Vrijspraak in aanrijding op rijksweg Nieuwland PZC nam afscheid van de heer L J. V_ V Voor leuke geschenken DE VEY MESTMGH TIENDE ELFTAL VAN L.T.S. KAMPIOEN IN MIDDELBURG MARKTBERICHTEN RAIFFEISENBANK SOUBURG: DIT JAAR 6 MILJOEN SPAARGELDEN DONDERDAG 2 APRIL 1964 PROVINCIALE Z E E W 8 B COURANT 6 RECHTBANK BESLISTE Een week celstraf voor botsing met dodelijke afloop De rechtbank te Middelburg heeft woensdag beslist, dat de autobe stuurder J. R. uit Zoutelande niet schuldig is aan de aanrijding, die zich op de rijksweg onder Nieuw land voordeed tussen zijn perso nenauto en een tractor, die uit een zijweg de rijksweg was opgereden. R. werd van het primair ten laste gelegde ontslagen van rechtsver volging, van het secondair ten las te gelegde vrijgesproken. Men zal 't zich wellicht nog herinneren: op 6 oktober 1962 was de botsing ge beurd. R. kwam met zijn personenauto over de rijksweg uit de richting Middel burg en botste toen tegen een tractor, die bestuurd door J. B. uit Nieuw land uit de weg door de Oude Haven via een invoegstrook de rijksweg wilde oversteken. Aanvankelijk was er noch tegen R. noch tegen B. proces-verbaal opgemaakt, maar toen een tegenligger zich beklaagde, had het Hof vervol ging gelast. De kantonrechter te Middel burg sprak de tractorbestuurder daar na vrij, de autobestuurder werd veroor deeld tot een boete van f 40,De kan tonrechter had R. schuldig bevonden aan het hem secundair ten laste geleg de: te hoge snelheid, waardoor hij niet tijdig kon stoppen. 100 meter R. was in hoger beroep gegaan en verklaarde 2 weken geleden voor de rechtbank, dat hij op een afstand van 100 meter genaderd was toen de tractor uit de zijweg kwam, een ver klaring. die door twee getuïgen-a- décharge gestaafd werd. Volgens het proces-verbaal bedroeg de afstand van de plaats van de aanrijding en de plaats waar de tractor de weg opge reden was, ongeveer 26 meter. De officier van justitie concludeerde hieruit, dat de auto nog ongeveer 375 tot 450 meter verwijderd was van de plaats, waarop de tractor de weg opkwam, zodat de autobestuurder volgens de officier maatregelen had kunnen nemen om een aanrijding te voorkomen. In zijn overwegingen bij het vonnis meende de rechtbank, dat het R. niet aan te rekenen is, dat hy by het vermij den van een botsing op de linkerweg helft terecht gekomen is, ondanks het feit, dat er tegemoetkomend verkeer was. De rechtbank ging er van uit, dat hierbij sprake is van overmacht en ont sloeg R. van het in dit geval primair ten laste gelegde van rechtsvervolging. Van het secondair ten laste gelegde, waarbij R. dus een te grote snelheid zou hebben gehad, werd hij vrijgesproken. Het vonnis van de kantonrechter een boete van f 40,werd vernietigd. De officier van justitie had bij de behan deling van dé appelzaak eveneens ver nietiging van het vonnis van de kan tonrechter geëist en een boete gevorderd van f75, Week celstraf De Belg J. V. uit Harelbeke, die op 14 november van het vorige jaar met een snelheid van rond 60 kilometer met zijn personenauto vanaf de weg Waterland kerkje—rYzendijke de voorrangsweg SchoondijlceBiervliet was opgereden en daarbij in botsing gekomen was met een over deze voorrangsweg tegelijker tijd naderende auto, werd veroordeeld tot een onvoorwaardelijkije gevangenis straf van 1 week, alsmede zes maan den ontzegging van de rijbevoegdheid. Bij de botsing was één der Inzitten den uit de over dé voorrangsweg rij dende auto, de jonge Belg Louis VVesterlinck uit Brugge, aan de ge volgen van zijn verwondingen overle den, De officier van justitie had een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 3 weken en 1 jaar ontzegging geëist. Conform de eis van de officier veroor deelde de rechtbank de jongeman Tonny M. uit Boschkapelle tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 2 maanden (met onmiddellijke in hechtenisneming) wegens bedreiging van een politieman met een bierfles. Van het hem even eens ten laste gelegde: mishandeling van een meisje en gooien met een bier glas. werd M vrijgesproken. J. W. uit Terneuzen werd wegens ver duistering van levensmiddelen veroor deeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden, met, aftrek, waarvan S maan- NU eerst kijken bij Bellamypark 45 - 58, Vlissingen. ACiPNDA VANDAAG Middelburg Electro: Prijs der liefde, 19 30 uur, 18 Jaar; Molenwater- Miniatuur Wal cheren, 9—18 uur Vlissingen - Alhambra. De stem in het duister. 20 uur, 18 Jaar; Britannia luneh- bijeenkomst Nederlands-Belgische Ver eniging Zeeland, 12 uur Oostburg Ledeltheater: vergadering rayon Zeeland Algemene Bond van Bejaarden, 14 uur Westdorpe - Kunsthandel Troulzaerte: ex positie werken Aart Roos, 921 uur Bint-Philipsland Dr Druiventros: algemene vergadering coöperatieve boerenleenbank Sint-Philipsland, 19 30 uur Bergen op Zoom Roxy: Zij was pas der tien, 20 uur, 18 Jaar; Luxor: Acapulco, 20 uur. 14 jaar. den voorwaardelijk met een proeftjk van 3 jaar, alsmede toezicht van d< PCRV. De officier had 1 jaar en maanden gevangenisstraf onvoorwaar deljjk, geëist. Eveneens in hoger beroep werd me vrouw B. uit Kapelle veroordeeld tot een boete van f 15.omdat haar hond een konijn van De R. had doodgebeten. De officier had bevestiging van het von nis van de kantonrechter fll, geëist. Tol slot werd de Belg Van 't W. ook in hoger beroep conform het vonnis van de kantonrechter en de van de officier van justitie veroordeeld tot een boete van f 25,nadat hij op de kruising PlataanwegHoofdstraat te Ovezande een botsingTiad veroorzaakt. (Advertentie) Voor gezonde witte tanden... Sleepschip zonk bijna in haven van Wemeldinge Schipper Verlinden van het sleepschip „Potgieter", dat in Wemeldinge ge meerd lag in het kanaal door Zuid- Beveland, ontdekte woensdagmorgen dat zijn schip in zinkende toestand verkeerde. Het 2139 ton metende schip, dat eigendom is van de Nederlandse scheepvaartvereniging te Rotterdam en dat met een lading ijzergrond op weg was van Antwerpen naar Alsum (D.), werd gesleept door de sleepboot „Goliath". Dinsdagavond werd de sleep in Wemeldinge afgemeerd. Toen de schipper van de „Potgieter" woensdagmorgen aan dek kwam, ont dekte hij tot zijn schrik dat het water reeds over hetdek spoelde De ruimen 8 en 9 stonden vol water Met behulp van de pompboot „Atja" werden de ruimen leeggepompt, waarbij twee scheuren aan het licht kwamen, die vermoedelijk zijn ontstaan doordat het vaartuig in de buitenhaven van Hans- weert even tegen de steenglooiing is gestoten. Na het aanbrengen van een noodreparatie kon het schip zijn reis vervolgen. Aannemer D. v. d. Poel overleden op 54- delande overleden c Poel. De heer Van de Poel heeft vijf jaar zitting gehad in het bestuur van de Samenwerkende Patroons Vereniging „De Bevelanden". In samenwerking met aannemer C. Priem uit Bewedorp heeft aannemer v. d. Poel het openbaar ly ceum in Goes gebouwd en enkele lagere scholen in deze stad. Hij was ook de bouwer van de Nederlands hervormde kerk in de Stromenwijk in Middelburg, van het jeugdhuis in Rilland-Bath en van diverse grote woningcomplexen In Goes. Voorman-handzetter ■*-. -3^- - X Met korte onderbreking vijftig jaar in dienst In- de rotatiehal van de Provinciale Zeeuwse Courant te Vlissingen is woens dagmorgen in verband met zyn pensio nering afscheid genomen van voorman- handzetter L, -J. Florusse, die met een kleine onderbreking, bijna 50 jaar aan het bedryf verbonden is geweest. Een groot deel van het personeel was bij dit afscheid aanwezig, alsmede de oud directeur, de heer F. van de Velde sr. De heer Florusse werd vergezeld door zyn echtgenote, kinderen en kleïnkinde- De heer F. van de Velde jr., een van de directeuren van de Provinciale Zeeuwse Courant, vergeleek in een beeldspraak het lerven van de heer Florusse met een lange trein, de trein van het werkzame leven. „Vijftig jaar geleden ben je inge stapt. Je hebt vele stations voorbjj zien gaan en hebt vanuit de trein zonnige en sombere landschappen gezien. Nu is de tijd voor je aangebroken om uit te stap pen. Wij zijn blij. dat we tegen je kunnen zeggen- dank je wel. dat je zo lang bij ons in de coupé bent gebleven", aldus de heer Van de Velde. Er op wijzende, dat de heer Florusse zoveel ups en downs in en aan het bedrijf heeft n-eegemaakt, suggegreerde de heer Van de Velde ten slotte. dat hy zijn ervaringen nog eens op schrift zou stellen: „We weten, dat je vaardig met de pen weet om te gaan" Tenslotte bood hij de scheidende een ge schenk onder couvert aan. Hoofdredacteur G. A. de Kok vatte ook de draad van de beeldspraak op en zei, dat de heer Florusse ook wel eens in de redactiecoupé was binnen gestapt. „Je was een toegewijd me dewerker van onze krant. H<?t is jam mer. dat wij van elkaar moeten schei den" De heer De Kok hoopte ten slotte. dat de heer Florusse nog op gezette tijden zal weerkeren om dan als gast te zien hoe alles zich verder ontwikkelt. Hij bood namens de re dactie een platenboek aan. De heer Joh H. Buising. bedrijfsleider, bracht de heer Florusse dank voor alles wat hij voor het bedrijf en de mensen die er in werken heeft gedaan. „Ik be sef wat er in je omgaat. Je ziet terug op een verleden en kijkt op naar een toekomst, die je niet kent. Wij hopen allen, dat het nog een goede toekomst zal zijn", aldus de heer Buising. Goed collega De heer J. Spruit, die namens het per soneel het woord voerde, merkte op, dat er in de achterliggende periode veel is veranderd. „Gelukkig veel ten goede", zo voegde hjj er aan toe. „Je was een goed collega en een goed leermeester. Je hebt je leerlingen een behoorlijke vakkennis meegegeven. Je was altyd De heer L. J. Florusse, voorman- handaettcr hij de Provinciale Zeeuwse Courant, heeft woensdag morgen afscheid genomen van het bedrijf. Op de foto: de heer Flo russe en zijn echtgenote bij de opmaaktafel. Foto P.Z.CJ bereid om iemand, die in moeilijkheden verkeerde te helpen. Je hebt dan ook veel vertrouwen gehad van de mensen", aldus de heer Spruit. Hij bood namens het personeel en de personeelscommissie een staande lees- lamp aan. De heer L. J. Breel uit Mid delburg sprak namens de personeelsver eniging woorden van afscheid tot de heer Florusse. „Je bent sinds de op richting bestuurslid geweest van de per soneelsvereniging. We hebben veel kun nen profiteren van de ervaring, die je in de besturen van andere verenigingen hebt opgedaan", aldus de heer Breel, die de heer Florusse een doos sigaren e bood. De heer Florusse sprak tot slot enkele woorden van dank. Paasschieting „Willem Teil" De handboogvereniging Willem Teil te Kapelle hield haar traditionele liggende wipschieting op tweede paasdag bij de heer P. Almekinders. De uitslag was: hoofdvogel W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme, eerste zijvogel F. J. Os- sewaarde van Doel naar Hoger te Wol- phaartsdyk, tweede zijvogel A. de Jonge- Rijk van Willem Teil te Ovezande. eerste bovenkal P. van Hekken van Juliana te Oudelande, tweede bovenkal L. Vermuë van Soranus te Heinkenszand, eerste derkal P. Peeters van Victoria te Kwa dendamme, tweede onderkal J. Priem van Zeelandia te Ovezande, eerste klep W. de Jonge van ADLM te Kwadendam me, tweede klep A. de Jonge van Sora nus te Heinkenszand, derde klep A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, 6 stuks. Een opmerkelijke prestatie le verde de heer J. Priem van Zeelandia te Ovezande, door in één schot 4 kleine vogels van een onderkal te schieten. Succes voor sportvisser Tijdens internationale hengelwedstrij- den te Zelzate hebben leden van de visclub „De platzak" uit Westdorpe successen behaald. Fr. Mechelinck behaalde de 4e prijs, Remi Auden- aerd werd 7e en Prudent Kalle 10e. Urbain de Rijcke, eveneens lid v „De platzak" werd 2e tijdens het kampioenschap van Zeeland, dat te Axel werd gehouden. VLISSINGEN V.K.M.V. speelde voor bejaarden De Vlissingse klaviermuziekvereni ging V.K.M.V. heeft woensdagmiddag in het Scheldekwartier een muziek- middag verzorgd voor de leden bond van bejaarden Het program ma werd voor het grootste gedeelte ver*orgd door het A-orkest van de vereniging, dat onder leiding van di rigent H. Gijsel allerlei vlotte melo dietjes ten gehore bracht. Als inter mezzo was er een optreden van het B- orkest, waarin de zeer jeugdige leden van de vereniging zijn ondergebracht. Dat de bejaarden de uitvoering bij zonder op prijs stelden, bleek wel uit het klaterend applaus dat na leder i stuk klonk. 'DDELBURG GEVONDEN VOORWERPEN De commissaris van politie tc Middelburg maakt bekend, dat in het tijdvak van 25 tot en met 31 maart de onderstaande voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangege ven. Indien een dezer voorwerpen bij de vin der wordt afgehaald, gelieve man hiervan kennis te geven aan genoemd bureau politie. Portemonnees met inhoud, punt van passer, sleutels, hondepenning no. 379, snelbinder voor motorrijtuig, jutezak, zeem, zwarte hond met blauwe halsband, geel zakje.lnh. balletschoenen enz., 3 dozen snoepjes, hand schoenen en wanten, hand, bruin-wit, met wieldop. 4 kleuren ballpoint, schotel doek. mapje met 8 pasfoto's, grijze jongens jas, bruin hondje, teefje, rode mohair sjaal, stalen duimstok en gouden ringetje met steentje. OOSTKAPELLE Chr. landarbeidersbond hield jaarvergadering De afdeling Oostkapelle van de Neder landse Christelijke Landarbeidersbond kwam dezer dagen in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heef J. Spruit. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek o.a. dat de afdeling mo menteel 35 leden telt. Het hoofdbestuurs lid, de heer D. van Zuilen, sprak over 50 jaar N.C.A.B. Na de pauze vertoonde de heer R. Struyck. hoofd van de chr, la gere landbouwschool te Oostkapelle, kleurendia's over wandelingen langs bos en strand. Op deze vergadering waren voorts aanwezig afgevaardigden van de chr. bouwvakarbeiders en de chr. bestu renbond Serooskerke (W.). O.- EN W.-SOUBURG Verkoping woonhuis Ten overstaan van notaris J. A. Janse de Jonge is woensdagmiddag in het concertgebouw „De Zwaan" te Oost- Souburg publiek verkocht het huis met schuur, stenen varkenshok, kippenhok en tuingrond aan de Vrijburgstraat 47 te Souburg. De hoogste inschrijving was f 24.190,Koper werd de heer J. Boone uit Oost- en West-Souburg voor f 24.200,—. SEROOSKERKE (W Afscheid van zondagsschoolleidster De leiding en de kinderen van de zon dagschool te Serooskerke (W.) hebben zondagochtend na het zondagsschool uur, afscheid genomen van mej. K. de Meij, een van de leidsters. Mej. De Meij gaat in verband met haar huwelijk Serooskerke verlaten. Ruim vijf jaar is zij verbonden geweest aan de zondags school. Van de collega's en de kinderen ont ving zij een cadeau, terwijl de heer J. v. d. Malle woorden van dank sprak Mej. L. Straayer zal de plaats van mej. De Meij op de zondagschool innemen. VROUWENPOLDER N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen hield de N.C.V.B., afde ling Vrouwenpolder, in het vereni gingsgebouw de maandelijkse bijeen komst. De heer R. Struijck sprak over het onderwerp „Nieuw Guinea, zoals ik het zag en het zendingswerk al daar". Spreker illustreerde zijn be toog aan de hand van enkele films. De volgende vergadering werd vast gesteld op 16 april a s Dan zal me vrouw A. M. de Moor-Ringnalda spre-1 ken over ,,De kunst om te leven na ons 30ste jaar". MEUSKERKE Vergadering Vrederust De afdeling Meliskerke van „Vrederust" kwam dezer dagen in vergadering bijeen. De afdeling telt op het ogenblik 197 le den. De heren A. Krijger, A. Janse en H. Spruyt werden in het bestuur geko zen. De vergadering koos de heren J. Dekker. H. Spruyt en J. Koene als af gevaardigden naar de jaarvergadering. De penningmeester sloot de boeken met een batig saldo van 12. De heer J. Brauwen bracht verslag uit van de cor respondentiedag. Officiële publikatie VLISSINGEN. Spreekuur wethouder Inzake U'oonruimtewet Het spreekuur van de wethouder, belast met de werkzaamheden inzake de Woon- ruimtewet 1947, van Vlissingen, op heden, donderdag 2 april, gaat niet door. VLISSINGEN WRAKKENWET De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op grond van de wrak- kenwet op 9 april 1964 goederen (in hoofd zaak metalen pijpen», afkomstig van het in de Westerschelde gezonken Nederlandse schip Looiersgracht zullen worden verkocht; dat een exemplaar van de verkoopvoorwaarden is te verkrijgen ten gemeentehuize, 2e afde ling, kamer I (tel. 011841-3651 toestel 47). Vlissingen. 27 maart 1964. Collecte De te Aardenburg gehouden collecte door het Leger des Heils bracht Schoolvoetbal op Walcheren In Vlissingen had h.b.s. beste team schappen), finalepoule: r.h.bs. III— l..ts. X 0—2, l.t.s. VI—l.t.s. X 0—8, l.t s, X winaar van afdeling B. Afdeling A: (lagere scholen); finale: chr. lagere school 't Zandgeref. l.s. Het Middelburgse schoolvoetbalkam-i Stromenwijk 2—0. school t Zand kam pioenschap in de afdeling B (jongens!pioen. 12 tot en met 14 jaar) is gew- door het tiende elftal van de lagere technische school. Dit team werd ge vormd door 9 leerlingen uit dc voor bereidende klas E en 2 jongens uit de voorbereidende klas B. In de finale poule wonnen ze met 80 van het zesde team van de l.t.s. door gym nastiekleraar W. J. de Bruyn samen gesteld uit Ambonese leerlingen tot 14 jaar van de gehele school en met 20 van de gevaarlijkste tegenstan der, het team van de r.h.b.s. III. Van de zeven poules in afdeling B waren behalve l.t.s. X, l.t.s. VI en r.h. b.s. III voorts als winnaars uit de bus gekomen chr. ulo I. openbare ulo IV, l.t.s, VII en chr. h.b.s. IV. De lagere technische scholieren waren dus uit stekend vertegenwoordigd. De Ambo nese l.t.s.'ers die in hun poule slechts 1 wedstrijd gespeeld hadden wonnen in de kwartfinalepoule met 10 0 van de chr. ulo II en met 30 van de openbare ulo IV. L.t.s. VII verloor met 10 van r.h.b.s. III en l.t.s. X speelde zijn lastigste wedstrijd tegen chr. h.b.s. IV. Dit duel eindigde 11 onbeslist, waarna de technische scho lieren met strafschoppen wonnen. Ook in de afdeling van de lagere scho lieren kwam er een beslissing uit de bus. De twee finalisten waren chr. la gere school 't Zand en de geref. lage re school Stromenwijk. De scholieren van 't Zand wonnen deze strijd met 2 0. zodat ze zich kampioen van Middel burg mochten noemen. De uitslagen luiden: Afdeling B: poule I: chr. ulo IIchr. h.b.s. VII 1—0, chr. h.b.s. VII—l.t.s. XIII 20, chr. ulo IIl.t.s. XIII niet gesp., winaar chr. ulo II; poule II: geref ulo IIchr. h.b.s. V 01, chr. h.b.s. Vl.t.s. VI 12, geref. ulo II 1.t.s. VII 02, winnaar l.t.s. VII; poule III: r.h.bs. IIchr. h.b.s. VI 7 1, chr. h.b.s. VI—l.t.s. VIII 0—0, r.h.b.s. III—l.t.s. VIII 6—0, winnaar r.h.b.s III; poule IV: chr. h.b.s. IV geref. ulo III 7—0, geref. ulo III—l.t.s. IX 2—5, h.b.s. IV—l.t.s. IX 2—0, win naar chr. h.b.s. IV; poule V: chr. de- tailhandlesvakschool IIIchr. h.b.s. VIII 3—0, chr. h.b.s. VIII—l.t.s. X 0— 7, chr. detailhandelsvakschooll.t.s. X 01, winnaar l.t.s. X: poule VI: openbare ulo IVl.t.s. XI 10, l.t.s. XI—l.t.s. XII 0—2, openb. ulo IV— l.t.s. GII 20, winaar openbare ulo IV; l.t.s. VIl.t.s. XIV 50; halve finalepoule: l.t.s. VIchr. ulo II 10 0, openb. ulo IVl.t.s. VI 03, l.t.s. VIIr.h.b.s. III 01, chr. h.b s. IV— 1.t.s. X 11 (l.t.s. X wint na straf- De schoolvoetbahvedstrijden in Vlis singen zijn woensdagmorgen voortge zet met de wedstrijden tussen de poulewinnaars om het kampioenschap van Vlissingen. Winnaar in de afde ling D, voor de oudste scholieren, werd het eerste elftal van de rijks h.b.s. De h.b.s.'ers moesten echter voor het behalen van de titel een zware strijd leveren met de twee andere poulewin naars, het eerste team van de K.M.S. en het-elftal van de De Ruyterschool. De r.h.b.s.-voetballers behaalden een 10 overwinning op de K.M.S.maar speelden gelijk tegen de De Ruyter school (11). Aangezien echter de VEILING ZL'ID-HOLL. EILANDEN Aardappelen 711. Andijvie 6588 Rode kool 9—18 Stoofsla 3353. Sla 1 A 15—27. 2 C 10—15 Spinazie 1 53—69 Spruiten I A 92—96. 2 A 66—84. 1 B 65 2 B 48—56 I D 95. Komkommers 55—04. ld 56—57. ld. 47—48. Prei 82—104. Selderij 5—14 Radij» rood 24— 38. Radijs wit 26—37 Grote peen 4—10 Uien 10—16. Uien gesch. 22—25 Witlof 1 A 1CB— 119. 2 A 58—108. 1 B 100, 2 B 70—97. Rotterdam. 31 maart. VEILING 8T.-MAARTENSDIJK. Uien: bonken 13.60. middel 40-70 12 50. »tek 1 60. Aanvoer 10 ton. Aardappelen: Bintje» 8.80—9.20, bonken 14.40. Aanvoer 17 ton. VEILING ST.-ANNALAND. 1 april. Uien: middel 12 24. bonken 13.05, drielingen 9, pickle* 17.30, stek 1.50. aan voer 17 ton. Aardappelen: Furore 9 31 Aan voer 214 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 april. Andijvie 92—99. Kassla 7—26 Kas- spinazie 4970. Rode kool 816. Witte kool 8—14. Gele kool 34 Spruiten 28—1.42 Prei 50—1.13 Witlof 76—1.40. Radijs 28—34 Ra barber 89—1.10. Uien 8—13. Jonathan 50—71 EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 2 april; prijsklasse 0 19 cent. Idem 1 18 cent, idem 2 17 cent. Idem 3 16 cent. Idem 4 15 cent. VISMIJN COLIJNSPLAAT 1038 kg exportgarnalen 177—290, 133 kg schar. 159 kg bot. 418 kg schol. 31 kg kabeljauw. 14 kg wulken, 12 kg ongesorteerde vis. VEILING KAPELLE 1 april. Industrie- en exportveiling: Golden Delicious I 80 89—98, I 75 88—95, I 70 33-86, I 65 70—74, I 60 56—59. 11 80 85. II 75 75—81. II 70 70—76. II 65 61—68, n 60 44—55. IID 32— 41, III grof 49—62. III fijn 25—45. Jonathan I 75 63—69, I 70 61—65, I 65 57—58, I 60 46. n 70 54—58. II 65 43—52. II 60 38—42, IID 2432. III fijn 2428 Goudrenetten II 70 63. II 65 57. Saint Remy II 70 74. II 75 82. III grof 7578. Kroetappelen 19 Rotvlek appe len 1024. Kasaardbeien per stuk extra 25 28. I 20. II 11. Groentenveiling: Kropsla 11—23- Spinazie 73—74 Radijs 25—38. Uien 10—11. Savooiekool 59. Prei 79. Knolselderij 43. Sjalotten 56. Spruitkoo! 35. Stoofsla 35—33- VEILING TERNEUZEN GlaMla 11,20-23.30 Knolselderij 3—4 Sel derij 31—36. Meerlanden» I 9.80 Bintje* II 6.90-7.50. Rode kool 15—20. Savooiekool. af wijkend 26—23 Witte kool 12 Brcekpeen 5 7 Prei All 106-113. Knolselderij 3 Spruiten 95. afwijkend 67. Uien II 3—7. Witlof Al 93— 95. All 74—94. D 81—93. BH 78—67, afwij kend 46—63. 1 G.A. VEILING „WALCHEREN MIDDELBURG 1 april Sla 20—27 Sla C 12—17 Radijs 28—35. Rode kool 1724. Savooiekool 3059. Boe renkool 20—29. Rabarber 82—92 Prei 65—1.03. Breekpeen 12—21 Uien 17—28 Witlof 76— 1,09 Spinazie 87—1.00. Andijvie 1,041,07 Spruiten 93—1.01. VEILING V.VZ.B GOES 1 april. Groenten; per stuk. Kropsla n 17. Knolselderij met groen I 14; per bos- Sel derij I 24—25. Radijs I 26—34, H 34; per kg: Andijvie I 77, n 74. Prei AI 79—82, All 56- 67. afwijkend 4245 Witlof AI 76—83, BI 67— 78 Knolselderij I 8 Rode kool II 15. BI 16— 17- Spinazie I 7175. Aardappelen 10. Breek peen Cl 7. K.M.S. en de De Ruyterschool tegen elkaar gelijk speelden (00), ging het kampioenschap naar de r.h.b.s. In de afdeling C ging de Vlissingse ti tel naar de l.t.s. II. Dit team won met 10 van de r.h.b.s. II en ver sloeg de openbare ulo III met 5—0. De r.h.b.s. II versloeg ten slotte de open bare ulo III met 80. In de afdeling B eindigden twee wed strijden gelijk: St. Paulus ulo III— l.t.s. II 0—0 en r.h.b.s. IV—l.t.s. VI 00. Het nemen van penalties wezen de St. Paulus ulo II en de r.h.b.s. IV als winnaars aan. De strijd tussen de St. Paulus ulo III en de r.h.bs. IV ein digde in een 30-overwinning voor de r,h.b.s.'ers, zodat zij het kampioen schap in de wacht sleepten. Bestuur verwacht Omzet steeg in 1963 tot f 17.071.057,40 Aanbesteding van sportgebouw en brandweerkazerne Je gemeenschappelijke technische dienst .West Zeeuwxch-Vlaanderen" heeft voensdagmorgen in het gemeentehuis ■an Breskens aanbesteed het bouwen •an een sportgebouw op het nieuwe sportveldencomplex en van een brand weergarage, loods en kantoorruimte aan de Wëljkmanlftan te Breskens. Voor het sportgebouw werd als volgt lngeschre- L. Soulimans, Hoofdplaat f 64 3RD Jacobs. Breskens f 64.887; G. F. er wil het geheel bezien kunnen >mzet Dedroe& f 307.823.42. ;en, - - „Wannen wij zeggen, dat onze bank een gunstig jaar heeft gehad. V ooral het grote aan tal nieuwe relaties, dat wij er dit jaar hebben hijgekregen, stemt ons tot tevre denheid". Aldus het bestuur van de coöperatieve Raiffeisenbank Oost- en West-Souburg in het jaarverslag over 21 oktober 1963 werd de 5 miljoen gul den aan spaargelden bereikt. Eind de cember bedroeg het saldo bijna 5,5 mil joen gulden. Het bestuur verwacht, dat de 6 miljoen gulden aan spaargelden in 1964 zal worden bereikt. Het spaarover schot bedroeg in 1963 1.086.016,38. Dit bedrag is als volgt gesplitst: Souburg o48.793,31 en Vlissingen 537.218,07. Het aantal spaarrekeningen steeg met 609 tot 3150, een stijging van 24 pro cent Het gemiddelde spaarsaldo per boekje bedroeg 1731. Het aantal voor schotnemers steeg met 46 tot 274 (in geld van 1 682.150 tot 2.201.990) en het aantal rekening-couranthouders met 45 tot 227. De omzet in rekening-cou- van Schoote, Breskens f69.572: C. Bre vet. Breskens f 70.670: firma Strljdonk en zoon, Oostburg f70.790; firma Mar tens en zoon, Hoofdplaat f71.000. Voor dc bouw van de brandweerkazerne luid den de initchrijvingen als volgt: G. F. van Schoote. Breskens f 66.395; C. Bre- Breskens f68.640; W. J. Jacobs, Breskens f 68.730: C L. Soullmans, Hoofdplaat f69.000; firma Strijdonk en zoon, Oostburg f69.610: firma Martens en zoon. Hoofdplaat f71.990. Polder Walcheren vergadert 10 april In het kader van de plannen \-oor ver sterking van de zeewering van de Zuid- watering van Walcheren tussen de uit wateringssluis te Ritthem en de buiten haven van Vlissingen stelt het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren aan de algemene vergadering van de polder die vrijdag 10 april a.s. vergadert voor orn enkele percelen weiland aan te kopen ter weerszijden van het voormalig fort de Ruyter. Het gaat hier om ruitn 2,3 hectare weiland, waarvoor een uit eindelijke prijs geadviseerd Is van 1,50 per vierkante meter. Tevens stelt het dagelijks bestuur aan de poldervergadering voor om de keur op de duinen, die voor het laatst vast gesteld werd op 1 mei 1954. opnieuw vast te stellen. Gevraagd wordt onder meer akkoord te gaan met een herzie ning van een artikel, die een waarborg beoogt te geven om beschadiging van de zeewerende duinen door onbevoeg den te voorkomen of tegen te gaan. Tijdens deze algemene vergadering zul len de poldercommissarissen tevens be zwaren en opmerkingen kunnen maken over het voorstel van Ged. Staten tot concentratie van de polders op Walche ren. De agenda vermeldt voorts het on derzoek van de geloofsbrieven van de heer C. M. Versluis te Middelburg, die als commissaris gekozen is in de plaats van mr. W. F. E. baron Van der Feltz. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 23-3: Sea Cornet van Safi; 29-3: Johannes L. van Lysekill: Eyo S van Londen: Action van Londen: John Bak- ke van Gent: 30-3 Esteburg van Norrkoplng: Metropole van Norwich; Cape Wrath van Aartiuu». 31-3-- geen. Vlissingen vertrokken 23-3: Huta Bedzin naar Moeremansk: Sansend naar Azoren: 29-3- Johannes L- naar HTburg. Sea Comet naar Rostock; John Bake naar Moermansk: 30-3: Esteburg naar Middelburg: Metropole naar Gent: 31-3: geen. Gepasseerd naar Antwerpen 28-3: Roelof de Winter van Hamburg; Eems van Boston; Port Talbot van Par: Meeuw var. Zee-Ter- neuzen; Neder Rijn van Barcelona; Meta van Duinkerken; Cresta van Rotterdam;Triton var. Amsterdam. Kerm van Rotterdam; Eagle van Londen; Con Brio van Le Havre; Diana V v Londen: Hendrik Holwerde van Moeiyr.n: Oranje van Zee-Gent; Sloterkeric van Bremen: Neder Waal van Hamburg: Valiant van Huil: 30-3: Arnoudspoldcr van Oporto; Bevesier van Yersey; Rijnborg van Birkenhead-Gent; Whilsum van Preston; Kittlwake van Glasgow; Laarderkerk van Port Said; Friesland van Hull-Gent: Aeneas van Lissabon: Willem Cornells van Nante»; Arneb van Rotterdam-Hansweert; 31-3; geen- Gepasseerd van Antwerpen. 23-3 Swallow naar Oostende; Aaltje naar Queertsborough: Rex naar Londen Stella Prima r.aar Barce lona. Vega naar Stockholm: Oosterburgh naar Stockholm: Nestor naar Amsterdam: Hydra r.aar Goole. Henny J naar Lor-den: i 29-3: Lupia naar Londen: Stanislas naar Rotterdam. Nore naar Rotterdam; Eems- Southampton Volente n. Midd- «igh. Spaarnekerk naar Hamburg: naar Sl -Nia,° Gent: Dongedtjk naar De omzet van de bank steeg in 1963 Rotterdam; Sommelsdijk naar New O-.eans- met 3.053.211,73 tot L7.071.057.40. Veder Rijn naar Rotterdam; 30-3 Virgo naar De_ balans geeft een totaal aan van'landen. Eems naar Boston: 31-3. Sloterkeric De verlies- en winst- .aar Amsterdam insti Vlissingen aangekomen op 31-3- Roelof de inter van Antwerpen. Op 1-4 Bore V van Amsterdam. rant steeg met ongeveer 800.000 tot 6.605.228,99. De omzet In vreemde va luta is in 1963 sterk gestegen, onder, andere in verband met de vestiging van het bijkantoor te Vlissingen. De totale 6.111.050,6. rekening over 1963 geeft een t aan van 8643,63, die zo stelt het. bestuur voor kan worden overge- ispra Spitia Goutroom reserve. Vlissineen ivrlrnlrlren „r, 01 boekt naar de Vlissingen vertrokken op 31-3 Eyo 5 t Maandagavond a.s. om half acht zal in R-,!!crflarn op 14 C5»,i? Wra>h near Dakar. „Rehoboth" te Souburg de algemene jaarvergadering van de bank worden ge houden. De agenda voor de vergadering vermeldt onder meer de verkiezing van een bestuurslid in verband met het pe riodiek aftreden van de heer S. van Soe- len te Souburg, die niet herkiesbaar is. de verkiezing van een lid van de raad van toezicht in verband met het perio diek aftreden van de heer P. Verheul te Souburg, die eveneens niet herkies baar is. De voordracht voor deze vaca ture is: J. Meulbroek en A. van Wijk. beiden te Souburg Bij een eventuele ver kiezing van de heer L. W. Kodde tot lid van het bestuur worden voor deze vacature kandidaat gesteld de heren A. Arendse Lzn. en J. Jasperse, beiden te Souburg. Gepasseerd naar Antwerpen op 31-3: Kerke- ötjk van New York Jan Herman van Vlaar- dlncrn Tjerk Hiddc-s van Rotterdam Dolores van Sevllla Op i-4 Noordnad van Rotter dam Bosco van Rotterdam Leuvehaven van Rotterdam Baltic van Amsterdam Aspera van Amsterdam Mees Cramer van zee Eems van Boston Spolanda van Londen. Gepaleerd van Antwerpen op 31-3: Hydra naar z«-e. Aeneas naar Rotterdam. Reglna naar Schotland Viscount naar zee. Tycha n:u_ Londen Eerbeek naar Finland. Eagle naar Londen Lauwere naar Londen. Triton naar Duinkerken Leemans naar Londen. Cresta naar Clydehaven. Spirit naar [psw-ich. Op 31-3: Bevesier naar Rotterdam. Op 1-ft Valial naar Hull Timca naar Duinkerken» Whitsyn naar Goole. Hebe Nobel r.aar Shore- ham. GaasierdiJk naar Calvestoae.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5