pastoe Bevelandse schutterijen nu model voor expositie in museum te Goes droog haar? i Vanaf juni tot september Bant AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN TRAITAL0 MARKTBERICHTEN AANTREKKELIJKE EN ZOMERSE COLLECTIE VAN „MARGRIET" MES Modehuis v. d. Meer Terneuzen MAGNEET TEENAGER P. COPIEUS een persoon voor het machinaal zagen N.V. DE HOOP TERNEUZEN I 2 4 3 2 I I Fa. VAN DEN HEMEL haarverzorging KAPSALON BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN meubelen .EIGEN HAARD" Selectiewedstrijden van het Rode Kruis dinsdag 7 april 196» ^nsei Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Na tentoonstelling van vorig jaar: Na de expositie „Goes en de Beve- landen in vorige eeuwen" zal aan staande zomer de Bevelandse schutterij „model" staan in het museum voor Noord- en Zuid-Be veland te Goes. Dan wordt aan dit onderwerp een tentoonstelling ge wijd. Dat kwam maandagavond op de algemene jaarvergadering van het museum in hotel „Centraal" te Goes naar voren. Voorzitter mr. F. G. A. Huber noemde de tentoon stelling als een van de activiteiten, die het museum dit jaar zal ont plooien. De Bevelandse schut terijen zullen in het museum ten toongesteld staan vanaf juni tot en met september. Het bestuur is tot het initiatief voor deze expositie geïnspireerd door het succes, dat de vorige tentoonstelling had. Zo deelde secretaris F. J. A. L. Visser in zjjn jaarverslag mee, dat bijna 2000 bezoekers een kijk je had den genomen op deze expositie. Men zit ai volop in de voorbereidingen voor de nieuwe attractie, zo was uit de mededelingen van de heer Vis ser op te maken. Er is contact ge zocht met de verschillende schutters verenigingen op Zuid-Beveland, die uit de vroegere schutterij zijn voort- geltomen of daarmee in verband staan. Tot nu toe hebben echter slechts vier sociëteiten hun medewer king toegezegd. Drie onderwerpen beheersten verder het huishoudelijk deel vam de vergadering: de financiën, het ledental en de be stuursverkiezing. Penningmeester F. J. E. M. van Dissel bracht een sombere begroting voor 1964 op tafel. Het stuk toonde een nadelig saldo van 920de ontvangsten waren geraamd op 1490, de uitgaven kwamen op 2410. De voor zitter, mr. Huber, kon echter voor een belangrijk tegenwicht zorgen. Het som bere begrotingsbeeld vond vooral zijn oorzaak in het feit, dat het museum van het "emeentebestuur bericht had gekre gen, dat het niet voor subsidie in aan merking kwam. Uit de woorden van de heer Huber nu viel te beluisteren, dat dit om een tweede subsidie ging, maar dat de gebruikelijke gemeentebijdrage van 650 niet wegvalt. Met waardering maakte de heer Huber er gewag van, dat het museum van 17 of 18 Beveland se gemeenten dit jaar op een subsidie kan rekenen, in totaal een bedrag van 130. Minder geestdriftig was het bestuur over de medewerking van het bedrijfs leven: zestig bedrijven heeft men om een bijdrage donateurschap ge vraagd, vijf hebben er gereageerd. Mr. Huber vond, dat het museum „als onder deel voor de leefbaarheid van de streek" méér verdiende. Op het kruispunt Kerkhoflaan-Rosen- straat te Terneuzen is maandagmid dag het 9-jarig jongetje J. B. de K. bij het plotseling oversteken van de weg aangereden door een vrachtauto. De jongen werd met een hoofdwonde overgebracht naar het Julianazieken- huis. Na medische behandeling mocht hij weer naar huis. KOEWACHT-R.C.S. 2-4 Koewacht en RCS hebben een sportief en aantrekkelijk partijtje voetbal ten beste gegeven. Het was van Overbeke die na 14 minuten RCS de leiding be zorgde (01). Naessens maakte echter na een half uur met een kopbal gelijk (11). RCS kwam fortuinlijk op 12, doordat Rombout het ongeluk had de bal in eigen doel te werken. Na de rust bracht Hellinga reeds na 1 minuut de stand op 13. Wel kon Poppe 6 minu ten later de achterstand tot 23 ver kleinen maar toen gaf de RCS-defensie geen krimp meer. Toen Hellinga de voorsprong daarna tot 24 had opge voerd, gaf de thuisclub zich gewonnen. BIERVLIET-BRESKENS 4-3 Biervliet heeft een verdiende 4-3-zege behaald op het bezoekende Breskens. Beide ploegen vertoonden slechts matig spel. Reeds in de tweede minuut nam de luisclub de leiding door een doelpunt m midvoor Ad Verslaijs uit een corner, genomen door rechtsbuiten Wim Regt. In de 14e minuut kwamen de ploe gen op gelijke voet toen de verdediging van de thuisclub wegens vermeend bui- Meer leden Een tweede punt, waar de vergade ring by stilstond was de situatie rond om het ledental. Er zijn op het ogen blik 176 leden, zo was uit het jaar verslag van de heer Visser op te maken. „Dit aantal contribuanten is te gering", meende mr. Huber: „Goes heeft 16.000 inwoners, de Bevelanden hebben er gezamenlijk 70.000". Hij dacht, dat er met. propaganda in eigen kring nog wel wat te bereiken was. Overigens toonde de heer Huber zich niet ontevreden over de ont wikkeling van het ledental, dat in de afgelopen twee, drie jaar met meer dan 100 procent is gestegen. Maar Jeugdige inbreker in Bergen op Zoom aangehouden Voor de tweede maal in een week tijd is ingebroken in de visconservenfa- briek van de firma Van Dort te Ber gen op Zoom. Deze inbraak kwam maandagmorgen aan het licht toen men op het bedrijf kwam. Bij onder zoek bleek dat men het gebouw was binnengekomen door over een poort te klimmen. Hoewel de dader overal had rondgezocht werd voor zover bekend niets vermist. Maandag stelde de re cherche een uitgebreid onderzoek in en kon 's middags de 17-jarige C. K. nit Bergen op Zoom aanhouden, die vroeger in dienst was van dit bedrijf. Hij bekende de twee inbraken te heb ben gepleegd. Bij de eerste vorige week had hij uit een bureau van het kantoor een bedrag van 160 ont vreemd. Ook bekende hij de dader te zijn geweest van een inbraak die eni ge tijd geleden is gepleegd in de Le vensschool te Bergen op Zoom. Veroverend fris... after shave lotion VANDAAG. Middelburg Electro: Hel recht, om te mo gen leven, 19.30 uur. 18 jaar. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. VUssingcn Alhambra: Jason en de argo- nauten, 20 uur. 14 Jaar. Dr. Ottestraat 3: Bedrljfsaposlolaat, 19 30 uur. Goes Centraal: Jaarvergadering V.V.V. Goes, 20.30 uur. Terneuzen Hotel Rotterdam: Lezing Ge rard Walschap over „Weg van een manschrijver" voor Z.V.U., 20 Luxor: Alleman, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympialheater: Pas op zakkenrollers. 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: en schiep de vrouw. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Tumult op Tahiti, 20 uur, 14 jaar. het aantal is niet voldoende voor de. uitbouw van het museum, zo werd van verschillende kanten onder streept. Verder kosten uiteraard ook in ver band met de financiële positie van het museum de plannen voor aanleg van centrale verwarming, die de eigenaresse van het museum, de vereniging „Hen drik de Keyser' te Amsterdam heeft veel hoofdbrekens. Over deze zaak en onder meer over de vraag, of het huls bij het museum eveneens centrale verwarming moet krijgen zal binnen kort weer een gesprek gevoerd worden. De heer Huber deelde verder mee, dat het de bedoeling is de inhoud van het museum te inventariseren en dat men tot nu toe tevergeefs geprobeerd heeft een bijdrage uit de provinciale pot te krijgen. Secretaris Visser maakte in zijn jaar overzicht melding van een totaal aan tal bezoekers in 1963 van 2459, het ver spreiden van een kleine propaganda- folder en enkele voorwerpen, die het museum het afgelopen jaar werden ge schonken. Bij de rondvraag werd onder meer de suggestie gelanceerd om vla een expositie ook aandacht te schenken aan de figuur van mr. L. P. van der Spieghel. Verkiezing Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer F. J. A. L. Visser herkozen. In de plaats van het periodiek aftredende bestuurslid, de heer H. H. Vahlenkamp, werd ge kozen mejuffrouw H. Biele. De voor zitter, mr. Huber bracht de heer Vahlenkamp dank voor het vele werk, dat hij in het belang van het museum heeft gedaan. Na de pauze maakten de bezoekers een „rondwandeling door Zuid-Beveland". Dat gebeurde aan de hand van mevrouw Bitter; zij vertelde en toonde onder deze titel een aantal dia's over markante plaatsen en gebouwen op Zuid-Beveland. Vice-voorzitter J. Sturm had de aan wezigen aan het begin van de vergade ring verwelkomd. JONGETJE AANGEREDEN DOOR VRACHTAUTO fokpaardendag 1947 (4e prijs), een zwarte wollen dameshandschoen, een bankbiljet van 10,een linker hand schoen, een kinderwantje, een groene portefeuille, een bruine aktetas, een kin derhandschoen, een kinderarmbandje (zilver) met naam „Ineke", een contact sleuteltje V.W. no. SC 151, een porte monnee met inhoud, een rode plastic portemonnee. AARDENBURG Nutsdepartement sloot winterseizoen af In de sociëteit Spoor tot Vriendschap te Aardenburg sloot het departement. Sluis-Aardenburg van het Nut dezer dagen het winterseizoen af. De Oost- burgse rederijkerskamer Oefening en Vermaak bracht het toneelspel „Melo die uit het verleden" van Niek Stam Dit stuk werd onder regie van de heer De Koning voor het voetlicht gebracht. De heer G. J. van Oorschot, voorzit ter van het Nutsdepartement, bracht dank voor de waardevolle bijdrage van de Oostburgse rederijkers in het. winterprogramma van het Nut in het afgelopen seizoen. tenspel aarzelde en midvoor E. Boekhout hiervan handig profiteerde en onhoud baar inschoot: 1-1. Hierna ontwikkelde zich een op en neer gaande strijd waarin beide ploegen elkaar weinig toegaven. Voor rust kwam er in de 1-1-stand dan ook geen wijzi ging. Na de thee was het weer de thuis club, die de score opende en wel in d( tweede minuut toen de Breskense doel man een door midvoor Versluijs hard in geschoten bal moest loslaten en dezelfde speler geen moeite had in te schieten: 2-1. Twee minuten later liep de thuisclub nog verder uit. Linksbinnen F. Lijbaart gaf met een hard afstandsschot de Bres kense doelman het nakijken: 3-1. De gas ten vochten hard terug om de achter stand in te lopen en zetten alles op de aanval. In de 15e minuut had hun wer ken succes toen linkshalf I. de Reu hard inschoot buiten bereik van doelman Knol van Biervliet: 3-2. Twee minuten latei- echter wijzigde de stand zich alweer in 't voordeel van de thuisclub. Midvoor Ad. Versluijs schoot onhoudbaar in: 4-2. Nog gaven de gasten zich niet gewonnen en veelal waren zij in de aanval. In de 39ste minuut had dit offensief resultaat toen midvoor Boekhout met een hard schot het net trof: 4-3. In deze stand kwam verder geen wijziging meer. OOSTBURG Dit jaar geen veilig-verkeersrit De commissie voor verkeersonderwijs te Oostburg. die reeds 4 jaar achtereen de veiligverkeersrit West-Zeeuwsch- Vlaanderen organiseerde, heeft besloten deze om organisatorische redenen dit jaar niet te laten doorgaan. Honderdtien geslaagden jeugdverkeersexamen De commissie voor verkeersonderwijs te Oostburg heeft dezer dagen de uitslag bekendgemaakt van het iri maart gehou den schriftelijk gedeelte van het jeugd verkeersexamen. In totaal hadden in Oostburg 114 leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen aan dit exa men deelgenomen, waarvan 4 kandida ten moesten worden afgewezen. Eén van de deelnemers, Christianne de Mil- liano .leerlinge van de r.-k .lagere school wist het schriftelijk examen zonder één foutief antwoord af te leggen. Scooterclub vergaderde De Zeeuws-Vlaamse Scooterclub „V.C. Oostburg" hield in het clublokaal hotel „Victory" te Oostburg de eerste leden bijeenkomst van dit jaar. Na een kort woord van de voorzitter, de heer A. Ver sprille uit Sluis las de secretaris, de heer M. P. Kesteloo uit Oostburg de uitslag voor van de over geheel Nederland voor leden van verschillende scooterclubs ge houden landeiyke verkeerscompetitie. De best geklasseerde van de V.C. Oostburg was de heer H. den Hamer uit Oost burg met acht foutieve antwoorden op veertig vragen. Naar aanleiding van de diverse binnen gekomen mededelingen over ritten in binnen- en buitenland werd besloten deel te nemen aan de voorjaarsrit te Breda op .12 april en aan dé Nationale Concentratie van V.C. Roeselaere op 26 april, De eigen 4e Eenhoomrit werd vastgesteld op 5 juli en zal bestaan uit een oriëntatierit, welke zal worden uit gezet door de sportcommissaris, de heer G. D. Carpentier uit Oostburg. Afge sproken werd op de eerstvolgende maan- deiykse ledenbijeenkomst, die nu voort aan weer op de eerste zaterdagavond van elke maand zal worden gehouden, de datum vast te stellen waarop de leden in clubverband de toeristische Wester- schelderoute zullen rijden. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspolitie te Oostburg zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een wollen want, twee autosleuteltjes, een paar grijze hand schoenen, een paar witte kinderwant jes, een nieuwe rijwielband, een medaille wassen met vm Een produkt van l'Oréal de Paria ERNEUZEN Vergadering N.I.R.I.A. In hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen wordt donderdag 9 april de afdelings ledenvergadering gehouden van het Ne derlands Instituut van Register-ingeni- eurs en afgestudeerden van h.t.s.'en, het N.I.R.I.A., afdeling Zeeuwsch-Vlaan deren. Lezing Z.V.U. Dinsdag 7 april a.s. zal de Antwerpse schrijver Gerard Walschap zijn uitge stelde lezing getiteld „De weg van Ro manschrijver" geven. Deze lezing voor Z.V.LT.-leden is in hotel Rotterdam te Terneuzen. Humanistisch Verbond belegt vergadering De Zeeuws-Vlaamse gemeenschap van het Humanistisch Verbond belegt don derdag 9 april a.s. een openbare bijeen komst in hotel Rotterdam te Terneuzen. Als sprekers treden op de heren M. A. Hage, directeur van de rijkskweek school te Middelburg en J. Ham. leraar aan deze school. Tijdens deze bijeen komst zal het humanistisch vormings onderwijs behandeld worden. Collecte De opbrengst van de reumacollecte In Terneuzen bedroeg 1024,74. De op brengst gaf weer een behoorlijke stij ging te zien t.a.v. het vorige jaar. De opbrengst van de Zonnestraalcollecte in Terneuzen bedroeg 845,39. BRESKENS Jaarvergadering van het Groene Kruis Het Groene Kruis te Breskens houdt op woensdag 15 april a.s. een algemene jaarvergadering. Behalve de gebruike lijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester en een bestuursverkie zing, is er een bestuursvoorstel om de contributie te verhogen, omdat dit in verband met de steeds stijgende ex ploitatiekosten noodzakelijk geworden HULST Fons Jansen boekte in Hulst veel succes mei „De lachende kek" Fons Jansen met zijn cabaret „De la chende kerk" is zaterdagavond in de aula van het Janseniuslyceum te Hulst met veel succes opgetreden onder de auspiciën van de kunstkring „Van den Vos Reinaerde" en de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de katholieke onderwijzersbond. Er bestond ruime be langstelling voor dit optreden. Fons Jansen, uitstekend begeleid door pianist Michel Plemper wist in zijn kerkelijk cabaret steeds de balans in evenwicht te houden, Hemel, zielzorg, priester, leek en oecumene waren o.m. de onder- lucht en Fons Jansen kreeg na afloop een welverdiend applaus. BIERVLIET Collecte De te Biervliet gehouden collecte ten bate van het Leger des Heils bracht 53 op. VLASMARKT ROTTERDAM. 6 ipril. Wawrrootvla.»: lage *oort»-n van 1.70 tol 2. middenpoorten van 1 2.05 tot 1 2J5. be*t vlas van 1 2.40 tot 2.60. Dauwrootvln*: van 1.(4 tot 2. Breekvlna: van 0,95 tol 1 1.50. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van t 0.70 to*, t 1. Omdat de rootwerkzaamheden vele werk krachten opeisen en een dag minder gewerkt werd. was de produktie van waterrootvlas ln de afgelopen week minder dan vorige weken. Het aanbod werd voor het merendeel be heerst door de lagere kwaliteiten waarvoor een rustige «temming heerste, zodat alle aan geboden partijen maar n au wei Ijk* verkocht werden. In de middensoorten en goed vlas blijft de produktie klein, In deze soorten werden alle aangeboden merken verkocht. De prijzen konden zich over het algemeen moeilijk handhaven en xelf* viel hier en daar een verlaging te zien. De produktie van dauwrootvlas vermindert, het aanbod werd nauwelijks opgenomen Breekvlas wordt vrijwel niet geproduceerd Voor gezwingelde lokken bestond een kalme vraag, het aanbod werd niet geheel opgeno men. dc prijzen bleven onveranderd. VEILING KAPELLE. 6 april, Groenteveiling. Stoofsla 25 Kropsla I 15 kg 16—23.40. I 18 kg 16—25.30. II 12. Groe ne kool 5560. Spinazie 96. Radijs per bos 25 —29. (Van onze verslaggeefster). In het Concertgebouw te Vlis- singen verzorgde „Margriet'* maandagmiddag en -avond een show van frisse, modieuze kle ding, in vierenzeventig model len door vijf mannequins op het plankier gebracht. In de collectie waren veel kleuren combinaties gebruikt die op het eerste gezicht wat vreemd aandeden maar toch wel acceptabel waren door de beheerste manier waarop zij wa ren aangewend. Zo toonden de manne quins een japonnetje in fel oranje met hard rose en ook groen en rose waren in één japon vereend. Succes vol was een combinatie van drie kleuren, ln een charmant linnen en semble dat bestond uit een brons kleurig rokje, een ivoorkleurige bloe- se en een blauw jasje. De rok was voorzien van een ceintuurtje dat i blauw was. Voor de grote maten bracht „Mar griet" een ruim assortiment kleding in zowel modieuze ais sportieve stijl. Erg geslaagd was een slankkledend linnen combinatie in brons en ivoor, met een verlaagde taille en geschikt voör de maten tot en met acht-en- fiorani model Spezia zuiver zijde, geheel gevoerd, twee dessins In handdruk, prijs: 59.75 Van elk model slechts enkele stuks Stap op En... uw keus is gemaakt; het wordt een Aantrekkelijke jeugdfietsen die tegen een stootje (en vele stootjes) kunnen. Reeds vanaf 169,- compleet. rijwiel- en bromfietshandel, Schoondljke. De zaak met de meeste service en vakbe kwaamheid. Actie EUROPA 1, 2, 3 Hontenisse ten bate van de jegd in de onderontwikkelde gebieden. Op zaterdag 11 april EUROPABAL in ,,'t Witte Huis" te Kloosterzande. Aanvang 19.00 uur Toegang 1,50 GEZELLIG ORKEST Europa 1, 2, 3 Jeugdsportclub S.D.O. Hontenisse Lamswaarde Zaterdag 2 mei 1964 EUROPA-WANDELTOCHTEN te Lamswaarde, t.b.v. de jeugd in de onderontwikkelde gebieden. Afstanden: 5, 10, 15 en 25 km. Nu reeds meer dan 500 deelnemers. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedaille en iedere groep een groeps- prijs. Inlichtingen bij mejuffr. O. de Waal, Groenendijk 71, Kloosterzande, en Joh. Danckaert, Lamswaarde. In- schrijfbureau: café Van Driessche te Lamswaarde (Jac. de Waalstraat 6). Inschrijfgeld beneden de 14 jaar ƒ1,25, 15 jaar en ouder 1,75, groepen ontvangen per persoon 0,25 reductie. Het inschrijfgeld zal gelijktijdig met het inschrijfformulier ingezonden worden, daar an ders de inschrijfformulieren terzijde zullen worden ge legd. Gevraagd van natuursteen enz. in onze steenhouwerij. Ook iemand, die hiervoor opgeleid wil worden, komt in aanmerking Komt U eens met ons praten U kunt ook schriftelijk solliciteren. Tel. O 11 50 - 27 44 TROUW- AUTO'S TELEFOON I TERNEUZEN Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen verkrijgbaar bij-: WONINGINRICHTING Arsenaalstraat 5, telefoon 0 1150 - 2 TERNEUZEN veertig. Een patroon tot en met maat vijftig was beschikbaar voor een Ja pon met een sierlijke pas midden voor en een rechte rok. Deze japon, vervaardigd van zijde, werd gedragen onder een ruim val lende mantel van dunne wollen stof die gevoerd was in de kleur van de japon. De mantel was voorzien van aardige sierstiksels waarin diepe steekzakken waren verborgen. Deze kraagloze mantel had verder driekwart mouwen. Voor de kleinere maten ontwierp de „Margriet"-patronendienst bijzonder smaakvolle en vaak ook originele modellen. Enkele shiftjurkjes, zonder taille en mouwen, waren voorzien van de zg. trapeziumltJn, die zeer smal op de schouders valt. Een an der, veelgebruikt idee betrof lange mouwen met brede manchetten. De jasjes, behorend bij de eenvoudige japonnen en rokken vertoonden een kort model, een sluiting van twee knopen en waren flauw getailleerd. Ook militaire accenten 'ontbraken niet. Een rose duster, aan de voor kant aan beide zijden voorzien van drie klepjes onder elkaar en een klein opstaand kraagje was hiervan een aardig voorbeeld. Bijzonder grappig was de blauw-wit gestreepte huis pyjama, met brede manchetten aan de pols en een gesteven frontje, het welk, evenals het kleine stijve kraag je, was geïnspireerd op de kleding van de eerbiedwaardige grootvaders van weleer. De pantalon was strak. Een van nylon tricot vervaardigde huisjapon liet zien dat de lange rok zeer modieus kan zijn en een geducht en vrouwelijke concurrent voor de lange broek. De japon was gesloten door een groot aantal knoopjes en lusjes en een brede leren ceintuur. Zeer grappig voor de tiener vonden wij een overgooier die voorzien was van een strakke rok, in een blauwe kleur, en een rood bovenlijfje dat zowel van voren als van achteren zeer diep was uitgesneden. Onder de ze linnen overgooier werd een vlotte bloese van poplin gedragen. Ook hier was gebruik gemaakt van de brede manchet en een klein opstaand kraagje. Voor de durvers onder de jongelui werd een oranjekleurige pantalon vertoond, smal met splitjes, gecom bineerd met een korte brassière- Dit kledingstuk, dat aan een enigszins verlengde bikini doet denken dient natuurlijk alleen door slanke figuren te worden gebruikt. Voor zon en strand was een aardig model cape met aangeknipte capu chon, gemaakt van badstof. Gevoerd met badstof was een katoenen japon, die aan de zijkant open ging en een bijpassend short en brassière bleek te bedekken. Voor de pauze liet de show een aan tal bruidstoiletten zien die afweken van de gebruikelijke door materiaal, model en kleur. Een rose exemplaar met een bolero van kant, een strak wit deux-piece met een rugdraperie en een satin-duchesse japon met een jasje dat drie grappige strikjes op de rug had. „Klapstuk" van de show was toch echter het klassieke bruids toilet van satin-duchesse met sleepje en de royale kanten sluiter tot aan de grond, waarmee de show besloten werd. Van de japonnen voor feeste lijke dagen viel vooral een goud kleurig gewaad op met een boven- stukje en voering van goudbrokaat, een materiaal dat aan de zoom even eens verwerkt werd. Bijzonder smaakvol was het avondtoilet van blauw moiré met een lange strakke rok, een bovenzijde met bolero-effect en drie kleine knoopjes op de rug. De show, zowel 's middags als 's avonds druk bezocht, werd door mevrouw S. van der Kiev uit Am sterdam voortreffelijk geleid. SLUIS Uitvoering ,,Oranjebloem" De rederijkerskamer „De Oranjebloem" te Sluis, geeft vrijdag 10 april en za terdag 11 april in café Lamminsvliet een extra uitvoering, dit ter gelegenheid van het eeuwfeest van „De Oranje- bloem". De keus is gevallen op het gekostumeerd zigeunerspel„Verdeeld Kamp" van Arie van der Lugt. Burgerlijke stand SAS VAN GENT. Geboren: Martinus z. v. W. J. van Asseldonk van den Elzen. Marc z. v A J. ObrieMo- bach. Adrianus z. v. N". VermueDrijdijk Freddie z. v. U. D. A. WulffaertRotthier Ingrid d v. L J. d'Hondtde Block Frank lin z. v G. H PeschierVissers Dirk z. v. R. T Houtepenv. d. Caiseyde. Johan z. v. C. J Wensvan de Putte. Ondertrouwd: P R. A. de Smet, 23 j en L A. D. Verschraegen. 23 j. J Vermeersen. 20 t en M. R. Ploegaert. 20 F. R Dumont. 21 j en A I C. de Ridder. 18 j. Overleden: I. M. de Smet, 78 j„ wed v. J. Gaelens. Th. Maes. 76 j., wedn. v L. M Ver mast M. J. A. de Roos, 89 j.. wedn. v U. L. Swartelé. C. A. Fermont, 84 j-, wedn v E. Ceriez. A J. Sutin. 61 j., e. v. J. A. Everaert. AXEL. Geboren: Helen Christina d. v S. de Jonge Tudor. Cornells z. v. N. A. Pnilipse—de Best. Reïnier Jan z. v. C. C. ScheeleOltebek. Magdalena Maatje d. v. M. de JagerMoer dijk Marinus Cornells z, v. J. C. Verschel lingWieland. Paul Jozef z. v. M. M. Raes— Mattens. Ondertrouwd: P. Pijpelink. 27 j. en J- J. A. de Jonge, 22 j. J. W van Dijk. 25 j. en J. J. Smies, 22 j. J R. Malefason, 19 j. en C. J. Fassaert. 23 j. C. A. A. de Deijn, 25 en I. S. Wij na, 23 j. Getrouwd: E O. Kouthoofd, 24 J en M. Vin- ke, 24 j- A. Hoogstraate, 33 j. en C. de Pooter. 26 j. Overleden: P. Smallegange. 60 J„ e. v. H. de Putter. A. J. Antheuni s,62 j-, e. v. A. P. van DrieL VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 1012. Andijvie I 110—131. II 94—112 per kg. Sla I 16 op 27-33, I 13-15 23- 23. IC 10—17 per krop. Stoofal* 49—40 Rode kool "525. Spinazie I SO—97. U 62—36 Sprui ten HA 93—136. Prei 80-104 per kg. Selderij 7—15 Pcteraelto 21—30. Radij» wit punt 3«—48. Radijs rood 2614 per bos. Grote peen 812. Uien 1215. Uien geschoond 20—21. Kroten 10—14- Witlof IA 122-140. HA 111—124. IB 122—131. IIB 90—121 per kg Komkommers 50-60 74. 40-50 63, 35-40 57, 30-35 38 per «tuk. Komkommers 109 per kg Aanvoer andijvie 50CO kfg Aanvoer Sla CS.OOO «t Aanvoer »pl- nazie 10.000 kg. Aanvoer witlof 23 «00 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Total-,- aanvoer 1897 stuks. Vette koelen en 13Ö4. Varkens 563. Prijzen (reap, voor lc. 2e en 3e kwaliteit) In cents per kg Vette koelen 410—440 340—4« 300—320 Varkens (lev. gew.l 215 210 205 Vette koelen: aanvoer tamelijk, handel goed. prijzen ruim prijriioudend Varken» (levend gew aanvoer ruimer, handel vlug. afloop kalm. prijzen prijshoudend, prtmn vleesvar ken* boven notering, zware varkens f 1.95 L96 per kg. «lachtzeugcn 1.80—1.90. COÖPERATIEVE VEI.UWSE EIKItVEILING EDE 6 april. Annvoer 240 560 stuks, handel traag. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 4352 gram 10.10—10 W; 04—60 gram 11.31—12.34: 60—63 gram 3226—1232 63—65 gram 12.33— 12.46. GRAANREUR8 ROTTERDAM. 6 nprii. Bak tarwe voor levering aan de meel fabrieken, geen afzetmogelijkheid Zomer- gerst volgens monster 24,00—27.25. Haver volgen» monster 21.00—24.00 Groene erwten volgens monster 35,00—44.00. Schokkers volgens monster 30.00—82.50. franco Rotterdam. VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 april. Raapstelen 1639. Witte kool 1620. Rode kool 12—13 Sav kool 20—32 Spruiten 140- Radijs 19—32, Brcekpeen 6—:o. Glas- spinazle 110—124 Glassla 12—31. Andijvie 94—125. Prei 45—90. Witlof 70—104. Uien 12— 18. VEILING GOK». 6 april Groenten. Per «tuk: Kropsla 1 15 Knolselderij met groen 1 8. Per bos: Rsdij* 1 23. 2 25 Per kg: Andijvie 1 112—128. 2 92—115 Prei A2 50—87. Witlof A2 89. BI 95. B2 43. afw. 66—70. Knolselderij 1 68. Rode kool BI 21. Spinazie 1 105 Uien afw 7—15. Breekpeen Bl 5—8, C2 3,50- Aardappelen 11— 13. VEILING MIDDELBURG. 6 april. Sla 15—24. Sla C 10—16. Rode kool 1625. Sav. kool 36—51. Boerenkool 1627. Prei 67—104. Radijs 34—38. Uien 10—22. Andijvie 120—134. Spinazie 103—124. Breek- peen 12—17. Witlof 83—116. Rabarber 44— 32. Spruiten 92—102. Komkommer* groen 30-35 4143, komkommer* kg 83. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 6 april. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 15—17. Bintje 8.50—9.50. Beve lander 16—18.75. Meerlander 1114- Klei aardappelen 38 mm opwaarts: Eigenheimers 1518.75 Bintje 9—10.25. Furore 11—13.50. Kleiaardappelen. voor de export 35 mm op waarts: Bintje ln twee. maten gesorteerd 9. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: IJselster en Libertas geen handel. Bintje 9. Zanaardappelen voor de export 35 mm op waarts: Geen handel. Stemming binnenland prijshoudend. Stemming buitenland kalm. Voeraardappelen 24.50. Prijzen berekend per IO0 kg en op de han dels voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, «chip Bijeenkomst K.V.P. De raadsleden van de K.V.P. te Sluis zullen donderdagavond 9 april bijeen komen in hotel „Balmoral". Hier zal de heer J. P. de Regt, directeur van de provinciale V.V.V. een inleiding hou den. AXEL Kampioenschap driebanden In café „De la Paix" te Axel zal van daag, dinsdag, worden begonnen met de biljartwedstrijden om het persoon lijk kampioenschap van Axel drie banden. Achtentwintig biljarters heb ben- ingeschreven voor deze wedstrij den, die worden georganiseerd door de heer R. Dieleman. Het café „De la Paix" is clublokaal van de beide plaatselijke verenigingen, A.B.C. enP.O.P. Amerikaans schip even vast op Spijkerplaat Het Amerikaanse vrachtschip „Ameri can Pieker" van de United States Lines te New York is maandagavond om streeks half zeven vastgelopen op de Spijkerplaat vóór Ritthem in de Wester- schelde. De „American Pieker" 8315 brt. was op weg van Antwerpen naar zee. Tegen acht uur kwam het schip - het was opkomend water op eigen kracht vlot en zette de reis voort. Dit had tot gevolg, dat de sleepboten „Scal- dis" en „Themi" uit Vlissingen en de „Holland" en de „Jean Claude" uit Ter neuzen, die klaar lagen om hulp te bie den, onverrichterzake konden terugke ren. G.S. vragen bijdrage voor geschenk Zuid hollands provinciehuis In een voorstel aan de provinciale staten van Zeeland vragen G.S. een bijdrage van 1000 te verlenen voor een te zamen met de zusterprovin- ciën aan te bieden geschenk bij de in gebruikneming van 't nieuwe provin ciehuis van Zuid-Holland zal worden overhandigd. Dit is eveneens het ge val geweest bij de officiële opening van het provinciehuis van Gelderland. Het geschenk betreft de inrichting van het nieuwe provinciehuis. Op zaterdag 2 mei a.s. zullen in Goes en Koudekerke selectiewedstrijden wor den gehouden voor colonnes van het Nederlandse Rode Kruis. In de „Prins van Oranje' te Goes zullen de strijd aanbinden de herenploegen uit Goes, Kapelle, Krabbendijke, Kruinineen, P.il- land-Bath, Schouwen W. en Zierikzee en de damesploegen uit Borssele, Goes en Zierikzee. In „Hotel Walcheren" te Koudekerke komen in het strijdperk de herenploegen uit Arnemuiden, Axel. Souburg. West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Terneuzen. In het verenigingsgebouw te Koudekerke ten slotte zullen elkaar bekampen de damesploegen uit Axel. Middelburg. Sou burg, Terneuzen en Walcheren KW. De twee best geplaatste heren- en dames ploegen komen uit op de gewestelijke wedstrijden, die op 13 juni te Goes zul len worden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13