Spontane huldiging Zaamslags jubilerende gemeentesecretaris Vele cadeaus en gelukwensen Voor de mooiste kop en schotels NU eerst kijken bij DE VFY M^TOAfïH AGENDA NOORD-ZEELAND Propaganda-avond Koninklijk zilver aan Goese inkoper J, M. Janssen uitgereikt een BOVENWONING MARKTBERICHTEN rassn POORTVLIET DRAAIDE KRAAN ZUIVERINGSINSTALLATIE OPEN A.M.Z. en R.T.M.: lijndiensten over Oosterscheldebrug EXAMENS ZATERDAG 4 APRIL 1064 Vv'tSSEL ÏCHQüWcN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „OPEN OOR VOOR IEDERS ZORGEN EN BELANGEN" Met een stroom van waarderende wi den en gelukwensen en een lawine van cadeaus is vrijdagmiddag in de raad zaal van Zaamslag het 25-jarig jubileum van gemeentesecretaris J. W. Kusee herdacht. In het stampvolle raadzaaltje, waar zich behalve de voltallige raad en de familie van de jubilaris, verscheidene burgemeesters, collega-secretarissen en vele verenigingsvertegenwoordigers be vonden, is tijdens deze spontane huldi ging duidelijk gebleken welk een belang rijke plaats de heer Kusee in de Zaam- slagse gemeenschap inneemt. Nadat negentien sprekers aan het woord waren geweest om te gewagen van de onschatbare diensten, die de heer Ku see hun club, organisatie of stichting heeft bewezen, kon men zich gaan af vragen of er in Zaamslag nog wel ver enigingen zijn, waarin de gemeentese cretaris geen leidende functie bekleedt. Dat Zaamslag en secretaris Kusee een twee-eenheid zijn geworden, bleek wel het duidelijkst uit de opmerking van de heer P. de Leeuw van het actiecomité uit de bevolking. „Er kan in Zaamslag niets worden gedaan zonder de heer Ku see", zei hij. „Zelfs de bijdragen voor een jubileumcadeau werden bij de heer Kusee thuis of op de secretarie afgele verd, terwijl hij daar in feite niets van mocht weten. De mensen wisten evenwel niet beter of bij de secretaris kwam het altijd terecht", aldus de heer De Leeuw. Gemeentebestuur In de raadsvergadering wees burge meester J. van Wijk er op, dat de jubilaris op 1 mei 1937 werd be noemd tot ambtenaar ter secretarie en blijkbaar zo goed voldeed, dat hij tijdens de twee jaar later openval lende vacature op 3 april 1939 met algemene stemmen werd benoemd tot gemeentesecretaris. Uitgaande van de letters van de ge slachtsnaam van de heer Kusee, kwam burgemeester Van Wijk tot 5 belang rijke eigenschappen, namelijk: correct, uitermate bekwaam, secuur, eerlijk en eenvoudig. Een man met wie het prettig is samen te werken en die in de ge meente een vraagbaak is geworden voor iedereen, aldus burgemeester Van Wijk, die zei dat secretaris Kusee niet alleen met diens vrouw maar ook met de gemeente Zaamslag is getrouwd. Na mens het gemeentebestuur bood hiï de jubilaris een fraaie vulpenset aan Het oudste raadslid, de heer H. de Feij- ter, dankte de secretaris voor de uitste kende medewerking en we welwillende voorlichting. Namens de raad bood hij hem een elektrisch scheerapparaat aan. Dankwoord „Ik heb erg tegen deze dag opgezien, maar achteraf vind ik het toch wel pret tig", zo begon de heer Kusee zijn dank woord, waarin hij terugblikte naar de tijd toen hij op 23-jarige leeftijd tot ge meentesecretaris werd benoemd. De af gelopen kwarteeuw noemde hij een goe de en vruchtbare tijd. Minder prettig noemde hij het achteruitgaan van het bevolkingsaantal en sinds korte tijd de vrees, dat Zaamslag in stukken zal wor den gedeeld wegens gemeentelijke grens wijzigingen. Hij sprak de hoop uit, dat men van hogerhand begrip zal tonen voor de argumenten, die de raad bij de behandeling van het ontwerpvoorstel heeft gehanteerd. De grote stroom van sprekers kwam eerst los na deze openbare raadsverga dering. De eerste spreker, die 'geluk wensen aanbood, was gemeenteontvan ger C. J. Dees, die de jubilaris namens alle gemeentepersoneel een draagbare radio aanbood. De waardering van heel de burgerij van Zaamslag werd tot uit drukking gebracht bij monde van de heer P. de Leeuw, diè de jubilaris be titelde als de man, die voor alles en ie- Bellamypark J/5-58 Vlissingen VANDAAG MiddelburgCity: De zeven hoofdzonden, 20 uur, 18 jaar Electro: De prys der liefde, 19 en 21.15 uur, 18 jaar. Molen water' Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. Gouden Poorte: feestavond Swift, 20 uur. Koorkerkcentrum: Soosavond hervormde instuif, 20 uur. GoesGrand: Elvis op z'n best, 19 en 21 uur, a.l. Prins van Oranje: provinciale Vara- vergadering. 10 uur Slot Ostende: Caba ret hervormde instuif, 8 uur. KortgeneSladswijnkelder: Start „Peeland- mars". 7 30 uur St.-MaartensdijkDe Gouden Leeuw: Zwarte Jack, 19 30 uur. Bergen op Zoom—Roxy: De wreker uit Mexico, 14.30 uur, 14 jaar Roxy. Ge heim agent OSS 117, 16 30, 18.45 en 21 uur, 18 jaar Luxo.Escorte des doods, 14 uur, 14 jaar Luxor: Tumult op Tahiti, 18.45 en 21 uur. Luxor: Acapulco, 16 uur, 14 jaw. MORGEN MiddelburgCity; Toyn, het weesmeisje, 14.30 uur, alle leeftijden. City: De zeven hoofdzonden, 20 uur, 18 Jaar. Electro: Het recht om te mogen leven. 15 30 en 19 30 uur, 18 jaar. Molenwater: Minia tuur Walcheren, 9-18 uur GoesGrand: De bruiden van Dracula, 15 uur; Elvis op z'n best. 19 - 21 uur, a.l. Bergen op Zoom—Roxy: Geheim agent OSS 117, 18.45 en 21 uur, 18 jaar Luxor: Aca pulco, 18.45 en 21 uur, 14 "Nar dereen klaar staat en als het ware een steun en toeverlaat is voor heel de be volking. „Een man, die een open oor heeft voor ieders zorgen en belangen", aldus de heer De Leeuw, die secretaris Kusee namens heel Zaamslag een vol automatische diaprojector met toebeho ren aanbood. Door haar een fraaie, gou den armband aan te bieden, werd me vrouw Kusee eveneens in de hulde aan haar man betrokken. Namens het groe- haar mam betrokken. Namens het groepscommando en de collega's werden gelukwensen aangeboden door opper wachtmeester A. de Jager van de rijks politie. Hij wees op de prettige geest op de secretarie en op de medewerking van de heer Kusee aan de veilig-verkeerexa- mens van scholieren. Sprekers Ter gelegenheid van deze huldiging werden gelukwensen uitgesproken door de heer A. Dees, namens de ver eniging Het Groene Kruis, waarvan de heer Kusee voorzitter is. Namens de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente wees de heer F. P. de Kubber op de brede belang stelling van de gemeentesecretaris ook op kerkelijk gebied. De heer Ku see werd eerst notabel, later kerk voogd en nu president-kerkvoogd. De voorzitter van de kerkeraad, ds. P. M. Becht, gewaagde van de twee grootheden, namelijk kerk en over heid, die de heer Kusee beide weet te dienen en op waardige wijze verte genwoordigt. Felicitaties bood hij ook aan namens het Nederlands Bijbel genootschap. Dank voor de verstrekte voorlichting en raad werd namens het bestuur van de vrijwillige brandweer gebracht door de heer L. W. Hamelink. De heren W. van Vessem en J. van Hoeve deden dit res pectievelijk namens de besturen van de Oranjevereniging en van het christelijk volksonderwijs. „De inhoud van de toe spraken geeft wel een levensgroot beeld van deze gemeenschapsmens", zei bur gemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, die gelukwensen aanbood na mens de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost-Zeeuwsch- Viaanderen. Verder werd het woord ge voerd door de heer J. A. de Feijter, na mens het bestuur van de statenkring oost van de C.H.U., door dokter C. Ver boom, namens het bestuur van de kraamverzorging van het Rode Kruis, door zuster Van der Hoogen, leidster van het kraamcentrum, door de heer M. Elenbaas, namens het bestuur van het Koningin Wilhelminafonds, door de heer J. L. Hamelink, namens de C.J.V. ring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de afde ling Zaamslag, en de heer C. Scheele, namens het bestuur van het burgerlijk armbestuur. Vrijwel alle sprekers deden hun gelukwensen vergezeld gaan van cadeaus en bloemen. Tijdens een daarna volgende receptie maakten nog velen van de gelegenheid gebruik secretaris Kusee en diens gezin geluk te wensen met het zilveren jubi leum. Z1ERIKZEE Eierzoekrit van de motorclub Sparta Het bestuur van de Zierikzeese mo torclub Sparta heeft op eerste paasdag weer de traditionele eier-zoekrit gehou den. Ruim 50 motorvoertuigen namen aan de wedstrijd deel. Er werd gestart bij het „Huis van Nassau" in Zierikzee, terwijl de finish bij hotel „Bakker" in Burgh was. Nadat de deelnemers in Burgh waren gearriveerd was het eieren zoeken geblazen. Het hiervoor uitge zochte terrein was in tweeën gedeeld, want voor de kinderen van de deelne mers was een apart terrein afgezet. Ruim 300 verstopte eieren werden aan het licht" gebracht. De voorzitter, de heer J. G. van Maanen reikte daarna in hotel Bakker de prijzen uit. Zoals gebruikelijk bestonden die uit eieren. De uitslag is als volgt: P. C. E. van Hat- tum, Noordgouwe (25 eieren), J. J. v. d. Linde, Dreischor (20 eieren), J. P. W. C. Stols, Zierikzee (15 eieren), D. v. d. Wielen, Nieuwerkerk (10 eieren), Joh. P. v. d. Linde, Dreischor (9 eieren), J. van Laarschot, Breda (8 eieren), L. Dorst, Sirjan3land (7 eieren), J. Doz-st, Marknesse (6 eieren) en als poedel prijs een fles advocaat die uitgereikt werd aan mej. W. P. Gaanderse te Nieu werkerk. De eerstvolgende oriëntatierit, die meetelt voor het jaarlijkse kam pioenschap voor Schouwen-Duïveland, zal worden verreden op Hemelvaarts- ë- Vergadering van de chr. plattelandsvrouwen De eerstvolgende maandelijkse bijeen komst van de ch. plattlandsvrouwen van Schouwen-Duiveland zal worden gehou den op woensdag 8 april: om half acht 's avonds. Plaats van samenkomst is het Ned. hervormd verenigingsgebouw. Spreekster op deze avond zal mej. A. H. Heinen zijn. Zij is in Zierikzee door de Ned. hervormde kerk aangesteld voor het maatschappelijk werk. De leden zul len op deze avond afscheid nemen van de presidente, mevr. J. M. Laurense Pluister. r HOLEN Botsing van truck met bestelwagen Op de kruising Dalemse straat-Hoofd straat en Botermarkt-Kerkstraat in Tho- len had vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen een truck met oplegger van de firma C. uit Zaandam, bestuurd door M. N. uit Bergen op Zoom. De truck verleende geen voorrang aan de bestelwagen. Beide wagens werden aan-| zienlijk beschadigd. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Tholen werd in de maand maart een bedrag ingelegd van ƒ29.171,61 en terugbetaald een bedrag van 15.295,76. Op het postkantoor Tho len en het daaronder behorende ressort werd totaal ingelegd 99.244,34 en te rugbetaald 120.275,06. SCHERPENISSE Nieuwe weegbrug in Scherpenisse De coöperatieve weegbrugvereniging „Vooruitgang zij ons streven" uit Scherpenisse heeft besloten tot de bouw van een nieuwe weegbrug bij de pootaardappelbewaarplaats „De Hou- wes". De oude weegbrug (20 ton) vol doet niet meer aan de eisen. De nieu we brug zal een capaciteit van 50 ton krijgen. De nieuwe brug 16 meter lang en 3 meter breed moet op 1 december van dit jaar worden opge leverd. De kosten worden geraamd op ongeveer 35.000. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Scherpenisse zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: regen broek, gele wollen muts, motorkap, le ren handschoen en een wollen want. Opbrengst collecte De collecte in de Nederlands hervorm de kerk te Scherpenisse ten bate van de Bartimeüsstichting bracht 108,76 op. De collecte voor de kerkvoogdij le verde 70,90 op. Voor de kerkvoogdij kwamen nog drie giften binnen: in to taal 30. Voorts ontving de kerk een gift voor het studiefonds van de gerefor meerde bond in de hervormde kerk (ƒ25) en een voor de Bartimeüsstich ting van 2,50. ZUID-BEVELAND GOES De leerlingen van de laagste vier klas sen van de openbare lagere scholen in Goes en Kloetinge hebben vrijdagmid dag geprofiteerd'van het feit, dat steeds meer mensen 's avonds naar de t.v. blij ven kijken en de belangstelling voor feestavonden daalt. De vereniging voor volksonderwijs afdeling Goes bood hen namelijk een gezellige middag aan in het „Schuttershof". En dat gebeurde in jaar voor haar leden organiseert. Meer dan driehonderd jongens en meis jes uit de eerste tot en met de vierde klas maakten van deze kans gebruik. Zij kregen een grappig programma te zien, dat voor het voetlicht werd ge bracht door een 28 tonelisten sterke groep leerlingen van de Middelburgse rijkskweekschool. Onder de titel „Dorp zonder muziek" brachten de kwekelin gen een viertal schetsen, „De zaal" amu seerde zich bijzonder goed. Met het ver haal van de barse koning, die op zoek was naar spreekwoorden, met de caprio len van de twee clowns, met de geschie denis van de hypnotiseur, die de direc teur van het circus hypnotiseerde toen hij er niet mocht optreden en met het verhaal van het dorp zonder muziek. De vereniging voor volksonderwijs or ganiseerde deze kindermiddag voor de tweede maal. Ook vorig jaar heeft de afdeling een dergelijke middag georga niseerd in plaats van de ander gebrui kelijke feestavond. Cabaret-dansant hervormde instuif Vanavond (zaterdag) organiseert de Hervormde instuif te Goes een cabaret- dansant in de zaal van „Slot Ostende". Een cabaretgroep onder leiding van wi- ka A. J. Jansen uit Middelburg zal het cabaretprogramma getiteld „When the Saints go marching in" voor het voet licht brengen. De band van de instuif van Middelburg zal voor de muzikale omlijsting zorgen. Jeugddienst Zondagavond om 7 uur is er in de her vormde Grote Kerk te Goes een jeugd dienst. Voorganger is ds. W. Janssen. Het onderwerp van de prediking is „Waar is de grens?". Het kerkkoor zal aan deze dienst medewerking verlenen. Spaaroverzicht Raffeisenbank In de maand maart werd in de spaar bank van de coöperatieve Raiffeisen- bank „Goes" te Goes een bedrag van f 1.120.469,08 gestort. Opgenomen werd f592.701,63. Er was dus een spaarverschil van f 527.767,45. Per 31 maart was het totaalbedrag aan ingelegde spaargelden f 18.613.373,26. In de afgelopen maand werden 42 nieuwe boekjes uitgereikt. VERSIE Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Yerseke werden ii maart voor de rijkspostspaarbank 163 inleggingen gedaan tot een totaalbedrag van 25.211,19 en 4S uitbetalingen tot een bedrag van ƒ27.847.58. Aan het kantoor te Kruinïngen waren het .158 inleggingen tot een bedrag van 22.715,46 en 33 uit betalingen tot een bedrag van 7.767,45. Burgerlijke stand WESTERS CHOU.WEN C-eboren: Adriaan Jakob z.v M. P. Timmer- mari-Gelejjnse Wilhelmina Benjamin Diana d v. L. J- Flohil-Moerdijk. Erik Roelant z.v. A Boerma-Bakkcr. Hendrina Barendina d.v. A C. op den Brouw-Nuijens. Getrouwd: A Peute 29 j. en J. de Koster 19 j. W". Anders 24 j. en D. M. de Feiter 23 J. Overleden: D Malipaard 56 j. e.v. E. L. Mali- paard. N. Fokker 73 j. wedn, v J P. Zijta ZONDAG 5 APRIL Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds. Oort, Bruinisse 10 en 5 ds. v. d. Sar, Burgh 10 ds. Don, Dreischor 11 ds. Kei ling, Eikerzee Scharendijke10 ds. Roo- denburg, Haamstede 10 en 7 ds. Boer, Kerwerve 9.30 dhr. Malipaard. Nieuwer kerk 10 ds. Westerhof, Noordwelle 9.30 ds. Van Liere, Noordgouwe 9.30 ds. Kel- ling, Ouwerkerk 10 ds. Vellekoop, Oos terland 10 ds. Groenewegen, 6 ds. Wes terhof, Renesse 7 ds. Van Liere, Seroos-1 BIJ ZIJN PENSIONERING Na veertig dienstjaren bij Gebrs. Duvekot EEN eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Die kreeg vrijdagavond in Goes de heer J. M. Janssen, inkoper bij de N.V. v.h. fa. Gebr. Duvekots grossïerderij mee op het moment dat hy met pensioen ging. Burgemeester inr. F. G. A. Huber was naar een personeelsavond van het bedryf in de „Prins van Oranje" gekomen om de scheidende medewerker de versierse len van deze onderscheiding op de revers te spelden. En hy feliciteerde de. heer Janssen in een toespraakje daarbij na mens de hele gemeenschap Goes, vooral omdat deze als mens in het bedryf „een byzondere plaats heeft ingenomen". Kort geleden immers nog heeft de heer Janssen bij de grossierderlj Duvekot zijn veertigjarig jubileum gevierd. Hij had er in de loop der jaren een bijzondere Laak gekregen. En hij had zich daar binnen het bedrijf naar toe gewerkt. De Goese burgemeester schetste dat nog even nadrukkelijk bij de uitreiking van het „koninklijk zilver" en dat kwam la ter op deze personeelsavond uit alle hoe ken van het bedrijf duidelijk naar voren. De heer Janssen was een zeer gewaar deerde figuur. Directeur J. J. Duvekot roemde zijn manier van werken in al de functies, die samen zijn loopbaan vorm den. Van het begin bij de boekhouding, via chef van de factuurafdeling tot de leiding van de inkoop in de levensmldde- lengrossierderij. Namens de directie overhandigde de heer Duvekot de schei dende onderscheiden medewerker een cadeau onder couvert. Het personeel be dacht de heer Janssen met een elektri sche deken. Voor de IFA-winkeliers offreerde de heer J. Fraanje uit Goes een geschenk. En dan waren er de ver tegenwoordigers, die de heer Janssen vlak voor zyn vertrek met een attentie wilden bedenken. De heer C. van Alten bijvoorbeeld van de firma C. P. Mulder uit Groningen en de heer J. Verschuure uit Middelburg namens de „Betuwe", die door de jaren heen steeds prettige contacten met de inkoper va,n Gebr. Du vekot hebben gehad. „De kracht van het bedrijf ligt in "de kracht van zijn mede werkers", werd in een van de toespraak jes gesteld. De heer Janssen glimlachte ma ,r deze avond. Meer dan ooit werd nog eens vastgesteld, welk een belang rijke positie hij in de grossierderlj jaren lang heeft ingenomen. Er was nog een jubilaris deze avond, de heer A. van de Meide uit Bergen op Zoom, bedrijfsleider van „ICijko" te Bre da, de zelfbedieningsgrossierderij van de Gebrs, Duvekot. Hij was aan zijn „zil veren" jubileum in het bedrijf toe en werd daarmee ook hartelijk gevierd. „We hopen, dat de burgemeester over vijftien jaar voor U ook mag komen", zo zei drs. J. Duvekot, een van de direc teuren nog. Met de onderscheiden heer Janssen en de jubilerende heer Van de Meide in zijn midden heeft het personeel een bijzonder gezellige avond gehad. Voor het gezelschap trad op het Ber gen op Zoomse studentencabaret „Reünie" met een programma onder de titel ,,'t Is bar". AANGEBODEN op Schouwen. Vrij van huur. Geschikt voor een alleenst. dame. Als tegenprestatie wordt gevraagd de verzorging van een oude dame. Br. no. S., bur. P.Z.C., Zierikzee. kerke 11 dhr. Malipaard, Sirjansland 10 leesd., 6.30 dhr. Malipaard, Zierikzee Nieuwe kerk 10 ds. Assendorp, Gast- huiskerk 10 en 7 ds. Lam (H.D.), Zon- nemaire 11 ds. Van Liere. Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentsel, Bruinisse 10 en 5 ds. Vis ser, Haamstede 10 en 5 ds. Den Boer, Nieuwerkerk 10 en 5 ds. Becker, Ooster- land 10 leesd., 2.30 ds. Becker, Scharen dijke 10 en 2.30 ds. Scholing, Zierikzee 10 en 2.30 ds. Baaijens, Zonnemaire 10 en 2.30 dienst. Geref. Gem. Haamstede 10 en 2.30 leesd., Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Karens, Ooster- land 10, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 lees- d., Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 en 6 ds. Westerïnk, Zierikzee 10 en 6 ds. Velema, Haamstede 10 leesd., 3 ds, Westerink, Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. Velema. Leger des Heils. Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Keiser. Anglicaanse Kerk. Nieuwerkerk 3 uur dienst. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 5 ds. Leenmans, Poortvliet 10 en 6 eerw. heer Van Veen, Scherpenisse 9.30 ds. Broere, 2.30 ds. Alblas. St.-Annaland 10 ds. Zwanenburg, 6 ds. v. Donkers- goed, Stavenisse 10 leesd., 6 ds. Zwanen burg, St.-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v. d. Haar, Tholen 10 ds Alblas (H-D.) 3 ds. Broere, St.-Philipsland 9.30 en 2.30 ds. Van Donkersgoed. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Donner, Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. Koning, Tholen 9 en 4.45 ds. Koning. An na Jacobapolder 10 en 2.30 ds. Haver kamp. Gerei'. Gemeente. Poortvliet 10, 2.30 en 6.30 leesd., Scherpenisse 9,30, 2 en 6 leesd-, St.-Annaland 9.30, 2 en 6 leesd., 6 april 7 ds. Van Dam, Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesd., St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd., St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad, Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd., Tholen 10 en 6.30 leesd. Rehoholh. St.-Maartensdijk 7 dienst. Oud-Geref. Kerk. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned. St.-Annaland 9.45, 2.15 en 6.15 leesd, Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd. Kerkelijk Leven. Tholen 5 ds. De Jonge (jeugdd.). WEMELD1NGE Coöp. Boerenleenbank BIJ do coöp. boerenleenbank te Wemel- dinge werden in de maand maart aan spaargelden gestort tot een bedrag van f 123.308.19 en terug betaald tot een be drag van f 120.387,32. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg f 4.818.618,62 Er werden in de maand maart 4 nieuwe boekjes uitgereikt. Filmavond Instuif De Instuif te Wemeldlnge heeft voor vanavond een filmavond georganiseerd. Vertoond wordt de film „The Kid" van Charlie Chaplin. Deze avond ls toegan kelijk voor alle leeftijden. LAND-BATH Voor Boerenleenbank was 1963 gunstig jaar Onder voorzitterschap van de heer J. J. van Gorsel te Rilland-Bath werd in ca fé „De Koophandel" te Krabbendljke de jaarlijkse algemene vergadering der coöperatieve boerenleenbank gehouden. Het jaar 1963 is voor de bank weer een goed jaar geweest, aldus de voorzitter in zijn openingswoord. De voorschot- en kredietverstrekking gaf een stijgende lijn te zien. Hoewel dit voor de bank een gezond verschijnsel is, moet een der oorzaken hiervoor gezocht worden in de slechte prijzen die gemaakt zijn voor de landbouwprodukten. De bestaande nieuwbouwpiannen hebben de volledige aandacht van het bestuur j en raad van toezicht der bank en men' hoopt deze zo spoedig mogelijk te kun nen verwezenlijken. Een uitvoerige toelichting op de reke ning. balans en verlies- en winstreke ning werd gegeven door de kassier, de heer F. J. Repko. Bij vergelijking met de cijfers van 1962 blijkt, dat de omzet met 5 miljoen is toegenomen zodat de ze de 40 miljoen heeft bereikt. Ook het balanscijfer gaf een stijging te zien en bedroeg aan het einde van het boek jaar 11.997.305,59. Met algemene stemmen werd besloten de naam van de bank: coöperatieve boe renleenbank, te wijzigen in coöperatieve Raiffeisenbank. Bij de bestuursverkie zing werden de heren C. Mol en L. J. Bruljnzeel met grote meerderheid van stemmen herkozen. Inleg Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank in Krabben- dijke werd over de maand maart 1964 ingelegd 22.364,57 en uitbetaald een bedrag van 27.592,90. Het bedrag dat over het eerste kwartaal 1964 werd be steed voor spaarzegels schoolsparen was 937,50. I VEILING ZUID-BOM,. EILANDEN. 2 april. Aardappelen 8—1.1. Andijvie S 114. Sla I JIM', 20-24. 1 1 f, op 24—29. 1 C 8—14. Stoofala 34 —57. Spinazie 70—83 Rode kool 8—20. Spruiten 2 A 92—106. 2 B 58-67. 1 D 106—119. Prei 86120. Selderij 7—20. Peteinelie 27—29. Radijs wlipunt 1 36—52. Had IJ- rood 30—42. Grote peen 8—13. Uien 2 A 9ü-:Zi. 1 B lot 124. 2 B 86-11». Aanvoer andijvie 7000 k«. rla 000 keoppen. spinazie 9000 kif. witlof 34.000 kg. CJd. Del- 2 A 74—87. Goudrenet 2 B 51. Jonathan 1 AA 65-«9, I A 63—88, 1 B 4'; —52. 3 C 37—10, 2 A 40-34, Lomb. Calville 1 AA 79—86, 1 A 78—77. 1 B 18-63. GRAANBELRS ST.-MAARTENSDIJK -3 VEILING l'.V.Z.B i VEILING BERGEN OP ZOOM —1.23. Prei 71—1.02. Rode kool 18—26 S: voolokool 37—61 Boerenkool 17—35 Uie 11—23 Witlof 72—1.12. Spinazie 82—1,30 R: barber 76—fli. Rad ijs 28—35. Spruiten 88- 1,11. Veldsla 1,031.23. Brcekpten 8—16. (Advertentie) TV-reclame door openlucht-reclame dagelijks overtroefd Over het nut en de wenselijkheid van reclame op de beeldbuis lopen de menin gen uiteen. WIJ willen ons hier dan ook niet in deze discussie mengen. Zonder ook maar één woord ten nadele van re clame op de TV te willen zeggen, kunnen wij echter wél vaststellen dat er in Neder land honderden plaatsen bestaan waar reclame in de meest daadwerkelijke en beste betekenis bedreven wordt, die TV-reclame in velo opzichten de baas is: de markt. Nergens immers vindt het publiek zo een grote hoeveelheid artikelen tegen zulke lage prijzen als diér, nergens bestaat een dergelijke mogelijkheid tot kiezen, keu ren en vergelijken. Marktkoopman en straathandelaar staan borg voor uitste kende kwaliteit (zij hebben niet voor niets zo veel vaste klanten) en nergens ls het zo gezellig en voordelig als op de markt, want OP DE .11 ARkT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Plechtigheid in stromende regen Twee busondernemingen zullen een lyn- dienst onderhouden over de Oosler- scheldebrug, zodra de auto's over de brug zullen Knorren: de Auto Maat schappij Zeeland en de Rotterdamse Tramweg Maatschappij. Al* de brug er ligt, zal er een autohusverbinding nodig zijn. Zowel de A.M.Z. al* de R.T.M. hebben zich voor het uitoefe nen daarvan „kandidaat" gesteld. De commissie vervoersvergunningen heeft nu deze lijn aan beide maat schappijen toegewezen: voor beide ondernemingen is de lijn een door verbinding voor de streek, waar ztj thans 't openbare vervoer verzorgen; voor de A.M.Z. Noord- en Zuid- Beveland. voor de R.T.M. Schouwen- Dulvelend. Eelde ondernemingen zul len op de lijn over de Oosterschelde brug moeten samenwerken, bijvoor beeld door elk om het andere uur een dienst te verzorgen. Het totale traject, waarmee het ver voersgebied van de maatschappijen na het gereed komen van de Ooster scheldebrug uitgebreid zal worden, ziet er als volgt uit: Zierikzee-Ooster- scheldebrug-nieuw te leggen weg m Noord-Bevèland vla de Zandkreek- dam-Goes. Geslaagd voor theoretisch gedeelte 2a stuurman, de heer G. Reijenga te Yer seke. Mejuffrouw P. Mieras te Axel slaagde te Goes voor het examen landbouwhuis- houdlerares. Hele dorp is nog niet aangesloten In Poortvliet stelde gisteren bur gemeester W. J. van Doorn de nieuwe zuiveringsinstallatie van zijn gemeente in bedrijf. (Foto P.Z.C.) WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn, tel 2080; Brouwershaven, Dreischor en Noordgouwe: dokter J L. de Braber, Dreischor. tel. 01112- 280: Bruinisse en Oosterland: dokter K. van Leeuwen. Brunisse, tel. 01113-280; Stavenisse. St.-Maartensdijk en St.-Annaland: dokter J M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk. tel. 01666-400; Tholen, St-Philipsland, Poortvliet, Nw- en Oud-Vossemeer: dokter L. D. Looysen. Tho len, tel- 01660-542 en dokter R. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 DIERENARTSEN Voor Schouwen en Doiveland: dokter C. J H. Scheuermann, Zierikzee, tel. 01110-2180. Men kon zien, hoe het afvalwater naar de roosterput wordt gevoerd. Daar tvordt het met twee vijzels opgepompt naar het beluchtingscircuit. Door een zo genaamde biologische „verbranding" worden de organische stoffen in het wa ter vervolgens gemineraliseerd. En dat gebeurt met „actief slib". En dat slib wordt er later in een zogenaamd „be~ zinkkanaal" weer uit verwijderd. Voor het eerst is in de installatie een hevel opgenomen, die het slib terugvoert in de Pasveer-sloot. De inhoud van het be luchtingscircuit is 660 kubieke meter of Poortvliet heeft sinds gistermorgen ?®9 "inrï°?erV*?. bedienings- de beschikking over een zogenaamde gebouwtje beeft de N.V. Landustne te Pasveer-sloot voor oxydatief-biolo->neek,de schakel- en controleapparatnur -.iiiwuririü \,.jn ïio, voer ds modi Sn i scii e installatie OpgC~ steld en een laboratoriumtafel inge bouwd. De officieel genodigden hebben het vrij dagmorgen allemaal even in sneltrein vaart bekeken en burgemeester Van Doorn vertelde later, wat er allemaal aan vooraf is gegaan. „We hebben ja ren sinds 1955 naar dit moment gestreefd. Er was veel ambtelijk ge- schrijf en gepraat voor nodig. We heb- ben er dikke dossiers van overgehou- Een vleugje spijt daarover viel natuur-'den. Het is niet zo spectaculair, een zui- ljjk wel uit de toespraak van de burge- j veringsinstallatie, maar van groot br meester in de bovenzaal van het raad-1 lang voor de gemeente en voor het oj huis te beluisteren, toen het gezelschap 1"~"J"J- van genodigden zich daar een beetje bij de kachel had gedroogd. De rondwande ling over het terrein van de zuiverings installatie, langs het beluchtingscircuit, bezinkcircuit, de vijzelgoot en het cen trale bedieningsgebouw bleef beperkt IN de gutsende regen heeft burgemees ter W. J. van Doorn vrijdagmorgen in Poortvliet de Uraan van de aanvoerlei- ding naar de nieuwe rioolwaterzuive ringsinstallatie in Poortvliet openge draaid. Het water stroomde zodoende bij de plechtigheid onder en boven het gezelschap, dat naar het complex was gekomen om te zien hoe nu net derde aorp op het eiland Tholen een flinke stap vooruit deed in de richting van wat tegenwoordig wordt genoemd „waterbe schaving". gische zuivering van het afvalwater voor een woonkern met 2000 inwo ners, terwijl daarnaast een industrie- Ie vervuiling, gelijkgesteld met die van 200 inwoners, kan worden opge vangen. Maar Poortvliet kan zijn moderne installatie nog niet op volle toeren laten draaien. Want de be perking van de overheidsinvestering geeft net rioleringsplan van de ge meente danig geremd. Verhelderen.... In felicitatietoespraakjes beaamden ver tot een bliksemoezoekje. Met enkele schillende genodigden de woorden van armzwaaien gaven de technici van het de- burgemeester. Het tachtigjarige adviesbureau Dwars-Heederik en Ver-1 raadslid P. J van Houdt deed dat met hey uit Amersfoort, aannemer C. J. I een paar woorden: „Ik hoop. dat in de Moerland van Sint-Annaland en de op- i nabije toekomst de totale riolering erop zichter. de heer N. Elshout uit Bergen aangesloten kan worden", op Zoom een toelichting op het systeem Dijkgraaf H. van Gorsel van hel water dat in Poortvliet voor de zuivering van schap Tholen zag met plezier door de- het afvalwater is toegepast en dat opze installatie in de toekomst de polder- bepaalde punten een primeur heeft. La- sloten verhelderen, Hij noemde Poort ter, in de zaal van het raadhuis kregen vliet een „kleine gemeente, die met de genodigden een handig boekje met i vooruitstrevendheia heel wat weet te allerhande wetenswaardigheden en tech-I presteren". Burgemeester D. C. Bou- nische gegevens over de installatie. Bo- wense van de buurgemeente Scherpe- vendien gaf ir. N. J. Kleyn van het nïsse sprak de hoop uit, dat men daar Technisch Adviesbureau van de Vereni- spoedig Poortvliet kan navolgen, ging van Nederlandse Gemeenten in eenAannemer C. J. Moerland betuigde paar lijnen aan, waar.het bij de bouw en I 1-1- de constructie vooral op aankwam. De hoeveelheid aangevoerd afvalwater is in Poortvliet gesteld op 28 kubieke me ter per uur. Bij regen zal nog een 62 kubieke meter door de installatie wor-1 den geleid, zodat een totale capaciteit 1 van 90 kubieke meter per uur kan wor-1 den bereikt. Welnu, dat heeft het gezel- schap vrijdagmorgen in werking gezien, i Zendinstallatie Alberaco 2" Een t in van mmunlcat opdracht het thans in de ha slagen liggende pu 2" van prins Rainie een zend- en ontva: aan te brengen, alsi gelijke apparatuur c. het paleis van de prins in Monaco te monteren. De installatie op het schip, dat zoals bekend thans door de prins in Vlissingen wordt opge haald, is inmiddels gereedgeko men. Gistermorgen is de benodig de apparatuur bestemd voor het paleis per vliegtuig naar Nice ver zonden De prins" zal door deze technische voorzieningen in staat met het staan. zond< van een walstation moeten maken. Heden werd uit ons midden weggenomen onze geliefde schoon zoon, zwager en oom, ADRIAAN CORXELIS MAAS in de ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, W. Bassie. Middelburg, 2 april 1964. Seisweg 117. zyn erkentelijkheid voor de goede samenwerking bij de bouw en de oud- dijkgraaf van het voormalige water schap Poortvliet, de heer E. C. W. A. Geuze die de eerste voorbereidingen voor de installatie nog had meege maakt was blij. dat Poortvliet nu zo ver is met de realisering. En daar mee kwam een eind aan het zuive- ringsplechtigheidje. Met dezen vervullen wij de treurige plicht ken nis te geven van het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, WILLEM DE VISSER, weduwnaar van Elisabeth Hoekman 's-Gravenpolder: G. Verhage- De Visser. D. Verhage. J, de Visser. A. de Visser- Thomson». Baarland: J. de Jonge- de Visser. J. de Jonge. Goes: L de Visser. Goes: M. Baarends- de Visser. P. Baa rends. 's-Gravenpolder: J. de Visser. N. de Visser- De Korne Goes: C. W. Wirtz- De Visser L. H. Wirtz Klein- en achter kleinkinderen. s-Gravenpolder. 3 april 1964. Nazareth 7. De begrafenis zal plaatshebben D.V. od dinsdag 7 april a s de3 middags om 12.00 uur uit het Verenigingsge bouw. Condoleantie- adres Nazareth 7. Zondagsdienst Taxi's Middelburg GEBRS. BLANKER 2865 TAXI CENTRALE WALCHEREN 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25