Verkoudheid Zierikzee heeft programma klaar voor ontvangst raad HATFIELD Week van kunstzinnige vorming voor de jeugd a ©ia Walcherse B. B. houdt 18 april grote oefening fiets! Ontvangstenrondritten, diners en bezoek aan jhr. De Casembroot fant ALMANAK Door creatief bezig zijn wegwijs worden in de kunst MET ULTRA-WASWERKING Paraatheid en rampbestrijding PERSONEEL WILHELMINAPOLDER KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Veertig en vijftig jaar in dienst Goese kip legt zuinig eitjes Kind uit haven van St.-Philipsland gered blijf jong, blijf fit... z PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 APRIL 3964 TEGENBEZOEK IN WEEK 13 TOT 17 APRIL De joviale en gulle ontvangst, die het gemeentebestuur van Zierik zee nu tweeënhalf jaar geleden is bereid in de Engelse adoptiestad Hatfield dertig kilometer boven Londen zal in de week van 13 tot 17 april aanstaande op Schouwen-Duiveland een resonantie krijgen. Vijf dagen lang zullen de burgemeester, de secretaris en de leden van het Hatfield Rural District Council de gemeente raad met hun dames de gasten zijn van Zierikzee. De stad, waar mee sinds het rampjaar 1963 een levendig contact bestaat, voorna melijk via uitwisselingsbezoeken van jeugdgroepen ieder jaar. Nu is aan Zierikzee de beurt om de officiële deputatie van Hatfield, de „tweelingstad" te ontvangen. Het programma voor het bezoek is thans klaar. En het ziet er goed uit. In het Zierkizeese stadhuis is men ervan uitgegaan, dat het gezel schap een overzichtelijke indruk moet krijgen van Zierikzee met wat erin en eromheen sedert het rampjaar 1953 is veranderd. Het spreekt vanzelf, dat hij de rondrei zen die zullen worden gemaakt het „oude eiland" en de Deltawerken scherp tegenover elkaar zullen ko men te staan. Verschillende leden van het Hatfieldse gezelschap heb ben al eens eerder een bezoek ge bracht aan Zierikzee. Voor andere „councillers" is het een eerste ont moeting. Het dagelijks bestuur van de ge meente Zierikzee heeft een periode van intensieve voorbereidingen achter de rug. De gasten moesten worden gehuisvest, er moesten ont vangsten, diners en uitstapjes wor den georganiseerd. „En ze ki*ijgen een hele papierwinkel mee", ver telde ons burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester en daarbij doelde hij op de map met documentatie over allerlei onderwerpen, die de- En gelsen bij aankomst zal worden aangeboden. Hoogtepunten van het bezoek van de Hatfielders aan Zierikzee zullen zijn: een buitengewone „dubbele" raadsvergadering in het stadhuis, toehten naar de belangrijkste wa terstaatsspektakels in het zuidwes ten van ons land, een tocht naar Walcheren meteen ontvangst bij de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot in Middelburg. En niet zon der reden: Zeelands eerste burger is al enkele malen bijzonder spon taan in Hatfield onthaald. gon" een diner worden aangeboden. De gasflambouwen op het Haven plein zulen dan worden ontstoken, Zierikzee zal zijn monumenten in het floodlight laten baden en de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" zal zich presenteren. Met kotter Pro g ramma De Engelse deputatie onder leiding van burgemeester V. G. Fitzpatrick en de nieuwe stadssecretaris L. As- quith stapt zondag 12 april in Har wich op de nachtboot naar Hoek van Holland. In de loop van maan dagmorgen arriveert het gezel schap in Zierikzee, waar in „Con cordia" de gastfamilies ter kennis making zullen klaarstaan. Half die maandagmiddag is er in de trouwzaal van het Zierkizeese stadhuis een buitengewone raads vergadering. Een uur later loopt die over in een grote receptie in de Schutterszaal. Daarvoor worden uitgenodigd alle kinderen, die sinds het .adoptie-moment" in 1953 va kantieweken in Engeland hebben doorgebracht en de families, die Engelse kinderen in Zierikzee on derdak en een prettige vakantie hebben geboden. Ook de informele commissie voor internationale con tacten, de ereburgers van Zierik zee, de raad uiteraard en nog an dere genodigden zullen daar zijn. In de avonduren zal de beide raden en de Zierikzeese gasten in „Mondra- Voor dinsdag 14 april zal het gezel schap zich in de morgenuren split sen in een dames- en een heren- groep. De dames zullen een kijkje nemen in de Z.L.M.-landbouwhuis- houdschool „Prinses Juliana" en het Burger Weeshuis. De heren be zoeken de nieuwe dieselmotorenfa- briek Smit en Bolnes N.V. Aan het begin van de middag zullen de En gelse gasten van Zierikzee zich in schepen voor een tocht buitenom naar de veerhaven „De Val". Misschien zal dat gebeuren met een mosselkotter, die en passant op de Oosterschelde zal laten zien, hoe het Zeeuwse banket wordt op- gekord. Zijn de vissers allemaal naar de Wadden, dan zullen de or ganisatoren een ander schip laten uitvaren. Na een lunch in restau rant „De Val" stapt men 's mid dags in de bus voor een rondrit over het eiland. De rit voert naar de Grevelingendam, waar Delta- ingenieur P. H. van der Weele een toelichting op de dichting van het sluitgat door middel van de kabel baan zal geven. Daarna rijdt het gezelschap naar Brouwershaven en de Westhoek. Op woensdagmorgen daarna zal aan ,,'t Luitje" in Zierikzee weer een boot klaar liggen voor een kijk je van het water af bij de bouw van de Oosterscheldebrug. Die boot meert af in de veerhaven van Kats. Na een bezoek aan het werkterrein voor de brugbouw gaat het via Co- lijnsplaat naar Veere. Het gezel schap wordt daar een ontvangst be reid en aan het begin van de avond zal men zijn opwachting maken bij de commissaris van de koningin te Middelburg. Met de laatste boot verbinding naar Schouwen komt men dan weer in Zierikzee. Om de gasten ook een dagje rust te In de trouwzaal van het Zierilc- i zeese stadhuis staat het symbool i van de verbroedering tussen de stad en de Engelse „tweeling-ge-1 meente" Hatfield: een bokaal met de inscriptie: „To Zierikzee from Hatfield in friendship 1958", Ook j de namen van de scholieren, die de beste opstellen over hun vakantie in Engeland hebben geleverd bij de uitwisse/big zijn erin gegraveerd, j (Foto P.Z.C.) gunnen zijn er voor donderdag wat keuzeprogramma's in Zierikzee zelf geprogrammeerd. De Engelse councillers en hun dames kunnen dan kiezen uit bezoekje aan de technische school van Zierikzee, het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis, de confectiefabriek van Superdam N.V. en aan de poortrestauraties. Die donderdagmorgen zal in het 's Gravensteen ook de expositie van de amateurfotografenvereniging „Delta-foto" worden geopend. Bijzonder traject Langs een bijzonder traject zal Zie rikzee vrijdag 17 april zijn adoptie- gasten weer uitgeleide doen. Met een bus gaat het naar de kop van de Grevelingendam. Daar wacht een boot om het gezelschap over te zetten naar de Hoek van St.-Jacob op Goeree-Overflakkee. Op dat „landingspunt' staat weer een bus gereed voor een trip naar de bouw put van de spuisluizen in het Ha ringvliet, het meest imposante Del tawerk van het ogenblik. Via Hel- levoetsluïs gaat het dan op Rotter dam aan, vanwaar men aan het be gin van de avond vertrekt naar Hoek van Holland voor het afscheid van Zierikzee. De Zeeuwse stad met zijn interna tionale verbroederingsbanden wil met deze ontvangst van het Hat fieldse gemeentebestuur iets terug doen voor wat in november 1961 aan de Zierikzeese raad werd ge boden. Zij wil bovendien bewijzen dat uitwiseling alleen kan blijven bestaan wanneer die van tijd tot tijd wordt „opgewarmd". Veroverend fris... after shave lotion Leeuwse Waarneming Ja, dat was nog een hele oefening van die trapezewerkers op de Gre velingendam. Zo werd het gisteren, één april, in dit blad aangekon digd: „Stuntproef op 80 meter hoogte boven water Trapeze werkers oefenen op Grevélingen- kqbel". Aardig, maar te doorzichtig denk je dan, gaat geen hond naar kij ken. Nou, reken maar. Op de boot van Kats naar Zierik zee vormden gistermorgen de ge varen aan de stunt verbonden, een punt van heftige discussie; een Bruinisse meldde men dat het „opvallend druk" was op de kop van de Grevelingendam men kon over de hoofden lopen en voor wie dit kunstje eens wilde proberen was er ook het hoofd van een burgemeester bij. Nu heeft men voor zoiets altijd als motief, dat men ging kijken, wie hiernaar nu wel gingen kijken. Een onaantastbaar ex- Anders is het gesteld met de cor respondent van een in Gelderland verschijnend blad, die gaarne nog wat nadere inlichtingen van ons wilde. Een Frans technicus, van de ka- belfabriek uit Grenoble, begreep er «iels van. „Zo'n koude dag" zei hij hoofd schuddend, „en zo druk als van daag is het hier nog niet ge weest. Wat zijn die Nederlanders toch voor een raar volk f" Weet die Fransman veel van Alva. Hij concludeert, in deze tijd, naar eigen vjaarneming. Op vormingscentrum „Hedenesse" „Wat wordt bedoeld met kunstzin nige vorming?" Deze vraag werd gesteld op een folder, die het „In stituut voor Kunstzinnige Vor ming" rond heeft gestuurd, onder meer aan een groot aantal Zeeuw se scholen. Een folder over een vormingsweek, die momenteel ge houden wordt op het centrum „He denesse" bij Cadzand. De vraag werd in dezelfde folder beant woord, maar dit nam niet weg, dat er nog een aantal scholieren en ook een paar werkende jongelieden waren, die zich zelf van het ant woord wilden overtuigen. En zo zijn dan 22 jongens en meisjes van 16 tot 22 jaar een week lang bezig met het zelf beoefenen van diverse kunstvormen, het bekijken ervan en het praten er over. Om hierdoor een beter begrip en inzicht in de di verse uitingsvormen van de kunst te krijgen. De „Stichting Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming", die momen teel in oprichting is, wil zich vooral richten op de vrijetijd van zowel jeugd als ouderen. De bedoeling is om de deelnemers aan de diverse vakken of cursussen creatief bezig te laten zijn. Welke vormen van kunst dat zullen zijn en op welke manieren, een open vraag. „Alles waar belangstel ling voor bestaat", zeggen de organi satoren. Een van de manieren is het houden van een vormingsweek, zoals die, welke momenteel aan de gang is. The ma is „Vrijheid en gebondenheid in de kunst". De bedoeling is, de jeugd een kritische instelling bij te brengen ten aanzien van datgene, waarmee ze in de kunst geconfronteerd wordt. De leiding berust bij de heren J. den Hoedt en E. Wilmink en wika A, Dales. Het programma van de week omvat onder meer een aantal inleidingen op het thema, gegeven door de heer E. C. J. Reyne uit Rotterdam, een le zing over beeldhouwkunst, film, een excursie naar Gent met een bezoek aan het museum voor beeldende kun sten en een theater. Verder zijn de deelnemers veel zelf bezig in werkgroepen op het gebied van toneel, boetseren en schilderen. Sunil KWARTJE VOOR DE EERSTE AARDBEIEN Het oogstseizoen van aardbeien uit de verwarmde en belichte kassen is begonnen. Woensdag middag werden de eerste vruch ten bij de veiling te Kapelle aangevoerd. Het aanbod bedroeg 203 stuks, afkomstig van de kweker P. C. Hermes uit Ka pelle en het proefstation voor de kleinfruitteelt te Kapelle. Voor kwaliteit extra werd een prijs afgedrukt van 25 tot 28 cent per stuk. Kwaliteit I noteerde 20 en kwaliteit II 11 cent per stuk. Het zal vari de weersomstandigheden afhangen of het aanbod snel toe zal nemen. De oogst van glas aardbeien uit de niet verwarmde kassen zal nog wel enkele weken op zich laten wachten. Engels schip omhoog voor Westkapelle Woensdagmorgen is om ongeveer kwart voor tien het Engelse motorschip „Tre- velan" op IV mijl west ten noorden van het noorderhoofd bij Westkapelle aan de grond gelopen. Het schip, dat gechar terd was door de K.N.S.M., was geladen met stukgoed. Sleepboten uit Vlissingen waaronder de „Scaldis", de „Temi" en een bergingsvaartuig van Van der Tak voeren ter assistentie uit. Tegen twaalf uur wist de „Scaldis" de „Trelevan" vlot te trekken. Het schip heeft zrjn reis van Amsterdam naar Antwerpen voortgezet. Aanvoer uit de Zeeuwse Stromen In de maand februari 1964 werden uit de Zeeuwse stromen aangevoerd (tus sen haakjes de cijfers van februari 1963): 3.062.388 kg ter waarde van 783.383; 1.046.726 kg ter waarde van 767.189) waarvan zeebliek 128.765 kg ter waarde van 11.715;' garnaal voor consumptie 83.878 kg ter waarde van 215.019; (100.852 kg ter waarde van 340.388)oesters 631.213 stuks 42.872 kg ter waarde van 237.285; (972.570 stuks 75.998 kg ter waarde van 254.520); mossels voor consumptie 1.404.200 kg ter waarde van 156.920; (160.100 kg ter waarde van 18.006), Inwoonster van Goes Alle elf" in Werkgroepen De werkgroep toneel staat onder lei ding van de provinciale toneealadvi- seur Toine van Bergen. Samen gaan zij in op één bepaalde scène van een toneelstuk. De tekst wordt geanaly seerd. Dan proberen de deelnemers alle faceten van de situatie, die door deze analyse naar voren gekomen zijn, in hun spel te laten zien. Zij ma ken fouten en hierover wordt weer doorgepraat. Langzaam groeit het juiste beeld van wat er feitelijk alle maal gebeurt. De bedoeling is dus niet, aan het eind van de week op min of meer aanvaardbare wijze een stukje toneel te kunen spelen, maar om begrip te krijgen voor wat toneel en toneelspelen nu werkelijk is. Een andere werkgroep is bezig met boetseren onder leiding van de Haagse pottenbakker Dick Loef. Ook hier is de bedoeling, dat de jongelui het „zelf vinden". Natuur lijk grijpt de vakman wel eens in, wanneer ze in hun enthousiasme iets willen verwezenlijken dat om eenvoudige technische redenen niet mogelijk is, Doet hij suggesties over de wijze, waarop een gewenst effect te verkrijgen is, maar de ideeën zijn van henzelf. Er is ook geen gebrek aan. Een stimulerende factor vormt hier het groepsgewijs aan het werk zijn.' In de provinciale radioquiz over steden- kennis „Alle elf", komt a.s. vrijdagavond uit mevrouw F. Hollestelle uit Goes, die het opneemt tegen de heren Stolk en Abels uit Den Haag en Oldenzaal. In een ander lokaal ten slote houdt de kunstschilder Guido Metsers het toezicht op een aantal pupillen, die zich met behulp van penseel en verf willen uitdrukken. De resultaten? Daar gaat het niet zo zeer om. Dat ze bezig zijn is belang rijker. Dat ze zelf de moeilijkheden leren zien, om ze in ander werk te kunnen beoordelen. Hetgeen niet weg neemt, dat er een paar tussen zitten, die opmerkelijke dingen weten te fa briceren. Zaterdag zullen de groepen in de ge legenheid zijn, kennis te nemen van eikaars prestaties. Zondag wordt de afgelopen week besproken, eerst in de werkgroepen, later met allemaal bij elkaar. Dan kunnen misschien con clusies getrokken worden, misschien ook zijn de dingen die men heeft leren zien niet zo gemakkelijke onder woor den te brengen. Eén week is feitelijk te weinig om werkelijk vertrouwd te raken met de kunst. In het „Instituut voor Kunst zinnige Vorming" zal de mogelijkheid gaan bestaan, de relaties tussen de jeugd en de actieve kunstbeoefening nauwer te maken. Met inzet van 350 noodwachters Voor 350 Walcherese noodwacht- plichtigen van de Bescherming Be volking zal 18 april geen vrije za terdag zijn. Voor die datum staat er namelijk een grootscheepse pa raatheidsoefening op het program ma, zoals die éénmaal per jaar ge houden wordt. Aan deze oefening zullen de noodwachters uit de op stellingsplaatsen Vlissingen, Mid delburg, Souburg en Westkapelle deelnemen. De opdracht tot het houden van de oefening is gegeven door het mini sterie van binnenlandse zaken, de oefening is voorbereid en in onder delen uitgewerkt door het Hoofd B.B. A-kring Zeeland a (dat wil zeggen Walcheren), de heer J. P. van der Leelie uit Vlissingen, met zijn mede werkers. Dat niet alle afdelingsplaatsen van de kring meedoen aan deze oefening, is het gevolg van een tekort aan voer tuigen. Deze zijn namelijk een eerste vereiste, wil men een oefening op grotere schaal houden. Ze worden beschikbaar gesteld door het ministe rie van binnenlandse zaken, dat spe ciaal voor oefeningen van de B.B. Over 48 wagens beschikt. Van deze vijf-tons vrachtauto's worden er daags te voren 42 in Rotterdam opgehaald. Wanneer de B.B. daadwerkelijk in ac tie zou moeten komen, zouden de be nodigde middelen van vervoer gevor derd moeten worden. Als op 18 april de oefening begint, zijn de voertuigen al aanwezig op de opstellingsplaatsen. Na ont vangst van hun oproep als het ernst is, zal dat ook via de radio omgeroepen worden begeven de noodwachters zich op eigen gele genheid naar de verzamelplaatsen. Daar beginnen ze dan de voertuigen te beladen met het materieel, dat daar opgeslagen ligt. Waneer bij het Hoofd B.B. van alle ploegen de meldingen binnen zijn, dat men klaar is om uit te rukken voor hulpverlening, is daarmee de paraat heidsoefening afgelopen. Dan moet gebleken zijn. of de organi satie goed geweest is. Mogelijke zwakke punten zijn dan naar voren gekomen en kunnen verbeterd worden. Na de paraatheidsoefening volgt nog een werkelijkheidsoefening. Ergens in de kring is een ramp gebeurd en dat kan dan zowel een gevolg zijn van oorlogshandelingen als een zogenaam de „vredesramp". Het potentieel van de opstellings plaats waar de ramp plaatsvond rukt dan uit, terwijl ook uit andere opstel lingsplaatsen de diverse diensten door het Hoofd B.B. naar het terrein van de ramp gedirigeerd kunnen worden. Die diensten zijn: brandweer, red dingsdienst, geneeskundige afdeling, verbindings- en verkenningsdienst. De dienst voor sociale verzorging heeft gedurende de oefening van 18 april de taak, alle deelnemers aan de oefening te voorzien van koffie en lunchpaketten. Het verloop van de oefening zal onder meer gadegeslagen worden door ver tegenwoordigers van het ministerie van binenlandse zaken. BIJEENKOMST IN WILHELMINADORP Vijf koninklijke onderscheidingen lagen woensdagmorgen klaar voor vijf personeelsleden van de Koninklijke maatschap „De Wilhelminapoldèr". Het waren de blijken van waardering voor het werk, dat zy in een periode van veertig of vijftig jaar hebben gedaan voor „Nederlands grootste landbouwbedrijf". Burgemeester P. J. Evers speldde in het „Wilhelmina- huis" te Wilhelininadorp twee zilve ren en twee bronzen eremedailles op, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester jhr. A. F. C. Beelaerts deed dit later bij een met de bronzen eremedaille onderscheiden werknemer uit zyn gemeente. De beide zilveren medailles gingen tij dens de feestelijk getinte bijeenkomst in het „Wilhelminahuis" naar de voorman in de buitendienst, J. v. d. Velde, die veertig jaar in dienst van de maatschap was en bij bevordering naar de heer J. Cornelisse (landar beider), die al een halve eeuw op het bedryf heeft volgemaakt. De Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Leden van de werkgroep boetse ren, onderdeel van de „Week van lcu/nstzinnige vorming", die mo menteel op Hedenessebij Cad zand gehouden wordt. De leiding van deze groep heeft de potten bakker Dick Loef uit Den Haag, op de foto uiterst links. Foto P.Z.C.) bronzen medailles speldde Katten- dijkes eerste burger op bij de selec teur J. C. Dekker 40 jaar in dienst en de trekkerchauffeur A. Look- man, die eveneens 40 jaar op „De Wilhelminapolder" heeft gewerkt, 's Middags brachten ir. P. M. Felius namens de maatschap en burgemees ter jhr. Beelaerts van Blokland in Wolphaartsdijk een bezoek aan de heer Adr. Rijnhout om hem de bron zen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te overhandigen; de heer Rijnhout heeft eveneens de 40 jaar rondgemaakt, maar kon we gens ziekte de bijeenkomst 's mor gens niet bijwonen. Verstandhouding Burgemeester P. J. Evers bracht ln een toespraakje zyn felicitaties over aan de onderscheiden jubilarissen. En hij wees daarbij met name op het bij zondere aantal jaren, dat zy hebben volgemaakt. De heer Evers zag daar in ook een bewijs voor de uitstekende verstandhouding op het bedryf. Namens de directie van de Koninklijke maatschap „De Wilhelminapolder", voerde ir. P. M. Felius het woord. Hij complimenteerde de vier aanwezige personeelsleden met hun onderschei ding en haalde verder nog een aantal persoonlijke kwaliteiten van de heren naar voren. De ongedwongen bijeen komst werd ook bijgewoond door de verschillende chefs van de jubilaris sen, alsmede hun echtgenoten. Deze laatsten deelden in de hulde door middel van een bloemetje. De maat schap zal de vijf werknemers, die ditmaal onderscheiden werden, vol gend jaar zelf in het zonnetje zetten. Dat gebeurt dan temidden van het andere personeel tijdens de jaarlijkse in februari te houden grote per- soneelsavond. Ramp Een attent schippersdochtertje en een kordate schippersvrouw hebben er dins dagavond in Sint-Philipsland voor ge zorgd dat een zesjarig meisje niet in de haven is verdronken. Het kind, een doch tertje van de familie Felius, was spe lend met een ba.1 van de kade in het water van de haven geraakt. Rina Meyer (13) van het motorschip „Wilma" dat daar lag afgemeerd, zag het kind in het water liggen en riep onmiddellijk haar moeder. Met gevaar voor eigen le ven ging mevrouw A. Meyer-Quist op een smalle stootbalk van de kadewand staan, wist zich met één hand vast te houden en kon zo het kind met de an dere hand uit het water trekken. Dat was op het nippertje, want het 6-jarig meisje was al twee keer onder water verdwenen. Het ongeluk is goed afgelo pen en de ouders van het 6-jarige meis je hebben de schippersdochter woensdag op haar verjaardag met een grote taart bedacht. Duits motorschip omhoog op Oosterschelde In Wemeldinge wordt momenteel „Bimsgrint" van het 727 ton metende Duitse motorschip „Wolf-Pieter" over geslagen in het Belgische vaartuig Jacobus Elodie". De „Wolf-Pieter" die van Engers (D.) op weg was naar Merksem (B.) was op de Oosterschel de ter hoogte van Stavenisse ten ge volgde van een defect aan 't roer aan de grond gelopen en vast blijven zitten. Bij afgaand water plooide het vaartuig en ontstond lekkage. Na lossing zal het vaartuig op de scheepswerf te Hansweert. worden gerepareerd. Iri een ren aan de Goese Schen- gestraat zit een „zuinige" kip. Zy weet op de kleintjes te pas sen. Amateur-fokker J. M. Neels heeft er van opgekeken, de laat ste maand, sinds de kip een gele boeuf Plymouth Rock krielkip aan de leg is, vindt hij dagelijks miniatuur kriel- eitjes, waarvan de kleinste krap drie centimeter en de grootste vier centimeter is. De vijf eitjes, die hij deze week in het stro vond, waren bijzonder zeld zaam; drie stuks hadden de ge wone eivorm, een ei had de vorm van een kegel en een had een flesmodel. Op de foto de eitjes met als vergelijkingsma teriaal een lucifersdoosje. De heer Neels is al veertig jaar een verwoed amateur kippefok- ker, maar hij heeft in die tijd nog niet zo'n bijzondere kip „in huis" gehad. Niet alleen vanwe ge de opmerkelijke eieren van het dier, ook vanwege de resul taten, die de nog geen jaar oude kip vorig jaar op een tentoon stelling haalde: de kwalificatie z.z.g. Alles bij elkaar een bij zondere kip. Ei, ei. (Foto P.Z.C.) Ook u kunt een flets cadeau krljgenl Lees de advertenties 'in de damesbladen. KOUDE NOORDOOSTELIJKE WIND. Zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen -vat motregen of regen, in het noorden mogelijk vermengd met natte sneeuw. Matige tot vrij krach tige, in het waddengebied tijdelijk krachtige noordoostelijke wind. Nog steeds koud. ZON EN MAAN 3 april Zon op 06.11 onder 19.17 Maan op 01.10 onder 09.17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2