Economische groei ijzer en staalindustrie was betrekkelijk klein LEZERS SCHRIJVEN BREIMACHINE Tiebbc Dr. Vondeling stelt minister vragen over melkprijs NIEUWS UIT DE KERKEN Achttien hockeyers voor Tokio Kerkbouwactie gereformeerden ook bestemd voor buitenland VLISSINGEN KRIJGT REVANCHE VOOR DEBACLE TEGEN HELMOND Neem vandaag nog een abonnement op de P.Z.C. verstopping W.RIKKEN N.V. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 APRIL 1904 O.E.S.O.-RAPPORT OVER 1962 EN 1963 Investeringspeil opmerkelijk lager Het speciale ijzer- en staalcomité van de O.E.S.O. (Organisatie voor Econorpische Samenwerking Ontwikkeling) heeft een verslag over de toestand van de ijzer- en staalindustrie in de 18 Europese lidstaten, de Verenigde Staten en Canada gepubliceerd, waarin wordt verklaard dat de economi sche groei in de jaren 1962 en '63 betrekkelijk klein is geweest ver geleken met de krachtige groeipe riode die in 1960 een einde nam. Zelfs in landen waar de expansie weer is versneld, vertonen de grote staaJver- bruikende industrieën en in het bijzonder de industrieën van kapitaalsgoederen geen uitgesproken tekenen van expansie. Afgezien van enkele uitzonderingen daalde de staalproduktie in de Europe se lidstaten in 1962 In de eerste helft van 1963 waren er maar weinig tekenen van herstel. De vraag van de zijde van de auto-industrie en bouwnijverheid bleef goed. Het gemiddelde investeringspeil in de ijzer- en staalindustrie van de Europese Ö.E.S.O.-landen is in 1962 en 1963 nogal opmerkelijk gedaald. De redenen ervoor omvatten de onzekerheid over de eco nomische ontwikkeling, trage vraag, het feit dat voor de meeste produkten een tijdelijk ongebruikte caoacïteit bestond en aanhoudend slappe prijzen. Concurrentie Na 1962 en het gehele jaar 1963 is er aanzienlijke verscherping van de concurrentie op de binnen- en bui tenlandse markt geweest. Scherpe concurrentie veroorzaakte een aan- Het Tweede-Kamerlid dr. A. Vonde ling (p.v.d.a.) heeft aan de ministers van landbouw en visserij en van eco nomische zaken schriftelijke vragen gesteld over de consumentenprijs van melk. Hü vraagt de bewindslieden of het on geveer juist is dat de melkveehouders in het komende melkprijsjaar voor een liter melk van 3,7 pet. vet 32 cent zullen ontvangen, terwijl de consu menten voor zo'n liter (geleverd in een fles) het dubbele van dit bedrag zullen moeten betalen, „Kunnen de minister op een voor iedereen begrijpelijke wijze duidelijk maken waarom dit verschil zo groot moet zijn?" Tot slot vraagt de heer Vondeling hoe groot het verschil is tussen producen ten- en consumentenprijs in bijvoor beeld Duitsland, Frankrijk, Denemar ken en Engeland. zienlijke daling van de exportprijzen en ook van de prijzen op de binnen landse markten. In 1963 werd het probleem zo acuut, dat men in som mige landen of groepen landen maat regelen ter bescherming van de markt ging overwegen. In de Verenigde Staten is de staalpro duktie in 1962 en 1963 enigszins geste gen, doch ver beneden het recordniveau van 1955 gebleven. Het verslag legt de nadruk op de verreikende gevolgen van een aanzienlijke vermindering van de voorraden bij de grote staalverbruïkers na april 1962. toen een akkoord tussen vakbonden en werkgevers werd bereikt. De winsten van de Amerikaanse ijzer en staalmaatschappijen zijn in 1962 ge daald door gestegen arbeidskosten, het lage percentage van de totale capa citeit dat gebruikt werd en het feit dat de vraag geen duidelijke tekenen van stijging heeft vertoond. Vragen over het georganiseerd overleg V.H.M.O. De Tweede-Kamerleden dr. H. Schuring (c.h.u.) en de heer J. A. van Bennekom (a.r.p.) hebben aan de mi nister van o. k. en w. schriftelijke vragen gesteld over het overleg in de bijzondere commissie voor georgani seerd overleg voor het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs. Zij willen weten of het juist is dat deze commissie in 1963 niet bijeen is geweest en vragen of de minister wil bevorderen dat het overleg binnen deze commissie zo spoedig mogelijk wordt hervat, opdat de aanhangige problemen in het belang van het on derwijs worden opgelost. De kamerleden verklaren dat de vol gende vraagstukken dringend om een oplossing vragen: De gelijkstelling van de volledige be trekking van leraren in de lichamelij ke oefening met die van de volledige betrekking van docenten in andere vakken De te lage marges voor rectoren en directeuren; De noodzakelijke uitbreiding van het aantal diensturen voor conrectoren en adjunct-directeuren; De vermindering in omvang van de volledige betrekking; De toekenning van fictieve diensttijd aan leraren die voor één september 1961 in dienst zijn getreden; De honorering van de leraren in han denarbeid. Ds. Joh. A. Raams op 7 april 75 jaar Ds. Joh. A. Raams, emeritus-predi kant van de Ned. nerv. Kerk wordt dinsdag 7 april 75 jaar. Ds. Raams, die verscheidene jaren eerst in Bres- kens en vervolgens in Kloetinge pre dikant is geweest, woont momenteel in Brummen (Gld.). Tijdens z«n werk zaamheden in Breskens (van 1917 tot 1921) had hij na de eerste wereldoor log een belangrijk aandeel in de actie tegen de annexatie van Zeeuwsch- Vlaanderen bij België. Hij was daar voorzitter van het anti-annexatie co mité. Tevens had hij zitting in het ge westelijk comité. In Breskens nam ds. Raams voorts het initiatief tot de bouw van een nieuwe kerk, waarvoor het grondkapi- taal werd bijeengebracht. Nadat ds. Raams in 1921 naar Rijswijk (Gld.) was gegaan, kwam hij in 1926 terug naar Zeeland, waar hij predikant werd in Kloetinge. Deze gemeente diende hij tot 1936, toen hij naar Rotterdam- Fijenoord vertrok. In Kloetinge nam hij het initiatief voor een nieuw verenigingsgebouw. Door zijn toedoen kwam in het wijk- gebouw een nieuw orgel en werd het kerkorgel onder leiding van de musi cus W. Kool gerestaureerd. Tijdens zijn verblijf in Kloetinge maakte ds. Raams deel uit van het classicaal be stuur van Goes, was hij voorziter van het provinciaal comité Zeeland van de Chr. Nat. Werkmansbond alsmede voorzitter van de Kamerkring Zeeland van de C.H.U- In Zeeland had ds. Raams voorts zitting in de gewestelij ke zendingsvereniging en in de afde ling van Zeeland van het N.B.G. Ds. Raams werd in Almkerk (N.-Br.) geboren en werd in 1914 kandidaat in Friesland. Op 11 april 1915 werd hij te Asch (Gld.) in zijn eerste gemeente bevestigd door zijn broer ds. E. Raams. Tot zijn emeritaat (mei 1954) was hij in Brummen predikant. Daar na was hij nog een jaar werkzaam in Rotterd am-Hilleger sber g ZEEUWS PRAOTJE As de boereknechts en meiden vroeger van plekke veranderde, di bedoele ze mee: in 'n andre dienst gae, aodc ze op dunderdag 'n vrieë dag. Ze goenge dan aolegaere" nae stad, wan dan was 't Liesjesdag! Eele kooien meisen en joen- gers zag je dan deu stad lope, aolemaele natureuk prontjes opgereed, mee son- dags goed an. De joengers in d'r zwarte pilobroeken en buizen en laekense rok ken. In d'r boezeroen aode ze de be kende Zeeuwse gouwe knoppen en in d'r broeken droge ze zilvere broekstik ken en klapstikken. In één buiszak stak 'n lere segaonekoker mee zilver beslag, bievoobeeld 'n steigerend paerd en in d'r ziezak 'n groot mes in 'n schee; den outen echt besnee en op de kop daevan dikkels 'n paar paerdjes. Sommigte aode 'n zilveren echt an d'r mes De segaoren die ze rookte waere meesten tied van de zesse of de achte, da bete kende 6 of 8 segaoren vö 'n dubbeltje. Jae, en ze waere goed oor! Segaoren rookten ze nogal is in 'n zilver puupje mee 'n zwart roertje; op 't'puupje zat 'n zilver ondje. De meisen meet 'r mooie gouwe tuug op, da was gouwe krullen, strikken en goud slot mee kraelen: ook droge ze 't mooiste beukje, da se aode. In d'r zak, onder d'r keuze, aode ze 'n punt zak mee peperement en soms nog één mee flikjes en ook 'n neusdoek, 'n por- temsr.ee en dikkels 'n flesje ruitend goed (eau de cologne) De meisen liepe erm in erm. n eele reeste, of reke zeide ze ook we, n stik of zesse nest mekaore as 't goeng va.n 't verkeer naturelik. As se 'n kooie joengers tegenkwaeme wier d'r nog wel is deu de joengers tegen ulder gerope. b.v. meuge me ook meelope, of zo. Dl wier dan om gelache, of somtemet ook wé wa teruggerope. Deu de joengers wier van sellest nog a. wa glaezen bier of janever gedroenke en de meisen droenke koffie of bier en snoepten van d'r peperement of flikjes. As t tegen den aevend goeng. liepe dr eel wat meisen mee 'n jocn. Doen je goed, nat •r op de durpen eel wat usouwens waere, wae man en vrouwe op de Liesjesdag vó 't eeste mee mekaore ge lopen aode. 'k Glove nie. dat 'r tegen woordig nog fee Liesjesdag gouwen oort. Mê je bin beslist b'ekaoid a je dienkt, dat 'r noe daedeu op de durpen minder getrouwd oort, dan vroeger. SfddnelburTmerS ceA.priMinderhoud. VLUCHTELINGENKINDEREN NAAR ZEELAND Voor de negende achtereenvolgende maal organiseert het Christelijk Jongeren Ver bond afdeling Zeeland weer een actie voor het onderbrengen van een aantal vluchtelingenkinderen voor een vakan tie bij Zeeuwse pleegouders. Het betreit kinderen uit één der vele vluchtelingen kampen in West-Duitsland. Voor deze kinderen zoekt het C.J.V. pleegouders, die gedurende de periode van 7 juli tot 4 augustus de kinderen een goed ge zinsleven willen geven. In de kampen heerst over het algemeen geen kleding- en voedselgebrek, maar de morele, sociale en geestelijke nood is vaak zeer groot. Er zijn kinderen zij die nog maar kort in het kamp wonen, bijvoorbeeld zij, die uit Oost-Berlijn zijn gevlucht, maar ook kinderen wier ouders al jarenlang het troosteloze kampbestaan leiden. Het kamp bestaat meestal uit een aantal grote barakken die door boardschotten in woonafdelingen zijn verdeeld Ge kookt wordt meestal in een speciale kookbarak, waar ieder gezin twee gas pitten kan gebruiken. Van enig gezins leven is meestal geen sprake, temeer daar vele ouders beiden werken om op deze wijze zo vlug mogelijk geld te heb ben voor de aankoop van een huis, maar dit is voor een vluchteling vaak een zeer moeilijke zaak. Het spreekt vanzelf, dat vooral in de vakanties de kinderen de dupe worden van velerlei verkeerde toestanden, Van daar, dat het C.J.V. telkenjare tracht een aantal van deze kinderen een goede vakantie te geven. Alle kinderen die worden uitgezonden spreken Duits en zijn verzekerd tegen ziekte en w.a. Ze zijn afkomstig uit praktisch alle landen achter het ijzeren gordijn. Een ieder, die meer wil weten over deze actie, of die zich als gastgezin wil opge ven kan zich in verbinding stellen met ondergetekende die graag alle inlich tingen zal verstrekken. Mochten er mensen zijn, die geen kind kunnen nemen, maar die toch iets voor dit werk willen toen, dan is iedere bij drage van harte welkom (giro 34.15.33 t.n.v. ondergetekende), want voor reis kosten e.d. is zeer veel geld nodig. Hopelijk zullen ook dit jaar weer vele kinderen naar Zeeland kunnen komen. Heinkenszand, H. Eversdijk. Telefoon 01106—537. BLOEMEN OP GRAVEN Het is reeds enige malen voorgeko men, dat na een bezoek aan het kerk hof te Middelburg, waarbij op graven van familieleden losse of potjes met bloemen werden geplaatst, de vol gende dag bleek, dat deze verdwenen waren. Ik kan mij voorstellen, dat men gaar ne planten en bloemen in huis heeft, doch wanneer men deze van een kerkhof weghaalt, pleegt men graf schennis. Dit kan mijn inziens uitsluitend het werk zijn van niet-begrijpende kinde ren, of van geestelijk gestoorden ieder normaal denkend mens laakt een dergelijke handelwijze. Er werd mij onder de aandacht ge bracht, dat er personen, met een lege tas, het kerkhof betreden, doch het met een gevulde verlaten waar is dan de mentaliteit en moraliteit ge bleven? Bloemen op een graf worden daar uit eerbied en liefde neergelegd; het is zeer ontmoedigend, wanneer men bij voorbaat weet, dat deze vooral in de winter dure bloemen, waarvan de aanschaf voor sommige Viswedstrijd om NAVITO- wisselbeker op 10 mei Je Nederlandse Castingfederatie houdt in samenwerking met „Sparta" op 10 mei op het Scheveningse strand een internationale zeehengelwedstrijd om de NAVITO-castingwisselbeker. Deze wedstrijd begint om tien uur en einidgt om een uur. Deze wed strijd heeft men tevens aangegrepen voor de landenontmoetingen tussen Nederland en België en Frankrijk en Duitsland. Deze wedstrijden worden georgani seerd ter gelegenheid van de interna tionale visserij tentoonstelling NAVITO op zaterdag 16 mei op het Noorder- strand te Scheveningen. De achttien geselecteerde hockeyers voor de olympische spelen in Tokio zijn: de doelverdedigers Veentjer (H.DM. en Boks (Amsterdam), de achterspelers Leemhuis (S.C.H.C.), Van Gooswilligen (S.C.H.C.) en Elffers (H.G.C.), midden spelers Fokker (Laren), Fiolet (H.D.M.) Van Rossum (H.H.IJ.C.), Mijnarends (Amsterdam) en Terlingen (Amster dam en de voorspelers Krol (Laren), van 't Hooft (Hilversum), Zweerts (S.C.H. C.), Voigt (Amsterdam), Van Vroonho ven (S.C.H.C.), Coster van Voorhout (Amsterdam). Spits (Amsterdam) en de Keyzer (Breda). PREDIKANTENVERGADERING IN UTRECHT Scheiding orthodoxe kerk van Servië en diocees in Noord-Amerika Voor de eerste maal in de geschiedenis heeft zich in de Serviscn-Ortliodoxe kerk een scheuring voorgedaan, ver oorzaakt door het voormalige hoofd van het Amerikaanse diocees van deze kerk, bisschop Dionysius, zo heeft de Heilige synode van de Servïsch-Orthodoxe kerk leegedeeld. e synode heeft besloten Dionysius zijn bisschoppelijke waardigheid te ontne men „wegens het breken van de bis schopseed, ongehoorzaamheid, het be werkstelligen van een schisma en het leiden van een leven, een geestelijke onwaardig". Dionysius werd voor de tweede wereld oorlog aan het hoofd van het Noord amerikaans diocees geplaatst. De zetel van dit diocees is in Libertyville, in de Amerikaanse staat Illinois. In augus tus 1963 werd hij uit. zijn ambt ontzet. De Servisch-(oosters) Orthodoxe kerk is één van de zelfstandige (autocephale) nationale kerken in de orthodoxe kerk gemeenschap, waarvan de bisschops synode het hoogste kerkelijke overleg orgaan is en waarvan ereprimaat is de oecumenische patriarch van Konstanti- nopel. Het orthodoxe patriarchaat van Servië telt ongeveer 7,5 miljoen leden en 25 bisdommen met 2900 kerken. Aarts bisschop German van Petch, metropo liet van Belgrado en Karlowitz is het hoofd van deze kerk. De Servisch- orthodoxe kerk in Amerika telt rond 125.000 leden met 65 priesters in de drie bisdommen Libertyville, Detroit en Los Angelos. Nieuwe aartsbisschop van Madrid groot voorvechter van de doorbraak Aan de benoeming van mgr. Morcillo Gonzalez, voorheen aartsbisschop van Saragossa, tot aartsbisschop van Ma drid (voorheen was het bisdom Ma drid ondergeschikt aan de in Toledo residerende Spaanse primaat) wordt in Spaanse welingelichte kringen bij zonder veel belang gehecht, aldus wordt van welingelichte zijde opge merkt. Met name in vooruitstrevende rooms-katholieke kringen in Spanje ziet men deze geste van de paus als een openbreken van de kerkelijke ver houdingen in Spanje. Sinds mgr. Morcillo in 1961 tot onder secretaris van het concilie werd be noemd is zijn aanzien in Spanje sterk gestegen. Mgr. Morcillo deed zich ken nen als een grote voorvechter van de doorbraak in het Spaanse rooms-ka- tholicisme. Zijn benoeming tot aarts bisschop van Madrid schuift hem op nieuw naar de voorgrond. Want door de zwakke gezondheid van de kardi naal-primaat van Spanje, mgr. Pla y Deniel, die 87 jaar is, komt nu auto matisch het eerste contact tussen kerk staat in Spanje bij de aartsbisschop van Madrid te liggen. De nieuwbenoemde aartsbisschop is jaar oud. Hij heeft zijn priesterstu dies voor een deel in Parijs gemaakt Mgr. Morcillo is hoofd van de Spaanse priester- en lekenbewegingen, die de Zuidamerikaanse landen te hulp ko men. Tijdens zijn voorzitterschap zijn reeds meer dan 1000 Spaanse pries ters naar Zuid-Amerika vertrokken om in de priesternood te voorzien. Ds. C. van Evert verlaat IJzendijke Ds. C. van Evert, hervormd predi kant te IJzendijke, die een beroep heeft aangenomen naar Oldemarkt, zal zondagmidag 5 april afscheid ne men van IJzendijke. Deze afscheids- dienst begint om half drie. Tot IJzendijke een nieuwe hervormde predikant heeft, zal ds. W. S. Evenhuis uit Biervliet het consulentschap waar nemen. Ds. Van Evert, die in 1928 weri geboren, is sinds 13 januari 1957 verbonden aan de hervormde gemeen te te IJzendijke. In 1955 deed hij zijn kandidaatsexamen theologie, waarna hij in 1956 hulppredikant werd bij de Evangel iasche Kirche van Rheijdt (Rijnland). Wkeliike mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te Goes: 4e pred. plaats: M. v. d. Bosch te Hoogeveen. Bedankt voor Ederveen: toezegging G. J. Jansen te Benschop. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Bedankt voor Noord-Bergum: A. P. van Dijk te Nieuw-Leusen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven: H. W. Eer- land te Amersfoort. Bedankt voor Elburg: W. Heerma te Nunspeet GEREF. KERKEN Beroepen te Kapelle, kandidaat H. R. Juch uit Rotterdam. NED. HERV. KERK Bedankt voor Ter Aa: (toezegging) W. van Herpen te Kinderdijk. GEREF .KERKEN Beroepen te Maassluis: C. van Rij te Zaandam. CHR. GEREF.KERK een kïeine opoffering betekent - de Beroepen te Harderwijk: J. Keuning volgende dag elders te vinden zijn. Ik te Veenendaal. weet zeker dat meerderen hiermede BAPTISTEN GEMEENTE zullen instemmen. Bedankt voor Amsterdam: M. Cohen Middelburg. Mevr. C. V.| te Alphen aan de Rijn. Prof. Bakker: gesprek Rome-Reformatie moet worden voortgezet De gereformeerde kerken in ons land zullen dit jaar een nieuwe kerkbouw actie voeren onder het motto: „werk elke dag vijf minuten voor uw kerk". De gereformeerde Stichting Steun Kerkbouw (S.S.K.) wil de opbreng sten van de actie ook steun bieden aan kerkbouw voor gereformeerden in België, Nieuw-Guinea en andere delen van de wereld. Dit heeft de voorzitter van de Stich ting Steu nKerkbouw dr. P. G. Knnst uit Amsterdam meegedeeld op de al gemene vergadering v. d. Vereniging van predikanten van de Gereformeer de Kerken in Nederland in utrecht. De twee jaar geleden gevoerde actie had als resultaat dat 85 kerken konden worden gebouwd en 55 uitgebreid of verbouwd. Voor de komende jaren staan 420 projecten op stapel, waar mee tientallen miljoenen guldens zijn gemoeid. Bij het departement van volkshuisvesting en wederopbouw lig gen aanvragen voor dit jaar betref fende 52 nieuwe projecten, aldus dr. Kunst. Prof. dr. F. J. Bakker uit Kampen be toogde, dat het gesprek tussen het protestantisme en het rooms-katholi- cisme voortgang moet hebben. Hij sprak over „de verandering van de prediking bij Rome". Doordat de R.-K, Kerk dogma en moraal als de voornaamste bestanddelen zag was de prediking in verval geraakt, aldus prof. Bakker, Spreker wees op de hui dige r.-k. bijbelbeweging en op de ont wikkeling van de r.-k. theologie van het woord. De preek wordt in de R.-K. Kerk weer het genademiddel. Ook bij de sacramentstheologie is verandering gaande, zo zei prof. Bakker. Dit alles schept onzekerheid, maar tegelijk maakt het duidelijk wat Rome en de Reformatie hier van elkaar kunnen leren en daarom moet het gesprek voortgang heben, aldus de hoogleraar. De voorzitter, dr. P. D. Kuiper uit Sassenheim, stelde in zijn openings woord dat de predikant vragen over bijvoorbeeld het paradijsverhaal, de geboortebeperking en de oecumene met liefde en in pastorale bewogen heid dient te benaderen en zich moet hoeden voor een uitsluitend denken in wit-zwart. Dit zijn drie van de vijf postzegels geioijd. aan de ruimtevaart, welke op 15 april a.s. door de P.T.T. van Su riname zullen worden uitgegeven. De toeslag op de zegels is bestemd voor de Surinaamse stichting lucht- en ruimtevaart. De bovenste zegel van drie plus twee cent is uit ge- Amerikaanse) supersone vliegtuig voerd in rood enzwart en toont het X-15. De middelste zegel van acht plus vier cent is uitgevoerd in blauw en zwart en toont de vlag van de stichting lucht- en ruimtevaart. De onderste zegel van tien plus vijf cent ten slotte, is gedrukt in groen en zwart en toont een Agena b-Ran- ger-raket. De zegels blijven geldig tot het eind van dit jaar. Zeeuws-Brabants amateurvoetbal Vorige keer een 9 - 0 nederlaag De spanning in de eerste klas het amateurvoetbal blyft voortduren. Nog steeds is er weinig tekening in de stryd met nog vijf wedstrijden te spe len is liet versclul lussen nummer één en nummer zes slechts drie punten. De twee Zeeuwse clubs doen het in dit mil- lieu lang niet slecht en zij kunnen zich nog volop mengen in de strijd om de bovenste plaats. Vlissingen krijgt zondag bezoek van Helmond, een ploeg waaraan de Schel- destadbewoners onaangename herinne ringen bewaren. De uitwedstrijd tegen Helmond werd immers een enorm de bacle: met een 90 nederlaag keerden do Vlissingers huiswaarts. Zy zullen zich van deze blaam willen zuiveren en een van revanchegedachten vervuld Vlissings team moet in staat geacht worden beide punten te bemachtigen. Middelburg speelt op eigen veld tegen Brabantia. Een overwinning ligt zeker binnen bereik van de hoofdstedelingen. In de tweede klas B staat de top wedstrijd Rood WitTerneuzen op het programma. Een overwinning op deze koploper zou de Zeeuwschvla- mingen op de eerste of tweede plaats brengen. Want twee andere concur renten, Veerse Boys en Steenbergen, komen tegen elkaar in het veld, zodat van deze twee teams één of beide op Terneuzen achter zouden raken. De Terneuzenaren hebben dus een voortreffelijke stimulans om hun beste beentje voor te zetten. Een gelijkspel in deze moeilijke uitwedstrijd zou echter al een goede prestatie zijn. Maar waar om met de halve winst genoegen nemen als de hele buit er nog volledig in zit? HVV dat ook nog volledig meetelt, kan een overwinning behalen op VOAB. EERSTE KLAS E MiddelburgBrabantia, SpartaTon- De machinist van de trein die in decem ber van het vorige Jaar in Hongarije op een andere trein inreed, waarbij 45 mensen om het leven kwamen, is tot elf jaar gevange nisstraf veroordeeld, zo meldt het Hon gaarse persbureau M.T.I. De machinist had verklaard, dat hij door zware mist een sein niet had kunnen zien. Jordanië heeft besloten diplomatieke be trekkingen met Tsjecho-Slowakije aan te knopen op ambassadeursniveau. Zwitserland zal 75.000 dollar (270.000 gul den) bijdragen in de kosten van de V.N.- vredesmaclit voor Cyprus. gelre. Spechtende Valk, Valkens- waardTOP, BoxtelMOC, Vlissingen Helmond. TWEEDE KLAS B Kaaise BoysAlliance. Roosendaal Taxandria, Veerse BoysSteenbergen, VOABHVV, Rood WitTerneuzen. DERDE KLAS D DoskoGrenswachters, Hontenisse Axel, BSC—Meto. NSV—Goes, Odio— Zeelandia, Corn. BoysNw, Borgvliet. VIERDE KLAS G SC GastelZierikzee, CluzonaVos meer, HalsterenKruisland, VESDI- BiervlietBreskens, OostburgClinge, KoewachtRCS, SluiskilLewed. Boys, SteenIJzendijke, AardenburgYerse- ke. RESERVE EERSTE KLAS Internos IIVlissingen H, NAC III Eindhoven III, de Valk nVeerse Boys II. TSC II—Longa ni, PSV ni—Middel burg II, BW III—Willem 2 in. RESERVE TWEEDE KLAS G Axel nRoosendaal II, Dosko n Zeeland Sport n. NAC IV—Goes n, HVV IIHontenisse II. RESERVE DERDE KLAS C Meto n—Rood wit n, MOC n—VOAB n. Internos inVlissingen Hl. Nederandse militairen spelen tegen Belgen Nederlandse militaire teams zullen woensdag 22 april een tweetal wedstry- den tegen België spelen. Op Te Werve (Rijswijk) komt het hockeyteam dan tegen de Belgische militairen uit. In de avonduren wordt te Breda de vol leybal-interland NederlandBelgië ge speeld. Voor het voetbalteam, dat zich plaatste in de eindstrijd van het toernooi om het militaire kampioenschap, is op 22 april een oefenwedstrijd vastgesteld. In Gro ningen ontmoet de ploeg dan de eredi visieclub GVAV. Damkampioenschap van Nederland De uitslagen van de donderdagmorgen gespeelde partijen voor de twaalfde ron de van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland lui den: BergsmaW. de Jong 11; Laros Roozenburg 11; Van der Sluis Van Dijk 11; D. de JongBom 11; VosGordijn 11; SteensmaBron- string 20; HobbelenVan Silfhout 20OkrogelnikVan Snippenburg O isj Ou a> <v QJ ■4— Ui O) Op 8 april a.s. hoopt onze opa, de heer B. GOETHEER, j zijn 80ste geboortedag te herdenken. De kleinkinderen. I Driewegen, Schoondljkse Dijk. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, nog vrij onverwacht, onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader ANTHEUNIS PIETER HUYSMAN op de leeftijd van bijna 60 jaar. Uit aller naam, E. Huysman- Hollebrandse Lewedorp, 3 april 1964, Toldijk 2. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve vader, be huwd- en grootvader CORNELIS OLARISSE, weduwnaar van Maatje Mesie, in de ouderdom van ruim 74 jaar. „Hjj is verloet, God heeft hem welgedaan". Uit aller naam, P. Clarisse Biggekerke, 3 april 1964, Kerkplein 23. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op dinsdag 7 april 1964. Vertrek van het sterf huis 12.15 uur. Voor de zeer vele blijken van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ELISABETH CLASEMA FAGG, weduwe van Sltnon Pieter van der Peijl, betuigen wjj onze oprechte dank. Middelburg: P. van der Peijl. P. van der Peijl-de Wijze. Vlissingen: S. A. Pihl-van der Peijl. A. S. Pihl. Kleinkinderen en achterkleinkind. Vlissingen, april 1964. Voor de zeer vele blijken van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve zuster, behuwdzuster en tante CRISTINA SCHIPPER, weduwe van Jacob Johannes Baljé, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, A. de Waal-Schipper. Vlissingen, april 1964. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster Wed. C. Schipper de Groene. L. M. Schipper. Wemeldinge, april 1964. Zellmakerjj en zonweringbedryf H. N. SPEIJER, Zusterstraat 29, M'burg. Oudste adres, gevest. 1894. Bedrijf en magazijn K. Geere 45 - 47, maakt, repareert en levert alles op dat gebied. Jacht- en scheepsbenodlgd- heden, zeildoek, bara en hebox, zonneschermlinnen, wagen-, auto-, kraam- en dekzeilen enz. enz. Hartelijk dank aan allen, die belangstelling hebben betoond zowel van hier als elders, bij de herdenking van onze 45-jarige echtver eniging. M. Poppe. C. Poppe-de Buck. Middelburg, april 1964. Schroeweg 10. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer JAN CORNELIS BEYE, betuigen wjj onze hartelijke dank. Uit aller naam, I. C. Beye-Hanse. Wissenlcerke, april 1964. Getroffen door de zeer vele blijken van belangstelling en bewijzen van medeleven, ons betoond na het overlij den van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw KLAZINA ANNA VIS VAN HEEMST, betuig ik, ook namens de familie, mijn hartelijke dank. C. van Liere, Goes, april 1964. Kunstgebittenreparaties. Sneller, beter en goedkoper Parfumerie „Au goüt de France", Noordstraat 81, Terneuzen. G. A. van Bockel AFWEZIG t.m. maandag. Spoedgevallen dr. Bloos. AFWEZIG M. J. DE BRUIN/ chirurg, van 6 t.m. 12 apriL BRIL-OPTIEK DOCKHEER Bellamypark 38, Vlissingen wegens verbouwing verkoop in caravan voor de winkel. U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst eon week elke avond twee CARTERS pllletjes-2e week: elke avond één - 3e weekom do andere avond één. Daarna nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken boven dien dat de ingewanden daar na op clgon kracht regelma tig blijven werken. Zó helpen CARTERS pillotjes u van hardlijvigheid af. u ls een ander mens. Por flacon f 1.45.1 Jong en in uw eigen stijl Suèdemantels (kort of lang) sportief en. gekleed. Geraffineerd van eenvoud maar telkens met een oor spronkelijk cachet. Suèdejasjes zijn dit seizoen belangrijk bij BOBBE. Van elke maat van elk model verheugend veel! In kort, driekwart en lang. Van voordelige degelijke jasjes tot de betere kwaliteiten le klas coupe en af werking. vanaf 155, tot 279- Ook voor uw betere suèdemantels eerst kijken bij UW MODEHUIS IN VLISSINGEN! Koop een SWISS-MAGIC Een wonder van eenvoud, sterkte en mogelijkheden. Alles met één knop. En wat de beste garantie is, U koopt ze t vakman. Ons personeel is In binnen- e opgeleid. i de bekende i buitenland i huis voor inlichtingen We komen nog gaariu bij U a of demonstratie. BERGEN OP ZOOM, Kortemeestr. 17, telefoon 5878; TERNEUZEN, Nieuwedlepstraat 23. telefoon 2294; VLISSINGEN, G. Hemelaar, Nleuwendijk 29, tel. 3729; GOES, A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat, tel. 7476; HULST, H. A. de Breuck, v. Waesberghestr. 16, tel. 2215

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4