Spontane huldiging Zaamslags jubilerende gemeentesecretaris Vele cadeaus en gelukwensen Voor de mooiste kop en schotels NU eerst Viken bij de vfy mmm AGENDA WALCHEREN KERKDIENSTEN Koninklijk zilver aan Goese inkoper J. M. Janssen uitgereikt Piet Keizer onderging schedeloperatie MARKTBERICHTEN POORTVLIET DRAAIDE KRAAN ZUIVERINGSINSTALLATIE OPEN A.M.Z. en R.T.M.: lijndiensten over Oosterscheldebrug examens ZATERDAG 4 APRIL 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B „OPEN OOR VOOR IEDERS ZORGEN EN BELANGEN" Mot oen stroom van waarderende woor den en gelukwensen en een lawine van cadeaus is vrijdagmiddag in de raad zaal van Zaamslag het 25-jarig jubileum van gemeentesecretaris J. VV. Kusee herdacht. In het stampvolle raadzaaltje, waar zich behalve de voltallige raad en de familie van de jubilaris, verscheidene burgemeesters, collega-secretarissen er vele verenigingsvertegenwoordigers be vonden, is tijdens deze spontane huldi ging duidelijk gebleken welk een belang rijke plaats de heer Kusee in de Zaam- slagse gemeenschap inneemt. Nadat negentien sprekers aan het woord waren geweest om te gewagen van de onschatbare diensten, die de heer Ku see hun club, organisatie of stichting heeft bewezen, kon men zich gaan af vragen of er in Zaamslag nog wel ver enigingen zijn, waarin de gemeentese cretaris geen leidende functie bekleedt. Dat Zaamslag en secretaris Kusee een twee-eenheid zijn geworden, bleek wel het duidelijkst uit de opmerking van de heer P. de Leeuw van het actiecomité uit de bevolking. „Er kan in Zaamslag niets worden gedaan zonder de heer Ku see", zei hij. „Zelfs de bijdragen voor een jubileumcadeau werden bij de heer Kusee thuis of op de secretarie afgele verd, terwijl hij daar in feite niets van mocht weten. De mensen wisten evenwel niet beter of bij de secretaris kwam het altijd terecht", aldus de heer De Leeuw. Gemeentebestuur In de raadsvergadering wees burge meester J. van Wijk ér op, dat de jubilaris op 1 mei 1937 werd be noemd tot ambtenaar ter secretarie en blijkbaar zo goed voldeed, dat hij tijdens de twee. jaar later openval lende vacature op 3 april 1939 met algemene stemmen werd benoemd tot gemeentesecretaris. Uitgaande van de letters va,n de ge slachtsnaam van de heer Kusee, kwam burgemeester Van Wijk tot 5 belang rijke eigenschappen, namelijk: correct, uitermate bekwaam, secuur, eerlijk en eenvoudig. Een man met wie het prettig is samen te werken en die in de ge meente een vraagbaak is geworden voor iedereen, aldus burgemeester Van Wijk, die zei dat secretaris Kusee niet alleen met diens vrouw maar ook met de gemeente Zaamslag is getrouwd. Na mens het gemeentebestuur bood hii de jubilaris een fraaie vulpenset aan. Het oudste raadslid, de heer H. de Feij- ter, dankte de secretaris voor de uitste kende medewerking en we welwillende voorlichting. Namens de raad bood hij hem een elektrisch scheerapparaat aan. Dankwoord „Ik heb erg tegen deze dag opgezien, maar achteraf vind ik het toch wel pret tig", zo begon de heer Kusee zyn dank woord, waarin hij terugblikte naar de tyd toen hij op 23-,jarige leeftyd tot ge meentesecretaris werd benoemd. De af gelopen kwarteeuw noemde hij een goe de en vrnchtbare tijd. Minder prettig noemde hij het achteruitgaan van het bevolkingsaantal en sinds korte tijd de vrees, dat Zaamslag in stukken zal wor den gedeeld wegens gemeentelijke grens wijzigingen. Hij sprak de hoop uit, dat. men van hogerhand begrip zal tonen voor de argumenten, die de raad bij de behandeling van het ontwerpvoorstel heeft gehanteerd. De grote stroom van sprekers kwam eerst los na deze openbare raadsverga dering. De eerste spreker, die geluk wensen aanbood, was gemeenteontvan ger C. J. Dees, die de jubilaris namens alle gemeentepersoneel een draagbare radio aanbood. De waardering van heel de burgerij van Zaamslag werd tot uit drukking gebracht by monde van de heer P. de Leeuw, die de jubilaris be titelde als de man, die voor alles en ie- Bellamyparlc 45-58 Vlissingen VANDAAG Middelburg—City: De zeven hoofdzonden, 20 uur. IS jaar. Electro: De prijs der liefde. 19 en 21.15 uur, 18 jaar. Molen water- Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. Gouden Poorte-. feestavond Swift, 20 uur. Koorkerkcentrum: Soosavond hervormde instuif, 20 uur. VüssingenAlhambra: De stem in het duis ter. 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: De Triffids komen, 19 en 21 uur. 18 jaar Souburg—De Zwaan: Uitvoering Souburgs Toneel en Cabaret, 19.30 uur Koudckcrke—Hotel Walcheren. Feestavond harmonie Voorwaarts, 20 uur. Goes—Grand: Elvis op Z'n best., 19 en 21 uur, al Prins van Oranje- provinciale Vara- vergadcring, 10 uur Slot Oslende. Caba ret hervormde instuif, 8 uur. MORGEN Middelburg—City: Toya, het. weesmeisje. 14 30 uur, alle leeftijden City: De zeven hoofdzonden, 20 uur, 18 jaar. Electro: I-Iet recht om te mogen leven, 15 30 en 19 30 uur. 18 jaar. Molenwater: Minia tuur Walcheren. 9-18 uur Vüssingen—Alhambra: Jason en de astro nauten. 15 uur. 14 jaar. Alhambra: De slem in het duister, 19 en 21 uur, 18 jaar Luxor: De revol verheid van Oklahoma, 15 uur, 14 jaar. Luxor: De Triffids ko men, 20 uur, 18 jaar Goes—Grand: De bruiden van Dracula, 15 uur: Elvis op z'n best, 19 - 21 uur, a.l. dereen klaar staat en als het ware een steun en toeverlaat is voor heel de be volking. „Een man, die een open oor heeft voor ieders zorgen en belangen", aldus de heer De Leeuw, die secretaris Kusee namens heel Zaamslag een vol automatische diaprojector met toebeho ren aanbood. Door haar een fraaie, gou den armband aan te bieden, werd me vrouw Kusee eveneens in de hulde aan haar man betrokken. Namens het groe- haar man betrokken. Namens het groepscommando en de collega's werden gelukwensen aangeboden door opper wachtmeester A. de Jager van de rijks politie. Hij wees op de prettige geest op de secretarie en op de medewerking van de heer Kusee aan de vei 1 ig-verkeerexa- mens van scholieren. Sprekers Ter gelegenheid van deze huldiging werden gelukwensen uitgesproken door de heer A. Dees, namens de ver eniging Het Groene Kruis, waarvan de heer Kusee voorzitter is. Namens de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente wees de heer F. P. de Kubber op de brede belang stelling van de gemeentesecretaris ook op kerkeljjk gebied. De heer Ku see werd eerst notabel, later kerk voogd en nu president-kerkvoogd. De voorzitter van de kerkeraad, ds. P. M. Becht, gewaagde van de twee grootheden, namelijk kerk en over heid, die de heer Kusee beide weet te dienen en op waardige wijze verte genwoordigt. Felicitaties bood hij ook aan namens het Nederlands Bijbel genootschap. Dank voor de verstrekte voorlichting en raad werd namens het bestuur van de vrijwillige brandweer gebracht door de heer L. W. Hamelink. De heren W. van Vessem en J. van Hoeve deden dit res pectievelijk namens de besturen van de Oranjevereniging en van het christelijk volksonderwijs. „De Inhoud van de toe spraken geeft wel een levensgroot beeld van deze gemeenschapsmens", zei bur gemeester "R. A. J. den Boer van Sas van Gent, die gelukwensen aanbood na mens de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Verder werd het woord ge voerd door de heer J. A. de Feyter, na mens het bestuur van de statenkring oost van de C.H.U., door dokter C. Ver boom, namens het bestuur van de kraamverzorglng van het Rode Kruis, door zuster Van der Hoogen, leidster van het kraamcentrum, door de heer M. Elenbaas, namens het bestuur van het Koningin Wilhelminafonds, door de heer J. L. Hamelink, namens de C.J.V ring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de afde ling Zaamslag, en de heer C. Scheele, namens het bestuur van het burgerlijk armbestuur. Vrijwel alle sprekers deden hun gelukwensen vergezeld gaan van cadeaus en bloemen. Tijdens een daarna volgende receptie maakten nog velen van de gelegenheid gebruik secretaris Kusee en diens gezin geluk te wensen met het zilveren jubi leum. Raad Biggekerke benoemde nieuwe gemeentewerkman De gemeenteraad van Biggekerke heeft tijdens zjjn vergadering van vrijdagmor gen onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans een nieuwe ge meentewerkman benoemd. Nadat korte besloten vergadering er aan voorafgegaan werd in de heropende openbare vergadering de heer J. Harpe uit zeven kandidaten met 4 stemmen Op voorstel van b. en w. beslpot de raad zijn goedkeuring te hechten aan enkele grondaankopen, namelijk bijna 20 are van J. Schreijenberg-Moens, 380 vierkante meter van E. Bydlowski en M. Ewe-Sibbe en 25 are van J. Schreij- enberg. De totale koopsom bedroeg rond ƒ31.000. De heer W. Geschiere (a.r.) was in één der gevallen geschrokken van de hoge prijs. Wethouder Joh. Kod de (a.r.) wees er op, dat deze verkoper heeft kunnen profiteren van een bepaald gunstig klimaat, omdt zijn grond" aan de straatweg lag. Voorts ging de raad akkoord met de voorlopige vaststelling van de gemeen terekening voor 1962, waarna men ook akkoord ging met een voorgestelde wij ziging van de begroting voor 1964 ten einde die begroting gelijk te trekken met alle financiële gegevens, die tot nu bekend zijn. Aanrijding te Westkapelle Op de hoek Koestraat-Rookstraat te Westkapelle kwam een leswagen, bestuurd door de heer J. L., in botsing met een personenwagen, bestuurd door de heer J. H. De auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De politie maak te proces-verbaal op. Burgerlijke stand SEROOSKERKE (W) Geboren: Cornelis z v. M. Louws-Jobse. ZOUTELANDE Geboren: Johanna Pielernella d.v. M. Vos- Minderhoud. Jan Pieter z.v. E. Melis-de Visser. Getrouwd: W. J. D. Lievense 22 j. en N, M. Maas 21 j. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK VERLOF A. Burgemeester en wethouders van Vüssin gen, gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een ver zoek van de hotel exploitatie maatschappij ,,E M.S.-continental" N.V. gevestigd te Scheveningen, domicilie kiezende te Vlissin- in de „Gevangentoren", dd. 3 maart om een verlof voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein (ver lof A) voor de begane grond en de le verdieping in de ..Gevangentoren" alhier "at van 6 april 1964 af gedurende twee weken tegen het verlenen van het ge vraagde verlof schriftelijke bezwaren kun- worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vüssingen, 4 april 1964. VLISSINGEN Kivietsei voor mr. B. Kolff Burgemeester mr. B. Kolff van Vüs singen heeft nu met verschillende andere Ze.euwse burgemeesters een „eerste kievitsei. Donderdagmorgen omstreeks tien uur boden twee Vüssing- se knapen de burgemeester dit ei aan, dat zy woensdag hadden gevonden. De ondernemende jongens waren Leo Daane en Kees Karelse. Burgemeester Kolff nam het ei in ontvangst tijdens een vergadering van burgemeester en wethouders in het raadhuis van Vüssin gen. Van het Vlissingse gemeentebestuur kregen de knapen als dank voor hun geste ieder een boek. Materiële schade bij botsing Vrijdagavond omstreeks zeven uur reed een personenauto bestuurd door D. F. uit Vüssingen op de Middelburgsestraatweg te Vüssingen in op een voorgesorteerd staande personenauto, bestuurd door me vrouw R. E. A.P. uit Vüssingen. Dit ongeluk, waarbij niemand werd gewond, gebeurde ter hoogte van de weg achter de ijsbaan. Toen de heer F. de voorge sorteerde wagen zag, renj.de .hij krachtig, doch door de gladheid w,as een ongeluk niet te vermijden. De materiële schade aan beide wagens is gering. Toeristische attractie in Gevangentoren Nog voor het zomerseizoen wil de E.M.S, de Gevangentoren" op de Vlisingse boulevard waarschijnlijk in gebruik nemen voor een toeristische atractie. Dc hotelexploitatiemaat- schappij uit Scheveningen heeft als huurster van de „Gevangentoren" b. en w. van Vüssingen verzocht om ver lof voor de verkoop van zwak-alcoho lische drank in het klein (verlof A). Men wil deze dranken gaan verkopen op de begane grond en op de eerste verdieping van de ..Gevangentoren". Wat de E.M.S. er verder mee wil gaan doen is nog niet bekend. Van die zijde zei men ons. dat men het zelf nog niet zeker weet. Het zijn in ieder geval plannen in het „horeca-vlak". In 1962 werd gesproken over plannen van de E.M.S. om in de „Gevangen toren" een aquarium onder te bren gen. Het aquarium zou een zee-aqua rium moeten worden met in de Noord zee levende vissen en andere dieren. Tevens dacht men toen aan een pla netarium van een particulier. De gemeenteraad van Vüssingen heeft ook al weer bijna twee jaar geleden 8500 uitgetrokken voor onder andere sanitaire voorzieningen in de „Gevan gentoren". Het Vlissingse gemeente bestuur wacht op de plannen van de E.M.S. om die voorzieningen aan te passen aan het project van de E.M.S. Begin december 1962 verhuurde de ge meente Vüssingen de „Gevangento ren" voor 3300 aan de N.V. Grand Hotel Britannia van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen. Het ügt in de bedoeling, dat het be heer over de „Gevangentoren" zal worden gevoerd door hotel Britannia. GR1JPSKERKE Motorrijder brak been bij aanrijding Donderdagmiddag vond ln de Honde- gemsweg te Grijpskerke een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door S. uit Oostkapelle en een motor rijwiel, bestuurd door A. uit Seroosker- ke. De motorrijder kwam te vallen en liep een beenfractuur op. De automobi list kwam met de schrik vrij. Beide voertuigen werden beschadigd. Scheepvaartberichten Vüssingen aangekomen. 2-4: Albert V van London. Thetis van Hansweert: 3-4: Emmy S van Napels. Bastion van Antwerpen. Maguda terug uit zee. Vüssingen vertrokken. 2-4: Albert V naar Antwerpen. Franka II naar Duinkerken. Jo hannes L naar Temeuzen, Greathope naar Immingham. Thetis naar Oostende. Emmy S raar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 2-4: Noblesse van Rotterdam, Hado van Hull, Ladon van Bremen. Myra van Par, Henny J van Rotterdam; 3-4: Mangen van Zee, Alpha Goole, Pollendam van Rotterdam. Banka Zee, Oranjestad van Amsterdam. Hertha Harlingen, Spoorsingel van Rotterdam. Spirit van Ipswich Gepasseerd van Antwerpen. 2-4: Delfzijl naar Duinkerken, Archimedes naar Amsterdam, Eemsmond naar Southampton, Kittiwake naar Belfast van Terneuzen, Hendrik Hol- werda naar Aarhuus, Aspera naar Preston. Leuvehaven naar Rotterdam, Baltic naar Rotterdam. Dons naar Amsterdam, Start naar Londen. Dolores naar Rotterdam; 3-4: Tjerk Hiddes naar Liverpool. Vrede naa: Cork, Hoop naar Rotterdam, Prins Alex ander "naar Rotterdam. Ouwerkerk naar Amsterdam. ZONDAG 5 APRIL. Ned. Ilerv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Kwast, 2.30 ds. Van Boven; Arnemui- den 10 en 2.30 ds. Abbingh; Biggeker ke 9.30 en 2 eerw. heer Bakker; Ga- pinge 2 ds. Kok; Grijpskerke 10 ds. v. d. Wind (II.D.), 2.30 mej. ds. Valk; Kleverskerke 2 ds. Wieringa; Koude- kerke 9 ds. Van Herwaarden, 2.30 ds. Altena, 7 ds. Altena, Lammerenburg 't Zandt 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugd- kerk, 7 ds. Van Herwaarden; Melis- kerke 2.30 ds. Kloosterman; Middel burg Nieuwe Kerk 10 ds. Bummel- kamp (H.D.), 7 ds. Snoep; Engelse Kerk 10 drs. Bakker (jeugdk.); Koor kerk 10 ds. Mentzel; Oostkerk 10 ds. Enker; Nieuw- en St.-Joosland 9 en 10.30 dr. Van Haarlem (H.D.); Sou burg Kerk 10 ds. Den Toom (H.D.), 7 ds. Den Toom, West 9.30 ds. Bartle- ma; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. d. Wind; Ritthem 9.30 en 11 ds. Nennie; Serooskerke 10 mej. ds. Valk, 2.30 ds. Richard; St.-Laurens 10 Kok, 2.30 ds. Boer; Veere 10 ds. Wieringa; Vüssingen St.-Jacobskerk 10 ds. Rothfusz, 5 dr. Van Haarlem; 't Anker 9.30 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Brummel- kamp (jeugdd.); Vrouwenpolder 10 ds. De Boer (H.D.); Westkapelle 10 en ds. Oosthoek (H.D.); Zoulelande BIJ ZIJN PENSIONERING Na veertig dienstjaren bij Gebrs. Duvekoi EEN eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Die kreeg vrijdagavond in Goes de heer J. M. Janssen, inkoper bjj de N.V. v.h. fa. Gebr. Duvekots grossierderij mee. op het moment dat hij met pensioen ging. Burgemeester mr. F. G. A. Huber was naar een personeelsavond van het bedrijf in de „Prins van Oranje" gekomen om de scheidende medewerker «ie versierse- ;an deze onderscheiding op de revers te spelden. En bij feliciteerde de heer Janssen in een toespraakje daarbij na- s de hele gemeenschap Goes, vooral omdat deze als mens in het bedrijf „een bijzondere plaats heeft ingenomen". Kort geleden immers nog heeft de heer Janssen bij de grossierderij Duvekot zijn veertigjarig jubileum gevierd. Hij had er in de loop der jaren een bijzondere laak gekregen. En hij had zich daar binnen het bedrijf naar toe gewerkt. De Goese burgemeester schetste dat nog even nadrukkelijk bij de uitreiking van het „koninklijk zilver" en dat kwam la ter ->p deze personeelsavond uit alle hoe ken van het bedrijf duidelijk naar voren. De heer Janssen was een zeer gewaar deerde figuur. Directeur J. J. Duvekot roemde zijn manier van werken in al de functies, die samen zijn loopbaan vorm den. Van het begin bij de boekh- via chef van de factiiurafdelui" leiding van de inkoop in de leven lengrossierderij. Namens de directie i overhandigde de heer Duvekot de schei-1 dende onderscheiden medewerker een cadeau onder couvert. Het personeel be dacht de heer Janssen met een elektri sche deken. Voor de IF A-winkel iers offreerde de heer J. Fraanje uit Goes een geschenk. En dan waren er de ver tegenwoordigers, die de heer Janssen vlak voor zijn vertrek met een attentie wilden bedenken. De heer C. van Alten bijvoorbeeld van de firma C. P. Mulder uit Groningen en de heer J. VersChuure uit Middelburg namens de „Betuwe", die door de jaren heen steeds prettige contacten met de inkoper van Gebr. Du vekot hebben gehad. „De kracht van het bedrijf ligt in de kracht van zijn mede werkers", werd in een van de toespraak jes gesteld. De heer Janssen glimlachte ma deze avond. Meer dan ooit werd nog eens vastgesteld, welk een belang rijke positie hij in de grossierderij jaren lang heeft ingenomen. Er was nog een jubilaris deze avond, de heer A. van de Meide uit Bergen op Zoom, bedrijfsleider van „Kijko" te Bre da, de zelfbedieningsgrossierderij van de Gebrs. Duvekot. Hij was aan zijn „zil veren" jubileum in het bedrijf toe en werd daarmee ook hartelijk gevierd. „We hopen, dat de burgemeester over vijftien jaar voor U ook mag komen", zo zei drs. J. Duvekot, een van de direc teuren nog. Met de onderscheiden heer Janssen en de jubilerende heer Van de Meide in zijn midden heeft het personeel een bijzonder gezellige avond gehad. Voor het gezelschap trad op het Ber gen op Zoomse studentencabaret „Reünie" met een programma onder de titel ,,'t Is bar". 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Pinkstergemeente. Vüssingen (Groe- newoud) 2 dienst. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vüssin gen (Vrouwestraat)) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2,30 en 7 leesd. Ilerv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 de heer Faasen. Adventkerk (zaterdag) Vüssingen 9.15 ds. Reith, 10.15 Bijbelstudie; Middel burg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 10 ds. Van Wilgen burg, 2.30 ds. Van Til, Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. Brederveld, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Den Hengst, Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout, Meüskerke 10 en 2.30 ds. Meijer, Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Meynen, 2.30 ds. v. d. Sijs, 5 ds. Goumare, Noorderkerk 9.30 ds. v. d. Sijs, Ontmoetingskerk 8.45 ds. Goumare. 5 ds. Meynen, Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Brederveld, 2.30 ds. Boot, Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Gommer, Seroos kerke 9.30 en 2.34 ds. Ringnalda, St.- Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vüssingen 9.30 en 5 ds. Verschoor, Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bosman, Westkapelle 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Wilgenburg. Geref. Kerk (Vrygem.). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren, Zoute- lande 10.45 en 4 ds. Wiskerke. Geref. Gein. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Meüskerke 9.30, 2.30 en 7 ds. Zij- derveld. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 lees- d 7 april 7.15 ds. Zijderveld, Oostkapel le 10 en 2.30 leesd.. Vüssingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., S april 7.15 ds. Karens, Zoute- lande 9.30 en 2.30 leesd. leesd., Meüskerke 9.30, 2.30 en 7 ds. Zij- Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vüssingen 9.30 en 5 ds. v. d. Zaal. Ver. van Vrijz. Herv. en Rem. Kring. Middelburg 10 ds. Mentsel, Vüssingen 10.15 ds. Van Santen. Evang. Luth. Gent. Middelburg 8.45 ds. Duk, Vüssingen 10.30 ds. Duk. Doopsgezinde Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Vüssingen 10 ds. Mul- GEEN ANNULERING VAN SCHEEPVAARTCONTRACTEN IN ENGELAND Functionarissen van de Britse regering en vertegenwoordigers van scheeptaart- niaatHclmppyVn zijn het er na besprekin gen op het ministerie van vervoer In loonden over eens geworden dat de be staande contracten tussen verschepers en reders niet naar aanleiding van de Amerikaanse els kunnen worden gean- nuleerd. Binnenkort zal opnieuw een bespreking worden gehouden over alle betrokken i kwesties na een onderzoek en na be raadslagingen met andere landen en mei vertegenwoordigers in Washington. Waarnemers voorzien geen verminde ring van dc spanning, ómdat de voor-1 zitter van de North Atlantic Westbound Freight Association heeft gezegd dat de vrachttarieven onveranderd zullen blijven. (Van onze Haagse redactie) De bekende linksbuiten van Ajax, Piet Keizer (20) heeft vrijdag in het acade misch ziekenhuis te Utrecht een sche- deloperatie ondergaan. Zjjn toestand is goed, zo heeft de chirurg, prof. Ver biest, na afloop verklaard. De Amsterdamse voetballer heeft afge lopen zondag tijdens de bekerwedstrijd met D.W.S. éen hersenschudding opgelo pen. Hij is toen per auto naar huis ge bracht waar de huisarts een hersen schudding constateerde en bedrust voor schreef. Toen de militaire arts Kei zer is dienstplichtig koimoraal bij de luchtmacht de patiënt maandag be zocht klaagde de Ajacied over hevige pijnen. Het resultaat was, dat hij is op-1 genomen in het Centraal militair hospl-1 taal „Oog in al" in Utrecht waar men constateerde dat Keizer een bloedstolsel onder de schedel had. Na overbrenging naar het academisch ziekenhuis is" hij I gisteren geopereerd. Prof. Verbiets kon de ouders van Piet Keizer na afloop fe- liciteren met de geslaagde operatie. De Ajax-speler, die deze week afge zwaaid zou zijn, zal nu nog enkele we- i ken officieel in dienst moeten blijven. I Het clubbestuur acht het waarschijnlijk dat de Unksbuiten voor de rest van het uitgeschakeld zal zijn. VKILING ZUID-HOLL. EILANDEN. april. Aardappelen 8—13. Andpvl» 90 I. Sla I '3-15 20—24. 1 16 op 24-29. IC: 14. Stoof*!» 3457. Spinazie 70—83. Rode I 2 B VEILING V.V.7.B i 119. Prei 27—29. Rn I 30—42 Old. Del. 2 1 AA 70- GRAA 7—20. 1 lijs Witpunt 1 30—52 rote peen 813. Uien kend WlUof 1 A 116—138. I Rode V -124. 2 B 36-109. t kool II kv. »la 70 000 kroppen. 3. Bil URS ST.-MAARTENSDIJK VEILING KAPELLE VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG Sla 11—23. SU» C 7—15. Andijvie 1.12 -1.23. Prei 71—1.02. Rode kool 13-26. Sa- vooickool 37—61. Boerenkool 17—35 Uien li—23. Witlof 72—1.12. Spinazie 82—1.30 Ra- barber 76—91. Radijs 2 .11. Veldsla lltar: -1.23. Breekpcen 816. TV-reclame door openlucht-reclame dagelijks overtroefd Over het nut ea de wenselijkheid van reclame op de beeldbuis lopen de menin gen uiteen. Wij willen ons hier dan ook niet in deze discussie mengen. Zonder ook maar één woord ten nadele van re clame op de TV te willen zeggen, kunnen vrij echter wèl vaststellen dat er in Neder land honderden plaatsen bestaan waar reclame in de meest daadwerkelijke en beste betekenis bedreven wordt, die TV-reclame in vele opzichten de baas is: de markt. Nergens immers vindt het publiek zo een grote hoeveelheid artikelen tegen zulke lage prijzen als diér. nergens bestaat een dergelijke mogelijkheid tot kiez-en. kou- ren en vergelijken. Marktkoopman en straathandelaar staan borg voor uitste kende kwaliteit (zij hebben niet voor niets zo veel vaste klanten) en nergens is het zo gezellig en voordelig als op de markt, want OP DF, MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Zendinstallatie „Alberaco 2" Een telccommunicutieindustric ln Zeist heeft opdracht gekregen op het thans In de haven van Vüs singen liggende Jacht „Albccaro 2" van prins Rainier van Monaco een zend- cn ontvangstinstallatie aan te brengen, alsmede een der gelijke apparatuur op het dak van net paleis van dc prins in Monaco te monteren. De installatie op het schip, dat 7x>als bekend thans door de prins in Vüssingen wordt opge haald. is inmiddels gereedgeko men. Gistermorgen is dc benodig de apparatuur bc«temd voor het palels per vliegtuig naar Nice ver zonden. De prins zal door deze technische voorzieningen In staat zijn vanaf zijn jacht in recht streek» radiografische verbinding met het palcis in Monaco tc staan, zonder van dc tuHsenkomni van een walstatlon gebruik te moeten maken. Plechtigheid in stromende regen Hele dorp is nog niet aangesloten In Poortvliet stelde gisteren bur gemeester W. van Doorn de nieuwe zuiveringsinstallatie van zijn gemeente in bedrijf. (Foto P.Z.C Herst. Apost. Zendingsgem. Vüssingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vüssingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Hells. Middelburg 10 en 7.30 samenkomst o.l.v. kapt. Betgen, Vüs singen 10 en 7.30 samenkomst o.l.v. kapt. Ruijsink. Herv. Geref. Gen». Vüssingen 10 en 6 dhr. De Ridder. Bethel Pentecostal Temple. Vüssingen 3.30 dhr. Davidsz. WEEKEINDDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: mevrouw J. Pet-Meilink. Rou- .ansekaai 11, lel. 2585. Apotheek: A Ringeling. Lange Delit-133. tel. 2538. Wijkverpleegster: zuster V. H. Boogaard, Prinses Manjkeplein 11. tel. 3491. Vüssingen: dokter S. Wartena, Paul Kruger- lat 240, tel. 3933. Apotheek Vüssingen: J. H. Tan-Meyer, Scheldestraat 26. tel 2025. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter P Bom. Dorpsstraat 2 te Oostkapelle. telef. 01188276. Domburg, Koudekerke. Westka pelle en Zou' lande: dokter F. G. Vaan drager. Weststraat 7 1e Domburg, telefoon 01188—271. DIERENARTSEN Walcheren: dokter E P. Oldenkamp te Me üskerke, tel. 01186—287. Men kon zien, hoe het afvalwater naar IN de gutsende regen heeft burgemees- de roosterput wordt gevoerd. Daar ter W. J. van Doorn vrijdagmorgen in wordt het met twee vijzels opgepompt Poortvüet de kraan van de aanvoerlei- naar het beluchtingscircuit. Door een zo ding naar de nieuwe rioolwaterzuive- genaamde biologische „verbranding" ringsmstallatie in Poortvüet openge- worden de organische stoffen in het wa- draaid. Het water stroomde zodoende ter vervolgens gemineraliseerd. En dat by de plechtigheid onder en boven het I gebeurt met „actief slib". En dat slib gezelschap, dat naar het complex was j wordt er later in een zogenaamd „be- gekornen om te zien hoe nu het derde zinkkanaal" weer uit verwijderd. Voor dorp op het eiland Tholen een fünke het eerst is in de installatie een hevel stap vooruit deed in de richting van wat opgenomen, die het slib terugvoert in tegenwoordig wordt genoemd „waterbe- de Pasveer-sloot. De inhoud van het be schaving". luchtingscircuit is 660 kubieke meter of Poortvliet heeft sinds gistermorgen I '"jy0"61--1" bedienings- de beschikking over een zogenaamdegebouwtje heeft de N.V. Landustne te Pasveer-sloot voor oxvdar.ief-biolo-Snee" de schakel- en controleapparatuur gische zuivering van het afvalwatervf,0,r, mechanische installatie opge- voor een woonSern met 2000 inwo-lste,d en ppn ".ow ners, terwijl daarnaast een industrië le vervuiling, gelijkgesteld met die van 200 inwoners, kan worden opge vangen. Maar Poortvüet kan zijn moderne installatie nog niet op volle toeren laten draaien. Want de be perking van de overheidsinvestering geeft het rioieringsplan van de ge meente danig geremd. Een vleugje spijt daarover viel natuur lijk wel uit de toespraak van de burge meester in de bovenzaal van het raad huis te beluisteren, toen het gezelschap van genodigden zich daar een beetje bij de kachel had gedroogd. De rondwande ling over het terrein van de zuiverings installatie, langs het beluchtingseircuit, bezinkcircuit, de vijzelgoot en het cen trale bedieningsgebouw bleef beperkt tot een bliksembezoekje. Met enkele armzwaaien gaven de technici van het adviesbureau Dwars-Heederik en Ver- hey uit Amersfoort, aannemer C. J. Moerland van Smt-Annaland en de op zichter, de heer N. Elshout uit Bergen op Zoom een toelichting op het systeem dat in Poortvüet voor de zuivering van het afvalwater is toegepast en dat op bepaalde punten een primeur heeft. La ter, in de zaal van het raadhuis kregen vliet een „kleine gemeente, de genodigden een handig boekje met vooruitstrevendheid heel wat allerhande wetenswaardigheden en tech- presteren". Burgemeester D. laboratoriurntafel bouwd. De officieel genodigden hebben het vrij dagmorgen allemaal even in sneltrein vaart bekeken en burgemeester Van Doorn vertelde later, wat er allemaal aan vooraf is gegaan. „We hebben ja ren sinds 1955 naar dit moment gestreefd. Er was veel ambtelijk ge schrijf en gepraat voor nodig. We héb ben er dikke dossiers van overgehou den. Het is niet zo spectaculair, een zui veringsinstallatie. maar van groot be lang voor de gemeente en voor het op heffen van de vervuilde toestand van ae poldersloten rondom". Twee busondernemingen zullen een lijn dienst onderhouden over de Ooster scheldebrug, zodrt» de auto's over dc brug zullen snorren: de Auto Maat schappij Zeeland en de RotfiTtUimsc Tramweg Maatschappij. Als de brug er ügt, zal er een autobusverblndlng nodig 7.ijn. Zowel de A.M.Z. als de R.T.M. hebben ziel» voor het uitoefe nen daarvan „kandidaat" gesteld. De commissie vervoersvergunnlngen heeft nu deze lijn aan belde maat schappijen toegewezen: voor beide ondernemingen is dc üjn een door verbinding voor de streek, waar zij thans 't openbare vervoer verzorgen; voor de A.M.Z. Noord- en Zuld- Eeveland, voor dc R.T.M. Schouwen- Duiveland. Beide ondernemingen zul len op de lijn over de Oosterschelde brug moeten samenwerken, bijvoor beeld door elk om het andere uur een dienst te verzorgen. Het totale traject, waarmee het ver voersgebied van de maatschappijen na hel gereed komen van dc Ooster scheldebrug uitgebreid zal worden, ziet er als volgt uit: Zierikzee-Ooster- scheldebrug-nieuw te leggen weg ln Noord-Beveland vla de Zandkrëek- dam-Goes. Geslaagd voor theoretisch gedeelte 2e stuurman, de heer G. ReJJenga te Yer- seke. Mejuffrouw P. Mieras tc Axel slaagde te Goes voor het examen landbouwhuis- houdlerares. Heden werd uit ons midden weggenomen onze geliefde schoon zoon. zwager en oom, ADRIAAN CORNELIS MAAS in de ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, W. Bassie. Middelburg, 2 april 1964. Seisweg 117. Verhelderen....' In felicitatietoespraakjes beaamden ver schillende genodigden de woorden van de burgeriieester. Het tachtigjarige raadslid P. J van Houdt deed dat met i een paar woorden: „Ik hoop, dat in de j nabije toekomst de totale riolering erop aangesloten kan worden". Dijkgraaf H. van Gorsel van het water schap Tholen zag met plezier door de ze installatie in de toekomst de polder sloten verhelderen. Hij noemde Poort- m -.j met •eet te Bou- nische gegevens over de installatie. Bo-wense van de buurgemeente Scherpe- vendien gaf ir. N. J. Kleyn van het nisse sprak de hooD uit, dat men daar Technisch Adviesbureau van de Vereni-1 spoedig Poortvliet kan navolgen. _2T ry ging van Nederlandse Gemeenten in een paar lijnen aan, waar het bij de bouw en de constructie vooral op aankwam. De hoeveelheid aangevoerd afvalwater is in Poortvliet gesteld op 28 kubieke me ter per uur. Bij regen zal nog een 62 kubieke meter door de installatie wor den geleid, zodat een totale capaciteit van 90 kubieke meter per uur kan wor den bereikt. Welnu, dat heeft het gezel schap vrijdagmorgen in werking gezien. Aannemer C. J. Moerland betuigde zijn erkentelijkheid voor de goede samenwerking bij de bouw en de oud- dijkgraaf van het voormalige water schap Poortvüet, de heer E. C. W. A. Geuze die de eerste voorbereidingen voor de installatie nog had meege maakt was büj, dat Poortvüet nu "zo ver is met de realisering. En daar mee kwam een eind aan het zuive- ringsplechtigheidje. Met dezen vervullen wij de treurige plicht ken nis te geven van het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, WILLEM DE VISSER. weduwnaar van Elisabeth Hoekman ln de ouderdom van 82 jaar en 5 maanden. 's-Gra venpolder: G. Verhage- De Visser. D. Verhage. J. de Visser. A. de Visser- Thomson'. Baarland: J. de Jonge- de Visser. J. de Jonge. Goes: L de Visser. Goes: M. Baarends- de Visser. P. Baarends. s-Gravenpolder: J. de Visser. N. de Visser- De Kome. Goes: C. W. Wirtz- De Visser. L. H. Wirtz. Klein- en achter kleinkinderen s-Gravenpolder, 3 april 1864. Nazareth 7. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op dinsdag 7 april a.s des middags om 12.00 uur uit het Verenigingsge bouw. Condoleantie- adres Nazareth 7. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg GEBRS. BLANKER 2863 TAXI CENTRALE WALCHEREN 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5