PHILIPS - TERNEUZEN MANNEN MEISJES Spontane huldiging Zaamslags jubilerende gemeentesecretaris Vele cadeaus en gelukwensen ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voor de mooiste kop en schotels NU eerst kijken bij HE VEY MESTDABH AGENDA MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN A.M.Z. en R.T.M.: lijndiensten over Oosterscheldebrug EXAMENS ZATERDAG 4 APRIL 1964 ^Gdl/WS-V PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 „OPEN OOR VOOR IEDERS ZORGEN EN BELANGEN" Met een stroom van waarderende w den en gelukwensen en een lawine van cadeaus is vrijdagmiddag in de raad zaal van Zaamslag het 25-jarig jubileum van gemeentesecretaris J. W. Kusee herdacht. In het stampvolle raad/,aaltje, waar zich behalve de voltallige raad en de familie van de jubilaris, verscheidene burgemeesters, collega-secretarissen vele verenigingsvertegenwoordigers vonden, is tijdens deze spontane huldi ging duidelijk gebleken welk een belang rijke plaats de heer Kusee in de Zoam- slagse gemeenschap inneemt. Nadat negentien sprekers aan het woord waren geweest om te gewagen van de onschatbare diensten, die de heer Ku see hun club, organisatie of stichting heeft bewezen, kon men zich gaan af vragen of er in Zaamslag nog wel ver enigingen zijn, waarin de gemeentese cretaris geen leidende functie bekleedt. Dat Zaamslag en secretaris Kusee een twee-eenheid zijn geworden, bleek wel het duidelijkst uit de opmerking va.n de heer P. de Leeuw van het actiecomité uit de bevolking. „Er kan in Zaamslag niets worden gedaan zonder de heer Ku see", zei hij. „Zelfs de bijdragen voor een jubileumcadeau werden bij de heer Kusee thuis of op de secretarie afgele verd, terwijl hij daar in feite niets van mocht weten. De mensen wisten evenwel niet beter of bij de secretaris kwam het altijd terecht", aldus de heer De Leeuw. Gemeentebestuur In de raadsvergadering wees burge meester J. van Wijk er op, dat de jubilaris op 1 mei 1937 werd be noemd tot ambtenaar ter secretarie en blijkbaar zo goed voldeed, dat hij tijdens de twee jaar later openval lende vacature op 3 april 1939 met algemene stemmen werd benoemd tot gemeentesecretaris. Uitgaande van de letters van de ge slachtsnaam van de heer Kusee, kwam burgemeester Van Wijk tot 5 belang rijke eigenschappen, namelijk: correct, uitermate bekwaam, secuur, eerlijk en eenvoudig. Een man met wie het prettig is samen te werken en die in de ge meente een vraagbaak is geworden voor iedereen, aldus burgemeester Van Wijk, die zei dat secretaris Kusee niet alleen met diens vrouw maar ook met de gemeente Zaamslag is getrouwd. Na mens het gemeentebestuur bood hii de jubilaris een fraaie vulpenset aan Het oudste raadslid, de heer H. de Feij- ter, dankte de secretaris voor de uitste kende medewerking en we welwillende voorlichting. Namens de raad bood hij hem een elektrisch scheerapparaat aan. Dankwoord „Ik heb erg tegen deze dag opgezien, maar achteraf vind ik het toch wel pret tig", zo begon de heer Kusee zijn dank woord, waarin hij terugblikte naar de tijd toen hij op 23-jarige leeftijd tot ge meentesecretaris werd benoemd. De af gelopen kwarteeuw noemde hij een goe de en vruchtbare tijd. Minder prettig noemde hij het. achteruitgaan van het bevolkingsaantal en sinds korte tjjd de vrees, dat Zaamslag in stukken zal wor den gedeeld wegens gemeentelijke grens wijzigingen. Hij sprak de hoop uit, dat men van hogerhand begrip zal tonen voor de argumenten, die de raad bij de behandeling van het ontwerpvoorstel heeft gehanteerd. De grote stroom van sprekers kwam eerst los na deze openbare raadsverga dering. De eerste spreker, die geluk wensen aanbood, was gemeenteontvan ger C. J. Dees, die de jubilaris namens alle gemeentepersoneel een draagbare radio aanbood. De waardering van heel de burgerij van Zaamslag werd tot uit drukking gebracht bij monde van d( heer P. de Leeuw, die de jubilaris be> titelde als de man, die voor alles en ie dereen klaar staat en als het ware een steun en toeverlaat is voor heel de be volking. „Een man, die een open oor heeft voor ieders zorgen en belangen" aldus de heer De Leeuw, die secretaris Kusee namens heel Zaamslag een vol automatische diaprojector met toebeho ren aanbood. Door haar een fraaie, gou den armband aan te bieden, werd me vrouw Kusee eveneens in de hulde aan haar man betrokken. Namens het groe- haar man betrokken. Namens het groepscommando en de collega's werden gelukwensen aangeboden door opper wachtmeester A. de Jager van de rijks politie. Hij wees op de prettige geest op de secretarie en op de medewerking van de heer Kusee aan de veilig-verkeerexa- mens van scholieren. Sprekers Ter gelegenheid van deze huldiging werden gelukwensen uitgesproken door de heer A. Dees, namens de ver eniging Het Groene Kruis, waarvan de heer Kusee voorzitter is. Namens de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente wees de heer F. P. de Kubber op de brede belang stelling van de gemeentesecretaris ook op kerkelijk gebied. De heer Ku see werd eerst notabel, later kerk voogd en nu president-kerkvoogd. De voorzitter van de kerkeraad, ds. P. M. Becht, gewaagde van de twee grootheden, namelijk kerk en over heid, die de heer Kusee beide weet te dienen en op waardige wijze verte genwoordigt. Felicitaties bood hij ook aan namens het Nederlands Bijbel genootschap. Dank voor de verstrekte voorlichting en raad werd namens het bestuur van de vrijwillige brandweer gebracht door de heer L. W. Hamelink. De heren W. van Vessem en J. van Hoeve deden dit res pectievelijk namens de besturen van de Oranjevereniging en van het christelijk volksonderwijs. „De inhoud van de toe spraken geeft wel een levensgroot beeld van deze gemeenschapsmens", zei bur gemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, die gelukwensen aanbood na mens de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Verder werd het woord ge voerd door de heer J. A. de Feijter, na mens het bestuur van de statenkring oost van de C.H.U., door dokter C. Ver boom, namens het bestuur van de kraamverzorging van het Rode Kruis, door zuster Van der Hoogen, leidster van het kraamcentrum, door de heer M. Elenbaas, namens het bestuur van het Koningin Wilhelminafonds, door de heer J. L. Hamelink, namens de C.J.V ring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de afde ling Zaamslag, en de heer C. Scheele, namens het bestuur van het burgerlijk armbestuur. Vrijwel alle sprekers deden hun gelukwensen vergezeld gaan van cadeaus en bloemen. Tijdens een daarna volgende receptie maakten nog velen van de gelegenheid gebruik secretaris Kusee en diens gezin geluk te wersen met het zilveren 'jubi leum. 'erneuzen DUIVENSPORT IN WEST- ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bettamypark If5-58 Vlissingen VANDAAG TerneuzenLuxor: Alleman, 20 uur, a.l. St.-Joriswandeltochten, 14 30 uur. Oostburg—Ledeltheater. Eddie in topvorm, 20 uur. 14 jaar. AxelHet Centrum. Jacht op de veroorgen goudschat, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent—Olympiatheater: Jaren der verschrikking, 20 uur. 14 Jaar Zaal Glasfabriek: Gymnastiekdemonst.ratjes Thor. IJzcndUUc—Hofzichttheater: Slavenschip, 20 uur. 14 laar. HulstAula Jansenluslyceum: Cabaretavond r-k. kunstkring Van den Vos Reinaerde. 20 uur. BrcskensHotel De MiUiano- Gezellige avond visserijvereniging „Ons Belang" Sluis—Parochiehuis: Provinciale E.H B.O.- wedstrijden, 15 uur. 6.30 e 20 OostburgLedeltheater: Bomba, zoon van Tarzan, 14 uur, 14 Jaar Ledeltheater: Eddie in topvorm, 16,30 en 20 uur, 14 jaar. HulstBioscoopgebouw: Die Forsterchristel, 14 30 en 18.45 uur, a.l. Bioscoopgebouw: De slag om Napels, 21 uur, 14 Jaar. Sas van GentOlympiatheater: Pas op voor zakkenrollers. 15 30 en 20 uur. 14 Jaar. AxelHet Centrum: Jacht op de verborgen goudschat, 15.45 uur, 14 Jaar Het Cen trum: Melodie en sous-sol, 20 uur, 18 Jaar. IJzendijke- Motorrijwiel in brand Vrijdagavond om acht uur moest de brandweer van Terneuzen uitrukken naar de Vlooswijk straat, waar mid den op straat het motorrijwiel van de heer W. van den H. uit Terneuzen bij het starten in brand was gevlogen. De vlammen, door olie en brandstof flink gevoed, laaiden hoog op. Met brand- blusapparaten van politie en omwp- nenden konden de vlammen worden gedoofd. Toen was er evenwel van het motorrijwiel niet veel meer over. De schade bedroeg ca. 500,De brandweer kon alleen nog maar hel pen met het schoonspoelen van de straat. AXEL Boomfeestdag in Axel Op woensdag 15 april a.s. zal In Axel de jaarlijkse boomfeestdag plaatsvin den, waaraan zal worden deelgenomen door de leerlingen van de zesde klas van de lagere scholen. Acht jongens en meis jes zullen die middag gezamenlijk een Doom planten. Daarna volgt een excursie door het bos onder leiding van de heer H. J. M. Goossens, hoofdassistent bij Staatsbosbeheer. In Nederland begint de jaarlijkse boomfeestdag een natio naal karakter te krijgen. De actie begon in 1957 met medewerking van één ge meente. In 1964 zullen 18500 schoolkin deren uit 80 gemeenten aan deze boom planting deelnemen. De kinderen wor den daarbij gewezen' op het grote belang van groenvoorziening en "natuurbehoud. De deelnemende scholen .zullen een vaantje ontvangen als herinnering aan J—- dag. Autobotsing bij wegrijden Om ongeveer twee uur vrijdagmiddag botsten op de Markt te Axel twee per sonenauto's. Er ontstond alleen mate riële schade. Het ongeval gebeurde, toen de heer A. L. W. uit St.-Jansteen achteruit de zuidelijke rijbaan wilde' oprijden en daarbij reed tegen de pas serende personenauto van de heer J. C. van D. uit Axel. De wagen van de heer Van D. werd beschadigd. Collecten De in Axel gehouden collecte ten bate van het Leger des Heils heeft opge bracht ƒ215.66. De collecte werd gehouden in maart 1964. Simavi-collecte In de periode van 6 tot en met 11 april zal te Axel worden gecollecteerd ten bate van SIMAVI. IJZENDIJKE Afscheidsdienst ds. C. van Evert In verband met het vertrek van ds. C. van Evert naar Oldenmarkt (Over- ijsel) wordt morgen zondag de N.H. kerk van IJzendijke een scheidsdienst gehouden. Deze dienst begint 's middags om half drie. Ds. Van Evert kwam op 13 januari 1957 naar Schoondijke. Daarvoor was hij een jaar hulpprediker in Duits land. In de zes jaren die hij doorge bracht heeft in IJzendijke heeft hij zich zowel bij zijn gemeenteleden als bij het katholieke en niet-kerkelijke volksdeel veel vrienden gemaakt. Hiermede vervullen wij de droevige plicht kennis te geven, dat na een kortstondig lij den is ontslapen, onze innig geliefde vrouw, dochter, schoondoch ter, zuster, behuwd zuster en tante METJE v MECHELINA VAN IVVAARDEN, geboren Bakker, op de leeftijd van 26 jaar. J. van Iwaarden Fam. Bakker Fam. Van Iwaarden Terneuzen, 3 april 1964, Rozenstraat 85. m.s. Catharina. Condoleantieadres Rozenstraat 85. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 7 april a.s., des namiddags om 2 uur, na voorafgaande rouwdienst in gebouw Pro Rege, De Jonge- straat, aanvang 1.30 Het gerucht, dat de duivensport in het algemeen wat ledental betreft achteruit gaat wordt door de cijfers weerlegd. Het aantal leden wordt steeds groter. West Zeeuwsch-VIaanderen telt momenteel meer dan 650 leden. Het kringbestuur heeft de winter zeer nuttig besteed. Revolutionaire plannen zijn zover uitgewerkt, dat nog slechts de definitieve vergunning afgewacht moet worden en dan gaat de kring West als de eerste en enige kring in Zeeland het experiment wagen. West-Zeeuwsch- Vlaanderen gaat dit jaar namelijk met de auto naar Frankrijk inplaats van met de trein. Sinds drie jaar reeds kent de kring West. bestaande uit 15 aangeslo- ten verenigingen bovendien het „Ver plicht Samenspel" op de vluchten vanaf Doi'rdan. In 1962 verzamelden deze vluchten 9400 duiven, in 1963 waren het er reeds meer dan 10.000' Bovendien werd in 1962 het recordbedrag van f 1000 aan kampioenspriizen beschik baar gesteld en in 1963 f 880. AARDENBURG Raad Aardenburg maandag bijeen Op de agenda van de raad van de ge meente Aardenburg, welke wordt ge houden op maandag 6 april a.s., des avonds om 7.30 uur, komen onder meer de navolgende punten voor: vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de raad; anwijzing van een voorrangs kruispunt bij de Kaalpoort; aankoop grond aan de Reinaertstraat; algemene regeling voor premies woningverbete ring, alsmede diverse subsidieverzoeken. V erkeersüoorlichting ouden van dagen Op 15 april a.s. vergadert de Axelse be- jaardensociëleit in het Torenlokaal van de Nederlands hervormde kerk aan de Koestraat te Axel. De heer Borrie uit Goes zal op deze bij eenkomst een lezing houden over het moderne verkeer onder het motto „Vei lig Verkeer voor Ouden van Dagen". Spreker zal zijn causerie toelichten aan de hand van dia's. HULST H.V.V. '24 heeft nog geen secretaris De r.-. H.V.V. '24 uit Hulst heeft ook na de vergadering van gisteravond in het clublokaal in restaurant De Bruijn geen nieuwe secretaris. De functie van secre taris is vacant na het aftreden van de heer H. S. M. Veraart. Niemand had zich kandidaat gesteld voor deze functie, zo dat het bestuur in de gisteravond ge houden vergadering heeft besloten zich voorlopig te belasten met het secreta riaat. Er is thans een commissie van drie man uit de leden benoemd, die bin nen een maand een wedstrijdsecretaris aanwijzen. Als dit niet het geval is zal het bestuur en bloc aftreden. Coppejans Judoiüedstrijden te Hulst Op zaterdag 11 april a.s. worden in het Groot-Patronaatgebouw aan de Lange Bellingstraat te'Hulst judowedstrijden gehouden, uitgaande van het sportinsti tuut „Delta", van de Axei.se sport- instructeur de heer G. de Moor. Voor een aantal Zeeuws-Vlaamse judo ka's zeer belangrijke wedstrijden, want Huist zal worden uitgemaakt wie zich de verschillende categorieën kam pioen van het sportinstituut 1964 mag noemen. De wedstrijden worden afgewisseld door een aantal demonstraties. J ADZ AND Toiletgebouw op kampeerterrein Dezer dagen is de bouw van een gebouw met toilet- en wasgelegenheid op het kampeerterrein „Welgelegen" te Cad- zand aanbesteed In totaal krijgt het gebouw 19 toiletten, enige urinoirs en vier douches. Verder zullen er 45 kranen worden aangebracht. Dit toiletgebouw voorziet in een drin gende behoefte, omdat tot dusver de sanitaire voorziennigen op het kampeer terrein te wensen overlieten. Actie „Europa 12,3" Hontenisse in In de gemeente Hontenisse worden mo menteel een aantal evenementen op touw gezet, waarvan de opbrengst zal worden aangewend ten bate van de actie „Europa 1, 2, 3". Zoals bekend Is dit een actie voor financiële steun aan on derontwikkelde gebieden. Deze week is men begonnen met de verkoop van puzzels voor kinderen In de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Daarmee zijn gratis va kantiereizen naar Zwitserland te win nen. Voorts bestaat de mogelijkheid kaarten te kopen, waarmee gecorres pondeerd kan worden met alle Europese lurgemeesters. Het actieprogramma vermeldt verder een ..Europabal" op 11 april in Kloosterzande, een ..Europa wandeltocht" op 2 mei in Lamswaarde (opgeluisterd door de drie muziekgezel schappen uit Hontenisse) en een „Euro pa-teenageravond" in de loop van de maand mei in Terhole. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Elisabeth Suzanna d.v. S. E. de Jonge-Riemens. Cornelia z.v. F. M. Kuzee- de Visser Johan Constantinus Algere z.v. M. V. Wens-de Putte. Dennis Marco z.v. C. Meertens-van Hoeyen Jacob Pleter M. Buijze-Houmes. Frederik z.v. K. en-Clauwaert Ina d.v A. C. de Ridder- Bruinooge Emile Freddy Maria z.v. L F. E. Kraker-de Caluwé. Alex Jacobus Aloijsius P. L. M Wesdorp-de Bruijn. Ondertrouwd. F. J. C. Hol 24 j. en J. A. de Ridder 23 J. J. A. Riemens 29 J. en R. de Schepper 23 J. C. Bakker 22 J. en J. Klaas- I sen 20 J. Getrouwd: R. Veretraete 23 J. en M. M. d' Hont 22 J. Overleden: M. Oele 76 J. wed. v. P Dour- leijn. R. van Troost 60 J. e.v. E. M- Vijver. M. A. Huijsman 61 J. wed. Smallegang. A. Koster 79 J. wed. Hamelink. T. P. van Aerde 75 J. e.v. V. M. de Tollenaer. A A. de Block 78 J. wedn. v. M Simoen. A. J. Sutin 61 J. e.v. J. A. Everaert. D. Verlinde 78 j. e.v. C M. Ver- linde. C. N. Meesen 68 j. wed v. C. Michiel- VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 3 april. Aardappelen 613. Andijvie 90 114. Sla I 13-15 2024. 1 16 op 24—29. 1 C 3—14. Stoofsla 3457. Spinazie 70—83 Rode kool 8—20. Spruiten 2 A 92—106, 2 B 58—67, 1 D 106—119. Prei 86—126. Selderij 7—20 Peterselie 27—29. RadiJ* wltpunt 1 36—32 RadiJ- rood 3042. Grote peen 8—13. Uien 7—15 gesch. 13—25. Wltlol 1 A 116—138, 2 A 90—123. I B 104—124, 2 B 36—109. Aanvoer andijvie 7000 kg. ala 70 000 kroppen, xpinazle 9000 kg, wltlol 34.000 kg Gld. Del. 2 A 7487. Goudrenet 2 B 51, Jonathan 1 AA 65—69. 1 A 63—68, 1 B 41 —52. 1 C 37—40. 2 A 40—54. Lomb. Calville 1 AA 79—86. 1 A 75—77. 1 B 58—68. GRAANBEURH ST.-MAARTENSDIJK Tarwe 33-34. gerst 26-28, haver 24-25, kleine erwten 35-40. schokkers 40-45. bruine bonen 90-100. maanzaad 60-65 VEILING „WALCHEREN" G A. MIDDELBURG 3 april. Sla 11—25 Sla C 7—15. Andijvie 1.12 —1.23 Prei 71—1,02 Rode kool 10—26. Sa- vooickool 3761. Boerenkool 1735- Uien 11—23. Wltlol 72—1,12. Spinazie 82—1,30. Ra barber 76—91. Radijs 23—35. Spruiten 88— 1,11. Veldsla 1,08—1,23. Breekpeen 8—16. SLUI8 Bevallen: T. E. Ie Clerq-Salomé d. Aernoudts-Serrarens Overleden: E. C. Janssens 95 J. wed. v. J. J. Verschoore. M. E 1de 67 J. e v. W. M. Ver- straete. G. W, Reems 72 j wed. v J. Vierdag. CADZAND Geboren: T. E. Ie Clerq-Salomé d. Ondertrouwd: A. I. Oosterling 23 J. en E. J. Pattist 21 j. Getrouwd: I. A. Luteijn 21 J. en O. R. van Rhee 20 J. Overleden: F. G. J. van der Woude 24 J- A N. de Hullu 73 J. e.v J. C. Masclee. M. Vasseur 90 J. wed. v. C. de Smidt. TV-reclame door openlucht-reclame dagelijks overtroefd Over het nut en de wenselijkheid van reclame op de beeldbuis lopen de menin- oe gen uiteen. Wij willen ona hier dan ook w. I Riet In deze discussie mengen. Zonder P. ook maar één woord ten nadele van re clame op de TV te willen zeggen, kunnen wij echter wél vaststellen dat er in Neder land honderden plaatsen bestaan waar reclame in de meest daadwerkelijke en beste betekenis bedreven wordt, die TV-reclame in vele opzichten de baas ls: de markt. Nergens immers vindt het publiek zo een grote hoeveelheid artikelen tegen zulke lage prijzen als di&r, nergens bestaat een dergelijke mogelijkheid tot kiezen, keu ren en vergelijken. Marktkoopman en straathandelaar staan borg voor uitste kende kwaliteit (zij hebben niet voor niet9 zo veel vaste klanten) en nergens is het zo gezellig en voordelig als op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD ZONDAG 5 APRIL Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Blom, Axel 10 en 2.30 ds. Pennings (H. D.), Biervliet 10 ds. Evenhuis, i^ies- kens 10 ds. Spaans, Cadzand 10 eerw. heer De Vries, Groede 10 ds. Brinkman, Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen (H. D.), Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer, Hontenisse 9.30 ds. Gramsbergen, Hulst Makelaarskantoor J. F. Rouw, Terneuzen Met ingang van 6 april a.s. wordt ons kantoor verplaatst naar WESTKOLKSTRAAT 42 postbus 52, tel. 01150-3270. Privéadres: Volta straat 2, tel. 01150-3281. r In onze nieuwe moderne fabriek hebben wij plaatsmgs- mogelijkheid voor (ploegendienst) van 15 jaar en ouder Vast werk Goed loon Goede sociale voorzieningen Busvervoer of afstandsvergoeding Bedrijfskleding gratis Inlichtingen op onze zittingsavonden te AARDENBURG dinsdag 7 april a.s. in café „Centraal", M. Lekens, Markt 25, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. AXEL maandag 6 april a.s. in café „De La Paix", R. Die- leman, Noordstraat 1, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. HOOFDPLAAT maandag 6 april a.s. in café „De Vriend- J. Martens, Kersenlaan 7, 's avonds van 7.30 tot HULST donderdag 9 april a.s. in café-restaurant De Bruyn, échter de Kerk, K. Nieuwstraat 13, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. OOSTBURG maandag 6 april a.s. in café „1'Ambassadeur". Eenhoornplantsoen 2, 's avonds van 8.15 tot 9.00 uur. TERNEUZEN maandag 6 april a.s. in lunchroom v. d. Assche, Noordstraat 5, 's avonds van 8.15 tot 9.00 uur. Dagelijks van 9.0012.00 en van 2.005.00 uur op onze afde ling Personeelszaken, Mr. F J. Haarmanweg 25, Terneuzen. I 10 ds. Timmers. Nieuwvliet 10 ds. Bre- zet, Oostburg 10 ds. Van Dalen, Othene 2.30 ds. Gramsbergen, Philippine 11 ds. Stern (H.D.), Retranchement 10 ds. Luuring, Sas van Gent 9.30 ds. Stern (H.D.), Schoondijke 9.30 ds. Doornlnk, Sluis 9.30 ds. Balk, Sluiskil 9.30 en 11 ds. Becht, St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk, St, Kruis 9 ds. Blom, Terneuzen Noordstraat 10 ds. Scholten (H.D.) ds. Pennings, De Schakel 9.30 ds. v Vlugt, Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma, IJzendijke 2.30 ds. Van Evert, Zaamslag 10 ds. Strating, 2.30 ds. Becht (H.D.), Zuidzande 10 mej. da. De Neeling. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 dienst, Axel 10 en 3 ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 dienst, Hoek 10 en 2.30 ds. Ver beek, Oostburg 10 en 2.30 dhr. Zuïdema, Terneuzen 10 en 4.30 ds. Van Wouwe, Schoondijke 10 en 3 ds. Hoogerwerf, Zaamslag 10 en 3 ds Den Boer, Zoute- spui 10 en 3 ds. Kornet. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd., Oost burg 10 en 3 leesd., Pro Rege 9.30 en 2.15 leesd., Terneuzen 10 en 3 leesd. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. d. Molen, Cadzand 9 ds. Praas, Nieuwvliet 10.30 ds. Praas, Retranchement 2.30 ds. v. d. Molen. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Van Boven. Vergadering der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Axel 10 en 2.30 ds. Van Dooren, Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9 en 2.30 ds. Krijtenburg, Zoutespui 10.30 ds. Krijtenburg, 2.30 leesd.. Oostburg 10 en 2.30 ds. v. Jagt. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2. leesdienst. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7." samenkomst. VEILING V.V.Z B GOEH 3 april. Groenten: per «tuk. Kropela II 18— 19. Knolselderij met groen I 12—15 Per bo«: Rad IJl I 28—35, tl 16—32. Selderij 20— 24. Per kg: Andijvie I 86—160. Prei Al 74— 91. AH 59—75, afwijkend 49 Witlof Al 83— 91. AH 7090, BI 78—88, BH 60—78, afwij kend 9—33 Spruiten AI 82—94. BH 42—45. Rode kool 11 16. BI 10—15. Groene «avoole. kool II 42. Veldsla I 122 - 124. Breekpeen BI 8. Bil 3.50-6. Cl 8. Aardappelen 10—11. Spl- VEILING BERGEN OP ZOOM 3 april. Andijvie 90—06. Kanla 9—30 Prri 52—92 Kawpl nazie 65—1.22. Rode kool 3-15. Witte kool 12—17. Spruiten 49—1,52 Witlof 49—1.07 Uien 12—20. Wlnaton 52. Lombart Calville 27—52. Groenteveiling: «U II C-ll. xtoofiln 25. uien 7. radlj» 11 27-33, xpinazle 36. groenekool 53-59. knolselderij 3-4 per boa, breekpeen II 3. bowoldcrij 25. Zendinstallatie „Alberaco 2" Een teJecominunicatieindustric ln Zeist heeft opdracht gekregen op het thans ln de haven van Vlis singen liggende jacht „Albecaro 2" van prins Rainier van Monaco een zend- en ontvangstinstallatie aan te brengen, alsmede een der gelijke apparatuur op het dak van het paleis van de prins in Monaco te monteren. De installatie op he'- schip, dat zoals bekend titans door de prins in Vlissingen wordt opge haald, is inmiddels gereedgeko men. Gistermorgen is 'de benodig de apparatuur bestemd voor het paleis per vliegtuig naar Nice ver zonden. De prins zal door deze technische voorzieningen ln staat zijn vanaf zijn Jacht in recht streeks radiografische verbinding met het pa)ei3 in Monaco te staan, zonder van de tussenkomst van een walstation gebruik te moeten maken. TMMMMgWMWMMWMMJMMMMMtMMMWMWMXMMÉJMMMWMMrMMMMMMMMM&JMMMMMMMWMMMMMMMMMMMM, WEEKEINDDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter A. C. S. van Breda-Vries- man. Herengracht 11. tel 2003. Axel: dokter A. Kats, Oranjestraat 19. tel. 555. Oostburg en Aardenburg: dokter N. J. Rijk te Aarden burg. tel. 01177—466. Biervliet, Hoofdplaat IJzendijke: dokter A. E. Lievens te IJzendijke, tel. 01176—266. Zuidzande, Cad- zanh, Sluis en Retranchement: dokter H. Bom te Cadzand. tel. 01179—386. Breskens, Groede en Schoondijke: waarnemer dokter J. E. van der Maas te Breskens, tel. 01172-466. Apotheek Terneuzen: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. DIERENARTSEN. Oostburg en Sluis: dokter W. van Veen 1 Oostburg, tel. 01170—2693. Axel. Sas va Gent en Zaamslag: dokter J. Janssen 1 Axel, tel. 01155488. Films in Z.-Vlaanderen Italianen contra Duitsers in „De slag om Napels" Het Bioscoopgebouw in Hulst heeft „De slag om Napels" op het program ma staan, een film over een drama tische episode uit de laatste wereld oorlog. Nanni Loy had de regie in deze rolprent, waarin de bevolking Napels in opstand komt tegen de Duitsers bij de nadering van de ge allieerde troepen. „De slag om Na pels" bevat een aantal ingrijpende taferelen, maar schijnt op een aantal punten toch niet helemaal objectief te zijn. Niettemin een film, die zeer zeker de moeite waard is. „Die Försterchristl" (eveneens Bio- scoopgebouw) is een Duitse operette film, die voor anderhalf uur aangena me ontspanning borg staat. „De jacht op de verborgen goudschat" (Het Centrum, Axel) is reeds eerder besproken. In „Melodie en sous-sol" speelt onder meer Alain Delon. Een politiefilm met weinig pretenties, maar veel spanning. In het Ledeltheater in Oostburg is Eddie Constantine nog steeds in top vorm. De bewonderaars van Tarzan kunnen nu zijn zoon Bomba in actie zien. Tarzan jr. doet het best in het oerwoud en redt een ontdekkings reiziger plus dochter van een wisse dood. „Pas op voor zakkenrollers" met Heinz Rühmann is ook al een oude bekende. „Jaren der verschrikking" geeft een filmverslag van de tweede wereldoorlog. (Olympiatheater, Sas van Gent) Bert Haanstra's „Alleman" draait nu in het Luxortheater in Terneuzen. In het Hofzichttheater in IJzendijke tot slot „Slavenschip", een spannende film, reeds eerder besproken. Twee busondernemingen zullen een lijn dienst onderhouden over de Ooster scheldebrug, zodra de auto's over de brug zullen snorren: de Auto Maat schappij Zeeland en de Rotterdamse Tramweg Maatschappij. Als de brug er ligt, zal er een autobusverbinding nodig zijn. Zowel de A.M.Z. als de R.T.M. hebben zich voor het uitoefe nen daarvan „kandidaat" gesteld. De commissie vervoersve i-gunningen heeft nu deze lijn aan beide maat schappijen toegewezen: voor beide ondernemingen is de lijn een door verbinding voor de streek, waar zij thans 't openbare vervoer verzorgen; voor de A.M.Z. Noord- en Zuid- Beveland, voor de R.T.M. Schouwen- DuiveV.nd. Beide ondernemingen zul len op de lijn over de Oosterschelde brug moeten samenwerken, bijvoor beeld door elk om het andere uur een dienst te verzorgen. Het totale traject, waarmee het ver voersgebied van de maatschappijen na het gereed komen van de Ooster scheldebrug uitgebreid zal worden, ziet er aJs volgt uit: Zierikzee-Ooster- scheldebrug-nïeuw te leggen weg in Noord-Beveland via de Zandkreek- dam-Goes. Geslaagd voor theoretisch gedeelte 2e stuurman, de heer G. Reijenga te Yer- seke. Mejuffrouw P. Mieras te Axel slaagde te Goes voor het examen landbouwhuis- houdlerares. Heden werd uit ons midden weggenomen onze geliefde schoon zoon, zwager en oom, ADRIAAN CORNELIS MAAS in de ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, W. Bassie. Middelburg, 2 april 1964. Seisweg 117. Met dezen vervullen wij de treurige plicht ken nis te geven van het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, WILLEM DE VISSER, weduwnaar van Elisabeth Hoekman in de ouderdom van 82 jaar en 5 maanden. 's-Gra venpolder: G. Verhage- De Visser. D. Verhage. J. de Visser. A. de Visser- Thomsow. Baarland: J. de Jonge- de Visser. J. de Jonge. Goes: L de Visser. Goes: M. Baarends- de Visser. P. Baarends. 's-Gravenpolder: J. de Visser. N. de Visser- De Korne. Goes: C. W. Wirtz- De Visser. L. H. Wirtz. Klein- en achter kleinkinderen. 's-Gravenpolder, 3 april 1964. Nazareth 7. De begrafenis zal Slaatshebben D.V. op insdag 7 april a.s. des middags om 12.00 uur uit het Verenigingsge bouw. Condoleantie adres Nazareth 7. Zondagsdienst Taxi's Middelburg GEBRS. BLANKER 2865 TAXI CENTRALE WALCHEREN 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23