Inhalen op onoverzichtelijke helling is levensgevaarlijk Sport en wedstrijden Zeeuwse werkloosheid: seizoendaling van 224 Animo en Togo tegen kampioenskandidaten SIMBOLQ Supp-hose- nonrun Stand A-groepen juniorenvoetbal MODERNE JEUGD RAAD ZEELAND TOT NIEUWE BLOEI GEKOMEN 1 ïjdehjk drievoudig aanhnn in <3)l wa" toeneming In Kruiningen Korfballers voor strijd tegen België Britse voetballers niet naar Tokio Tjoba kan op tweede plaats komen VRIJDAG 10 APRIL 1964 COURANT 11 Kantongerecht Middelburg Mr. Moolenburgh tot chauffeur: „hoe is het mogelijk dat LJ het durft" „XI spot met alles wat er op de weg is. IJ rit hoog en droog in die vrachtauto, maar als er een personenauto op rijdt hebben we weer een paar doden op "de weg". Deze woorden, waaruit afkeuring duidelijk bleek, richtte de officier van justitie nir. K. P. Doedens woensdag morgen aan het adres van J. van S. uit Borssele, die op 5 november van het. vorig jaar nabij Krabbendijke op de rijksweg 58 niet alleen voor of nabij een kruising of splitsing een tractor had ingehaald, maar ook met rijn vracht wagen met aanhanger op een onover zichtelijke helling een inhaalmanoeuvre had uitgevoerd. „Hoe is het mogelijk dat XI het durft" bracht de kantonrech ter mr. J. Moolenburgh uit. Van S. had daar wel een antwoord op. „Kr reed een andere vrachtauto- bestuurder voor me die de helling kon overzien. Hij wenkte me, dat ik door kon komen", vertelde hij gis teren op het kantongerecht. Maar dat verhaal wilde er bij de heren achter de groene tafel toch niet zo snel Mr. Moolenburgh kwam er recht voor uit: „ik vrees dat het duimenzuigerij is, dat er geen lor van waar is". Ook mr. Doedens vond het verhaal ook al weinig aannemelijk omdat er in zijn verklaring tegenóver de verbalisant met geen woord over gerept Verdachte heeft in het verleden wel ke capriolen uitgehaald i melden. Dit moet hem het verstand worden een geldboete van 60 subs. 12 dagen eiste mr. Doedens een voorwaardelijke ontzegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Voor het inhalen voor of op een kruising of splitsing eiste hij een geld boete van 15 subs. 3 dagen. De kan toni-echter vonniste conform het requi sitoir. Advertentie Uitsluitend 'tabak KERKNIEUWS Almelo wil Ghanese jongeren in Deventer laten studeren (Van onze correspondent) Onder auspiciën van de diaconale werk groep „Internationale hulpverlening" te Almelo heeft de diaconie van de her vormde gemeente te Almelo een fonds gesticht, waardoor studenten uit Ghana in de gelegenheid worden gesteld vijf jaar te studeren aan de rijks hogere school voor tropische landbouw te De venter. Het initiatief hiertoe ging uit van een groepje catechisanten en de cen trale hervormde kerkeraad heeft aan het Klan zijn goedkeuring gehecht. [en stelt zich voor, dat met de wijkme- dewerlters als tussenpersoon, hervormde of niet-hervormde Almeloërs bereid wor den gevonden een bijdrage te geven. Voor één student is de studie geraamd op 20.000, ofwel 80,— per week. Men heeft besprekingen gevoerd met het centraal bureau voor deze zaken in Utrecht van de hervormde kerk. Daar meent men, dat dit plan kans van gen heeft, mede omdat het sentiments kwesties, die vaak bij hulp uit het bui tenland in de ontwikkelingslanden een rol spelen goed ontwijkt. Anderzijds ligt liet rendement van het in het project ge stoken geld voor de hand De kandidaten voor de studie zullen in Ghana worden geselecteerd door daar reeds bestaande organisaties, zodat men ook werkelijk studenten mag verwach ten, die bereid zijn hun opleiding aan het eigen land ten dienste te stellen. Kerkelijke mutaties NED. HEKV. KERKEN Beroepen te Bovenhardinxveld: toezeg ging P. Alblas te Scherpenisse. Aange nomen naar Lexmond: A. Stekelenburg te Eist. Bedankt voor Oosterwolde G. toezegging B. M Meijndert te Waarder Voor t Harde: C. den Boer te Sliedrecht. Aangenomen de benoeming tot bijstand in 't pastoraat te Ankeveen: H. B. Spij kerboer aanstaand em. pred. te Zeve- Beroepen te Haarlo: IJ, G. Oltlam- mers te Winsum (Fr.); te Achelen-It- zum: S. F. van Veenen te Fernaard; Aangenomen naar Nieuweroor: G. A. Zuiddam, kand. te Zevenhoven. Bedankt voor Nijland (toez.): C. Boo gaard te Strijen; voor IJselmuide: C. den Boer te Sliedrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Steenwijk: W, B. van Halsema te Roden. Tweetal te Enschede-ZuidL. Dauw te Stadskanaal en H. J. de Vries te Stedum. CHRIST. GEK. KERKEN Beroepen te Zierikzee: J. Bron te Bun schoten-Spakenburg. GEK. GEMEENTEN: Tweetal te Tholen: A. Hofman te Zeist en J. van Haaren te Rljssen. Tweetal te Middelharnis: A. Hofman te Zeist en G. Schipaanboord te Apel doorn. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Tessel: L. Koopman, voor heen zendingspred. te Sorong (Nw. Gui nea.), die dit beroep ook aannam. U komt nu net zo binnen alsof U een kroeg binnenkomt merkte mr. Moolen burgh scherp op toen P. van O. uit Koudekerke de handen diep in de zakken de zittingszaal kwam binnen stappen. „Misschien is dit wel een slech te gewoonte van me", verontschuldigde de jongeman zich, terwijl hjj haastig een andere houding aannam. Van O. had op 28 december van het vorig wat brokken gemaakt toen stuurder van een bestelauto in straat te Ovezande een hek ramde. ui u. uau up jaar nogal i hij als be- in de Nienw- Bij deze gebeurtenis werd ontdekt dat de jongeman nog niet in het bezit was van een rijbewijs. „Ik was wel geslaagd. Twee dagen tevoren", verweerde Van O. zich. De officier zei dat de bestuurder van de bestelwagen onnodig deze i manoeuvres had uitgevoerd. Hij vond een geldboete van ƒ20 voor het rijden zonder papieren en een geldboete van 40 voor het rammen van het hek op zijn plaats. Het vonnis luidde conform. M. F. uit Kruiningen reed op 25 decem ber toen hij zijn bestelwagen achteruit stuurde een bromfietser omver. Deze van de man. Het in gevaar brengen van het verkeer kostte hem conform de eis een geldboete van ƒ40 subs. 8 dagen. M. M. uit Yerseke, die op 9 december op de Kapelseweg te Kloetinge zijn vrachtwagen met aanhangwagen aan de achterzijde niet duidelijk had ver licht bij het parkeren waardoor een personenautobestuurder er tegen op reed werd bij verstek veroor deeld tot een geldboete van 30 subs. 6 dagen. De door L. D. uit Kloetinge ingestelde civiele vordering van 157,69 werd toegewezen. „Menselijk" „Knettergek" „Je wordt knettergek van dat geknet ter. Er wordt de laatste tijd veel te veel aan die dingen geprutst", zei mr. Doedens bij de behandeling van de zaak van P. C. C. uit Vlissingen, die met een bromfiets had gereden, waaraan geen J J-'yke geluidsdemper zat. Dat kost- 15 subs, dne dagen. De eis luidde 25 subs. 5 dagen. Het was eigenlijk een beetje verkeerd begrepen, dat geknipper van dat licht op groen. Schipper A. H. W. V. van het motorvaartuig „Tanne" had bij de postbrug te Wemeldinge wel een rood licht gezien, maar doordat het licht even twee keer op groen sprong, had hjj daaruit de conclusie getrok ken, dat hij nog wel even door kon komen. De schipper van het vaartuig dat achter de „Tanne" voer, P. J. N. uit Rotterdam, had het groen licht ook gezien. De als getuige gehoorde brugknecht M. L. H. uit Wemeldinge betoogde ech ter, dat er van geknipper helemaal geen sprake kon zijn geweest. Of de lichten waren veranderd bij het open draaien of sluiten van de brug kwam omdat de schriftelijke verklaringen nog al wat tegenstrijdigheden bevatten, niet helemaal uit de verf. De officier meende dat V. te goeder trouw had gehandeld. Hjj achtte de schipper wel schuldig, maar vorderde geen straf. Mr. Moolen burgh legde de schipper eveneens geen straf op. „Kan er hier niet een beetje menselijk gehandeld worden sprak de jeugdige J. I. K. uit Kamperland, die zich moest verantwoorden dat hij te Middelburg met zijn bromfiets op een snelheid van 54,5 km per uur had bereikt. „Ik wilde alleen myn vrienden even inhalen. Er was toch niemand te zien". K. had ove rigens een heel betoog opgebouwd, waar hjj zo in opging, dat mr. Moolenburgh op een gegeven moment moest zeggen: „Luister nou eens even naar rnjj en hol niet zo door". De officier vestigde er de aandacht op, dat er hier aanmerkelijk harder was ge reden dan geoorloofd. Hij eiste een geld boete van 40. „Ik vind het teveel, edelachtbare", sprak de jongeman. „En wij vinden die snelheid teveel" bleef gehandhaafd. D. uit St.-Laurens kwam er ruiter- jk voor uit, dat hij op 16 maart in „iddelburg op de Noordsingel 37 km per uur had gereden met zijn bromfiets. „Meneer, ik heb er helemaal geen erg in gehad. Ik ben fout geweest", ver klaarde hij. De officier eiste een geld boete van ƒ20 subs. 4 dagen. Persoon lijke omstandigheden in aanmerking nemend, legde de kantonrechter D. ten slotte een geldboete van 15 subs. 3 dagen op. Kwart slag „Als de weg glad was geweest was het onherroepelijk op een aanrijding uitgedraaid. De wagen maakte aan de achterzijde een kwartslag naar links. De banden gilden gewoon". Dit zei de hoofdagent L. C. G. M. uit Middel burg die proces-verbaal had opge maakt tegen J. G. uit St.-Laurens. Deze chauffeur moest voor de groene tafel komen, omdat hij op 13 februari met een personenauto op de splitsing Lange Delft-Segeersstraat zodanig had geremd, dat de wagen de boven omschreven beweging maakte. Hier door was redelijkenvijs aan te nemen dat de veiligheid in gevaar kon wor den gebracht. t gebet Hij achtte het bovendien on mogelijk dat het gebeurd kon zijn. „Een wagen van twee ton kan zo maar geen kwartslag omslaan", betoogde G. De officier vond toch een geldboete van •emmen een andere wagen die voorrang had, ongehinderd de weg had laten ver volgen. Daarom legde hij de chauffeur geldboete van 20 subs, vier dagen op. A. A. uit Souburg, die op 18 maart te Kruiningen bij een rood licht was door gereden „omdat ik bang was dat een achteropkomende wagen tegen mijn auto op zou rijden" kreeg conform de eis een geldboete van 25 subs. 5 dagen. J. W. uit 's-Heer-Arendskerke werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Hij zou op 16 december op het punt Grote Markt-opril geen voorrang hebben verleend. Bij de behandeling van de zaak bleek dat hier niet meer de gelijktijdige of nagenoeg gelijktijdige na dering in het geding was. De officier had *n geldboete van ƒ10 subs, eëlst. Het niet rechts genoeg Goes kostte de automobilist P. van S. 2 dagen )eJ r«d*n Onzichtbaar dun Gegarandeerd laddervrij x sterker - f 2.95 Valencia in halve finale jaarbeurssteden Valencia heeft zich woensdag ge plaatst voor de halve finales van het internationale voetbaltoernooi der jaarbeurssteden ondanks de neder laag. die de Spanjaarden te Boeda pest tegen Ujpest leden: 31. Valen cia, die bekerhouder is, won de eer ste wedstrijd in Spanje namelijk met 52. Valencia komt in de halve fina les uit tegen de 1. F.C. Köln. In de andere halve finale ontmoeten elkaar Real Saragossa en F.C. Luik. Volgens het blad van de Russische Jeugd beweging „Komsomolskaja" zijn sinds 1956 ongeveer 400 Chinese studenten aan de Moskouse staatsuniversiteit afgestudeerd Prognoses voor Zeeuws handbal De 8tandenlijsten in de groepen A I, n OVEKGAIS GSKLAS en III van het Zeeuwse juniorenvoetbal De dames van het Vlissingse Walcheren .zullen na de overwinning van afgelopen jWeek, met wat meer zelfvertrouwen in 0 27 96-12 het veld komen tegen Posterholt. Toch 2 26 153-20lzulIen ZÖ °P Limburgse bodem op felle geven het volgende beeld Groep A I Middelburg A I 14 13 1 Vlissingen AI 15 13 0 Zeeland Sport A I 15 10 1 4 21 100-35 R.C.S. AI 14 9 0 5 18 64-55 Arnemuiden A I 13 6 2 5 14 42-35 Zeelandia AI 13 4 1 8 9 44-50 Serooskerke AI 12 2 0 10 4 25-88 Goes AI 12 0 1 11 1 18-84 Oostkapelle AI 12 0 0 12 0 9-172 Groep A H Middelburg AH 14 11 2 1 24 55-21 Aardenburg AI 13 10 1 2 21 87-23 Oostburg AI 12 8 2 2 18 48-20 Vlissingen AH 14 7 1 6 15 44-21 Nieuwland AI 14 6 1 7 13 29-48 Zeelandia AH 14 5 0 9 10 31-54 Meeuwen AI 14 1 2 11 4 13-56 Zeeland Sport A H 13 1 1 11 3 11-75 Groep A LH Vlissingen Am 15 12 3 0 27 127-14 Middelburg A III 14 10 1 3 21 54-20 Vlissingen A IV 15 7 3 5 17 39-31 Middelburg A IV 15 4 1 10 9 26-79 R.C.S. AH 13 3 0 10 6 24-90 Vlissingen A V 14 2 2 10 6 18-54 Zeg het met bloemen Provinciale subsidie I960 nog niet binnen Jaarverslagen 1962 en 1963 De Moderne Jeugd Raad Zeeland heeft het jaarverslag over 1962 en 1963 gepu bliceerd. Bij de M.J.R.-Zeeland zfln aan gesloten de N.V.V.-jeugdorganisaties Jonge Strijd" afdeling Goes en Vlissin gen; D.S.J.O. „Kentering" Middelburg; J.J.C. „Ruimte" Vlissingen en de hu manistische jeugdbeweging afdeling Zeeland. Gerard Bayens, voorzitter van PM.J.R.-Zeeland, schrijft in het voorwoord dat het afgelopen jaar is ge probeerd het werk van de P.M.JJR. een we impuls te geven. Voorts schrijft hij: „Het is eigenlijk de Stichting Zeeland geweest, die de stoot heeft gegeven tot een nieuwe aanpak. Men begon daar de eveneens in het slop geraakte Zeeuwse jeugdraad nieuw lé ven in te blazen en in deze raad, waarin alle levensbeschouwelijke jeugdorgani saties zijn vertegenwoordigd mochten wij natuurlijk niet ontbreken. Helaas heeft het zittende bestuur van de P.M.J.R. niet aan de vernieuwing kun nen meewerken, zij waren allen ge noodzaakt hun stoel beschikbaar te stellen. „Er werd een nieuw bestuur gekozen. De Moderne Jeugd Raad is thans officieel vertegenwoordigd in de Provinciale Zeeuwse Jeugd Raad. Ex-secretaris-penningmeester J. Min- naard geeft het verslag van de periode januari 1962 tot en met augustus 1963. Op 7 september 1963 werd een geheel nieuw bestuur gekozen, waarin Rinus Antonisse jr. secretaris werd. Hij geeft dan ooit het verslag over de periode september-december 1963. Over de eerste periode vermeldt de heer J. Minnaarct. dat er in die maan den weinig is gedaan, omdat men niet over geld beschikte. Terloops vermeldt hfj, dat in februari 1964 de provinciale subsidie over 1960 nog niet was uitbetaald. De heer R. An tonisse jr. rapporteert dat in de laat ste drie maanden van 1963 meer is gebeurd dan in de 20 maanden daar voor. Op 16 en 17 november werd een Europaweekend gehouden in het kamphuis „Veerse Meer". Hierna waren de financiële middelen weer uitgeput. Voor 1964 denkt men aan een tafeltennistoernooi in maart, een kampeerweekend in juni en een to neelcursus in de herfst. Gerard Bayens en Rinus Antonisse heb ben zitting in de pas heropgerichte Zeeuwse jeugdraad. Bovendien werd Ge rard Bayens onlangs gekozen tot iid van het algemeen bestuur van de Stich ting Zeeland. Over de aangesloten organisaties ver meldt het verslas dat „Kentering" in Middelburg floreert als nooit tevoren. Voor „Jonge Strijd" in Goes viel een da ling in het ledental te constateren. In december gaf deze vereniging het eetste nummer van een eigen cluDkrant uit. Het hoogtepunt van „Jonge Strijd" Vlis- singeD was in 1963 de verhuizing naar het dr Dreesgebouw. Voor de humanis tische jeugdbeweging afdeling Zeeland is het moeilijk geweest in 1963, omdat in verband met de geografische sprei ding der leden steeds organisatorische problemen aan de dag traden. In Vlis singen had J.J.C. „Ruimte" een bijzon der geslaagd verenigingsjaar. Deze ver eniging zal dit jaar zijn eerste lustrum vieren. Het financieel verslag vermeldt over 1963 een tekort van 98,75. Dit zal ech ter worden gesubsidieerd, verwacht het bestuur. tegenstand stuiten want Posterholt kan heel goed een paar puntjes gebruiken. Een kleine overwinning ligt voor Wal cheren echter wel binnen het bereik. PSV zal geen moeite hebben met DWS en Swift kan winnen van VHC. Sittardia zal van Quintus waarschijnlijk wel met lege handen huiswaarts keren. Bij de heren zal het Goese Tonido in Den Haag moeten aantreden tegen Hel las n. Voor Tonido zal dit een heel las tige wedstrijd worden, daar het spel van Hellas, Tonido niet ligt. EBHV dat zich langzamerhand herstelt zal toch wel voor een te zware opgave komen te staan tegen r.-k. BSV, verder kan Swift winnen van Hermes en WLC-DES van Dynamo. DISTRICT ZUID B In de dames 1 klas zal Marathon in Breda tot winst moeten komen willen zij een kans op het kampioenschap blij ven behouden. Of de Vlissingers in staat zullen zijn, EBHV te kloppen, trekken wij in twijfel. Voor het bezetten van de onderste plaats is van groot belang het treffen tussen Olympus en Hontenisse. Beide verenigingen hebben nog geen winstpunten behaald, zodat we ons hier niet aan een voorspelling zullen wagen. Zeeland Sport gaat op bezoek bij Tachos. dat thuis bijzonder sterk speelt, terwijl Zeeland Sport uit juist niet zo goed is. Moeilijk kan daarom winst worden ver wacht van de laatsten. SIOS moet in staat worden geacht van Blauw Wit te kunnen winnen. ste jaren EMM altijd bijzonder lastig gemaakt. Verwacht wordt dat ook een goede wedstrijd, met winstkans voor EMM. Voor Marathon zal het niet ge makkelijk zijn om in Breda van SOA te winnen, daar SOA de laatste tijd in goede vorm is. Ook Hellas, dat op be zoek moet bij Tachos, zal waarschijnlijk wel met lege handen huiswaarts keren. Volt, dat de laatste weken tot opmerke lijke prestaties komt, kan winnen van Taxandria. In de 2e klas dames wacht Tonido nog steeds op haar eerste wedstrijd en voor zondag staat deze op het programma tegen Walcheren n, in de hoop dat het nu door gaat. Marathon II ontvangt EMM en kan winnen. ODI gaat op bè- zoek bij Fortuna en zal de winst wel in Bergen op Zoom laten. Ook voor de heren van ODI wordt in Bergen op Zoom geen winst verwacht tegen Fortuna. To nido II ontvangt SIOS en zal zeer zeker goed voor de dag moeten komen willen zij de winst in Goes houden. In de afdeling Zeeland heren le klas wordt Fortuna EI te sterk geacht voor SIOS n. Het programma voor komende zondag luidt: Overgangsklas B: dames: Swift—VHC; PSVDWS; Poterholt Walcheren; QuintusSittardia. Heren: SwiftHermes: WLC/DESDy namo: EBHV—BSV; Hellas 2—Tonido. District Zuid B: dames le klas: EBHV MarathonOlympusHontenisseTachos Zeeland Sport; SIOSBlauw Wit. Heren le klas: SOAMarathon; EMM Were Di; TachosHellas; VoltTa xandria. Dames 2e klas B: TonidoWalcheren 2; Marathon 2EMM; FortunaODI. Heren 2e klas B: Tonido 2SIOS; Ma rathon 2Olympus; FortunaODI. Afdeling Zeeland: heren le klas: SIOS 2 Fortuna 2. Dames jun.: OlympusRobur. Heren jun.: TonidoSIOS; Walcheren Hellas; MarathonEMM. Jongens: Fortuna AODI. Meisjes AMarathon AZeeland Sport A; Walcheren AZeeland Sport B; Wal cheren BMarathon B. Meisjes B:HellasHontenisse: Robur E Sluiskil, Leo Canjels gaat weer voetballen Na afloop van het seizoen 1962-1963 hing Leo Canjels zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Hij had toen tien jaar sinds de invoering van het betaalde voetbal in 1954, in de eredivisie de clubkleuren van NAC verdedigd. Tweemaal mocht hij zich topscorer in Nederland noemen en driemaal speel de hij in het Nederlands elftal. Canjels werd trainer van de V.V. Dongen te Dongen, maar al spoedig bleek hem de schot heeft dan ook besloten weer te gaan voetballen, nadat be paalde verplichtingen achter de rug zijn. NAC en Baronie hebben overeenstem ming bereikt over de manier waarop Leo aan diens verplichtingen kan vol doen. Het staat dus vast, dat Canjels straks het groenwitte shirt van de Baronnen zal gaan dragen. Van 1480 naar 1256 mannen rp« 1 1 *1 1» 1* i daalde het aanbod van 216 naar 155. J In vergelijking met vorig jaar maart UUUDUU 111 echter belangrijk. Dit drievoudige a:«n- wr bod Is veroorzaakt doordat «le werk- K rilininrrpn zaambeden in de moueelcoiiaervenlnduii- 15.1 Ullllli^v.11 trie rond twee weken eerder beëindigd naren dan vorig jaar. stijging In do afgelopen maand is hot aan- «as ook landeijjk van invloed in de tol werklozen gedaald van 1480 aan het begin van maart tot 1250 geconstateerd werd. Dr- stijging mui in t aan het eind er van dus n,,t 224 mannon. De daling deed Zich voor handel in landhouwprodukten momen- in alle beroepsgroepen en moet ge- |,'el '''jzonder nauw is. hoed ivnrricu tm.«ovelirov«.n mi, li»! i ,n vergelijking met vorig Jaar was de neei vtoraen toegeschreven aan net in h,.. rayon Huist belangrijk. vorderen van het seizoen. Het Nederlands korfbal twaalftal, dat op 18 april a.s. in Merksem tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld. Aan val darnes: Jetty Siebenlist (Wester- kwartier) en Nellie Wagemakers (Het Zuiden). Heren: Kees van Lunteren (Rhoda) en Harry de Voos (Westerkwartier), mid- „,,u denvak dames: Dinie van Vliet (Blauw- ,ozen van 2n(f eind tebn^ tót 13& wit) en Ans van der_Velde( RhodaL_ ejnd maart) stonden de omvang van de het gevolg n de li De vraag naar mannelijke arbcida- krachten steeg 111 de afgelopen maand met 30 man tot rond 1000. Tegenover het aanbod van vrouwe lijk personeel stond ongeveer een dubbele vraag, waarin het aanbod echter niet past. aalwerken en Hor 1 in „ren het rayon afgelopen Qostburg een flinke dal ng te zien gaf. was niettemin het aantal werklozen per 1000 manneHke loontrekkenden nog het dubbele van het Zeeuwse aantal, name lijk Ai tegen 22 Met dit promllage van 22 staat Zee land nog vast op de vierde plaats ln de landelijke rij der provincies, na Drente met 46, Friesland met 30 en Groningen met 28. Overijssel volgde als vijfde met 15. terwijl het lande lijk promilagc 12 bedroeg. Heren: Kees van de Pieterman (Z.K.C.) en Jan van Pareen (Blauw Wit). Verde diging dames: Lucie Gerritsen (Wester kwartier) en Gerrie van de Waarden (Spangen). Heren: Gerard Bos (H.K.V.) en Wim de Vries (Rhoda). Reserves dames: Henny van Teunen- broek (Archipel) en Annie de Niet (Plu to). Heren: Lucas van Krieken (H.K.V.) en The van Zee (Ons Eibernest). Griekenland heeft Groot-Brittannië uitgeschakeld in het voor-olympisch voetbaltoernooi. Nadat de Britten in Londen met 21 de Grieken hadden verslagen in de eerste kwalificatie wedstrijd, zegevierde Griekenland woensdag in de returnmatch te Athe ne met 41, waarmee de totaalscore 53 werd in het voordeel van Grie kenland, dat nu nog twee wedstrij den tegen Tsjecho-Slowakije moet spe len om de weg te effenen naar Tokio. De Grieken, die door hun superieure voetbal de overwinning alleszins ver dienden, konden pas in de laatste acht minuten met twee doelpunten hun zege gestalte geven. Bij de rust leidde Griekenland nog maar met 10 blijf jong,blijf fit... Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties in de damesbladen. HENGEL WEDSTRIJDEN TE WESTKAPELLE De hengelsportvereniging te Westka- pelle heeft voor het a.s. seizoen weer een aantal wedstrijden vastgesteld. In de zee zal gevist worden op de zon dagen 12 april, 4 mei, 6 september, 4 oktober 22 november, de zaterdagen 18 april, 30 mei, 13 juni, 12 september en 24 oktober. In de kreek zullen hengel- wedstrijden worden gehouden op zater dag 6 juni, woensdag 17 juni, zaterdag 27 juni, woensdag 1 juli en woensdag 15 juli. In alle groepen .-kc werkloos- alle beroeps groepen. De bouw «builde van 102 naar 78 (waarbij het aanbod In de b.- en u.- •tor (18) praktisch te verwaarlozen ar 11. De daling belangrijk vraag naar en het aanbod krachten nog onder invloed abnormale winterweer, zodat voor de r^, beoordeling van de huidige situatie geen1 h vergelijking mag worden gemaakt met I nj iSJ. de cijfers van een jaar geleden. Alle Zeeuwse rayons op één na droe-1 gen hun steentje bit tot de daling van 1 fK| <je metaal de werkloosheid. In Goes van 183 in de landbouw w; naar 160, in Hulst van 113 naar 100, „aar 253), die In de horecaséctór stond in Middelburg van 251 naar 235. in jn verhand met de vroege Pasen (71 Oostburg van 265 naar 212, in Sas naar 58). Ut de daling in de sector nlet- van Gent van 16 naar 12, in Ter- varend transport personeel (van 119 neuzen van 66 naar 60, in Tholen van naar 53) blijkt, dat er toch volop ge- 135 naar 86. in Vlissingen bleef het legenhefd was zaken te doen in andere gelijk op 139 en in Zierikzee tenslotte bedrijfstakken dan de landbouw-. Uit de analyse van de werkloosheid onder de mannen blijkt, dat de seizoen- werkloosheid daalde van 740 naar 550, de wrlivingswerkloosheid van 120 naar 100. de werkloosheid voor rninder-ge- schikten steeg van 480 naar 490 en die van de structuurwerkloosheid daalde Swift kan positie wat verbeteren Na de te verwachten nederlaag tegen van T40 naar 120. Vicus Oriëntus staat Swift reeks wedstrijden, waaruit voldoende punten moeten worden gesleept om aan degradatie te ontkomen. Een gelukkige omstandigheid daarbij is, dat vier van de nog te spelen zes wedstrijden in Mid delburg moeten worden gespeeld. Zaterdag a.s. komt Fluks op bezoek aan de Sportlaan. Na een zwak begin heeft de Leidse ploeg zich keurig hersteld: de Leidenaren nemen nu een veilige positie in de middenmoot in. Swift móet er dus rekening mee houden tegen een veel sterker Fluks te moeten spelen dan de ploeg, waarvan destijds in Leiden vrij emakkeltjk met 52 werd gewonnen, iwift weet echter dat elk punt er nu én is en als de Middelburgse twaalf daaruit de kracht kunnen putten om zich volledig in te zetten, fcunnen zij twee punten verdienen en daarmee de afstand tot Algemene dat niet speelt en Danaïden dat in Dordrecht Quick een kleine overwinning moet toe staan vergroten. Zuiderkwartier herstelt zich van de toch wel onverwachts grote neder laag tegen H.K.V. 2 door in eigen huis over O.S.C.R. de baas te blijven. Sper wers kan het in eigen omgeving HKV 2 wel eens erg lastig maken. Het kan wel eens een verrassende zege voor de vo gels worden. Ook Vicus "Oriëntus krijgt het niet gemakkelijk op bezoek bij Ons Eibernest 2. Maar de lijstaanvoerder vertoont de laatste tijd zo'n uitstekende vorm, dat de Eibers zich toch maar geen illusies moeten maken. Programma: SwiftFluks (aanvang 3 uur); QuickDanaïden; Zuiderkwartier OSCR; Sperwers—HKV 2; Ons Eiber nest 2Vicus Oriëntus. De stand is: Vicus Oriëntus 15 12 3 HKV 2 15 12 1 Zuiderkwartier 16 8 3 Sperwers Fluks Eibernest 2 OSCR Quick Swift Danaïden Algemene 0 27 87— 40 2 25 108— 55 5 19 74— 76 72— 52 63— 70 73— 70 50— 55 59— 66 52— 74 61—105 52—100 De vraag naar mannen (1000 In to taal dus) is voor een belangrijk deel terug te vinden in de bouw- en me taalnijverheid, samen rond 700. De sterke stijging van de vraag in «Ie metaal ten opzichte van vorig jaar industrieën. De vraag in Zeeland had voorts betrekking op rond 180 Jon geren onder de 19 jaar. maand I van de vraag is ln Terneuzen te vinden, onder invloed van de industrievesti gingen in de kanaalzone. Tijdelijk aanbod De stijging van het aanbod van vrou welijke arbeidskrachten van 259 naar 371 ls een tijdelijke, want zij werd zoals reeds opgemerkt veroorzaakt door een vroegere beëindiging van de werkzaamheden in de mosselconserven- industrie. Eind maart 1963 was er geen enkele vrouwelijke arbeidskracht in deze sector ingeschreven, eind februari 1964 waren het er 11 en eind vorige maand 128. Het feit, dat er minder meisjes te werk gesteld zijn bij de commisslon- nairs en bij de veilingen, was van in vloed op de cijfers in de groepen land- bouwpersoneel en personeel in algemene dienst. De vraag naar vrouwelijke arbeids krachten bleef ook nu stijgen: eind maart 1963 bedroeg ze 623, eind fe bruari dit jaar 685 en eind vorige maand 720. Door de nieuwe ateliers was er weer een grotere vraag naar naai sters, waartegenover geen aanbod 5 17 6 15 8 15 6 13 6 12 LANDELIJK KORFBAL In de 2e klas A van de K.N.K.B.-compe- titie is H.S.V. ondanks het feit dat deze ploeg tegen Het Zuiden niet verder kwam dan een gelijkspel, toch kampioen geworden, zodat de Hagenaars volgend seizoen in de le klas zullen uitkomen. Het Zeeuwse Tjoba heeft goed kans een eervolle 2e plaats te bereiken. Mo menteel staan de Zeeuwen als derde ge klasseerd, gelijk met Eureka, doch dit vindt z'n oorzaak in het geringe aantal gespeelde ontmoetingen. Daar er een goede kans bestaat aat ze van Eureka zullen winnen kunnen ze deze ploeg reeds geheel passeren en dan is het zaak nog enkele punten te vegzamelen om Gymnasiasten in te lopen. De twee laagst geklasseerden komen tegen elkaar uit en indien H K.V.IH er één puntje uit kan halen, is Charlois het kind van de rekening. We geven de Ha genaars echter kans op de volle winst zodat we de Rotterdammers waarschijn lijk volgend jaar in de derde klas terug zullen zien. O.D.O. en Achilles zullen el kaar niet veel ontlopen. We houden het hier dan ook op een gelijkspel: De stand luidt thans als volgt: H.S.V. Gvmnasiasten Tjoba Eureka Archilles Het Zuiden n O.D.O. H.K.V. in Charlois 15 11 3 15 8 3 12 1 25 96-51 4 19 75-67 3 14 71-55 7 14 70-70 6 13 66-74, 6 13 49-55 Togo kunnen zorgen. Bij Blauw Wit '51-Schie- dam zal de uitslag niet ver van een pun tenverdeling liggen H P.V.-Fortuna is zeker voor de Delftenaren, die vooral belang hebben bij de verrichtingen van Animo. Dit blijkt wel uit de volgende stand: 15 12 2 1 26 97-42 14 10 2 2 22 80-50 6 18 Hoogvliet Fortuna Kwiek Animo WION Schiedam Blauw Wit '51 H.P.V. De Spartaan 12 8 1 3 17 14 6 2 6 14 15 5 3 7 13 13 5 0 8 8* 13 3 0 10 6 65-45 69-76 75-64 62-80 42-82 46-104 In 3C moet Togo in Den Haag aan treden tegen Trekvogels. Ook hier zijn de laatsten bij winst kampioen. We geloven niet dat de Togonezen dit zullen kunnen beletten. Met daarna nog één wedstrijd te spelen is er voor Trekvogels niets meer in de weg. PAMS kan van D.K.V. winnen, alhoewel we van de eersten vreemde uitslagen te noteren hebben gekregen. Velox-Suc- ces is van het allergrootste belang voor de laatste plaats. De eersten bemachtig den het laatste weekend een kostbaar punt van de Raven en gezien het ter reinvoordeel geven we hen weer de meeste kans op de zege. In dit geval is de toestand van Succes wel hopeloos geworden en de degradatie nog slechts een kwestie van tijd. Indien we een an dere uitslag krijgen, zit er nog een span nend slot in de staart in het verschiet. Dit moge blijken uit de huidige stand 14 2 0 12 4 44-94 In de derde klas hebben zowel Animo als Togo de taak tegen de aanstaande kampioenen te spelen. Als nl. in 3B Hoogvliet van Animo wint is Hoogvliet kampioen. Het is de laatste wedstrijd der groen-witten. Ze moeten minstens één punt halen om de kampioensvlag te kunnen hijsen, daar ze anders nog gelijk kunnen eindigen met Fortuna Delft. Mede het feit dat ze voor eigen publiek spelen met een kampioensfeest voor ogen, geven we hen kans op de volle winst. We zijn benieuwd echter of de Souburgers voor een spectaculair slot PAMS de Ravei D.K.V. T.Ö.V. Velox Succes 0 25 2 24 3 15 2 14 14 4 3 7 11 11 4 1 6 9 Korfbal Voor de Zeeuwse-Korfbalcompetlttie staan weer een aantal wedstrijden op het programma, al moeten we maar afwachten of het weer opnieuw niet als spelbreker optreedt, daar het vooral de laatste weken niet mee zit. Er is dan ook een achterstand op het schema, die niet gemakkelijk in te lopen is. In de le klas gaat Luctor I op bezoek naar Tjoba II en de Terneuzenaren zullen moeten winnen willen ze de strijd om de titel met Swift II volhou den. Doch Tjoba II vecht voor haar laatste kans en zal zich niet zo maar gewonnen geven. Doch ook de Swiftia- nen zullen het niet gemakkelijk krij gen. Toch achten we de Souburgse Zuidwesters niet in staat de oranje- hemden het vuur na aan de schenen te leggen, zodat de punten wel in de hoofdstad zullen belanden. Bij Togo II- Elto I rekenen we op een zege voor de Kapellenaren, alhoewel de laatsten nogal met geblesseerden te kampen hebben. Bij Animo li-Volharding I zul len de eersten alles in het werk stellen de nodige punten te verzamelen, daar ze deze hard nodig hebben om de de- gradatiedans te ontspringen. Met dit voor ogen kan het wel eens een fel gevecht worden met mogelijk een p unt en verdeling In 2A verwachten we een Swift III- zege op TOP, doch ook Vedo I zal de buit wel binnen halen tegen K.V.L. Bij Atlas-Zuidwesters II is de thuisclub favoriet. In 2B zien we weinig verschil tussen Tjoba III en Zeelandia. Mogelijk wordt het een puntenverdeling. In 3A is Animo IV zeker sterker dan Vedo II, terwijl Dos '55-Stormvogels een strijd is tussen twee ploegen uit de middenmoot. We achten de vogels echter iets sterker. Ondo II-Swift V zal wel uitlopen op een zege voor de thuisclub. In 3B krijgt Luctor II het thuis niet gemakkelijk tegen De Poel. Misschien 13 10 9 0*» 30-66 ■egens staken 2 punten in minderinj van wedstrijd. 2 punten in mindering wegens niet opkomen. Prognoses voor a.s. weekend: 2A: Oharlois-II.K.V. IFI (2); O.D.O.- Aehilles (3); Eureka-Tjoba (2); 3B: zit er wel één puntje voor de Poel mensen in. doch vast moeten ze hier niet op rekenen. Togo IV kan twee punten rijker worden, daar ze thuis Olympia II wel kunnen kloppen. De prognoses luiden' ITjoba II-Luctor I (2)Zuidwesters I-Swilt II (2)Togo II-Elto I (2)Anl- 83-45 mo II-Volharding I (3); 2A: TOP- Swift III (2) (terrein Swift); KVL- Vedo I (2); Atlas-Zuidwesters II (1); 2B: Tjoba Ill-Zeelandia (3); 3A: Ve do II-Animo IV (2); Dos '55-Storm vogels (2); Ondo II-Swift V (1); 3B: 41.70 Luctor II-De Poel (1): Togo IV-Olym- pia II (1): Adsp. A: Zuidwesters A- Atlas (2); Swift A-BKC A (1); Ondo A-Animo A (3); B: BKC B-Vedo (1); Swift Snel-Animo B 1CAnimo D- Swift Kwiek (2); D: De Poel-Tjoba A (2); Elto A-Blauw Wit A (2); Pup. A: Atlas-Zuidwesters A (2); Dos '55-Noad \^2); B: Dos '55 B-Noad B (2); Swift Hoogvliet-Animo (1); BI. Wit '51-Schie- C-Zuidwesters B (2); Vedo-Swift B (3) dam (3); H.P.V.-Fortuna Delft (2). SC: C: Olympia A-Tjoba A (2); Togo B- Velox-Succes 1); PAMS-D.K.V. (1); Blauw Wit A (2); D: Olympia B-Vc- Trekvogels-Togo (1). 'harding (2); Tjoba B-Togo C (3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11