Engeland in Middelburg tegen Ierse Vrijstaat Iglo heeft zijn spinazieprijs verlaagd! fiets! Goes heeft weer hockeyclub A. STEKETEE JEUGDKAMPIOEN SNELSCHAKEN VAN ZEELAND EXAMENS ZWITSERLAND EN DE LANDBOUW' LEZING VOOR RAIFFEÏSENBANK 700 gram f 1.27 (oude prijs f 1.49) 500 gram f 0.97 (oude prijs f 1.14) 350 gram f 0.72 (oude prijs f 0.82) Fruitaizet had weer vlot verloop te Wereldrecord 100 m schoolslag voor Rus „RAAD GOES HEEFT ONVOLDOENDE VERTROUWEN IN DE DIENST G.W." FLINKE BELANGSTELLING VOOR RECREATIEPLAN IN BAARLAND Goede Vrijdag VRIJDAG 27 MAART 1964 PROVINOtALE ZEEUWSE COURANT Om Europese titel jeugdvoetbal ZOON VAN BILLY WRIGHT INDE BRITSE PLOEG Dat het pad van een kampioen niet over rozen gaat, heeft de Engelse jeugdploeg, vorig jaar winnaar van het Europees voetbalkampioenschap, giste ren ondervonden. Want tegenstander Polen bood heftig weerstand en slechts bet lot besliste, dat de Engelse jongens van 16 tot 18 jaar als winnaars van dit duel uit de bus kwamen. De Zeeuwse sportliefhebbers zien dus maandaga.8. deze Engelse kampioensploeg aantreden tegen de ploeg van de Ierse Vrijstaat. Duizenden voetballiefhebbers hebben in het Bredase sportpark van NAC een goede voetbalwedstrijd gezien, die op het scherp van het zwaard gestreden werd. De Engelse jongens waren als ploeg beter, maar de Polen hadden een enorm sterke verdediging opgebouwd. Nadat de rust met dubbelblanke stand was ingegaan, namen de Poolse jeugd voetballers in de 7e min. na rust de lei ding. Eerst 5 min. voor tijd gelukte het de Engelsen de zeker verdiende gelijk maker op het scorebord te brengen. Het lot wees ten slotte de Engelse ploeg als winnaar aan. Qua spel ver dienden de Britten deze lot-overwining ongetwijfeld. Zaterdag treden in Tilburg de Polen aan tegen de Ierse Vrijstaat, maan dag is dus het duel tussen de En- Korfbal Met het oog op de achterstand, ont staan door het grote aantal afgelastin gen wordt er a.s. zaterdag toch een vol ledig korfbalprogramma afgewerkt. In de eerste klas krijgt Volharding 1 thuis Tjoba 2 op bezoek. We geloven niet dat er voor de Yersekenaren winst in zit. Tjoba 2 blijft in de kopgroep, vlak ach ter Luctor 1 en Swift 2. Beide laatstgenoemde teams zullen wel tot winst komen tegen respectievelijk Ondo I en Elto 1, die zij beide op be zoek krijgen. Toeli dienen de thuisclubs het niet te licht op te vatten, daar hun tegenstanders bewezen hebben goed vol hardende ploegen te zyn. Dit ondervond Luctor 1 vorige week zaterdag in Kapel- Ie. Bij Zuidwesters 1Togo 2 zijn de punten zeker voor de Souburgers, die daardoor weer iets kunnen klimmen. In 2A wordt het beslissende duel Vedo 1-Blauw Wit 1 gespeeld. De Schelde- stadbewoners hebben twee verliespunten minder dan de blauw-witten, zodat ze bij winst zo goed als zeker van de titel zijn. Maar de Kloetingse ploeg speelt voor haar laatste kans. zodat we een spannend duel kunnen verwachten. We houden het op een gelijk spel, waarmee de thuisclub nog het meest gebaat zou zijn. Bij TOPSwift 3 op het terrein van Swift zijn de roodbroeken volkomen kansloos. In 2B zien we Togo 3 van Blauw Wit 2 winnen, waardoor de rood-witten hun kans volkomen in eigen hand houden. In 3A treden de twee best geklasseerde ploegen tegen elkaar aan. namelijk B.K.C. als koploper en Animo 4 als num mer twee. We houden het op winst voor de Zeeuws-Vlamingen, die daardoor bij na zeker van de titel zijn. Animo vecht hier voor haar laatste kans en met dit voor ogen kan het dus wel spannen in Souburg. Animo 5 trekt naar WestkapeUe en gaat daar tegen Stormvogels een zekere ne derlaag tegemoet. In 3B zal C.V.V. wel raad weten met Tjoba 4, terwijl Elto 2 en de Poel samen wel zullen uitmaken, wie voorlopig de grootste belager blijft van Luctor 2. We rekenen op een gelijk spel, hetgeen weer in de kaart van Luctor 2 zóu spelen. De prognoses lulden: 1: Volharding 1—Tjoba 2 (2), Zuidwes ters 1—Togo 2 (1), Swift 2—Elto 1 (1), Luctor l--Ondo 1 (1), 2A: Vedo 1— Blauw Wit 1 (3). TOP—Swift 3 (2j. 2B: Togo 3—Blauw Wit 2 (1). 3A: StormvogelsAnimo 5 (1), Animo 4 BKC (2). 3B: Tjoba 4CW (2). Elto 2de Poel (3). Adsp. A: Swift A-Atlas (1), BKC A Ondo A (1) Adsp. B: KVL—Ondo B (lj. BKC B Dos '55 A (2). Animo B Vedo (2). Adsp. C: Animo CSwift Vlug (31. Adsp D: Tjoba A—Luctor (1). Adsp. E: Swift Lenig—Elto B (2). Pup. A: Dos '55 ANOAD A 12). Pup. B: Swift BZuidwesters B (21. Animo —Swift C Hl. Dos '55 B—NOAD geisen en Ieren In Middelburg. De wedstrijd wordt geleid door de Zweedse internationale scheidsrech ter Karlsson; hij wordt geassisteerd door de Griekse grensrechter Trou- vares en de Franse grensrechter Faucheux. De wedstrijd In Mid delburg wordt o.a. bijgewoond door het KNVB-bestuurslid L. Brunt. Hoewel de opstelling van de Engelse ploeg nog niet bekend is, Is het haast wel zeker, dat er enkele zeer bekende jeugdige spelers deel van zullen uit maken. Zo onder meer Billy Wright jr, de zoon van Billy Wright, één van En geland* bekendste voetballers, vele malen uitverkoren in het nationale team. Billy Wright jr. speelt In het eerste elftal van Leicester City. Voorts zullen zo goed als zeker de vol gende spelers, allen van clubs uit de eerste Engelse league, opgesteld wor den: Ogly en Wood van Manchester City, Johnny Sadler van Manchester United, Knowless van Wolverhampton Wanderers, Hollins van Chelsea en Ken dall van Preston North End. Goes heeft weer een hockeyclub. Nadat de Ganzestad het Jaren zonder hockey- verenjglng heeft gedaan, Is deze week ln hotel „Centraal" de Goese mixed hockey club heropgericht. Heropgericht, want voor de oorlog was er ook een club, die In 1942 door de bezetter werd ontbonden. Na de oorlog Is er opnieuw geprobeerd de club op te richten, maar dit is toen niet gelukt: er waren te weinig jonge leden. De afgelopen maanden hebben enkele oud-leden van de Goese vereni ging zich achter de heroprichting gezet met name waren dat de heren J. Pilaar en C. van Riesen en deze week Is de heroprichting een feit ge worden. In september denkt men over een veld op het gemeentelijk sportterrein te kun nen beschikken. Het volgende seizoen zal ook geprobeerd worden een demon stratiewedstrijd in Goes te laten spelen tussen twee bekende clubs. Begin Juli wil de vereniging een toernooi organi seren voor de drie middelbare scholen uit Goes, waar de meeste jongere leden vandaan komen. Er zal om koninklijke goedkeuring voor de heropgerichte club gevraagd worden en daarna zal er naar de Kon. Nederlandse Hockeybond een verzoek uitgaan om aan de eerstvolgende competitie te mogen deelnemen. Ey de heroprichting heeft de club veel mede werking gehad van de stichting sport- belangen in Goes. Het bestuur bestaat uit zeven personen en Is als volgt sa mengesteld: voorzitter G. Scherphuis, bestuursleden J. Pilaar, E. van Riesen, mejuffrouw T. van Nieuwenhuizen, J. Goedee, W. Hoogendoorn en F. de Ligt. 43 deelnemers aan kampioenschap Toernooi in rijks h.b.s. in Vlissingen De 19-jarige Vlissingse h.t.s.'er André Steketee heeft donderdag het anel- schaakkam pioen schap voor de jeugd van Zeeland gewonnen, dat werd gehouden ln de rijks h.b.s. in Vlissingen. Hij wist uit 5 partijen 4l/2 punt te behalen. Als herinnering ontving hij een medaille. De voorzitter van de Zeeuwse Schaak bond, drs. J. Scheltens, was verheugd, dat hij zo'n groot aantal jeugdige Scheltens wees de jongeren op de moge lijkheid lid te worden van een plaatse lijke schaakvereniging. En zo dit te veel tijd zou kosten, waardoor hun studie in het gedrang zou kunnen komen, spoor de hij hen aan op school een zestal te formeren om op die manier toch de schaaksport te kunnen bedrijven. Na de voorronden reikte de wedstrijd leider. de heer J. Hoogstrate, de prijzen uit. Degenen, die op de eerste plaats waren geëindigd, ontvingen ieder een boekebon. De mensen die de tweede plaats hadden weten te bezettèn, ont vingen schaakliteratuur. De uitslagen van de voorronde waren: Groep I: 1. A. Steketee, Vlissingen; 2. H. Scheltens, Middelburg. Groep II: I. L. J. A. Damen, Middelburg, 2. T Klap, Koudekerke; Groep III: 1. M. NEDERLAND-OOSTENRIJK MOGELIJK OP T.V. (Van onze radio-tv.-redacteur.) Naar wij vernemen doet de N.T.S. po gingen om de uitzendrechten te verkrij gen van de voetbalwedstrijd Nederland- Oostenrijk op 12 april in het olympisch stadion te Amsterdam. De kans dat toestemming wordt ge geven is zeer groot, zo deelt men bij de N.T.S. mede- De belangrijkste voor waarde die moet worden vervuld Is echter dat het olympisch stadion is uit verkocht. Aan de katholieke universiteit te Nijme gen is geslaagd voor het kandidaatsexa men geschiedenis de heer G. C. J. van der Velde uit Sint-Jansteen. IN ZIERIKZEE Lani met hoogste prijs voor tarwe in Europa Op de algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank ,,Zierikzec en Omgeving" sprak dezer dagen in het Huis van Nassau te Zie- rikzee drs. J. Dijkgraaf van het Landbouw Coöperatie Centrum voor Zuid-West Nederland over „Zwitser land en de landbouw". Van de vier miljoen hectare die Zwit serland groot is blijft slechts één mil joen over voor de landbouw. De an dere drie miljoen hectare zijn de on rendabele rotsachtige gronden, de al penweiden en de bessen, aldus spre ker. Van de één miljoen hectare be staat 70 uit grasland. De resteren de 300.000 hectare wordt gebruikt voor akkerbouw. In Zwitserland verbouwd men hoofd zakelijk aardappelen, suikerbieten en voedergewassen. Nederland levert Drs. Dijkgraaf vertelde dat er in Zwit serland momenteel 200.000 overwe gend kleine landbouwbedrijven zijn. En dat zijn bedrijven met minder dan 10 hectare. De Zwitserse boeren heb ben veelal nevenberoepen. Toch neemt langzamerhand ook in Zwitserland het aantal kleine bedrijven af en vindt er een concentratie plaats van grotere bedrijven. Wat Nederland niet kent in de landbouw is het grote aantal vreemde arbeidskrachten. In Zwitser land werken 30.000 Italianen in de landbouw. Spreker zei dat ook Zwitserland de mechanisatie behoor lijk doorbreekt ondanks de moeilijke gesteldheid van de terreinen. uit c/e zuiverste tabakken Niet in E.E.G. Evenals in Nederland hebben de Zwitserse boeren te maken met sterk stijgende grond- en pachtprijzen. Al leen bij de inkomstenbelasting is men daar bevoorrecht. Er wordt belasting geheven per hectare.. Daartegenover staan voor de Zwitserse boer hoge verbruiksbelastingen. Zwitserland is niet aangesloten by de E.E.G. en kent in de vrije handels zone ongekend goede prijzen voor zijn produkten, zo heeft dit land de hoog ste tarweprijs van Europa. Drs. Dijkgraaf vertelde aan het slot van zijn causerie dat Zwitserland kampt met 'n melkoverschot. Het land telt ruim een miljoen koeien. Men gaat zich ni toeleggen op speciale mest- veerassen. Dijkgraaf lichtte zijn interessan te lezing toe met een aantal kleuren dia's. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de vergadering werd het aftre dende bestuurslid de heer A. M. den Eoer herkozen. Het aftredend lid voor de raad van toezicht, de heer G. van der Sluis werd herkozen. Na een uitvoerige toelichting op de balans en verlies- en winstrekening 1963 door de kassier H. Boogerd wer den deze financiële rapporten goed gekeurd. Wise, Vlissingen, 2. P. W. van Benne- kom, Middelburg; Groep IV: 1. H. Karelse, Goes, 2. A. van Selms, Mid delburg; Groep V: 1. M. Meijer, Mid delburg, 2. A. Fraanje, Goes; Groep VI: 1. J. Blom, Vlissingen, 2. H- de Schipper, Goes. FINALE De uitslag van de finale was: M. WiseJ. Blom 01, L. J. A. Damen M. Meijer 10, A. Steketee—H. Karelse 10; tweede ronde: L. J. A. Damen A. Wise 1—0, H. Karelse—M. Meijer 01, A. SteketeeJ. Blom 10; derde ronde: A. SteketeeM. Wise 10, H. KarelseL. J. A. Damen 10, M. Meijer J. Blom 10; vierde ronde: H. Karel seA. Wise 01, M. MeijerA. Steke tee J- BlomL. J. A. Damen DamenA. Steketee 01. Eindstand: 1. kampioen A. Steketee, Vlissingen, 4uit 5; 2. M. Meiier, Middelburg, 3Vfe uit 5; 3. J. Blom, Vlissingen, 3 uit 5; 4. L. J. A. Damen, Middelburg, 2 uit 5; 5. en 6. H. Karelse, Goes, en M. Wise, Vlis singen, 1 uit 5. 's Avonds speelde de Zeeuws kampioen 1963 Cor Jansen uit Kruiningen een si- multaanwedstrijd tegen achttien Jeugd- schakers. Jansen won 15 partijen en speelde er drie remise: resultaat bijna 92 Degenen die remise behaalden waren A. van Dooren. Vlissingen, P. W. van Bennekom, Middelburg, en Hans Karelse, Goes. Hebt u dat óók gelezen...? Hoe Iglo dat kan doen in deze dagen van stijgende prijzen? 't Is duidelijk. Steeds meer mensen genieten van die bovenstebeste, lenteverse spinazie van Iglo. Omdat die zo lekker is en zo ge makkelijk. Daardoor zet Iglo steeds meer spinazie om. En Iglo zou Iglo niet zijn als u daarvan niet profiteerde. Lenteverse Iglo spinazie schoongemaakt, slinkt nietzo klaar! De frul taf zet op de Zeeuwse veilingen heeft de afgelopen weken een vlot ver loop gehad. Gerekend naar de eerste we ken van het nieuwe Jaar kwam er wat meer vaart In de vraag, hetgeen een aantrekken van het prijspeil tot gevolg had. Golden Delicious kwam voor dc allerbes te partijen nog even boven de gulden uit. Vooral Winston doet het dez' winter uitstekend en noteert voor de gc*?de kwaliteiten eveneens op prijzen van rond en Iets boven de gulden. Ook de jroudre- öpwaj Ing. Als stoofpeer Is dit seizoen net is goed gevraagd, terwijl nathan ln prijs ln opwaartse richting it Remy bijzonder gevraagd. Hier voor worden prijzen tot rond negen tig cent bc-steed die ln Jaren niet zijn verkregen. In de afzet neemt ht-t bin nenland de grootste portie voor zijn re kening. Van het buitenland was het vooral België dat trouw aan de markt bleef. Goudrenet en Jonathan zijn nu zo goed als van het toneel verdwenen. Voor zo ver ze nog voorradig zijn maken ze een klein deel uit van de aanvoer die over wegend nog alleen bestaat uit Golden Delicious. BIJ dit ras zijn echter ook grote klappen in de voorraden gevallen en de verwachting ls dan ook. dat de aanvoeren na deze week sterk terug zullen lopen. Toch zullen er de komende weken nog flink wat appels te koop zijn, maar het zal snel bergafwaarts gaan. Verwonderlijk is dat niet, wanneer men bedenkt, dat april weer voor de deur staat en men do komende weck vermoe delijk de eerste aardbeien uit de ver warmde en belichte warenhuizen kan verwachten. Op de tuinbouwbedrijven is de snoei zo goed als klaar en spitst de drukte zich weer naar ander voorjaarswerk. Een ommezwaai naar zomers weer zal de boomgaarden dan weer als bit toverslag doen veranderen. Want de bloeiperiode zal naar het zich thans laat aanzien niet lang meer op zich laten wachten. Onderwij sbenoemin gen Mej. E. W. van Dort. thans onderwij zeres aan de chrtst. nat. schooi te Tholen Is per 1 september a.s. benoemd als onderwijzeres aan de Prinses Margriet- school te Bergen op Zoom. Mej. E. J. Maquelin. leidster aan de christ. kleuterschool te Tholen ls per 1 juli a.s. benoemd als leidster aan de christ. kleuterschool ln de Stromenwijk te Middelburg. De Russische zwemmer Gheorgi Pro- kopenko verbeterde donderdagavond tijdens wedstrijden in Bakoe het we reld- en Europese record 100 meter schoolslag met een tijd van 1 min. 07.4 sec. Het oude record stond met 1 min. 07.5 sec sinds 19-8-1961 op naam van de Amerikaan Chet Jastremski. Het Europese record stond op naam van de Oostduitser Egon Henninger, die op 1 maart 1964 in Maagdenburg 1 min. sec. zwom. Overeenstemming c.a.o.-landbouw en c.a.o.-tuinbouw In de gewestelijke sociale commissie van het landbouwschap is overeen stemming bereikt over de loonsverho ging met ingang van 1 april a.s. met betrekking tot de ca.o.-landbouw en de c.a.o.-tuinbouw. Behoudens nadere goedkeuring worden de lonen voor de volwaardige mannelijke arbeiders van 23 tot 65 jaar, exclusief huuroompen- satie. voor enkele van de belangrijkste categorieën als volgt: C.a.o-Iandbouw: vaste vakarbeiders A (tractorchauffeurs) met een totale ar beidstijd van 2540 uur per jaar f 114,49 per week; vaste vakarbeiders A met een totale arbeidstijd van 2344li uur per jaar f 103,28 per week; losse vak arbeiders A met een totale arbeidstijd van 2344'i uur per jaar, in de zomer periode f 103,14 per week; losse vak arbeiders met een totale arbeidstijd van 2344% uur per jaar in de zomerperiode f 100,36. C.a.o.-tuinbouw: totale arbeidstijd 2344% uur per jaar; vaste vakarbeiders 1 103,28 per week; vaste geoefende ar beiders f 98,79 per week; losse vakar beiders in de zomerperiode f 106,61 per week: losse geoefende arbeiders in de zomerperiode f 101,98 per week. Conclusie burgemeester Huber Spoedeisende vergadering over besteding Met de conclusie van burgemeester mr. F. G. A. Huber „dat de raad kennelijk onvoldoende vertrouwen stelt In een ad vies van de dienst gemeentewerken' als kritische kanttekening is het voor stel van b. en w. om het bouwrijp ma len van de terreinen ten zuiden van de "rambozestraat onderhands aan te be teden er donderdagmiddag in een spoed eisende raadsvergadering „door" ;aan. Het ging hier om een project ruim 450.000, dat b. en w. in handen .vilden geven aan de firma Bonne Besuyen te Goes. Vorige week bij de begrotingsbehandeling ln de raad had hei college dit punt te elfder ure aan de agenda toegevoegd. Het moest toen worden teruggenomen, omdat enkele raadsleden bezwaar maakten tegen de te snelle indiening. Nu het voorstel donderdagmiddag aan de orde kwam waren de meningen over het effect van zo'n extra vergadering nogal verdeeld. De heren J. H. Roost (k.v.p.) en B. C. G. Kegge maakten en- Iii uiterste concentratie zaten de 43 jeugdige schakers over hun borden gebogen bij het snelschaakkampi oenschap voor de Zeeuwse jeugd, dat gisteren werd gehouden in de rijks h.b.s. te Vlissingen. Foto P.Z.C.J Actie voor behoud haven Hoofdplaat Enige tijd geleden werd op het gemeen tehuis te Hoofdplaat een bespreking ge voerd met de commissaris der koningin in de provincie Zeeland en het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland J. van Dongen over de haven van Hoofdplaat. Gezien de besprekingen ln besloten raadszitting en enige persberichten, heb ben enkele inwoners gemeend, dat de instandhouding der haven in gevaar dreigt te komen. Het comité „Havenbeiang Hoofdplaat", dat is samengesteld uit verschillende be langhebbenden, stelt pogingen in het werk om gegevens te verzamelen, die aan de bevoegde instanties kunnen wor den overgelegd en waaruit het econo misch belang tot instandhouding der ha ven kunnen blflken. In de openbare raadsvergadering van 20 maart jl. heeft wethouder J. C. Blaak man toestemming aan de raad gevraagd om meer openheid tc geven aan de reeds gevoerde besprekingen. De gemeenteraad van Hoofdplaat heeft zijn toestemming verleend en hoopt, dat niveau. Het gemeentebestuur van Hoofdplaat ls en bljjft de belangen tot het behoud der haven voorstaan op bestuurlijk niveau. De gemeenschappelijke belangen zullen elkaar niet behoeven te doorkruisen, omdat het gemeentebestuur thans te al len tijde bereid is een afvaardiging van het comité te ontvangen om met elkaar van gedachten te wisselen over deze zeer oelangrijke aangelegenheid. Advertentie/ blijf jong, blijf fit... Ook u kunt een fiets cadeau krljgenl Lees de advertenties 'in de damesbladen. Te slecht weer voor t.v.-uitzending van de „Whisky Four" De A.V.R.O.-t.v.-uitzending over het „Whisky-Four"-stuntteam van de Ko ninklijke Luchtmacht is donderdag avond niet doorgegaan. Het team technici slaagde er niet in wegens de slechte weersomstandigheden goe de opnamen te maken op de basis. De uitzending werd tot nader te be- palen datum uitgesteld, vertelde t.v.- omroepster Elisabeth Mooy. Op de vliegbasis Woensdrccht, dc thuisha ven van het jet-stuntteam van kapi tein H. J. J. van Dommelen vertelde men ons donderdagavond, dat als da tum voor dc opnamen van het stunt programma nu is vastgesteld 23 april. Maar dan hangt het van de weersge steldheid af. De A.V.R.O. vertoonde nu donderdag avond filmopnamen over de opstelling van de t.v .-camera's op de vliegbasis en de voorbereiding en ging vervol gens over op een filmdocumentaire over de linktrainer-opleiding bij de K.L.M. Daarbij kon men zien hoe de vliegers in flight simulators (vlucht nabootsers) op bun instrumenten leren blindvliegen. „Op zijn Amerikaans" Maar uitgaven overschrijden maximum vlottende schuld Uitvoerig heeft de gemeenteraad van Baarland zich woensdagavond bezigge houden met het recreatieplan van deze gemeente. Men gaf b. en w. de bevoegd heid de in het recreatieplan opgenomen percelen voor zomerwoningen ln erfpacht uit te geven. Er zijn reeds 18 van de 50 canons definitief vastgelegd. De raad ging voorts akkoord met het voorstel van b. en w. het kampeerterrein ln Z(jn geheel te verhuren aan één beheerder, die daarbij het recht krygt daarop een kampwinkel te bouwen en te exploite ren. De raad machtigde b. en w. voorts een aannemer te zoeken voor de uitvoe ring van toiletten, douches en wasgele genheid in het toiletgebouw op het ter rein. De plannen hiervoor zullen binnen kort gereed zijn. Men wil één en ander al vóór de komende zomer gerealiseerd hebben. „Het gaat hier allemaal op z'n Amerikaans, maar het komt goed", aldus wethouder H. de Vriend. Omdat de uitgaven voor het recreatie- plan het maximum van de vlottende schuld zullen overschrijden, besloot de raad een vaste geldlening van 70.000 aan te gaan. De raad verleende d« P.Z.E.M. opdracht tot aanleg van de wa terleiding en van de elektriciteitsleidin gen. De waterleiding was eerst voor 200 personen geprojecteerd, maar moet bere kend zhn op 600 personen. Dit komt de gemeente op 1900 meer per jaar. Ir het exploitatieplan was maar 780 op genomen. Op voorstel van b. en w. be sloot men dit hogere verschil op te van gen door een verhoging van 25 per ca non per jaar. De kosten voor elektrifi catie zijn circa 1200 hoger dan de ra mingen. Omdat de perceeltjes aan de zuidzijde van de geprojecteerde straat in liet recreatieplan iets groter en gerief lijker zijn dan die aan de noordzijde be sloot de raad de erfpacht per canon voor de zuidelijke op 400 per jaar en voor de noordzijde op 375 per jaar vast te stellen. Wat de gegadigden voor de zo merwoningen betreft, besloot de raad. dat aan één persoon niet meer dan 15 percelen zal worden uitgegeven en dat in elke raadsvergadering opgave zal v den gedaan van de uitgifte. In de eerder vastgestelde verordening voor de bouw van zomerwoningen werd onder meer bepaald, dat deze van steen moesten zijn. Een van de gegadigden wil echter 15 woningen bouwen met een ste nen of betonnen fundering en de rest van hout. De raad ging met een wijziging terzake in de verordening akkoord. Be sloten werd voorts de beloning van de conciërge van het verenigingsgebouw, tevens schoonmaakster van het gemeen- Omdat de hulpgemeentewerkman J. Traas per 1 juli zijn werkzaamheden be ëindigt werd besloten een oproep te plaatsen voor een tweede gemeente werkman. Aan het slot van de vergadering merkte burgemeester Van Llere op, dat geen der raadsleden opmerkingen had gemaakt met betrekking tot het herindelingsplan der gemeenten. Hij vond dit ook zeer raadzaam en gaf de suggestie deze zaak maar een rustig te laten bezinken. de van zuiver technische mist bij de stukken en tekenden een en ander aan bil het verloop v riolering ten opziente van de ligging van het terrein. Ook de heer M- Loeve (a.r.) vond dat het college te snel was geweest met het voorstel en pover in zijn toelichting erbij. Hij geloofde niet dat de conclusie van de burgemeester over „het onvoldoende vertrouwen van de raad in de adviezen van gemeentewerken" Juist is. De heer A. Maljaars (s.g.p.was een pleiter voor openbare aanbesteding. Voor de heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) was deze hele spoedeisende raadsvergadering overbodig. Vooral omdat uit de adviezen van de commissies voor openbare wer ken en planologie en die voor financiën en het grondbedrijf „ook niet veel was voortgekomen". De heer Haverhoek ver weerde zich fel: „B. an w. zullen toch niet zo gek zijn om Incapabele mensen voor een dergelijk belangrijk werk aan te trekken. De extra-commissie verga deringen en deze extra raadsvergadering kostten volgens de heer Haverhoek ook nog wel een en ander. De commissie van financiën had ln ztjn advies gesteld, dat „als een werk onder hands wordt aanbesteed nauwkeurig dient te zijn overwogen, welke aan uitgenodigd moeten worden. -de mening van orden op de vereiste ervaring voor dit werk en de noodzake lijk technische outillage. En op het feit of de betrokken aannemers mede in ver band met eventueel door hen reeds aan genomen andere werken geacht kunnen worden serieuze belangstelling voor het werk te hebben". De heer M. Haasdonk (v.v.d.) lichtte dat nog even toe. Z(jns Inziens was hierop niet gelet bij de onderhavige aanbeste ding. Voor wethouder J. S. Visscher woog dit argument vrij zwaar. En bur gemeester Huber kon dan ook geen an dere conclusie trekken dan die hii eerder in de raad naar voren gebracht had. De heer M. van Gorp f p.v.d.a.) verklaar de het overigens als een „normaal ver schijnsel" dat bepaalde aannemers aan het begin van het Jaar werken hadden afgestoten. „De loonoperatie heeft dat eenvoudig Ingegeven". Het slot van het liedje was. dat de raad toch akkoord ging met het voorstel van b. en w. tot onderhandse aanbesteding. Zijt Gij dus toch een koning? Johannes 18 37. Dat is nog altijd onze vraag en zeker op de Goede Vrijdag: zijt Gxj dus toch een koningf Pilatus heeft het gehoord. Bij geloojt er niets van. Bet komt hem alleen maar verdacht voor dat de joden iemand met zulke politieke aspiraties aan hem zouden uitleveren. Daarna volgt het gesprek icaarin Jezus zijn koning schap niet ontkent, maar er bij zegt dat zijn koning schap niet van deze wereld is. Hierop vraagt de Ro meinse stadhouder in stomme verbazing: zijt Gij a'us toch een koning T Bet is inderdaad niet te geloven: een koning aan het kruis, zoals wij Hem gedenken op de Goede Vrijdag. Alleen zou dat nog kunnen betekenen het einde van zijn koningschap. Bet is er echter juist het begin van. Althans zo zou het moeten zijn. We zijn er aan gewoon te spreken van het Koningschap van Christus, doch het aanvaarden van het kruis blijft ook in de christenheid de grote moeilijkheid. Dat gaat niet vanzelf, evenmin als bij de discipelen. We staan veel eerder gereed het zwaard te trekken, in welke vorm dan ook dan dat wij het Koningschap van deze Kruiskoning aanvaarden. Staat Christus in onze wereld, die niet los te denken is van het Evangelie, min der verlaten, verloochend en verraden dan ruim 19 eeuwen geledenT Zijt Gij dus toch een koning* Ja! zegt de Heer, maar mijn Koninkrijk is niet van deze wereld en dan spreekt Bij er van gekomen te zijn opdat Bij van de waarheid zou getuigen. Kunnen wij mensen evenals Pilatus - die rekening moeten houden met de harde praktijk van deze wereld, ons te veel inlaten met dergelijke bespiegelingen f Wat willen wij, met al'onze christelijkheidwanneer wij niet ait Koningschap van het kruis aan vaardent De werkelijkheid (waarheid) van ome schuld en tegelijk van Gods genade wordt hier opengelegd. - niet van deze wereld. Het Koninkrijk van Christus is in alles het omgekeerde van een koninkrijk van deze we reld. De troon is een kruis. De Koning is aller dienstknecht. De kroon is een krans van doornen. De eerste is de laatste. De edelen zijn de armen. De helden zijn de martelaren. Het zwaard is de liefde. De nederlaag i-s de overwinning. We moefen niet van deze wereld" zijn om deze Koning onze Koning te noemen en om in dif Koninkrijk hét Koninkrijk te belijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7