Vrijspraak in aanrijding op rijksweg Nieuwland PZC nam afscheid van de heer L J. Floresse ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN BIJNA DUIZEND TERNEUZENSE KINDEREN ZAGEN P.Z.C.-FILMS ,.MLEMAN" ACTIEF PERSOON DONDERDAG 2 APRIL 1064 WitSal ^eUWS-Vk*nd»rem PROVINCIALE Z B E V? B B COURANT B RECHTBANK BESLISTE Een week celstraf voor botsing met dodelijke afloop De rechtbank te Middelburg heeft woensdag beslist, dat de autobe stuurder J. K. uit Zoutelande niet schuldig is aan de aanrijding, die zich op de rijksweg onder Nieuw land voordeed tussen zijn perso nenauto en een tractor, die uit een zijweg de rijksweg was opgereden. R. werd van het primair ten laste gelegde ontslagen van rechtsver volging, van het secondair ten las te gelegde vrijgesproken. Men zal 't zich wellicht nog: herinneren: op 6 oktober 1962 was de botsing ge beurd. R. kwam met zijn personenauto over de rijksweg uit de richting Middel burg en botste toen tegen een tractor, die bestuurd door J. B. uit Nieuw land uit de weg door de Oude Haven via een invoegstrook de rijksweg wilde oversteken. Aanvankelijk was er noch tegen R. noch tegen B. proces-verbaal opgemaakt, maar toen een tegenligger zich beklaagde, had het Hof vervol ging gelast. De kantonrechter te Middel burg sprak de tractorbestuurder daar na vrij, de autobestuurder werd veroor deeld tot een boete van f 40,—. De kan tonrechter had R. schuldig bevonden aan het hem secundair ten laste geleg de: te hoge snelheid, waardoor hi] niet tijdig kon stoppen. den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede toezicht van de PCRV. De officier had 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf onvoorwaar delijk, geëist. Eveneens in hoger beroep werd me vrouw B. uit Kapelle veroordeeld tot een boete van f 15,—, omdat haar hond een konijn van De R. had doodgebeten. De officier had bevestiging van het von nis van de kantonrechter fll, geëist. Tot slot werd de Belg Van 't W. ook in hoger beroep conform het vonnis van de kantonrechter en de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een boete van f 25,nadat hij op de kruising PlataanwegHoofdstraat te Ovezande een botsing had veroorzaakt. (Advertentie} 100 meter R. was in hoger beroep gegaan en verklaarde 2 weken geleden voor de rechtbank, dat hij op een afstand van 100 meter genaderd was toen de tractor uit de zijweg kwam, een ver klaring, die door twee getuigen-a- décharge gestaafd werd. Volgens het proces-verbaal bedroeg de afstand van de plaats van de aanrijding en de plaats waar de tractor de weg, opge reden was, ongeveer 26 meter. De officier van justitie concludeerde hieruit, dat de auto nog ongeveer 375 tot 450 meter verwijderd was van de plaats, waarop de tractor de weg opkwam, zodat de autobestuurder volgens de officier maatregelen had kunnen nemen om een aanrijding te voorkomen. In zijn overwegingen bij het vonnis meende de rechtbank, dat. het R. niet aan te rekenen Is, dat hij by het vermij den van een botsing op de linkerweg helft terecht gekomen is, ondanks het feit, dat er tegemoetkomend verkeer was. De rechtbank ging er van uit, dat hierbij sprake is van overmacht en ont sloeg R. van het in dit geval primair ten laste gelegde van rechtsvervolging. Van het secondair ten laste gelegde, waarbij R. dus een te grote snelheid zou hebben gehad, werd hij vrijgesproken. Het vonnis van de kantonrechter een boete van f 40,werd vernietigd. De officier van justitie had by de behan deling van de appelzaak eveneens ver nietiging van het vonnis van de kan tonrechter geëist en een boete gevorderd van f 75, Week celstraf De Belg J. V. uit Harelbelce, die op 14 november van het vorige jaar met een snelheid van rond 60 kilometer met zijn personenauto vanaf de weg Waterland kerkjeYzendijke de voorrangsweg SchoondijkeBiervliet was opgereden en daarbij in botsing gekomen was met een over deze voorrangsweg tegelijker tijd naderende auto, werd veroordeeld tot een onvoorwaardelijkije gevangenis straf van 1 week, alsmede zes rhaan- den ontzegging van de rijbevoegdheid. Bij de botsing was één der inzitten den uit. de over de voorrangsweg rij dende auto, de jonge Belg Louis Westerlinck uit Brugge, aan de ge volgen van zijn verwondingen overle den. De officier van justitie had een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en 1 jaar ontzegging geëist. Conform de eis van de officier veroor deelde de rechtbank de jongeman Tonny M. uit Boschkapelle tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 2 maanden (met onmiddellijke in hechtenisneming) wegens bedreiging van een politieman met een bierfles. Van het hem even eens ten laste gelegde: mishandeling van een meisje en gooien met een bier glas, werd M. vrijgesproken. J. W. uit Terneuzen werd wegens ver duistering van levensmiddelen veroor deeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden, met aftrek, waarvan 3 maan- Voor leuke geschenken NU eerst kijken bij DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45 - 58, Vlissingen. ACiFNDA VANDAAG Middelburg Electro: Prijs der liefde, 19.30 uur. 18 Jaar; Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 918 uur Vlissingen Alhambra: De stem in het duister, 20 uur, 18 jaar: Britannia: lunch- bijeenkomst Nederlands-Belgische Ver eniging Zeeland, 12 uur. Oostburg Ledeltheater: vergadering rayon Zeeland Algemene Bond van Bejaarden, 14 uur. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: ex positie werken Aart Roos, 9—21 uur Sint-Philipsland Dr Druiventros: algemene vergadering coöperatieve boerenleenbank Sint-Philipsland, 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Zij was pas der tien. 20 uur, 18 jaar; Luxor: Acapulco, 20 uur, 14 jaar. Voor gezonde witte tanden.... Sleepschip zonk bijna in haven van Wemeldinge Schipper Verlinden van het sleepschip Potgieter", dat in Wemeldinge ge meerd lag in het kanaal door Zuid- Beveland, ontdekte woensdagmorgen dat zijn schip in zinkende toestand verkeerde. Het 2139 ton metende schip, dat eigendom is van de Nederlandse scheepvaartvereniging te Rotterdam en dat met een lading ijzergrond op weg was van Antwerpen naar Alsum (D.), werd gesleept door de sleepboot „Goliath". Dinsdagavond werd de sleep in Wemeldinge afgemeerd. Toen de schipper van de „Potgieter" woensdagmorgen aan dek kwam, ont dekte hij tot zijn schrik dat het water reeds over hetdek spoelde. De ruimen 8 en 9 stonden vol water. Met behulp van de pompboot „Atja" werden de ruimen leeggepompt, waarbij twee scheuren aan het licht kwamen, die vermoedelijk zijn ontstaan doordat het vaartuig in de buitenhaven van Hans- weert even tegen de steenglooiing is gestoten. Na het aanbrengen van een noodreparatie kon het schip zijn reis vervolgen. Aannemer D. v. d. Poel overleden Woensdag is op 54-jarige leeftijd in Ou- delande overleden de aannemer D. v. d. Poel. De heer Van de Poel heeft vijf jaar zitting gehad in het bestuur van de Samenwerkende Patroons Vereniging „De Bevelanden". In samenwerking met aannemer C. Priem uit Lewedorp heeft aannemer v. d. Poel het openbaar ly ceum In Goes gebouwd en enkele lagere scholen in deze stad. Hij was ook de bouwer van de Nederlands hervormde kerk in de Stromenwijk in Middelburg, van het jeugdhuis in Rilland-Bath en van diverse grote woningcomplexen in Goes. Inwisselen van P.Z.C.-bonnen in Oostburg In Oostburg blijken nog vele jongelui te zijn, die wél in het bezit zijn van bonnen van 1,maar die vergeten zijn deze bonnen in te wisselen voor toegangskaarten voor de P.Z.C.-jeugdvoorstellin- gen. Ten gerieve van deze jongelui is besloten, dat de bonnen alsnog kunnen wor den ingewisseld en wel vrij dag a.s. vanaf half vier in het Ledeltheater. Deze plaatsbe wijzen zijn dan voor de voor stelling van 4 uur. De voorstellingen in Axel zijn vandaag, donderdag, om 2 en om 4 uur. Tot slot wordt zaterdagmorgen om 11 uur in het Casino te Breskens nog een voorstelling gegeven. Eerste kievitseieren in Oostburg De eer van" het vinden van de eerste kievitseieren in Oostburg is dinsdag middag te beurt gevallen aan de heer» A. P. Modde, wethouder van de ge meente Oostburg. Zoals gebruikelijk werden de eieren aan Oostburgs bur gemeester, de heer J. L. van Leeu wen, overhandigd. Woensdag meldden zich nog twee Oostburgers bij de bur gemeester met kievitseieren. L.t.s. 3 winnaar 'groep B paas-schoolvoetbal in Oostburg Woensdag werd op het gemeentelijk sportterrein te Oostburg het programma van het paas-schoolvoetbal afgewerkt, door de 12 wedstrijden, alsmede enkele beslissingspartijen in afdeling B te spe len. De 8 deelnemende elftallen waren in twee groepen verdeeld. In groep 1 kwam l.t.s. 3 met 6 punten als overwinnaar uit de strijd, terwijl in groep 2 lyceum 3 en r.-k. h.b.s. 4 gelijk eindigden met 5 punten en eenzelfde doelgemiddelde. De beslissingswedstrijd eindigde met 00. Via strafschoppen heeft h.b.s. 4 ten slotte gewonnen. De finale ging dus tussen l.t.s. 3 en h.b.s. 4. Hier werd de beslissing nog moeilijker want de wedstrijd eindigde met Ö-0, bleef na verlenging nog 00 en ook hier waren strafschoppen nodig om de overwinnaar aan te wijzen. Ten slotte werd dat het derde elftal van de l.t.s. Uitslagen: groep 1: l.t.s. 3l.t.s. 6 60; r.-k. ulo 2openbare ulo 2 10; l.t.s. 3 r.-k. ulo 2 30; l.t.s. 6openbare ulo 2 10; l.t.s. 3openbare ulo 2 60 ".t.s. 6—r.-k. ulo 2 10. Groep 2: l.t.s. 4l.t.s. 5 11: lyceum 3r.-k. h.b.s. 4 11; l.t.s. 4lyceum 3 0—2; l.t.s. 5—r.-k. h.b.s. 4 0—3; l.t.s. 4 r-k. h.b.s. 4 0—1; l.t.s. 5lyceum 3 0—2. De standen waren: groep 1: l.t.s. 3 6 ~>unten; 2. l.t.s. 6 4 punten; 3. r.-k. ulo 2 punten en 4. openbare ulo 2 o pun ten. In groep 2 werd de stand: 1. r.-k. h.b.s. 4 5 punten; 2. lyceum 3 5 punten; 3. l.t.s. 4 1 punt en 4, l.t.s. 5 1 punt. De strijd om de derde en vierde plaats tussen lyceum 3 en l.t.s. 6 werd door de lyceïsten met 30 gewonnen. De eind stand in afdeling B werd dus: 1. l.t.s. 3; 2. r.-k h.b.s. 4; 3. lyceum 3 en 4; l.t.s. 6. Zilveren jubileum postcommandant te Stoppeldijk Zaterdag 4 april is het 25 jaar gele den, dat de thans te Stoppeldijk (ge meente Vogelwaarde) gestationeerd zijnde postcommandant der rijkspoli- hie, de opperwachtmeester F. P Amendt dienst nam bij de rijkspolitie De opperwachtmeester kwam in 1962 r Stoppeldijk en stond voorheen onder andere in Philippine en Lams- waarde. In verband met dit feit is er zaterdag in het gemeentehuis te Stop peldijk een huldiging. Kievitseieren voor burgemeester van Aardenburg Slechts enkele dagen nadat in ons land het eerste kievitsei werd gevon den, heeft de 20-jarige Margriet M. G. Cauwels te Aardenburg, een kievitsei aangeboden aan burgemeester M. G. M. van Berckel. Korte tijd daarop kwam ook de 7-jarige Hubregt van Iwaarden een door hem samen met zijn vader gevonden kievitsei aanbie den. Collecte De te Aardenburg gehouden collecte door het Leger des Heils bracht 186 op, AXEL Uitgebreid programma op Koninginnedag De Axelse Oranjevereniging heeft ook voor koninginnedag van dit jaar een uitgebreid programma op stapel gezet. Om half negen in de ochtend starten op het Szydlowskiplein drie drumbands voor drie verschillende routes. De drumbands zullen de schoolkinderen van de verschillende scholen afhalen. Burge meester M. K. van Dijke zal om half tien op de Markt een toespraak hou den, waarna vier schoolkinderen op de Markt de vlag zullen hijsen. In de kleu terschool „Roodkapje" zal het poppen theater „De Zeeuwsche Uylenspiegel" een voorstelling geven. De oudere kin deren kunnen kijken naar de film „De reis van prinses Beatrix" in het Cen trum. Verder is er 's middags nog een voetbalwedstrijd tussen het personeel -de gemeente tegen het voetbalteam Lensen's Aannemersbedrijf op het terrein aan de Buitenweg, 's Avonds om zeven uur zal de christelijke fanfare „Hosanna" een uitvoering geven. Daar na, om half negen, is er een lichtstoet en een lampionoptocht, waaraan ieder een mee kan doen. De dag wordt be sloten met een concert door de harmonie „Concordia". V-tqoRPE Succes voor sportvisser Tijdens internationale hengelwedstrij- den te Zelzate hebben leden van de visclub „De platzak" uit Westdorpe successen behaald. Fr. Mechelinck behaalde de 4e prijs, Remi Auden- aerd werd 7e en Prudent Kalle 10e. Urbain de Rijcke, eveneens lid van „De platzak" werd 2e tijdens het kampioenschap van Zeeland, dat te Axel werd gehouden. Goed werk van wielrenner De renners Eddy Voerman en Freddy Spuesens uit Westdorpe hebben weer goede prestaties geboekt. Eddy won de derde prijs in een nieu welingenwedstrijd te Zelzate, en de aspirant Freddy Spuesens kwam met de zesde prijs uit de bus te Axel. WALCHEREN VLISSINGEN V.K.M.V. speelde voor bejaarden De Vlissingse klaviermuziekvereni ging V.K.M.V. heeft woensdagmiddag in het Scheldekwartier een muziek- middag verzorgd voor de leden van de bond van bejaarden. Het program ma werd voor het grootste gedeelte verzorgd door het A-orkest van de vereniging, dat onder leiding van di rigent H. Gijsel allerlei vlotte melo dietjes ten gehore bracht. Als inter mezzo was er een optreden van het B- orkest, waarin de zeer jeugdige leden van de vereniging zijn ondergebracht. Dat de bejaarden de uitvoering bij zonder op prijs stelden, bleek wel uit het klaterend applaus dat na ieder stuk klonk. VRO' IWENPOLDER N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen hield de N.C.V.B., a: ling Vrouwenpolder, in het vereni gingsgebouw de maandelijkse bijeen komst. De heer R. Struijck sprak over het onderwerp „Nieuw Guinea, zoals ik het zag en het zendingswerk al daar". Spreker illustreerde zijn be toog aan de hand van enkele films. De volgende vergadering werd vast gesteld op 16 april a.s. Dan zal me vrouw A. M. de Moor-Ringnalda spre ken over „De kunst om te leven na ons 30ste jaar". VEILING ZL'ID-HOLL. EILANDEN" Aardappelen 7—11. Andijvie IS88. Rode kool 9—18. Stoofsla 3853. Sla 1 A 15—27. 2 C 1015. Spinazie 1 5369. Spruiten 1 A 92—96. 2 A 66—84, 1 B 65. 2 B 48-56. 1 D 95. Komkommers 55—64. id. 56—57, ld. 47—13. Prei 82—104. Selderij 5—14. Radijs rood 24— 38. Radijs wit 2637. Grote peen 410 Uien 10—16. Uien gesch 22—25 Witlof 1 A 108— 119, 2 A 58—108. 1 B 100. 2 B 70—97. Rotterdam. 31 maart. O.- EN W.-SOUBURG Verkoping woonhuis Ten overstaan van notaris J- A. Janse de Jonge is woensdagmiddag in het concertgebouw „De Zwaan" te Oost- Souburg publiek verkocht het huis met schuur, stenen varkenshok, kippenhok en tuingrond aan de Vrijburgstraat 47 te Souburg, De hoogste inschrijving was f 24.190,Koper werd de heer J. Boone uit Oost- en West-Souburg voor f 24.200,—. SEROOSKERKE CW.) Afscheid van zondagsschoolleidster t^n ode kit?deren ,X*n. ^°n" woensdagmorgen in het gemeentehuis dagschool te Serooskerke (W.) hebben van Breskens aanbesteed het bouwen ^"da/°chtend na het zondagsschool- van sportgebouw op het nieuwe uur, afscheid genomen van mej K. de sportveldencomplex en van een hrand- Mei] een van de leidsters. Mej. De Meij ^ergarage, loods en kantoorruimte aan e metD haar ..- Vwe 0. de Weijkmanlaan te Breskens. Voor het >erooskerke verlaten. Ruim vijf jaar is sportgebouw werd als volgt ingeschre- ^™ïbonden geweest aan de zondags- |Ven: c. L. Soulimans, Hoofdplaat f 64.361 Jacobs, Breskens f64 Aanbesteding van sportgebouw en brandweerkazerne De gemeenschappelijke technische dienst .West Zeeuwsch-Vlaanderen" heeft Van de collega's en de kinderen ont ving zij een cadeau, terwyl de heer J. v. d. Malle woorden van dank sprak. Mej L. Straayer zal de plaats van mej. De Meij op de zondagschool Spanning en pret Avonturen werden intens meebeleefd Bijna 1000 meisjes en jongens uit Ter- neuzen en omstreken hebben woensdag middag in het Luxor-theater met volle teugen genoten van de twee met span ning tegemoet geziene P.Z.C.-filmvoor- stellingen. Reeds lang tevoren stonden zij, die hun bonnen tijdig voor toegangs bewijzen hadden ingewisseld, trappelend van ongeduld voor het Terneuzense thea ter te wachten tot de deuren voor hen openzwaaiden. Uit de kranten van de af gelopen week hadden zij reeds gelezen dat de hoofdfilm spannend zou worden, maar welke, avonturen Tim, Piet en An neke zouden gaan beleven in de film „Klopjacht in Holland" wilden zij toch zelf zien. Welnu, zij hebben het gezien en aar reacties in de zaal te horen, als het ware meebeleefd. Hoe de Engelse jongen Tim naar zijn pen-vriend Piet in' Nederland reist om daar zijn vakantie door te bren gen. Over de ontmoeting met de gids, die Tim later in Holland terugziet met beruchte smokkelaar. En dan begint het grote verhaal van de gestolen dia manten armband, verborgen in de holle -stok van de gids. De jeugd van Terneu zen heeft het gisteren allemaal meege maakt; hoe de stok in het wat.er viel en door het jeugdige drietal werd opgevist. Dan begint de achtervolging van dé boe ven op het drietal. Stil was het in de zaal toen de boeven aanvankelijk succes boekten In hun achtervolging op het drietal, maar zo gauw Tim en Piet de boeven in het ootje namen en zelfs hun pistool wisten te ontfutselen, stegen kre ten van bewondering in de zaal op. NETTE KOSTGANGERS gevraagd. Stationsstraat 29, Axel Alstublieft mevrouw hier is uw P.Z.C. LUXOR THEATER TERNEUZEN Vanaf heden t.m. woensdag 8 april, aanv. 8 uur, brengen wij de meest succesvolle Nederlandse film ooit gemaakt. ALLEMAN De enige Nederlandse film die in een maand meer dan 1 miljoen be zoekers trok ALLEMAN De eerste film die ook in Middel burg en Goes drie weken geprolon geerd werd om de duizenden be zoekers te laten genieten van Bert Haanstra's meesterwerk ALLEMAN is een film voor iedereen over iedereen met alleman en ieder- Toegang alle leeftijden Zondag 2 en 4.30 uur: „ALLEMAN". Bespreek tijdig uw plaatsen, tel. 01150-2041. Door het filmverhuurkantoor zijn de toegangsprijzen verhoogd Leenhouts' Aannemingsbedrijf N.V. SLUIS, telefoon 01178-443, gevraagd en Axel: roor werken te Breskens, Oostburg, Hoek all-round timmerlieden betontimmerlieden timmerlieden all-round metselaars metselaars Leenhouts' Aannemingsbedrijf N.V. vraagt voor haar afdeling PLANNING en CALCULATIE een Diploma aannemer B en U, uitvoerder, (tarief)calcu lator of u.t.s. strekt tot aanbeveling. Enige praktijk ervaring vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het kantoor te Sluis, Plompetoren 4. Adembenemend voor de jongens en meisjes was de spannende tocht van Tim en Piet aan het stuur van hun schip door de drukke Rotterdamse haven. En van Schoote, Breskens f 69.572; C. Bre vet, Breskens f70.670; firma Strijdonk en zoon, Oostburg f 70.790; firma Mar tens en zoon, Hoofdplaat f71.000. Voor de bouw van de brandweerkazerne luid den de inschrijvingen als volgt: G F. van Schoote, Breskens f 66.395; C. Bre vet, Breskens f 68.640; W. J. Jacobs, Breskens f68.730; C. L. Soulimans, Hoofdplaat f 69.000; firma Strijdonk en zoon. Oostburg f 69.610; firma Martens en zoon. Hoofdplaat f71.990. Polder Walcheren vergadert 10 april In het kader van de plannen voor ver sterking van de zeewering van de Zuid watering van Walcheren tussen de uit wateringssluis te Ritthem en de buiten haven van Vlissingen stelt het dagelijks dan het gezicht van die politieman, die bestuur van de Polder Walcheren aan niet eens begreep welk stout staaltje de algemene vergadering van de polder van bravour de jongens hadden uitge- I die vrijdag 10 april a.s. vergadert haald. Dan de tweede film, met Stan voor om enkele percelen weiland aan te Laurel en Oliver Hardv. Minder span- hopen ter weerszijden van het voormalig nend, maar wel bijzonder leuk. De „Dik- I fort de Ruyter. Het gaat hier om ruim ke en de Dunne" komen in de gevan°"e- 2>3 hectare weiland, waarvoor een uit- nis terecht, proberen te ontvluchten "en elndeIÜke Prijs geadviseerd is van 1,50 krijgen natuurlijk ruzie met hun bewa- £er vierkante meter, kers. Dan volgt het bezoek van de gou- Tevens stelt het dagelijks bestuur aan verneur met een paar dames. De Dikke, d? poMerwgadenng^ voot orn^de keur die weer eens boos is op zijn maat, gooit zijn houweel weg, die de radiateur van de gouverneursauto vernielt. „Gooi er rijst in, dan loopt het water er niet meer uit", zegt een van de gevangenen. Jullie begrijpen het al, rijst in warm water be tekent rijstebrij en dat spuit de radia teur uit. En dan begint een gooi- en smijtpartij van jewelste. Maar laten wij er niet alles van vertellen want er moe ten uiteraard de nodige verrassingen overblijven voor de jeugd van Axel en omstreken die vandaag (donderdag) om twee en vier uur naar de films gaan kij ken. Vrijdag om twee en vier uur draai en de films Ln Oostburg en dan tot slot zaterdagmorgen om elf uur in Breskens. op de duinen, die voor het laatst vast gesteld werd op 1 mei 1954, opnieuw vast te stellen Gewaagd wordt onder meer akkoord te gaan met een herzie ning van een artikel, die een waarborg beoogt te geven om beschadiging van de zeewerende duinen door onbevoeg den te voorkomen of tegen te gaan. Tijdens deze algemene vergadering zul len de poldercommissarissen tevens be zwaren en opmerkingen kunnen maken over het voorstel van Ged. Staten tot concentratie van de polders op Walche ren. De agenda vermeldt voorts het on derzoek van de geloofsbrieven van de heer C. M. Versluis te Middelburg, die als commissaris gekozen is in de plaats van mr. W. F. E. baron Van der Feltz. V oorman-handzetter Met korte onderbreking vijftig jaar in dienst In de rotatiehal van de Provinciale Zeeuwse Courant te Vlissingen is woens dagmorgen in verband met zijn pensio nering afscheid genomen van voorman- handzetter L. J. Fiorusse, die met een kleine onderbreking, bijna 50 jaar aan het bedrijf verbonden is geweest. Een groot deel van het personeel was bij dit afscheid aanwezig, alsmede de oud- direeteur, de heer F. van de Velde sr. De heer Fiorusse werd vergezeld door zyn echtgenote, kinderen en kleinkinde ren. De heer F, van de Velde jr., een van de directeuren van de Provinciale Zeeuwse Courant, vergeleek in een beeldspraak het leven van de heer Fiorusse met een lange trein, de trein van het werkzame leven. „Vijftig jaar geleden ben je inge stapt. Je hebt vele stations voorbij zien gaan en hebt vanuit de trein zonnige en sombere landschappen gezien. Nu is de t(jd voor je aangebroken om uit te stap pen. Wij zijn blij. dat we teren je kunnen zeggen: dank je wel, dat zó lang bij ons in de coupé bent gebleven", aldus de heer Van de Velde. Er op wijzende, dat de heer Fiorusse zoveel ups e« downs in en aan het bedrijf heeft meegemaakt, suggegreerde de heer Van de Velde ten slotte, dat hij zijn ervaringen nog eens op schrift zou stellen: „We weten, dat je vaardig met de pen weet om te gaan" Tenslotte bood hij de scheidende een ge schenk onder couvert aan. VEILING HT MAARTENSDIJK Uien: bonken 13.G0. middel 40-70 12 50 stele 1 60 Aanvoer 10 ton. Aardappelen: Bintje* 8.90920. bonken 14-40. Aanvoer 17 ton. VEILING ST.-ANN ALAND. 1 april. Uien: middel 12 24. bonken 13 08, drielingen 9. pielde* 17.30. stek 1.50. aan voer 17 ton. Aardappelen: Furore 9 31 Aan voer syt ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 april Andijvie 92—99 Ka*«J* 7—26 Kas- spi nazie 49—70 Rode kool 8—16. Witte kool 8—H Gele kool 34 Spruiten 28—1,42 Prei 50—1.13 Witlof 76—1.40 Radijs 28—34 Ra barber 89—1.10. Uien 8—13. Jonathan SO—74. EIERNOTER1NGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp Wouwse Melk. inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 2 april: prijsklasse 0 19 cent. Idem I 18 cent. Idem 2 17 cent. idem 3 16 cent. idem 4 15 cent. VISMIJN COLIJNBPLAAT 1038 kg exporlgarnalen 177—290. 133 kg schar, 159 kg bot, 413 kg schol. 31 kg kabeljauw, 14 kg wulken. 12 kg ong«*orteerde vis. VEILING KAPELLE 1 april. Industrie- en exportvelhng: Golden Delicious I 80 89—68. I 75 8893. I 70 33—86, I 65 70—74, I 60 56—59. II 80 85. II 75 75—81. II 70 70—76. II 65 61—68. II 60 44—55. IID 32— 41. III grof 49—62. III fijn 25—45. Jonathan I 75 6369, I 70 61—65, I 66 57—58, I 60 48, II 70 54—53, II 65 48—52. II 60 38—42. IID 24—32. III fijn 24—28. Goifenetten n 70 63. n 65 57 Saint Remy II 7f 74. II 75 82. UI grof 75—73. Kroetappelen Rotvlek appe- 10—24 Kaaaardbeien per stuk extra 25— I 20. II II Groent en vei llng- Kropsla 11—23. Spinazie 7374 Radijs 2538 Uien 1011. Savooiekool 59. Prei 79 Knolselderij 48. Sjalotten 56. Spruitkool 35 Stoofsla 35—38- VEILING TERNEUZEN Glassla 11.20—23.30 Knolselderij 2—4. Sel derij 31—36 Meerlanders I 9.80. Bintjes II 6.90—7,50 Rode kool 15—20 Savooiekool. af wijkend 26—23 Witte kool 12 Breekpeen 5 Prei All 106113. Knolselderij 3. Spruiten afwijkend 67. Uien II 3—7- Witlof Al 93 95. All 74—94, D 81—93, Bil 78—87. afwij kend 46—63. VEILING V.V.Z.B. GOES 1 april Groenten: per stuk: Kropsla n 17. Knolselderij met groen I 11; per bos: Sel derij I 24—25. Radijs I 26-34. II 34; per kgt Andijvie I 77, II 74. Prei AI 79—82. All 55— 67. afwijkend 42—45. Witlof AI 76—33, BI 67— 78 Knolselderij I 8. Rode kool II 15. BI 16— 17. Spinazie I 7175. Aardappelen 10. Breek peen Cl 7. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG april Sla 20—27. Sla C 12—17. Radijs 28—35. Rode kool 1724. Savooiekoo) 3059 Boe renkool 26—29 Rabarber 82—92 Prei 65—1.03. Breekpeen 12—21. Uien 17—23. Witlof 76— 1,09. Spinazie 871,00. Andijvie 1.641.07. Spruiten 93—1.01. Hoofdredacteur G. A. de Kok vatte ook de draad van de beeldspraak op en zei. dat de heer Fiorusse ook wel eens in de redactiecoupé was binnen gestapt. „Je was een toegewijd me dewerker van onze krant. Het is jam- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 28-3: Sea Comet van Safi: 29-3: Johannes L. van LysekUl; Eyo S van Londen; Action van Londen: John Bak- ke van Gent; 30-3: Esteburg van Norrkoping; Melropole van Norwich: Cape Wrath van Aartiuus; 31-3: Been. Vlissingen vertrokken. 23-3: Huta Bedzin naar Moersmansk; Sansend naar Azoren: 29-3 Johannes L. naar M'burg: Sea Comet naar Rostock; John Bake naar Moermansk; 30-3: Esteburg naar Middelburg; Melropole naar Gent: 31-3. geen. Gepasseerd naar .Antwerpen. 23-3: Roelof de Winter van Hamburg; Eems van Boston; Port Talbot van Par: .Meeuw van Zee-Ter- neuzen: Neder Rijn van Barcelona; Meta van Duinkerken: Cresta van Rotterdam:Triton van Amsterdam; Herm van Rotterdam; Eagle van Londen: Con Brio van Le Havre; Diana V v. Londen; Hendrik Holwerde van Mostynn; Orar.;e van Zee-Gent: Sloterkerk van Bremen: Neder Waal van Hamburg; Valiant van Huil; 30-3: Amoudspolder van Oporto; Bevesier van Yersey: Rijnborg van Birkenhead-Gent Whilsum van Preston: Kittiwake van Glasgow; Laarderkerk van Port Said, Friesland van Hull-Gent; Aeneas Lissabon. Willem Cornells van Nantes; mer. dat wij van elkaar moeten schei- i den". De heer De Kok hoopte ten slotte, dat de heer Fiorusse nog op gezette tijden zal weerkeren om dan als gast te zien hoe alles zich verder ontwikkelt. Hij bood namens de re dactie een platenboek aan. De heer Joh. H. Buising, bedrijfsleider.|^rneb va" Rr,,:erdam-Hansweert' 31'3 «««- bracht de heer Fiorusse dank voor alles Ge>>asseerd van Antwerpen. 23-3. Swallow wat hij voor het bedrijf en de i erpen. 28-3: Swallow aar Oostende Aaltje naar Queensborough; Rex naar Londen: Stella Prima naar Barce lona Vega naar Stockholm: Oosterburgh naar Stockholm: Nestor naar Amsterdam: Hydra naar Goole; Henny J naar Londen: 29-3: Lup:a naar Londen Stanislas naar Rotterdam: Nore naar Rotterdam: Eerns- mond naar Southampton Volente n. Midd- esborough: Spaamekerk naar Hamburg; Teun naar S: -Malo Gent. Do.ngedtjk naar Rotterdam Sommelsdtjk naar New Oriearj; De heer J. Spruit, die namens het per- N'eder R:m naar Rotterdam; 30-3 Virgo n soneel het woord voerde, merkte op, dat werken heeft gedaan. „Ik be sef wat er in je omgaat. Je ziet terug op een verleden en kijkt op naar een toekomst, die je niet kent. Wij hopen allen, dat het nog een goede toekomst zal zijn", aldus de heer Buising. Goed collega de achterliggende periode veranderd. „Gelukkig veel ten goede", zo voegde hij er aan toe. .Je was een goed collega en een goed leermeester. Je hebt je leerlingen een behoorlijke vakkennis meegegeven. Je was altijd bereid om iemand, die in moeilijkheden verkeerde te helpen. Je hebt dan ooit veel vertrouwen gehad van de mensen", aldus de heer Spruit. Hij bood namens het personeel en de personeelscommissie een staande lees- lamp aan. De heer L J. Breel uit Mid delburg sprak namens de personeelsver eniging woorden van afscheid tot de heer Fiorusse. „Je bent sinds de op richting bestuurslid geweest van de per soneelsvereniging. We hebben veel kun nen profiteren van de ervaring, die je in de besturen van andere verenigingen hebt opgedaan", aldus de heer Breel, die de heer Fiorusse een doos sigaren aan bood. De heer Fiorusse sprak tot slot enkele woorden van dank. r Boston: 31-3: Sloterkerk Londen. Eems r Amsterdam Vltss nten aangekomen op 31 -3 Roelof de Winter van Antwerpen Op 1-4: Bore V van Aspra Spitia Gnuv<«iroom van Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 31-3: Eyo S naar Rotterdam Op 1 4- Cape Wrath naar Dakar. Gepasseerd naar Antwerpen op 31-3: Kerke- dijk var, New Vork Jan Herman van Vlaar- dincen Tjerk Hiddes van Rotterdam Dolores van Sevilla Op !-4" Nooröstad van Rotter dam Boscc van Rotterdam Leuvehaven van Rotterdam Baltic van Amsterdam Aspera van Amsterdam Mees Cramer van zee Eems van Boston Spolanda van Londen Gepasseerd van Antwerpen op 31-3: Hydra naar zee Aeneas naar Rotterdam Regina naar Schotland Viscount naar zee Tycha na.. Londen Eerbeek naar Finland Eagie naar Londen Lauwers naar Londen. Triton naar Duinkerken Leemans naar Locden. Cresta naar Clydehaven Spirit naar Ipswich. Op 31-3: Bevesier naar Rotterdam. Op 1-4: Valial naar Huil. Timca naar Duinkerke.t Whitayn naar Goole. Hebe Nobel naar Shore- ham. GaasterdiJk naar Calvestone.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15