Duiveland pleit voor lager watertarief ,Ik kom in ieder geval naar Nederland terug' Waterig dagje voor Amerikanen Nederlands schip j Amerikaanse voor een jaar in Heerenveen: zat tien uur vast op de Wester schelde Excursies naar „De Schelde" en brugbouwterrein Frontale botsing bij Lewedorp ALMANAK Bouw commandopost in B.B.-kringraad Materiaalfouten in onderdelen voor Haringvlietdam INSTITUUT KUNSTZINNIGE VORMING WELDRA OPGERICHT Voor industrie en tuinbouw SAWEMAnv Omschakeling was nogal moeilijk Provinciale Staten vergaderen 17 april Stichting beeldende kunstenaars werkt mee aan Kunstmarkt a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 APRIL 1964 Tien Amerikaanse scholieren hebben donderdag Zeeland op zyn onaantrekke lijkst meegemaakt. Striemende regen uit een loodgrijs wolkendek kleurde hun gezichten en die van de andere deelr mers aan de Oosferscheldebmg-excur al gouw paarsrood van de kou, toen zij in de middaguren, diep in de kraag gedo ken een rondwandeling over het terrein van de werkliaven maakten. Het hele programma van de tot morgen in Zee land verblijvende jongelui die dank zij de American Field Service een jaar lang ervaring kunnen opdoen in Neder land viel echter ook letterlijk in het water, want zowel de ochtend- als de middagtrip hadden als einddoel plaats dicht bjj het zilte nat. Gistermorgen waren het de scheepswer ven van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde''. Daar zorgde de heer Hage v de rondleiding. Vanaf half drie kon de scholieren in gezelschap van een aantal Nederlandse leeftijdgenoten aan treffen op het werkterrein van de Oos- terschelde-bruggebouw. Heel wat be haaglijker dan buiten was het in het ge bouwtje waar het gezelschapje waar toe onder meer ook de officiële A.F.S.- secretaresse van Nederland, mevrouw S. Reitsma-de Gardeyn behoorde werd begroet door excursieleider C. J. Nieu- wenhuis. In een interessant praatje gaf deze een indruk van de werkzaamheden aan de brugbouw. Ook lichtte de heer Nieuwenhuis de aandachtig luisterende bezoekers in over diverse onderdelen van do Deltawerken. Daarvoor bestaat in Amerika veel be langstelling" vertelde penningmeester I). W. B. Hulsker van A.F.S.-Xoderland die als student onlangs in het kader van de American Field Service een periode in Amerika had doorgebracht. De scho lieren het zyn er veertien maar vier van hen waren wegens vakantie met de gastfamilies verhinderd aan de Zeeland- trip deel te nemen verblijven een jaar Nederland. In juli 1963 is dat jaar ingegaan. Na een periode van aanpassing en het bestude ren van de Nederlandse taal begonnen de leerlingen in september op middel bare scholen in ons land aan het laatste lesjaar, dat ze anders aan de high- school hadden-moeten volgen. Geduren de het verblijf in Nederland zijn ze on dergebracht bij gastfamilies. Een frontale botsing op de rijksweg 58 bjj Lewedorp heeft vrijdagavond even na zes uur drie gewonden en twee zwaar beschadigde auto's achtergelaten. In een van de vele regenbuien vlogen daar een stationcar en personenwagen op elkaar, toen de bestuurder van de laatste zich op de linkerweghelft bevond voor een Inhaalmanoeuvre met een vrachtauto. De klap kwam hard aan. De inzittenden van de personenauto werden gewond naar Vlissingen overgebracht. De be stuurder van de stationcar moest met een gebroken been naar het ziekenhuis in Goes worden vervoerd. Omstreeks vijf over zes vrijdagavond reed F. T., employé van een nutsbedrijf in Vlissingen met zijn personenauto bij Lewedorp over de rijksweg in de rich ting naar huis. Voor hem reed een vrachtwagen en T. wilde die inhalen. Hij was voor die manoeuvre al schuin ach ter de vrachtauto op de linkerweghelft toen uit tegengestelde richting G. S., in specteur van de P.Z.C te Goes naderde, die ook op huis aan reed. Een botsing was niet meer te vermijden. Beide be stuurders probeerde nog krachtig te remmen, maar dat mocht niet baten. Met een harde klap schoten de auto's tegen elkaar. Vernield kwamen ze in de berm terecht. De echtgenote van T. uit Vlissingen liep bij de botsing een hersenschudding en verwondingen op. De bestuurder zelf kwam met enkele schrammen en de schrik vrij. De bestuurder van de bestel auto S. uit Goes had een gebroken onderbeen. Voor het echtpaar T. kwam een ambulance, die beiden naar het zie kenhuis „Bethesda" in Vlissingen bracht. Een andere ziekenauto bracht S. naar het Gasthuis in Goes, waar hij werd be handeld. De beide vernielde auto's wer den later op de avond weggesleept. Dok ter J. Gelderblom uit Nieuwdorp verleen de eerste hulp. Op dezelfde plaats deed zich latei- nog een kleine botsing voor. Een personen auto reed vanachter tegen een van de politieauto's, die naar deze plaats was gedirigeerd. De schade bleef beperkt tot een paar deuken. reeuwse Verhuizen De familie was met veel moeite en een verhuiswagen van Goes naar Den Haag getrokken, waar pa op een ministerie een eigen bu reau en een gereserveerde zetel met leuningen wachtte. Toch was het een aardig gezin met een zorgzame vader, die zijn zoontjes liefste speelgoedje, een driewielertje, zo had ingepakt, dat het ventje zich in het nieuwe huis spoedig en met spoed door df chaos van kisten en dozen zon kunnen bewegen. En terwijl de moeder van het jongetje in verband met de aan maak van koffie wanhopig naar het gaskomfoor uitzag, ontkurk te pa de eerste doos en hield tri omfantelijk het fietsje omhoog, zo, dat Keesje het goed kon zien. Maar kinderen reageren soms zo vreemd. „Had je niet moeten doen pa", zei Keesje, ,fio één heb ik thuis al". Belangstelling Douanekantoren vanaf mei langer open De staatssecretaris van financiën en de Belgische minister van financiën zijn overeengekomen de douanekantoren aan de Nederlands-Belgische grens langer open te stellen. De maatregelen, die waarschynlyk rondom medio mei zullen ingaan, zullen een bekorting van de wachttijden en ook een efficiënter ge bruik van het vervoersapparaat moge lijk maken, zo heeft het ministerie van financiën vandaag bekendgemaakt. Het gaat hier zowel om het vervoer over de landwegen als om het scheepvaart verkeer. De grensovergang Wernhout- W'uustwezel, die de belangrijkste is voor het wegverkeer, zal dag en nacht voor alle goederenverkeer worden openge steld. Verder zullen de bevoegdheden van enkele Nederlandse kantoren voor de' behandeling van het goederenver keer worden uitgebreid. Voor het scheepvaartverkeer zal de overeenstemming leiden tot. een dag en nachtopenstelling van de belang rijke grensovergangen Hansweert, Sas van Gent-Zelzate en Terneuzen voor verreweg het grootste gedeelte van het verkeer. De krmgraad van de Bescherming Be volking Zeeuwsch-VIaanderen zal op maandag 6 april a.s. om 10.00 uur in Terneuzen bijeen komen om te beslis sen over de aanbesteding van de nieu we commandopost met bijbehorende le veranties en werken nabij Oostburg. De agenda vermeldt voorts ae behandeling van een aantal personeelszaken, voor stellen tot lenen en beleggen van gelden en het wijzigen van de begroting voor het jaar 1964. Tot op heden was het niet mogelijk een deelnemer of deelneemster 'in Zeeland te laten vertoeven. Wellicht zal dit de volgende leeer wel het geval zijn. Directeuren van middelbare scholen en in Zeeland hebben hier voor reeds hun medewerking toege zegd. Het verblijf in Zeeland werd geregeld door de heer W. F. de Pagter uit Middel burg. Deze A.F.S.-voorzitter in Zeeland zette tijdens een lunch met de Rotery in „De Prins van Oranje" te Goes de ge schiedenis van de American Field Ser vice nader uiteen. Daarbij wees hij op de sinds 1947 bestaande uitwisseling op middelbaar schoolniveau in tegenstelling tot de A.F.S. van daarvoor, die vanaf 1914 had bestaan uit het onderhouden van een ambulance-dienst. Lunch Bij de lunch sprak Phyllis Thompson uit Washington over de ervaringen, die zt in Nederland had opgedaan. BiU Druk ker uit Los Angelos had interessante dingen te vertellen over het onderwys. Vice-voorzitter C. J. van Liere zette by deze gelegenheid de doelstellingen van Rotary uiteen. Gisteravond volrgde er 'n diner met de Lions' club. Vanmorgen om half elf zal burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg de Amerikaanse gasten ten stadhuize ontvangen. Zondagmiddag nemen de scholieren weer afscheid van hun Zeeuwse gastfamilies. Het to as me gisteren het dagje wel: dat hebben de A.F.S.scho lieren donderdag ervaren toen zij in mistroostig regenweer op ex cursie gingen en onder meer een bezoek brachten aan de werken bij de Oosterscheldebrug in aan bouw. Na een interessante uiteen zetting van de heer Nieuwenhuis, waarop in goed verstaanbaar Nederlands veel vragen kwa men, maakte de. excursieleider met het internationale gezelschap een rondgang over het werkterrein. (Foto P.Z.C.) ende Nederlandse motorschip „Themis" an de K.N.S.M. aan de grond gelopen. Iet in 1957 gebouwde schip voer om hoog op de Spykerplaat, tussen Vlissin gen en Borsselc, ter hoogte van boei 7. De „Themis" was met een lading stuk goederen op weg van Gent naar Bremen. ren uitgevaren, wisten 's middags om kwart over vijf, toen het hoog water was. het schip vlot te trekken. De „The mis" is daarna voor anker gegaan op de rede van Vlissingen. Vandaar zal het schip vermoedelijk naar Rotterdam va ren, waar in een dok de bodem op even tuele beschadigingen zal worden onder zocht. Bij het werk aan de Haringvlietdam is stagnatie ontstaan, doordat in lagerstoe- len, onderdelen van de schuiven in d« dam, materiaalfouten aan het licht zijn gekomen. De lagerstoelen basis voor de schuiven in de dam gaan terug naar de fabriek in België. De materiaal fouten, aldus „Het Parool", werden ont dekt bij een laatste bewerking, die de la gerstoelen ondergaan bij Werkspoor en ae Rotterdamse Droogdok Maatschap pij. Hier ontdekte men scheurtjes in het metaal, soms onder het oppervlak ver borgen. Start op I oktober Middelburg bijt de spits af Binnenkort is de oprichting te ver wachten van de „Stichting Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming". Er is nog een aantal organisatori sche kwesties op te lossen, waarna de akte van oprichting door notaris GEEN VOCHTIGE MUREN MEER IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN i een pand Zoals reeds verschillende malen in de kranten gemeld beschikt men tegenwoordig ook in Nederland over ver schillende systemen om vochtige muren met succes droog te maken. Het systeem tegen het opstijgende grondwater is wel bijzonder interessant omdat het toegepast wordt in een minimum van tijd, praktisch zonder bouwwerf, geen gevaar voor verzakkingen en scheurtjes en bovendien volledig schriftelijk gewaarborgd. Het bestaat er in kleine gaatjes in de muren te boren, een 8-tal per strekkende (lopende) meter langs één der zijden van de muur, echter niet door de muur. Daarna worden deze gaatjes dan met een scheikundige vloeistof verzadigd. Deze vloeistof reageert in de muur met het water en de kalk en vormt een ondoordring bare isolatieband voor het opstijgende water. Zelfs voor huizen en kastelen welke in het water staan is dit systeem de OPLOSSING. Nadien worden de gaatjes gedicht en het geheel wordt onzichtbaar, zodat het systeem bijna ideaal is Inlichtingen en documentatie, offertes en bezoek wor den U gratis en vrijblijvend verstrekt door ATHOS NEDERLAND Handelsonderneming BIJMO Postbox 3098 - ROTTERDAM. SUGGESTIE IN DE RAAD Duiveland wil er „iets aan doen' aan de waterleidingrtarievcn, die op Schouwen-Duiveland gelden voor de industrie en de tuinbouw. „Die prij zen liggen te hoog". Het is in de ge meenteraad van Duiveland al meer dere malen ter sprake gekomen. En in de vergadering van vrijdagavond was dat ook het geval. Het S.G.P.- raadslid L. M.' Bolle vroeg burge meester A. A. van Eeten of het col lege geen stappen in die richting kon ondernemen. En de heer Van Eeten zei. met instemming van de raad, die stappen toe: het gemeentebestuur zar contact opnemen met de waterleiding maatschappij „Schouwen-Duiveland" om te kijken of er aan deze verlart- gens een mouw te passen is. De heer Bolle greep met zijn vraag terug op de opmerkingen die burge meester Van Eeten tijdens de februari- vergadering van de raad over deze zaak had gemaakt. Duivelands eerste burger stelde toen, dat het verlagen van het waterleidingtarief een stimu lans kan betekenen voor de tuinbouw en de industrie. Met de tuinbouw en met name de bollencultuur gaat het in Duiveland al een heel eind in de goede richting, zo zei de heer Van Eeten ook. En het niet verlagen de waterleidingprijs zag hij als een ernstige handicap voor deze ontwikke ling, ook in andere streken van hei eiland Maar Duiveland zal nu daad werkelijk proberen de waterleiding maatschappij „warm" te krijgen vooi een verlaging van het tarief in deze sectoren. De raad nam tijdens de vergadering een principebesluit over de sanering van een deel van de dorpskern in Oosterland. Het gaat hier om het ver vallen dorpshuis en twee woningen, Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg Tel 01180-2962 die in de toekomst afgebroken moeten worden om een betere verkeerssituatie te scheppen. Er is in Duiveland de laatste zes, zeven maanden veel vraag naar bouwgrond. Een verschijnsel, waar de raad ook vrijdagavond weer mee te maken kreeg: de helft van de 24 punten tellende agenda bestond uit aanvragen voor grondaankopen, vaak van inwoners, die willen bou wen. Het merendeel van de verzoe ken kwam ditmaal uit Oosterland, maar ook in de twee andere kernen Nieuwerkerk en Ouwerkerk is er belangstelling voor deze transac ties. De raad had er geen bezwaar tegen om de verschillende stukken grond, die te koop werd gevraagd op de gebruikelijke voorwaarden toe te slaan. De centrale fokveedag, die eind juni te Zierikzee wordt gehouden zal van de gemeente Duiveland kunnen reke nen op een subsidie van 25 en deel name voor 100 in het garantiefonds. Met Gedeputeerde Staten en burge meester en wethouders waren de raadsleden van mening, dat de prijs van de „achtergronden" in de gemeen te, gezien de recente prijsontwikkelin gen best verhoogd kon worden. Men maakte van de 1,50 per vierkante meter 2,50. De grondprijs in het in dustrieterrein te Ouwerkerk werd nog niet verhoogd; de raad zag er, met b. en w. en in tegenstelling tot G. S., geen enkele aanleiding toe: er is nog geen enkele belangstelling voor deze grond getoond. „En daarom zouden we ons dan op papier rijk rekenen"" zo redeneerde men. De V.V.V. in Ouwerkerk mag voor 1964 een gemeentebijdrage van 600 op haar begrotingstekort voor dit jaar van 620 aftrekken. Vóór de verga dering begon, kreeg de gemeente voor het archief het dagboek aangeboden dat een oud-inwoner van Nieuwerkerk, de heer M. Wandel uit Souburg, over de oorlogsjaren 19401945 heeft bijge houden. Burgemeester A. A. van Eeten toonde zich bijzonder erkente lijk voor deze geste. R. Batten te Middelburg verleden zal worden. Het instituut wil de actieve kunstbe oefening als vrijetijdsbesteding stimu leren, onder meer door dit in georga niseerd verband te doen. In het bestuur van de stichting zullen onder meer zitting hebben mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van G.S. van Zee land, namens het provinciaal bestuur, namens de afdeling Zeeland van de vereniging van Nederlandse gemeen ten de heer N. W. Eisen, namens de „Stichting Zeeuwse Muziekschool de heer A. de Braai, dr. P. K. van Daa- len, directeur van het Zeeuwse Mu seum, de heer C. B. Helm, namens de „Stichting Zeeuwse Beeldende Kun stenaars" en drs. L. Lockefeer, di recteur van het „Reizend Zeeuws Volkstoneel". Verder zullen in dit be stuur zitting hebben vertegenwoordi gers van de diverse vakorganisaties. Op het programma staan momen teel cursussen in tekenen en schil deren, boetseren, toneel en vrije expressie en ballet. Als docenten treden regionale kunstenaars op. Een aantal heeft zich hiertoe in principe reeds bereid verklaard. De balletlessen zullen gegeven wor den door de Zeeuwse balletschool. Deze balletlessen zullen volgens de plannen voorlopig gegeven worden ir. Middelburg, Vlissingen, Goes en Kort- gene. De andere „vakken" alleen in Middelburg. De eerste oktober is de datum die momenteel genoemd wordt, wanneer het gaat over realisatie van deze plannen. Men hoopt tegen die tijd in Middelburg beschikking te heb ben over de Kuiperspoort. Het ge meentebestuur staat welwillend tegen over deze kwestie, waarin ook monu mentenzorg een grote rol zal spelen. Wat de financiële kant van de zaak 'betreft, voor een groot gedeelte hoopt men de kosten te kunnen bestrijden uit de lesgelden. Dat de lessen in groepsverband gegeven worden, bete kent reeds, dat de lesgelden betrek kelijk laag kunnen zijn. Dat zou bete kenen gemiddeld ongeveer zestig gul den per jaar, voor twee werkmidda- gen per week. Verder is er zicht op een aantal subsi dies. Er is een aanvraag uit naar het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen om subsidie uit de gel den, beschikbaar gesteld Voor de infra structuur. Verder loopt er een aan vraag bij het Anjerfonds en bij het Zo- merzegelfonds. Deze laatste aanvraag is vergezeld gegaan van een aanbeve ling van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr mr. A. F. C. de Casem- broot. Het instituut in oprichting heeft de eer ste activiteit reeds achter de rug. Een „week voor kunstzinnige vorming" die, zoals wij onlangs berichtten, In Hede- nesse gehouden is. Een geslaagd evene ment en men hoopt dat ook aan de ver dere activiteiten met evenveel belang stelling en enthousiasme deelgenomen zal worden. Want het is een zaak die moet groeien. Grevelingendam heeft invloed op vogeltrek. Vogelliefhebbers en kenners van de natuur rond Bruinisse hebben opgemerkt dat de Grevelingendam een verandering heeft teweegge bracht in de vogeltrek. Vorig na jaar viel het op, dat veel trekvo gels hun weg naar het zuiden zochten via de Grevelingendam, thans, bij de terugkomst van ver schillende vogels, blijkt hetzelfde in omgekeerde richting het geval. Van deze vogels was bekend dat ze de verschillende stromen tussen de Zeeuwse eilanden overstaken op hel smalste deel en dat was tot voor kort de kop van de eilanden. Zo trokken de vogels via de kop van Goeree naar de kop van Schouwen om vervolgens over te steken naar Walcheren. Nu ne men ze de smalle oversteek van 1200 meter water die nog open is tussen Flakkee en Schouwen-Dui veland, om vervolgens langs de dam hun weg te zoeken. Merkwaardig is, dat alle trekkers dit schijnen te doen, vorig jaar zag men op de dam tienduizen den spreeuwen, maar ook duizen den vinkachtigen, en, veel minder in aantal, Vlaamse gaaien. Tot de trekkers die deze week overkwamen behoorden ook een troepje sneeuwgorsen, op hun weg van Frankrijk naar de Scandina vische landen. Dit vogeltje is bij ons zeer zeld zaam, enkele exemplaren werden gevangen om te worden geringd. simcrif£uuriöc vuur cc 11 juur 111 i iccrciifcci/. Ik kom in ieder geval naar Nederland terug". De stem van Phyllis Thomson klinkt enthousiast. Zij is een Ameri kaans meisje, dat in Nederland op school is. Een en ander in het kader van de door de American Field Service georganisee: uitwisseling. Zij woont nu in Heerenveen, in het gehucht Be- nedenknijpe. „Ze lopen daar nog allemaal op klompen", vertelt ze. „Ik natuurlijk ook". Phyllis zit in de vierde klas van de hbs te Heerenveen. Dat het een hele omschakeling is gewest van de Amerikaanse High school naar de Hollandse hbs is te begrijpen. verstaanbaar Nederlands. Ze is nu vanaf vorig jaar juli Nederland. Eerst in een kamp met andere Amerikaanse scholieren om de grondbeginselen van het Neder- lands een beetje te leren en in sep- tember naar Heerenveen. Samen met die Amerikaanse scholieren heeft ze de afgelopen dagen een be zoek aan Zeeland gebracht. Wij troffen haar toen de groep op het uitgestrekte complex van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schel de" in Vlissingen liep. Vol ontzag keek ze naar de enorme machines. zegt ze, "de grootste fabriek in Heerenveen is een boterfa- briek en die vond ik al geweldig". Phyllis komt uit Washington D.C. Ze zat in het laatste jaar van de high school en toen kregen de leer lingen opeens de gelegenheid om in te schrijven voor de uitwisseling met Europese scholieren. „Ik moest allerlei lastige vragen be antwoorden", vertelt ze. „Over al lerlei vreemde dingen. Reuze gek. Ik rekende er helemaal niet op, dat ik kon gaan, want er waren zo veel liefhebbers. Ik schreef me al in voor de university, ik wil door gaan als maatschappelijk werkster of lerares Engels. Toen kreeg ik opeens bericht, dat ik naar Holland zou gaan. Oh, wat was ik toen blij. Ik stond gewoonweg sprakeloos. Ik had nog maar een week de tijd om alles in orde te maken. Mijn moe der was helemaal in paniek. Die moest nog van alles doen. Kleren naaien en zo. Mijn vader was een rots in de branding. Hij gaf aller lei raadgevingen, die ik zo weer vergat. The seven seas Aan het eind van die week ging ik weg. De reis ging met „The seven seas", een heel oud passagiers schip. We hebben verschrikkelijk veel pret gehad onderweg. Daar leerde ik ook de anderen van het gezelschap kennen. De reis heeft tien dagen geduurd. Ik ben geluk kig niet zeeziek geworden en daar ben ik verschrikkelijk trots op. Maar het is wel een beetje ver klaarbaar. want mijn vader is bii de marine, dus ik mocht haast niet zeeziek worden". Phillys heeft het in Heevenveen heel goed naar haar zin. „Ik zie er tegenop, dat ik over een paar maanden weer terug moet. Ik zou nog best willen blijven. De mensen zijn hier allemaal zo aardig. Maar ja, er is nu eenmaal niets aan te doen. Maar ik kom zeker nog eens naar Nederland terug. Hoe dan ook". De 16-jarige Phyllis kwam in de vierde klas van de h.b.s. „Ik moest hard werken', zegt ze", maar op mijn laatste rapport had ik maar twee onvoldoendes, dus dat viel mee. Eén voor natuurkunde en één voor algebra. Ze doen hier in Nederland veel meer aan wiskunde als bij ons in de States. Ik was een heel stuk achter. Met de andere vakken kon ik goed meekomen, al leen niet met Frans en Duits. Dat doe ik helemaal niet, want dat is bij ons niet zo belangrijk". Uit de gesprekken met de andere leerlingen klonk wel overal het zelfde „Het is een hele omschake ling, maar het went snel, Alleen die twee talen, Frans en Duits, dat doen we niet. Wij leren Spaans, want dat vinden we veel belangrij ker", Een meisje uit Ohio zei: „Die talen zijn zo hardstikke moeilijk". Zij glunderde. „Dat vind ik toch zo'n leuk woord", vertelde ze, „dat hardstikke". Schaatsen Phyllis heeft het deze winter niet zo best getroffen met het weer. „Het had veel harder moeten vrie zen". zei ze, „dan had ik kunnen schaatsen, want dat kunnen we in Washington niet". Ze is ook een verwoed zwemster, dus ze heeft nu haar hoop maar gevestigd op het zwemmen in de Friese meren. Ze vindt het Friese landschap heel mooi „Ik geloof, dat ik Friesland en Zeeland de twee mooiste provin cies vind", zei ze. „Ik hou niet zo van bossen. Dit wijde landschap vind ik mooier". Wal haar het meest irx Nederland is opgevallen, zijn de vele politieke partijen en de gehechtheid van de mensen aan hun eigen kerk. „Wij hebben in Amerika maar twee par tijen", zei ze, „en dat is helemaal niet goed, maar of jullie systeem nu zoveel beter is, betwijfel ik toch". Maar voor de rest van de Nederlanders geen kwaad. „Ze zijn hetzelfde als bij ons", vertelde ze, „ik zie er echt geen verschil tussen". Ze heeft dit heel duidelijk gemerkt, toen vorig jaar november president Kennedy werd neerge schoten. „Iedereen was hier zo meelevend. Het deed ons zo goed te merken, dat iedereen hier van onze president hield. Dat weten de men sen in Amerika niet. Nee, heus ik zal van jullie land veel vertellen cn niet3 dan goeds". Want vertellen moet Phyillis in Amerika wel. „Ik moet lezingen gaan verzorgen", vertelde ze. En ze trok haar neus op. „Vervelend, hè, maar ja, dat verlangt men nu eenmaal van je. Maar ik zie er te genop om elke keer weer hetzelfde te vertellen". De provinciale staten van Zeeland hou den vrijdag 17 april in de Statenzaal te Middelburg hun vergadering. Tijdens deze vergadering, die 's mórgens om tien uur begint, worden de afdelingen uit de staten voor 1964 samengesteld. M. F. Kok directeur Bijkers te Vleuten De heer M. F Kok. oud-hoofdingenieur bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. is be noemd tot directeur van Bijkers Aan nemersbedrijf te Vleuten, zo vernamen wij van de zijde van „De Schelde" I><' stichting Zeeuwse Beeldende Kunste naars heeft, op tic laatst gehouden ver gadering in Goes besloten medewerking verlenen aan de kunstmarkt op de ischmarkt te Middelburg. Op de by- nkonist werd verder meegedeeld dat het ministerie voor onderwys, kunsten en wetenschappen de stichting een ko perssubsidie van f 1600,heeft toege kend. De heer C. B. Helm werd aangewezen als vertegenwoordiger in het bestuur van de stichting Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. De stichting kreeg er een nieuw lid bij. Het is me vrouw L. Messer-Heybroek, beeldhouw ster te Vlissingen,. Op de bijeenkomst werd voorts nog meegedeeld, dat er in april of mei in het stadhuis van Hulst een expositie zal -den gehouden. Bromfietser na botsing in levensgevaar Om kwart voor één vrijdagmiddag is een bromfietser, de heer O. G. uit Vlis singen levensgevaarlijk gewond geraakt bfj een botsing op de hoek van ae Paul Krugerstraat en de Van Dishoeckstraat te Vlissingen. G. botste met zijn brom fiets tegen de auto bestuurd door de heer J. J. uit Vlissingen, die over de Paul Krugerstraat in de richting van het centrum reed. De heer G. kwam voor de automobilist van rechts uit de Van Dishoeckstraat. Dokter S, Wartena verleende eerste hulp en liet de brom fietser overbrengen naar het Sint-Jo- sephziekenhuis te Vlissingen. J. liep geen verwondingen op. De materiële schade is aanzienlijk. NOG STEEDS KOUD Zwaar bewolkt niet plaatselijk nog re gen of motregen. In het zuiden hier en daar mist in de ochtend. Noordoostelijke wind, zwak In het zuiden en vrij krach tig in het Waddengebied, elders deels matig. Aanhoudend koud maar in Limburg iets zachter. april ZON EN MAAN Zon op 06 06 onder 19.20 Maan op 03.02 onder 10 47 Zon op 06.04 Maan op 03.47

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2