Bevelandse schutterijen nu model voor expositie in museum te Goes droog j haar? Vanaf juni tot september ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN TRAITAL0 AC.LNDA RAAD RILLAND-BATH AKKOORD MET NIEUWE AMBULANCEDIENST AANTREKKELIJKE EN ZOMERSE COLLECTIE VAN MARGRIET In de collectie waren veel kleuren combinaties gebruikt die op het eerste gezicht wat vreemd aandeden maar toch wel acceptabel waren door de beheerste manier waarop zij wa ren aangewend. Zo toonden de manne quins een japonnetje in fel oranje met hard rose en ook groen en rose waren in één japon vereend. Succes vol was een combinatie van drie kleuren, in een charmant linnen en semble dat bestond uit een brons kleurig rokje, een ivoorkleurige bloe- se en een blauw jasje. De rok was voorzien van een ceintuurtje dat eveneens blauw was. Selectiewedstrijden van het Rode Kruis DINSDAG 7 APRIL 1964 WISSEL BEVElANDEN PROVINCIALB ZEEUWSE COURANT Na tentoonstelling van vorig jaar: Na de expositie „Goes en de Beve- landen in vorige eeuwen" zal aan staande zomer de Bevelandse schutterij „model" staan in het museum voor Noord- en Zuid-Be veland te Goes. Dan wordt aan dit onderwerp een tentoonstelling ge wijd. Dat kwam maandagavond op de algemene jaarvergadering van het museum in hotel „Centraal" te Goes naar voren. Voorzitter mr. F. G. A. Huber noemde de tentoon stelling als een van de activiteiten, die het museum dit jaar zal ont plooien. De Bevelandse schut terijen zullen in het museum ten toongesteld staan vanaf juni tot en met september. Hef bestuur is tot het Initiatief voor deze expositie geïnspireerd door het succes, dat de vorige tentoonstelling had. Zo deelde secretaris F. J. A. L. Visser tn zyn jaarverslag mee, dat bijna 2000 bezoekers een kijkje had den genomen op deze expositie. Men zit al volop in de voorbereidingen voor de nieuwe attractie, zo was uit de mededelingen van de heer Vis ser op te maken. Er is contact ge zocht met de verschillende schutters verenigingen op Zuid-Beveland, die uit de vroegere schutterij zijn voort gekomen of daarmee in verband staan. Tot nu toe hebben echter slechts vier sociëteiten hun medewer king toegezegd. Drie onderwerpen beheersten verder het huishoudelijk deel van de vergadering: de financiën, het ledental en de be stuursverkiezing. Penningmeester F J. E. M. van Dissel bracht een sombere begroting voor 1964 op tafel. Het stuk toonde een nadelig saldo van ƒ920: de ontvangsten waren geraamd op 1490, de uitgaven kwamen op 2410 De voor zitter, mr. Huber, kon echter voor een belangrijk tegenwicht zorgen Het som bere begrotingsbeeld vond vooral zijn oorzaak in het feit, dat het museum van het "emeentebestuur bericht had gekre gen, dat. het niet voor subsidie in aan merking kwam. Uit de woorden van de heer Huber nu viel te beluisteren, dat dit O: een tweede subsidie ging, maar da' de gebruikelijke gemeentebijdrage van 650 niet wegvalt. Mei waardering me akte de heer Huber er gewag van, dat het museum van 17 of 18 Beveland se gemeenten dit jaar op een subsidie kan rekenen, in totaal een bedrag van ƒ130. Minder geestdriftig was het bestuur over de medewerking van het bedrijfs leven: zestig bedrijven heeft men om een bijdrage donateurschap ge vraagd, vijf hebben er gereageerd Mr Hub - vond, dat het museum „als onder deel voor de leefbaarheid van de streek" méér verdiende. Meer leden Een tweede punt, waar de vergade ring bjj stilstond was de situatie rond om het ledental. Er zijn op het ogen blik 176 leden, zo was uit het jaar verslag van de heer Visser op te maken. „Dit aantal contribuanten is te gering", meende mr. Huber: ..Goes heeft 16.000 inwoners, de Bevelander hebben er gezamenlijk 70-000". Hij dacht, dat er met propaganda in eigen kring nop wel wat te hereiken waf Overigens toonde de lieer Huber zich nie' ontevreden over de ont wikkeling van het ledental, dat ir afgelopen twee, drie jaar mei meer dan 100 procent is gestegen. Maar het aantal is niet voldoende voor de uitbouw van het museum, zo werd van verschillende kanten onder streept. Verder kosten uiteraard ook in ver band met de financiële positie van het museum de plannen voor aanleg van centrale verwarming, die de eigenaresse van het museum, de vereniging .Hen drik de Keyser' te Amsterdam heeft veel hoofdbrekens. Over deze zaak en onder meer over de vraag, of het huis bij het museum eveneens centrale verwarming moet krijgen zal binnen kort weer een gesprek gevoerd worden, De heer Huber deelde verder mee, dat het d'. bedoeling is de inhoud van het museum te inventariseren en dat men tot nu toe tevergeefs geprobeerd heeft een b'jdrage uit de provinciale pot te krijgen. Secretaris Visser maakte in zijn jaar overzicht melding van een totaal aan tal bezoekers in 1963 van 2459, het ver spreiden van een kleine propaganda- folde. en enkele voorwerpen, die het museum het afgelopen jaar werden ge schonken. Bij de rondvraag werd onder meer de suggestie gelanceerd om vla een expositie ook aandacht te schenken aan de figuur van mr. L. P. van der Spieghel. Verkiezing Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer F. J. A. L. Visser herkozen. In de plaats van het periodiek aftredende bestuurslid, de heer H. H. Vahlenkamp, werd ge kozen mejuffrouw H. Biele. De voor zitter, mr. Huber bracht de heer Vahlenkamp dank voor het vele werk, dat hjj in het belang van het museum heeft gedaan. Na de pauze maakten de bezoekers een „rondwandeling door Zuid-Beveland". Dat gebeurde aan de hand van mevrouw Bitter; zij vertelde en toonde onder deze tit 1 een aantal dia's over markante plaatsen en gebouwen op Zuid-Beveland. Vice-voorzitter J. Sturm had de aan wezigen aan het begin van de vergade ring verwelkomd Jongensdag C.J.V. GOES „Kunstvrienden" met „Drijfzand" De toneelvereniging „Kunstvrienden" te Goes heeft zaterdagavond in het Schut tershof voor een groot aantal donateurs en belangstellenden een geslaagde op voering gegeven van het toneelspel „Drijfzand" van Mare Fontenel en Oscar Ferket. Het is een stuk met een ernstige tendens, geschreven rondom de figuur van Babera ter Schoot, de dochter van een mijndirecteur. Het geheel speelt zich af ergens in de Australische wil dernis, waar het gezin van de directeur met enkele medewerkers bezig is put ten te boren voor het vinden van erts. Babera is verliefd op de ingenieur Jesse Mefries, die echter meer voelt voor de vrije liefde en niet voor een huwelijk. De werkopzichter Klaus Arkels daarentegen wil wel mot dit meisje trouwen en slaagt ook in zijn opzet. Vele verwikke lingen doen zich daarbij en daarna ech ter voor, totdat uiteindelijk een goed ein de volgt. Zonder een der overige tonelisten tekort te doen dient het spel van mevrouw A. Ventevogel-Schillemans als de dochter irjzonder te worden vermeld. Zij Ongeveer 140 jongens vergezeld door leiders waren zaterdagmorgen naar het verenigingsgebouw „Obadja" te Kapelle gekomen voor het houden van de tradi tionele „jongensbinnendag", welke was georganiseerd door de ring Zuid-Beve land van jongensclubs, aangesloten bij het Christelijk Jongeren Verbond. Ook dit jaar werd de jongens een amusant en boeiend ontspanningsprogramma aan geboden, zodat de organisatoren kunnen terug zien op een geslaagde dag. Na een welkomstwoord door ringvoorzit- ter A. v. d. Vrie uit Goes, werd de mor- ;enbijeenkomst gevuld met film. Na een :orte pauze begon het middagprogram- na met een groot opdrachtenspe! onder leiding van de heer Joh. Leendertse uit Kapelle. Enkele gemengde groepen uit verschillende clubs gingen met erepal men strijken. Voor 'n feestelijke enthou- rage zorgde het tamboers- en pijper korps „Jonge Kracht" uit Biezelinge. Dit gezelschap bracht des middags een sere- Jeugdige inbreker in Bergen op Zoom aangehouden Voor de tweede maal in een week tijd is ingebroken in de visconservenfa- briek van de firma Van Dort te Ber gen op Zoom. Deze inbraak kwam maandagmorgen aan het licht toen men op hel bedrijf kwam Bij onder zoek bleek dat men het gebouw was binnengekomen door over een poort te klimmen. Hoewel de dader overal had rondgezocht werd voor zover bekend niets vermist. Maandag stelde de re cherche een uitgebreid onderzoek in en kon 's middags de 17-jarige C K. nit Bergen op Zoom aanhouden, die vroeger in dienst was van dit bedrijf. Hij bekende de twee inbraken te heb ben gepleegd Bij de eerste vorige week had hij uit een bureau van het kantoor een bedrag van f 160 ont vreemd Ook bekende hij de dader te zijn geweest van een inbraak die eni ge tijd geleden is gepleegd in de Le vensschool te Bergen op Zoom. wassen met Raadslid C. Clarisse te Biggekerke overleden s h a m p o o Een produkt van l'Oréal de Paris Vanmiddag om half één wordt op di gemene l>egraafplaats te Biggi-ki-rke hel b«u vUs van t 2. stoffelijk overschot leraardehesteld van Dauwrootvi.t*: v: Cornells Clarisse, in leven lid van de ge-1 Br.-okvl.v«: van meenteraad voor de A.R. De heer Claris- v.,n kwallen n se Ls vrjjdag na een kortstondige ziekte Ge«wlr.»;ri<ip lokE overleden. HJj bereikte de leeftjjd van 71 omdat -l<- rviiv Jaar. kraehtc-n opeisen Vanaf 1963 heeft hij zitting gehad ln de wrr«*. v<" raad. De heer Clarlase zat voorts onder rtP afgelopen wee meer ln het bestuur van de ziekenhuis-1 tlct aanbod wer vereniging „Draagt Elkanders Lasten".heerst «w 1 Ook was hij bode van de ziekenhuisver-1 romige sternn VLARMARKT ROTTERDAM. 4 april. Watcrrootvla*: lage soorten vat ionen van 2.05 tot WALCHEREN Vragenavond district Walcheren P.v.d.A. Op de uitnodiging van het district Wal cheren van de P.v.cLA. hebben dit win terseizoen voor de districtskadercursus een aantal sprekers het woord gevoerd over enige geestelijke- en politieke stro mingen. In een op vrijdag 10 april a.s. in tie „Gouden Poorte", te Middelburg te houden slotavond zullen deze sprekers vragen beantwoorden. De docenten zijn: ds. H. Straling (protestantisme), kape laan van Nistelrooy (katholicisme), ds. M. Enker (communisme), C. van de Hulle (humanisme) en L. P. van Oor schot (socialisme). De curcusleiding be staat uit mr. A. J. van der Weel. jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, M. J. van Poelje en de districts-voorzitter, de heer C. Gel dof. Voor het houden van een verhan deling over het liberalisme heeft men geen spreker kunnen vinden. VLISSINGEN Feestavond van de buurtvereniging Hobeinstraat De Vlissingse buurtvereniging Hobein straat heeft zaterdag in het Concertge bouw weer eens acte de présence gege ven met een feestavond, verzorgd door het cabaretgezelschap Frits Koster, en een bal dat muzikaal werd verzorgd door de band van Theo Sohier. Voorzitter J. A. Verbrugge opende met een kort woord de bijeenkomst. Hij toon de zich daarbij over de gang van zaken in het verenigingsleven optimistisch ge stemd, omdat hel dieptepunt naar zijn mening voorbij is. De cabaretiers brachten een vlot goed verzorgd programma, dat bij de aanwezigen bijzonder in de smaak viel. functie in de kerkeraad van de gercfor- bhjft meerde kerk te Meltskerke. Al» A.R.-|wer<i« raadslid wordt hij opgevolgd door heer P. Lampert Jzn. Ouderengroep C.J.M.V. bijeen Onder voorzitterschap van de heer G. van Slghem vergaderde de ouderengroep der C.J.M.V. te Westkapelle. Op deze avond hield de heer W. Huibregtse een boekbespreking over het hoek „Prins Bernhard" van Alden Hatseh. De heer Van Sighem besloot de bijeenkomst met een dagsluiting over de Emmaüsgan gers. nade. Nadat onder leiding van de heer Medewérkérs waren o m het Souburg- Joo»tuit Sehore een Mlonraad.pel waa ,s""sV Emma".^S? mft gehouden, werd het middagprogramma hun liedjes zonfe„ Fr)ls vandaag Middelburg Electro Hc-i recht om te mo gen leven. 19.30 uur, 18 laar MolPnwa ter Miniatuur Walcheren, 9-18 uur Vllsslngen - Alhambra- Jason en de argo nauten, 20 uur, 14 )aar Dr Ottestraat 3 Bedrqfsapostolaat, 19 30 uur Goes - Centraal Jaarvergadering V.V.V Goes. 20.30 uur Terneuzen Hotel Rotterdam- Lezing Ge rard Walschap ovei ..Weg van een ro manschrijver" voor Z V U„ 20 uur Luxor: Alleman. 20 uur. a.l. Sas van Gent - Olympiatheater Pas op voor zakkenrollers, 20 uur, 14 laar Bergen op Zoom - Roxy: en schiep de vrouw, 20 uur, 18 jaar Luxor: Tumult op Tahiti, 20 uur, 14 jaar. gaf aan deze figuur goed gestalte. Zij werd hierbij uitstekend ter zijde gestaan door de heren P. Temmerman en J. Ventevogel als respectievelijk de werk opzichter Arkels en de ingenieur Mef- fries. Ook directeur Ter Schoot en zijn vrouw Adeline, gespeeld door de heer J. Lensink en mevrouw D. Aertsen- Voois kwamen goed uit de verf. Evenals het spel van mevrouw T. van Vredegem- Bijkerk als de meid Dina en van J. Koo ning. de alles horende oude baas Orke. De regie van dit niet eenvoudige spel was in goede handen van de heer A. Aertsen. De heer P. Zandee zorgde voor de grime. Een dankbaar applaus viel de enthousiast spelende tonelisten na afloop ten deel. Cabaret-dansant hervormde instuif Elf sïlliouetten-koppen tegen de achter wand van het krappe podium in een zaal van „Slot Ostende" te Goes waren zater dagavond het decor voor het optreden van een cabaretpleogje onder aanvoering van wika A. J. Jansen uit Middelburg. Zó hadden de spelers zichzelf al „zwart gemaakt" tegenover het publiek Goese hervormde instuif, voordat er nog maar een woord was gezegd, ilet was een fijn, grimmig trekje van de jonge cabaret-amateurs, die in een uur tijd met een programmaatje onder de titel „Wlien the Saints go marching in" ferm en on bevangen tegen allerlei heilige huisjes hebben geschopt. Ze gebruikten het pikke-donker zaal zelfs de sfeer-brengende-kaarsen- op-flessen voor het cabaret-dansant moesten uitgeblazen worden! voor rappe veranderingen op het toneel, nodig om de onderdelen van liedjes, sketches en enkele telefoon-monoloog aan elkaar te lassen. Het spoot er uit bij de jongelui: „When the Saints go marching in dan zullen er geen nozems zijn" en „Tien jonge christenen, ze zochten naar de ware kerk, maar er waren er wel tien". Deze twee „kreten" hebben we geno teerd. De een aan het begin van het op treden. de andere uit de „finale". En daartussen liet het groepje telkens dui delijk merken, hoe ze het „volwassen le ven" bekeken door hun eigen bril (zon der glas). Het was de vierde keer, dat het cabaret op de planken kwam. Met vooraan Rinus en Bram Kwekkemoom, Hans van der Slikke, Leen Wouters en Margo van Diepingen, Met wika Jansen aan de piano en achter de schermen. Middelburg, Napoleon en de pepermunt etende kerkganger: ze kwamen er geen van allen best af in een liedje, een sketch een pantomime, Het liedje over Goes ontbrak. „We hadden er geen zin in en geen tijd voor", bekende een van de spe lers eerlijk. De hervormde instuif heeft er zich niet minder om geamuseerd. Bo vendien: Goes zal straks ook eens wat laten zien. Met een eigen musical „Het Ding", die op 6 juni in première gaat en een week later in Middelburg zal wor den opgevoerd. De combo van de Mid delburgse instuif zorgde zaterdagavond in Goes voor de muziek bij het „cabaret- dansant". Het was een vrolijke boel. PELLE Vergadering S.G.P.- kiesvereniging De kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij, afdeling Kapelle- Biezelinge. zal donderdagavond 9 april in het kerkgebouw van dé gereformeer de gemeente te Biezelinge een bijeen komst houden Op deze bijeenkomst zal ds. J. P. Verkade, Nederlands her vormd predikant te Gameren een tijd- rede houden. Bijeenkomst C.J.V.'s De gereformeerde- en christelijke ge reformeerde jeugdverenigingen en de C.J V.'s uit Kapelle en Biezelinge hiel den onder leiding van de heer A. Evers- dijk een gecombineerde bijeenkomst Na een welkomstwoord en het lezen van een schriftgedeelte hield ds. W. de Crae- ne, gereformeerd predikant t.e Baarland, een "gesprek over de rooms-katholieke kerk, Ds. De Craene, die zelf tien jaar priester is geweest, bepaalde zich in le zing speciaal bij wat de rooms-katho lieke kerk wil en wat ze is. Ook zette hij uiteen hoe Rome de kerk ziet en hoe de andere kerken Rome zien. Er volgde een goede bespreking op. Na de pauze werd een ontspanningsprogram ma gehouden. De bijeenkomst werd ge sloten door de voorzitter van de C.J.V. te Biezelinge, de heer W. Bierens. vervolgd met een woordenspel in compe titie-clubverband. De jongensclub uit Kapelle wist daarbij beslag te leggen op de eerste prijs. Tweede werd de club uit Hoedekenskerke en derde een groep uit Goes. Na korte samenzang onder leiding van de districtssecretaris van het C.J.V., de heer Jac. Sinke uit Souburg, sloot de heer M. Schouten uit Krabbendijke de goed bezochte en geslaagde jongensdag. 1-Iet geheel stond onder leiding van de ringvoorzitter, de heer A. v. d. Vrie uit Goes. KLOETINGE N.C.V.B. Kloetinge bijeen De N.C.V.B. te Kloetinge hield dezer dagen haar maandelijkse vergadering ditmaal onder leiding van de 2e presi dente mevrouw Steutel-Gooïen. Spreker ds. Reith uit Middelburg over het on derwerp: „Alcoholisme als maatschap pelijk probleem". Men heeft getracht na te gaan hoe men tot alcoholisme komt. In de vorige eeuw was de grote ellende, werkloosheid, honger de oorzaak. Nu is het de welvaart. Alcoholisme bevolkt de krankzinnigengestichten en gevangenis sen, ruïneert gezinnen, levens. De ver eniging voor drankbestrijding doet ont zaglijk goed werk. Haar standpunt is solidair te staan met de medemens. Plet was een zeer boeiende lezing waar naar met grote aandacht geluisterd werd. Op 14 april zal ds. Teutscher spre ken over Nieuw-Guinea, met dia's. Burgerlijke stand BORSSELE. Bevallen: J. C. Quist—Rouw. z J van Eijke- rende Jonge, z. C. A. de Koeijerde Bue, z. WISS ENK ERKE. Geboren: Lena Tannetje d. v. T. L. Wisse Goudswaard. Leonard Cornelis z. v. A. van HaeMol. Cornelis z. v. A A v. d. Heiden van Nes. Karin Susanna d v. H. N. Schippers Salomê. Ondertrouwd: P. V. Leendertse. 25 j en F. Kant. 19 j. H. C. Verburg, 20 j. en M. de Paus, 17 Getrouwd: A. Janse, 24 en E. C. Filius, 22 j J. H. Uijl, 36 j. en A N. Wisse, 19 Overleden: J. L. de Jonge, 57 e. v. M. A. Imanse. Koster en Co de Vos die naast hun ko mische zangnummers ook nog verschil lende schetsjes verzorgden, dit laatste in samenwerking met Ko van den Buuse. Verder waren er Ali Ben Lux, die het publiek verbaasde met zijn goochel- nummers en de accordeonnist Harry Boer, die naast enkele voortreffelijke so lonummers op zijn accordeon ook de zaal meest begeleiden, omdat hij uitste kend de kunst wist te verstaan deze aan het zingen te brengen. Na afloop van het cabaretprogramma was er een gezellig samenzijn. DOMBURG Opbrengst collecte De door enkele dames in Domburg gehouden collecte ten bate van het reumafonds, heeft 175,92 opgebracht. G.S. vragen bijdrage voor geschenk Zuid hollands provinciehuis In een voorste! aan de provinciale staten van Zeeland vragen G.S. een bijdrage van 1000 te verlenen voor een te zamen met de zusterprovin- ciën aan te bieden geschenk bij de in gebruikneming van 't nieuwe provin ciehuis van Zuid-Holland zal worden overhandigd. Dit is eveneens het ge val geweest bij de officiële opening van het provinciehuis van Gelderland. Het geschenk betreft de inrichting het nieuwe provinciehuis. WISSEN KERKE Eerste kievitsei gevonden Het 7-jarig zoontje van de landbouwer W. Wisse uit Kamperland, vond dezer dagen het eerstekievitsei. De jongen bood het ei aan aan burgemeester P. Wisse van Wissenkerke. Hij kreeg daarvoor van de burgemeester een boekebon. Afscheid raadslid Brandenburg Concrete omschrijving bijrijder gewenst De gemeenteraad van Rilland-Bath heeft tijdens de maandagavond gehou den vergadering zyn goedkeuring ge hecht aan het voorstel tot het vaststel len van de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de ambulancedienst Beve landen. Ten gevolge van de reorganisa tie van de bestaande regeling zullen de kosten met ongeveer tien cent per in woner stijgen. De heer M. Rijk (k.v.p.) was het opge vallen, dat de tarieven ongeveer ver dubbeld worden en hij vond dit nog al veel, Hij stelde hierbij de vraag of aeze tariefverhoging ook in overleg met de ziekenfondsen is vastgesteld, Een vraag, die de raadsvoorzitter meende wel be vestigend te kunnen beantwoorden. Me vrouw N. G. Kamps-Visser. gemeente belangen) achtte een concrete omschrij ving betreffende de bijrijder dringend gewenst. In de regeling is namelijk be paald, dat voor de bijrijder een vergoe ding moet worden gegeven. Zij kon dit ook wel billijken maar zij vroeg zich af wie het uit moet maken of en wanneer een bijrijder nodig is. Dit zal, volgens mevrouw Kamps toch een arts moeten zijn. Een en ander is echter in de rege ling noch in de toelichting omschreven. te zullen inwinnen en in een volgende vergadering hierop terug te zullen ko men. De regeling als zodanig werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Op voorste] van b. en w. werd besloten een brief van de oudercommissie van de openbare school, waarin de aanleg van een zwemgelegenheid wordt bepleit, voor kennisgeving aan te nemen. Bur- femeester Jobse deelde namelijk mede, at het college reeds met deze kwestie bezig is Hij sprak de hoop uit, dat in een Volgende raadsvergadering meer concrete mededelingen gedaan kunnen worden. Op verzoeken om subsidie van de Stichting Katholiek Militair Vor- n deze noortcn I rken verkocht lOtvlas verminden, rciyk* opifeaorncn. niet geproduceerd. moeilijk handhaven er een verlaging 10 zien De produktle van dai het aanbod werd I Breekvlaa wordt vrijt Voor gezwingelde lokken bestond een kalme vraag, het aanbod word niet geheel opgeno men. dc prljr.cn bleven onveranderd. VEILING KAPELLE. 6 april. Groenteveiling Stoolila 25 Kropcla I 15 kg 16—23,40, I S3 kg 16—25.30. II 12 Groe ne kool 55—60- Spinazie 96- Radijs per boa 25 —29. VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 10-12 Andijvie I 110-131. II 94—112 per kg. Sla I 16 op 27—33. I 13-15 23— 28, IC 10—17 per krop. Sloofala 4960 Rod« kool 2525 Spinazie I 80—97, II 62—86 Sprui ten I1A 93—136 Prei 30—104 per kg. Selderij 7—15. Peterselie 21—30. Rad ijk witpunt 56—46. Hadijn rood 2014 per bo* Grote peen 8—12. Uien 12—15. Uien g«-»choond 20—21. Kroten 10—14. Witlof IA 122—140. HA 111—124. IB 122—131. TIB 90—121 per kg Komkommer* 50-60 74. 40-50 08. 35-40 57. 30-35 38 per «tuit Komkommer» 109 per kg Aanvoer andijvie 5000 klg Aanvoer Sla 65 000 »t Aanvoer «pi- nazie I0.CO0 kg. Aanvoer witlof 23 000 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. - aanvoer 1897 »tuks. Vette koelen en 1334. Varken* 563. zen (reap voor le, 2e en 3« kwaliteit) Vette koeler Varken* Het 215 210 205 mingscentrum en van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers werd afwijzend beschikt. Een verzoek van de raad van de ge meente Utingeradeel om er bij de mi nister van binnenlandse zaken op aan te dringen de gemeenteklassificatie zo mogelijk af te schaffen vond ook oren in de raad Rilland-Bath. Beslo ten werd dan ook aan dit verzoek gevolg te geven. In de rondvraag vroeg de heer J. Wal raven (p.v.d.a.) aandacht voor de op ruiming van de kadavers aan de dijk bij Bath. Ook zag hij gaarne, indien moge lijk, dat in het vervolg de bonnen voor kolentoeslag iets vroeger worden ver strekt. In verband niet het vertrek naar elders zag de heer L. P. J. Brandenburg (p.v. d.a.) zich genoodzaakt voor het lidmaat schap van de raad te bedanken. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer A. Krijnsen, die reeds eerder zit ting had in de raad. Tjjdens deze verga dering werden de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid onderzocht en in orde bevonden, waarna de raad besloot hem tot lid van de raad toe te laten. Op een volgende vergadering zal de beëdiging plaatsvinden. Aan het slot van de vergadering sprak burgemeester Jobse een kort woord van dank tot het scheidende raadslid. Sedert 1958 heeft de heer Brandenburg zitting gehad in de raad. De raadsvoorzitter toonde zich over nei werk van de heer Brandenburg erkentelijk en hij dankte hem namens b. en w. en de raad voor zfln medewerking in de groei en bloei van de gemeente. Het oudste raadslid, de heer M, Rijk, toonde ook zijn dank in een kort woord, waarin hij erop wees. dat de heer Bran denburg een gezonde opvatting had van zijn taak als raadslid. Ook deed hij veel goed werk in de vvoningcommissie. De heer Brandenburg dankte tot slot de sprekers. aanvoer tamelijk, handel goed. prijshoudend Varkens (levend er ruimer, handel vlug. afloop kalm, prijzen prijshoudend, prima vlecavar- olerlng. zware varken* 1.95— 1.96 per kg. slachlxeugen 1.80—1 1.90. COÖPERATIEVE VELUW8E EIERVEILINO EDE april Aanvoer 240 540 «tuks. handel traag, rijzen (per 100 «tuks) eieren van 4852 «rarn 10 10—10 61; 54—60 gram 11.31—32.34: 1.0—63 gram 12.26—1232 63—65 gram 12.33— GRAANBEURS ROTTERDAM, april Baktarwe voor levering aan de mee!» fabrieken. geen afzetmogelijkheid Zomer sent volgens monster 24.W—27.25 Haver volgen* monster - 21.00—24.00 Groene xtier 35.00 44.00. 30.00—52.50i VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 april- Raapstelen 163D. Witte kool 1620. Rode kool 12—:R Sav kool 20—32 Spruiten 140 Radijs 19—32 Broekpeen 6—10 Glas- spinazle '.10— !24 Glnssla 12—31 Andijvie 94125. Prei 45-90. Witlof 70—104. Uien 12— VEILING GOES. 6 april- Groenten. Por stuk: Kropsla 2 15. Knolselderij met groen 1 8. Per bos: Radijs 1 28. 2 25. Per kg: Andijvie 1 112—128. 2 92—115. Prei A2 50—87 Witlof A2 89. Bi 95. B2 43, afw 66—70. Knolselderij 1 6—3 Rods kool Bi 2! Spinazie 1 105 Uien afw 715. Breckpeen BI 5—8, C2 3.50 Aardappelen 11— VEILING MIDDELBURG, april Sla 15—24. Sla C 10—16. Rode kool 25 Sav. kool 36 -51 Boerenkool 16—27. Prei 67—104 Radijs 34—38 Uien 10—22. Andijvie 120—134 Spinazie 103124 Breek- '2—17 Witlof 83—116. Rabarber 44— Spruiten 92102 Komkommers groen 30-35 41—43. komkommers kg 33. AARDAPPELBKURS ROTTERDAM. april. Kleiaardappelen 35 mm opwaartst Eigenheimers 1517 Bintje 8.50—9.50 Beve lander 1618.75 Meerlander 11—14- Klei aardappelen 38 mm opwaarts: Eigenheimers 15—18.75 Bintje 9—10.25 Furore II—13.50. Kleiaardappelen, voor de export 35 mm op- 'aarta: Bintje ln twee. maten gesorteerd 9. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: IJ*el«tcr en Liberia* geen handel Bintje 9. Zanaardappelen voor de export 35 mm op waarts- Geen handel. Stemming binnenland prijshoudend. Stemming buitenland i. Voeraardappeien 24.50. Pnjzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop consumptieaardappelen op wagon, schip (Van onze verslaggeefster). In het Concertgebouw te Vlis- singen verzorgde „Margriet" maandagmiddag en -avond een show van frisse, modieuze kle ding, in vierenzeventig model len door vijf mannequins op het plankier gebracht. Voor de grote maten bracht „Mar griet" een ruim assortiment kleding in zowel modieuze als sportieve stijl. Erg geslaagd was een slankkledend linnen combinatie in brons en ivoor, met een verlaagde taille en geschikt voor de maten tot en met acht-en- veertig. Een patroon tot en met maat vijftig was beschikbaar voor een ja pon met een sierlijke pas midden voor en een rechte rok. Deze japon, vervaardigd van zijde, werd gedragen onder een ruimvallende mantel van dunne wollen stof die gevoerd was in de kleur van de japon. De mantel was voorzien van aardige sierstiksels waarin diepe steekzakken waren verborgen. Deze kraagloze mantel had verder driekwart mouwen. Voor de kleinere maten ontwierp de „Margriet"-patronendienst bijzonder smaakvolle en vaak ook originele modellen. Enkele shiftjurkjes. zonder taille en mouwen, waren voorzien van de zg. trapezlumlijn. die zeer smal op de schouders valt Een an der. veelgebruikt idee betrof lange mouwen met brede manchetten De jasjes, behorend bij de eenvoudige japonnen en rokken vertoonden eén kort model, een sluiting van twee knopen en waren flauw getailleerd Ook militaire accenten "ontbraken iet, Een rose duster, aan de voor kant aan beide zijden voorzien van Tijdens de lenteshow van Margriet' die maandagmiddag en -avond in het „Concertgebouw" te Vhssinyen te bezichtigen -was toonde een van de mannequins dit fleurige jurkje, dat voorzien is van een kort aan geknipt mouwtje en een grappig strikje in de taille. Foto P.Z.C.) drie klepjes onder elkaar en een klein opstaand kraagje was hiervan een aardig voorbeeld. Bijzonder grappig was de blauw-wit gestreepte huis pyjama, met brede manchetten aan de pols en een gesteven frontje. het welk, evenals het kleine stijve kraag je. was geïnspireerd op de kleding van de eerbiedwaardige grootvaders van weleer. Dc pantalon "was strak. Een van nylon tricot vervaardigde huisjapon liet zien dat de lange roit zeer modieus kan zijn en een geducht en vrouwelijke concurrent voor de lange broek De japon was gesloten door een groot aantal knoopjes en lusjes en een brede leren ceintuur. Amerikaans schip even vast op Spijkerplaat Het Amerikaanse vrachtschip „Ameri can Pieker" van de United States Lines te New York is maandagavond om streeks half zeven vastgelopen op de Spijkerplaat vóór Ritthem in de Wester- schelde. De „American Pieker" 8315 brt. was op weg van Antwerpen naar zee. Jagen acht uur kwam het schip het was opkomend water op eigen kracht vlot en zette de reis voort. Dit had Lot gevolg, dat de sleepboten „Scal- dls" er. „Themi" uit Vlissingen en de ..Hohand" en de „Jean Claude" uit Ter- neuzen, die klaar lagen om hulp te hie len, onverrichterzake konden terugke- Op zaterdag 2 mei a.s. zuilen in Goes en Koudekerke selectiewedstrijden wor den gehouden voor colonnes van het Nederlandse Rode Kruis In de ..Prins van Oranje' t.e Goes zullen de strijd aanbinden de herenploegen uit Goes. Kapel'e. Krabbendijke, Kruiningen. Ril land-Bath, Schouwen W. en Zierïkzee en de damesploegen uit Borssele. Goes en Zierikzee. In „Hotei Walcheren" te Koudekerke komen in het strijdperk de herenploegen uit Amemuiden. Axel. Souburg, Wêst- Zeeuwsch-Vlaanderen en Terneuzen In net verenigingsgebouw te Koudekerke ten slotte zullen elkaar bekampen de damesploegen ui: Axel. Middelburg Sou burg. Terneuzen en Walcheren NW. De twee best geplaatste heren- en dames- ploegen komen uit op de gewestelijke wedstrijden, die op 13 Juni te Goes zui len worden gehouden. Van onze adverteerders GOESE BOEKHANDEL MET „WATERSPORTHOEK" wij een overgooier die voorzien was van een strakke rok, tn een blauwe kleur, en een rood bovenlijfje dat zowel van voren als van achteren zeer diep was uitgesneden. Onder de ze linnen overgooier werd eer, vlotte bloese van poplin gedragen. Ook hier w's gebruik gemaakt van de hrede manchet en een klein opslaand kraagje. Voor de durvers onder de jongi werd een oranjekleurige pantalon j vertoond, smal met splitjes. gecom-1 bineerd met een korte' brassiere Dit kledingstuk, dat aan een enis-szins verlengde bikini doet denken dient 1 Vu velen plannen maken voor natuurlijk alleen door slanke figuren zomervakantie heert de Goese te worden gebruikt Doeknancel J. ce Jonge een van de Voor zon en strand was een aardig !ve!e zomerse genoegens naar voren model cape met aangekniDte canu- j gehaald: de watersport. Een expositie chon. gemaakt van badstof. Gevoerd 'hierover laat de vele mogelijkheden met badstof was een katoenen tapon. j°P dit gebied zien. Men kan er aan die aan de zijkan? open ging *n'eenjde weet komen, hoe men op het wa- bijpassend short en brassière bleek I ter de wind in de zeilen kan krijgen! te bedekken Dat kan dan in de eerste plaats ge- Voor de pauze Ue> de show een aan- beuren door middel van de kaarten, tal bruidstoiletter zien die afweken die op de tentoonstelling zijn te bezich- van de gehruike'üKe door materiaal tigen. Kaarten van de Oosten- en de model en kleur Een rose exemplaar Westerschelde en het Veerse Meer. met een holero van kant. een strak KAMPERLAND Ontspanningsavond ger. jeugdverenigingen Dezer dagen hielden de gereformeerde jeugdverenigingen te Kamperland in gebouw „Renata" een ontspannings avond voor de kas van het toekomstig gereformeerd jeugdgebouw. De aanwe- Na afloop van de raadsvergadering werd j zigen konden kijken naar het toneel- in de foyer van het dorpshuis op infor-istuk „Vliegtuig vermist". „The comic mele wijze afscheid genomen van het I strings" zorgden voor de muziek. De scheidende raadslid. leiding berustte bij de heer J. Kouwer. wit deux-piece met een rugdraperie en een satin-duchesse japon met een jasje dai drie grapwge strikjes op de rug had. „Klapstuk" van de show was toch echtei hel klassieke hruids- toilet van satin-duchesse met sleepje en de royale kanten sluiter tot aan de grond, waarmee de show besloten werd. Van de japonnen voor teeste- liike dagen viel vooral een goud kleurig gewaad op met een ooven- stukje en voering van goudbrokaat, ee materiaal dat aan dé zoom even eens verwerkt werd. Bijzonder smaakvol was het avondtoilet van blauw moiré met een lange strakke rok. een bovenzijde met bo'iero-effec: en drie kleine knoopjes op de rug. De show, zowel 's middags als 's avonds druk bezocht, werd door mevrouw S. van der Kiev uit Am sterdam voortreffelijk geleid. Met name het Deltagebied is op de expositie „in kaar; gebracht". Daar naast zijn er afbeeldingen van ver schillende soorten schepen. Uiteraard vormt de literatuur de hoofdmoot van deze watersportten- toonstelling. Boeken over het zeilen en het waterskiën, praktische gidsen en handleidingen over de watersport, trekken de aandacht. De lectuur is in drie afdelingen verdeeld: er is een aantal buitenlandse met name En gelse en Duitse werken tentoonge steld, de expositie bevat tal van Ne* derlandse boeken over de watersport en ten slotte is er ruimte gereserveerd voor boeken, die de zee in het alge meen tot onderwerp hebben of voor romans, die op zee speler.. Deze ten toonstelling is tot 18 april te bezichti gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11