PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAATREGELEN TEGEN INFLATIE IN E. E. G. Amsterdams bureau beziet voorlichting rond de Oosterscheldebrug Marjolin zal pakket voorstellen indienen Mr. Stikker verlaat deze zomer N.A.V.O. Mr. Luns brengt derde week van juli een bezoek aan Indonesië Ook Kroesjtsjew dringt aan op „rode" top Badhotel K.L.M. tweemaal in de week naar Djakarta Barre aprilkoude Zeeland en Benelux Ook andere aspecten van Zeeland zullen in de voorlichting worden betrokken 207e jaargang - no. 80 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer Walstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3501. 2911: Zlertkzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 W de Paetcr. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 76 cent per week, 9,75 per kw.franco per poet 10,— p. kw. Losse nummer» 15 et Buret VU»' r adv 3647/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red, 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. -• - aA H- - 8 regels) 32 ct p. regel '- i. Min. p. adv. 430. Ingez. med. 3 z tarief. Kleine adv. .g.g. 'red. 7853, adv. 5211); Ooslburg; t"l. 2295; TerneuzenArsenaalstraat 2. t'l 130). „Brieven bur. van dit blad" 25 ot. meer. Olro 3W3CO P.Z.C.. Middelburg. Zaterdag 4 april 1964 Kamers stapelen tot studentenflats Pagina 3 AANBEVELING AAN NEDERLAND: Herstel economische stabiliteit; beperking vergroting van begrotingsuitgaven; zonodig verhoging van belastingen In hun bijeenkomst van twee dagen in Luxemburg hebben de mi nisters van financiën van de zes landen der Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) besloten over te gaan tot maatregelen ter bestrijding van de inflatoire tendenties in de gemeenschap. Dit heeft de Luxemburgse premier Pierre Werner, na afloop van de conferentie medegedeeld. Vice-voorzitter Robert Marjolin van de E.E.G.-commissie zal op 13 of 14 april desbetreffende voorstellen indienen bij de raad van ministers in Brussel. Premier Werner ver klaarde dat de maatregelen in de afzonderlijke landen van de E.E.G. op verschillende manieren kunnen worden toegepast. Bezwaren HERSTEL BETREKKINGEN PANAMA-V.S. De Verenigde Staten en Panama hebben gisteren een overeenkomst gesloten die voorziet in herstel van de diplomatieke betrekkingen en In het openen leg Inzake hun geschil kanaalverdrag. I)lt Is de voorzitter van de raad van de orga nisatie van Amerikaanse staten, de Pe- iaan De I^valle. Ook premier Kroesjtsjew heeft «gedeeld door gisteren op een bijeenkomst in het operagebouw in Boedapest, waar op het feit werd herdacht dat Hon garije 19 jaar geleden door de Rus- Uit conferentiekringen wordt verno men dat de heer Marjolin voorstellen over de volgende vier hoofdgroepen van maatregelen aan de ministers van fi nanciën heeft uiteengezet: Beperking van de staatsuitgaven in de leden-landen. Beleid tot beperking van loonsverho gingen in samenwerking met werkge vers en werknemers. 9 Beperking van het krediet. Verhoging van belastingen, dan wel invoering van nieuwe belastingen in dien begrotingsmaatregelen niet vol doende bljjken te zyn. Aanbevelingen Verder zullen drie afzonderlijke aan bevelingen worden gedaan. In de eerste algemene aanbeveling, die wordt gericht aan de E.E.G., als geheel maar in het bijzonder bedoeld voor Frankrijk, Nederland en België, zal worden aangedrongen op herstel van de economische stabiliteit bin nen vijftien maanden en op beper king van de vergroting der nationale begrotingsuitgaven tot 4 5 pro cent gedurende die periode. Als de uitgaven meer stijgen dienen de be lastingen te worden verhoogd om het verschil te dekken. den gedaan. In het geval van Italië zal de E.E.G.-commissie strengere, tegen inflatie gerichte maatregelen aanbeve len dan tot dusverre zijn genomen, ter wijl de bondsrepubliek het dringende verzoek zal krijgen de invoer van kapi taal te beperken. Deze invoer is een van de oorzaken van de tegenwoordige mo netaire labiliteit in Europa. President van Guinee veilig in zijn land terug President Sekou Touré van Guinee aan de Afrikaanse Westkust is giste ren veilig in zijn land teruggekeerd, nadat het vliegtuig waarmee hij uit Tunesië naar Conakry terugkeerde en kele uren zoek was geweest. He toestel van de president, zo blijkt achteraf, heeft wegens gebrek aan brandstof een gedwongen landing moeten maken op een vliegveldje in de Spaanse Sahara. Touré arriveerde in Conakry even na middernacht plaatselijke tijd, acht en een half uur later dan hij oorspron kelijk zou hebben moeten aankomen. NOG GEEN ADVIES OVER HUURCOMPENSATIE Ook gisteren heeft de looncommissie van de Stichting v. d. Arbeid nog geen standpunt kunnen bepalen over de huur- compensatie. Volgende week vrijdag zal de redactiecommissie bijeenkomen en de week daarop de looncommissie. „Badhotel" is de titel van de veertiendaagse, door Jac. Prince geïllustreerde reporta ge in het P.Z.C.-zaterdag- nummer, ditmaal gewijd aan het Domburgse badhotel, een gebouw met een eigen sfeer, sinds honderd jaar. Op pagi na 11. Voorts op: Pag. 2: Waterig dagje voor Ame rikanen en Grevelingendam heeft invloed op vogeltrek, Pag. 3: „Zuivering" in Brazilië; prinses Irene toch herdoopt?; Stalen kamers stapelen tot flat voor studenten; Pag. 5: Kerkdiensten; Pag. 7: Z.L.M. vindt maatregelen op het aardappelfront niet toerei kend. En in het zaterdagnummer Pag. 11: „Badhotel" en de bijdra ge „Kaarten van de streek van het oude Zwin", over de oudheden van Damme; Pag. 12 en 13: „Ramp na ramp op de. Westerschelde", beschouwing en overzicht van de scheepsram pen, zoals die zich in recente jaren afspeelden op de Wester schelde; Pag. 15: Letterkundige kroniek, Der Stellvertreteronontkoom baar toneel" en „Charles Rochus- sen, ten onrechte vergeten" Pag. 17: „Directeur in miniatuur", gesprek met de heer Wagensveld, promotor van miniatuur Walche ren en Parkeren bij de haven", herinneringen uit Terneuzen; Pag. 19: „De kerken en de maat schappij" met o.m. „Theo J. C. en de artiesten", „Nadenken over be lijdenis" en „Stemmen uit de Kerken". De Westduitse, Italiaanse en Franse mi nisters van financiën hebben tijdens de conferentie bezwaren geuit tegen het voorstel tot verhoging der belastingen, met name de inkomstenbelasting. Minis ter Dahlgriin van de bondsrepubliek ver klaarde dat de Duitse regering de in komstenbelasting sedert 1958 niet heeft verlaagd en voor de naaste toekomst een belastin gverlaging in gedachten heeft. Vrijdag heeft H.M. Koningin Julia in het paleis Soestdijk de Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr Soebandrio en diens echtgenote ontvan gen. Zij roerden vergezeld door de In donesische zaakgelastigde in Nederland, dr. Sjarif flinks J I sen werd bevrijd, gesproken over de „noodzaak van besprekingen" tussen communistische leiders, „opdat zij hun politiek gezamen lijk kunnen organiseren". Kroesjtsjew wees In dit verband op de „op gelijkheid van rechten gebaseerde Hongaars-Russische betrekkingen". HIJ vervolgde: „een dergelijk overleg Is des temeer noodzakelijk met het oog op het schenrmakende en avonturlstlsehe stre ven der Chinese leiders''. Kroesjtsjew be ëindigde zijn toespraak met bet uitrei ken van de Orde van Lenln aan zjjn Hongaarse ambtgenoot Kadar. Zoals gemeld heeft de Russische partij- theoreticus Soeslow in een rede voor een plenaire zitting van het centraal comité: het voorstel gelanceerd een topconferen- tie van communistische partijen te hou- den. De rede werd in de „Prawda" ge publiceerd. In deze rede deed Soeslow tevens een felle aanval op de Chinezen.! Soeslow zei onder meer: „de politiek en het optreden der Chinese leiders vormen i thans het voornaamste gevaar voor de eenheid der internationale communisti sche beweging. Thans is meer dan ooit' tevoren de verdediging van het Marxis- tisch-Lenlnlsme tegen de afwijkingen der Chinese leiders aan de orde', Soes-: low onderstreepte verder, dat de Chine zen onlangs zijn begonnen afzonderlijke organisaties op te richten in de landen van Azië, Afrika en Latijns-Amerika, organisaties welke zij willen uitspelen tegen het (communistisch georiënteerde) wereldvakverbond en „andere internatio nale organisaties". Luciën Page Frans ambassadeur in Peking De keus van de Franse regering voor de post van ambassadeur in Peking is nu definitief gevallen op Lucien Paye, thans Frans ambassadeur in Dakar. Aan de regering van communistisch China is om goedkeuring voor de benoe ming gevraagd. Lucien Paye is rector van de universi teit van Dakar geweest en was, voor hij benoemd werd tot Franse ambassa deur in Senegal, minister van onderwijs. SINDS APRIL 1961 SECRETARIS-GENERAAL Bezoek dr. Soebandrio geëindigd Besluit tot aftreden na waarschuwing van artsen Mr. D. U. Stikker, de Nederlandse secretaris-generaal van de NAVO, heeft gisteren zijn voornemen be kendgemaakt om in de loop \*an deze zomer af te treden. Hij deed de mededeling op een bijeenkomst van de permanente NAVO-raad in Parijs. De lieer Stikker die 67 jaar is, leidt sinds 21 april 1961 het algemeen secretariaat van de Noord-Atlantische-Verdrags-Or- ganisatie. In 1962 onderging mr. Stikker in het Walter Reed hospital in Washington een darmoperatie. Sindsdien hebben herhaal delijk geruchten de ronde gedaan dat hij zijn functie bij de NAVO zou neer- Af r. D. U. Stikleer.' leggen. Mr. Stikker heeft deze geruch ten steeds tegengesproken, al verklaar de hij midden-november van het vorige jaar op een persconferentie in Den Haag. dat het de vraag was, „of er niet een moment zal komen waarop ik mijn werkzaamheden wat zal moeten afrem men en omdat zulk een afremmen praktisch onmogelijk is. zou dat aftreden betekenen". (Van onze Haagse redactie) Minister Luns zal in de derde week van juli een bezoek aan Indone sië brengen op uitnodiging van zijn Indonesische collega dr. Soebandrio, die gisteren zijn of ficiële bezoek aan Nederland heeft afgesloten. Vandaag zal minister Soebandrio naar Parijs vertrekken, waar hij een per soonlijk gesprek zal hebben met de Franse president de Gaulle. Tijdens een persconferentie die de Indo nesische minister gistermiddag in Den Haag heeft gegeven, dankte hij de Nederlandse regering en ons volk voor de grote gastvrijheid die hem hier is verleend. „Wederzijds bestaat nu wel zeer duidelijk de indruk, dat de politieke geschillen definitief zijn opgelost", zo zei h(j. Waarschuwing si™™ 0P h« pnlarx se zaken bandrio Wederzijdse staatsbezoeken, zo liet hij gisteren doorschemeren, „waren op paleis Soestdijk niet ter sprake gebracht. Dat lijkt me eerder een zaak die tussen de ministers van buitenlandse zaken besproken zal worden". Hij meende, dat over een mogelyk be zoek van president Soekarno aan Ne derland meer in de pers was geschre ven dan er bij zijn contacten met mi nister Luns over was gesproken. Dr. Soebandrio. die reeds eerder had ge zegd een Indonesisch staatsbezoek aan Den Haag dit jaar beslist on mogelijk te achten, sprak de geruch ten over een bezoek van Soekarno in 1965 niet tegen. Hij zei: „in ieder ge val zal er wederzijds een langdurig beraad aan vooraf moeten gaan om een bezoek zo goed mogelijk voor te bereiden. Het moet bij beide volken in goede aarde vallen en wanneer het te vroeg gebeurt, dan zou de een of andere wanklank afbreuk kunnen doen aan de wederzijdse banden". Communiqué Volgens NAVO-kringen in Parijs trekt mr. Stikker zich terug, omdat zijn artsen hem hebben gewaar schuwd dat hij niet voor onbepaalde tijd zijn werkzaamheden zal kunnen voortzetten, hoewel hij niet ziek is. Mr. Stikker is de derde secretaris-gene raal van de NAVO. Zijn voorgangers waren de Brit Lord ismay 1952-19571 en de Belg Paul-Henri Spaak van 1957 tot 1961. Aangenomen wordt dat het besluit van mr. Stikker geen verande ring zal brengen ten aanzien van de voorjaarsbijeenkomst van de NAVO- raad van ministers, die midden mei in Den Haag zal worden gehouden. n bui- tenlandse zaken door beide ministers plechtig ondertekende overeenkomst voor technische samenwerking, noem de dr. Soebandrio „het hegin van een groeiperiode die tot veie gemeen schappelijke activiteiten zal leiden". Staatsbezoeken Over het bezoek dat het echtpaar Soe bandrio gisterochtend aan de konin gin heeft gebracht, zei de Indonesi sche minister dat over en weer vooral over maatschappelijke vraag stukken was gesproken. „Wij zijn uw koningin zeer dankbaar voor dit pret tige onderhoud", verklaarde dr. Soe- In het gezamenlijke communique, dat in Den Haag werd uitgegeven, ver klaren Nederland en Indonesië, dat zó spoedig mogelijk nog dit jaar tot de benoeming van ambassadeurs wordt overgegaan. De technische sa menwerking die in de overeenkomst is vastgelegd, omvat de uitwisseling van kennis en ervaring in ruime zin, al dan niet vergezeld door materiële hulp. In dit kader zullen experts ter beschikking worden gesteld en stu diebeurzen verleend. Overeengekomen is dat binnen 3 maan den ambtelijke delegaties in Den Haag of Djakarta bijeen zullen ko men om de hangende financiële vraagstukken te bespreken. De dele gaties zullen een gezamenlijk voor stel voor een oplossing van de claims indienen. Minister Soebandrio heeft uitdrukkelijk verklaard, dat Indonesië de nodige regelingen zal treffen voor de hervat ting van de repatriëring van de nog in ons land wonende Ambonezen, die naar hun land willen terugkeren. Op korte termijn zal een gemengde commissie worden ingesteld, die bei de regeringen zal adviseren over by de overdracht van Nieuw-Guinea nog bestaande Nederlandse concessies en eigendomsrechten. De K.L.M. heeft van Indonesië in principe toestem ming gekregen voor een tweede we kelijkse vlucht op Djakarta. Deze vergunning zal in de komende weken nog nader uitgewerkt worden. Ander zijds heeft Nederland gunstig be- (Zie slot pag. 3 kol. 4) Wij moeten tot 1911 teruggaan om soortgelijke bar koude april dagen aan te treffen. De middag- temperatuur komt al enkele da gen niet hoger dan 3 tot 5 gra den in ons land Vrijdag viel er in een groot gebied weer langdu rig regen en in het westen werd zelfs ijsregen waargenomen. Zach tere lucht is tot Frankrijk en West-Du itsland doorgedrongen, maar deze lucht vordert uitérsi langzaam in noordelijke richting. Mogelijk, dat bij ons zondag de temperatuur iets gaat stijgen, maar er blijft nog veel bewolking aanwezig. In de afgelopen veer tien dagen kregen wij nauwelijks vier h vijf uren zonneschijn, het geen er normaal 60 hadden moe ten zijn. In midden-Europa is het al vrij warm met tot in Zuid-Duitsland middagtemperaturen dichtbij 20 graden. Laten wjj hopen, dat na zondag een deel van deze zachte lucht ons land bereikt en daarmee een einde aan deze barre koude golf komt. Voor schema over opbouw en inrichting De Belgische ambassadeur ln Ne derland heeft de afgelopen week in Vlissingen een welsprekend plei- idooi gehouden voor Benelux, of beter nog: voor een elkaar beter begrijpen jvan Belgen en Nederlanders. En rnet behulp van een rapport van het Ame rikaanse „Readers Digest" toonde hij aan, dat de Nederlanders niet erg sympathiek denken over de Belgen, i terwijl het omgekeerd evenmin plezie- 'rig zit. De Nederlander vindt blij kens het raport de Belgen lui, de >Belg op zijn beurt ziet de Nederlan ders als een stijf en koud slag voUc. [Het Is duidelijk: de gevolgen van eeu wen verdeeldheid zijn niet in kort .tijdsbestek ongedaan te maken. Noord en zuid zijn nu eenmaal lange tijd hun weg gescheiden gegaan en dat is nog I altijd merkbaar Laten we echter niet wanhopen: in politiek opzicht zijn en kele „hete hangijzers" behoorlijk af- gekoeld, men denke aan de waterwe genkwestie, terwijl er vooral cultureel sprake is van een gelukkige toenade ring. In dit opzicht is het duidelijk toegenomen zelfbewustzijn van de Vla mingen een belangrijke omstandig heid, al moet daarbij direct met enig schuldbewustzijn worden aangetekend, dat van Nederlandse zijde nooit vee! is j gedaan om dat bewustzijn te stimule ren. Niet de noordelingen hebben in de eerste plaats de Vlamingen gehol pen in de Nederlandse (taalgemeen schap, maar de Vlamingen hebben primair zichzelf en hun grote waarde daarin ontdekt. Waarmee overigens het cultuurpatroon van de Lage Lan den duidelijk is verrijkt. Het was een verheugende samen loop van omstandigheden, dat on middellijk na de rede van de Belgi sche ambassadeur een Zeeuws comité werd geïnstalleerd, dat zich tot doel stelt in het komende jaar (zomer 1965) een aantal Benelux-manifestaties te organiseren. Deze installatie was het direct gegeven antwoord op het zo indringende pleidooi van de ambas sadeur. Inmiddels is bekend gewor den dat één van deze manifestaties vermoedelijk een tentoonstelling zal zijn, waarbij als onderwerp is gekozen (vrij weergegeven) Zeeland als brug tussen noord- en zuid-Nederland. Wij achten dit een ge lukkig initiatief. Ons gewest is in het ver leden inderdaad in meer dan een opzicht een brug ge weest tussen Vlaanderen en Hofland, het heeft van beide kanten invloed on dergaan. Wat het zuiden betreft behoe ven we slechts te denken aan namen als Keldermans, aan de Schelde-go- thiek, aan allerlei inpolderingen in dat deel van Zeeland dat nu Zeeuwsch- Vlaanderen heet. Niet alleen het ver re verleden echter toont Zeeland als een gewest, waar contacten tussen noord en zuid tot stand kwamen: ook in de recente geschiedenis is daarvan sprake In dit verband kan worden herinnerd aan exposities en manifes taties over en weer in Gent en Brugge, aan uitwisselingen en aan de vriend schapsbanden die in die dagen werden gesloten. De laatste tijd is er vooral sprake van economische raakvlakken: de publikaties van de B.R.E.S.-groep over regionaal-economische proble men wijzen daar op, voorts zijn er gemeenschappelijke belangen bij, de kanaal werken Gent-Terneuzen, bij de komende Schelde-Rijnverbinding enz. Bovendien is gebleken dat van Vlaam se zijde grote belangstelling bestaat voor een vraagstuk als dat van de vaste oeververbinding over de Wes terschelde. Men ziet: relaties tussen Vlaanderen en Zeeland zijn er te over. Het naar buiten treden deze week van dit Zeeuwse initiatief heeft twee opvallende kanten, voor zover we kunnen zien. In de eerste plaats, dat het Zeeuwse comité is geïnstalleerd door mr. W. F. Lichtenauer, voorzit ter van het landelijk hoofdbestuur van het comité Benelux. Dat wijst er op, dat het initiatief landelijk reeds de aandacht heeft getrokken, hetgeen kennelijk heeft geleid tot een „natio nale" erkenning. Voor de organisato ren zal dit zeker een steun in de rug zijn. omdat een dergelijke erkenning gemakkelijker de deur zowel in Neder land als in België opent bij allerlei of ficiële instanties dan wanneer alleen op provinciaal niveau kan worden ge werkt. In de tweede plaats de datum: nu, begin april dus, kan worden be gonnen aan manifestaties, die in de zomer van 1965 zullen worden georga niseerd. Men heeft dus ruim een jaar de tijd, terwijl bovendien de Zeeuwse „claim" thans reeds vastligt. Er ligt veel werk te wachten voor het pas ge- installeerde comité, maar het mag re kenen naar wij vertrouwen op de hulpvaardige medewerking van zowel nationale als provinciale overheden. De situatie rond het in aanbouw zijnde voorlichtingscentrum over de bouw van de Ooster scheldebrug is thans een nieu we fase ingetreden. Naar de heer M. J. van Poelje, voorzit ter van de gedelegeerde commis sarissen van de N.V. Provincia le Zeeuwse Brugmaatschappij, ons meedeelde hebben de gede legeerd commissarissen het ten toonstellingsbureau Van der Meer in Amsterdam aangetrok ken om een schema uit te wer ken voor de twee zomerseizoe nen 1964 en 1965 durende tentoonstelling over de bouw van de Oosterscheldebrug in het voorlichtingscentrum te Colijns- plaat. Inmiddels hebben enkele medewer kers van dit Amsterdamse bureau een bezoek gebracht aan de werkhaven te Kats en aan de brug-in-aanbouw. Het is de bedoeling, aldus de heer Van Poelje, dat het bureau binnen veertien dagen de streefdatum is half april gereed komt met het schema over de opbouw en de inrich ting van de expositie. De bouw van het voorlichtingscen trum wordt in een zodanig tempo uitgevoerd, dat de verwachting is ge-- wettigd, dat het centrum in de twee de helft van mei kan worden geopend. Niet alleen zullen in het voorlich tingscentrum de toeristen over de brugbouw worden ingelicht, maar te vens zullen hier de gasten van de provincie Zeeland en van de brug maatschappij, zoals kamerleden, sta tenleden enz., een algemene indruk kunnen krijgen van dit gigantische project. Andere aspecten Het ligt niet in de bedoeling in het centrum te Coljjnsplaat uitsluitend voorlichting te geven over de brug. De brugbouw wordt hier, zo stelt men zich voor, in een groter geheel ge projecteerd. Men wil namelijk een aantal andere aspecten van Zeeland in de voorlichting betrekken. De gedachten gaan daarbij uit naar de plaats en de functie van de Ooster scheldebrug in het totaal van de ver bindingen, de verbetering ten aanzien van de veerverbinding, de kwestie van de industrialisatie in Zeeland, de wenselijkheid van een vaste oeverver binding over de Westerschelde enz. Met maquettes, kaarten en foto's wil men aan deze „andere aspecten" gestalte geven. Met name het Am sterdamse tentoonstellingsbureau Van der Meer zal zich met deze kant van de voorlichting bemoeien. Gezien ech ter de korte tijd van voorbereiding is het te verwachten, dat dit aspect van de voorlichting pas geruime tijd na de opening op de tentoonstelling in het centrum te Colijnsplaat zal zijn te bezichtigen. In de tweede helft van mei zal het voorlichtingscentrum starten met wat men op dat moment aan mate riaal heeft. Dat is overigens al heel wat. In de eerste plaats het door leer lingen van de De Ruyterschooi te Vlissingen vervaardigde model van de reuzenbok ir. J. G. Snip de grootste van de wereld is inmiddels uitgemaakt die men in een grote bak water zal zien drijven. De bok, die ruim één meter lang is en meer dan een meter hoog, zal dezelfde werkzaamheden verrichten als zijn grote broer enkele kilometers Verder op de Oosterschelde. Verder wordt tentoongesteld de door leerlingen van de Middelburgse ambachtsschool ge maakte houten maquette van de brug. Daarnaast zulen tientallen fo to's de grootste bijna één meter tekeningen en kaarten een beeld ge ven van de brug in zijn opzet en zijn constructie. Tevens ligt het in (je bedoeling in het voorlichtingscen trum een maquette te plaatsen, die de bodemstructuur uitbeeldt rond de in de bodem van de Oosterschelde ge dreven palen. De entree wil men op enigszins spec taculaire wijze doen verlopen. Er wordt aan gedacht vóór de ingang van het voorlichtingscentrum een paal-„moot'' van een halve meter lengte (gewicht 5 ton) gedeeltelijk in de grond te graven. Bij het betreden van het centrum zal men op die wijze onder een „poort van beton" wande len. Een dergeljjke entree past geheel in het kader van de brugbouw. Theo van Eijck keerde niet uit Lybië terug (Van onze Haagse redactie). Geruchten, dat de naar Lybië gevlogen vliegtuigmaker Theo van Eijck op weg naar Nederland zou zgn, hebben gister middag op Schiphol tot een nerveuze situatie aanleiding gegeven. Hoewel de marine en buitenlandse zaken hardnek kig ontkenden vonden de geruchten zo veel weerklank, dat drommen journalis ten en fotografen zich op de luchtha ven verzamelden in afwachting van het K-L-M.-toestel dat tegen vier uur moest arriveren. De marechaussee, die al enige dagen feleden uitvoerige instructies heeft ge regen voor het eventuele opvangen danks herhaalde verzekeringen uit Den Haag, dat over de' komst niets bekend was en dat op de passagierslijst geen Van Eijck vermeld stond, werd ae bewa king verscherpt. Toen de marechaussee voor alle zekerheid een arrestanten wa gen liet aanrukken, werkte dat weer als een rode lap op de pers die nu zeker heid meende te hebben dat de marine opzettelijk de komst ontkende. Tot te leurstelling van de journalisten en tot opluchting van de marechaussee en Schiphol-politie bleek na aankomst van het vliegtuig geen gevluchte vliegtuig maker aan boord te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1