PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Z.L.M.-N0TA: „LANDBOUW EN RECREATIE" „KABINET IS NIET LANGER VERANTWOORDELIJK VOOR DOEN EN LATEN PRINSES IRENE" Thuisreis in iwee vliegtuigen Westduitsers oefenen: 9 militairen gedood V oorlichtingsdienst zal haar berichten niet meer doorgeven BRIEF VAN PREMIER MARIJNEN AAN PARLEMENT BEKENDGEMAAKT Kabinet verzoekt koningin Juliana: Einde van conflict in België Besprekingen tussen artsen en regering Mortieren op toeschouwers BRITTEN IN HERFST NAAR STEMBUS Drs. De Pous S.E.R.-voorzitter RECREATIEBEDRIJF MOET GOED OPGEZETWIL HET RENDEREN" Slootje Bla-bla-bla 207e jaargang - no. 85 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Paetcr. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week. ƒ9,75 per kw.; franco per poet 10,— p. kw Losse Walstraat 58-60. tel. 2355 Jb.g.g. red. 3508, adv. 3647-3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078'3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 52131; Oostburg- tel. 2094. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4.80. Ingez. med. 3 z tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1.60). „Brieven bur. van dit blad" 25 c 2911; Zlerlkzee: red. tel. 2425. 15 ct. Bureau» VllMlngen: TernruzenArsenaalstraat 2. tel. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Vrijdag 10 april 1964 GEEN WOL IN HET SLOE Pagina 2 (Van onze Haagse redactie). Minister-president Marijnen heeft in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer op uitvoerige wijze het standpunt van de regering omtrent de staatkundige aspecten van de dinsdag op Schiphol namens de koningin en prins Bernhard en namens prin ses Irene afgelegde verklaringen uiteengezet. Deze brief dient als basis voor het Kamerdebat op dinsdag 14 april. De regering stelt zich op het stand punt, dat prinses Irene, zo lang zij niet is gehuwd, zich dient te ont houden van politieke activiteiten, Het werd echter steeds duidelijker, dat de prinses en haar aanstaande echtgenoot die opvatting niet kon den aanvaarden. Met name bleek de prinses reeds voor haar huwe lijk te willen deelnemen aan de activiteiten op politiek terrein van haar aanstaande echtgenoot. Conclusies trekken De regering betreurt de houding, door de prinses ingenomen. Zij heeft deze een feitelijk gegeven moeten aanvL... den en trekt daaruit thans de staatkun dige conclusies. In de voorlaatste alinea van de brief staat te lezen: „met betrekking tot hetgeen prinses Irene doet en gaat doen kan de ministeriële verantwoor delijkheid niet meer werken. Haar woorden en handelingen kunnen der- (Van onze Haagse redactie). Het kabinet zal er bij de koningin op aandringen dat zij en prinses Beatrix niet in hetzelfde vliegtuig uit Mexico terugreizen. Dit ver zoek zal door bemiddeling van mi nister Luns, die de reis meemaakt, aan de koningin worden overge bracht. Met het oog op de verwikkelingen rond prinses Irene acht het kabinet het wen selijk. de risico's die met deze reis sa menhangen zoveel mogelijk te verklei nen, aldus vernemen wij uit zeer be trouwbare bron. Aangenomen mag worden, dat de terug reis van de koningin en de eerste troon opvolgster, prinses Beatrix, niet tege lijkertijd zal plaatsvinden. Het gelijk tijdige vertrek uit Mexico in twee af zonderlijke toestellen zou teveel publi citeit wekken, omdat daaraan wellicht de uitleg zou worden gegeven, dat het het kabinet er veel aan gelegen is de mogelijkheid te verkleinen dat prinses Irene nog voor haar huwelijk tot de troon geroepen zou worden. In Den Haag- verwacht men dan ook dat koningin en prins volgens het normale reisschema de terugreis zullen aanvaarden, maar dat prinses Beatrix nog een particulier bezoek aan de reis zal verbinden en op andere wijze naar Nederland terugkeert. Door deze oplossing zou het rechtstreek se verband tussen de afzonderlijke te rugkeer van koningin en kroonprinses en de verwikkelingen rond prinses Irene minder voor de hand liggen. Hoewel prinses Irene bij een eventueel gelijktijdig overlijden van de koningin en prinses Beatrix automatisch tot de troon geroepen zou worden, zou zij vol gens de bepalingen in de grondwet als Koningin niet kunnen huwen zonder toe stemming van de Staten-Generaal. Dat voor een huwelijk met prins Hugues Charles in dat geval toestemming zal worden verleend, wordt in parlementaire kringen vrijwel uitgesloten geacht. halve het kabinet niet meer worden toegerekend. De R V D. zal niet meet berichten, afkomstig van prinses Ire ne, aan de pers doorgeven". Gevraagd of het mogelijk is. dat het ka binet zich bij enkelvoudige declaratie ontslaat van alle verantwoordelijkheid ten opzichte van woorden en handelin- fen van prinses Irene, gaf een zeer des- undig zegsman als zijn commentaar: „het is aan de Kamer om dat te beoor delen en om dat standpunt van het ka binet te aanvaarden. Het lijkt mij, dat de Kamer het eens zal zijn met de mi nister-president. want in het stadium waarin wij thans zijn gekomen blijkt het inderdaad niet langer mogelijk staatsrechtelijke verantwoordelijkheid te dragen voor het doen en laten van prinses Irene. Commentaar prinses Prinses Irene wilde gisteravond geen commentaar geven op de weigering van de Nederlandse regering, verantwoorde lijkheid te aanvaarden voor haar woor den en daden „wegens herhaalde onjuis te uitleg van haar vorige verklaringen", zo heeft de zuster van prins Hugues, prinses Lobkowitz, gisteravond uit haar naam meegedeeld. Prinses Irene verblijft ten huize van prinses Lobkowitz. Deze zei dat prinses Irene het doelloos vindt nog meer com mentaar te geven over de tegenstellin gen die door haar huwelijksplannen zyn ontstaan. Geen ochtendbladen voor prinses Irene (Van onze Haagse redactie). De stewardess, die woensdagochtend in de K.L.M.-lijnmachine naar Parijs aan- - ankelyk geen ochtendbladen had gege- en aan prinses Irene, handelde op eigen initiatief. Gezien de inhoud van de bla den achtte, zij het een gebaar van hof felijkheid tegenover haar gast, deze niet ynor mpl ,1,' nniniftt vnn k ilf>7P in rlp nr'htcrnï- OCT Bouwvakkers demonstreren Donderdag hebben 1500 bouwvak arbeiders in Amsterdam een pro testmars gehouden. De arbeiders, die voor een groot deel wel akkoord kunnen gaan met de nieuwe bouw- c.a.o., waren opgeroepen door het Amsterdamse bouwvak actiecomité, dat stelt dat het loon door sommi ge bepalingen in die c.a.o. toch nog te laag is gebleven. Foto: met span doeken, waarop loonsverhoging werd geëist, dromden de demon stranten samen voor het gebouw van de Ned. Aannemers en Pa troonsbond aan de Sarphat.istraat. Mexico bestelt suikerfabrieken in Nederland De leiding van de K.L.M. is het volledig eens met de handelwijze van de betrok ken stewardess, die tevoren op geen en kele wijze is geïnstrueerd. Pas nadat de prinses de wens te kennen had gegeven de ochtendbladen te ontvangen, heeft de stewardess haar deze ter hand gesteld. De overige passagiers in de machine hebben de ochtendbladen normaal bij het vertrek ontvangen. tweedaags bezoek is naar Nederland gekomen de heer Patino Navarette, secretaris-generaal van landbouw van Mexico, als gast van de Verenigde Machinefabrieken Stork- Werkspoor, om hier besprekingen te voeren met betrekking tot de reeds bestelde en nog te bestellen suiker fabrieken door het Mexicaanse gou vernement. Twee artsen zijn vrijgelaten Een spoedig einde van de reeds negen dagen durende artsenstu- king in België scheen gisteravond in zicht na een bijeenkomst tus sen regeringsautoriteiten en verte genwoordigers van de artsen. Na een bijeenkomst van twee uur tus sen de voorzitter van de medische fede ratie dr. Roger Thone en leden van het kernkabinet onder leiding van eerste mi nister Lefèvre, werd een verklaring uit gegeven waarin nieuwe besprekingen voor vandaag werden aangekondigd. De twee artsen die afgelopen maan dag in Turnhout werden gearresteerd zullen terecht moeten staan op be schuldiging van het niet verlenen van Fotode artsen Jan Geens (links) dr. Achille Robrechts. medische hulp aan een baby van 18 maanden die aan pleuritis leed en die later in een ziekenhuis overleed nadat de ouders negen uur tevergeefs op een dokter hadden gewacht. Rechtzaak De betrokken artsen, dr. Sehille Ro brechts (53) en dr. Jan Geens (62) zijn gisteren voorlopig in vrijheid gesteld om dat hun detentie voor het onderzoek in deze zaak niet langer noodzakelijk is. Van de zijde van de rechtbank in Turn hout is meegedeeld dat de twee doktoren zullen moeten voorkomen als het onder zoek is beëindigd. NEDERLANDS OFFICIER ONDER SLACHTOFFERS Een salvo van mortiergranaten is gisteren tijdens een schietdcmon- stratie van het Duitse leger in een groep toeschouwers terecht geko men. Negen militairen kwamen daarbij om het leven. Een woord voerder van het Westduitse leger verklaarde dat nog „tien a twaalf" militairen gewond werden, toen de 81 mm-granaten ontploften tussen de 100 tot 120 toeschouwers. De woordvoerder zei dat onder de negen militairen die het leven lieten een Nederlander en een Indonesiër wa ren. Zij waren verbonden aan de ho gere krijgsschool te Hamburg. De woordvoerder zei dat een der mor tiergranaten een volle treffer werd op een truck waarop een aantal toeschou wers stonden. De demonstratie vond plaats op de schietbaan van het Duit- Prof. De Quay commissaris van Van der Grinten In de gisteren te Venlo gehouden aandeelhoudersvergadering van de chemische fabriek L. van der Grin ten N.V. is prof. dr. J. E. de Quay tot commissaris benoemd. De Poolse auloriteiten hebben de papier toewijzing aan het onafhankelijke r.-k blad in Warschau „Tygodnik Powszechny" zonder opgaaf van redenen mcr een kwart vermin derd. De oplage van het blad moet hierdoor van 41) 000 tot 30.000 dalen. se leger te Bergen-Hohne bij Ham burg, welke de N.A.V.O. ten dienste staat. Radiobericht Een oogggetuige vertelde dat hij er andere officieren die de demon stratie bijwoonden vergeefs had den getracht het vuren te laten stoppen. „We stonden op vrachtwagens op ongeveer 900 meter van het doel. De artillerie vuurde, recht op het doel. De tanks rukten op", ver telde de Westduitse legerkapitein Von Oslar. „Toen opende een mor tierpeloton het vuur vanuit een po sitie ongeveer 2000 meter ter zijde. Hun eerste schoten waren buiten het doel. We dachten echter dat het leger daar granaten liet ontplof fen om het schouwspel met extra lawaai nog wat realistischer te maken en we maakten ons dan ook geen zorgen. Plotseling waren er enkele treffers nabij onze vrachtwagens. Onmiddel lijk vroegen we per radio het vuren te staken. Het was echter al te laat. De baan van een mortier is hoog en enkele granaten waren nog op weg. Plotseling kwamen er vier of vijf tussen de groep vrachtauto's terecht. Voltreffer Sommigen van ons hadden zich laten vallen voor dekking. Ik lag plat ach ter in mijn vrachtauto. De vrachtauto naast ons, met 20 a 25 man er op, kreeg een voltreffer. De gevolgen wa ren vreselijk. Plotseling waren er overal in die auto doden en gewon den. Twee soldaten die naast een jeep achter de vrachtauto hadden gestaan, lagen gewond. Toen stopte het vu Ons bevel het vuren te staken had blijkbaar de mortieren bereikt". Het Nederlandse slachtoffer is de ma joor van de generale staf L. van der Spek uit Katwijk aan Zee. De algemene verkiezingen welke dit jaar in Engeland moeten wor den gehouden, zullen in de herfst plaatsvinden, zo is gisteren offi- •ieel te Londen bekendgemaakt. In een verklaring van premier «Ir Alex Douglas-Home werd gezegd: „Ten ein de de huidige onzekerheid omtrent de datum van de algemene verkiezingen weg te nemen, acht de eerste minister het juist hel land in kennis te stellen van zijn besluit om niet vóór de herfst de koningin te verzoeken het parlement te ontbinden". De verkiezingen moeten worden gehou den vóór 5 november, de dag waarop het mandaat van de regering afloopt. Politici nemen aan dat het kiezerskorps In oktober naar de stembus zal worden geroepen. Op 8 oktober zaJ het vijf Jaar eleden zijn. dat de conservatieven on- „er Harold Macinillan een grote over winning behaalden. Sir Alex stelde gisteravond Harold Wil son, de leider van de socialistische op positiepartij. op de hoogte van zijn be sluit. Men verwacht dat Labour felle kritiek zal oefenen op de beslissing van de conservatieven om de stembusstrijd nog een half jaar uit te stellen. (Van onze Haagse redactie) Dezer dagen is de benoeming le ver wachten van de oud-minister van eco nomische zaken, drs. J. W. de Pous, tot kroonlid van de Sociaal-Economi sche Raad. Het is de bedoeling, dat drs. De Pous in mei zal worden be noemd tot voorzitter van de S.E.R. als opvolger van prof. dr. G. M. Ver rijn Stuart, die thans definitief heeft besloten in verband met zijn leeftijd af te treden. De benoeming van drs. De Pous zal gelijktijdig geschieden met die van de overige leden van de S.E.R Drs. De Pous, de nieuwe voorzitter van de S.E.R., werd op 23 januari 1920 ge boren. Na zijn middelbare studies liet hij zich in 1933 inschrijven als student aan de gemeentelijke univer siteit van Amsterdam. Als gevolg van de bezetting was hij gedwongen zijn studie enkele jaren te onderbreken, zodat hij eerst in 1947 zijn doctoraal examen in de economie kon afleggen. Van 1949 tot 1953 was drs. De Pous secretaris van het verbond van het Protestants Christelijke Werkgevers Verbond en van 1953 tot 1959 adviseur van dit verbond. Ook was hij een zes tal jaren lector in de theoretische eco nomie aan de Vrije universiteit te Amsterdam. In 1958 werd drs. De Pous hy was toen slechts 38 jaar lid van de Raad van State. Een jaar later in 1959 werd drs De Pous, die lid is van de Christelijk- Historische Unie, minister van eco nomische zaken in het kabinet-De Quay. A.V.R.O. WIL OOK RECLAME OP DE RADIO (Van onze radio- en t v,-redactie) De A.V.R.O. wil, behalve reclame in televisie, in een later stadium ook recla me op de radio. Dit blijkt uit een hoofd artikel van de nieuwe voorzitter var A.V.R.O., mr. L. .J. Slotemaker. in A.V.R.O.-bode voor de komende week. De heer Slotemaker herinnert er aan dat de A.V.R.O. eerst tegen reclame in de televesie is geweest, Tater niet meer tegen (dat was nog vorig jaari en dat zij nu positief voor is. Ze is daarmee de eerste van de grote omroepverenigin gen. ..Reclame is noodzakelijk voor hel Nederlandse bedrijfsleven', aldus de A.V.R.O.-voorzitter. De heer Slotema ker herhaalt onder welke voorwaarden hij de reclame wil hebben: niet meer dan tien procent van de zendtijd, niet op dringerig, op redelijke en bovendien op vaste tijdstippen, zodat men wanneer men niet van reclame houdt, weet wan neer men de knop kan omdraaien De heer Slotemaker vindt hij schreef het reeds eerder dat de opbrengst van de reclameboodschappen in een al gemene pot moeten worden gestort om dan besteed te worden aan de program ma's. Blijft er wat over. dan kan dit voor algemene culturele doeleinden be stemd worden. De heer Slotemaker zegt ook nog een; „dat natuurlijk ook met de belangen van de Nederlandse pers rekening moet worden gehouden", maar hij omschrijft niet hoe. Er zal te zijner tijd een schouwing aan worden gewijd. Aangeboden aan Gedeputeerde Staten „LANDBOUW EN RECREA TIE. Over dit onderwerp heeft de Zeeuwse Landbouw Maat schappij een nota uitgebracht. Op verzoek van het bestuur heeft een commissie zich gerui me tijd beziggehouden met de consequenties van het toerisme voor de Zeeuwse landbouw en het platteland. De problemen, die zich in dat beraad opstape len heeft de commissie in de no ta voorzien van voorstellen en kanttekeningen. Bovendien heeft de studie een belangrijk voorlichtend aspect: met name voor die categorie van de plat telandsbevolking, die overweegt in het toerisme een bestaan op te bouwen dan wel de huidige bestaansbasis te verbreden. De nota is inmiddels aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland aangeboden. De belangrijkste conclusies uit deze nota zjjn: l. De in de provincie Zeeland aan wezige recreatieruimten dienen beter voor het toerisme benut te worden dan nu het geval is. In dien het openstellen van bepaalde gebieden mocht afstuiten op kos ten van eventuele beschadigingen en vernielingen is het misschien mogeljjk een fonds in te stellen, waaruit voor vergoedingen geput kan worden. 2. De mogelijkheden voor de plat telandsbevolking om by te dragen aan de toeristische ontwikkeling zouden nog verder kunnen worden uitgebreid door toestemming te verlenen voor de bouw van een zomerwoning bij iedere bestaande woning in het agrarisch gebied, dat direct aansluit op het recrea tiegebied. 3. De commissie meent dat de opzet van een recreatiebedrijf goed moet zijn, wil het renderen. Er is aan de nota een uitvoerige toelichting gevoegd, waaruit blykt dat de stichting van een recreatiebedrijf de nodige voorzichtigheid vraagt en een goede oriëntatie van de betrokkenen vereist. Met haar bijdrage aan de discussie over de gevolgen van de toenemende recreatie voor Zeeland wil de Z.L.M.- commissie de belangen, die er voor de land- en tuinbouw in dit verband op het spel staan in enkele duidelijke uitspraken weergeven. Om er maar enkele te noemen: de gevolgen voor de landbouw en de tuinbouw zijn zowel posi tief - uitbreiding van de tuinbouw, de zuivel en verbetering van de leefbaarheid als -ne gatief - het ge vaar voor onttrekking van land bouwgrond van goede kwaliteit aan de oorspronkelijke bestem ming. 3 het voorzien in de behoefte van het toerisme is in de eerste plaats een kwestie van particulier initi atief. De taak van de overheid is aanvullend: een goede infra structuur, a onteigening ten behoeve van spe cifiek toeristische voorzieningen - bijvoorbeeld accommodatie - acht de commissie onjuist. Men heeft ook bezwaren tegen de verande- Zie slot pag. 2 kol. 6) Dc vestiging van de wolkammers in het Sloe gaat niet door, zoal# blijkt uit een door de bewuste onderneming verstrekt communiqué, cider» in ons blad opgenomen. Verviers in België is als vestigingsplaat» verkozen boven Zeeland, bij welke keuze overigens liet zoal» wel is gesuggereerd de fgelopcn weken het ontbreken van kernfaciliteiten in het Zuid-Slee een beslissende rol heeft gespeeld. Er zijn andere factoren ln het geding, hetgeen trouwens al duidelijk was geworden na de opmerking van staatssecretaris Bakker, dinsdag bij zijn bezoek aan Zeeland: „Als deze vestiging niet doorgaat, ligt dal niet aan het pro vinciaal bestuur en evenmin aan ons". Het heeft nu geen zin meer nog lang durig over de wolkammers te filoso feren: ze komen niet en daarmee is de zaak afgedaan. Jammer. Zeker, het is jammer dat deze ves tiging elders terecht zal komen, maar laten we er geen wolkammers drama van maken. Laten we er even min een Sloedrama van maken. Om de moed niet te verliezen behoeven we slechts te herinneren aan de ver gelijking van de staatssecretaris, de ze week: „Zeeland heeft twee indus triële trekpaarden. Terneuzen en het Sloe". En voorts moet worden gewe zen op de toezegging van dezelfde zij de, dat de regering de verdere ont wikkeling van het Sloeproject zal be vorderen. En ten slotte is er de mede deling van gedepu teerde mr. dr. Mes, eveneens deze week, dat het voorontwerp van wet voor de beheersvorm van het Sloe gereed is om aan de minister van verkeer en waterstaat te worden aan geboden. Er komt dus blijkbaar schot in, het „instrumentarium" wordt ge reedgemaakt voor een systematischer werving van bedrijven. De afzegging van de wolkammers had op een slech ter moment kunnen komen: dank zij de toezeggingen van de staatssecre taris kan men tegen een stootje. Het Sloe zal dit wolkammersstootje nu zeker opvangen! Eén opmerking over de beheersvorm lijkt ons echter wel reëel: het voor ontwerp van wet wordt nu naar de minister van verkeer en waterstaat gezonden, dat wil dus zeggen, dat thans Den Haag gaat studeren. Een verzoek aan Den Haag: maak s v p. voortgang met die studie, zodat het ontwerp binnen een redelijke tijd bij de kamer kan worden ingediend. Som mige departementen zijn nogal traag met hun wetgevende arbeid en het ministerie van verkeer en waterstaat is een van de traagste. Ze laten daar een zaak nog wel eens graag sudde ren: daarvan zijn de afgelopen jaren voorbeelden te over, hetgeen meer dan eens geleid heeft tot kritiek ln de Kamer. Vandaar ons verzoek: maak s.v.p. voortgang. Dat is in dit geval hard nodig. Een opmerkelijk commentaartje was gisteravond te lezen in het Am sterdamse dagblad Het Parool (vrij, onverveerd). Het blad vindt dat „ma teloze overdrijving en neiging tot hys terie" typische Nederlandse eigen schappen van de laatste tijd worden. Dat zou nu weer blijken uit diverse reacties rond de zaak Irene. Het blad constateert: „Televisiecommentato ren met smoeltjes die stijf staan van de plechtigheid, spreken in dagslui- tingstoon over de belangen van het koninkrijk die op het spel staan". En het schrijft ten slotte: „Laten we toch dicht bij huis blijven. Prinses Irene gaat eigen wegen; wegen die ons niet erg sympathiek zijn; zij doet dat op een wijze, die wat tegenvalt Dat komt in de beste koninklijke families voor. En daarmee is het belangrijkste on geveer gezegd Alleen: bij ons ln Hol land maken we er opgewonden hijgend een „zaak" van en we gooien elkaar orn de oren met grote woorden en bla-bla- bla Jammer, we waren zo'n nuchter volk en hadden in dat opzicht zo'n aar dige reputatie opgebouwd". Kijk-es-aan, dat Parool toch. Nu zou men kunnen zeggen, dat het Parool zelf over allerlei provincialistische dingsigheidjes uit Amsterdam, waar voor geen sterveling buiten deze plaats ook maar enige belangstelling heeft, voortdurend allerlei bla-bla- bla-stukken schrijft, maar dat is geen argument. Wel is een argument dachten we dat zo lang Irene niet is getrouwd inderdaad allerlei belan gen van het koninkrijk op het spel staan. Als een regering het nodig vindt daarover een omstandige brief aan de Staten-Generaal te zenden in nogal duidelijke bewoordingen, ais voorts de regering in dat stuk zich na drukkelijk distantieert van het optre den van de verliefde prinses en als ditzelfde optreden het nodig maakt, dal het koninklijk paar en de kroon prinses niet samen uit Mexico terug vliegen, om eens enkele dingen te noe men. tja dan kan men wel zeggen dat we in Nederland aan mateloze over drijving en hysterie lijden, maar daar mee wordt de inderdaad aanwezige ernst van de situatie niet vermin derd. Er zijn hier zaken aan de orde die de kern van onze staatsvorm ra ken. Grote woorden en bla-bla-bla- :s Het Parool soms geïrriteerd omdat het Nederlandse volk nog belangstel ling heeft voor zaken van de monar chie? POOLSE PARTIJ ACHTER DE SOWJET-DNIE In de Poolse pers is een verklaring ge- puhliceerd waarin de Poolse communis tische partij het onlangs verschenen rapport van de Russische party theoreti cus Soeslow goedkeurt. Zij zegt meer dan eens kritiek op de politiek van de Chinese leiders te hebben geleverd en zich eveneens solidair te hebben ver klaard met de Russische communisti sche party in het ideologische geschil met China en met de Russische buiten landse politiek. Deze solidariteit verkondigen wij op dit ogenblik met nog meer kracht, aldus de verklaring, die besluit met te wijzen op de noodzaak van een herbouw van de eenheid van de internationale commu nistische beweging op basis van Leninis tische principes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1