Kansen op feest in Middelburg of Vlissingen stegen weer een weinig Engeland winnaar van UFEA-jeugdtoernooi Volleybalteam verdiende reis naar Tokio DWS rekende af met rivaal SC Enschede: 0-1 Sporttoto Juul Vogel vierde zijn terugkeer met twee beslissende Middelburgse treffers RaadselHelmond slachtoffer van Vlissingen: 3 -1 Middelburg: de minst slechte Ajax miste ook tegen P.S.V. een strafschop MAANDAG 6 APRIL 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S VERDIENDE VLISSINGSE REVANCHE OP HELMOND OPNIEUW ZIJN DE KANSEN op een eventueel Zeeuws kampioen schap in de eerste klas E van het amateurvoetbal weer een weinig gestegenIn de zenuwslopende race naar de eindstreep wonnen de beide Zeeuwse vertegenwoordigers in deze klas: Vlissingen nam met een 31-zege revanche voor de 9O-nederlaag in Helmond tegen de club van die naam en Middelburg stuurde Brabantia met een 20- nederlaag weer naar Eindhoven terug. Daarentegen verloren twee gevaarlijke rivalen: De Spechten liet de winst wegslepen door De Valk (23) en TOP had geen schijn van kans bij Valkenswaard (41). Wel staat De Spechten op de ranglijst nog op de derde plaats, maar die goede positie is een weinig bedriegelijk, omdat deze club een wedstrijd meer gespeeld heeft. De allerbelangrijkste Brabantse rivaal van de Zeeuwen faalde echter niet: Boxtel hield zich thuis staande tegen MOC '17 en won ten slotte zelfs met 31. Niettemin: met nog vier wedstrijden voor de boeg en slechts twee punten ach terstand voor Vlissingen en slechts drie voor Middelburg is er nog alle kans op een feest in het Concertgebouw of in het City.... vooral ook omdat Boxtel nog bij Vlissingen op bezoek moet! De uitslagen luiden: MiddelburgBrabantia 2Sparta '25Tongelre 32, Valkens waardTOP 41, BoxtelMOC '17 31 en VlissingenHelmond 31, De SpechtenDe Valk 23. De stand luidt nu: Boxtel 18 Vlissingen 18 De Spechten 19 Middelburg 18 TOP 18 Brabantia 18 Sparta '25 18 Helmond 18 De Valk 17 Vallcensw. 18 MOC '17 18 Tongelre 18 4 4 10 2 4 12 24 43- 22 42—36 22 38—29 21 35—31 20 41—29 19 40—36 19 52—54 18 52—38 16 28—33 15 34—41 12 24—44 8 27—53 VOOR DE ongeveer 2000 toeschouwers bij de revanchematch Vlissingen Helmond moet het een raadsel zijn ge weest hoe dit nelmond enkele maan den geleden in staat is geweest de Zeeuwen met 90 te verslaan. Gister middag presenteerde dit Brabantse team zich namelijk als een technisch wel verdienstelijk ploegje, maar een selectie ook, die opviel door een vrij wel volledige afwezigheid van stoot kracht. Een agressiever, directer en daarom gevaarlijker aanvallend Vlis singen won dan ook terecht met 31. De jongens uit Helmond hadden voor hun ene doelpunt nog een penalty no dig, anders waren zij waarschijnlijk helemaal niet tot doelpunten gekomen. Nogmaals: het is voor velen een raad sel hoe deze voorhoede op eigen grond gebied negen voltreffers schoot in de Vlissingse netten. En niet alleen Vlis singen werd met grote cijfers in Hel mond verslagen. Leider Boxtel bij voorbeeld verloor er met 51 en landskampioen De Valk ging er met 50 ten onder... Ra, ra... Nu is Helmond het zoveelste bewijs voor de veelbesproken mysterieuze krachten in de sport. Want hoewel in de uit- en de thuiswedstrijden vrij wel altijd dezelfde elf voetballers aan treden is ,,Helmond-thuis" toch een volkomen andere ploeg dan „Helmond uit". Voor eigen publiek spelen deze Brabanders een klas beter dan uit en de vastberaden goalgetters van „Helmond-thuis" worden schroomval lige, aarzelende jongelingen in de uit wedstrijden. De cijfers illustreren het glashelder: op eigen veld is Helmond ongeslagen (7 overwinningen en 1 ge lijk spel) en van de 10 uitwedstrijden werd er slechts 1 gewonnen. De ne gen overige werden alle verloren Toch demonstreerde Helmond gister middag ook in Vlissingen, ondanks de nederlaag, dat het over voortreffe lijke spelers beschikt. Met name rechtsbuiten Van Deursen, linksback Van Turnhout, linksbinnen Deisenroth en na rust ook midvoor Van de Kuijlen bleken technisch uitstekend bewapend. Aan samenwerking ontbrak het ook niet: vaak vloeiden voortreffelijke combinaties in de richting van het Vlissingse doel. En toch was het alle maal gevaarloos, omdat het ten slot te te lang duurde, omdat een man met een flitsende sprint en met een fel schot ontbrak, omdat men de verant woordelijkheid van het beslissende schot steeds liever aan de anderen overliet. Nu troffen de Brabanders het ook niet: de Vlissingse defensie, nie mand uitgezonderd, stak in een topvorm. De onnodige handsbal van stopper Verhulst (penalty) was de uitzondering, die de regel be vestigde. Door het stuwende spel van Cees Stroo en Ko Huser. door de grillige acties van Jan de Nooij- cr, door de voortreffelijke voorzet ten van Henk van Oosterhout en door het doorzettingsvermogen van Rob Moens en Jan van Hui zen was de Vlissingse aanval bo vendien veel gevaarlijker. Overi gens bleef het spel aan beide zij den door slecht plaatsen vaak be neden de maat, maar dat moest toch grotendeels verweten worden aan de wispelturige wind: plotse linge windstoten maakten zuiver richten vaak bijzorder moeilijk. De eerste reële leans was overigens voor Helmond: doelman Bos moest fel sprintend uit zijn doel komen om een teruggekopte bal te pakken te krijgen voor de gevaarlijke midvoor Van de Kuijlen er bij was. Het lukte, maar het ging ten koste van een vrije schop: hij pakte de bal buiten het strafschopge bied. Van de Kuijlen schoot wel hard, maar ook ver naast. Onmiddellijk daarna mocht Van Oosterhout bij de cornervlag een vrije trap nemen. De bal landde op het hoofd van Jan van Huizen, die over kopte. De Vlissing se aanvallen werden nu veel talrijker en na een solo lanceerde Jan de Nooij- er een gevaarlijk schot, waaruit de bal via de doelman het veld weer in sprong. Van Oosterhout zette weer voor en Moens knalde in het zijnet. Vrij onverwacht opende Vlissingen in' de 12e minuut de score. Jan de Nooijer liet de bal in een boog naar Moens zei len, die met een felle hoofdknik het leer langs stopper Kusters duwde en vervolgens doorsprintte naar het doel. Weliswaar was het schot niet zuiver en niet hard, maar toch moest doel man Cohen zwichten: hij had de bal kennelijk in de andere hoek verwacht (1—0). Juist na een periode van een grootj dat hij ver buiten het 16-meter-gebied stond, toen hij een boogbal van Van der Kuijlen met de hand onderschepte, want alarmerend was de situatie nog allerminst. Verhulst stond echter bin nen de lijnen en scheidsrechter Kuik kon slechts één besluit nemen: penal ty. Van de Kuijlen mikte onzuiver, maar te hard voor Bos: 11. Merk waardig genoeg herbaalde deze ge schiedenis zich na rust, nu echter ten nadele van Helmond. Stopper Kus ters moet kennelijk ook gedacht heb ben, dat hy buiten de beruchte lijnen stond, want in een niet levensgevaar lijke situatie stopte hij de doorgebro ken Van Huizen door de bal met de hand weg te slaan. Nadat Moens kuiltje voor de bal had gemaakt, be nutte van Wezel de penalty: 21. Dat was in de vierde minuut. Circa 25 mi nuten later viel de beslissing, toen Moens fel doorliep op een pass van Jan de Nooijer en doelman Cohen en rechtsback Ermens nerveus gemaakt de bal precies voor de voeten van Van Huizen speelde. Met een leeg doel voor zich was het niet moeilijk: 31. Daarvóór had Vlissingen slechts één werkelijk gevaarlijk moment be leefd: een hard schot van midvoor Van de Kuijlen, waaruit de bal tegen de paal sloeg. Na de derde Vlissing se treffer beseften beide ploegen zichtbaar, dat de beslissing gevallen ER ZOu over de gebeurtenissen bij MiddelburgBrabantia maar weinig te vertellen zijn geweest, ware het niet, dat er enig verband bestaat tus sen de 20-zege van de Zeeuwen en de enigszins gewijzigde opstelling van het groen-witte team. Ten eerste had Arie Delmotte de plaats van rechts back Bert Carol ingenomen en na een wat aarzelend begin maakte Delmot te als verdediger een alleszins ver dienstelijk debuut. Vervolgens kreeg Juul Vogel een kans om de daardoor opengevallen rechtsbinnenplaats te bezetten en hij vierde zijn terugkeer in het eerste elftal met het scoren van de twee treffers, die Middelburg de zege brachten. En ten derde was er het „geval- Schuit". Het zal de toegewijde Middel burg-supporters niet ontgaan zijn, dat Schuit in het duel tegen Vlissingen en wat duidelijker tegen Boxtel zichzelf een beetje liep te zoeken. Gisteren nu zat Nol Schuit bij de aanvang van de wedstrijd tegen Brabantia op het re servebankje: hij bleef er 45 minuten zitten. De volgende 45 minuten holde en zwoegde hij weer enthousiast als voorheen mee in de voorhoede in de plaats van de voor rust geblesseerde en er na niet meer teruggekeerde Al- bert Vogel. Hoewel we niets ten na dele willen opmerken over Albert Vo gel leek van deze terugkeer van Schuit toch ongetwijfeld een inspirerende werking uit te gaan. Over de wedstrijd zelf is weinig goeds te melden. Middelburg won verdiend, omdat het van twee slechte ploegen nog het minst slecht speelde. Meerma len zou een tweede klasploeg zich heb ben moeten schamen voor het povere spel, dat deze eerste klassers op de grasmat legden. Beiden maakten zich gedurende het grootste deel van de strijd schuldig aan een wel volkomen onlogische spelopvatting: bij een schuin over het veld staande storm van tegen de windkracht acht de bal hoog spelen. Het was uiteraard funest voor de opbouw van goede aan vallen. Voor rust meende Brabantia tegen de wind in terecht de bal laag te moeten houden, maar het liet deze gedachte al spoedig varen. De groen- witten probeerden toen met harde schoten uit de defensie de voorwaart- sen aan het werk te zetten, maar veel al schoot men veel te ver. Bovendien vergaten de Zeeuwen om in deze si tuatie de vleugels als speerpunten te gebruiken, terwijl in de slotfase van de eerste helft de uittrappen van doel man Henk Versluis neerkwamen in het defensiegebied van Brabantia, waar de Middelburg-aanvalslinie zich rijkelijk ver daarvoor ophield Na rust kwam met name de zwak te van Brabantia tot uiting: met de wind mee slaagden het er niet in om gevaarlijk te worden, hoewel de Eindhovenaren vaak op hun doelman na allen op de Zeeuwse helft vertoefden. Daarentegen was Middelburg tegen de wind in veel gevaarlijker als vóór rust. Als de groen-witten er aan dachten werd de bal laag gehouden en de ver op gedrongen Brabantia-achterhoede kwam herhaaldelijk snelheid tekort om Wim de Vos, Schuit of Vogel te achterhalen. Al in de le min. bracht Delmotte met een verkeerde terugspeelbal zijn defensie en vooral doelman Versluis in accuut gevaar. Een enorm Braban- tia-offensief leverde drie vrije trap pen, twee corners en een kopbal- rakelings-naast van rechtsbinnen Van der Ven op. Daarna enkele goede Mid delburg-aanvallen, waaruit Wim Lie- vense in goede positie naast en hoog over knalde. Tot de rust hielden de spelers elkaar vervolgens aangenaam bezig door elkaar de bal toe te schui- aaraan de toeschouwers overi- Vlissings overwicht kwam het onver- weinig plezier beleefden, wachte Helmondse succes dank zij stopper Verhulst, die kennelijk dacht, I Na de hervatting bracht Middelburg wat meer lijn in de aanvallen. Omdat de Brabantia-ploeg weinig gevaar kon stichten kreeg de Zeeuwse defensie ge legenheid zijn grendel wat naar vo ren te schuiven en gedurende de pe rioden, dat rechtshalf Tony Hendrikse zich weer kon uitleven op het midden terrein werd het voor het doel van Brabantia gevaarlijk. In de 14e min. werd Middelburg een treffer onthou den, toen de doorgebroken Wim de Vos voor buitenspel afgefloten werd, ter wijl hij zeker nog 1% meter achter de Brabantse verdedigers stond. Een min. later toch de verdiende openings treffer. Wim Vos brak weer door, plaatste naar Juul Vogel, die onberis pelijk inschoot. In de 20e min. red de doelman Versluis de voorsprong door zich onbevreesd voor de voeten van Van der Ven te werpen. Vlak er op een goede Zeeuwse aanval waarbij Schuit in de handen van kee per Senders kopte. In de 32e m. werd Wereldrecords voor Long en Carr De Amerikaanse atleet Dallas Long heeft zaterdagavond in Los Angeles het wereldrecord kogelstoten verbéterd en gebracht op 20.10 meter. Het oude re cord stond sedert 18 mei 1962 op zijn naam met 20.08 meter. In Tempe (Arizona) stelde Longs land genoot Henry Carr, zijn eigen wereld record op de 220 yards met bocht scher per. Carr maakte een ttjd van 20,2 sec, hetgeen 0,1 sec sneller is dan het oude record, dat hij in maart 1963 vestigde. stug volhouden van Nol Schuit aanlei ding tot de tweede Middelburgse tref fer. Juul Vogel pikte de bal na een scrimmage, waaruit Schuit uiteinde lijk als winnaar tevoorschijn kwam, op en rondde een geslaagde doorbraak af met een keihard schot, waartegen Senders geen verweer had: 20. In de volgende min. brak Wim de Vos door, maar zijn doelpunt werd afgekeurd omdat hij de Brabantse spil in de rug geduwd zou hebben. Middelburg vond het niettemin genoeg en Brabantia had geen kracht meer om terug te slaan. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht geno men wegens het overlijden van Bra- bantia-voorzitter L. van Loenhout, ge durende een periode ook voorzitter van het K.N.V.B.-district Zuid. Spanje in finale verslagen Portugal op derde plaats De Spaanse kolonie zweeg. Steeds ver der zakte het rood-geel-rode spandoek de eïndelyk zonnige staantribune. :lfs de meest fanatieke Spaanse sup porters begrepen het: Engeland zou in de finale van het U.E.F.A.-jeugdtoernooi met overmacht gaan triomferen. Een 20 ruststand bood misschien nog eni ge liooi), maar toen het na twaalf minu ten in de tweede helft al 4-0 was gewor den, was de strijd toch werkelijk gestre den. Degenen, die de wedstrijden van Span je van dichtbij gevolgd hebben, hadden het al zien aankomen. Spanje heeft, als tegen zwakkere tegenstanders wordt aangetreden, een prachtige ploeg. Maar als het team voor grote problemen wordt gesteld, gaat veel van de klasse plotseling verloren. Bovendien ligt het directe, fantasieloze, maar zo doelmatige voetbal de Span jaarden niet. Het nuchtere Engelse spel bracht de Spaanse verdedigers aan de rand van de wanhoop. De voorhoede liep steeds weer vast in de hechte Engelse defensie, waar vier, vijf Britten nauwe lijks moeite hadden met de enkele te genstanders, die zich in de voorste linie waagden. De ploeg uit Albion heeft een voor treffelijke wedstrijd gespeeld en tast te de Spanjaarden in hun zwak door tempo in het spel te leggen, wat voor hun op „franje" ingestelde tegen standers een kleine ramp betekende. De homogene Engelse ploeg nam direct al het initiatief met snelle, gevaarlijke aanvallen. Knowles en Rogers mochten dan kansen missen, toch zou het britse team al snel de leiding nemen. Rechts binnen Knowles loste na negen minuten een schot van zeker 25 meter afstand dat via de deklat doel trof. Een fout Engeland heeft het jeugdtoernooi van de UEFA gewonnen door de in Amsterdam gespeelde finale met 40 van Spanje te winnen. Op de foto overhandigt de heer Schro der, voorzitter van de K.N.V.B., de beker aan de Engelse aanvoerder. Rechts achter de heer Lo Brunt, se cretaris-penningmeester van de K.N.V.B. van doelman Rodriguez Dominguez, die de bal na een poging van Knowles los liet, bood rechtsbinnen Rogers kort daarop een niet te missen kans. Na de rust viel de beslissing heel erg snel. Voortreffelijke aanvallen maakten, dat Rogers en linksbinnen Sissons de stand binnen een kwartier op 40 kon den brengen. Verleng ing Het 97ste en laatste doelpunt van het U.E.F.A.-juniorentoernooi 1964 is ge scoord door Teixeira Jorge, de zeer ta lentvolle achttienjarige midvoor van het Portugese elftal. Het doelpunt kwam tot stand in de verlenging en hy bezorgde zyn land daarmee de derde plaats, een voortreffelijk resultaat van de snelle, at letische ploeg van het Iberische schier eiland. Een verdiende zege, want zes minuten voor het einde van de ontmoeting had de Engelse grensrechter Taylor het win nende Portugese doelpunt voorkomen. Een beheerst doelpunt van Nelson het zou het derde worden van de kleine man uit Mozambique werd op ad vies van Taylor ten onrechte wegens buitenspel afgekeurd, lien minuten na het begin had Taylor eveneens een Por tugees doelpunt in de weg gestaan: een fraaie kopbal van Jorge vond, eveneens wegens buitenspel, evenmin genade in de ogen van de Britse linesman. De Schotse ploeg stelde in de eerste helft niet veel tegenover het collec tief uitstekende spel van de Portuge zen. Rustig opgebouwde combinaties, handige individuele acties, en vooral midvoor Jorge stichtten steeds weer verwarring in de Schotse verdedi ging, die voor rust twee maal werd gepasseerd. Het tweede doelpunt kwam tot stand uit een strafschop, die Nelson verdiende toen hij in vrije positie werd onderuit gehaald. In de tweede helft kreeg Schotland de hinderlijke wind wat mee. Daar de Por tugezen enkele unieke kansen op een derde doelpunt weigerden te benutten, hield een tegendoelpunt van Harper ge vaar in. De Schotten waren binnen schootsafstand gekomen en dat bewees Schotlands „golden boy" Buckley met een geweldig schot. De strijd werd wat rommelig, maar in de verlenging kre gen de Portugezen hun allure terug. naast, maar tegen het prachtige schot van Jorge was ook doelman Clark machteloos: 23. Met veel doortastendheid opereer de Rob Moens gistermiddag weer vaak in de Vlissingse aanvalslmie tegen Helmond. Eén van zijn club genoten als steuntje" gebruikend belaagt hij hier de Helmondse kee per. Mede dank zij een treffer van Moens verloor Helmond, ten slotte met S1. (Foto P.Z.O.J Uitslagen eiTstanden betaald voetbal eerste divisie. Uitslagen: Veendam—RBC 3—2. SHS—Tel star 23, Sittardia—Enschedese Boys 51, BW—Willem II 1—0, Excelsior—Velox 0—1, ForlunaElinkwijk 1i, VolewijckersVVV 21, DHCEindhoven 31. De stand: Sittardia 24—33. Telstar 2432. Elinkwijk 2532, SHS 2431. Volewijckers 24—30, Velox 25—30, Eindhoven 2426. Ex celsior 24—26, DHC 24—25. Willem H 24—22, RBC 24—21, Veendam 24—21. VVV 24—19. Enschedese Boys 2416. Fortuna Vlaardingen 24—13. BW 24—9. tweede divisie a. Uitslagen: Be QuickPEC 21. Hilversum HVC 05. Heerenveen—Tubanlia 11, ZFC EDO 2—1, Haarlem—RCH 2—0, Alkmaar— KFC 32, ZwarlemeerLeeuwarden 30. Zwolse Boys't Gooi 31. De stand: Alkmaar 2412, Zwartemeer 24 34, HVC 24—30, RCH 24—30. Heerenveen 24— 27. Haarlem 2526, Tubantia 2526, Zwolse Boys 2423. 't Gooi 2422, Hilversum 2421, PEC 24—19, Leeuwarden 24—19, KFC 24—19, Be Quick 24—19, AFC 24—16, EDO 25—14. tweede divisie b. Uitslagen: LongaBaronie 13, SW AGOW 3—3, LimburgiaDe Graafschap 2— 1, Roda JCXerxes 12. VitesseWilhelmi- na 31. DFCNEC 11. HelmondiaHennes 0—2. De stand: NEC 24—36, Xerxes 24—35, Her mes 2533, Roda JC 2432. De Graafschap 24—26, AGOW 24—25, Limburgia 24—24, Vi tesse 24—23. Helmondia 24—23. SVV 24—23, Baronie 24—22, Wilhelmina 24—20, DFC 24— 19, NO AD 2419, Wageningen 2418, Lon ga 25—9. Advertentie BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Elke sportman kan nu zijn uithou dingsvermogen vergroten. Met Condito, het verantwoorde anti- vermoeidheldstablet. Met Medi- con, het verbeterde glucosetablet, als energiebron. Voorkomt dorst! Medica-Sport produkten: alleen in apotheken en drogisterijen. Condito 24 stuks f. 3,60 klubverpakking 144 stuks f. 17,- Medicon: 8 stuks f. 0,75 klubverpakking 48 stuks f. 3,60 MEDICA N.V.- 'S-HERTOGENBOSCH Spanning in Hengelo Opnieuw kampioen van West-Europa Jacques de Vink keek als een veld heer rond. Nederland aan service bij de slund 1413 in het voordeel van onze landgenoten na een enorm harde smash van diezelfde Vink. Langzaam zeilde de hal, met effect geslagen, naar de enige open plek in de Franse verdediging en stuiterde voor de voeten van de verbaasde Cassini op de grond. Een kreet ging door de propvolle sporthal Veldwijk in Hengelo. Als één man sprong iedereen overeind: 1513 in de tierde set en een 31 overwinning van onze landgenoten was een feit geworden. Alle emoties van 112 minuten topvolley- bal in de finale van de Westeuronabeker tussen Nederland en Frankrijk, zocht zich een weg bij spelers en pubiiek. Ont roerend waren de ton el-n en de tegen stellingen. Iedereen omhelsde iedereen. Een oorverdovend lawaai vulde de ruimte binnen de hal. Nederland had de vuurproef in Hen gelo doorstaan, de reisbiljetten voor To kio liggen klaar. Chef de mission Simon de Wit vertolkte de gevoelens van het Nederlands Olympisch Comité het best. „De volleyballers hebben bewezen onder de meest moeilijke omstandigheden een mentale instelling te kunnen tonen, die voor Tokio een van de grootste plus punten zal betekenen' Ook Toon Schröder, de voorzitter van de KNVB, jhr, mr. A. Feith van de NSF, Cees Kerdel en zwembondvoorzitter Jan de Vries staken hun vreugde niet onder stoelen of banken. Ook hun was een' zware last van de schouders genomen en was dat onbehaaglijke gevoel verdwe nen, die de gehele volleybalkwestie ge durende de laatste maanden heeft be heerst: de heer Schröder feliciteerde de Nederlandse volleyballers en zei voor het forum van het publiek: „jullie wisten wat deze wedstrijd voor jullie beteken de. Het is allemaal fantastisch gegaan en ik bied gaarne mijn felicitaties aan. Op naar Tokio en zorg allemaal dat je erbij bent". Want al eindigde dan de eerste set na een volkomen regelmatig oplopende sco- in het voordeel van Nederland, in de tweede set trokken de Fransen alle re gisters open via een 1O-voorsprong tweemaal gelfjk te komen bij 66 en 8 8 om ten slotte tot 138 uit te lopen. Onze landgenoten kwamen door sterk smashen van Rob Groenhuizen en Jacques de Vink terug tot 1312, maar toch werd het 1614 voor Frankrijk. De derde set was het evenbeeld van de eerste, maar in de vierde hervat toe ongeëvenaard volleybal, waarvan de Tsjechische scheidsrechter K'-ttner na afloop zei, dat het dicht het Euro pese toppeil bereikte. De molenwieksmashes van Dlnko van der Stoep, de vinnige en hoogopsprin- gende Jacques de Vink. die keer op keer de bal langs de volkomen verblufte Franse verdediging joeg, Rob Groenhui zen. die een ieder verraste met uitge kookte passes en set-ups om vaak zelf een groot aandeel te hebben in het sco ren van punten en een verdediging waar in Piet Swieter. Joop Tinkhof en Jan van der Hoek tot grote hoogte groei den. zij allen zorgden voor een 145- voorsprong en er scheen geen vuiltje meer aan de lucht Kookpunt Taillade t Keiharde strijd Overigens is de 31-zege van de Ne derlanders niet dan na keiharde strijd tot stand gekomen en de setcijfers laten hierover geen twijfel: 1510, 1416, 15 10 en 15—13. Keiharde strijd, omdat de Fransen over een formidabele ver dediging beschikten, die om ieder punt streed. Geen enkele mogelijkheid om vanuit die sterke verdediging in de aan val te gaan, werd onbenut gelaten en het was frappant om te zien hoe de tri colores in de tweede en laatste set van uit een bijna onmogelijke positie nog naast onze landgenoten kwamen. DWS heeft het gistermiddag een ieder weer heel wat duidelyker gemaakt, dat deze club terecht de leiding in handen heeft van de eredivisie. De Amster dammers rekenden namelijk af met één van hun gevaarlijkste concurren ten: Sportclub Enschede werd op eigen veld met 0-1 verslagen. Daarentegen maakte ook PSV het een ieder duidelyk, dat de lichtstadbewoners opnieuw hun zinnen liehben gezet op het kampioen schap. Nadat zij al eerder Feijenoord hadden geveld, werd nu het" roem ruchte Ajax hun slachtoffer: 2-0. De meest opmerkelijke uitslag kwam echter weer uit dè voeten van de Feijenoorders: zij verpulverden Blauw Wit met 1-7. En omdat Spar- La (1-1 tegen GVAV) ook nu weer een puntje binnenhaalde, gaat het er zo langzamerhand toch wel don ker uitzien voor Blauw Wit. GO AHEAD-FORTUNA 1-2 Twee gave doelpunten van de Zuid- slaviër Petacovic onderstreepten de be tere klasse van Fortuna tegen Go Ahead, da,t niet verder kwam dan een doelpunt van de oud-Groninger Lacrois. Fortuna verdiende de overwinning vol komen, omdat de Limburgers technisch en tactisch beter waren. Toeschouwers: 10.500. NAC-ADO 2-2 NAC scheen aanvankelijk een zekere nederlaag tegemoet te gaan. Het. ram melde in alle linies en volkomen terecht nam ADO door Maassen een voorsprong. De Hagenaars verzuimden In de eerste helft, waarin zij met kop en schouders boven de Bredanaars uitstaken, echter voldoende treffers te scoren. In de twee de helft speelde NAC beter en bovendien met meer vuur. Luiten maakte gelijk, Van den Hurk zorgde zelfs voor een voorsprong en NAC bleef daarna zelfs meester van het terrein. Bij een Haagse uitval scoorde Maassen echter nog maals: 2-2. Toeschouwers 6000. MW-HERACLES: 1-1 Twee minuten voor 't einde sleepte He racles door een doelpunt van Greving nog een verdiend gel^k spel uit het vuur. Eerder had Feij in deze matige wedstrijd-der-gemiste-kansen MW ae leiding gegeven. Opmerkelijk moment: vijftien minuten voor het einde floot arbiter Aalbrecht voor „het einde". Na Jirotest van de toeschouwers en over- eg met de grensrechters werd het spel weer hervat. Toeschouwers: 4000. DOS-VOLENDAM 2-0 DOS speelde matig, maar het was vol doende om een aanvallend volkomen ongevaarlijk Volendam te verslaan. Voor rust verprutsten de Utrechters door onzuiver schieten alle kansen, maar na rust knalde Van der Linden tweemaal raak. Toeschouwers: 9000. SPARTA-GVAV 1-1 Tot acht minuten voor het einde had Sparta de volle winst binnen het bereik. Toen werd een door Bodnar onnodig ver oorzaakte vrije trap de Rotterdammers noodlottig. Dwars door het slecht op gestelde muurtje schoot -Koeman raak. In de eerste minuut na rust had De Vries Sparta,, dat de meeste doelrijpe kansen heeft gehad, de leiding gegeven in dit matige duel. Toeschouwers: 25.000. PSV-AJAX 2-0 Aantrekkelijke krachtmeting met spel van uitstekend gehalte. Aan vallend speelde PSV directer, schiep zich meer kansen en verdiende daar om de overwinning. Met een doelpunt voor rust en een treffer in de tweede helft werd Kerkhoffs matchwinnaar. Deze goalgetter speelde zich weer zeker in het eerste team. Evenals tegen Volendam miste Ajax op een besPssend moment een strafschop. Bij ue stand 1-0 maakte Kemper bin nen de beruchte lynen hands, maar Swart schootte zacht en een snel reagerende Bals redde. Toeschou wers: 17.000. ENSCHEDE-DWS 0-1 Wél spanning, geen goed voetbal. DWS verdiende de kleine overwinning door met veel meer wilskracht te spelen. De Amsterdammers speelden met de zeker heid van routiniers, die al meer aan slagen op hun leiderspositie hebben af geslagen. Al in de dertiende minuut scoorde Geurtsen het beslissende doel punt. Bij Enschede kwam oranje-kandi daat Bosveld niet tot imponerend spel. Toeschouwers: 27.000. BLAUW WIT-FEIJENOORD 1-7 Verdiende, maar zeer geflatteerde over winning van matig spelend Feijenoord. Al na een kwartier hadden de Rotter dammers een 0-2 voorsprong door ka pitale blunders van de Amsterdamse de fensie in deze reeds zaterdag gespeelde wedstrijd. Groot, Jacobs, Bouwmeester (2x) en Kruiver (3x) zorgden voor de doelpunten. Koers redde de eer voor het wel zeer ongevaarlijke Blauw Wit. Toe schouwers: 9000. De Fransen dachten er anders over. Door enorm verdedigen en aanvallen Cassini, Arroya, de linkshandige de en Jean Baque kwamen de in liet rood gestoken haantjes terug tot 14De spanning steeg tot het kook punt. De Nederlanders raakten in pa niek, maar het was Jacques de Vink, dia met een machtige klap en een uitge kookte opslag zyn ploeg voor het spe len van nog een set behoedde. Nederland had overtuigend gewonnen op een manier, die bij een ieder diep ontzag afdwong. De weg via Brussel over Hengelo naar Tokio is lang en ver moeiend geweest. Nu het Nederlandse volleybalteam door het winnen van het toernooi om de West- Europabeker voldaan heeft aan de eisen van het Nederlands Olympisch Comité, is alle voorbehoud ten aanzien van uit zending naar de olympische spelen weg gevallen. De overige landen, die in Tokio uitko men zijn: Japan. Rusland. Tsjecho-Slo- wakije, Roemenië. Erazilië, Verenigde Staten. Hongarije plus een land uit Z.- Amenka en een land uit Afrika. Van de 533.218 deelnemers aan de sport- toto van deze week. die voor een geza menlijke inleg van 626.915,— zorgden. .jen er z'ch zondagavond drie ge meld met dertien goede uitslagen. Zij ?el,e,no de eerste prijs vai Voor de tweede 113.786.—. 1 prijs 62 065,is de belangstelling gró ter. Hiervoor kwamen vijftien gegadig den met twaalf punten zich meldern Drie gelukkigen delen voorlopig de extra- PlJ? van de gelijke spelen, die deze week 31.032,bearaagt. STAND DWS 24 15 4 5 34 40—23 PSV 24 14 4 6 32 51—33 SC Enschede 24 12 7 5 31 48—35 Feijenoord 24 13 4 7 30 61—24 DOS 24 11 5 8 27 42—37 GVAV 24 10 6 8 26 38— ?0 NAC 24 10 6 8 26 4446 Ajax 24 9 7 8 25 51—33 Fortuna '54 24 S 9 7 25 39—39 ADO 24 10 5 9 25 36—39 MW 24 8 8 8 24 32—41 Go Ahead 24 7 10 21 34—46 33—54 Heracles 24 6 5 13 17 Blauw Wit 24 4 7 13 15 35—55 Sparta 24 3 8 13 14 28—47 Volendam 24 3 6 15 12 33—63 DOSVolendam X PSV—Ajax X MWHeracles BI. WitFeijenoord - X SpartaGVAV X EnschedeDWS X Go AheadFort. '54 X NAC—ADO X SHS-Telstar X ExcelsiorVelox HaarlemRCH X HilversumHVC Roda JCXerxes SittardiaEnsch. Boys Fort, VI.Elinkwijk 1 6 11 16 X 26 2 7 12 17 22 X •s. 13 18 23 28 4 9 14 19 24 29 10 15 20 25 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3