Amsterdamse Benrs het kromme Verslag Herstelbank: toenemende concentratie bedrij ven Klanken uit de ether Röwenfe PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer 65." |J Pierre Pellenaars krijgt amateurstatus Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 2 APRIL 1904 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ROBECO Bruto bedrijfs resultaat hoger Volgens het jaarverslag over 1963 van de Herstelbank (Nationale In vesteringsbank) werden 122 nieu we kredieten gecontracteerd ad. 77 miljoen terwijl aan het einde van het jaar 25 ondernemingen voor 72 miljoen krediet was aan geboden of toegezegd. Het bruto-bedrijfsrcsultaat bedroeg 21,3 mUjoen tegen 20,4 miljoen ir 1962. Na toevoeging aan verschillen de reserves wordt 2 pet op de aande len A uitgekeerd en 3 /z pet op de preferente aandelen-B. In 1963 werd een begin gemaakt met het verlenen van financiële hulp aan ontwikkelingslanden. Met India en Turkije werden voor 65 miljoen, respectievelijk 6,3 miljoen contrac ten afgesloten. In een voorbereidings stadium bevinden zich leningsover eenkomsten met Columbia 5 mil joen), Nigeria 20 miljoen). Pakis tan 20 miljoen) en Tunesië 5 miljoen). Deze leningen worden door de staat gegarandeerd. ONTWIKKELING Het verslag bevat verder enkele be schouwingen over de economische ontwikkeling, waaraan wij het volgende ontlenen. Aan de zeevisserij kunnen op grond de bestaande saneringsregeling thans nog slechts een beperkt aantal krediet- garanties voor de financiering van de bouw van nieuwe schepen voor de. Ne derlandse visserijvloot worden verstrekt. De bank acht het daarom nuttig m gaan of er behoefte bestaat aan een n we financieringsregeling en in hoeverre het wenselijk is, dat deze op bepaalde punten afwijkt van de huidige. VAN WESSEM HANDHAAFT DIVIDEND In de buitengewone aandeelhouders vergadering van de N.V. Houthandel v/h Van Wessem en Co. kon over de voorgestelde statutenwijziging geen beslissing worden genomen wegens het ontbreken van het vereiste quorum. Zoals bekend houdt de wijziging in een verschuiving van het begin van het boekjaar van 1 juni naar 1 maart. Het boekjaar 1963-'64 zal hierdoor drie maanden worden ingekort tot 1 maart 1964. Op grond van voorlopige cijfers verwacht het bestuur ondanks de be korting over 1963-'64 het dividend te kunnen handhaven (over 1962-'68 werd acht procent in contanten uitgekeerd) Aangezien over het algemeen de Ka- pitalistisatie en het weerstandsver mogen der rederijen nog te wensen overlaten, komt het de bank voor, dat overheidsgaranties nog niet ge mist kunnen worden. Voorts acht zij de handhaving van de faciliteiten, welke aan de saneringskredieten zijn verbonden, noodzakelijk. De directie pleit ervoor in een nieuwe regeling bij de kredietbeoordeling uit te gaan van de financiële draag kracht van de onderneming als ge heel, in plaats van een object-finan ciering zoals onder de huidige rege ling. Tussen 1 januari 1939 en 1 januari 1963 liep het aantal broodbakkerijen terug van 15.809 tot 10.054. Deze sterke daling van het aantal bakkerijen valt slechts voor een zeer gering deel te verklaren door de vermindering van het broodver- bruik en is in hoofdzaak een gevolg van het concentratieproces, dat zich in de bakkerijwereld voltrekt. Ook de Nederlandse groente- en fruit- verwerkende industrie heeft In de afge lopen 15 jaar een sterke concentratie ondergaan: in 1948 315, in 1961 nog slechts 215 ondernemingen. Niettegen staande do afgenomen relatieve belang rijkheid is de export naar WesLDuits- land, België en het Verenigd Koninkrijk nog altijd van groot belang. Het beeld van de bestaande handel binnen de E.E.G. bevat geruststellende indicaties voor de toekomst van deze Nederlandse industrie. Ernstige kritiek op het bouwbeleid De N.V. Maatschappij Stadhouderslaan Den Haag tot exploitatie van onroeren de goederen heeft, blijkens het verslag, over 1963 in totaal f737.835 (v.j. f 619.008) aan baten ontvangen. Hiervan kwam f275.877 (f244.847) voort uit ex ploitatie van onroerende goederen en f171.542 (f113.174) door netto-winst van dochtermaatschappijen, terwijl de winst op huizen gebouwd met derden f173.062 (f217.892) bedroeg. Het divi dend wordt verhoogd tot 18 De vennootschap beschikt over voldoen de bouwgrond en heeft diverse bouw plannen voor directe uitvoering gereed liggen. Het huidige rijksgoedkeurings- beleid werkt, voor zover de directie kan beoordelen, remmend op de uitvoering van nieuw te bouwen woningen, stag neert ook de oplossing van het woning vraagstuk, en werkt prijsstijgend op de handelswaarde. Bij een vennootschap welke voor 50 pro cent eigendom is van „Stadhouders laan", wordt een woningtype ontwikkeld dat grotendeels wordt gefabriceerd. In dien dit type woning de kwalificatie verkrijgt van te zijn uitgevoerd volgens de zogenaamde arbeidsbesparende me thode, verwacht de directie daarvan suc ces. Zij beschikt reeds over een fabrieks- ruimte waar de produktie kan plaats hebben. Niet alle aandeelhouders van het Rot terdamsch Belegglngsronsortiuin N.V (Robeco) deelden dinsdag ttydens d» algemene vergadering de vreugde die het bestuur in het Jaarverslag uitte Het is echter geensrln. zeker, .lat Duits- le^toeiLtih "eeïlX* mieïKï !«klm|tiraSnrtJ2t,h"ï, afha"ke:!hins Het atockdlvldcnd wier l„ ere k.m i ei k i f1?6' I worden hersteld. Het bestuur maakte ftlihaffM^',ien' at, v?e A namelijk aaa het begin van de vergade- hP»nf» 2. n Ji^iub.,Cle»,IirneÜng5n rin& eewug van een amendement waar binnen de E.E.G. geleidelijk toenemende in h(.t instuur werd uitgenodigd concurrentie ln alle landen van de ge-1 plants van V meenschap een prikkel zal vormen tot het opvoeren van de efficiëntie. Behalve door de ontwikkeling van de af- zetmogelijkheden worden de expansie mogelijkheden bepaald door de mogelijk heden op het gebied van de grondstof- fenvoorziening. Voor wat de vruchten- conserven betreft zijn de vooruitzichten in dit opzicht niet bijzonder rooskleurig. Ten aanzien van de groenteconserven la ten zij zich gunstiger aanzien, aldus de directie van de Nationale Investerings bank. Newyorkse beurs Het koerspeil bewoog zich woensdag op de New Yorkse effectenbeurs tegen" het slot snel in opgaande lijn, bij flinke af- liddaguur vaster. De makelaars stel den vast dat de winsten zich niet op een bepaalde groep concentreerden en dat ze flink verspreid lagen. Lukens nam op nieuw de leiding in een hogere staal- groep, met een avans van omstreeks 3. Ford en Chrysler gingen in de auto- groep met een winst van circa een punt uit de markt. Eastman Kodak noteerde een grote fractie, maar Du Pont moest iets prijsgeven. Oe elektronica kwamen goed opzetten, geleid door I.B.M., Mo torola en Control Date, met een winst van 2 punten of meer. Er werden woensdag 5.510.000 shares omgezet. In totaal werden 1357 fond sen verhandeld, waarvan 630 hoger en 470 lager. De omzet van de American exchange was 1.620.000 shares. De han del in obligaties kwam neer op 9 680.000 dollar. Voor A.K.U. was er geen slotnotering. Philips Electronics sloot op 48% (461,4 Royal/Dutch op 41 (41% en Unilever op 19 (onveranderd). K.P.M. bestelt bulkcarrier De N.V. Koninklijke Paketvaart Maat- schppij te Amsterdam heeft aan Verol- me's Verenigde Scheepswerven de bouw opgedragen van een bulkcarrier van 24.000 dwt. Het schip zal gebouwd wor den op de werf te Alblasserdam. Het zal een lengte krijgen van 186 meter, een breedte van 23 meter en een holte van 14% meter. Dividenden HOOGENBOSCH Hoogenbosch Schoenen N.V. te Amster dam stelt over het boekjaar 1963-'64 een dividend voor van twaalf procent. Vo rig jaar: twaalf procent waarvan tien procent desgewenst in aandelen en 2 procent contant. MACINTOSH De directie van confectieateliers Chas Macintosh N.V. deelt mede, dat in de in mei te houden jaarvergadering zal wor den voorgesteld over 1963 een dividend uit te keren van zestien procent (v.i. 14 pet.). plaats van 2 /2 procent In aandelen te gaan tot het uitkeren van 25 procent ln aandelen. In een toelichting stelde de ontevreden aandeelhouder vast dat volgens hem de agioreserve in een wanverhouding staat tot het kapitaal en in een onredelijke verhouding tot het vermogen. De voorzitter de heer Rauwenhoff ver klaarde verder goede hoop te hebben het volgend jaar over het. door aanne ming van de statutenwijziging, vergrote kapitaal wederom een gelijk contant dividend te zullen uitkeren. Uitkering van een stockdividend var 25 procent zou du waarde van ons aan deel cn ook de koers met 25 procent doen dalen, zodat een dergelijke uit kering geen enkel voordeel voor aan deelhouders zou hebben. Bovendien is er niet de minste behoefte het aandeel Robeco lichter te maken. Hij vond op deze gronden uitkering van een hoger stockdividend niet verantwoord. „Vijf procent zoals voorgaande jaren werd uitgekeerd had ik toch wel ver wacht", aldus reageerde een aandeel houder op het amendement. Andere aandeelhouders gingen niet meer uit voerig op het amendement in. Het be stuur zei in dit verband nog dat het naar een regelmatige dividendpolitiek streeft. „Het is daarom nodig dat wij in het begin van het jaar dienaangaande een standpunt innemen. Op het ogenblik is het zo dat wij 2% procent wel, maar 5 procent niet verantwoord vinden", al dus het bestuur. Er werden drie nieuwe commissarissen benoemd, namelijk jhr. P. R. Feith, dr. B. Pruijt en mr. A. Ruys. Het dividend in contanten werd vastge steld op 9,25 per aandeel van 50 gul den. Verder zal worden overgegaan tot de uitkering van 2% procent in aande len. Bod op Besoeki gestemd gedaan II. A. de Bary en Co. N.V. deelt mede, dat het door haar uitgebrachte aan bod tot overname tegen de koers van 60 van de aandelen Besoeki Tabak Maatschappij N.V. gestand wordt gedaan. De gelegenheid om van het aanbod gebruik te maken blijft nog korte tijd openstaan. Introductie dollarlening Opplandskraft )p donderdag 9 april stelt een syndicaat onder leiding van Theodoor GiEissen de inschrijving open op 500.000 U.S. dollar 5% procent 20-jarige obligaties 1964 Kraftlaget Opplandskraft, gevestigd in Oslo, tegen de koers van 100 procent Amsterdamse usance, uitkomende op 3617,25 per obligatie van 1000 dollar. Notering ter beurze is aangevraagd. Deze obligaties maken deel uit van de eerder aangekondigde lening groot 7 min. U.S. dollar, waarop in Luxemburg OVERWEGEND LAGER De «urmmiiu! voor de Internationale waar den is gistermiddag meegevallen. Gezien de zwakke tendentie van Wallstreet, ook voor de Nederlandse hoofdfondscn. behalve voor K.L.M, had men woensdagmiddag op het Damrak op lagere koersen voor dc hoofd fondsen gerekend. Dit bewtjat. aldus de beurs, dat de ondertoon van de markt goed is. Philips viel wat uit de toon door een gulden lager te noteren op i 147. Kon. Olie daalde een halve gulden tot t 149.50. Unilever bleef praktisch onveranderd op f 137,80. AKU had van winatnemingen le HJden, waardoor de prijs inzakte tot 522 (520). Hoogovens openden vier punten lager op 640. doch hentolden zich spoedig tot 645. Gistermorgen werd dit fonds verhandeld van 637 tot 640. Dit op het gepubliceerde grote verlies van Dortmund llörder over het afge lopen boekjaar. Men vergat blijkbaar, dat genoemd verlies reeds enige weken geleden bekend werd gemaakt De handel ln allo hoeken van de hoofdfondsen bleef kalm. Aandelen K.L.M. werden onveranderd op f 78 geadviseerd. De onderhandelingen tus sen de K.L.M.-leiding me* Japan ten aanzien van de vluchten van de K LM. op Tokio vla de Pool. z(jn voor de Nederlandse lucht vaartmaatschappij gunstig verlopen. De vluchten naar Tokio vla dc Pool. zijn voor de KLM zeer belangrijk In verband met 'Je komende olympische spelen in Tokio. No een kalme e:i iets lagere opening groeide dc belangstelling voor dc cultuurwaarden gedurende dc verdere beursduur. De hoek van certificaten Dell werd weer eens open gemaakt. De vraag voor de leidende cultu res kwam hoofdzakelijk vari het publiek. Dit op de komende onderhandelingen tussen Indonesië en Nederland. Genoemde vraag leidde ertoe dat de prijs voor certificaten Dell opliep van f 129 tot f 130.30 129». Amsterdam Rubbers lagen zeer vast In de markt. Deze aandelen Ucpen op van 118% tot J22* <11814). HVA. welk fonds ruim een punt lager had geopend op 166. «teeg tot 168*. In de fehecpvaanhock was de activi teit gering. De stemming was er prtjshou- dend zonder meer. De rtaaufondsenmarkt was eerder leus gemakkelijker, ook voor de nieuwe 5 pet. lening 1964 In de lokale afdelingen reageerden aande- ■en Macintosh praktisch niet op de dlvi- Amstcrdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam. 1 april 1964 Londen 10 09*—10 0»'.. New York 3«OA—3 «OH; Montreal 3 33*— 3 33*»: Parü» 7388—73.63; ISrussel 743%—744%: Frankfort 90.72*— 90.77%; Stockholm 70.07*— 70 12*: ZQrirh 83.29%—83 34*: dendverhoglng van deze maatschappij tot zestien (veertien» procent Op donderdag 9 april kan pari worden lnge-ohreven op 500.000 U-S. dlr 5«« pet 20-jarige obligaties 1964 Kraftlaget Opplandskraft ANP-CBS BEURS INDICES. Int. conc. Industrie Scheepvaan Handel enz Algemeen Verklaring: gedaan en bieden. 4 gedaan intcn; O bieden. St&auien Ned 59 4 9C Ned 60 4 (k Ned 47 3* 86 Ned 51 3* »i Ned 48 3% 83 Ned 50 3% 83 Ned 55 3'A 87 Ned 37 3 86 Gr boek '46 87 Doll '47 91' Inv cert. 3 97 Ned '62-64 100 Ned Ind '37 6 W.B Len '57 104 Aandelen Amst. rubb. 118 UV.A. 167 A.K.U. 526 Dell M- 129 Hoogov. Philips Unilever Kon Olie 149.90 147 137.80 137.90 149 90 149.50 Kon Paketv St My Ned Nlev Goud v Ommeren Hott LI Schv Utile Industrie e Alb Heljn Am droogd. I Berg Jurg. 5 Berk Pat. 2 Blaauwh. 4 BOenk. Calve t Centr Sulk. 2 Fokker v. Gelder i Gist sp. v. d. Heem Heineken [nternat- K.N Papier 3 K Zout f Muller Ned Dok 1 Ned kab. 4 Netam N ijverdal 1 Rott Dr Dok 117* 285* 144* Scheid* N B Schokbet Scholten F Stokvis Vergd Blik Vergd Mach. V reden Wilton Zwanen b. Intcrunie Robeco Valeurop B A'd. Bank N-ll Mij R'd Bank Tw. Bank Am Enka Ara mot- Am Tel Anaconda Beth St. Clt Serv Amerlk. «and Curt Wr. Du Pont Gen Electr. Gen Mot Int Nick Kennecott Nat Can. Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water U.S Steel A'dam *51 A'd om '56 1 A'dam '56 II A'diim '56 IH Breda '54 Dordr '56 Klndh *54 Ensch '54 D Haag 52 I D Haag '52 II R'd am '52 I 'dam '52 11 R'd. i '57 Utrecht *52 Z -Hol! '57 Z -Holl '59 maart 194 imng 164. CAROL DAY DIT WERD JE ANONIEM T0EGE5TUURD: KIJK, SCHAT, IR WILDE JE HET JUIST VERTELLEN) -EEN) AFSCHUWELIJKE LA57ERIN)G-AL DIE ONZIN) OVER CAROL EM MIJ! HEB JE DONDERDAG 2 APRIL 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.15 Leven op hel land, gesprek. 12.3C Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Deze week: berichten van buitenlandse correspondenten en le zingen. 13.00 Nieuws. 13.15 Oude- en klassieke kamermuziek. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Reportage van het 50-jarig jubileum van de Neder landse Christelijke Agrarische Be- drijfsbond te utrecht. 15.00 Oude Ka mermuziek (gr.). 15.15 Kamerorkest en solist: klassieke en moderne mu ziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Koorzang. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.45 Promenade orkest Nederlandse werken. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Koorzang. 18.50 Halve eeuw N.C.A.B.: samenvattende repor tage. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Ra diokrant. 19.50 Lichte grammofoon- muziek. 20.10 De jeugd op eigen wie ken, hoorspel (35). 20.40 Samen uit Samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 2674. Bewapende vliegtuigen phah? Ze lijken wel gek! snoof Vic Saun ders. En omdat ik hier nu toevallig 'n stelletje oude oorlogskisten heb staan, grijpen ze mij meteen in m'n kraag. De sukkels. Er is hier op het hele terrein geen boordwapen te vin den! Wat zeg je me daarvan, Foley? De aangesprokene scheen hem echter niet te horen. Hij stond wat wazig voor zich uit te staren en zijn gezicht had bijkans de kleur van onrijpe to maten aan genomen. Héé, Foley! Wat is er aan de hand man Voel je je soms niet lekker, riep Vic uit. Piloot Storm schudde het hoofd en legde zijn hand op de arm van de opgewonden oude baas. Neen, mijn heer Foley voelt zich helemaal niet lekker en ik geloof, dat ik zo ongeveer weet hoe dat komt. Mijnheer Foley heeft namelijk iets te verbergen. Daarom is hij zo weinig spraakzaam en ziet hij eruit alsof hij er bezwaar tegen heeft, dat we in deze loods eens even rondneuzen en of er mis schien 'n kans bestaat dat we hier dan toch 'n stel boordwapens ontdekken. Vooruit, vraagt U 't hem maar eens! Vic Saunders stond van de een naar de ander te kijken, alsof hij 't in Tokio hoorde donderen. AGATHA CHRISTIE 11 „Nee, dat heb ik absoluut niet. Het heeft me helemaal van mijn stuk ge bracht. Het is niet zo prettig te moe ten bedenken dat er een soort Borgia vrij in huis rondloopt. Ik veronderstel dat de politie de arme Brenda erop zal aanzien". „Denkt u dat ze geen gelijk hebben, als ze dat doen?" „Ik zou het heus niet kunnen zeggen. Ze leek me altijd een buitengewoon domme en alledaagse vrouw, nogal conventioneel ook. Niet zo als ik me een gifmengster voorstel. Ofschoon het alles bij elkaar tamelijk voor de hand ligt, dat het, als een jonge vrouw van vierentwintig een man van tegen de tachtig trouwt, om zijn geld gaat. Als alles normaal verliep, kon ze wel verwachten binnen vrij korte tijd een rijke weduwe te zijn. Maar Aristide was een bijzonder taaie oude man. Zijn suikerziekte werd niet erger. Hij zag er werkelijk naar uit dat hij wel honderd jaar zou worden. Ik denk dat ze genoeg kreeg van het Wachten „In dat geval zei ik en brak weer af. „In dat geval", viel juffrouw De Ha- vilarid vlug in, „zou het in elk geval de juiste persoon zijn. Die publiciteit is natuurlijk ellendig. Maar ten slotte is ze geen familie". „U hebt geen andere ideeën?" „Wat voor andere ideeën zou ik kun nen hebben?" Dat vroeg ik me juist af. Ik had een vermoeden dat er onder die gedeukte vilthoed meer omging dan ik wist. Naar mijn mening was achter de met horten en stoten, bijna onsamenhan gend, uitgebrachte uitspraak een heel schrander brein aan het werk. Ik vroeg me zelfs een ogenblik af of juf frouw De Haviland niet zelf Aristide Leonides had vergiftigd Het leek geen onmogelijk denkbeeld. Ergens in mijn binnenste dacht ik aan de manier waarop ze de winde met haar hiel in de grond had getrapt, met een soort wraakgierige grondigheid. Ik herinnerde me het woord dat So phia had gebruikt. Meedogenloosheid. Ik wierp een zijdelingse blik op Edith de Haviland. Als ze er een goede en gegronde re den voor had Maar wat zou Edith de Haviland een goede en gegronde reden toelijlcen? Om dat te beantwoorden zou ik haar eerst beter moeten kennen. De voordeur stond open. W.- gingen naar binnen en kwamen in een haast verrassend grote hal. Deze was sober gemeubeld, met glanzend donker eike hout en glimmend koper. Achterin, waar zich gewoonlijk een trap bevindt, was een witte muur met panelen en een deur erin. „Mijn zwagers gedeelte van het huis' zei juffrouw De Haviland. „De bene denverdieping is van Philip en Mag- da". We kwamen door een deur links in een grote zitkamer. Deze had muren met zachtblauw geverfde panelen, de meu bels waren bekleed met zwaar bro kaat en op alle mogelijke tafeltjes en aan de muur stonden en hingen foto's en afbeeldingen van toneelspelers, dansers, scènes uit toneelstukken en decors. Een Degas, voorstellende een ballet groep, hing boven de schoorsteen. Er waren massa's bloemen, enorme brui ne chrysanten en grote vazen met an jers. „Ik veronderstel", zei juffrouw De Haviland, „dat je Philip graag wilt ontmoeten". Wilde ik Philip wel ontmoeten? Ik had er geen idee van. Alles wat ik wilde was Sophia spre ken. Dat had ik gedaan. Ze had het plan van de oude heer krachtig aan gemoedigd, maar ze was nu van het toneel verdwenen en stond vermoede lijk ergens te telefoneren over vis, ter wijl ze me geen aanwijzing had gege ven hoe ik verder moest handelen. Moest ik Philips Leonides benaderen als een man die vurig verlangde zijn dochter te trouwen, als een toevallige vriend, die even langs gekomen was (maar dan toch zeker niet op zo'n ogenblik!of als een medewerker van de politie? Juffrouw De Haviland gaf me geen tijd haar vraag in overweging te ne men. Het was eigenlijk ook helemaal geen vraag, maar meer een vaststel ling. Tk had het idee dat juffrouw De Haviland meer gewend was iets vast te stellen dan iets te vragen. „We zullen naar de bibliotheek gaan- zei ze. Ze nam me mee de zitkamer uit, een gang door en weer een andere deur binnen. Het was een grote kamer, vol boeken. De boeken stonden niet alleen in de boekenkasten, die tot het plafond reikten, ze lagen ook op de stoelen en tafels en zelfs op de vloer. En toch maakte het geen rommelige indruk. De kamer was koud. En er ontbrak een of ander luchtje dat ik er wel wacht had. Het rook er naar muffe, oude boeken en een beetje naar bijen was. Ik werd me al gauw bewust wat ik miste. Het was de lucht van tabak. Philip Leonides rookte niet. Hij stond op van achter de tafel toen we binnenkwamen; een buitengewoon knap uitziende man van ongeveer vijf tig. Iedereen had zo de nadruk gelegd op de lelijkheid van Aristide Leonides dat ik om een of andere reden ver wacht had dat zijn zoon ook lelijk zou zijn. Ik was zeer zeker niet voor bereid op zulke volmaakte trekken, de rechte neus, de onberispelijke lijn van de kaak, het blonde haar, dat ach terover gekamd was van een fraai gevormd voorhoofd en slechts hier en daar wat grijs vertoonde. „Dit is Charles Hayward, Philip", zei Edith de Haviland. „Ah, hoe maakt U 't?" Ik kon er niet uit opmaken of hij ooit over me gehoord had. De hand die hij mij reikte was koud. Zijn gezicht was volkomen onbewogen. Het maakte me nogal zenuwachtig. Hij stond daar maar, geduldig en zonder enige be langstelling. „Waar zijn die vreselijke politieman nen?" vroeg juffrouw De Haviland. „Zijn ze hier binnen geweest?" „Ik geloof dat hoofdinspecteur" (hij keek neer op een kaartje op zijn bu reau) „eh Taverner straks met me komt spreken". „Waar is hij nu?" „Ik heb er geen idee van, tante Edith, Misschien boven". „Bij Brenda?" „Ik weet het heus niet". -Als je naar Philip Leonides keek, leek het absoluut onmogelijk dat er ook maar ergens bij hem in de buurt een moord gepleegd zou kunnen zijn. „Is Magda al op?" „Ik weet 't niet. Ze staat doorgaans niet voor elf uur op". „Ik geloof dat ik haar hoor", zei Edith de Haviland. (Wordt vervolgd) automatische koffie- - S? percolator/lf^'J. i:-FT7rcni^ Even puzzelen r V L w it L L ■ts c 1 if 1* 10 L W a iK» is to so ai 32 L S3 Horizontaal: 1. hees; 3. lantaarnplaat je; 6. rond voorwerp; 8. colbertkos tuum; 10. pratende vogel; 12. lucht vaartmij.; 13. speelgoed; 15. opper vlakte: 17. zangnoot; 18. bep. bouw stijl; 20. deel van mast; 21. hemels blauwe kleur; 22. inwendig orgaan; 23. 3-tenige luiaard; 24. omvangrijk; 26. titel (Delft): 27. gat in waterlei ding: 29. noodsein; 30. uiting van blij de verrassing; 31. paard; 33. poste rijen; 34. kleefstof; 36. oppervlakte- maat; 37. overschot. Verticaal: 1. geit; 2. circa; 3. rivier in Rusland; 4. zeehond; 5. waterke ring; 7. jongensnaam; 8. pret; 9. ge droogd; 11.. eerlijk; 12. kafferdorp; 13. hoofdstad Eur.; 14. verzekerings bewijs; 16. uitgestotene; 18. stier; 19. wig; 25. gevuld; 28. heks; 30. onheil brengende godin: 32. zangvogel; voor (Lat.); 35; familielid; 36. ten be drage van. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.00 Rondom het kind: pedagogische etherleergang. 23.30 Viool en piano: moderne muziek. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.3C Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Promenade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht ensemble en zangsoliste. 14.00 Planorecital: klas sieke muziek. 14-30 AVRO'S Radio Revue (herhaling van 31 maart 1964) 15.25 Moderne liederen. 15.55 Voor dracht. 16.20 Lichte grammofoonmu ziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Ge sproken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid: partij dig. Een programma van de Partij van de Arbeid, waarin iedere luiste raar wel ongeveer weet wat hij waagt, met presentator Theo Eerdmans. 18.30 Licht orkest en vocaal ensemble. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Sportparade. 19 30 Muziek uit Joegoslavië (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonische uit zending: Giulietta en Romeo, opera. In de pauze (21.2521.40): Nagels knippen, hoorspel, (herhaling). 22.3C Nieuws en mededelingen. 22.40 Actu aliteiten. 23.05 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.0016.15 Voor de kinderen. 19.30 Voor de kleintjes. 19.35 In ge sprek. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. NCRV: 20.20 Special Re port, reportage. 20.45 Nachttrein naar Hannover, t.v.-spel. 22.15 'n Liedje met Caroline. 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.4522.50 Journaal. VLAAMS BELG. T.V.-PROGRAMMA 16.30 De trouwe Lassie, t.v.-feuilleton voor de jeugd. 16.5517.45 Iedereen helpt Kim, avonturenfilm. 19.00 Zin gen op het plein (Canti in piazza), Italiaanse t.v.-film. 19.30 De Flintsto- nes, tekenfilm. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Amusementsprogram ma. 20.40 Documentaire film. 21.30 Filmnieuws en fragmenten uit nieu we films. 22.15 Medium: literatuur. 22.25 Nieuws. FRANS BELG. T.V.-PROGRAMMA 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kleuters. 19.00 De socialistische gedachte. 19.30 Tekenfilms. 19.40 Janique Aimée, film- feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 En route vers Zanzibar, film. 22.00 Le Carrousel aux Images, nieuwe films, 22.30 Journaal. VRIJDAG 3 APRIL 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berich ten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoon muziek. 8.45 Licht pianospel (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke or kestmuziek (gr.). 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek- 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne muziek voor twee piano's (gr.). VPRO: 9 40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmu ziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Orgelspel. De 18-jarige Pierre Pellenaars. student aan de Nederlandse Economische Hoge school ln Rotterdam en zoon van de grote ploegleider, heeft thans als wiel renner de amateurstatus verkregen na twee seizoenen als nieuweling aan wed strijden te hebben deelgenomen. Aan staande zaterdag neemt Pellenaars Jr. deel aan een wedstrijd In Westmalle (B) en zondag in Rethy (B). Weet u wanneer ik de allerlekkerste spinazie koop? Altijd als ik spinazie wil eten En dan maakt 'l niets uil of het nu april of augustus is. Voor mij be staat er maar één soort verse spinazie: Iglo spinazie! Reuze handig en voordelig. Moet u eens nagaan: ik haal een pak uit de winkel hier tegenover. Doe wat boter in de pan en laat daarin zó de spinazie uit het pak glijden. Zodra hij ontdooid is, stoof ik 'm in 2 minuten gaar. Slinken doet die bovenstebeste spinazie niet. En dan moet u voor de aardigheid eens komen kijken hoe m'n kleine en grote kostgangers smullen Hebt u Iglo spinazie al eens zo gegeten? Feest-spinazieschotel Vul opgerolde plakken ham met ontdooide Iglo spinazie. Leg in vuurvaste schotel waarin aard appelpuree. Dek af met paneer meel, geraspte kaas en boter. Bak in oven goudgeel. Iglo spinazie', schoongemaakt, slinkt niet..go klaar! 00 gram fl.27 500 gram f0.97 350 gram f0.72 3 april Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER -f nap uur meter 5.35 1.83 6 05 1.98 6.42 2.09 6.50 1.25 7.17 1.50 -r nap uur meter 17.57 165 18.29 1.80 19.00 1.91 19.06 1.14 19.37 1.38 nap uur meter 32.05 1.79 0.13 1.91 0.44 2.07 0.22 3.54 0.38 1.78 12.32 1.93 13.05 2.09 12.49 1.61 13.05 1.86

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11