Twee weken zitten voor rijden „onder invloed" B [iv/s ZEEUWSCH-VLAANDEREN 1. F. Rouw, REÜNIE VAN OUD-LEERLINGEN VAN VOORMALIG J0SEPHPENSI0NAAT VIJFTIG JAAR GROENE KRUIS IN BIERVLIET EN HOOFDPLAAT mODES tentoonstelling van put tot pomp MONDELINGE EINDEXAMENS GYMNASIUM vrijdag 10 april 1064 Wisse/ Zeeuws-Vmanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG Automobilist - drie keer gewaarschuwd - was hardleers J. F. L. R. uit Terneuzen, die don derdagmiddag in Middelburg voor het hekje moest verschijnen om dat hij op elf januari in Sas van Gent onder invloed van sterke drank achter het autostuur zou hebben gezeten, kwam met een heel ander verhaal aandragen, dan hij destijds tegenover de politie had verklaard. „Hoe komt dat", in formeerde politierechter mr. B. S. Sieperda op de zitting van giste ren. ,,Ik nam het geval niet au serieux edelachtbare", zei L. R. ..Wij wel hoor", merkte de officier van justitie mr. J. L. Andreae scherp op. Dat bleek overigens wel duidelijk uit het requisitoir, aan het eind waar van de officier kwam tot een eis van een maand celstraf onvoorwaardelijk, een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en daarnaast een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar met toe zicht van het Zeeuws consultatiebu reau voor alcoholisme. Dat L. R. op de weg van Sluiskil naar Sas van Gent zou hebben geslingerd met zijn wagen was naar zijn zeggen te wijten aan het feit dat hij zich plotseling niet lekker voelde. ,,ïk had maar twee borrels op. Opeens voelde ik me onderweg beroerd worden. Ook kreeg ik daar nog een hoestbui bij. In een café in Sas van Gent heb ik di rect mijn chauffeur opgebeld om me D. onder invloed van sterke drank verkeerde. De uitslag van de bloed proef 1,60 promille sprak vol gens de officier van justitie al boekdelen. Bouw r.-k. toeristenkerk te Cadzand begonnen Een dezer dagen is begonnen met graaf werkzaam heden voor de funde ring van de nieuw te bouwen open strandkerk voor het toerisme te Cad- zand-Bad nabij de Noorddijk, terwijl de toegangsweg bestaande uit een rij baan met klinkerbestrating en trottoir vanaf de Badhuisweg reeas is gereed gekomen. de onderscheidingstekenen van de dienstplichtige militair af te ruk ken. Ook gebruikte S. knie en vuist om De R. op gevoelige plaatsen te treffen. Deze regelrechte mishan deling kostte S. 50. De officier had eenzelfde geldboete geëist. „Elke mogelijkheid van behoorlijk rij den was hierdoor uitgesloten", zo merkte deze op. De eis luidde vier) j weken celstraf, waarvan drie weken Irl RCLTICLCLI voorwaardelijk en voorts een ontzeg- ging van de rijbevoegdheid voor de'.T. K. van D. uit Axel was er op 6 tijd van twaalf maanden, waarvan december goed en niet goed van af vier voorwaardelijk met een proeftijd: gekomen, toen hij tengevolge van van drie jaar. Mr. Sieperda vonniste een inhaalmanoeuvre van de Belgi- conform. 'sche automobiliste mevrouw Van de Mevrouw J. de K.-T. uit Zuiddorpe. S.-van de P. even buiten de kom had er spijt van als haren op haar van Sluiskil met wagen en al in het hoofd, dat zij op 24 februari in Sou- kanaal kieperde. „Het is een wonder burg uit een zelfbedieningswinkel tot'dat u hier nog staat", sprak de offi- drie keer toe artikelen had meegeno-| cier. men, zonder aan de kassa at te re M Van D. er toch nog wat aan over kenen. Mr. Andreae noemde zellbe- had gehouden bleek uit zijn verkla- i5 1 °P zekere hoog-|ri„g; „ik heb negen weken in het zie- >keIen 20 Ult",kenhuis gelegen. Nu ben ik nog 100 nodigend liggen uitgestald. procent ongeschikt voor de arbeid. Het zal nog wel een jaar duren voor het onoordeelkundig en hoogst „Het aantal diefstallen in deze win- zichtig rijden op het gladde wegdek kels is vrij aanzienlijk. Er gaat bijna,werd de Belgische automobiliste bij geen week voorbij of er komen hierI verstek veroordeeld tot het betalen mensen, die zich voor een dergelijk! van 400. De eis van de officier luid- delict moeten verantwoorden. Vaak,de hetzelfde, zijn het mensen, die verder gunstig bekend staan. Als er geen zelfbedie ningswinkels waren zouden zij wel licht nooit in aanraking met de jus titie zijn gekomen". In dit geval vond mr. Andreae een geldboete van 60 „als heel ernstige waarschuwing" op zijn plaats. De politierechter vonniste conform. Het was nogal een verwarrend ver haal, dat G. T. uit Axel kwam ophan gen. Hem werd ten laste gelegd, dat hij samen in vereniging met zijn zoons betontegels had weggenomen. „Ik weet er niks van, er is niks van waar". Dergelijke antwoorden kreeg „Grote schoft" en woorden van gelijke strekking had de jeugdige J. van den B. uit Hulst een wacht meester toegevoegd, toen deze hem onlangs aanhield. Van den B. reed op een bromfiets en het rijden daarop was hem bij een vorig von nis voor de tijd van drie jaar ont zegd. Tegenover de politierechter verklaarde Van den B. donderdag echter, dat hij niet op de brommer had gereden. „En ik heb ook hele maal niks gezegd tegen die wacht meester", voegde Van den B. daar nog aan toe. op te komen halen, want ik voelde mr. Sieperda telkens op zijn vragen me niet meer geschikt om naar huis u1-11 te rijden", aldus verdachte. Toch was het voor mr. Sieperda uit diverse verklaringen volkomen duidelijk ge worden, dat L. R. gewoon teveel op had. „u bent op het consultatiebureau herhaaldelijk gewaarschuwd", wist mr. Sieperda nog te melden. Mr. Regelmatig De officier van justitie betoogde, dat L. R. vele jaren een regelmati ge verschijning is in Middelburg. Voor diverse delicten hebben we hem hier al gehad. Al vier keer be trof het hier artikel 26. Hij heeft dus al drie keer een ernstige waarschuwing gehad. Dit heeft blijkbaar niet het minste effect ge had. Verdachte schudde elke ver antwoordelijkheid van zich af. Hij is zich van geen enkele schuld be wust. We hebben te maken met iemand die bijzonder hardleers is. Daarvoor zijn strenge maatregelen nodig om zodoende het verkeer vei lig te stellen", aldus de officier, die er voorts nog op wees, dat L. R. nog lang niet door een wegens een andere zaak lopende proeftijd heen was. Dat de man zich beroerd voelde wor den, vond naar de raadsman mr. W. K. H. Dieleman meende zijn oorzaak in het feit, dat zijn cliënt om een griepje de kop in te kunnen druk ken twee morfinetabletten en een poeder tegen de koorts had ingeno men. Voorts voerde hij aan, dat L. R. in de 36 jaar dat hij in het bezit is van een rijbewijs nog nimmer een ongeval had veroorzaakt. Het leek de raadsman in het belang van ver dachte en zijn gezin de controle van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme te continueren. „Dit bu reau heeft hem van geheel afglij den behoed", aldus mr. Dieleman. die de politierechter vroeg in dit ge val nog een voorwaardelijke gevan genisstraf op te leggen. Mr. Sieperda legde L. R. ten slotte een gevangenis straf op van acht weken, waarvan zes voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en toezicht. Andreae schetste verdachte als te horen. Daarop werd besloten om fen jongeman die processen aan de de zaak voor nader onderzoek aani P e band verzamelde. „Hij is te houden. 'regelmatig hier geweest. Steeds voor T. J. S. uit Vogelwaarde had op 12 feiten dia wijzen op verzet". Om te januari in Stoppeldijk ruzie gekregen voorkomen dat de jongeman van met J. H. M. de R. kwaad tot erger zou geraken, vroeg de ofifcier de zaak voor onbepaalde Deze soldaat der eerste klasse tijd aan te houden om het gereed werd door S. na cafébezoek lastig maken van een reclasseringsrapport gevallen. Er ontstond een ruzie, mogelijk te maken. De politierechter waarbij S. pogingen ondernam om ging daarmee akkoord. Licht gewonde bij aanrijding in zijn geheel maar ook over die in elke gemeente afzonderlijk. Besloten werd de volgende vergadering op juli in Groede te houden. Men zal trachten daar een forum samen te Op het kruispunt Zeven Triniteits- stellen waarin zitting zullen hebben straat-Lindenlaan te Terneuzen ver--de Zeeuwse kamerleden en de frac- zuimde de bromfietser M. van H. uittievoorzitters uit de provinciale sta- Spui donderdagmorgen voorrang te verlenen aan een van rechts komen de personenauto bestuurd door P. van V. uit Terneuzen. Er volgde een aanrijding, waarbij de bromfietser ten val kwam en een hoofdwond op liep. Dokter K. J. Hoving verleende hem medische hulp. Beide voertuigen liepen enige schade op. Colaflesjes J. M. uit Tholen en dochter Leentje hadden een knaap na een scheldpar tij met colaflesjes „bewerkt". Dat ge beurde op 27 januari op de hoek Een- drachtsweg-Vossemeerse Poort In Tholen. Overigens was er de zaterdagavond tevoren al onenigheid geweest met A. S„ die het slachtoffer werd van de vechtpartij. „Zaterdagsavonds zijn de jongelui op Tholen over het alge meen nogal lastig. Regelmatig horen we van misdragingen. De politie heeft soms handen vol om de jongelui in toom te houden", zo zei mr. Andreae in zijn requisitoir. Het slaan met flesjes noemde de offi cier bijzonder gevaarlijk. „Dat had kwalijke gevolgen kunnen hebben". Gezien de achtergronden wilde mr. Andreae bij wijze van uitzondering volstaan met een geldboete van 6C voor J. M. en 40 voor L. M. De po litierechter legde zowel vader als dochter ten slotte een geldboete van 40 op. Buiten zijn schuld veroorzaakte de automobilist M. W. den D. uit Ter neuzen op 17 februari op de Axel- sestraat in Terneuzen een aam-ij- ding met een wielrijder. Bij het be handelen van dit ongeval door de politie kwam aan het licht, dat Den R.-k.-raadsleden bijeen te Sluis In hotel „Balmoral" te Sluis werd donderdagavond een vergadering ge houden van r.-k. raadsleden in West Zeeuwsch-Vlaanderen onder leiding van de heer E. Lansu uit Aarden- burg. De heer J. de Regt, directeur van de provinciale V.V.V., sprak over recreatie en toerisme. Zijn uitgebreid betoog werd gevolgd door een gedach- tenwisseling over de toeristische pro blemen in West Zeeuwsch-Vlaanderen Belgische automobilist reed benzinepompen om Donderdagmiddag om half een heeft de Belgische automobilist F. B. B., gepen sioneerd rijksveldwachter uit Evergem, bij het inrijden van het benzinestation van garage ,,'t Westen" in de Brede- st-~ .t te Oostburg, een tweetal benzine pompen geramd. Door tot nu toe onbe kende oorzaak reed de bestuurder tegen de beide, op een kleine verhoging staan de benzinepompen op. Na deze te heb ben omvergereden kwam hij tegen een lichtmast tot stilstand. De 58-jarige bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto liep aan de voorzijde vrij zware schade op. Scheepvaart in fanaal Terneuzen-Cent In de maand maart zijn in Terneuzen; geschut 699 zeeschepen met een totaal; tonnage van 768.339 brt. Gelost of ge laden werden te Terneuzen 66 zee schepen met 63.522 brt,, Terneuzen rede 13 schepen met 117.340 brt.. Sluiskil 15 schepen met 22.287 brt. en te Sas van Gent 19 schepen met sa men 16.533 brt. In dezelfde periode werden 4484 bin nenschepen geschut. Deze bereikten gezamenlijk een tonnage van 1.990.618 ton. Gelost of geladen werden te Ter neuzen 392 binnenschepen met 182.527 ton, Terneuzen rede 86 schepen met 92.510 ton, Sluiskil 292 schepen met 160.891 ton, Axel Sassing 29 schepen met 8024 ton en te Sas van Gent 225 schepen met 73.135 ton. Ledenvergadering ,,De Volharding" De duivenmaatschappij „De Volhar ding" te Westdorpe hield haar leden vergadering in het lokaal bij de heer A. Jonkheijm. Tijdens zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer G. Gijsel, het onlangs overleden lid de heer J. Kalle. De vereniging zal tot zijn intentie een H. Mis laten opdragen, evenals voor de overleden voorzitter, de heer C. Markusse. Een felicitatie werd gericht aan het adres van het lid A. Martens die en kele dagen geleden gehuwd is. De voorzitter bood hem een bloemstuk aan. De jaarlijkse kermisvlucht zal dit jaar worden georganiseerd ten bate van de E.H.B.O.-vereniging. De ge bruikelijke derbyvlucht wordt gehou-' den op 19 juli a.s. Er werd door de vergadering een re geling getroffen ten aanzien van de clubkampioenschappen en de punten telling. Bij de rondvraag werd aan de duiven- liefhebbers verzocht om tijdens wed strijd vluchten de duiven op te houden, welke niet aan de wedstrijd deelne men. Gezellige middag in bejaardensociëteit De bejaarden van Cadzand kwamen dezer dagen weer voor hun geregelde samenkomsten bijeen in het vereni gingsgebouw ,,'t Zwin", waarvoor de ze middag een gevarieerd programma was opgesteld. Een jeugdig accordeonduo, Ineke Min- derhoud en Aart Vasseur, speelden en kele aardige liedjes, de voorzitster mevrouw J. Luuring-Hoefhamer, las een leuk verhaal voor en de secreta resse, mevrouw J. Adriaansen-de Neef met Aart Vasseur zorgden v de vrolijke noot met het voordragen, van het stukje „Het bedelend paar tje". Als met al weer een genoeglijke mid dag tot vermaak der bejaarden. Prinsestraat in Cadzand wordt verbeterd Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het verbeteren van de Prinse straat te Cadzand. Deze verbetering betreft o.a. het herstraten van de rij weg, het leggen van trottoirs, waarbij de meeste aan deze straat op ongelij ke hoogte gelegen stoepen komen te vervallen, zodat de voetgangers niet meer als voorheen op de rijweg m ten komen. Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltastraat 2, Terneuzen tel 01150-327« Biljartkampioenschap driebanden te Axel Deze week is in café De la Paix te Axel een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het biljartkampioen schap van Axel in de categorie drie banden. In totaal nemen 28 biljar ters aan dit toernooi deel. De resulta ten van de eerste wedstrijden zijn: C. van GinkC. Roose, 68 beurten, 915, ,1. ReygersbergA. Dieleman, 50 beurten, 1115, C. HoogstrateC. Wieland, 50 beurten, 3015, R. Jo- ziassenJ. van Fraaijenhove, 51 beur ten, 159, G. de RuijterG. de Vlie ger, 25 beurten, 153, J. Rombout J. Roose, 32 beurten, 157, J. van FraaijenhoveA. Dieleman, 33 beur ten, 157, G. de RijckeT. Platjouw, 27 beurten, 315, C. van GinkD Dieleman, 44 beurten, 515, P. Jan senJ. van Fraaijenhove, 30 beur ten, 15—12. Meer dan 2000 uitnodigingen in Sluis Op één mei dc oud-leerllngi van het tergebleven waren om het gebouw terreinen onder toezicht t«- houden, r.yn, na het uitbreken der vüandeiy kil eden, achtergebleven. De leerlingen vonden een onderkomen in Sint Orner, tuur internaat van deze ge- tehaj) „Vereniging ging met de tijd mee' Provinciaal bestuur bood cheque aan De reünie 1 voormalig St.-Josephpcnidontuit, die j(iariyk„,. reünie dan ook In de» men op I mei in Sluit» /.al houden, zal gemeente plaats, veel oudere Inwoner» herinneren aan de. vooroorlogse jaren, toen het grote ge-:Om dat het nu 25 Jaar geleden Is. dat bouw aan de ryksweg te Slul» bevolkt'het gebouw werd verlaten, heeft men was door meer dan 800 Franse jonge-1het verlangen te kennen gegeven op l mannen, die daar opgeleid werden door mei naar Sluis te komen. Vóór de oor- de Broeders van de Chrlsteiyke Scholen log kwam men ook als reünisten in In Frankrijk. Bjj het uitbreken van del Sluis bijeen Frere Ajidré, econoom, oorlog In 1930 waren de jongens juist haalde dan de bezoekers af aan de oude met vakantie. Enige broeders, die ach- stoomtram en verwelkomde hen met 'hoorngeschal. Deze in Sluis zo bekende .figuur overleed vorig Jaar. Men ver wacht een zeer grote opkofnst De neer P. van den Nes te. die ruim 30 jaar frérc André assisteerde, vertelde, dat men Sn hotel „Dc Korenbeurs" 325 plaatsen jheeft gereserveerd voor de gemeen- De afdeling Biervliet-Hoofdplaat van het Groene Kruis heeft woensdagavond een algemene ledenvergadering gehou den in café Willem Beukelszoon te Bier vliet. De vergadering stond In het teken van het 50-jarig bestaan van de vereni ging. De voorzitter, de heer M. Maas, heette in het byzonder welkom de heer H. Everwyn, voorzitter van de provin- Botsing door het niet verlenen van voorrang bijeenkwam. Een Jaar later, in .1907, ^startte men definitief. Men was met Idczc onderwijsinrichting naar Nederland ui.geweken, omdat er toen In Frankrijk jtalrljke belemmerende bepalingen be stonden ten aanzien van de subsidiëring ciale Zeeuwse vereniging Het Groene/van het bijzonder onderwijs. Het St - Kruis, burgemeester A. Pi Kostense vanJoscphpensfonaat groeide uit tot een on- Biervliet, wethouder J. W. Wrplanke derwljalnrichting van formaat, met ei- en mejuffrouw E. van der F.ndo, dis- gen moestuinen, bakkerij, smedery en t riots verpleegster van de afdeling kin- een eigen muzlekkorpü. dat bij bepaalde derhVKiëne. Igelegenheden in Sluis optrad. Dokter Staal uit Sluis (hij 1b ook uitgenodigd) Namens het provinciale Groene Kruis had er Iedere morgen zijn spreekuur <-n bood de heer Everwyn zijn gelukwensen kon zijn patiënten'in een eigen zleken- aan ter gelegenheid van het 50-jang oe- huisje bezoeken. In 1939 wérd het ge staan van de afdeling Biervllet-Hoofd- bouw betrokken door uitgeweken Duit plaat. Verder bracht de heer Everwijn sers, die om politieke redenen niet meer hulde aan de bestuurders, artsen en in nazi-Duitsfand gewenst waren. Na dc wijkverpleegsters die in de afdeling invasie in 1940 werd het betrokken door werkzaam zijn of werkzaam zijn ge- Franse soldaten en nadat deze waren weest. Namens de provinciale vereni- uitgeweken, namen de Duitsers er bezit ging bood de heer Everwijn een cheque van. Toen deze op hun beurt vertrokken aan. waren in 1944, werd het als internaat Burgemeester Kostenee bood namens voor politieke delinquenten ingericht. Al het gemeentebestuur gelukwensen aan. ideze verschillende bewoningen kwamen Hij verklaarde dat het gemeentebestuur ;de 8taat van het complex niet ten goede, trots is op de plaatselijke Groene-Kruis- Het was volkomen uitgewoond, het op- vereniging, daar deze in de 50 jaar van knappen zou verscheidene miljoenen ei- haar bestaan z.l. met de tijd is ineege- }er"^ omstandig.^ den voor de gaan. Een voorbeeld daarvan noemde ibroederschap :n Frankrijk aanmerkelijk Ie burgemeester het fraaie v.-jjkgebouw ^e.wor! \rl. waren Men bleef in Donderdagmiddag vond rond vier uur op het kruispunt Prins Hendrikstraat- Julianastraat te Axel een aanrijding t'"kMC V"J"5CU£U>V'Sint ó'm^r en plaats tussen twee personenauto's. De f3-11 de Havenstraat. Burgemeester Kos- jaarjj»kge reünie heer W. W. te Axel reed door de Prins beloert z.jn toespraak met de jaanlj wens, dat ook in de toekomst de kracht zal worden opgebracht het werk voort te zetten. Namens het gemeentebestuur i hield daar ook de Hendrikstraat en verleende geen rang aan een van rechts komende per sonenauto, bestuurd door de heer W. L. I. M. N. te Soest. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide auto's liepen materiële schade SINT-JANSTEEN Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie in St.-Jansteen zijn de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: zak lijnzaad, paar regen pijpen, portemonnee met inhoud, brui ne portemonnee zonder inhoud, kerk boek (Frans). Als verloren werd aan gegeven: damesportefeuille met in houd. HULST Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Hulst werden de volgende gevonden voorwerpen gede poneerd: paar bruine lederen heren handschoenen, paar suède handschoe nen, kompas met 2 sleutels, wit kin derhandschoentje, beige kinderwant, zwarte katoenen dameshandschoen, bruine lederen herenhandschoen, brui ne lederen tabakszak met pijp, blau we wollen want, bruine lederen heren portemonnee met inhoud, bruine kunstlederen dameshandschoen. Als verloren werden aangegeven: blauw-grijze paraplu, bruine glacé handschoen, blauwe gymnastiek schoen, zwarte dameshandschoen, bruine katoenen dameshandschoen, kunstlederen tas, blauwe portemonnee met inhoud, geel-bruine portemonnee met inhoud, witte damesportemonnee met inhoud, bruine damesportemon nee met inhoud, loonzakje met 109,40> De heer Maas richtte hierna woorden Tijdens de ochtenduren worden de gasten op het gemeentehuis ontvan gen. Daarna wordt er in de r.-k. kerk te Sluis een heilige mis opgedragen ter nagedachtenis aan de overleden oud-leerlingen. van dank tot de sprekers. Vervolgens i In juni 1954 Is het gebouwencomplex haalde hij enkele herinneringen en fei-.voor de sloop verkocht aan dc fa. Lek ten uit de voorbije periode van 50 jaar jkerkerker. Énige gedeelten heeft men naar voren. Het belangrijkste feit was wel het tot stand komen in 1958 van het wijkgebouw te Biervliet. In dit ver band sprak hij nog een woord van dank aan het adres van het gemeentebestuur van Biervliet voor de loyale medewer king die toentertijd van die zijde werd ondervonden. Hierna hield de heer Everwijn een in leiding over het werk van het Groene Kruis in het algemeen. Op heldere wijze schetste de spreker daarbij de diverse nog economisch dienstbaar kunnen ma ken als aardappelkoelhuis en op het voormalig terrein is inmiddels een hout verwerkend kleinbedrijf gekomen. Men .heeft meer dan 2000 uitnodigingen door geheel België en Frankrijk verzonden. De directeur van de stichting in Sint Omer. frère Evariste-Abel is zelf oud- leerling f1934). Voorzitter van de orga nisatie van oud-leerlingen is mr. L. Cóu- rouble. De dag der reünie valt samen met een nationale feestdag ln België, dc 'te AGENDA vandaag. Middelburg Electro Dwars door de vuur linies, 19 30 uur, 14 Jaar. City; Uitvoe ring Nieuw Middelburg, 20 uur. Molen water; Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. Provinciale bibliotheek: Shakespeare- tentoonstclling 10-12.30 en 13.30 tot 18.00 VUsslhgen Luxor: De laatste aanval, 20 uur, 14 Jaar. Alhambra: The bridge on the river Kwai, 20 uur, U Jaar. Schelde- kwartier: Optreden jeugdcircus voor Al gemene Bond van Bejaarden. 20 uur. Goes Grand: „The Bridge on the river Kwai". 20 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: Lezing provinciale vrouwenraad Zeeland, 14.30 uur. Prins van Oranje: Concert Kunstmnandorkest voor Z V.U., 20 uur. Hotel Centraal: „Woningbouwbeleid" voor A R. Kiesvereniging, 20 uur. 's-Hocrcnhoek Jeugdhoeve: Bedrijfsapos- tolaal, 19.30 uur. Terneuzen Luxor: Elvis in Acnpulco, 20 Zierlkzee Concertzaal: Filmligf met „Our man in Havana", 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: De lefschopper, fiorani model Allasio madeira kant, geheel gevoerd, ln drie kleuren, prijs: 79.- Van elk model slechts enkele stuks Modehuis v. d. Meer Terneuzen zns U WILT UW OMZET VERHOGEN DAN ADVERTEREN IN DE P.Z.C. AFWEZIG dr. Lievens, IJzendijke, van zaterdag 11 april tot en met zondag 19 april. Waarneming dr. Loekefeer, tel. 01176 - 366, IJzendijke. De moderne aardolie-industrie begint met de boring, die Drake in 1859 sloeg bij Titusville (Pennsylvanië)' in de Verenigde Staten. Het doel was over een grondstof te beschikken waaruit op eenvoudige wijze lampolie gedistilleerd kon worden, dit bleek zeer goed mogelijk te zijn en het eerste wat de aardolie- industrie de mensheid schonk was een goed en goedkoop verlichtingsmiddel. Vergelijken wij de simpele techniek van toen met de huidige methoden van op sporing. winning, transport en verwerking en in het bijzonder de chemische industrie op basis van aardolie met daarbij het onontbeerlijke wetenschappelijke speurwerk, dan is die ontwikkeling van één produkt naar duizenden soorten produkten waarlijk spectaculair. De in 1890 opgerichte N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, gevestigd te 's-Gravenhage, die in het begin van deze. eeuw een totale belangen gemeenschap aanging met de 'Shell' Transport en Trading Company, Limited te Londen, heeft in deze ontwikkeling een zeer belangrijk aandeel gehad. Om het Nederlandse publiek over de aardolie-industrie voor te lichten heeft SHELL NEDERLAND N.V., de in Nederland werkende bestuursmaatschappij behorende tot de Koninklijke/Shell Groep, een mobiele tentoonstelling ingericht die ondér auspiciën van de Vereniging Nederlands Fabrikaat een groot aantal steden in ons land aandoet. Deze tentoonstelling 'Van Put tot Pomp' Is van 8 t/m 26 april 1964 in de DAF-Showroom, Evertsenstraat 30 te Axel. Te bezichtigen: maandags t/m vrijdags: 912, 141? uur; zaterdags: 11.3012, 1417 uur; zondags: 1417 uur; woensdagavonden: 1921 uur. taken van het Groene Kruis, plaatselijk, lda£ waarop het geweldig druk pleegt maar ook op provinciaal en landelijk ni- ;zlJ,n ,'n S,"ls- ®en speciale radiowagen veau. jzal dan ook nodig zijn om de deelnemers Aan het begin van de vergadering werd de rekening van de vereniging over 1963 aan de orde gesteld. Deze werd goed gekeurd met 15.443,07 aan uitgaven en1 14.878,76 aan inkomsten, aldus een nadelig saldo van 565,31. De periodiek aftredende bestuursleden, mevrouw S. Cljsouw-van Driel, mevrouw J. van Hoe- se-Cijsouw, ds. H. Begeer en de heer A. de Meijer, werden bij acclamatie herbenoemd. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer P. van Schalk werd bij acclamatie benoemd de heer J. Pladet te Biervliet. Het schei-De mondelinge eindexamens gymnasium dende bestuurslid, de heer P. van Schaik 1 en afdelingen gymnasium van lycea zijn werd door de voorzitter toegesproken voor de volgende scholen, in Zeeland en en dank gebracht voor zijn werkzaam- Bergen op Zoom als volgt vastgesteld: heden over een periode van ongeveer i 18 jaar. De avond werd besloten metGoes: .Goese, lyceum: 22 en 23 juni. ge- de vertoning van twee kleurenfilms, te cpm"i;t'eerden prof. dr. P. Hendrix te weten ,,De nieuwe baby", toegelicht door Dordrecht, dr. H L. A. van Wijk te zuster Van de Ende en „De open haven Eelden 611 Prof- dr- w- van Tongeren te van Accra" een kleurenfilm over Ghana. 1Chnstelyk voor Zee- Jammer genoeg werd de avond slechts and 261 27, en Jum> gecommlteer- door een gering aantal leden bijgewoond. den Prof dr- p- Hendrix te Dordrecht, dr. H. L. A. van Wijk te Leiden, prof. dr. W. van Tongeren te Velsen. dr. H. LUXOR THEATER TERNEUZEN Vanaf vrijdag 10 t.m. zondag 12 april, aanvang 8 uur. ELVIS PRESLEY samen met Ursla .Amdress - Elsa Cardenas - Paul Lukas p*mY LEDEL THEATER OOSTBURG Zaterdag 11, zondag 12 april aanvang 8 uur GORDON MITCHELL JACQUES BERGERAC CRISTINA GAIONI Kunst te Zeist op 27, 29 en 30 juni. I Hulst: Janseniuslyceum op 8, 9 en ïu ljuni, gecommitteerden: dr. J. L. Sprin ger te Leiden, prof. dr. A. H. van der jWeel te Amsterdam, prof. dr. C. Vis ser te Voorschoten en dr. F. A. Schnei der te Nuenen op 8 en 9 juni. .Middelburg: gemeentelijk gymnasium iop 4, 5, 6 en 8 juni, gecommitteerden prof. dr. F. L. R. Sassen te Den Haag. dr. J. L. P. Brants te Goes. Ir. W. van I der Laan te Bloemendaal, prof. dr. ir. T. Y. Kingma Boltjes te Amsterdam op 4 en 5 juni. Oostburg: Koningin Wilhelminalyceum op 4, 5 en 6 juni. gecommitteerden dr. J. L. Springer te Leiden, prof. dr. A. H. van der Weel te Amsterdam, prof. dr. C. Visser te Voorschoten, prof. dr. ir. T Y. Kingma Boltjes te Amsterdam op 6 juni. Terneuzen: Petrus Hondiuslyceum 24 en 25 juni, gecommitteerden prof. dr. P. Hendrix te Dordrecht, dr. H. L. A. van Wijk te Leiden, prof. dr. W. van Tonge ren te Velsen, prof. dr. ir. T. Y. Kingina Boltjes te Amsterdam op 25 juni. Zierikzee: Prof. Zeemanlyceum op 28 en 29 mei, gecommitteenden prof. dr. F. L. R. Sassen te Den Haag, dr. J. L. P. Brants te Goes en drs. W. van der Meiden te Nuenen, Bergen op Zoom: juvenaat H. Hart op 22, 23 en 24 juni, gecommitteerden dr. C. J. Vooys te Den Haag, dr. H. D. Veenstra te Rotterdam, ir. W. van der Laan te BloemendaaL prof. dr. ir. T. Y. Kingma Boltjes te Amsterdam op 22 en 23 juni; Mollerlyceum op 20, 22, 23 en 24 juni, gecommitteerden Drof. dr. F. L. R- Sassen te Den Haag." dr. J. L. P. Brants te Goes, dr. W. J. Claas te Lei derdorp en dr. H. Kunst te Zeist. Elvis Presley belandt als zeeman zonder geld - doch nooit zonder plezier en zon der meisjes - in de meest luxueuze badplaats ter we reld: Acapulco. Toegang alle leeftijden. Maandag 13 en dinsdag 14 april, aanvang 8 uur Glenn Ford - Rod Steiger - Een est Borgnine in //DE VLOEK VAN DE PRAIRIE" Drie mannen die een stille strijd voeren om de voor rang tot de explosie los barst Toegang 14 jaar. Zondagmiddag 2 uur: „De vloek van de prairie": 14 jaar. Zondagmiddag 4.30 uur: „EIvis in Acapulco": alle leeftijden. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 15 april, aanvang 8 uur DE DRIE STOOGES in //ZIE JE ZE OOK VLIEGEN De drie Stooges raken slaags met spionnen van de planeet Mars! U kunt weer heerlijk ouderwets lachen om de drie Stooges en de nog lelijker Marsmannen. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag 2 uur: „Zie je ze ook vliegen" alle leeftijden. Zondagmiddag 4.30 uur: Marktberichten COÖPERATIEVE VELUWSE EI ER VEILING EDE. Aanvoer 353 385 sluXs Handel Iraag. Prijzen fin 1 per i00 stuks) Eieren van 45—52 gram 9.09—10.10: eieren van 54—53 gram :0.5ï— 11,32. eieren van gram li.13— eieren van 63—66 gram 11.43—1!.78. El ER VEILING S.BE. Aanvoer 691.956 stuks, handel zeer Jcaim. Prijzen fin per 109 stuks 1. Eieren van 37— 44 gram 6.35—8,04; eieren van 4660 gram 8.81—11,50: eieren van 6072 gram 11.34—12.70: eendefrleren 63—68 gram 9,06—9.75: eendwie ren 68—71 gram 9.SO—10.27. EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer ca 2 050 000 stuks, handel redelijk. Prijzen fin per 100 stuks) Eieren var. 58— 65 gram 11.0312: a!g. prijs 11.60; kg-prjjs 1.37 op basis 62 gram: kievitseieren aanvoer 1200. prijs 0.25—0.40. VEILING MIDDELBURG. 9 april. Sla 14/16 kg per I» 13.90—2OS0. Sla :6/22 kg per 300 25.10—27.80. Aanvoer 18 000 stuks. VISMIJN COLWNSPLAAT. Exportgarnalen 437 kg. 1.70—/ 2,CO Schar 31 kg. Bot 35 kg. Schol 423 kg. Kabeljauw XI kg. Tong 2 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19