i Amsterdamse Beurs kromme DAMRAK was wat vriendelijker gestemd Resultaten bij Holec niet onbevredigend Klanken uit de ether PILOOT STOOM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 11 APRIL 1964 PROVINCIALE Z E B V7 S B COURANT Beurs-weehoverzicht HAUSSE WAL STREET WERKT NOG NIET DOOR (Van onze economische medewerker) Er was deze week wat meer kleur en fleur op het Damrak. Er was wat vraag en er waren koersstij gingen. Maar van een definitieve verbetering van het beursklimaat was nog geen sprake. De beurs wilde wel, maar de krachten die de hausse moeten brengen schoten te kort. Toch waren de berichten uit liet be drijfsleven over liet algemeen wel gunstig, gunstiger veelal dan men| enkele maanden geleden had v wacht: bedrijven die een dividendv hoging aankondigen, zien 1964 beslist niet somber in. Bij de. Nederlandse belegger ontbreekt nog het vertrou wen. Hij durft nog niet volop te ko pen. De inflatiementaliteit die enkele maanden geleden dreigde te ontstaan en die zeker deze kooplust had kun nen aanwakkeren, heeft niet de over hand gekregen. Gelukkig maar overi gens. Rendement Een domper op de kooplust wordt ook door de hogere obligatierente uitge oefend. De belegger kan 5 procent ma ken, een rendement dat maar bij weinig aandelen is te bereiken. Uiteraard wor den aan aandelen ook andere eisen ge steld dan rendement maar menigeen zal zich door het aantrekkelijke obligatie rendement toch wel laten beïnvloeden. Van de internationale fondsen heeft nu ook Unilever aan de bel getrokken. Het was een alleszins gunstig jaarverslag met mooie cijfers. Doordat de'omzet pro- centsgewijs sterker steeg dan de kosten, kon de bruto winstmarge verbeteren van 7,2 procent tot 7,7 proeent. De netto winst liep van 525 naar 566 miljoen. De beurs beloonde het verslag met een stijging van 138,30 tot 144,10. Philips had het wat moeilijker. De Ame rikaanse verkopers waren weer aan de lijn en oefenden bepaalde dagen druk uit. Hierdoor schoof de koers van ons elek tronenfonds van 150.30 naar 152,70. Koninklijke lag in het begin van de week goed in de markt, mede door de gunstige stemming in Wall Street voor oliewaarden, maar dit zette toch niet door. Het eind kwam op 149,90 tegen eveneens 149,90 vorige week. Volgende week komt het jaarverslag. Tot slot A.K.U. Ook hier in het begin v week vraag, mede door de gunstige cijfers van American Enka, de Ameri kaanse dochter. De koers bleef echter op 525. De scheepvaart had het tij enigszins te gen zitten, evenals de scheepswerven. Er komen weinig opdrachten voor nieuw bouw en die nog komen, zijn vaak tegen afbraakprijzen. Ook de reparatieafdelin gen hebben moeite om goed werk te krij gen. Geen wonder dat aandeelhouders van werven een dividendverlaging moeten Amsterdanische Droog- lfs van 12 procent naar 8 procent. Dit was kennelijk al in de koers verdisconteerd want 'die bleef tus sen 175 en 180 hangen. Bekend was reeds dat aandeelhouders Ned. Dok en Scheepsbouw met 7 procent in plaats van 8 procent genoegen moeten nemen. Deze week lazen wij in het verslag dat deze werf nieuwe wegen wil inslaan nu de situatie in de scheepsbouw zo slechts is. De omschakeling en basisverbreiding duurt echter langer dan men verwacht had. Do systematische en doelbewuste aanpak belooft echter wel wat. Hier zweefde de koers tussen 135 en 140. In de cultuursector viel weinig te bele ven en bij de banken veranderde er heel weinig zodat wij gevoeglijk wat aan dacht aan de lokale sector kunnen schen ken. Er was hier verhoudingsgewijs meer vraag dan bij de internationale fondsen waardoor de koerswinsten wat sprekender waren, vooral echter ook door de dunne markt. En zo zagen wij koerswinsten voor Til- burgse waterleiding, Scholten Foxhol, chemische fabriek Naarden, Ford, Van der Heem, Centrale Suiker, Wester Sui ker, Hoek's Machinefabriek, Veenen- daalse Stoomspinnerij, Scholten Carton, Bührmann, Van der Grinten, Kemo maar een aantal voorbeelden te noen...,. Het was uiteraard niet elke dag feest en er werden ook verliezen geleden maar die waren beslist niet deprimerend. Uit de hotelhoek meldde Parkhotel dat het eerste kwartaal reden tot tevreden heid gaf, terwijl uit de houtwereld werd gemeld, dat de N'oordeu- pese Houthandel dertien pro cent (v.j. 12 procent) geeft, dat Jonge- neel met 15 procent komt (v.j. 12 pro cent plus 10 procent agiobonus) en met een 5 procent, converteerbare obligatie lening en dat de Internatio de houthan del Berger heeft overgenomen, waar door zij thans 8 houthandelondernemin gen bezit. AI met al volop nieuws om na te denken. ..WILTON FIJENO0RD" EN MACHINEFABRIEK ..BREDA" GAAN SAMENWERKEN DIVIDEND V.M.F. LAGER Commissarissen en directie van de Ver enigde Machinefabrieken N.V. zullen aandeelhouders voorstellen te besluiten het dividend over 1963 vast te stellen pet (v.j. 10 pet) uit te keren in con tanten. De aandeelhoudersvergadering zal gehouden worden op 4 juni. Het be drijfsresultaat (na belastingen) be draagt f 31.377.000. Voordelig saldo f 16.013.000. BEVREDIGEND RESULTAAT CARP'S GAREN Iet resultaat over 1963 van J. A. Carp's larenfabrieken N.V. was, blijkens het verslag, bevredigend. Vooral in het tweede halfjaar is de vraag naar de ar tikelen van de vennootschap groot ge weest. De totale omzet was circa vijf irocent hoger dan in 1962, ondanks de laling der verkopen in het Verre Oos- en. Deze was gedurende de laatste ja ren echter niet meer zo belangrijk. Het saldo bedrijfsrekening verbeterde tot f 1.46 min (v.j. f 1.31 min). Er resteert een saldo winst van f978.113 (f 1.38 min). Voorgesteld wordt, zoals bekend, achttien procent dividend (18 procent, plus 12 procent herkapitalisatiedividend. alsmede 20 procent in aandelen ten laste van reserves). De kosten zijn de laatste maanden sterk gestegen. Ondanks deze stijging, gevoegd bij de sterke concurrentie zowel in als van buiten de E.E.G., ziet de di rectie de toekomst met vertrouwen te gemoet. Newyorkse beurs De meeste koersen in ce vervoerssec tor stegen gisteren enkele fracties. Hieronder waren Baltimore cn Ohio, New York Central, Norfolk en Wes tern, Chicago en North Western en Chesapeak en Ohio. IBM schoot meer dan tien punten om hoog na het nieuws dat in het eerste kwartaal 36 miljoen dollar winst was gemaakt. Later brokkelde de koers weer wat af. Motorola boekte enige koerswinst. In de staalhoek lagen de koersen en kele fracties hoger evenals bij de automobielaandelen. Dupont en East man Kodak boekten een matige koers winst in een overigens vastgestemde chemische hoek. De omzet was 4.990.000 aandelen. In totaal werden 1349 fondsen verhandeld, waarvan 611 hoger en 459 lager geno teerd. De omzet van de American exchange was 1.430.000 aandelen. De omzet in obligaties beliep 8.810 000 dol lar. Er was geen notering voor AKU, evenals donderdag het geval is geweest. Philips Elec., Royal Dutch/Shell en Unilever werden genoteerd op respectievelijk 46 (4ÖVfe). 4314 (43%) en 19%. A.K.U.-joint venture in Columbia Algemene Kunstzijde Unie N.V. (A.K. U zal te zamen met Columbiaanse industriëlen en financiers een nylon- en polyesterfabriek oprichten. A.K.U. zal haar kennis en ervaring op het gebied van research en produk- tie inbrengen. Van het aandelenkapi taal van Enka de Colombia, zoals de nieuwe maatschappij heet, zal A.K.U. 55 pet. verkrijgen. OPLOPEND De Ktcmmlng voor de internationale waar den is gistermiddag, voor de laatste dag van deze beurs week, bi) de opening licht ver deeld gewecet. Later Hepen de koersen wat gcr A K U en Kori. Olie, terwijl Unilever on- op. Hoger openden Hoogovens cn Phllij», la- veranderd bleef. K.LM. werd hoger geadvi seerd. De handel was beginbeurs, mede ln verband met het nnderende weekeinde, kalm Hoogovens lag op 674 op het hoogste offictClc koers peil van deze weck. De «lot koers van donderdag was 672%. Gedurende de niet- Officidle avondhandel van donderdag werd voor Hoogovens zelfs 68! betaald ClBtcrmld- dag vonden In deze hoek wat wiristnemln- gen plaats, terwijl de vraag voor Westduitse rekening ditmaal achterwege bleef. Philips ontmoette goede vraag waardoor veertig cent hoger werd geopend op 153. Daarna werd 1 152.80 gedaan. A.K.U. en Kon. Olie wat la ger op resp. 533 <535%) cn 154.50 tf 354.90» Unilever onveranderd op 143,30. Midden- beurs kwam er een koopgolfje van publieke zijde ln de mec-ste hoofdfondsen met als ge- Verklaring: Star Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '48 3% Ned. '50 3% Ned. 55 3% Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll. '47 Inv. cert. 3 Ned. '62-64 Ned- ind. '37 0 W.B. Len. gedaan en bieden; 5 83% 83% 87 y. Uit het eerste jaarverslag van de sa menwerkende elektrotechnische fabrie ken Holec N.V. (houdstermaatschappij van aandelen Heemaf en Hazemeyer) blijkt, dat de resultaten over 1963 'niet onbevredigend zijn. Zij beantwoorden aan de verwachtingen welke in de ver slagen der werkmaatschappijen over 1962 zijn uitgesproken. Ze zijn echter niet zodanig, dat in de werkmaatschap pijen toevoegingen van grote betekeius aan de reserves konden worden gedaan. De directie acht dit toelaatbaar, ook on danks de niet hooggespannen verwach tingen voor het thans ingegane boek jaar. omdat de werkmaatschappijen in liet verleden belangrijke reserves hebben opgebouwd. De N.V. Machinefabriek „Breda" v/h Backer en Rüb in Breda, en de N.V. Dok- en Werf Mij. Wilton Fijenoord in Schiedam hebben besloten onder behoud van ieders zelfstandigheid tot een nauwe samenwerking op het ge bied van de fabricage van stoom ketels voor elektrische centrales. De aquisitie, constructie en fabricage van deze ketels zal voortaan onder gezamenlijke verantwoording geschie den. Aanleiding tot dit besluit is geweest de overweging, dat een bundeling van wetenschap en produlctiemiddelen, waar mee grotere mogelijkheden tot specialisatie en werkverdeling wor- Bjj Hazemeyer is de bedrijvigheid in den geschapen zal kunnen leiden tot ]963 zeer gl-0ot geweest. Alle afdelingen i vergroting van technische kennis waren ruim van werk voorzien. De tot een meer economische produk- krappe arbeidsmarkt blijft zorg geven. Het exploitatieresultaat is f 10,82 min, de winst vóór aftrek belastingen f 4,57 min. Hiervan wordt f 2,12 min gereserveerd voor belastingen, waar na een netto concernwinst, blijkens de geconsolideerde winst- en verlies rekening, resteert van f 2,45 min. De nettowinst van Holec N.V., na re servering door de werkmaatschappij en van m totaal f 2,1 min voor ven nootschapsbelasting, ïs f 2,95 min. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, 14 pet dividend. Over 1962 keerden Heemaf en Hazemeyer elk 14 pet uit. Opdrachten Heemaf ontving in de loop van het jaar weer belangrijke opdrachten voor leve ring in binnen- en buitenland. De fa briek te Dortmund was het gehele jaar zeer goed bezet. De activiteit in de tele- foonfabricage liep terug en ook over 1964 zal hierin geen verbetering optre den. Van de autobandenindustrie werden op drachten ontvangen voor fabrieken in Pakistan, Portugal en Italië. Belangrij ke ontwikkelingen kwamen gereed, die de concurrentiepositie van het bedrijf op verschillend gebied zullen versterken. Bij Smit Slikkerveer is een volledige bezetting van de fabriek in 1964 ge waarborgd. Wat de Europese markt betreft is van belang, aldus het ver slag, dat Heemaf in Duitsland en Hazemeyer in Frankrijk een eigen vestiging hebben. Het is duidelijk, zegt de directie van Ho lec N.V., dat coördinatie en integratie slechts langs lijnen van geleidelijkheid kunnen worden verwezenlijkt. De wijze waarop het reeds voor de officiële op richting van de houdstermaatschappij begonnen overleg is voortgezet, en het geen in bet eerste halfjaar van het be staan der vennootschap ter zake reeds kon worden bereikt, geven grond voor <le overtuiging, dat de gunstige ve wachtingen in vervulling zullen gaan. Amst. rubb. H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. O'le 152,50* 153 50 143.20 144 354.80* 154.70* H.A.L. K L.M K-N.S.M. Sch. luchtv. Kon. Paketv. St. Mij. Ncd. Niev Goud. v. Ommeren Kou. LI. Schv. Unie Industrie Alb. Heijn Am. droogd. Berg. Jurg. Berk Pat. Blaauwh. BIJ enk. Calvé Centr. Sulk. Fokker v. Gelder Gist 4- 8p. v. d. Heem Helneken Internat. K.N Papier Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam NU verdal Rott. Dr. Dok volg dat de aandelen Philips ln koen aan trokken lot 153,70, Hoogovens tot 674. A.K. U- lot 336. Unllelver 144 en Kon. OUe van f 154.30 *01 154.80. Wallatreet was donderdag ongeanlxneerd la ger. De Nederlandse hoofdfondsen sloten cr merendeels iel* hoger, waarvan K L M met dollar De Wou tri u Ilse beurzen waren aan de zwakke kant. In de scheepvaarthoek viel bluer weinig te beleven De stemming was er doorelkaar prijshoudend tol leis gemakkelijker. Ook ln de leidende culture* kwamen wctnlg zaken tot stand De koersveranderingen ln dw ai- deling, ten opzichte van het voorgaande slotnlvoau, waren gering. De staatsfondsen- hoek schommelde rond het slotniveau van donderdag. In de lokale afdelingen werden aandelen Thomassen Motoren hoger geadviseerd. Dit op de samenwerking van deze maatschappij met de Engelse machine- cn verpakkingen- dustrie Foley Packaging and Insulation Ltd Op de incourante ma.-kt konden aandelen Mulder Vogem bet sterk verhoogde niveau van de voorgaande beunidagen gistermiddag goed handhaven. Wilton Fcljenoord en rnn- gedaan en laten: b bicden: I laten: d 162% Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Frankfort 90 7 IJF.f'KHIMJICI: 900 b 9G8 b schelde NJ}. Schokbet. Scholten F- Stokvis Vergd Blik Vorgd Mach Vredesi. Zwanenb. Interunle Robeco Valeurop A'd. Bank N H Mij. R'd. Bank Tw. Bank Amerlk. aand. Am. Enka 70% Am mot. 16% Am. Tel. 142', Anaconda 46% Beth. St. 38% CiU Serv. 66 Curt Wr. Du Pon* Gen Kleetr Gen Mot. Int Nick Kennccou Nat Can. Rep Steel Shell OII Stud Pack Tide Water Alkmaar A'dam '56 I A'dam '56 II A'dam '56 Iir Breda '51 Dordr. '56 Elndh. '54 Ensch '54 D Haag '52 1 D Haag '52 U R'darn '52 I R'dam '52 n R'darn '57 Utrecht '52 Z.-Holl '57 Z.-Holl '59 2682. Opgelucht, dat hij zonder kleer scheuren door het raam was heen- gekomen, sprong don Sinclair op de grond. In zijn haast om bij de deur te komen, struikelde hij nog bijna over de autoband, waarmee piloot Storm de ruit had verbrijzeld. Maar drie tellen later schoof hij de- sluit- balk voor de plaatijzeren deur weg. Deze werd onmiddellijk opengewor pen, zodat de jongeman schielijk achteruit moest springen om hem niet tegen zich aan te krijgen. De eerste, die naar buiten kwam, was de oude Vic Saunders die brulde „Uit de weg, jongens! Dit zaakje knap ik op. Kijk eens, die schurk is al gestart". Hij holde zo snel zijn dikke benen hem konden dragen op het diehts- bijstaande vliegtuig af, met de drie bezoekers achter zich aan, Het was een Chance. Vought „Corsair", een vliegdekschip-veteraan, die de acties bij de Solomonseilanden nog had meege maakt. „Zou U dat nu liever niet aan ons over laten?", vroeg piloot Storm, toen Vic via de vleugel in de cockpit klom. „U bent gewond!" AGATHA CHRISTIE 19 De deur ging open en rechercheur Lamb kwam binnen. „Ik heb geprobeerd wat ik los kon krijgen van het personeel, me neer", zei hij. „Ik heb niets ontdekt". Taverner zuchtte. Rechercheur Lamb haalde zijn opschrijf boekje te voorschijn en ging naar het verste eind van de kamer, waar hij on opvallend kon zitten. De deur ging weer open en de tweede vrouw van Aristide Leonides kwam bin nen. Ze was in het zwart, heel duur en heel veel zwart. Haar japon .was hooggeslo ten en had lange mouwen. Haar bewe gingen waren soepel en indolent en 't zwart stond haar ontegenzeglijk goed. Haar gezicht was wel knap en ze had vrij aardig bruin haar. dat wel een beet je erg ingewikkeld was opgemaakt. Tiaar gezicht was flink gepoederd en ze had rouge gebruikt en lippenstift, maar ze had klaarblijkelijk gehuild. Ze droeg een snoer van heel grote parels en ze had een ring met een grote smaragd aan de ene hand en een geweldige robijn aan de andere. Er was nog iets anders dat mij opviel. Ze zag' er verschrikt uit. „Goedemorgen, mevrouw Leonides", zei Taverner losjes. ,.'t Spijt me dat ik U weer lastig moet vallen''. i vlakke stem: „Ik veronderstel dat daar niets aan te doen is". ,,U weet zeker wel. mevrouw Leonides, dat U het volste recht hebt op de aanwe zigheid van uw advocaat?" Ik vroeg me af of ze de betekenis van deze woorden begreep. Klaarblijkelijk niet. Ze zei alleen op vrij gemelijke toon: „Ik houd niet van mi'. Gaitskiil. Ik wil hem niet hebben" „U zou uw eigen advocaat kunnen ne men, mevrouw Leonides". „Moet dat? Ik houd niet van advocaten. Ze maken me in de war. ,,'t Is uw goed recht zelf te beslissen'', zei Taverner met een automatische glimlach. „Zullen we dan maar verder Rechercheur Lamb likte aan zijn pot lood. Brenda Leonides ging op een sofa zitten tegenover Taverner. „Hebt U iets ontdekt?" vroeg ze. Ik merkte op dat haar vingers zenuw achtig een plooi van de chiffon van haar jurk in- en uitvouwden. „Er is nu definitief vastgesteld dat uw man gestorven is ten gevolge van een eserineverg'if tiging' „U bedoelt dat die oogdruppels hem doodden ,,'t Schijnt heel zeker dat U, toen U me neer Leonides die laatste injectie gaf, inspoot en geen insuline." „Maar dat wist ik niet. Ik had daar niets mee te maken. Heus, inspecteur, dat had ik niet". „Dan moet iemand moedwillig de insu line vervangen hebben door de oogdrup pels". „Wat een gemene streek!" „Jazeker, mevrouw Leonides". „Denkt U dat iemand het met opzet deed Of b(j ongeluk Het kan toch niet voor de de grap zijn gebeurd-"' Taverner zei effen: „We geloven niet dat het een grap was, mevrouw Leonides". „Dan moet het iemand van het perso neel geweest zijn". Taverner antwoordde niet. „Dat moet. Ik zou niet weten wie het anders kon hebben gedaan". „Weet U het zeker? Denk eens na. me vrouw Leonides. Hebt U helemaal geen geen idee? Zat U nergens iets dwars? Hebt U niet gekibbeld? Had U 'n wrok?" Ze keek hem nog steeds met grote, uit dagende ogen aan. „Ik heb niet het flauwste idee'', zei ze?" „U was die middag naar de bioscoop ge weest, zei U toch? „Ja, ik kwam thuis om half zeven, het was tijd voor de insuline. Ik ik gaf hem zijn injectie, net als anders, en toen deed hij helemaal raar. Ik schrok me dood ik rende naar Roger dat heb ik U allemaal al eerder verteld. Moet ik dat nu weer vertellen?" Haar stem werd schril en hysterisch. ,,'t Spijt me zeer, mevrouw Leonides. Kan ik nu de heer Brown spreken?" „Laurence? Waarom? Hij weet er niets van". „Ik zou hem toch weieens willen spre ken". Ze keelt hent argwanend aan. Eustace is latijn met hem aan het doen in de leskamer. Wilt U dat hij hier komt?" „Nee, we zullen wei naar hem toe gaan". Taverner ging vlug de kamer uit. De rechercheur en ik volgde hem. „U hebt haar goed hang gemaakt, me neer", zei Lamb. Taverner bromde iets. Hij ging ons voor, een paar treden op en een gang door naar een grote kamer, die uitkeek op de tuin. Daar zaten een blonde jongeman van ongeveer dertig jaar en een knappe donkere jongen van zestien jaar aan de tafel. Ze keken op, toen we binnenkwa men. Sophia's broer Eustace keek naai nuj, Laurence Brown vestigde een dode lijk verschrikte blik op hoofdinspecteur Taverner. Ik heb nog nooit een man zo verstijfd van schrik gezien. Hij stond op, ging toen weer zitten. Hij zei. en zijn stem klonk bijna als een gepiep: „O eh goedemorgen, inspecteur". „Goedemorgen". Taverner was kortaf. „Kan ik U even spreken?" „Ja, natuurlijk. Met het meeste genoe gen. Tenminste Eustace stond op. „Wilt U dat ik wegga, hoofdinspec teur?" Zijn stem was aangenaam, met een iicht arrogante ondertoon. „We we kunnen straks wel met de studie verder gaan", zei de onderwijzer. Eustace liep achteloos naar de deur. Hij liep nogal stijf. Net toen hij de deur doorging, ving hij mijn blik op, haalde een wijsvinger van voren langs zijn hals en grijnsde. Toen sloot hij de deur achter zich. „Wel, meneer Brown", zei Taverner. „De analyse is uiteindelijk vastgesteld. Me neer Leonides' dood werd door eserine veroorzaakt". „Ik bedoelt U dat meneer Leonides werkelijk vergiftigd werd? Ik hoopte „Hij werd vergiftigd", zei Taverner kort af. „Iemand heeft de insuline vervangen door eserine-oogdruppels". (Wordt vervolgd) ZATERDAG 11 APRIL HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Liedjes over het Verre Westen, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Rege ringsuitzending: Geven en Tips voor en van weggebruikers. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilettanten (mannen koor). 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Metropole-orkest. 15.40 Licht instrumentaal kwartet. 16.00 Grensland, uitzending voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met com mentaar. 16.40 De Springplank. 17.00 Lichte orkestmuziek. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Instrumentaal Octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Instrumen taal ensemble en zang. 18.50 Lichtba ken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Moderne orkestwerken (stereofoni- sche opnamen). 20.30 Rieleksen: amu sementsprogramma. 21.30 Buurmans krant: berichten van buitenlandse correspondenten. 21.50 Bric a Brac, cabaret. 22.30 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt, discussie over de verschijningsvorm van de kerk in de wereld van van daag. 23.10 Klavecimbel-recital: klas sieke muziek. 23.25 Klassieke kamer muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Dansorkest met vocaal ensem ble en zangsolisten. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw, en post- duivenberichten. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor. de jeugd. 14.10 Voor de twinti gers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Waarheen na de zesde klas?, lezing. 16.00 Operafrag menten (gr.). 20.05 En nu Ant werpen, gevarieerd programma. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Me- tropole orkest. 22.00 Langs vergeten weten, hoorspel. 22,30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de ac tualiteit. 22.50 .Te waar om mooi te zijn, cabaretprogramma. 23.20 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00 Jazz Scène U.S.A. 15.30 Uit de voeten. 16.30 In het t.v.-lab. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Luipaard op schoot. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzïcht. AVRO: 20.20 Dick van Dyke show. (dl. 13). 20.45 AVRO'S Quiz Uur. 21.45 Sammy Davis Jr., muzikale show. 22.50 In AVRO'S Televizier. NTS: 23.10-23.15 Journaal. EXPERIMENTELE UITZENDIN GEN OP HET TWEEDE NET KANAAL 27) NTS: Eurovisie: 21.00-23.00 Europees kampioenschap biljarten 47-1 te Duren. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA 10.00-11.25 Volksuniversiteit. 16.30 De trouwe Lassie, t.v.-feuilleton voor de jeugd. 16.55 Voor de kleuters. 17.15- 17.40 Tijd voor u. 19.00 Dwaaltocht door het dierenrijk. 19.25 Er kan altijd eentje bij, t.v.-feuilleton. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Toespraak door Z.K H. Prins Albert. 20.25 Kolderge- schiedenis. 20.55 Quiz. 21.45 Echo. 22.15 T.v.-politiefeuilleton. 23.05 Nieuws. 23.15 Eurovisie: Biljarten. FRANS-BELG. T.V. PROGRAMMA'S 15.00-16.30 Eurovisie: Parijs: Vijflan- dentoernooi rugby. 18.30 Berichten. 18.33 Het dierenrijk: Zee-olifanten. 19.00 De geschiedenis van een instru ment: piano. 19.30 Composez 9 9 9, t.v.-film. 20.00 Journaal. 20.30 Le va gabond des mers, film. 22.00 Parijs cabaretprogramma. 22.55 Journaal. ZONDAG 12 APRIL HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuziek. 8.25Inleiding hoogmis. 8.30 Plechtige hoogmis. 9.45 Nieuws. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Kerkdienst van de Vrije Evange lische Gemeente. 11.15 Fragmenten internationaal muziekreper toire (gr.). 12.05 Zwart op wit: actuele publikaties over Kerk en Wereld. 12.15 Rel Canto-programma met toelich ting. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Jaar in - jaar uit: Liedjes uit 1944. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Klassie ke grammofoonmuziek. 15.00 De Vlie gende Hollander, praatje. 15.10 Zon dagmiddagklanken: gevarieerde grammofoonmuziek. 15.40 Jazz- en lichte muziek, (gr.). 16.15 Reportage hockeywedstrijd Belgiè-Nederland te Brussel. 16.45 Lichte orkestmuziek. IKOR: 17.00 Pelgrimagedienst. 18.00 Oecumenisch nieuws. 18.10 Geestelijke liederen. 18.30 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?: rekening en verant woording. 18.45 Grammofoonmuziek. 18.50 De kerk aan het werk: actuali teiten van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur, lezingen. NCRV: 19.30 Gevraagde geestelijke muziek (gr.). 20.00 Nieuws. 20.08 Reflex: een weke lijkse bespiegeling over leven en sa menleven. KRO: 20.15 Kinderkoren en instrumentaal ensemble: lichte muziek. 20.40 Het genootschap van ge zonde slapers, hoorspel. 21.20 Viool, klavecimbel en viola da gamba: klas sieke muziek. 21.40 Harp en piano: klassieke en moderne muziek. 22.00 Wissewassen.licht programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Lichte muziek. 23.30 Klassieke roman tische pianomuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelin- gen, postduivenberichten en socialis tisch strijdlied. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Weer of geen weer, gevari eerd programma. 9.45 Geestelijk le ven, toespraak over Humanisme. 10.00 Oude kamermuziek. 10.30 Gesproken portret. 10.45 Alleen op zondag, varieerd programma. AVRO: 32700 Muziek is troef: dansorkest en solis ten. (Om 12.30 mogelijk afgelastingen van wedstrijden). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek, 13.20 Knipperlicht, progr. voor al le weggebruikers. 14.00 Boekbespre king. 14.10 Weense liedjes (gr.). 14.25 Reportage Interland voetbalwedstrijd Nederland-Oostenrijk te Amsterdam 16.15 Lichte orkestmuziek en zang (gr.). 16.45 Sportrevue. VARA: 17.00j Discobal: dansmuziek voor de jeugd. 17.30 Hoorspel voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjour naal. VPRO: 18.30 De aartsvaders als gewone mensen, lezing. 18.45 Parlan do, licht gevarieerd programma. 19.30 Korte kerkdienst van de Ned. Prot. Bond. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Pro menade-orkest, radiokoor en solisten: Ein Walzertraum, operette. 21.15 Lichte grammofoonmuziek. 21.20 De Blindedarm, hoorspel. 22.00 Pianoreci tal: klassieke muziek. 22.20 Koninklijk Bezoek aan Mexico. 22.30 Nieuws. .40 Actualiteiten en muziek. 23.10 Licht instrumentaal kwintet. 23.25 Moderne grammofoonmuziek. 24.00 Nieuws. (Advertentie) TELEVISIEPROGRAMMA'S RKK: 11.00-plm. 12.15 Hoogmis. 17.00- 18.30 Eurovisie: Toernooi Europees biljartkampioenschap 47-1 te Duren. 19.30 Weekjournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in Beeld. NCRV: 20.30 Meisjeskoor en licht ensemble. 20.40 Een kwestie van gezag, t.v.-film. 21.30 Onder vier ogen. 22.00 Amsterdams kamerorkest; moderne muziek. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Jour naal. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA 11.00-11.40 Hoogmis. 15.00 De kat op de koord: Zoals het klokje thuis tikt. t.v.-feuilleton. 15.30 De avonturen van Popeye, tekenfilm. 15.40 Rechtstreek se reportage van de hockeywedstrijd België-Nederland, gehouden te Brus sel. 16.20 Filmreportage. 16.45 De trouwe Lassie, t.v.-feuilleton voor de jeugd. 17.10 Voor de kleuters. 17.30- 18,30 Biljarten: Rechtstreekse repor tage van een gedeelte van de Euro pese kampioenschappen (Eurovisie). 18.55 Filmprogramma voof de jeugd. 19.40 Filmmuseum van de schaterlach filmklucht. 29.55 Sportuitslagen. 20.00 Nieuws. 20.20 Geld te geef. blijspel. 21.50 Sportactualiteiten in woord en beeld. 22.20 Nieuws. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 14.45 Eurovisie: Uitzending uit de Mé- soscaphe, neergelaten in het Meer van Genève, met Jacques Piccard. 15.30- 18.00 Studio 5: gevarieerd program ma. 19.30 T.v.-film: Mario: Au bout de la corde. 20.00 Journaal. 20.30 Made U.S.A.: Fragmenten uit Ameri kaanse operettes. 21.25 Le filet d'acier, televisiefeuilleton: E. 605. 23.10 Journaal. en VERZEKERING slultei ZEKERHEID kopen il 9 - SINT LAURENS Tel. 01180-4148 MAANDAG 13 APRIL HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling S. O.S.-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Amusementsmuziek (gr.). 7.35 Sport uitslagen van zaterdag. 7.45 Radio krant. 8,00 Nieuws. 8.15 Vocaal ensem ble: gewijde muziek. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Muziek naar keuze. verz. programma v. ci. zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de 10.10 Klassieke grammofoon muziek. 10.20 Rondom het woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 i Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Gym- I nastiek voor de vrouw. 9.00 Klassieke orkestmuziek (gr.). VPRO: 9.40 Hu2o die bij ons past, overdenking. VARA: 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Voor dracht. 11.20 Onbewoond: grammo foonmuziek en interview. HOOG EN LAAG WATER 12 april -f nap nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter Vlissingen 1.45 2.15 14.09 2.32 8.21 2.38 20.24 2.03 Terneuzen 2.26 2.31 14.44 2.48 8.57 2.51 2: 02 2.22 Hansweert 2.52 2.38 15.24 2.55 9.27 2.66 21.33 2.37 Zierikzee 3.09 1.36 15.39 1.58 8.49 1.82 20.56 1.58 Wemeldinge 3.35 1.62 16.00 1.84 9.11 2.12 21.26 1.87 13 april Vlissingen 2.20 2.30 14.44 2.41 8.56 2.43 21.02 2.15 Terneuzen 2.51 2.45 15.20 2.56 9.34 2.56 21.41 2.29 Hansweert 3.31 2.50 16.01 2.61 10.05 2.71 22.14 2.43 Zierikzee 3.50 1.45 16.18 1.61 9.27 1.87 21.34 1.62 Wemeldinge 4.14 1.72 16.39 1.89 9.54 2.18 22.06 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11