De Wilde - Lindenbergh snelsten in Oostburg Damtitel weer voor Roozenburg HVV behoudt kans op het kampioenschap Spectaculaire solos brachten Altig en Hugens de overwinning Eerste Duitse zege in klassieker na 37 jaar Succes voor Kosten in België Race voor clubtitel in Oostburg Bom faalde in laatste ronde Jeugdschaaktitel voor Kerkhoff Middelburger Leo Damen finishte als derde 'n echt Hero speldje Animo won met 5-3 van Blauw Wit '51 ZEELANDIA LEED NEDERLAAG TEGEN KOPLOPER 0DI0: 5-0 ANDERLECHT KAMPIOEN VAN BELGIË 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 APRIL 19M WEER SUCCES VOOR KEES PELLEN AARS Voor het: eerst, sinds 87 jaar heeft een Duitse coureur beslag gelegd op de eer ste plaats in een van de klassieke wie lerwedstrijden. Kudi Altig, de 37-jarige oud-wereldkampioen achtervolging, ze gevierde zondag met grote overmacht in de Koude van Vlaanderen. De Duitser kwam na een solo van ruim (iO kilometer met ruim vier minuten voorsprong over de finish in Gent. Ook een Nederlandse coureur heeft lange tijd voor het grote peloton uitgereden namelijk Wim van Est, die na 00 kilometer, alleen op avon tuur ging. ïn Torhout (08 km) had Van Est, die de wedstrijd in 1953 won, een voorsprong van 1.20 op de rest van het. veld. Bij de ravitaillering ïn Deerlijk (152 km) werd „Wimme" echter inge lopen en hy speelde geen rol van beteke nis meer. Juist toen de rust in de karavaan leek teruggekeerd, demarreerde negen kilo meter verder bij Waremont een groep van twaalf coureurs met o.a. Altig en Jan Janssen. Bij Audenaerde (178 km) ontsnapte Al tig aan de aandacht van de vluchters, die door onderlinge onenigheid, niet dade lijk de achtervolging inzetten. Altig kreeg al snel 45 seconden voor sprong, die in het verdere verloop van de wedstrijd uitgroeide tot 4.10 bij Beer- legem na 218 km. In de laatste kilome ters naar de finish werd de uitstekend rijdende Duitser hartstochtelijk toege juicht door tienduizenden Belgen. Het peloton dat nog een felle jacht had in gezet. kon slechts vijf seconden van zijn achterstand goed maken. Jo de Roo, die aan de kop van het peloton reed. veroverde in de eind sprint achter wereldkampioen Benoni Beheydt een fraaie derde plaats. Altig legde de 240 km af in 5 uur 45 min en 27 sec. Wereldkampioen Benoni Beheyt, had een achterstand van 4 min en 5 sec op de winnaar. 4. Seis (Belg.); 5. Vancooningsloo (Belg.); 6. Decobooter (Belg.); 7. Ver achter! (Belg.); 8. Staf de Smet (Belg.); 9. Gilbert Desmet (Belg.); 10. Van Looy (Belg.); 11. Jan Janssen (Ned.); 12. Peter Post (Ned.); 15. Huub Zil verberg (Ned.); 25. Bas Maliepaard (Ned.) allen op 4.05. Pellenaars: succes Een gedeelte van de Televizierploeg van Kees Pellenaars heeft zondag met groot succes deelgenomen aan de, Omloop van de Vier Kantons in Zwitserland. Jan Hu gens boekte na een geslaagde solo een knappe overwinnig. Hij finishte met een voorsprong van 45 seconden op num mer twee, de Italiaan Franco Bitossi. De tijd van Hugens over de 240 km be droeg 5 uur, 53 minuten en 30 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 39.039 km/uur. Weer 24 seconden na Bitossi arriveerde het grote peloton, waarvan de Duitser Horst Oldenburg de sprint won. Piet van Est klasseerde zich als vierde en Jo de Haan als vijfde. De uitslag was ver der: 11. Plet Damen (Nederland): 14. Leo Knops (Nederland): 15. Jaap Kers ten (Nederland): 17. Jan Schroeder (Nederland): 25 Henk Nijdam (Neder land), allen in dezelfde tijd als Olden burg. Den Hartog: 3e zege De jonge Nederlandse professional Arie den Hartog heeft zondag voor zijn derde overwinning in ruim een woelt gezorgd. Vorige week zaterdag zegevierde nij in de „O" van Olden- zaal. dinsdag toonde hij zich de sterk ste in Parijs-Vimoutïers en zondag ging hij zegevierend over de eind streep in de Ronde van de l'Herault, een wegwedstrijd over 256 km van Setes naar Bezfers. Den Hartog versloeg in de eindsprint de Fransen Anastasi, Novak, Groussard on Milesi. die in deze volgorde over de fi nish kwamen. De tijd van de kopgroep was 7.30.45. Diclc Enthoven finishte seven seconden als zesde. De overi- Schorsing Dan Arie de Oude gewijzigd in Voorwaardelijke straf (Van onze correspondent) Het bestuur van de Venlose eerste di visieclub V.V.V. heeft in een vrijdag avond gehouden bijeenkomst besloten de schorsine voor een maand van Arie Oude, waartoe in de dinsdagavond gehouden vergadering werd besloten, te wijzigen in een voorwaardelijke straf. Aan dit nieuwe besluit was te voren een bijeenkomst van het bestuur met de spelers van het eerste elftal voorafgegaan. In deze samenkomst heeft Arie beterschap beloofd en zijn excuses aangeboden. De rouwmoedi ge houding van de ex-D.W.S 'er was voor het V.V.V.-bestuur aanleiding de opgelegde straf in een voorwaarde lijke te wijzigen, zodat De Oude a.s. zondag in Amsterdam tegen de Vole- wijekers weer als aanvalsleider bij de geel-zwarten zal optreden. De Kapelse amateurwielrenner Dies Kosten neefl zaterdag in een koers in het Belgische St. Gillis-Waes een vierde plaats behaald Zondag werd Kosten vijfde in een wedstrijd in Stekene. Har ry Degens uit Kapelle veroverde in deze wedstrijd de vijftiende plaats. Karstens zegevierde De 22-jarige Gerben Karstens uit Lei den heeft zaterdag de Ronde van Noord- I-Iolland gewonnen. Karstens, die de sprint won van een groepje van vijf ren ners, legde de 168 km af in 4 uur 2 mi nuten en 1 seconde. De uitslag was ver der: 2. Coen Visser (Santpoort); 3. Hen- ny Peters (Heemstede); 4. Henny Schouten (Badhoevedorp); 5. Frans Ou- werker (Rotterdam), allen in dezelfde tijd als Karstens; 6. Rinus Paul (Den Haag) 4.02.47 7. Eddy Beugels (Slt- tard) 4.03.01; 8. Piet van Dijk (Wormer- veer) 4.03.25; 9. Jacques Schouten (Wognum); 10. Ludo Goossens (België); 11. Wim van Smirren (Amsterdam); 12. Ad Kraan (Gouda); 13. Toon Rijkers (Amsterdam); 14. Nico Lute ('s-Gra- veland), allen in dezelfde tijd als Van Dijk. POSITIES VERBETERD De derde rit voor het clubkampioen- schap 1904 van de wielerclub „Theo Mid delkamp", die zondagmiddag door de Ooslburgse wielersport vereniging „Luc- tor ct Emergo" op het Kroonwykpar- cours te Oostburg werd gehouden, is bij de adspiranten gewonnen door D. Liu- denbergh uit Wolpiiaartsdyk en bij de nieuwelingen door W, de Wilde uit Ou- deiande, Deze beide renners, die in liun groepsrangsclukking eerste stonden met resp. 20 en 19 punten, hebben hun posi tie in het totaalklassement dus bedui dend verbeterd. By de adspiranten kon Kievit uit Borssele zyn 2e plaats niet erbeteren, omdat hij wegens pech moest uitvallen. De op de 2e plaats bij de nieuwelingen staande C. Rentmees ter uit Ovezaude werd nu 4e. Zowel bij de adspiranten als bij de nieu welingen was er van enige strijd om de eerste plaats weinig sprake, omdat in beide koersen de uiteindelijke overwin naars reeds vanaf het begin hun onbe antwoorde aanval inzetten, om na een ronde voorsprong te hebben genomen rustig naar de eindoverwinning fietsten. Bij de adspiranten, waar 12 renners aan de start verschenen die door burge meester J. L. van Leeuwen werden weg geschoten, was het rugnummr 1 (D. Lindenbergh) die reeds in de eerste paar ronden ten aanval trok en daarbij J. Kievit en H. Westerweele (Sluis) met zich mee kreeg. Toen eerst Kievit we gens een valpartij, waarbij hij een wiel- breuk opliep en dus uitviel, wegviel moest even later ook Westerweel, die echter over het geheel genomen een goede koers reed en in het eindklasse ment een verdiende 2e plaats opeiste, voor het krachtsvertoon van Linden bergh zwichten. In de 20e van de 25 te rijden ronden (25 km) nestelde Linden bergh zich in het door hem gedubbelde peloton, terwijl enkele honderden meters daarvoor Wêsterweel alleen moedig doorreed om zich voor dubbeling te be hoeden. De uitslag bij de adspiranten was: 1. D. Lindenbergh. Wolphaartsdijk; 2. H. Westerweele, Sluis; 3. A. Spuesens, Westdorpe; 4. Chr. de Smit, Hoofdplaat; 5. B. Fransse, 's-Heerenhoek: 6. Th. Schouwenaar, Kruiningen; 7. A. Kuzee, Kapelle; 8. J. Lens, Vlissingen; 9. A. Moelker, Wemeldinge. Reeds in de eerste paar ronden van de 60 km (60 ronden) die de 21 nieuwelingen moesten afleggen, kreeg S. Rentmeester uit Ovezande tegenslag door pech, zodat hy een ronde werd gedubbeld. Zijn moedig volhouden zag hy echter uiteindelijk niet alleen beloond met een goede 4e plaats maar ook door een groot aan tal premies, die dank zy de goed geefsheid van de Oostburgse midden stand voor beide koersen in ruime mate aanwezig waren, te en in het peloton rustig zijn rondjes meedraaiend. De kleine verbeten J. Beun uit Biervliet, zag enkele ronden voor het einde kans nog weg te springen en ontdeed zich hierdoor op moedige en goed doordachte wijze van de beide an dere kandidaten voor de 2e plaats, t.w. C. Rentmeester en C. de Wolff uit Oost burg. De uitslag van de nieuwelingen was: 1. W. de Wilde, Ovezande; 2. J. Beun, Biervliet; 3. C. de Wolff, Oostburg; 4. C. Rentmeester, Ovezande; 5. E. Voer man, Westdorpe; 6. W. de Feber, Sluis kil; 7 J. de vrieze, Souburg; 8. P. Hil- lebrand. Renesse; 9. W. Evertse, Zierik- zee; 10. W. Rijk, Goes; 11. J. de Schip per, Breskens; 12. H. de Schipper, Breskens; 13. J. Ghijzel, Kapelle-Bieze- linge; 14. P. Hiel. Sluiskil. De 4e en laatste rit voor dit elubkam- april a.s. te Co- Ook hier was W. de Wilde de toestand reeds spoedig meester door vrij gauw alle andere renners, op de goed rijden de J. Beun uit Biervliet na, te dubbelen Op het bekende Kroonwijkparlcoers in Oostburg is zondagmiddag de derde rit gehouden voor het club- kampioenschap van de wielerclub „Theo Middelkamp" voor nieuwe lingen en adspiranten. Bij de nieu welingen teas De Wilde de snelste en bij de adspiranten ging Lin denbergh als eerste over de eind streep Op de foto een groep nieu welingen, waarin ook De Wilde, is hier bezig aan een geslaagde jacht op Rentmeester. pioenschap wordt op 3 lijnsplaat verreden. pioenschap de leiding heeft gehad, is het hem niet gelukt de damtitel te ver overen. Het was evenals de vorige maal Roozenburg, die op het nippertje de eer voor zich opeiste. Een grote teleurstel ling dus voor Bom. De mentale druk in de laatste rondo bleek te groot en daarvoor verloor hij onnodig van Laros. Roozenburg, die als laatste Bergsma trof, dezelfde speler tegen wie hy in het vorige kampioenschap verloren stond maar nog door een blunder van de Fries won, kreeg nu een ander presentje. Bergsma zondigde namelyk tegen de meerslagregel. Inplaats van bij een af wikkeling twee stukken te slaan, sloeg lii.j er maar een en kon meteen opgeven. Wel had Roozenburg een betere stand, maar winst was bij juiste slag zeer twij felachtig geweest. Bom op dat moment in slechte posi tie trachtte nog remise te bereiken via een gambiet dat echter in ver loren eindspel resulteerde. Zelfs de tweede plaats mocht hij niet behou den. Ir. Van Dijk versloeg resoluut de Haarlemmer De Jong en eindigde gelijk met Bom. Van Dijk werd door het Sonnenborn-Berger systeem als tweede geklasseerd. Gordijn werd vierde. De Hagenaar kan op een goede wedstrijd terugzien. Met een beetje geluk had hij beslist enkele punten meer gescoord. Hij plaatste zich evenals de eerste drie rechtstreeks voor het toernooi van het volgende jaar. De uitslagen van de partijen voor de laatste ronde waren: Roozenburg-Bergs- ma 2-0; W. de Jong-Van Dijk 0-2; La- ros-Bom 2-0; Van der Sluis-Gordijn 1-1; D. de Jong-Bronstring 1-1; Vos-Van Silfhout 0-2; Steensma-Van Snippen burg 1-1; Hobbelen-Okrogelnik 1-1. De eindstand is: 1. Roozenburg 21 p.; 2. en 3. Bom en Van Dijk beiden 20 p.; 4 Gordijn 18 p.; 5. en 6. Bronstring en W. de Jong beiden 17 p.; 7. t.m. 10. Hobbelen, Laros, Van Silfhout en Van der Sluis allen 15 p.; 11. Okrogelnik 13 p.; 12 t.m. 15. Bergsma, D. de Jong, Steensma en Vos allen 12 p.; 16. Van Snippenburg 6 p. Tweede klas B Terneuzen verloor met 2-0 van leider Rood Wit In de tweede klas B van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal is liet Ter- nizen niet gelukt leider Rood Wit ook aar een punt al te dwingen. De Ter- neuzenaren moesten met een 20-neder- laag genoegen nemen. HVV behield kan sen om zich te mengen in de stryd om het kampioenschap door met 31 van VOAB te winnen. De ploeg, die er echter het beste voorstaat is Veerse Boys. Dit maal wonnen de boys met 10 van Steenbergen. Kaaise Boys speelde ge lijk tegen Alliance (33), terwyl Roo sendaal met 43 van Taxandria ver loor. Rood Wit Veerse Boys Steenbergen HW Terneuzen Zeeland Sport VOAB Taxandria Alliance Internos 4 24 37—5 4 23 33—1 4 21 41—33 3 6 19 4 7 16 5 6 15 3 8 15 5 7 13 4 9 12 2 14 4 Kaaise Boys Roosendaal /food Wil-T erneuzen 2-1 In een keihard duel iD het Brabantse Heike heeft Rood Wit met. een 30- overwinning revanche genomen voor de 41-nederlaag in Terneuzen. Overigens f]je een verdiende zege voor de Brabanders al was liet alleen maar om het feit, dat hun voorwaartsen zich produktiever toonden dan die van de gasten. clubgenoten werd de woesteling buiten het speelveld gebracht. De stand was toen 10 en dat de spelers uit St. Wil- librord met tien man hun voorsprong nog konden vergroten, pleit meer voor hen dan voor de gasten. Met de vrij harde wind tegen werd Terneuzen al vrij gauw in de ver drukking gebracht. Maar toch kre gen de Zeeuws-Vlamingen bij hun te genaanvallen enkele aardige kansen, die evenwel door Doorns en 't Gilde niet konden worden benut. In de twintigste minuut plaatste rechts half Weenink de bal hoog voor het Ter- neuzense doel, invaller doelman De Vos kreeg het leer niet goed onder controle en uit een kluwen van spelers werd de bal in het net geplaatst (10). Terneu zen zag na rust geen kans te profiteren van de harde wind in de rug. Bovendien werd de gevaarlijkste man in de Ter- neuzense voorhoede, Piet Wissel, zwaar geschaduwd. In de twintigste minuut deed zich het incident met Bulckmans voor, waarbij de goed leidende arbiter Derks zich uitstekend wist te beheersen. Terneuzen wist het nummeriek over wicht niet in doelpunten uit te drukken. Tn tegendeel twee minuten voor het ein de schoot linksbuiten Kas bij een Rood- Witaanva) de bal keihard in de boven hoek en velde daarmee het vonnis over Terneuzen (20). Een nogal ernstig incident, dat ongetwij feld een flinke staart zal krijgen, deed zich voor in de tweede helft toen de Rood-Witspeler Bulckmans naar de Terneuzenback trapte, terwijl de bal al lang uit hun buurt was. Scheidsrechter Dirks uit Breda zag dit en zond Bulck mans naar de kleedkamer. Bulckmans negeerde dit bevel en ging de scheids rechter te lijf Hij gaf hem een stomp in de maag en een paar schoppen tegen de benen. Met behulp van een paar V.0.A.B.-H.V.V. 1 - 3 HW heeft een goede kans behouden op het kampioenschap in de tweede klas B. In ieder geval hebben de. Hulstenaren in eigen hand. Want de ploeg, momenteel liet best voorstaat, Veerse Boys, moet nog by HW op be zoek De tegenstander van het afgelopen week einde, VOAB, is er niet in geslaagd, de Hulstenaren te stuiten in hun opmars. Met een verdiende 31-overwinning keerden de Zeeuws-Vlamingen huis waarts. In deze zege had de achterhoe de van HW een groot aandeel. Vooral doelman Frans Dhooge speelde een voor treffelijke wedstrijd en menigmaal stond hij een doelpunt in de weg. De bezoekers kwamen na een half uur spelen aan de leiding door een treffer van Saman. De gastheren wisten echter de score weer in evenwicht te brengen, maar nog voor rust bezorgde Saman zijn club opnieuw een voorsprong. Vlasseroot had hard op de lat geschoten en de bal belandde bij Saman, die geen fout maakte. Aan het einde van de tweede helft stelde Hulst opnieuw door een treffer van Saman, de zege veilig. De 19-jarige Rotterdammer Kerkhoff is zaterdag in zijn woonplaats jeugd- schaakkampioen van Nederland gewor den. Door in de laatste ronde remise te spelen tegen De Wilde kwam hij op een totaal van 6V2 punt, hetgeen door zijn concurrenten niet meer bereikt kon worden. De 19-jarige Middelburger Leo Damen bereikte een zeer eervolle derde plaats. De jonge Zeeuw heeft een voortreffe lijk toernooi achter de rug. Hij won ook zijn laatste partij. Enige tijd stond hij zelfs aan de leiding. Op een van zijn partijen in dit toernooi zullen wij nog nader terugkomen. De uitslagen van de laatste ronde wa ren: Simon-Damen 0-1; Greben-Marcus 'A-'A; Toorman-Van Baarle 0-1; Jansen- R~ee 0-1; Noorda-Schouten 1-0; Kerk- hoff-De Wilde %-%; Timman-v. d. Berg %-%• De eindstand luidt: 1. Kerkhoff 6'A p. 2. Van Baarle 6 p.; 3. Damen 6 p.; 4 Timman ö'A p.; 5. Ree 5Vs P-", 6. Noor- Sparen, jongens! Tot 1 mei maakt Hero je blij! Bij elke pot Hero jam 1 gratis zegeltje. Voor 3 van deze - zegeltjes krijg je van de winkelier een fantastisch-mooi.ècht Herospeldj'e. EnormIZo'nHero speldje moet je hebben! 60 JAAR TOPKWALITEIT isit-ise* In de vinnige kou, maar op een zeer goed bespeelbaar veld, heeft Animo te gen Blauw Wit '51 twee punten veroverd in de 3e klas B van de KNKB-eompeti- tie. Deze wedstrijd kenmerkte zich door groot aantal door scheidsrechter ise uitgedeelde straf worpen: 6 tegen Animo, 2 vóór Animo, maar de zebra's mogen van geluk spreken, dat ook hun tegenstanders niet de kunst verstonden deze te benutten: geen enkele van de acht werd namelyk omgezet in een doelpunt. In het veld werd vaak hard gespeeld, en, alhoewel het niet onspor tief toeging, door het zware lyf aan lyf werk moest vaak afgefloten wor den. Reeds in de beginfase kregen de Dordte- naren twee strafworpen te nemen, maar dit leverde niets op. In de 12e minuut namen ze echter toch een 01 voor sprong. Om beurten misten de thuisclub en de bezoekers nu de kans uit een strafworp gelijk te komen, respectieve lijk de voorsprong te vergroten. Het duurde tot de 35e minuut eer Jopie Jas- perse uit een doorloopbal de gelijkmaker door de mand icon deponeren. Weer mis ten beide partijen strafworpen, maar door een misverstand in de Animoverde- diging kon Blauw Wit uit de laatste direct scoren (12). Met deze stand brak de rust aan. Na de thee begon de thuisclub een geweldig offensief en de eerste 10 minuten waren volledig voor de thuisclub. Verdiend wist Jan Diele- man in de 12e mniuut dan ook uit een prachtige doorloopbal 22 te scoren. In de volgende opstelling werd nu met wis selende kansen gespeeld. In de 27e mi nuut had Marga Wolf uit een vrije bal succes, hetgeen 32 betekende. Weer misten de Blauw-Witten de kans gelijk te komen uit een strafworp. Daarente gen wist Ko de Rijcke in het middenvak !e bal goed te onderscheppen en de doorlopende Jack Thoma kreeg deze op het juiste moment toegespeeld "en maak te geen fout (42). Toen Rinus Stroo in de 40e minuut, nadat de laatste straf worp door Blauw Wit onbenut werd ge laten, er 52 van kon maken, was de wedstrijd beslist. Wel wisten de Dordte- naren twee minuten voor tijd nog tot 53 in te lopen, maar dit betekende meteen het einde van deze feil gespeel de wedstrijd. Derde klas D Goes won met 2 -1 van N.S.V. In de derde klas D gaat de strijd om de titel nu in feite nog alleen tussen Grens wachters en Odio. Eerstgenoemde klopte Dosko met 03, terwijl Zcelandla in Ossendrecht ten offer viel aan de goede voornemens van Odio (50). Hontenissc versloeg Axel op het nippertje (10), terwijl Goes met 12 baas bleef over NSV. Corn Boys verloor op eigen veld met. 12 van Nieuw Borgvliet en voor de Sassenaren is er nu geen redden meer aan. Door deze Nieuw-BorgvHetzege wordt de strijd om de voorlaatste plaats eveneens gehonoreerd met degradatie nog spannend. Odio Grenswachters Dosko Meto Hontenisse Axel Goes NSV BSC Zeelandia Nw. Borgvliet Corn Boys 18 13 3 2 29 51—22 17 12 4 1 28 48—22 17 10 2 5 22 49- 17 10 1 6 21 48—20 18 10 1 7 21 37—28 16 6 5 5 17 31—13 17 8 1 8 17 43—40 18 6 3 9 15 3845 18 6 3 9 15 25—47 17 5 1 11 11 2749 17 3 3 11 9 18—37 18 1 1 16 3 20—75 ODIO-Zeelandia 5-0 De thuisclub heeft een royale en volko men verdiende zege behaald op Zeelan dia. Voor de rust wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Odio bracht het in deze speeüielft tot 1 doelpunt van De Wit. Na de rust had de thuisclub het voordeel van de wind en ondanks het prima werk van de Zeelandia-defen- sie slaagde De Wit er toch in binnen 20 minuten met twee goede treffers de Odio-voorsprong tot 30 op te voe- Toen Verbraken na een half uur uit een corner de bal ineens op zijn slof nam betekende dit 40. Vlak voor hel ein de bracht Van Oefelen de stand op 5—0. Corn Boys-Nul. Borgvliet 1 -2 De Nieuw-Borgvlietvoorhoede was in het begin van de wedstrijd feller dan die van Corn Boys. Dit resulteerde na vijftien minuten spelen in een doel punt van de mldvoor van Nieuw- Borgvliet. Tot de rust golfde het spel heen en weer en kregen beide partijen enige kansen, die de voorhoedespe- lers echter niet wisten te benutten. ten twee grandioze kansen. Toch zat er iets in de lucht. In de 20e minuut zag Jos van den Bergen kans de gelijk maker te scoren. Een tiental minuten voor het einde volgde nog een door braak van de Brabanders en hieruit wist een van de voorwaartsen van Nieuw Borgvliet het winnende doelpunt te scoren. N.S.V.-Coes 1-2 NSV is thuis een by zon der lastige te genstander en dat. het juist Goes was, dat deze club uit Nispen op eigen veld de eerste nederlaag toebracht zou als een bijzondere prestatie moeten worden aangemerkt. Dat was het bepaald niet, want zowel NSV als Goes speelden een vrij matige wedstrijd. Reeds na drie minuten spelen was het Sinke, die een van de lat terugspringen de bal in eeu doelpunt omzette: 01. Goes speelde met de wind mee en kon zodoende een flinke druk uitoefenen op het doel van de gastheren. Overigens resulteerde geen enkele aanval in een doelpunt. Twintig minuten na rust bracht A. Uitdehaag de ploegen op ge lijke voet en vanaf dat moment zag het er voor de Goesenaren donker uit. Twaalf minuten later wist linksachter M. Huibregtse de stand echter met een fraaie kopbal op 12 te brengen en daarna kon de Goese achterhoede verder onheil voorkomen. Anderleoht is zondag voetbalkampioen van België geworden. De Brusselse club werd door oen overwinning met 2-0 op FC Luik onbereikbaar voor de concur rentie. De uitslagen van de dit week einde in de eerste klas van de Belgische competitie gespeelde wedstrijden luiden: St.-Truiden-Antwerp 1-3; Lierse SK- FC Mechelen 0-0; FC Brugge-Berchem Sport 2-1; La Gantolse-CS Brugge 1-1; Beerschot-Daring 1-1; Anderlecht-FC Luik 2-0; Standard-Beeringen 3-0; FC Diest-Turnhout 2-0, De stand op kop, nadat alle clubs 27 wedstrijden hebben gespeeld luidt: 1. en kampioen Anderlecht 44 p.; 2. SUtfidard 36 p.; 3. Beeringen 35 p.; 4. Beerschot 34 p.; 5. FC Dlest 32 p. Met 13 punten bezet FC Mechelen de laatste plaats, terwijl de voorlaatste plaats wordt In genomen door Berchem Sport met 19 p. Door een 31-zege op Frankrijk is het Nederlandse herenteam zater- dagmiddag in Hengelo Westeuro- pees volleybalkampioen geworden. De ploeg zal nu deelnemen aan de olympische spelen. Foto boven: Piet j Swieter (links) verschalkt zijn te genstander met, een felle smash. Foto onder: het enthousiasme van de supporters kent geen grenzen; j geen wonder overigens met Tokio voor de Nederlandse ploeg in het j vooruitzicht. Sportuitslagen KORFBAL: Zuid-Holland le klas: QuickSperwers 2—7, OSCR—Vieus Oriëntus 06. Danaïden—Fluks 46, ZuiderkwartierHKV II 27. Tweede klas A: HSV—Het Zuiden II 4—4 (HSV kam pioen). Achilles—Tjoba afg, HKV HI—ODO 24, GymnasiastenEureka afg. Derde klas B: AnimoBlauw Wit '51 53, Kwiek Hoogvliet 25. De SpartaanSchiedam 3 5, WIONHPV 0G. Derde klas C: Succes— PAMS afg., DKVTogo afg. De Raven— Velox 41, TOVTrekvogels 2—6. Zeeuwse Korfbal Bond: eerste klas: Zuid westersONDO 44. Tweede klas A: Animo IIIZuidwesters II 31. Derde klas A: BKC Stormvogels 91. Alle overige wedstrijden werden afgelast. VOLLEYBAL. Overgangsklas heren: MatadorMarathon 1 3, (13-15, 15-9. 12-15 en 9-15), EVVC—EGVC 1—3, (4-15, 15-11, 6-15 en 12-15). ZONDAG VOETBAL, le klas A: Hoofdplaat ISchoondijke 1 05. Noormannen IJong Ambon I 25. Groede IWalcheren I 1—1, Philippine IDomburg I 11. le klas B: Robur IRenesse I afg, Zierikzee II—Patrijzen I 2—1, Hansw Boys 1Kruiningen I 42 Reserve le klas: Bier vliet IIBreskens II 12. Oostburg II Clinge II afg, RCS IIZeeland Sport III 0—2, Vlissingen IVLuctor II 81. 2e klas A: Hansw. Boys IIKruiningen II 32, Pa trijzen IICortgene I afg, Vlissingen V Middelburg IV 2—1. 2e klas B: Rla West I— Breskens III 3—0, HW '24 III—Koewacht II 51. Sluiskil IICorn Boys in afg. 2e Idas C: Burgh IIZonnemaire I 11. Zierikzee III—Dreischor H 5—1. Renesse n—SVOWK I 22 3e klas A: Groede II—Walcheren III 32, RCS IIIDomburg H 37, Retranche- ment II—Zeelandia III 3—4 3e klas B: Mid delburgse Boys IRobur II M'burgse Boys niet opgek Kwadendamme II"s-H. A.kerke 3—3 3e klas C: Clinge III—Ria W. II 0—6. VELDHANDBAL. Overgangsklas B' Dames: Walcheren Quintus 3—2. VHC—PSV 3—4. Heren: BSV— Hellas 2 10—6. Hermes—WLC/DES 6—12, Dynamo—EBHV 10—10. District Zuid B: Dames le Idas: Zeeland SportSIOS 34. Heren le klas: Taxandria —SOA 7—9. Marathon—EMM 8—16. Volt— Tachos 106. Dames 2e klas B: EMMFor- tuna 02 Heren 2e klas: SIOSOlympus 97. WalcherenMarathon 2 129. Afdeling Zeeland: Heren le klas: SIOS 2 Olympus 2 134. Heren junioren: Walcheren —Marathon 54, EMMFortuna 412. Jon gens: Fortuna C—Fortuna A 1—27. Meisjes A: Marathon A—Walcheren B 11—0, Zld. Sport AWalcheren A 80, Marathon B— Walcheren C 14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4