de belangstelling van de schrijver voor haar nicht (Caro van Eyck) op te wekken. Voor de rol van de oude dame heeft Luc van Gent. de regisseur, de medewerking weten te verkrijgen van mevr. Royaards-Sandberg, bij de ouderen beslist geen onbekende. Na dit TV-spel de epiloog en tot slot het journaal. Het t.v.-apel Brieven rati een dichter'. V.l.n.r. Caro van Eyck, Luc van Gent (de regisseur) en mevrouw Royaards- Sandberg. Donderdag 16 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23