PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PRINSES IRENE WEIGERDE HAAR OUDERS TE VERGEZELLEN Huwelijk wordt in het buitenland voltrokken Terneuzen en Sloe „trekpaarden" van Zeeland Koninklijke familie naar Mexico Dramatisch vertrek van verrast Schiphol DON CARLOS TERUG IN PARIJS Afgedaan REACTIE IN Staatssecretaris Bakker van economische zaken MEXICO 207e jaargang no. 83 Woensdag 8 april 1964 Zwevend naar WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Middelburg Directie: F van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week, ƒ8,75 per k».. franco per port 10,— p. kw. Lotae nummer» IJ ct Bureau» VIIm r.gen» Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 61, tel 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Ooea: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b g.g. red. 7853, adv. 5213/; Oottburg: tel 2305; Terneureri Artensalstraat 2. •- 2911, Zlerlkzeered. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4.80. Inge», med. 3 I tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1,80;. ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct rn»er. Giro :w>»Xi p.Z.C.. Mi<l(1-u,urg. (Van onze Amsterdamse redacteur). Prinses Irene is gisteren niet met haar ouders naar Mexico ver trokken. Prinses Irene heeft be sloten in het buitenland te trou wen. Deze mededeling werd voorgelezen door de particulier secretaris van de koningin mr. J. van der Hoeven na het vertrek van de koninklijke familie van Schiphol. In de tekst van het communiqué staat te lezen: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene heeft overeenkomstig de uitdrukkelijke wens van haar toekomstige echtgenoot be sloten in zijn werk nu al te delen met alle consequenties van dien. Daarom zal zij niet meegaan op het staatsbezoek naar Mexico, teneinde volledig de persoonlijke verantwoordelijkheid van haar handelingen te scheiden van de verplichtingen van de koninklij ke familie, met name om voor de koningin generlei staatkundi ge moeilijkheden te scheppen. In verband met een en ander zal haar huwelijk buiten Nederland worden voltrokken. In aansluiting hierop werd na mens koningin en prins meege deeld, dat zij met leedwezen van deze beslissing van hun dochter hebben kennis genomen. Prinses Irene heeft gistermiddag, nadat haar ouders en kroonprinses Beatrix naar Mexico waren ver trokken, een autorit gemaakt in de omgeving van paleis Boestdijk. En kele minuten verbleef zij op kasteel Drakenstein en keerde daarna te rug naar paleis Soestdijk. Foto: prinses Irene op de trappen van paleis Boestdijk. Kommpi" wist niets af van bewf'' us (Van onze Haagse redactie). Koningin Juliana en prins Bernhard zijn maandag volledig verrast door het bezoek dat prinses Irene en don Carlos aan Rome hebben gebracht. Zij waren tevoren niet op de hoogte van liet feit, dat de verloofden door paus l'aulus VI in particuliere audiëntie zouden worden ontvangen. Ook op de Nederlandse am bassade was de komst niet bekend, al dus vernemen wij van zeer betrouwbare zijde in Den Haag. Het staat thans vast dat de prinses jl. zondag' zonder enige aankondiging van dit plan van Soestdijk is vertrokken, om zich vandaar naar Den Haag te bege ven in haar sportwagen, genummerd AA-1S. Van Den Haag is zij naar haar vriendin Petra Brussaard met wie zij al voor de 6e februari in Spanje ver toefde naar:Brussel gereden na eerst de nummerplaat van haar auto te heb ben laten vervangen door een bord met het nummer MB 6122. In Brussel is de prinses op het vliegtuig naar Rome ge stapt waar haar verloofde en zijn vader zich reeds bevonden, die daar de audiën tie bij de paus hadden voorbereid. Dit bezoek wordt hier en daar reeds in verband gebracht met een oud recht van de Bourbon-Parma's om indien zij dat wensen door de paus zelf in het hu welijk te worden verbonden. Helemaal waarschijnlijk wordt dat niet geacht, omdat wel vast staat, dat prins Xavier de laatste tijd getracht heeft zijn steeds ongeremder zoon in te tomen. (Van onze Haagse redaotle). De dramatische mededeling van koningin en prins, dat zij met leedwezen hebben kennis geno men van de beslissing van prin ses Irene om in het buitenland te trouwen, bezegelt de breuk, tus sen het Nederlandse koninklijke gezin en prinses Irene, die inge wijden in regeringskringen ge vreesd hebben sinds de weinig minder dramatische avond waar op de verloving van de prinses bekend werd gemaakt. Deze breuk betekent, gegeven de stand punten welke prinses Irene en prins Hu- gties Charles de Bourbon innemen, dat het huwelijk zal worden voltrokken in het buitenland, zonder dat daarbij leden van het Nederlandse koninklijke gezin tegenwoordig zullen zijn. Dat is de consequentie van het feit, dat thans moet worden aangenomen, dat de huwe- lijksolechtigheid door de Carlistisctfe aanhangers van de verloofde van prin ses Irene tot een demonstratie voor zijn aanspraken op de Spaanse troon ge maakt zal worden. Tweemaal eerder heeft deze breuk ge dreigd. Voor het eerst op donderdag 6 februari toen de prinses door haar wei gering naar Nederland terug te keren gesteld moest worden voor de keuze tussen onverwijlde terug-keer en de pu- blikatie van een verklaring, dat het ko ninklijk paar geen verantwoordelijkheid voor haar optreden meer zou kunnen aanvaarden. De tweede keer in de nacht van 8 op 9 februari, toen prins Hugues Charles zodanige eisen stelde omtrent de vorm van de bekendmaking van de verloving, dat koningin noch kabinet daar de verantwoordelijkheid voor kon den aanvaarden. De derde keer dat Irenes verloofde op een tijdstip waarop er geen tijd meer was voor langer over leg het koninklijk paar en het kabinet voor dè keuze tussen inwilliging van zijn verlangens en een schandaal stelde was maandagavond na de terugkeer van Irene en Hugues Charles uit Rome. Aan de vooravond van liet voorval in Mexico met groot enthousiasme tege moet geziene bezoek van koningin, prins en de twee oudste prinsessen hebben de verloofden 1. Volhard in de voor de koningin en de regering onaanvaardbare eis dat prinses Irene en Hugues Charles zou mogen deelnemen aan de grote demonstratie de Carlisten op 3 mei op de Monte Jura; 2. vastgehouden aan hun eis dat by de sluiting van het huwelyk zou worden uitgegaan van de opvatting dat Hugues de Spaanse nationaliteit bezit; 3. Geweigerd garanties te geven dat de Carlisten bij de huwelijksvoltrekking niet Carlistische demonstraties op touw zouden zetten. Afdwingen Hugues Charles en Irene wilden het vertrek van de prinses naar Mexico op deze punten beslissing! hebben. Zij stelden zich op het stand punt, dat de prinses anders niet naar Mexico zou kunnen vertrekken. Reeds eind vorige week liet zich aan zien, dal zij de zaak nauw aan het al of niet doorgaan van de reis naar Mexico verbonden. Tijdens besprekin gen op paleis Soestdijk, waarvoor minister-president Marijnen maan dagmiddag uit Den Haag was ver trokken, is echter zowel van de zijde van het koninklijk gezin, als van de regering volstrekt afwijzend op deze verlangens gereageerd. Aaji het einde van het gesprek mocht nog enige hoop worden gekoesterd dat de prinselijke verloofden zouden inzien dat de positie van koningin als onschend baar staatshoofd een tegemoetkoming aan hun verlangens eenvoudig uitsloot en dat zij de zaa.k niet op de spits zou den drijven door het bezoek van de koninklijke familie met een opzienba rend schandaal te omringen. Zekerheid daaromtrent bestond echter niet toen minister-president Mariji maandagnacht de leden van hel kern kabinet in zijn ambtswoning, het Cats- huis, ontving voor een langdurig nach telijk beraad. Eerst gistermorgen Prinses Irene en prins Hugues Charles hebben eerst gistermorgen hun drama tische beslissing genomen, toen alles re;-' - in gereedheid werd gebracht voor het vertrek van het koninklijk paar en de 'wee prinsessen naar Schiphol. Ter wijl in de stallen vijf auto's in gereed heid werden gebracht deelde omstreeks kwart over tien prinses Irene aan het koninklijk paar mee, dat zij had beslo ten niet mee naar Mexico te gaan. Om vijf voor half elf werd in Den Haag dè ninister-president van de onheilstij ding op de hoogte gesteld. Een uur later ontving mr. Marijnen de inderhaast bij eengeroepen leden van de ministerraad a het Catshuis om hen van de voldon- •en feiten in kennis te stellen. De minister-president verzocht daarna ■oorzitter van de Tweede, Kamer de i deze Kanier byeen te roe pen in verband met de verklaringen af gelegd namens prinses Irene en namenB de koningin en de prins der Nederlan der •oorzitter heeft de senioren bijeen geroepen tegen vanochtend elf uur in zijn kabinet. (Van onze Amsterdamse redacteur) Om kwart over een gistermiddag zei een R.V.D.-functionaris: ,,het ziet er naar uit dat prinses Irene niet meer komt ze had hier al lang moeten zijn". Deze woorden waren de inleiding voor een dramatisch vertrek van Schiphol. Koningin Juliana liep met betraande ogen naast haar strak kijkende echtgenoot om precies half twee naar de wachtende D.C.-8 met bestem ming Mexico. naar wmf"'*1 niet Koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix worden op Schip- hol uitgeleide gedaan door de prin sessen Margriet en Christina. hoofds. Hy keek niet op of om, groet te niet zoals hij gewoon is de pers. Prinses Margriet kwam haar moeder achterna en gaf haar op de korte wandeling naar het vliegtuig heel hartelijk een arm. Achter koningin en prins liep prinses Beatrix, in een groen mantelpak met een zwar-te hoed op. Zij had haar arm om de schouders geslagen van prinses Christina. Kort afscheid Prinses Margriet was gisteren de enige, die op de afgesproken tijd aankwam op de luchthaven, in haar lage lichtblauwe sport wagen AA 28. Bijna een half uur over schematijd reed de tweede hofauto het platform op. Hierin zat het koninklijk paar met prinses Beatrix. Op dat mo ment vermoedde nog niemand iets. Kort hierna arriveerde prinses Christina. Zij was ver gezeld van een hofdame. Bij de intercontinentale vertrekhal op onze nationale luchthaven keek toen een official voor het eerst onge rust op zijn horloge. Waar blijft prin ses Irene? Zou haar verloofde ook meekomen om afscheid te nemen? Niemand wist het antwoord. Ook de R.V.D. niet maar dat verwonderde geen mens meer. Kwart over een draaide weer een lage zwarte wagen naar de ont vangstkamer. Minister Luns stapte uit. Hij zag er dat viel meteen op wat verwilderd uit; een hoogst ongewone aanblik. Achteraf bleek dat natuurlijk best verklaarbaar. Mi nister Luns had tot het laatst toe contact gehouden met de premier over deze nieuwe netelige kwestie rondom prinses Irene. De minister boog zyn lange gestalte naar de achterbank van de wagen en graaide daar haastig allerlei pappe- rassen bij elkaar; een blocnote, onge opende enveloppen, mappen met do cumenten, buitenlandse bladen er was kennelijk geen tijd meer geweest deze zaken in de diplomatenkoffer te pakken zoals te doen gebruikelijk. Minister Luns haastte zich met zijn vrouw en een zoon naar binnen. De journalisten buiten begonnen zich toen af te vragen: waar blijven prin ses Irene en don Carlos? Iets te vertellen De R.V.D.-woordvoerder kwam om half twee vertellen: „Mijn directeur is op weg naar Schiphol er zal dus wel wat te vertellen zyn". Maar dr. G. J. Lammers liet zich bij het vertrek zelf nog niet zien. Wel werd ons meegedeeld, dat na het ver trek een „nabespreking" in de pers kamer zou volgen. Toen kwam de koningin naar buiten. Z!i droeg een rood mantelpak. Haar gezicht stond zorgelijk. Aan haar ogen was te zien dat ze had gehuild. Prins Bernhard liep naast haar. In een grijs pak zonder jas en bloots- Er werd niet gesproken. Onderaan de vliegtuigtrap volgde een kort for meel afscheid van de officiële uitge- leiders. In de deuropening draaide niemand zich om er werd niet gezwaaid. De prinsessen Margriet en Christina kwamen weer naar" buiten. De machine vertrok. Prinses Irene was niet gekomen. In de perskamer op Schiphol begon toen het wachten op de beloofde „nabespreking". Dat wachten duurde lang opvallend lang. Eindelijk, over tweeën, verscheen dr. Lammers. Maar niet hij voerde het woord. Mr. J. van der Hoeven, particulier secre taris van de koningin, zette zich aan het hoofd van de conferentietafel. Hij zag er moe uit. Naast hem nam de particuliere secretaresse van de prin sessen plaats, mej. mr. Wijnen. Mr. Van der Hoeven had een bloc note in de hand, daarop stonden met de hand geschreven en voorzien van vele doorhalingen, de beide eommun- niqués die op dicteersnelheid werden gelezen. In de verte klonk het brullen van een opstijgende D.C.-8. Jongetje viel in kuil en stikte De vierjarige Geert Leo van der Weiden is gistermiddag aan de achterzijde van het Amsterdamse Vondelpark, waar graafwerkzaamheden worden verricht, in een kuil gevallen en door zand be dolven. Toen arbeiders de knaap hadden uitgegraven bleek hij reeds te zijn ge stikt. Onder enorme belangstelling van pen», radio, t.v. en filmjournaal zijn gister avond don Carlos en zijn bejaarde va der, prins Xavier, van Schiphol naar Parys vertrokken. Prinses Irene, die haar verloofde naar alle waarschijnlijk heid vandaag vroeg zal volgen, deed hun geen uitgeleide. Don Carlos legde geen verklaring af. Een verzoek de pers te woord te staan, wees hij van de nand. Het kostte de ietwat nerveus glimla chende don Carlos een korte veldslag om de V.I.P.-kamer te bereiken. Ter stond nadat hij aan de verkeerde kant I uit de auto was gestapt werd hij om- j stuwd door journalisten, fotografen, i filmoperateurs en rechercheurs en tus- sen al die elkaar verdringende lieden antwoordde don Carlos op een hem ge stelde vraag over de datum van net huwenjk: „ik kan niets zeggen". Na tien minuten herhaalde zich de klei ne veldslag, zij het in wat minder hevi ge mate. Ditmaal trof de prins tot grote i verbazing van alle omstanders op de voorbank naast de chauffeur een pers fotograaf aan, die zich daar in een on bewaakt ogenblik had weten te neste len. Hij had zijn foto snel genomen en was op het zelfde moment "de auto al weer uit. Per auto reden don Carlos en zijn vader I naar de K.LM.-Electra op het platform. I Tussen een kordon van rechercheurs, die de persfotografen in bedwang hiel den, liep hij naar de trap onder bescher ming van twee rechercheurs, besteeg de trap. en verdween snel in hei vlieg tuig. Maar zelfs daar waren enkele ver slaggevers aanwezig, die voor de eerste klas plaatsen hadden gekocht voor een retour naar Parijs, in de hoop de ver loofde van prinses Irene tijdens de vlucht tot een onderhoud te kunnen overhalen. Het lukte hen echter niet. Don Carlos en prins Xavier medefi ook j de Franse pers toen ze gisteravond om vijf minuten voor half twaalf aankwa men op het Parijse vliegveld Le Bour- fledepassagiers vertelden dat don Car-1 los en zijn vader in het vliegtuig van de rest van de inzittenden afgezonderd ge weest waren door een speciaal aange- bracht scherm. De affaire-prinses Irene wordt thans voor Nederland een afgedaan dos sier. Deze jonge vrouw die geduren de vele jaren een zo grote plaats heeft ingenomen in de harten van vele Ne derlanders, heeft definitief gekozen voor de zaak van haar toekomstige man. Men zou daar volledig vrede mee hebben, ware het niet wij stellen het met compassie vast dat deze man schimmige zaken na jaagt, dat hij bovendien niet de rede lijke wellevendheid kan opbrengen, verschuldigd aan het land, waar zijn I vrouw lid is van hel vorstenhuis, wa re het niet, dat deze man niet in staat )s gebleken tot een correcte houding I jegens zijn aanstaande schoonouders. I De affaire prinses Irene is daarmee tot een zaak Hugo geworden. Waaruit zou nu de redelijke welle vendheid jegens ons land en waaruit de correcte houding Jegens het Nederlandse Koninklijk Huis heb ben moeten bestaan-' In de eerste plaats uit het tonen van begrip voor de hoge functie van het vorstenhuis in ons staatsbestel, in de tweede plaats uit respect voor Nederlandse tradities en opvattingen, ten slotte uit begrip voor de penibele situatie, waar in hij de Nederlandse koninklijke fa milie bracht door de combinatie van een reële monarchie met die van de onwerkelijke, gedroomde troon van Spanje. Geen van deze overwegingen heeft echter de heer Hugo van Hour- bon-Parma tot de zijne gemaakt, in tegendeel hij heeft niet afgelaten er voor te zorgen, dat de delicate rela ties tussen koningin en regering, tussen vorstenhuis en volk, dat deze moeilijk te definiëren verhou dingen zo al niet werden verstoord dan toch ter dis cussie kwamen. Hij heeft bovendien kans gezien op grond van zijn preten tieuze aanspraken een verwijdering tot stand te brengen tussen ouders en hun dochter. Al deze zaken tellen blijkbaar in het geheel niet voor deze jonge man, hij gelooft in de hersen schim, hij gelooft in het Carlisme en daarvoor moet alles wijken. Hij wilde niet garanderen dat bij het huwelijk zijn Carlistenaanhang zich zou onthouden van politieke de monstraties, hij zorgde er voor dat het koninklijk gezin op een bepaald ogenblik zelfs geen contact kon krij gen met de prinses, het moest soms van bevriende zijde op de hoogte wor den gebracht. De surprise van de af gelopen week was net bezoek aan de paus, waarvan noch Soestdijk noch de regering op de hoogte was. Hij wenste verder dat zijn verloofde zou deelnemen aan een Carlistenbijeen- komst op 3 mei aanstaande en toonde, aldus handelende, voortdurend zijn eigen zaak belangrijker te achten dan welke overweging ook aan de zijde van de familie en land zijner verloof- ide. Dit alles nu heeft naar ons gevoel het portret van de heer Van Bour- bon-Parma voldoende getekend. Er I behoeft niets aan te worden toege- Ivoegd: het spreekt voor zichzelf. Het communiqué van koningin en prins over de gang van zaken van de laatste dagen is schrijnend; met leedwezen hebben zij kennis ge nomen van de beslissing van hun dochter. Dit summiere zinnetje ver bergt veel droefheid, veel ontroering. Men stelle zich voor; er is zelfs een kans dat het koninklijk paar het hu welijk van hun dochter niet zal kun nen bijwonen, wanneer dit althans een zaak van politieke agitatie zou worden. Dat is heel triest. Nederland kan het dossier-prinses Irene slui ten: deze jonge vrouw heeft andere belangen verkozen. Maar ouders kun nen een dergelijke zaak niet afdoen, nu niet en nooit: Irene blijft de doch ter van koningin en prins, de zorgen om haar nemen eerder toe dan af. Wij stellen met deernis en medeleven vast dat het koninklijk gezin voor gro te problemen is gesteld, die de bui tenstaander slechts kan bevroeden, meer ook niet. Het Nederlandse volk zal in ieder geval begrip weten op te brengen voor de moeilijke situatie vandaag, begrip voor deze puur-men- selijke aangelegenheid. 77 r zijn plezieriger omstandigheden Ui denkbaar voor het Nederlandse volk afscheid te nemen van de twee de dochter van de koningin. Zij heeft zich echter solidair verklaard met een vreemde beweging, in strijd met alles wat in Nederland over redelijk heid en verdraagzaamheid wordt ge dacht. Het zij zo: het dossier is wal haar verhouding tot het Nederlandse volk betreft afgedaan. Dit volk had het echter anders gewild De staatssecretaris van economische zaken, drs. -J. A. Bakker, heeft tijdens een persconferentie in het „Veerhuis" te Wolphaartsdijk aan het slot van zijn tweedaags bezoek aan Zeeland een aantal medede lingen gedaan over het toekomstige regionale industrialisatiebeleid. De staatssecretaris zei ouder meer, dat Terneuzen en het Zuid-SIoe de grote industriële trekpaarden zijn van Zeeland: dat het aantal ontwikkelingskernen van totaal 44 in Nederland (in Zeeland 4; Terneuzen, Goes als primaire kernen en St.-Maartens- dijk en Zierikzee als secundaire kernen) ongeveer gehalveerd zal worden tot circa 22 kernen; dat vóór de zomervakantie een nota zal verschijnen over het regio nale industrialisatiebeleid voor de jaren 1965 tot en met 1968; dat in dit nieuwe beleid sprake zal zijn van spreidingsgebieden en probleemgebieden. Zeeland gooit hoge ogen om als probleemgebied te worden aangewezen dat het thans gevoerde kernbeleid een aflopend karakter zal dragen na 1964, in die zin, dat aan het kerngemeente-zijn verbonden facili teiten niet onmiddellijk zullen verliezen. In het bovenstaande zijn de medede-ieen belangrijke verandering van het lingen van de staatssecretaris in industrialisatiebeleid, zoals dat door ih«t„„ bet "ik wordt gevoerd, op til is. Ter hoofdlijnen samengevat. Men kan er verduidelijkmg het kort hoe de si. uit opmaken, dat ook voor ZeelandItuatie nu is: Zeeland wordt wellicht als probleemgebied aangewezen Zeeland is probleemgebied - In het probleemgebied Zeeland zijn twee primaire kernen aange wezen (Goes en Terneuzen) en twee secundaire (St.-Maartensdijk en Zierikzee) waardoor in deze plaatsen industrievestiging wordt bevorderd, Er zijn in Zeeland (en vooral in de kernen) allerlei infrastructuur werken uitgevoerd (aanleg van ha vens, wegen industrieterreinen) met behulp van het rijk, er hebben zich industrieën gevestigd dank zij deze hulp en dank zij faciliteiten aan de kerngemeenten en recht streeks aan de bewuste industrie. Dat gaat nu met ingang van 1965 veranderen. Er zal niet alleen wor den gewerkt met het begrip „pro bleemgebied", maar er komen nu twee soorten: probleemgebied en spreidingsgebied. Verschil: van pro bleemgebied zal sprake zijn (en nu citeren wij de begroting van economi sche zaken) wanneer een ernstige dis crepantie tussen de ontwikkeling van het arbeidsaanbod en van de werk gelegenheid is te verwachten (structu rele werkloosheid), een streek wordt spreidingsgebied, wanneer men er re gionaal gezien niet bevrèesd voor be hoeft te zijn dat structurele werkloos heid zal optreden. maar wel vasti staat dat het bewuste gebied een be langrijke bijdrage kan leveren in de spreiding van de industrie over ons land. Vragen van belang voor Zeeland op dit ogenblik: wat zal Zeeland war den, probleem- of spreidingsgebied, vat zal er van de huidige kernen wor den, Terneuzen, Goes, St.-Maartens dijk en Zierikzee, blijven ze. of wor den deze gemeenten hun kernfacililei- ten ontnomen? Als Zeeland als pro-1 bleemgebied zou worden aangewezen,! dan betekent dit dat men hier in be-, ginsel op alle faciliteiten van het re gionale industrialisatiebeleid aan spraak kan maken, d w z. de (aan te (Zie slot pag. 2 kol. 4) L\ Van de zijde van de persdienst van de Mexicaanse president, Mateos Lopez, werd een verslaggever van het A.NJP. gisterochtend in Mexi- eo-City verzekerd, dat de Mexi caanse autoriteiten het ten zeerste betreuren dat prinses Irene konin gin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix niet zal vergezel len tijdens het staatsbezoek aan Mexico. De berichten over prinses Irene verden gistermorgen via de radionieuwsuitzen dingen vernomen en veroorzaakten uiteraard onder de direct bij het bezoek betrokkenen een minder plezierige ver rassing. Gistermorgen tien uur plaatse lijke tijd was de Nederlandse ambas sadeur m de Mexicaanse hoofdstad niet officieel op de hoogte van wat er zich in Nederland had afgespeeld. Ook hij had zijn informaties van de radio. Later werd vernomen dat de koningin een ver klaring over haar dochter had afgelegd. Men venvacht dat het programma op verschillende punten zal moeten worden veranderd waarbij gedacht moet worden aan tafelschikkingen, de plaatsen in de auto's en dergelijke Het blad „Excelsior" in Mexico-City bracht het nieuws over het niet naar Mexico komen van prinses Irene met een kop over acht kolommen. Commentaar werd niet gegeven. Wel drukte het blad een telefoto af van het vertrek van ko ningin. prins en prinses Beatrix. Op merkelijk was. dat een der grootste bla den in Mexico-City, de „Mexican Times in zijn editie van gisteren een foto pu- I bliceerde van prinses Irene en don Car- 1 los

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1