Subliem, snel Engels jeugdteam overklaste Ieren in Middelburg Wisselvallig Goes won met 2-1 van Meto Vlissingen via 0-2 voorsprong en 3-2 achterstard naar 3-3 gelijk Penalty gemist: Ajax verliest van Volendam Nederlandse amateurs uitgeschakeld: 3-1 Sporttoto IAN SISSONS, WEST HAMS HOOP OP CUP, LUIDDE FESTIJN IN: 6-0 Favorieten Knappe „vleugels" Engelse ploegen voetbalden weer tegen Zeeuwen Bijzonder snel Spil naar voren GOEDE DAG VOOR TOPPLOEGEN Forse Axelzege op Zeelandia Openingsoffensief sloeg niet door Doelman had een off-day Magere oogst in zaterdagvoetbal Oud-Heraclesspeler Theunissen scoort 3 x tegen Heracles DINSDAG 31 MAART 1964 PROVINCIALE Z B B W 8 B COURANT POOLSE AANMOEDIGINGEN VERSTOMDEN SPOEDIG SLECHTS EEN HALF uur duurden gistermiddag de luide aanmoedi gingen van de Poolse jeugdvoetballers, die samengegroept op de hoofdtribune van het Middelburgse voetbalveld de supporters vorm den, die het meeste belang hadden bij het resultaat van Engeland-Ier- se Vrijstaat, één der voorronde-duels om het Europees kampioen schap voor landen-jeugdploegen. In de 29e en 33e minuut daalde name lijk een bange stilte over het Poolse kamp: toen schoot de 18-jarige „wonderboy" Ian Sissons, de Engelse linksbuiten en de hoop van West Ham United in de komende CUP-finale tegen Preston North End, zijn ploeg naar een snelle 2-0 voorsprong. Heel spoedig verloor het Poolse jeugdelftal het laatste restje vertrouwen in zijn favoriete Ieren, die in de resterende speeltijd in een schuttersfestijn, dat eerst bij 6-0 ein digde, door een subliem spelende Engelse jeugdploeg tot een tweede rangs team werden gedegradeerd. Aanvankelijk mochten de Poolse jon gens. die in het toernooi 1961 na Por tugal op de tweede plaats waren ge ëindigd. nog wel enige illusies koeste ren over een gelijke poulestand. Zij maar zaterdag met 10 van de Ierse Vrij staat gewonnen en wonnen diezelfde Ieren nu van Engeland, da.n stonden de drie ploegen gelijk en zouden de Polen nog een kans hebben op voortzetting van het toernooi. De Ieren waren dus de Poolse fa vorieten. En hoewel de Ierse jon gens al direct in de verdediging wer den gedrongen, konden ze het in het eerste half uur nog wel redden, temeer omdat de toen nog te indi vidueel opererende Engelsen geen voldoende stootkracht aan hun aan- valsacties konden geven. Bovendien bleken de Ierse uitvallen in de eerste periode nog ongevaarlijk. Maar toen de Engelsen elkaar eenmaal gevonden hadden en hun „machinerie" op volle toeren begon te draaien, was er voor Ierland weinig eer meer te be halen. Het werd volkomen overklast, meer dan eens, wel tweemaalIn techniek, tactiek, schieten, conditie en vooral snelheid staken de Engelse jon gens met kop en schouders hoven hun weliswaar stug volhoudende, maar be paald zwakke tegenstanders uit. Vol gens Engelse insiders was de huidige defensie iets sterker dan die van het kampioensteam van vorig jaar, de aan- -'al daarentegen iets zwakker. In die aanval liep niettemin een stel vleugelspelers, dat wist hoe een actie opgezet moet worden: op rechts de han dige Redknapp, de reserve-rechtsbuiten van West Ham United, op links de su persnelle Dave Rodgers, de vleugelman van de tweede divisieclub Swindon. En er stond een binnentrio, dat wist hoe de voorzetten afgerond moesten worden: links dus Ian Sissons, op de midvoor- Elaats Johnny Sadler van Manchester 'nited en rechts Knowles van Wol verhampton Wanderers. De Engelse verdediging was Inder daad zeer sterk. Geen moment heb ben de Ieren, waarin slechts links achter Peter Byrne van Shelbourne en linksbinnen Dogers van Black burn Rovers zich enigszins met de Engelsen konden meten, verontrus ting kunnen zaaien, of het moest zijn geweest in de 30e min., onmiddellijk na het Engelse openingsdoelpunt, dat Sissons na een combinatie met rechtshalf Kendall van Preston en Knowles keihard inschoot. De Ieren dienden vanaf de aftrap van repliek en hun rechtsbuiten Pobjoy, die de Engelse doelman Springctt al ge- passeerd was, had bepaald pech tóen hij zijn schot tegen de paal zag ket- In de Ze helft vooral van het duel EngelandIerse Vrijstaat zaaide de Engelse rechtsbuiten Redknapp (reserve-rechtsbuiten van West Ham Unitedmet zijn snelle rushes paniek in de Ierse achter hoede. In die periode groeide Red- knapps spel tot grote hoogte. (Foto P.Z.C.) Op vele plaatsen in Zeeland is op paas zaterdag weer „internationaal" gevoet bald. Evenals vorige jaren kwam een groot aantal Engelse clubs weer voet bal- en ander contact opnemen met Zeeland. Van de 39 gespeelde wedstrij den leverden er 18 een Nederlandse zege op. In 17 gevallen trokken de Engelsen aan 't langste eind, terwijl 4 wedstrij den „sport-broederlijk' de winst werd gedeeld. De uitslagen waren: Oostburg I-Alliance Sports EC 5-1: Oost burg jeugd-St.-Stephens 2-1: Philippine- St Andrews FC 7-2; Krabbendijke-Ham- mers FC 5-1; Krabbendijke jeugd-Ham- mers FC jeugd 5-1; Jong Ambon-Eagle FC 3-1; Jong Ambon H-Eagle FC II 1-8; GPC-Broad Oak Lions FC 0-2; GPC 11-HoIborough FC 3-1; Blauw Wit-Metal Box FC 1-0; V eer e-Addles tone FC 3-1; Veere jeugd-Addlestone FC Jeugd 1-2; Zeeland Sport VI-Hastings Rangers 2-3; Zaamslag-Cantebury Sheet Metal FC 5-0; Bev'elanders-Lèn Social FC 3-1; SVD I-Rushlake Green 3-3; SVD II-Re- lianee Insurance 4-2; RCS-West Chil- tingtone FC afg.; RCS jeugd-Hillcroft Athletic afg.; VAW-Ringmere FC 0-8; PZEM Vlissingen-Eastry FC 0-2; Graauw-Clifton Hampden FC 1-4; Kloe- tinge jeugd-Charlton Manor Boys Club 0-3; Axel jeugd A-Devas Institute Boys Club 4-0; Axel jeugd B-Frankford Boys Club 3-6; Volharding '32-Guilford FC 2-2; Hulst jeugd I-Ilford Youth Boys Club I 7-4; Hulst jeugd Ü-Ilford Youth Boys Club H 1-5; Groede-Kingfisher FC 1-2; Groede Il-Smith Witney FC 1-8; IJzendijke-Liverpool Victoria FC 1-4, Retranchement-Malco Utd. FC 3-1; VC sele-Lightwater FC 2- ren-Ansley-FC 6-2; AKF-Liltle Brook 11-0. In Oostburg verschenen, waarschijnlijk door een misverstand zaterdagmiddag maar liefst 4 Engelse clubs, terwijl cr volgens het programma slechts 2 zou den komen. Dank zij de medewerking van midvoor J. K. Ruiter van Oostburg I kon er in de haast nog een Oostburgs A-juniorenelftal worden geformeerd, dat tegen „Soli Huil College" in het veld kwam op het terrein van het Koningin Wilhelmina Lyceum (uitslag 3-3). zodat er uiteindelijk slechts 1 Engels team onverrïchterzake terug moest keren, al hoewel het er eerst op leek dat ook de officiële tegenstanders van Oostburg zouden moeten terugkeren, omdat in eerste instantie het gemeentelijk sport veld was afgekeurd, hetgeen echter la ter herroepen werd. Het was eigenlijk de enige positieve daad, waarop de Ieren zich konden be roemen. Want vanaf dit moment is En geland hoegenaamd niet meer bij de Ierse vesting vandaan geweest. Vooral de snelheid van de Engelsen moet voor de Ieren een soort ..nachtmerrie" zijn geweest. Onophoudelijk dwarrelden zij al schwitsend langs hun tegenstanders heen. vulden elkaar goed aan en kozen op het juiste moment en op de goede plaats positie. De aanvalspatronen wis selden elkaar steeds afdan weer vanuit de verdediging naar de vleugels of het midden, plotseling een pass over de ge hele breedte van het veld of soms ver bazingwekkend snel door het midden. Daarbij gaven de Engelsen blijk van een bijzonder knappe balbehandeling. Dat de score slechts tot 60 beperkt is gebleven, danken de Ieren meer aan het geluk (de Engelsen schoten in goede posities enkele malen tegen de paal, recht in handen van de keeper of ra kelings naast en over) dan aan hun sterk Het tweede Engelse doelpunt was rond uit een grove fout van de Ierse verde digers, die teveel de nadruk op het centrum legden; Sissons maakte er dankbaar gebruik van: de bal schoof in de rechterhoek, terwijl de Ierse doelman Cnmmins, hem links verwachtte Vlak voor rust werd het 30, toen linksbuiten Rodgers hard en hoog in- knalde. De spanning was er na de hervatting zo goed als uit. De Engelsen konden doen en laten wat ze wilden en zelfs spil Wood van Manchaster City trok, alle gevierde systemen aan z'n voetbalschoenen lappend (waarom ook niet! mee naar vorenDe Engelse vleugels konden zich uitle ven: eerst op links een combinatie Sissins, Knowles, Rodgers, die de schietgrage Sadler heel beheerst af rondde: 40. Daarna (in de 20e min) op rechts, een combinatie j Knowles-Redknapp, waaruit Sisscms hard inschoot: 50. Nadat Sadler) eerst tegen de paal had geschoten. Zeelandia Nw. Borgvl. j Corn Boys 1 10 3 11 1 16 2744 16—36 19—73 Axel-Zeelandia 5-1 OdJo »teur- Axe! hoeft een duidelijke overwinning - j behaald op het bezoekende Zeelandia. 'Vanaf het eerste fluitsignaal liep een echter Grenswachters met 4-0 de baas bleef lopig onvermurwbaar hW'-iP:t.v na 34 over Corn Boys. Meto moest van het minuten spelen ontstond een doelpunt, wisselvallig spelende Goes een onver-1 Bij een ze« r gevaarlijke A x<-:.aanval wachte 1-2-nederlaag incasseren, terwijl wist één der Zeelandia-verdediger- niet» Zeelandia de verwachte nederlaag b(J anders te doen dan de bal met de hand Axel niet kon ontlopen (5-1). Toch was jte spelen. Feilloos benutte Axels a<in- het voor Zeelandia geen slechte dag voerder Verbunt de toegekende siraf- want de op 8 maart gespeelde wedstrjju schop (1-0). Nieuw Borgvllet-Dosko (2-2) werd on-1 Na 40 minuten had Baart geen ant- Eeldig verklaard wegens het doen uit- woord Op een goed gericht schot van omen van een ongerechtigde speler bjj I midvoor E. Tiefeman (2-0). Direct na Nieuw-Borgvliet. Hontenisse versloegde hervatting verhoogde dezelfde spe- NSV met 4-1 en BSC hield Nieuw Borg- Ier de score tot 3-0 en toen Steel en vliet onder de duim en in degradatie- kwartier later met een voortreffelijke zorgen (4-2). Odlo Grensw. Dosko Meto Hontenlsse Axel Goes NSV BSC 17 12 3 2 27 16 11 4 1 9 1 6 19 16 7 1 8 15 17 6 3 8 15 17 6 3 8 15 De schrik van de Ieren in de wed strijd EngelandIerse Vrijstaat en de hoop van West Ham United in de komende Cupfinal tegen Preston North End opereerde gis teren op de grasmat ion de v.v. Middelburg. Het teas (rechts) de 18-jarige Ian Sissons, de Engelse linksbinnen, die met 3 doelpunten een groot aandeel had in de 60- zege van zijn ploeg. Hier is hij zipi tegenstander Conway, de Ierse rechtshalf, weer te snel af. (Foto P.Z.C.) cciaL ccgcn ue yua.i uau gescimeen maakte hij in de 31e min. het haiv! dozijn vol. Een bijzonder mooie aan val. waaraan Knowles en Rodgers meewerkten, was er aan vooraf ge gaan. Het zij de Ieren toegegeven: tot het eind bleven ze volharden voor een beter resultaat. Het 2500-koppige publiek had er te recht een stevig applaus voor over. Rest nog te vermelden, dat de Zweedse scheidsrechter Karlsson dit harde, maar faire duel. voortreffelijk leidde, en dat de v.v. Middelburg voor een uitstekende organisatie had gezorgd. Breskens verloor verdiend van Aardenburg (1-3) Breskens heeft een verdiende 1-3-neder- laag geleden tegen het bezoekende Aar denburg. Tegen de verhouding in open de rechtsbuiten Wijnands in de 33e mi nuut de score voor Breskens (1-0). In dezelfde minuut maakte Karreman, linksbinnen van Aardenburg. deze voor sprong van de thuisclub echter onge daan. Ongeveer een kwartier na de rust., bracht rechtsbinnen De Backere de 'and in gezeten, dat de Nederland stand op i-2 en twee minuten voor het se amateurs niet alleen de 1-0 ach- einde bepaalde Karreman de eindstand jop 1-3. VOETBALLERS NIET NAAR TOKIO Het Nederlandse amateurvoetbal elftal zal geen olympische lauwe ren oogsten. De Oostduitse staats- amateurs zijn uiteindelijk een te grote hindernis gebleken op de ■eg naar Tokio. Maar toch heeft het er zaterdag tijdens de return- wedstrijd Oost-Duitsland-Neder- De situatie werd al spoedig precair en reeds In de elfde minuut was het zover: doelman Kutterink kon een scherpe voorzet van Barthels niet onder controle krjjgen en Frenzel gaf het tikje dat een l-l stond betekende. Vyf minuten later scoorde Stocker uit een voorzet van -- Frenwl en toen In de «9e nünnut rechtsbuiten U-0). Even hierna kreeg Frar,„lorf een door BartheN genome,, Core hoekschop benutte, moest Nederland alle T hoop laten varen. Het verrassingsoffen- TELEURSTELLING IN EINDHOVEN Voor een Vlissingse uitwedstrijd lijkt het een aardig en bevredigend resultaat: 3-3 tegen Brabantïa in het verre Eindhoven. Toch verlie ten de Vlissingers gistermiddag te leurgesteld het terrein en dat was begrijpelijk, want voor rust had den zij na ongeveer twintig minu ten spelen een volkomen verdien de 0-2-voorsprong opgebouwd. Zo'n „zekere" voorsprong te ver spelen is inderdaad een desillusie. Vlissingen moest met een invaller (de verdienstelijk spelende Ad Mabelus) aantreden, want back Daalhuizen, die tegen Middelburg een blessure had op gelopen. bleek nog niet in staat te spe len. Doelman Wim Bos. al enkele keren machwinnaar voor Vlissingen. had nu een off-day: hij beoordeeldde twee af standsschoten volkomen verkeerd, waar door de 0-2 voorsprong onnodig verloren ging. Reeds in het begin van de wedstrijd brak Rob Moens gevaarlijk door. maar een der backs haalde de bal met de hand voor de toestormende Vlissinger weg. Uit de vrije trap, even buiten het straf schopgebied, schoot Jan de Nooijer hard in de handen van keeper Senders. Ove rigens waren de aanvallen van Braban- 1 ia ook niet ongevaarlijk: zo schoot rechtsbuiten Mollen rakelings voor het doel langs. Uit een pass van Jan van Huizen kreeg Moens een goede scorings kans: naast. Van het toch al niet uitgebreide pro gramma voor het Zeeuwse zaterdag voetbal werd de helft van de wed- te gesteldheid dus maar een magere oogst, die uit de bus kwam en die bijna van geen invloed was op de ranglijsten. Drie minuten later liet terstand opgelopen in Den Haag zouden wegwerken, maar de Oostduitsers zelfs zouden uitscha kelen..... De Oostduïtsers wonnen echter met 3-1. De Nederlandse amateurs hadden nl. een overweldigende start. Al in de vierde minuut scoorde linksbinnen Jan Mulder uit een vrije schop (1-0), waardoor de strijd weer geheel op was. De golf van Nederlands enthou siasme ging hoog. De weinige sup porters schreeuwden zich dè kelen schor. Een 2-0 voorsprong hing in de lucht. Roggeveen was langs de Oost duitse verdedigers gegaan, alleen de doelman stond nog tussen hem en het net. Even was er een aarzeling, toen griste Heinsch hem het leer van de voeten. Een unieke kans was onge bruikt gebleven. prachtig raak schoot: 0-1. NauwelijksIhoog in de touwen: 3-3. sief was mislukt. Na de rust had Nederland de achterhoe de versterkt. De Oostduitsers kregen een vel do verwicht, maar daarbij bleef het. Door hun superieure uithoudingsvermo gen konden de Nederlandse amateurs halverwege de tweede helft zelfs in het tegenoffensief gaan. Er ontstonden eni ge verwarde situaties voor het Oostduit se doel en in de 64e minuut kon Jan Mulder pas op de doellijn door Unger worden gestopt. Oost-Duitsland, dat vrijwel leeggespeeld het laatste fluitsignaal haalde, komt nu in de laatste ronde van het olympische kwalificatietoernooi uit tegen Rusland. De andere ontmoetingen (waarvan de winnaars zich kwalificerenzijnRoeme- nië-Bulgarije, Hongarije. Spanje. Italië- Polen, Tsjechoslowaklje-Engeland oi Griekenland. vijf minuten later benutte Moens een Vlissingen toonde zich daarna de beter van de voortreffelijke voorzetten van i Henk van Oo.lerhout: 0-2. Het be- ploeg, maar het lukte_ntet door Tegenslag Twee minuten later kwam echter de eer ste tegenslag. Linksbuiten F. Baeten zond van grote afstand een diagonaal schot in, doelman Bos verkeek er zich op en de bal sloeg over hem heen via de binnenkant van de paal in de netten... Dit gaf Brabantia kennelijk moed. Rechtshalf Frijters kopte rakelings over en linksbinnen Smits verknoeide een uit- stekende kans door naast te knallen. Boxtel Weer door een afstandsschot kwam ech- ter Brabants succes in de 35e minuut: uit een vrije trap schoot rechtshalf Frij ters over de uit zijn doel gekomen Bos raak: 2-2. têrhout. Van Huizen en Moens gevaarlij- CLUBKAMPIOENSCHAPPEN ke schoten, maar de richting was toch| steeds niet zuiver genoeg. „THEO MIDDELKAMP" Uitslagen Ook gister is de strijd om de titel van de eerste klas E bijzonder boeiend ge bleven. De uitslagen waren: TOP-De Spechten 0-1, Tongelre-MOC 1-2, Sparta '25-Valkenswaard 3-3 en Brabantia-Vlis singen S-o. De stand luidt: Nauwelijks vijf minuten na de rust kwam Brabantia zelfs op 3-2, toen by een schermutseling voor het Vlissingse doel midvoor De Greef plotseling de bal voor zijn voeten kreeg en onhoudbaar De Spechten TOP Vlissingen Brabantia Middelburg Helmond Sparta '25 De Valk MOC '17 VaJkensw. Tongelre J7 10 2 5 22 40—31 18 10 2 6 22 17 9 2 6 20 17 7 6 4 20 17 8 3 6 19 17 8 3 6 19 17 8 2 7 18 17 6 5 6 17 16 5 4 7 14 .17 4 4 9 12 Het wielercomité „Oostburg" houdt zondag 5 april a.s. op het bekende Kroonwijkparcours te Oostburg de wedstrijden om de clubkampioen schappen in de categoriën der nieu welingen en adspiranten van de ren en tourclub „Theo Middelkamp" te Goes. De wedstrijden vangen aan om 15 uur. Veertien adspiranten en 21 nieuwelingen nemen aan de wedstrij- 3626 den deel. In het totaalklassement voor 4124 het individueel clubkampioenschap bij •ia uk de a(iSpiranten jejdt d. Lindenbergh met 20 punten vóór J. Kiviet met 15 punten. Bij de nieuwelingen heeft W. de Wilde de leiding met 19 punten vóór C. Rentmeester met 16 punten. De slotwedstrijd om het clubkampi oenschap wordt gehouden op 30 april a.s. te Colijnsplaat. 49—52 25—31 23—41 2941 25—50 kopbal de Zeelandla-doelman een ver geefse uitval deed maken, was het pleit 4622 beslecht (4-0). 4522 Bij één der sporadische Zeelandia-uit- 16 10 2 4 22 4934 vallen was het Van Ieren, die kans zag 4620 de eer te redden (4-1). Direct hierna 3628 trok Axel weer ten aanval en dwong 3112 een hoekschop af. Hieruit wist Ver- 39 bunt voor de tweede maal een bres te schieten in de Zeelandia-veste (5-1). Hontenisse-N.S.V. 4-1 In een zeer matige wedstrijd heeft Hon- tenisse verdiend met 4-1 van NSV ge wonnen. Reeds na 8 min. werkte Piet van Waterschoot een door Neve op de lat gekopte bal in het Nispense doel (1-0) en 10 min. later kreeg Van Kruys- sen een eenvoudig niet te missen kans van Neve om de "voorsprong tot 3-0 te vergroten |Na rust eenzelfde speldbeeld: een Hve- rig NSV. dat echter geen kansen kon scheppen en een sterker Hontenisse, dat weinig geïnspireerd voetbalde. Van Kruyasen maakte nog twee gave doel punten, waarna NSV uit een strafschop de eer redde. Grenswachters-Corn Boys 4-0 Com Boys verloor de toss en mocht de aftrap verrichten. Nadat in het begin de strijd gelijk op was gegaan, bleek na een minuut of tien. dat Com Boys in middels zijn meeste kruit had verscho ten. Grenswachters kwam opdringen en dit resulteerde in een doelpunt van de Leo Damen won eerste partij in kampioenschap schaken voor de jeugd De Zeeuwse jeugdkampioen schaken. te de jÊÊÊm/mmmmÊÊÊmamÊm tig minuten werd het 3-0 door de rechts buiten. De midvoor van de gastheren rondde tien minuten voor het einde de score af. door er 4-0 van te maken. Meto-Goes 1-2 GOES heeft voor een niet onaardige paasverrassing gezorgd, door de uit wedstrijd tegen net op papier sterkere Meto met 1-2 te winnen. Het heeft er lang naar uitgezien, dat de gastheren met de puntjes zouden gaan strijken. In de 25ste minuut voor rust nam Meto de leiding door zijn rechtsbuiten Turn- mers en net duurde tot 24 minuten na de rust. voordat de gelijkmaker in de netten belandde. Dit doelpunt, dat ove rigens door de Meto-speler Van Dijke werd gemaakt na een srimmage. gaf de Goes-spelers de kracht om in het reste rende deel van deze ontmoeting het heft in handen te nemen. Deze veldmeerder- heid resulteerde dan ook in de 30ste mi nuut In een doelpunt van C. Lindenberg (1-2), die ïnplaats van de niet beschik bare speler A. Debbaut, de middenvoor plaats bezette. R.C.S.-LEWED. BOYS RCS en Lewed. Boys hebben een aan- - - jtrekkelyk partijtje voetbal gespeeld. Leo Damen uit Middelburg, heeft twee-(Voor de rust waren de Souburger.s juist de paasdag zijn eerste partij In hpt toer-eea ietsje beter maar na de rust waren xrh" "TT". schaken voor Af van Klinken de openingstreffer, maar 5 minuten later diende M. Raas van re pliek (1-1). Vlak voor de rust rondde Hellinga een goede solo-actie met een doelpunt af waardoor de thuisclub met een 2-1 voorsprong kon theedrinken. Vijf minuten na de hervatting kwam RCS erg gelukkig op 3-1, omdat één der Lebo-backs de bal in eigen doel werkte. Toen na 20 minuten Van Eenennaam de voorsprong tot 4-1 had opgevoerd sloegen de bezoekers nog even terug, maar verder dan één doelpunt van P. Raas. na een fealf uur gemaakt, kwamen ze toch niet meer zodat RCS met een verdiende, maar wat geflatteerde 4-2- zege het veld kon ruimen. schaken voor de jeugd, gewonnen te gen J. Jansen van de Twentse schaak bond. De overige uitslagen van de eerste ronde van dit toernooi, dat in Rotterdam wordt gehouden, zijn: J. Greben (Friese schaakbond )-J. Timman (Haagse schaakbond) 1-0; H. Ree (Amsterdamse schaakbond )-J. Toorman (Leidse schaakbond) 1-0; M. Simon (Limburgse schaakbond)-J. v. d. Berg (Noordbra bantse schaakbond) 0-1; S. Noorda (Noordelijke schaakbond)-H. de Wilde i N.-Hollandse schaakbond 0-1: J Mar cus (Oostelijke schaakbond)L. Kerkhoff (Rotterdamse schaakbond) 0-1: J. van Baarle i Rotterdamse schaakbond )-N. Schouten (Stichts-Gooise schaakbond) afgebroken. Omdat de kampioen van vorig jaar, de Rotterdammer E. Scholl, zijn titel niet verdedigt, kunnen er van de Rotterdam se schaakbond twee leden aan het kam pioenschap deelnemen. In de le klas won Nieuwdorp met 2 I van Yerseke III. In de 2e klas A eindigde de ontmoeting tussen Tern. Boys II en RCS IV in een puntenver deling: 33. In de 2e klas B hield Heiknenszand aan zijn bezoek bij Browuershoven II weinig plezier over, want de noordelijke bleven baas in eigen huis met 41. In de 3e klas A moest Nieuwland II op eigen terrein met miniem verschil het onderspit delven tegen Middelburg VII (23). In de 3e klas C behield Rillandia III zijn kansen op de titel door met 81 van Zaamslag II te winnen, terwijl Waarde II met 10 van Spui II won. In de 3e klas D versloeg Bruse Boys II het bezoekende SKNWK II met 1—0. Voor een onbegrijpelijke verrassing in de eredivisie zorgde Volendam op tweede paasdag: de betaalde voetbal lers uit het vissersdorp versloegen het nog wel thuisspelende Ajax met 23. Daarmee moet Ajax zo langza merhand wel volkomen kansloos ge acht worden voor de titel. Ook leider DWS moest een veer laten: 11 te gen Sparta, maar dat was minder ver rassend. Sportclub Enschede en PSV profiteerden ervan door een stap dich- egens de slech- ter bij de leiding te komen. Beide de terreinen. HetjP'oegen wonnen met 3—1 respectieve lijk van Forluna en Heracles. Voor de grootste score zorgde Feijenoord, dat MVV in Rotterdam van het veld veeg de met 91. Verrassend was ook, dat ADO op eigen veld verslagen werd door Go Ahead: 0—1. NAC en DOS deelden de punten: 00. FEIJENOORD—MVV 9—1 De bittere woorden aan het adres van de Feijenoorders na het teleurstellen de bekerresultaat van woensdag jl. (nederlaag tegen Fortuna Vlaardin- gen) hebben hun uitwerking niet ge mist. De reactie kwam terecht op de hoofden van da MW-ers. Toch behoefde Feijenoord niet eens subliem te spelen om de Maas trichtenaren te overklassen. Feije noord kreeg alle gelegenheid geheel op de aanval te spelen. MVV kwam niet verder dan enkele slecht ge richte schoten. Vooral oud-MW-er Bergholz en de altijd op de juiste plaats opduikende Kruiver waren gevaarlijk. Voor het tegendoelpunt was een misser van de overigens uitstekende Kraay nodig. Bergholz 10, Kreijermaat 20, Kruiver 3 0, rust, Kruiver 40. Bergholz 50, Mares 51, Kruiver 61. Groot 71 (strafschop), Kruiver 8 1 en Bouwmeester 9I. Toe schouwers: 25.000. HERACLES—PSV 1—3. Bij Heracles treurt men na de wed strijd van gisteren wel bijzonder over de verkoop van Theunissen aan PSV. Want deze vroegere „stalgenoot" zorgde er nu met drie treffers voor dat de Almeloërs geen schijn van kans kregen In het Heracles van dit sei zoen ontbreekt juist een slagvaardig speler als Theunissen is! Op het mid denveld gaf Heracles overigens goed partij, maar dat was wellicht ook een gevolg van het feit, dat Brusselers, Hoenen en Wiersma bij PSV ontbra ken. Aanvallend was de Almelose ploeg echter veel zwakker. Greving zorgde voor het tegendoelpunt. Toe schouwers: 9000. DWS—SPARTA 1—1 Twee fouten van de overheersende de fensies hebben de uitslag bepaald. Geurtsen voor DWS even voor rust en Laezeroms vijf minuten na rust straf ten deze fouten af. Vooral Sparta zal met het gelijke spel gelukkig zijn, want DWS kreeg veruit de beste kan sen. Toeschouwers: 14.000. AJAX—VOLENDAM 2—3. Een fout van de overigens voortref felijk spelende Bennie Muller heeft Ajax de zege gekost tegen Volendam. De uitslagen van de voetbalwedstrijden die gelden voor de dubbele sporttoto van deze week (no. 30 en 31) luiden: no. 30: België-Hongarije 2-1Luxemburg-Zuia- Slavië 0-3; Portugal-Griekenland 2-1; Bulgarije-Franknjk 0-2: Zweden-Neder- lana 2-0: Polen-ïerland 1-0: Roemenlë- I N'oord-Ierland 0-1: Hongarije-Spanje 11-2: Zuid-Slavië-Turkïje 0-2: Grieken- i land-Italië 0-2; F ran k rij k-Tsjecho- Slo wakije 2-3: Nederland-West-Duitsland 3-1lerland-Engeland 0-6. gelaten, dat het publiek luide van zijn in;fe^uId„za? he* formulierals misnoegen blijk gaf. Matige wedstrijd: laag tempo, slecht plaatsen en be schamende afwerking van de aanval len. Voor rust had N.AC een veldmeer- derheid (cornerverhouding 83). Na rust gelij kop gaand. Bij NAC De als linksbinnen spelende interna tionaal mocht tien minuten voor het einde een penalty nemen omdat Jan- nie Schilder met zijn handen een schot van Petersen uit het doel hield. Muller schoot echter zo onzuiver, dat doelman Kwakman de bal kon onder- rusi genjKopgaana. By NAC waren scheppenDe Volendammers kon- "net vooral Groenewegen. Peikmans en den daarna alle stormlopen van AjaxVermeulen, die hard vochten voor de afweren en zagen zelfs kans de zege zege. Toeschouwers uit het vuur te slepen doordat Tol bij een plotselinge uitval uit een voorzet van Veerman in de laatste minuut raak schoot! -2-1-2-1-1-2-2- Ajax had deze wedstrijd een enorme veldmeerderheid, maar kop dit niet in doelpunten'uitdrukken, wellicht ook: omdat de geblesseerde Piet Keizer nog op het appel ontbrak. Weliswaar' verving Muller hem op de lïnks'oin- nenplaats voortreffelijk, maar er ging toch te weinig stootkracht van de aanval uit. Tol gaf Volendam voor rust uit een voorzet van Veerman dei leiding, maar nog voor rust leiddeI Ajax door doelpunten van Muller. I Door Veerman werd het gelijk en de rest is bekend. Toeschouwers: 8000. ADO—GO AHEAD 0—1. Matige wedstrijd. Slecht plaatsen van beide ploegen. Voor Go Ahead com penseerde gebrek aan techniek door lichaamskracht. Go Ahead toonde echter de meeste wil om te winnen, verslapte niet. bleef geestdriftig spe len en verdiende daarom de zege. die door een doelpunt van Lefering na rust gestalte kreeg. Toeschouwers: 22.000. NAC—DOS 0—0. Een wedstrijd der gemiste kansen. Aan beide kanten werden dusdanig eenvoudige scoringskansen onbenut No. 31 Ajax-Volendam 2-3; Heracles-PSV 1-3; Feijenoord-MW 9-1; DWS-Sparta l-l; Fortuna' 54-Enschede 1-3: ADO-Go Ahead 0-1; NAC-DOS 0-0: Enschedese Boys-SHS 2-4; Willem Ü-Sittardia 1-3; Elinkwijk-Excelsior 2-2; VW-Fortuna VL 1-0; Eindhoven-De Volewijckere 1-3; FOKTFNA-SC ENSCHEDE 1-S. j m tormuli„ rortuna is het ongeslagen thuisre-j volgt uit: 2-2-1-3-2-2-3-2- cord kwijt. Oorzaak: twee zwakke 2 - 3 - 1 - 2 -3. momenten in de defensie, die uit- slekend door Kohn e„ Bosveld wer- den afgestraft. Torn V.» Rh«„ na wam Voor de eerste prijs was beschikbaar STAND rust had tegengescoord kwam de Enschedesezege dikwijls in gevaar 87.188 gulden, vóór" de tweede prijs bn de vele Fortuna-slormlopen.58.325 gulden, terwijl er bovendien een maar acht minuten voor het einde extra-prijs was van 25.000 gulden. Op de stelde Jansen bü een uitval van avond van de tweede paasdag was er Enschede de overwinning veilig, nog geen enkele melding van 13 goede Goede wedstrijd door snelle en uitslagen, evenmin als van 12 goede uit en technisch uitstekende aanvallen, slagen. Voor de extra-prijs hadden zich Toeschouwers: 9500. vijftien kandidaten gemeld. Sporttoto no. 30 had 424.105 deelnemers die totaal 427.835 gulden inlegden. Hier van was voor de eerste prijs beschik baar 84.712 gulden en voor de tweede prijs 56 474 gulden, terwijl er voor deze toto een extra-prijs was van 25.000 gul den Maandagavond waren er twee mel dingen van 13 en zestien meldingen van 12 goede uitslagen. Voor de extra prijs hadden zich 84 gegadigden gemeld. Ten slotte de sporttoto nr. 31 met 500.668 deelnemere, die voor een totale inleg van 544 277 gulden zorgden. De eerste prijs bedroeg 107.767 gulden, de tweede 71.845 gulden, terwrl er boven dien nog een extra-prijs van* 25.000 gul den was. Op tweede paasdagavond had zich nog geen enkele deelnemer met 13 goede uitslagen gemeld. Wel waren er twee meldingen van 12 is ii io oq ciig0^e, uitslagen. Voor de extra-prijs d b 14 12 3361 meldden zich twaalf deelnemers. DWS 23 14 4 5 32 39—23 Spel. Enschede 23 12 7 4 31 48—34 PSV 23 13 4 6 30 49—33 Feijenoord 23 12 4 7 28 54—23 Ajax 23 9 7 25 51—31 GVAV 23 10 5 8 25 37—29 DOS 23 10 5 8 25 40—37 NAC 23 10 5 8 25 42—44 ADO 23 10 4 9 24 34—37 Fortuna '54 23 7 9 23 37—38 MVV 23 8 8 23 31—40 Go Ahead 23 7 7 9 21 3314 Heracles 23 6 4 13 16 32—53 Blauw Wit 23 4 7 12 15 3418 Sparta 23 3 7 13 13 27—46 Volendam 23 3 6 14 12 33—61

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3