Beperking over Maldegembruggen stagneert internationaal vervoer Zeeuws en Belgisch contact en beraad DE VEY MESTDAGH AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Gemeenteraad wees verzoeken om subsidies af MARKTBERICHTEN ROOK NIEBmS|. Kmeenk pellets^1®' woensdag 8 april 1964 ^flssei Zeeuws-V la an der** PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT e Passagiers S.B.M. moeten 200 meter lopen Nauwelijks is in internationale ver- voerskringen het gejuich verstomd over de toegezegde langere open stelling van grenskantoren in het zuiden van ons land of een andere onverwachte maatregel dreigt het vervoer tussen het Belgische en Nederlandse Vlaanderen weer in niet onbelangrijke mate te hinde ren. Enkele dagen geleden heeft de provinciale dienst voor bruggen en wegen te Gent de twee bruggen over het Leopoldskanaal bij Mal- degem gesloten verklaard voor al le vervoer boven de 3000 kilo. Dit betekent- in de praktijk dat ai het /ware vrachtverkeer geen gebruik meer kan maken van steeds in belangrijkheid toenemende verbindingen tussen Aar- denburg-Eede en het Belgische Malde gem. Maar voorts houdt deze maatregel in een ernstige stagnatie in het perso nenvervoer tussen het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen en de Belgische plaatsen Maldegem en Brugge. Er is in de afgelopen dagen reeds druk contact en overleg geweest tussen Belgische en Nederlandse autoriteiten en instanties om voor deze ongewenste toestand spoe dig een oplossing te vinden. Hoe de huidige moeilijkheden zijn ont staan, heeft de heer G. Parrin, gemeen tesecretaris van het Belgische stadje Maldegem ons dinsdag uitvoerig uit de doeken gedaan. De vroegere bruggen over het Leopoldskanaal zijn nu twin tig jaar geleden vernield tijdens de oorlogshandelingen tussen de oprukken de geallieerde en terugtrekkende Duit se troepen. Na de bevrijding werden twee noodbrug gen over het kanaal gelegd en die lig gen er nu nog. Het zijn ongeveer dertig meter lange en zeer smalle bruggen, waarop alleen éénrichtingsverkeer mo gelijk is. De verroeste ijzeren en half vergane houten funderingen missen de meest elementaire beginselen van degelijk heid. Vele jaren geleden zijn ze pro visorisch hersteld, zodat men toen de bruggen weer geruime tijd heeft opengesteld voor alle vervoer. Maar de slijtage ging door. Nog pas op 27 februari van dit jaar nam de gemeenteraad van Maldegem met algemene stemmen een motie aan, gericht aan de kabinetsraad in Brussel en aan verscheide andere overheidsin stanties waarin op beschikbaar stellen van kredieten voor vernieuwing van de bruggen werd aangedrongen. De vroede vaderen van Maldegem namen in de motie bepaald geen blgd voor de mond. Zij zeiden het een schande te vinden dat twintig jaar na de oorlog, de bruggen nog in een dergelfke deplorabele toe stand verkeren. bruggen al vele jaren aanbestedings- klaar. Gent kan de werken meteen doen uitvoeren, maar de rijksoverheid te Brussel weigert al jaren lang de daar voor benodigde kredieten uit te trekken. Een kwestie van een uiteraard te Brus sel te beoordelen urgentieljjst van wer ken". Maar waarom neemt Gent nu plotseling deze nogal verstrekkende maatregelen? „Gent is verantwoordelijk voor de brug gen en voor de veiligheid van het ver keer, dat er gebruik van maakt", aldus secretaris Parrin. „Voor de beperking van het verkeer heeft men twee redenen. De eerste is, dat men de verantwoori ding van de passage van het zware ver keer niet meer durft te nemen. Maar voorts is het een publiek geheim dat Gent met deze beperking enige druk wil uitoefenen op de regering in Brussel om nu eindelijk ten behoeve van deze brug gen eens met geld „over de brug" te ko men. Aan de provinciale diensten ligt het dus bepaald niet", zo vervolgde de gemeentesecretaris van Maldegem. „Als iet aan hun ligt, kan zo met de werken worden begonnen''. Op 2 april jl. hakte Gent de knoop door en plaatste borden bij de brug gen welke aangeven, dat voertuigen zwaarder dan 3 ton er niet over mo gen en het overige verkeer slechts met een snelheid van 5 km per uur. Onmiddellijk kwamen de protesten los tegen deze maatregel, maar dat was eigenlijk wel een beetje de be doeling van de dienst voor bruggen en wegen. Van uit Maldegem werden protestbrieven en -telegrammen naar Brussel gezonden. Maandagmiddag kwamen de burgemees ters van de grensgemeenten Maldegem en Aardenburg bijeen om zich over de toestand te beraden. Aan beide zijden van de grens doet men op het ogenblik wat binnen de lijn van het mogelijke ligt. Zo is reeds de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen van deze onhoudbare toestand op de hoogte gesteld. Kredieten „Want juist om die kredieten draait de hele zaak", zei Maldegems gemeente secretaris. „Bij de provinciale dienst in Gent liggen de plannen voor de nieuw. Advertentie) Uiv vakantie aan liet uitstippelen Reisgidsen wegenkaarten woordenboekjes haalt U bij Bellamypark 45 - 58, Vlissingen Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9-1B uur. Vlissingen Alhambra: Jason en de argo- nauten, 20 uur, 14 jaar. Dr. Ottestraat 3; Bedrijfsapostolaat, 19.30 uur. Oostburg Ledelt.lteater: Bomba, zoon Tarzan, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Alleman. 20 uur, Bergen op Zoom Roxy: en schiep de vrouw, 20 uur, 18 jaar. Overstappen Morgen (donderdag) gaat de heer L. Hortensius, directeur van de autobus onderneming S.B.M. naar Brussel on belangen van zijn maatschappij te be hartigen. De S.B.M., die het traject van Maldegem naar Brugge en terug niet minder dan achtmaal per dag aflegt, kan niet verder dan tot de eerste brug rijden. Daar moeten alle passagiers uit stappen, een afstand van ruim 200 me ter te voet afleggen en over de tweede brug weer in een andere bus stappen. Zulks betekent evenwel dat iedere mor gen vroeg extra materieel en personeel via Sluis naar België moet worden ver voerd om daar de passagiers uit Brug ge en Maldegem aan te voeren en die uit Zeeuwsch-Vlaanderen over te nemen. Daar vraagt men zich terecht af hoe dat moet in het toeristenseizoen met autobussen vol passagiers en bagage Kan men nu de gevolgen van die beper king al bemerken? „Behoorlijk", zo vertelde men ons aan de zeer drukke grenspost te Eede en Maldegem. „Het zwaardere vrachtverkeer vermindert met Zwerver verdronken Bergen op Zoom in De gemeentepolitie van Bergen Zoom heeft dinsdagmorgen in het wa ter van de Zanderijen langs de spoor lijn Bergen op ZoomRoosendaal het stoffelijk overschot gevonden van een man van middelbare leeftijd, dat daar al geruime tijd moet hebben gelegen. Bij onderzoek bleek het de 49-jarige Eist geboren te Heerle-Wouw te zijn, een zwerver, die de laatste tijd af en toe ook in Bergen op Zoom ver- bleef. Omdat hij zich in verscheidene logementen ophield werd zijn vermis sing niet opgemerkt. Vermoedelijk is hij op weg naar Heerle-Wouw, waar hij kennissen had wonen te water ge raakt en verdronken. Het stoffelijk overschot werd door de politie in be slag genomen voor een onderzoek. Aanbesteding weg Waarde-Rijksweg Namens Gedeputeerde Staten van Zee land is dinsdagmiddag op het kantoor van de provinciale waterstaat te Mid delburg aanbesteed het verbeteren van een gedeelte van de weg Waarde-Rijks- weg door Zuid-Beveland, die ongeveer 2258 meter lang zal worden. Er" werd als volgt Ingeschreven. Firma H. van Sabben, Goes voor ƒ275.000: P. A. Re- meeus en Zoon, Kats voor 369.000; Jan den Oude's aannemersbedrijf N.V., Bier vliet voor 368.500; Firma Gebroeders Wiskerke, Nieuwdorp voor 357.800: van Wallenburg, Middelburg voor 350.000; M. Uil, Middelburg voor 350.000; Firma J. D. Janse, Middel- bui-g voor 348.000; N.V. August van Dijk-Petit wegenbouwmaatschappij, Ber gen on Zoom voor 337.000: Aannemers bedrijf Zeeland N.V., Middelburg voor ƒ336.000; W. V. Vossen en Zonen, Sint.- Annaland voor 321.356. Een van de txoee bruggen over het Leopoldskanaal bij het Belgische Maldegem: toegankelijk voor voer tuigen met een gewicht van minder dan 3 ton, bovendien een snelheids beperking tot 5 kilometer per uur. (Foto P.Z.C.) de dag". En volgens deze douanemensen zal het nog veel erger worden. Momenteel wagen tal van vracht autochauffeurs het er nog op, omdat nog geen controle wordt uitgeoefend. Juist dinsdag passeerde er nog een vrachtauto met aanhangwagen met een eigen gewicht van 14 ton en be- FA. L. B. VAN HOUTE ZN. NIEUWE BURG 18, MIDDELBURG jj laden met 21% ton vlas uit Noord- Frankrijk (de bruggen kunnen blijk baar toch nog al wat torsen). Maar morgen, donderdag, wordt de be perking definitief; dat v/il zeggen, dan zal de politiecontrole beginnen. „En dan zal het stil worden hier aan de grens posten", aldus de douaniers. „Maar ge steld nu eens, dat Brussel op zeer korte termijn de benodigde gelden voor uit voering van de werken zou uittrekken, dan duurt het zeker nog twee jaar eer de plannen (in^usief een rondweg om Maldegem) zijn gerealiseerd", zo zei ons de gemeentesecretaris van Maldegem verder. Persoonlijk dacht hij aan de vol gende voorlopige oplossing: een spoedig herstel van de huidige bruggen, zodanig, dat de gewichtsbeperking kan verval len; daarna aanleg van baileybruggen door het leger en aangezien die hun ma terieel altijd zo vlug mogelijk terug wil len hebben, zal de rijksoverheid in Brus sel dan wel op korte termijn kredieten moeten verschaffen. En meer dan de twintig miljoen Belgische franks (1,4 miljoen gulden), die men enige jaren geleden heeft geraamd", aldus de heer Parrin. Maar intussen zijn Zeeuwsch- Vlaanderen en vrywel het gehele wes telijk deel van België voorlopig weei een belangrijke verbindingsweg voor het zware vervoer kwijt. En voor hoelang? Aardenburg-Yerseke 3-1 Aardenburg had voor de rust de wind mee en was daardoor het meest in de aanval. In de 23e minuut wist midvoor Karreman zich mooi vrij te spelen en schoot laag in de hoek (1-0). Aarden burg bleef sterk in de aanval, maar door stug verdedigen voorkwamen de gasten verdere treffers. Na de rust was de strijd meer even wichtig met perioden dat de gasthe ren alles op alles moesten zetten om een tegenpunt te voorkomen. In de 14e minuut was het linksbuiten W. Pauwels die de voorsprong vergrootte tot 2-0. In de 22ste minuut verkleinde midvoor M. de Nee met een schot in de bovenhoek de achterstand: 2-1. Yerseke zette daarna het Aardenburg- se doel onder zware druk doch met kunst- en vliegwerk werd verder on heil voor de gastheren voorkomen. Twee minuten voor het einde werd de strijd beslist toen rechtsbuiten A. Pie- ters onhoudbaar inschoot: (3-1). OOSTBURG R.K.J.B. besprak zomerprogramma Tijdens een goed bezochte voorjaars vergadering van de kring Oostburg van de R.K.J.B., die maandagavond in hoteï.- café „De Tol" te Oostburg werd gehou den, is uitvoerig van gedachten gewis seld over het zomerprogramma voor dit jaar. De voorzitter, de heer L. Bonte uit Wa tervliet, besteedde in zijn openingswoord allereerst aandacht aan het afgelopen winterprogramma, waarbij hij er zijn spijt over uitsprak, dat de godsdienst cursus geen doorgang had kunnen vin den. De geestelijk adviseur van de kring, pastoor-deken A. Dierick uit Oostburg, merkte hierbij op. dat deze cursus niet per afdeling moet worden gehouden, omdat daarvoor de deelname te klein zou zijn, maar wel per kring. Verder pieltti hij er voor de balavonden niet al leen voor de boerenjeugd toegankelijk te laten zijn, maar ze op een iets bredere Dasls op te zetten, zodat ook andere jeugd kan worden toegelaten. Voorzitter Bonte deelde verder mede, dat het toneelconcours goed geslaagd was, maar dat de uitslag van de stal- voed er wedstrijd door plotselinge ziekte van een van de juryleden nog enige tijd op zich zal moeten laten wachten. Wel deelde hij mede dat hieraan 9 leden nadden deelgenomen. Voor het a.s. zo merprogramma werden verschillende be sluiten genomen. Zo zal de afdeling Aar- oenburg voor 13 juni een volleybal toernooi en voor 20 juni een voetbal toernooi organiseren, terwijl een trek- Kerbehendigheidswedstrijd op 23 mei door de afdeling IJzendijke zal worden verzorgd. Voorts zal de afdeling Oost- bui-g op een nog nader te bepalen datum een ploegwedstrijd organiseren, terwijl de Jonge Boerinnenbond een bedevaart zal houden, Verder werd nog medegedeeld dat de kring in plaats van de heer P. de Rijk uit Schoondijke, die door ziekte had moeten bedanken, een nieuwe technisch adviseur had gevonden in de persoon van ae heer A. van den Hemel uit Groede. De heer J. van Elsakker uit Halsteren, algemeen voorzitter van de te Tilburg gevestigde R.K.J.B., gaf een toelichting op de voorgestelde cursus „Arbeidsaan- wending in de suikerbietenteelt", waar uit bleek dat deze op kostenberekening geschoeid zal worden. Tot slot werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over de zogenaamde topkadervorming, een cursus, die door het overkoepelend or gaan voor West Zeeuwsch-Vlaanderen op „Hedenesse' te Cadzand reeds in aan gevangen, echter zonder mogelijkheid tot deelname van de zijde van de R.K J.B. Uitdrukkelijk kwam hierbij naar voren, dat deze vorming voor de leden van de R.K.J.B. liever in eigen hand wordt gehouden. SLUIS Bestuur luchtbuksclub Dezer dagen is voor de luchtbuksclub „De stad Sluis" een nieuw bestuur ge kozen dat als volgt is samengesteld: I. de Roy, voorzitter. W. Ghijsels, secre taris en R. van Pamelen, pennings- meester. AARDENBURG In de maandag gehouden vergadering van de raad van Aardenburg is een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van de raad vastge steld. De subsidieverzoeken van de Stichting Katholiek Militair Vormings centrum en van de Nederlandse Ver eniging Bescherming Voetgangers werden afgewezen. Op verzoek van de Stichting Bachco- mité in Aardenburg werd besloten in de kosten van de Matthaus passion een subsidie van 500 te verlenen. De heer P. Lampo (k.v.p.) wenste bij dit punt geacht te worden te hebben te gengestemd. Het bij de fraude-risico onderling van gemeenten gewaar borgde bedrag werd verhoogd van 18.000 tot 25.000. Het kruispunt aan de Kaaipoort- Brouwerijstraat-Weststraat zal worden aangewezen als voorrangs kruispunt. Na plaatsing van de borden zal derhalve het verkeer komende uit de Brouwerijstraat voorrang moeten verlenen aan het verkeer in de Weststraat. Voor de elektrificatie van twee per celen aan de Noordstraat zal de ge meente een bijdrage verlenen van 458,Voor premiewoningverbe tering werd besloten dat in 1964 maxi maal 4000 uit te geven, omdat hier voor steeds hogere bedragen dienen te worden gevoteerd. Het voorstel van b. en w. de toekenning van premies voor woningverbetering aan het col lege te delegeren werd als gevolg van een voorstel van de heer J. Rijckaert (k.v.p.) niet aangent nen. De aanvra gen worden dus zoals steeds het geval was stuk voor stuk in de raad behan deld. Het voorstel van de heer Rijckaert (k.v.p.) niet aangenomen. De aanvragen worden dus zoals steeds het gevda was stuk voor stuk in de ra d behandeld. Het voorstel van de heer Rijckaert werd met 7-4 stemmen aangenomen. Besloten werd tot aan koop van een perceeltje tuingrond aan de Reinaertstraat van de heer J. Hen ry. Bij de rondvraag vroeg de heer L. de Clerck onder meer de aandacht voor de slechte bestrating en verlich ting van de wijk Smedekensbrugge. De heer J. Rijckaert drong aan op een bespoediging van de bouw van vijf woningwetwoningen aan de Burcht straat alsmede op een wijziging van de verkeerssituatie aan het Kaaiplein. De heer C. Verbeke wees op de on houdbare toestand die is ontstaan doordat de beide bioxggen te Malde gem vlak over de Nederlandse grens (Stroobrugge) dezer dagen werden ge sloten voor zwaar verkeer. Hierdoor ontstaan ernstige moeilijkheden voor het verkeer van en naar België voor vrachtauto's. De burgemeester deel de mede, dat over deze kwestie be sprekingen gaande zijn met de Belgi sche autoriteiten. Getracht zal worden het zover te krijgen, dat de bruggen voorlopig zover hersteld zullen wor den, dat zij ook voor zwaarder ver keer weer kunnen worden openge steld. AXEL Jaarvergadering CJ.V. In „liet Centrum" te Axel hielden de C.J.V.-clubs der Nederlands hervorm de kerk te Axel dezer dagen hun jaar vergadering. De avond werd geopend met het zingen van Gezang 149 vers 1 en 2, waarna de erevoorzitter, ds. P. J. Pennings een kort openings woord sprak. Na het aanhoren der verschillende jaarverslagen kregen de aanwezigen een aardig en afwisselend programma aangeboden. Op het programma stond een aantal schetsjes en toneelstukjes. Vooral het slotstuk „Drama in Gala" oogstte veel succes. Aan deze feestavond voor de Axelse jeugdclubs werd muzikale medewerking verleend door een band je „The Flying Stars". C.P.M. en C.J.B.T.B, naar Gent De afdelingen Wcst-Zecuwsch-Vlaan- deren van óe C.P.M. en C.J.B.T.B. maakten zaterdag een gecombineerd uitstapje naar Gerit, dat bij de 28 deel nemende leden bijzonder in de smaak is gevallen. Onder leiding van de heer W. de Bruijne uit Cadzand werd bij aankomst in Gent eerst een bezoek gebracht aan het ,,'s-Gravcnsteen" de bekende burcht uit de middeleeuwen met zijn kelders, zalen en gevangenis- putten. Daarna werd de Sl.-Baafs Ka thedraal bezichtigd. Na een gezamen lijke maaltijd in een gezellig restau rant, werd 's avonds in ,,Oud-België" de show „Fientje Beulemans" bijge woond, een blijspel in Vlaams dialect. Wandeltochten in Kloosterzande Aan de door de wandelsportvereniging „Hontenisse" in het afgelopen week einde te Kloosterzande gehouden wan deltochten werd deelgenomen door 19 wandelclubs met in totaal 433 deelne mers. De verplichte afstanden, die ge lopen moesten worden bedroegen 25. 15, 10 en 5 km. De prijzen werden als volgt behaald: over de 25 km: le. W.S.V. „Hontenisse" uit Kloosterzande met 713 punten; 2e. „Steeds Voorwaarts" uit Antwerpen met 636 punten; 3e. „Jeugd raad" uit Axel met 615 punten: over de 15 km: le. W.S.V. „Hontenisse" uit Kloosterzande met 690 punten; 2e. „Steeds Voorwaarts" uit Antwerpen met 630 punten; 3e. W.S.V. „Emma" uit Axel met 620 punten; 4e. K.A.J. Hengst dijk uit Hengstdijk met 580 punten; over de 10 km: le. W.S.V. „Emma" uit Axel (wisselbeker) met 720 punten; 2e. „Terhole" uit Terhole met 625 punten;' 3e. Jeugdvereniging S.D.O. uit Lams- waarde met 617 punten; 4e. W.S.V. „Emma" uit Axel met 610 punten; 5e. wandelgroep „Hontenisse" uit Klooster zande met 597 punten; 6e. „Wemelding- se Tippelaars" uit Wemeldinge met 562 punten; 7e. „Jong Kruiningen" uit Krui- ningen met 580 punten: over de 5 km: le. „Doornroosje uit Kloosterzande met 677 punten; 2e. W.S.V. „Emma" öit Axel met 629 punten; 3e. „Sneeuwwitje" uit Kloosterzande met 603 punten; 4e. wandelgroep „Hontenisse" uit Klooster zande met 590 punten; 5e. wandelgroep „Terhole" uit Terhole met 580 nunten. De oudste deelnemer was de 72-jarige heer W. v. d. Brink uit Groningen. Door de heer C. J. van Hootegem, burgemees ter van Hontenisse. werden met een toepasselijk woord de behaalde bekers en medailles uitgereikt. Weekend in september tweedaagse koers in Zeeuwsch-Vlaanderen De plannen van de wielersportvereni gingen uit Oostburg en Terneuzen om te komen tot een tweedaagse wieler koers voor amateurs door Oost- en Zeeuwsch-Vlaanderen, hebben thans een vastere vorm gekregen. Als data voor dit tweedaagse wielerevenement zijn voorlopig vastgesteld zaterdag 19 en zondag 20 september. Het ligt in de bedoeling op zaterdag een rit in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen te houden over een afstand van 18C km met Terneuzen als start- en aan komstplaats. Op zondagmorgen staat een ploegentijdrit van Terneuzen naar Oostburg op het programma over een afstand van ongeveer 30 km en zon dagsmiddags zal met Oostburg als start- en finishplaats een rit door West-Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden over een afstand van 120 km. Het ligt in de bedoeling voor deze tweedaagsekoers 15 ploegen elk van 6 a 7 renners te laten starten. Beide dagen zullen de renners door een re clamekaravaan worden voorafgegaan. De organisatie van dit reclame-onder- deel is in handen gegeven van de heer J. Bogaert uit Oostburg. Binnenkort komen de beide wielerclubs weer bij een om één en ander nog nader te bespreken en uit te werken. VEILING GOER april. Goudrenet 1 85-90 70- 75-80 8384. 70-75 78—81. 63 grot 41—71, tl) n H—O). Golden Dellclou* J 80-85 96— 70-75 81—100. 05-70 77—8; 2D 36—13. 2 80-85 84-89. 75-8 VEEMARKT ROTTERDAM. lijn 15—47, kroet 24—30, »iek 16- than 1 75-80 5963. 70-75 63. 05-70 58—59. 60-65 52, 2D 33 —33. 2 75-80 45. 70-75 42—49. 42—45. CO-65 33. grot 34—43. f*Jn 26—28 Winston 1 75180 97—112, 70-75 1CO—106. 65-70 85-86. 00-65 59-61. 53-60 43-44. grot 64- 69, fjjn 31—41 Diverse appel» kroet 19. Comtc«80 de Paris 2 65-70 49. 60-05 37—39. gmt 36. Saint Rcoqr 3 grot 76—87. Tcrtalc aanvoer hard fruit 4300 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES. april Granen en peulvruchten Tarwe, basis :7*r». hoerensehoon af boerderij 23-33 per 100 kg. Groene erwten. boerenschoen af boerderij 33—40 per 100 k< Schokken, boe renschoen af boerderij 3018 50 per ICO kg Bruine bonen, boprenschoon ai boerderij 60 120 per 1» kK Voor erwten en schokkers uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Voor gerst wa» geen notering meer. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw binnen landse sortering 8—9 per 100 kg Bintje voor export 8.58—9 per 100 kg Bevelander. 35 opw. binnenlandse sortering 16 per 100 kg Furore. 35 mm opw binnenlandse sorte ring 10—12 per 300 kX Mcerlander. 35 mm npw binnenlandse sortering 11—11 50 per ICO kg. Levering aan de «orteerinrichling Sor- teerkosten voor rekening koper. Voederaard appelen noteerden 3-504.23 per 100 k>: Uien. Onafgestoart itan de Sorteerlnrichtinjj gelevetd 16 cent per kg Hooi en stro. Lusemehool 12»—130 per 1000 Weidehooi (prima kwaliteit» 115—120 per 1000 kg Veldbecmd 70—75 per 1000 kg Engel» .-aal 55—65 per 1000 kg Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling Tarwestro 60-62 per 1000 kg Gerstestro 60—62 per 1000 kg Erwtenstro (kl. groen» 80 per 1000 kg Vlas Ongerepeld 8—24 rem per kg. Gerepeld 18—35 cent per kg Eieren De eierpnj» bedraagt 188—192 per kg Burgemeesters herbenoemd Bij Koninklijk Besluit van 11 maart is tot burgemeester der gemeenten Groede en Nieuwvliet herbenoemd de heer J. C. Everaars, tot burgemees- Ier der gemeente Oud-Vossemeer de heer mr. J. J. Versluijs, tot burge meester der gemeente Breskens de heer J. A. Eekhout. Ledenvergadering Groene Kruis De afdeling Axel van het Groene Kruis hield dezer dagen haar ledenvergadering in het consultatiebureau. De voorzitter, de heer J. Blok. stond in zijn openings woord even stil bij de gebeurtenissen in 1963. Hij sprak zeer waarderend over de activiteiten van de bode-incasseerder, de heer H. Goossen, door wienst toedoen het ledental van de Axelse vereniging in heer H. Goossen, door wiens toedoen het 1963 steeg van 1925 tot 1945. Veel lof had de heer Blok voor het vele werk, dat de wijkverpleegster, zuster Geleijnse in 1963 verrichtte. De penningmeester, de heer C. van Wijck, kon een optimistisch geluid laten horen. De ontvangsten over 1963 over troffen de uitgaven met 383,93. Eén en ander bleek een gevolg te zijn van de verhoogde contributie, een gunstiger subsidiëring van gemeentewege en een gift van de coöperatieve boerenleen bank „Terneuzen". De secretaris, de heer C. de Putter, gaf een uitgebreid jaarverslag. Het aantal ziekenbezoeken, dat de wijkverpleegster in 1963 aflegde, bedroeg 2331. Er werden 178 maal ver- plegingsartikelen uitgereikt. Voor de tbc-bestrrjding stonden eind 1963 13 ge zinnen met 14 patiënten onder toezicht. Het kleuterbureau hield tien zittingen met 178 consulten. Er werden 846 school kinderen ingeënt. Namens de kascommissie bracht de heer A. Riemens verslag uit. Tot nieuw lid van deze commissie werd benoemd de heer P. van Langevelde. Het aftredende bestuurslid, de heer W. van Cadsand, werd brj acclamatie herkozen. Na de pauze vertoonde de heer J. de Vries uit Terneuzen dia's en vertelde hij 'n spook verhaal. Z AAMSLAG Kievitsei Het eerste in Zaamslag gevonden kievitsei is dezer dagen aangeboden aan burgemeester J. van Wijk. De vinder was de heer C. J. Bareman uit de buurt schap „Hoek van de dijk". BRESKENS Breskense showboten De Breskense V.V.V. heeft besloten dit seizoen zesmaal een showboot te laten varen. De data zijn: 20 juni, 28 juni en 2, 14, 21 en 28 augustus. BIERVLIET Goene Kruis houdt woensdag vergadering De afdeling Biervliet-Hoofdplaat van „Het Groene Kruis" houdt op woens dag 8 april 's avonds om 7.30 uur een algemene ledenvergadering in d zaal van café „Willem Beukelszoon' te Biervliet. Naast de gebruikelijke zaken als rekening, bestuursverkie zing enz. zal tijdens deze vergadering aandacht worden geschonken aan het 50-jarig bestaan der vereniging op 20 februari jl. Voorts zullen er enige films worden vertoond, te weten: „De nieuwe baby", een film over „Ghana" en een tweetal tekenfilms. grot t VEILING KKADBENDUKE. 22—53. 3 gr Conference 56. kroel. VEILING MIDDELBURG. Wijting 27 kg. Tong 2 kg. Wulk 5 kg. VEILING SINT-MAARTENSDIJK- Gemeentelijke badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen te Terneuzen en Sluiskil werden in de maand maart 1964 als volgt bezocht: Te Terneuzen: 1649 (vorige maand 2186). Te Sluiskil: 1032 (vorige maand 1374). Nagekomen advertenties WALCHEREN VLISSINGEN N.C.V.B. bijeen Dezer dagen hield de N.C.V.B. Vlissingen zijn maandelijkse leden vergadering, onder leiding van me vrouw Mourik-van Rij. Op verdien stelijke wijze hield de heer G. Moback uit Middelburg een lezing over „Phi ladelphia". De naam betekent „Die zijn broeders liefheeft". Er zijn in ons land 200.000 mensen, die zich niet zelfstandig in de maatschap pij kunnen handhaven. Door vroeg tijdige en aangepaste lesmethoden worden de kinderen met geduld en volharding zover gebracht, dat ze een plaats in de samenleving kunnen in nemen. WESTKAPELLE Mej. Job. Boogaard nam afscheid van jeugdwerk Westkapelle Na meer dan 30 jaar lid te zijn ge weest van de meisjesvereniging Dor cas te Westkapelle, waarvan een aan tal jaren als bestuurslid en de laatste jaren als presidente, heeft mej. Joh Boogaard, afscheid genomen van he: jeugdwerk der C.J.V., tijdens een ver gadering der meisjesclub „de Kust- lichtjes". Deze club wordt gefuseerd met de jongensgroep „Jonge Kracht". Mej. Joh. Boogaard achtte nu haar tijd ge komen om afscheid te nemen van jeugdwerk. Zij werd toegsproken door de heer D. Huibregtse namens alle jeugd clubs der C.J.V., die haar een prach tige kamerplant aanboden. Elly Ka- land liet op rijm het verenigingsleven van de scheidende de revue passeren en bood haar het boek „Exodus" aan. Nadat de scheidende leidster nog was toegezongen, eindigde Dingeman Hui bregtse met dankgebed. Wachthuisje voor buspassagiers in Westkapelle Het gemeentebestuur van Westkapelle heeft in samenwerking met „Streek vervoer Walcheren", in de gemeente Westkapelle twee wachthuisjes ge plaatst in de Zuidstraat en de Koe straat. Jongensbinnendag te Westkapelle Zaterdag a.s. zal in het hervormd jeugdgebouw te Westkapelle de jaar lijkse jongensbinnendag worden ge houden, die voor de eerste maal in sa menwerking met de meisjesclubs wordt georganiseerd. Er zal een opdrachtenspel worden uit gevoerd, een film vertoond, en sa menzang worden beoefend. KOUDEKERKE Uitvoering „Voorwaarts" In „Hotel Walcheren" te Koudekerke werd dezer dagen de tweede muziekuit voering van dit seizoen gegeven van de muziekvereniging „Voorwaarts". Voor zitter J. P. Christiaansen sprak in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit over de matige belangstelling De muzi kanten brachten onder leiding van diri gent P. de Rooij uit Vlissingen negen nummers ten gehore. Zij begonnen met de „Delta Mars" van de heer De Rooij. De „Koudekerkse Potporri I". eveneens van de heer De Rooij, viel van de num-: mers wel het meest in de smaak. Na de pauze bracht Ali Ben Lux vele goochel trucs ten tonele, en Frits Koster en Co de Vos brachten nog enkele komische liedjes en schetsjes. Tot slot was er ge- legenheid tot het maken van een dansje. 1 waarbij het duo Harry Boer voor de i muziek zorgde. Heden werd. tot onze diepe droefheid, nog onverwachts, van ons weggenomen, onze ge liefde man. vader, be huwd- en grootvader, broer en zwager, JOH. O SS EW A ARDE, op de leeftijd van bijna 76 Jaar. Kloetinge: M. L. Osse waarde - v. d. Velde. J. Cabboort- Ossewaarde. Jac. Cabboort. Goes: M. Osse waarde en verloofde. Krabbendljke: J. v. d. Vreede- Ossewaarde Jac. v. d. Vreede. Kapellc: T. Ossewaarde. Souburg: B. v. d. Velde. En kleinkinderen. Kloetinge, 7 april 1964. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 10 april a.s. op de alg. begraafplaats te KattendJjke. Vertrek sterfhuis 1.30 uur. Heden nam de Heere plotseling van ons weg onze geliefde vader, behuwd- en grootva der LEENDERT ANTHONIE BEXTSCHAP- KNOOK, weduwn. van Maatje Visser, op de gezegende leef- tfjd van ruim 85 jaar. Groede: A. A. Bentschap- Knook C. J. Bentschap- Knook-Michielsen. Breskens: J. M. Roth- Bentschap-Knook. M. V. Roth. Groede, 7 april 1964. Blekestraat 2. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 10 april des middags om drie uur. Heden overleed onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom ABRAHAM JACOB HAARTSEN, op de leeftijd van 70 jaar. Schoondijke: N. Haartsen- van Prooije. Amsterdam M. A. van Beek- Haartsen. H. van Beek. Hans en Anneke. Fam. Haartscn. Fam. Van Prooije. Schoondijke, 6 april 1964. Willemsweg 32. De teraardebestelling vindt plaats op vrijdag 10 april as. des nam. om 3 uur. [.Advertentie) Lekker en verbissend f.0,65

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17