PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BELGISCHE REGERING GEEFT NIET TOE Twee artsen in arrest na dood van baby Nederlandse artsen HOOGSPANNINGSLIJN G0ES-R00SENDAAL bemoeien zich niet met Belgisch conflict Verzoek om hulp van Turkse Cyprioten PREMIER LEFÈVRE: „DOKTOREN MOET EERST STAKING OPHEFFEN Verzoeken om hulp van patiënten over grens niet weigeren PAUS ONTVING PRINSES IRENE EN DON CARLOS SCHILDWACHT PALEIS SOESTDIJK MET KLAPPERPISTOOL BESCHOTEN Grieken blijven aanvallen Slrikl besloten Vijf gewonden door 207e jaargang - no. 82 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde, F. B den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W Leertouwer en O. A. de Kok Abonnementsprijs 76 cent per week. ƒ9,75 per lew.: franco per post 10.— p. kw. 1/>m» nummers 15 ct Bureaus: Vlisringec Walstraat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508. adv 3647'3843); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078'3189. adv 2375). Goes: Gr Markt 2. tel. 6140 Mi K g. red. 785», adi 5213i; Oostburg: tel. 2395; Trni'Uwii Arsenaalstraat 3. i 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,80. Ingei. med. 3 x tarief. Kleine adv. (ma*. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1/50). ..Brieven bur van dit blad" 26 Dinsdag 7 april 1964 Vragen rond het Sloe Pagina 2 l. tel. 2425, adm. tel 2094. Adv. pr. i Giro 369W0 P.Z.C., Middelburg De Belgische minister-president, Th. Lefèvre, heeft gisteren ver klaard, dat een hervatting van het overleg met de geneesheren alleen mogelijk is, nadat de artsen hun staking hebben beëindigd. Na een speciale kabinetszitting las premier Lefèvre een regerings communiqué voor, waarin wordt gezegd dat ,,de ongelukkige ge beurtenissen van de jongste dagen de ernstige verantwoordelijk heid bevestigen, die de artsenorganisaties op zich hebben genomen door het afkondigen van een staking, die leidde tot het in de steek laten van de zieken, zelfs in zekere ernstige gevallen". „Eerst na beëindiging van deze toestand, die in strijd is met de be roepsplichten van de artsen, zal de regering een hervatting van de besprekingen, die nooit hadden mogen worden onderbroken, onder ogen kunnen zien". In antwoord op vragen antwoord de Lefèvre, dat de regering nog niet het „opvorderen" van de art sen overweegt, maar wel de nood zakelijke maatregelen tracht te nemen om de leemten in de „wachtdiensten" van de stakende artsen op te vullen. Zo werden mi litaire medische diensten, die bij het Belgische leger in Duitsland zijn gestationeerd, naar Brussel overgebracht. Premier Lefèvre zei voorts, niet te kun nen zeggen, wie als bemiddelaar in het geschil met de artsen zou kunnen op treden. Op een vraag hoe dan de im passe kan worden doorbroken antwoord de hij. dat de Belgische regering nooit heeft geweigerd te onderhandelen en dat zij de besprekingen met de artsen met „veel geduld" heeft gevoerd. „Nadat de normale omstandigheden zullen zijn her steld, zal de regering het contact weer kunnen opnemen". Arrestatie Lefèvre bevestigde, dat het verlaten van de zieken een wetsovertreding is. Hij wilde zich echter niet uitla ten over de arrestatie van twee Bel gische artsen, omdat de gerechtelijke autoriteiten deze kwestie in onder zoek hebben en een uitspraak zullen doen. De artsen werden gisteren aan gehouden naar aanleiding van het overlijden van een 15 maanden oude baby. Beide geneesheren waren belast met de regeling van de wachtdienst tijdens de artsenstakïng in Herentals. De vader had zaterdagochtend zijn huisarts ge waarschuwd. dat zijn zoontje Eric ern stig ziek was Deze weigerde echter als gevolg van de staking zelf het patiëntje te bezoeken en hij gaf het ziektegeval door aan de wachtdienst, die door dc stakende artsen is ingesteld. Pas nadat de wachtdienst opnieuw was gealarmeerd, verschenen 's avonds twee artsen, die onmiddellijke overbrenging van de baby naar een ziekenhuis ge lastten. Daar overleed het zondagoch tend als gevolg van een ontsteking in de borstholte. De justitie stelde onmiddellijk een on derzoek in, hetgeen er toe leidde dat de twee geneesheren voorlopig in hechte nis zijn genomen en zijn ondergebracht in de gevangenis. „Eigen schuld" De nationale artsenfederatie heeft na het bekend worden van de aan houding van de twee artsen mede gedeeld over inlichtingen te beschik ken, dat de dood van de baby te wij ten zou zijn aan het gezin zelf, dat acht dagen heeft gewacht alvorens een arts te waarschuwen". ..Indien men onze wachtdienst ver antwoordelijk stelt voor een fout, die niet door deze is gemaakt en er tegen de geneesheren willekeurige gerech- Prins Philip van Engeland, even als prins Bernhard een enthousiast vlieger, is hier gefotografeerd in de stuurhut van de „Trident", het nieu we straal-passagiers vliegtuig van de B.E.A., waarmee hij dezer da gen een vlucht van vijf kwartier maakte. telijke maatregelen worden genomen, zullen de artsenorganisaties uiterst ernstige maatregelen treffen", aldus verklaarde een woordvoerder in een vraaggesprek voor Radio-Brussel. Naar het Belgische persbureau „Belga" gisteren uit goede bron vernam begint onder zekere groepen Belgische artsen ontevredenheid te bestaan over het be leid van de nationale federatie van ge neesheren en het verloop van de sta king, die de zesde dag is ingegaan. Deze ontevredenheid betreft vooral de vóór de staking door de bestuursleden gege ven verzekering, dat de staking van „zeer korte duur" zou zijn, ornaat een snelle capitulatie van de regering met het oog op de gevolgen voor de volksge zondheid werd verwacht. De staking duurt echter voort en er is vooralsnog geen oplossing in zicht. Met name in dezelfde artsenkringen Met name werd in dezelfde artsenkrin gen tegengesproken, dat de artsenfede ratie zou besluiten de nieuwe ziekte en invaliditeitswet totaal te negeren in dien de eisen van de geneesheren niet zouden worden ingewilligd. Inmiddels doen er tegenstrijdige verkla ringen de ronde of een vooraanstaand arts uit de Belgische badplaats Oos tende al dan niet heeft geweigerd om prinses Paola's jongste zoon, de zes maajiden oude prins Laurent, te onder zoeken. Naar gisteren in Oostende verluidde, bracht de prinses enkele dagen met haar kinderen door in de badplaats. Toen prins Laurent vorige week hoge koorts kreeg, belde Paola een vooraan staand arts uit Oostende op, die echter weigerde te komen in verband met het stakersconsigne en de prinses de raad gaf zich te richten tot de noodcentrale. Een zegsman van het hof verklaarde zondagavond, dat prins Laurent woens dag een kcelinfectic had gekregen, maar dat een arts van de noodcentrale naar de prinselijke villa was gegaan om de prins te onderzoeken en de nodige medi cijnen voor te schreven. Brief aan dokters in grensstreken De Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering der Ge neeskunst heeft met betrekking tot de moeilijkheden in België des gevraagd medegedeeld dat de maatschappij telegrafisch het ver zoek heeft ontvangen van het na tionaal verbond van de syndicale kamers der geneesheren in Brus sel om de Belgische artsen in hun strijd te steunen door aan de le den van de maatschappij der ge neeskunst te adviseren tijdens het conflict geen Belgische patiënten in behandeling te nemen. Naar aanleiding van dit verzoek Is het dagelijks bestuur der maatschappij in spoedvergadering bijeengekomen. Het heeft, na een uitvoerige bespreking waarin allerlei facetten van dit vraag stuk werden belicht, het verbond van syndicale kamers der geneesheren schriftelijk geantwoord tot de overtui ging te zijn gekomen dat het niet in staat is zich een gefundeerd oordeel te vormen over de ontstane situatie en dat het ook niet juist zou zrjn zich te mengen in een interne Belgische aange legenheid. In zijn schrijven zegt het dagelijks bestuur in een perscommuniqué te hebben verklaard dat het niet kan treden in een beoordeling van de kwestie en dat in verband met ook in Nedex-land ontstane onrust de Nederlandse artsen uit traditie en overtuiging zich verplicht achten in Nederland gevraagde medische hulp onder alle omstandigheden te waar borgen. Voorts schrijft het dagelijks bestuur dat het de Nederlandse artsen die aan of over de Belgische grens werken geadvi seerd heeft hun werk normaal voort te zetten, derhalve ook Belgische patiën ten te bezoeken die tot hun eigen prak tijk behoren en voorts hulp te verlenen ir noodgevallen, welke hulp een arts im mers niet mag weigeren". De brief be sluit: „Overigens betreurt het dage lijks bestuur de moeilijkheden die de Belgische collegae ondervinden en wenst U toe, dat er spoedig een bevredigende oplossing moge worden gevonden". In aansluiting op deze brief heeft het secretariaat van de Maatschappij der Geneeskunst onmiddellijk alle aan de Belgische grens praktizerende artsen op de. hoogte gesteld van het. in bovenver meld schrijven kenbaar gemaakte stand punt. Patiënten van het Sint-Pieterzieken huis in Brussel worden met een ambulance van het leger overge bracht naar een militair hospitaal. (Van onze Haagse redactie Prinses Irene en don Carlos zijn gisterochtend door paus Paulus VI in het Vaticaan te Rome in parti culiere audiëntie ontvangen. Door dat prinses Irene op bezoek was bij haar verloofde en zijn ouders in de Italiaanse hoofdstad werd van de gelegenheid gebruik ge maakt audiëntie aan te vragen bij de paus. Dit bericht werd ons van de zijde van de R.V.D. bevestigd, waarbij op onze vraag werd geantwoord, dat deze audiëntie in geen enkel verband kan worden gebracht met de komende kerkelijke huwelijksvol trekking. De audiëntie droeg een een voudig karakter. Alle pracht en praal was achterwege gelaten. Prinses Irene keerde gistermiddag kort na vier uur met een lijntoestel van Ali talia uit Rome terug op Schiphol. In haar gezelschap bevonden zich haar ver loofde don Carlos en haar aanstaande schoonvader prins Xavier. Direct na aan komst op Schiphol is het gezelschap doorgereisd naar paleis Soestdijk. Ook minister-president Marijnen bracht gistermiddag een bezoek aan net ko ninklijk paleis Soestdijk. Na drie kwar tier keerde de premier weer naar Den Haag terug. Hoewel het onverwachte bezoek van de minister-president aan Soestdijk verband zou kunnen houden met het vaststellen van een huwelijks datum van prinses Irene wees de R.V.D. erop, dat het niet ongewoon is dat de minister-president nog een bezoek brengt aan de koningin aan de vc avond van een buitenlandse reis. Zc bekend vertrekken 't koninklijk paar de prinsessen Beatrix en Irene vandaag naar Mexico. Verschrijvingen in Het Bildt De rijksrecherche heeft in samenwer king met dc administratie van gemeen tewerken een onderzoek ingesteld naar bepaalde gemeenterekeningen in de ge meente Het Bildt (Fr.). Hangende dit onderzoek is de directeur van de dienst van gemeentewerken, de 52-jarige R. J. van der Z., met verlof gezonden. Uit het onderzoek zou zijn gebleken dat er zou zijn geknoeid met de werkelijke prijs van gemeentewoningen, die hoger was dan de toegestane curveprijs Het hogere bedrag zou op andere hoofd stukken van de gemeentebegroting zijn ondergebracht. Wel is komen vast te staan dat de directeur niets van de ge- meentefinanciën ten eigen bate heeft aangewend. POLITIE MAAKT PROCES-VERBAAL OP GRAP VAN JONGELUI OP WEG NAAR FEESTJE (Van onze correspondent). Van uit een voorbijrijdende auto is zaterdagmiddag tussen vijf en zes uur geschoten op de mare chaussee die dienst deed voor het tuinhek van paleis Soest dijk. De knal was tot in het wachtlokaal te horen. De com mandant van de marechaussee waarschuwde de Baarnse poli tie. Deze kwam zondagochtend tot de conclusie dat er niet ge schoten was, maar dat vier brooddronken jongens, twee uit Hilversum, een uit Bussum en een uit Amersfoort voor de grap een alarmpistool en een klapper pistool hadden laten knallen om de schildwacht schrik aan te jagen. De vier jongelui hebben een proces-ver baal gekregen wegens overtreding van de vuürwapcnwet. Mogelijk zit er ook een proces-verbaal in wegens ordeverstoring. „Het in de maling nemen van een dienstdoende schild wacht voor het paleis is een erger lijke zaak", aldus hoofdinspecteur Bakker van de Baarnse politie. Weliswaar nam de politie na alarm aan dat er sprake was van een (misplaatste) grap, maar zeker heidshalve moest een onderzoek wor den ingesteld. Dit onderzoek werd vergemakkelijkt omdat de schildwacht de tegenwoor digheid van geest had gehad het nummer van de voorbijrijdende auto te noteren. De wagen bleek toe te behoren aan een verhuurder in Hil versum. Deze kreeg de hele nacht een politiewacht voor zijn deur. Ook voor de woning van de jongeman die de auto gehuurd had en voor de wo ningen van zijn drie vrienden werd politie geposteerd. Het wachten duur de tot zondagochtend, want de vier knapen waren doorgereden naar Ant werpen om er een "feestje te vieren. Ze werden aangehouden toen ze hun Bussumse vriend thuis afzetten. Na het opmaken van het proces-verbaal in Baarn zijn zjj op vrije voeten ge steld. A.V.R.O. berispte Veronica- enter aars (Van onze radio- en t.v.-redactie Fred Oster, producer by de A.V.R.O.-t.v. en Bob Rooyens, regisseur by de A.V.R.O.-t.v., zijn door de directie van hun omroep berispt voor hun aandeel bij de organisatie van het „enteren" op 1 april van Radio-Veronica". De heren is meegedeeld dat de A.V.R.O. de grap misplaatst vindt. Ze zijn voorts gewaar schuwd zich voortaan niet voor ander mans karretje te laten spannen. Ook Han Mulder, presentator van de actualiteitenrubriek van de K.R.O.-t.v., Is er met een uitbrander afgekomen. Al- Tjepkema en Huib de Vries, Uit protest tegen een verhoging van de openbare-vervoerstarieven hebben 700 arbei ders in de stad Arequipa, in Peru, acht auto bussen in brand gestoken en een aantal an dere met stenen beschadigd Bij het herstel van de orde door de politie vielen twintig gewonden. Turkije zendt vloot opnieuw naar Iskenderoen Turkse Cyprioten hebben de be velhebber van de V.N.-vredes macht, luitenant-generaal Prem Singh Gyani. gisteren dringend om hulp gevraagd. Het verzoek werd gedaan tijdens Gyani's inspectiereis door Noordwest- Cyprus. In de buurt van Kokkina, in het noordwesten van het eiland, zou gistermorgen zwaar zijn gevochten tussen Griekse en Turkse Cyprioten. Het vuren werd even onderbroken toen de V.N.-bevelhebber en zijn ge volg een inspectierit door het gebied maakten. Gyani was niet in staat zich naar Pakhyammos te begeven. Turkse Cy prioten hadden een brug op de weg van Kokkina naar Pakhyammos op geblazen toen in een pantserwagen gezeten Grieken door de wegversper ringen probeerden te rijden, V.N .-functionarissen zeiden te gelo ven dat de Griekse Cyprioten van plan waren een grootscheepse aan val te lanceren op hun Turkse f^AhtlijK eilandgenoten te Kokkina, Slevga, Mansoura en Kato Pyrgos. Griekse Cyprioten hielden zondag in dit ge bied Britse militairen vast. Turken vragen hulp Salih Fadil, een Turks-Cypriotische leider in Kokkina, deelde de V.N.- bevelhebber mee dat de leden van zijn volksgroep om zouden komen ten zij hij hun de helpende hand zou bie den. Fadil verklaarde dat de dorpen waren afgesneden van de buitenwe reld en vroeg Gyani om een hef- schroefvliegtuig voor het vervoer van drie gewonde Turkse Cyprioten en twee zieke vrouwen. De V.N.-bevelhebber zei dat hij pre sident Makarios persoonlijk zou ver zoeken te pogen tot een bestand te ko men. Turkije heeft gisteren de Vei ligheidsraad van de V.N. doen weten dat het uiterst bezorgd is over de aanvallen die nog steeds door Griek se Cyprioten op de Turkse minder heid op Cyprus worden ondernomen. Enkele jaren geleden ontmoetten we in Zeeland een Belgische senator, die ons naar gemeentelijke hcrinde- lingsplannen vroeg. Toen we hem op onze beurt de vraag stelden of hij in het algemeen vóór of tegen gemeen telijke herindeling was (ook in Bel gië een urgent probleem) zei hij eer lijk: ..Ik ben er wel voor, maar mijn kiezers niet, dus ben ik er tegen". Laten we niet te snel het hoofd schud den over dit politiek opportunisme, want het kan ook in Nederland voor komen. We hebben dc indruk, dat er bijvoorbeeld nog wel eens raadsleden 7.ijn men vindt ze onder alle par tijen die de redelijkheid van een be paald herinrlellngsplan niet ontkennen, maar desondanks niet bereid zijn hard voor een dergelijke opvatting te vech ten: hun kiezers denken er namelijk in vele gevallen anders over en wensen handhaving van de oude toestand. Last en ruggespraak bestaan welis waar niet meer, maar In de praktijk komen nog wel eens informele bindin gen voor, die mede het oordcel van de volksvertegenwoordiger in de raad be palen. In dit licht bezien kan men res pect hebben voor diegenen, die een nerindelingsplan in breder verband toetsen en in het openbaar onvervaard voor hun mening uitkomen, ook al zijn ze raadslid in een kleine gemeente. Wij brengen dit naar voren omdat ons vorige week een voorbeeld onder ogen kwam van een meer dan voorzichtig beleid rond het delicate onderwerjj van de herindeling. Het district Zuid- en Noord-Beveland van de P v d.A. heeft vrijdag in Goes een voorlichtingsbijeenkomst gehouden voor raadsleden en dagelijkse bestu ren van de partij-af delingen op Zuid-Be veland. Tijdens deze bijeenkomst werd gesproken door ir. M. de Vink. direc teur van de provinciale planologi sche dienst, althans op de aankon diging van de bijeenkomst was zijn naam vermeld. Tot zover is het nog niet opvallend. Dat was echter wel een tweetal zinsneden op de convoca tie, handelend over het besloten ka rakter van de bijeenkomst. Er stond namelijk het volgende vermeld: „Deze bijeenkomst zal strikt beslo ten zijn, waarbij de pers niet zal worden uitgenodigd. Ook vooraf wordt geen kennisgeving aan de pers verstrekt, hetgeen wij hierbij aan de partijgenoten verzoeken ook niet te doen". Dit nu lijkt ons een voorbeeld van een omzichtigheid, die aan het overdreve- ne grenst. Men kan nog verdedigen al zijn wij ten aanzien van dit onder werp een volstrekt andere mening toegedaan dat een politieke groepe ring over een belangrijk beleidspunt intern beraad zal willen plegen. Maar dat men er zo bevreesd voor ls, dat van dit beraad iets naar buiten zal komen, dat zelfs op de convocatie wordt verzocht vooral de pers niet in te lichten, dat gaat toch wel de nor male perken te buiten, dachten wij. Afgezien nog van de overweging, dat dergelijke verzoeken als regel precies een averechts gevolg hebben: van verschillende kanten werd ons vori ge week de gestencilde uitnodiging toegezonden. Eermoedelijk is deze overgrote om- V zichtigheid een gevolg van het on derwerp: de herindeling. Men kan de P.v.d.A. overigens moeilijk verwijten, dat zij in dit opzicht de feiten niet on der het oog wil zien en de ontwikke ling wil tegenhouden. Er is wel eens gezegd enkele jaren geleden dat de opvattingen rond gemeentelijke herindeling in de Tweede Kamer zich bewogen tussen die van de heer Kod de, die als S.G.P.-lid niets voor her indeling voelde, en die van de P.v.d.A.-vertegenwoordiger Scheps, die (uiteraard ironisch bedoeld.) het liefst van Nederland maar één ge meente zou willen maken. Misschien dat juist de progressieve opvatting het P.v.d A.-districtsbestuur Zuid- en Noord-Beveland over het Zuidbeve- landse herindelingsplan tot zulk een grote behoedzaamheid („Denk erom: de pers niet waarschuwen") heeft geleid. Men wil wellicht nog niet lui de uitspreken, dat men er vrijwel geheel achterstaat. We zijn benieuwd of er nog meer voorlichtingsbijeen komsten komen, ook van andere par tijen. Misschien dat dan gevraagd zal worden om op die vergaderingen niet alleen de pers niet toe te laten, maar zelfs om te fluisteren. Strikt be sloten a.u.b. Vloot naar Iskenderoen explosie op legger De Turkse regering heeft besloten de Turkse schepen die naar de basis Golsjoek aan de Zee van Marmora waren teruggekeerd, naar Iskenderoen lnoordoostelijk van Cyprus i te laten terugkomen. OM RESERVES 150 KV UIT TE WISSELEN In het vlakke land tussen Goes en Roosendaal zal volgend jaar een begin worden gemaakt met het uitzetten van een nieuwe, strakke lijn: een bovengrondse hoogspanningsleïding voor de uitwisseling van 150 kV-vermo- gen tussen de Provinciale Zeeuwse en de Noordbrabantse ElectriciteitsmaatschappijHet tracé voor dit onderdeel van het grote internationale koppel- net staat op het ogenblik al min of meer vast. Daaraan is van de kant van de initiatiefnemers de hoogspanningsleiding zal voor gezamenlijke rekening worden gebouwd overleg met duizend-en-een instanties voor afgegaan. Het is een project, dat alleen voor de lyn al een bedrag van tien miljoen gulden zal vergen. En daarbij komt dan nog de bouw van twee schakel stations: een open te Goes en een overdekte te Vlissingen. Want om dc verbinding compleet te maken moet de nu nog niet geheel benutte 150 kV- l(jn tussen Goes en Nieuwland ho- vengronds nog vijf kilometer naar de centrale in Vlissingen worden door getrokken. Omvangrijke voornemens dus van de twee naast elkaar liggende elektrici teitsmaatschappijen. En die ziet men graag medio 1966 gerealiseerd. De adjunct-directeur van de P.Z.E.M. voor de technische dienst, ir. H. Broekhoff en het hoofd van de tak bijzondere diensten bij deze maat schappij, ir F. van Koppenhagen, hebben ons de plannen voor de nieu we transportleiding door Zeeland na der toegelicht. De bovengrondse 150 kV (150.000 volt)-leidmg is dringend nodig voor een betere uitwisseling van het elek trisch reserve-vermogen tussen de centrales in Vlissingen en Geertrui- denberg. Op het ogenblik hangt er tussen Goes en Woensdrecht een hoogspanningsleidmg voor een ver mogen van „slechts" 50 kV. Omdat aan weerskanten in de afgelopen ja ren. het vermogen aanzienlijk is toe genomen, is ook de reserve-capaci teit aanzienlijk gestegen. Een zwaar dere „koppeling" kon dus niet langer uitblijven. Over een afstand van ongeveer 50 kilometer moeten nu tussen Goes en Roosendaal het koppelpunt in totaal 150 nieuwe, 34 meter hoge masten worden neergezet Daarvoor hebben de beide elektriciteitsmaat schappijen 150 stukjes grond van hooguit vijftig vierkante meter nodig. Het klinkt in het oor van de leek al lemaal nogal simpel. Maar de prak tijk is anders. Dat hebben de plannenmakers de laatste maanden goed gemerkt. Ze kregen te maken met rijks- en provinciale waterstaat, met de Nederlandse Spoorwegen, met de P.P.D. voor Zeeland, de grond eigenaren. die een mast op hun terrein dienden te accepteren, met de georganiseerde landbouw, met de gemeentebesturen en hun uit breidingsplannen. Wensen „En vooral in het laatste geval wa ren er nogal wat wensen", vertelt ir. Broekhoff. „Speciaal in Goes, waar de nieuwe hoogspanning ten zuiden (Zie slot pag. 2 Uol. 6) Aan boord van de Katwijkse motur- logger KW 160 „Vrouw Aiida" heeft zich gistermorgen in de haven van IJmuiden een zware gasexplosie voor gedaan. waarbij vier personen zo ern stig werden gewond, dat zij in het zie kenhuis moesten worden opgenomen. Een opvarende werd licht gewond. De bemanning van de KW 160 rook gistermorgen bij het aan boord gaan een gaslucht. Eén man zette een paar patrijspoorten open, terwijl een an dere een lucifer aanstak. Door de ex plosie. die daarop volgde, werd het be- manningsverblijf van de logger ver woest. Monteur M de Bruin uit IJmui den, die in het ziekenhuis te Leiden is opgenomen, verkeert in levensge vaar. Naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden werden overgebracht W. Haasnoot uit Katwijk aan Zee. de schipper van de kotter A. J. van der Plas en de opvarende N. van der Plas. beiden uit Katwijk aan Zee. Matroos P. van Velzen uit Katwijk aan Zee kon na behandeling in het ziekenhuis huiswaarts gaan. BIJ BUSONGELUK IN TURKIJE 35 DODEN Alle 35 personen in een van Siran naar I Ankara op weg zijnde bus zijn giste ren om het leven gekomen toen het voertuig nabij Sebinkarahisar, in Noordoost-Turkije, in de rivier de j Aloekoera is gestort. De inzittenden van de bus waren Turken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1