Waarschuwingen en kritiek op het beleid van b. en w. van Oostburg Boetes voor het laten staan van niet rijklare auto's op straat WALCHEREN AGFNDA Vitritedeelnemers aan verkeerscursus kregen diploma DF. VEY MESTDAGH Late behandeling gemeentebegroting Vele problemen vragen oplossing DONDERDAG 26 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kantongerecht Middelburg „Middelburg lijkt een vergaarbak van oude voertuigen" De Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburgh is woensdag geconfronteerd met een vervelend aspect van de handel in tweede hands auto's. Terecht stond de Middelburger A. H., handelaar in tweedehands voertuigen, tegen wie drie procedures liepen, die gevoegd werden behandeld. In oktober had hij langer dan twee da gen een niet rijklare vrachtauto op de Dwarskaai laten staan. Een achterband van het voertuig stond leeg, terwijl de koplampen ontbraken. Van 24 tot 29 januari van dit jaar liet hjj twee niet rijklare auto's staan „Onder de toren". De ene auto had een defecte uitlaat en een lege hand, terwijl het andere voer tuig, een jeep, niet was voorzien van kentekenborden, een defect stoplicht en een lege band had. Op de 29ste januari had hij voorts tn samenwerking met de Middelburger S een aantal voertuigen neergezet in de Koorkerkstraat. Onder de toren. Wal- plein en Nieuwewal, bestemd voor de verkoop. Deze voertuigen verkeerden echter in redelijke staat. De brigadier van gemeentepolitie. P. de V.. die als getuige werd ge hoord. verklaarde dat de wrakken worden neergezet omdat men ze niet kwijt kan ..Er is echter de laatste tild wel een verbetering ingetreden. H. Is niet iemand, die de zaak dwars boomt" verklaarde hij. H. voerde aan. dat de gemeente Middel burg een loods van hem had onteigend, zodat hij nu geen ruimte meer heeft om zijn voertuigen te stallen „Een nieuwe ruimte krijg ik niet", merkte hij op De officier van justitie, mr K P Doe- dens, was van mening, dat Middelburg de indruk maakt van een vergaarbak van oude auto's „Er zijn bijzonder veel klachten binnengekomen. We naderen nu het zomerseizoen en dan is er toch al gebrek aan parkeerruimte" aldus mr. Doedens, die voor de overtreding (van de gemeentelijke verordening) in okto ber 25 subs 5 dagen, voor die in ja nuari tweemaal 25 subs, tweemaal 5 dagen en voor het stallen van de auto's bestemd voor de verkoop f 100 subs 20 dagen eiste Tegen S. eiste hij bij ver stek ƒ100 subs 20 dagen De kanton rechter sloot zich bij de eerste twee eisen van de officier aan. maar bracht de derde eis terug van f 100 tot f 60 subs 10 dagen S werd eveneens tot een boete van ƒ60 subs. 10 dagen veroor deeld. V G. van O. te Werkendam, directeur van een n.v., was op 9 oktober te Rillnnd- Bath met zijn personenauto een trac tor met annhamrwaeen gaan Inhalen, terwjjl «lt tegenovergestelde richting een politieman op een snelbrommer na derde. De politieman had krachtig moe ten remmen en had daarbij zijn heil moeten zoeken in de berm. Van O had al eens eerder voor soort getïike over tredingen terecht moeten staan. De officier van justitie was van mening, dat een geldboete op Van O maar wei nig indruk maakt: daarom achtte hij een stok achter de deur noodzakelijk Hij eiste tenslotte een geldboete van 100 subs 20 dagen en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid met een proeftpd van 2 jaar. Van O., wiens belangen werden behartigd door mr C P Beukenkamp te Gorkum. werd conform de eis veroor deeld. Dezelfde straf kreeg J. A. L. uit Kortgene opgelegd Hij was op 9 de cember op de provinciale weg te Goes tijdens dichte mist een perso nenauto gaan passeren en was daar bij op het linker weggedeelte in bot sing gekomen met een tegenligger. De uitspraak was conform de eis. D. M. uit Verseke had op 4 maart 's avonds om 11 uur met zijn auto in Yer- seke gereden, zonder dat zijn voorlatn- pen brandden Hij verklaarde, dat zijn lichten plotseling waren uitgevallen en dat hij het even gevaarlijk vond om zijn voertuig onverlicht op de weg te laten staan als door te rijden De officier eiste tweemaal f 20 subs tweemaal 4 dagen (voor voor- en achterlichten) Het von nis van de kantonrechter was tweemaal 15 subs, tweemaal 3 dagen. 8 dagen. B. F. P. uit Kapellc had op 9 december met zijn brommer in de bebouwde kom van Goes een snelheid van 45 km per uur bereikt. Conform de Is werd hij veroordeeld tot een boete an 40 subs- 8 dagen. Veertig kilo meter per uur reed W. C. P. uit I.ewe el orp op 12 december in de bebouwde kom van Goes. Dat leverde hem con form de eis een boete op van f 25 subs. 5 dagen. P. uit Cadzand zou op 30 oktober op de Stationsbrug te Middelburg bij het linksaf slaan de doorgang niet voldoende hebben vrijgelaten voor een rechtdoor rijdende fietsster De officier eiste een boete van 20 subs. 4 dagen De kan tonrechter deed er 7.50 van af. omdat hij van mening was. dat het op de Stationsbrug een warboel is, die het moeilijk maakt om normaal te rijden Twintig gulden subs. 4 dagen kreeg de Middelburger J. W van M Hij had op 13 november met zijn personenauto in de Zusterstraat te Middelburg op de kruising met de Gravestraat de door gang niet vrijgelaten voor een van rechts komende bestelauto. De officier had 30 subs. 6 dagen geëist. G W. van H. uit Vlissingen had op 19 december te Souburg een aanrijding veroorzaakt met een voor hem rijdende bestelauto. H. wilde de bestelauto pas seren. maar bemerkte, dat er een tegen ligger naderde. Toen hij echter weer naar rechts wilde uitwijken, reed zijn voertuig door de gladheid tegen de be stelauto. De officier eiste een boete van 35 subs 7 dagen en toewyzing van ci viele vordering van 108. De kanton rechter deed van de boete een tientje af. f nhnl' Brommers C. M. V. uit Vlissingen had op 29 fe bruari mot zijn brommer in de Paul Krugerstraai met een vaartje van 45 km per uur gereden. Dat kostte hem conform de eis een boete van f 40 subs. P. W. C. V. uit Kloetingo zou op 6 de cember op de rijksweg te 's-H.-Arends- kerke met zyn auto niet tijdig hebben kunnen stoppen voor een voorgesor teerde auto en was tegen dit voertuig gereden. Dit leverde hem een boete on van f 35 subs. 7 dagen. De eis was f subs. 10 dagen. De Souburger W. K. kreeg conform de eis een boete van 35 subs. 7 dagen. Hij had op 9 december tijdens dichte mist zijn paard en wagen op de weg laten staan zonder dat het voertuig was ver licht. De Belg A. uit Vlissingen werd ver oordeeld tot twee weken gevangenis- traf, omdat hij op 30 december te Rot terdam in staat van dronkenschap was aangetroffen. Het betrof hier dronken schap bij herhaling. De Middelburger C. L. W. had op 11 december bij het rechtsafslaan met zijn auto op de Markt te Middelburg de doorgang niet vrijgelaten voor een rechtdoor gaande fietser. Dit kostte hem een boete van f 10 subs. 2 dagen. De eis was f 15 subs. 3 dagen. K. uit Middelburg zou op 3 december te Middelburg met zijn bestelauto op de Blauwedijk bij het rechtsaf slaan de doorgang niet hebben vrijgelaten voor een achteropkomende personenauto. Bo vendien was hij even voor hij rechts af sloeg naar links uitgeweken. Dit leverde hem twee boeten op: f 6 subs. 2 dagen voor hel naar links uitwijken en f 25 subs. 5 dagen voor het niet vrijlaten van de doorgang. De officier had f 10 en f 30 geëist. Neem op reis uw camera en voldoende films mee FlWIWa T—nO— PERTl Xieuwendijk 35-37 VLISSINGEN Tel. 2209 W van pas voor mannen die er de pas in zetten i Ideale vakantie- en week endschoen (maar éven Ideaal voor alledag). Juchtleer met rubberzooi. X-'/ SCHOENEN MAGAZIJN FA. L. B. VAN HOI IK ZN. Nieuwe Burg 18 Middelburg Middelburg Van tjemhem jn Julling: positie werken van Piet Bulthuis. 9—18 uur. Electro: Texas John. 19 30 uur. Jaar Miniatuur Walcheren, opening o 11 uur Suisse: vergadering Delta. 19 30 Vlissingen Alhambra. Elvis op z'n best. 20 uur. o.l. Oosthurg Ledeltheater; Alleman. 20 u Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos. C.h.-raadslid St.-Laurens Weinig medegevoel onder gegadigden voor percelen grond Bij het agendapunt verpachting va: vier percelen bouw- en weiland, di zijn gelegen ten noorden van de Van 't Hofweg is woensdagmiddag in de onder leiding van burgemeester VV. Baas gehouden raadsvergadering te Sint-Laurens door de heer H. van Lan- gevelde (c.h.) er opgewezen. dat hij bü een aantal gegadigden weinig me degevoel had opgemerkt voor de men sen, die zoals hij zei „staan te sprin gen om een stukje bouw- of weiland in bezit te krijgen". Hetzelfde raadslid prees de wijsheid, die b. en w. toon den bjj deze verpachting. Tijdens deze raadsvergadering werd nog eens nadrukkelijk de aandacht ge vestigd op een door de heer K. A. Ha melink (g.b.) al eerder aan de orde gesteld punt, waarbij hij onder meer had gewezen op de geruchten, die er in de gemeente de ronde deden als zou de rioolzuiveringsinstallatie onvol doende capaciteit hebben. De heer Hamelink had zich afgevraagd of dit gerucht op waarheid berustte en zo ja, waarom er bij de vervaardiging van de installatie dan geen rekening is gehouden met de toekomstige uit breiding van de gemeente. De burge meester antwoordde hierop, dat de in stallatie is ontworpen voor het ver werken van rioolwater bij een inwo nertal van 2000 mensen. „De installa tie is thans nog niet voor de helft belast zodat de riolering, die nog el ders in de gemeente moet worden ge legd daarop zonder bezwaar kan wor den aangesloten. Ook voor verdere uitbreiding van de gemeente blijft nog voldoende capaciteit over". Op het tweede gedeelte van de vraag van de heer Hamelink werd ontken nend geantwoord. Wel werd opge merkt dat te zijner tijd op Brigdam- me een opjaagstation moet worden gebouwd. Dit houdt echter verband met een natuurlijk niveauverschil van de bodem Bij de rondvraag kwam de heer P A. Abrahamse (s.g.p.) met klachten over het wachthuisje voor de buspassagiers dat er volgens hem „onooglijk", uitzag Daarbij had hij suggesties voor verbeteringen. De heer Van Langevelde merkte op, dat het aanbrengen van een verlichting in het huisje de vernielzucht, waaraan het gebouwtje ten prooi valt wel zal verminderen. Op een vraag van de heer P Polderman (a r.) beloofde de voorzitter te onderzoeken dat het op halen van vuilnisemmers weer op een bepaald tijdstip zal geschieden. 'DDELBURG ln de kantine van de „Vitritc" te Mid delburg heeft de directie er woensdag avond een feestelijk tintje aan gegeven, dat het aantal geslaagden van de ver- Ueerssleutelcursns in dit Middelburgse bedryf de 100 heeft overschreden. Dat gebeurde met een bijeenkomst waarop burgemeester T. II. de Mecsler te Wost- kapclle in zijn hoedanigheid van voor zitter van de afdeling Middelburg en omstreken van het Nederlands Verbond voor Veilig Verkeer de diploma's uit reikte. De honderdste geslaagde werd door middel van liet lot aangewezen. Het was de heer W. A. de Witte, die uit handen van onderdirecteur ir. G. Kra- i boekebon mocht ontvangen. Totaal zyn er sinds 1957 125 mensen van de „Vitrite" in bezit gekomen van het diploma. De laatste cursus telde 25 geslaagden. Drs. J. R. Glaubitz noemde hel in zijn openingswoord van groot be lang voor de verkeersveiligheid, dat weer een aantal cursisten mol goed ge volg hel examen hadden afgelegd. „Met het bezit van dit diploma bent IJ echter nog niet onder de pannen", zo zei ir Kranen even later „Hel is beslist geen verzekeringspolis. Nu komt het aan i het toepassen van de opgedane kennis. De heer De Meester noemde de diplo mauitreiking juist daarom zo'n prettige gebeurtenis, omdat daarmee weer een aantal verkeersbelangstellenden is „af geleverd". „Het Verbond voor Veilig Verkeer is er op uit het publiek een goede verkeersmentaliteit bij le bren gen. Iedereen weet hoezeer het daar in 'Nederland nog aan ontbreekt", aldus de heer De Meester. De cursisten, die er in geslaagd waren hun werk foutloos gereed te maken kregen een extra woord van waardering. Het waren de heren H. van Heuven uit Middelburg, C. Janse te Zoutelande en W. Verhage, Met Pasen naar familie, of kennissen Voor een leuk cadeautje NU eerst kijken bij Bellamypark 45 - 58 VLISSiNGEN eveneens uit Zoutelande. Evenals ir. Kranen dit deed prees de heer De Mees ter de heer E. J. Glerum om diens ac tiviteiten. Ook aan het adres van me- Jacq. M. Mazure—Mantz wer den woorden van waardering gericht. Na de pauze kregen de geslaagden een filmprogramma aangeboden. Dit zijn de geslaagden: dhr. J. C. Baan, P. H. Boogaard, K. van Dalen, L. van Eenennaam, A. Franke, A. P. 't Gilde. 't Gilde, H. van Heuven, Middel burg Joke van Heuven, Marja Heuven, dhr. M. Huisman. C. Janse (afw.). E. Janse. A. de Leeuw, J. M. Mes. H. A. Nuy, H. A. Rommens, mej. P. de Ronde. dhr. G. J. Schaalje, J. Schuiling, mej. J. Sougé, dhr. Versluys, W. A. de Witte, L. J. de Wolf, W. "Verhage, Zoutelande. VLISSINGEN Lezing over vogels in bejaardentehuis Op uitnodiging van de vogelhouders- vereniging „Vogelliefhebbers" uil Vlissingen heeft de heer L. Pieterse uit Wolphaartsdijk dezer dagen in het bejaardentehuis te Vlissingen een le zing gehouden met dia's over het vo gelleven in de natuur. Door een schen king parkietjes zijn de bewoners in contact gekomen met bovengenoemde vereniging. Nadat de heer W. Jansen had bedankt namens de vereniging, dankte de directrice, mejuffrouw W. A. Bijl, namens de bewoners. Willem Berkhemer droeg voor uit Johannesevangelie Willem Eerkhemer. een declamator uit Arnhem, heeft dinsdagavond in het Scheldekwartier te Vlissingen gedeelten uit het evangelie naar Johannes voor gedragen. Deze avond was georganiseerd door de euturele sectie van de Neder lands hervormde gemeente en wrjkge- meente n van de herv. kerk te Vlis singen. Ds. F. Kloosterman opende deze avond. Willem Berkhemer vertelde op zeer ge voelige wijze de lijdensgeschiedenis en het paasgebeuren voor enkele honder den toehoorders. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 10 tot 24 maart zijn aan het bureau van politie te Vlissingen de na volgende voorwerpen als gevonden gedepo- enige dames- en herenrijwielen en enige autopeds, een paar grijze handschoenen, ring met sleutels, blauw kinderwantje, lange huissleutel, donkerblauwe dameshandschoen, zwarte kinderwant. Duits-Nederlands woor den boek, zeemleren herenhandschoen, beu geltas met zilveren beugel. Inhoudende 0.25 en 2 zakdoekjes, rode damesportemonnee in houdende f 0,46 en een spiegeltje, Marok kaans tasje met inhoud, rode sjaal, grijze herenhoed, geel wantje, armbandje, grijs gebreide handschoenen, een paar heren- handschoenen. een paar gele wollen kin- derwanties. hondepenning, wit kinderschoen tje, motorbril, sleutel, twee blauwe kin derwantjes, serviceboekje, en ring met sleu teltjes. Aan het bureau zijn de adressen te bekomen tvaar de navolgende voorwerpen zijn ti etui met inhoud, nikkelen zakmes, paar binders, rood kinderportemonneetje, porte- met Inhoud, paar wanten, grijs ge breide "wanl. fietssleuteltje met geel plaat- Je. gele kanarie, bruine etui met bos sleu tels. gouden Zeeuwse knoop, rode dames- knipbeurs Inhoudende I 2.35 en bos sleutels, ierkleurenpotlood. britine herenportemon- ice inhoudende 2,75. witte verpleegster- schort, lipssleutels, een paar bruine ichoenen. een paar met open hiel. een paar twarte damesschoenen, portemonnee met houd 7.90 en diverse papieren, rood tasje, inhoudende porlemonneetje met 2,20. pols horloge met geel lederen bandje, paar bruine handschoenen, witte poes. sleutel no 3224. kentekenplaat JG-07-35. bossleutels naamplaatje, zwarte portemonnee inhouden de 1 20.-. damesschoenen mant 5. GAPINGE Jaarvergadering C.J.B.T.B. afdeling Serooskerke van C.J.B.T.B. hield dezer dagen haar jaarvergadering in het verenigings gebouw te Gapinge. Voorzitter M. Wattel sprak in zijn openingswoord over de ontwikkeling van deze tijd en de vorming van de jonge agrariërs. Uit het verslag van secretaris W. Wat- tel bleek, dat de vereniging op een goed jaar kan terugzien. Het ledental, is gelijk gebleven, namelijk twintig. De penningmeester, de heer D Gide- onse toonde aan. dat de financiële toestand van de vereniging gezond is. De heer S. de Visser bracht namens de jury verslag uit over de ploegwed- slrijd. De directeur van de christelijke lagere landbouwschool, de heer R Struyk, sprak vervolgens over „De betekenis van het water voor mens, dier en plant". Over dit onderwerp werd ten slotte een film vertoond. OOSTKAPELLE Jaarvergadering N.C.B. Dezer dagen vergaderde de Nederlandse Christelijke Bouwbedrijfsbond, afdeling Oostkapelle. Na de opening door voor zitter Andr. Maljaars, kwamen de jaar verslagen ter tafel. De afdeling bleek met 8 leden te zijn uitgebreid tot 33 leden. Onder applaus werd de heer W. Volmer, wegens zijn 25-jarig lidmaat schap van de N.C.B. door de voorzitter een oorkonde aangeboden en het gouden C.N.V.-insigpe op de borst gespeld. De heer Schoenmakers uit Zoutelande droeg enkele schetjes voor uit het Vlaamse land. Ter afwisseling werd een vragen- en spreek woordenwedstrijd gehouden. De heer Schoenmakers sprak tot slot ver: „De blijdschap van het Christen en". 'OUDEKERKE Begrafenis P. de Potter In Koudekerke is dinsdagmiddag op de algemene begraafplaats het stoffelijk overschot van de 24-jarige Pieter de Potter ter aarde besteld. De heer De Potter was opvarende van het motor schip „Navigatie" en kwam op 2 januari bij een noodlottig ongeval in Weil (Zwitserland) om het leven. Eerst in maart kon men het stoffelijk overschot bergen. Ds. L. J Altena, hervormd predikant te Koudekerke. sprak aan het geopende graf. Ds Van Altena ging de droeve gebeurtenissen na, zei de begra- fenisliturgie, waarna hy het Onze Vader bad. Namens de familie De Potter, de ver loofde en de familie Viset sprak de heer J. Labruyère een dankwoord. Onder de vele aanwezigen bevonden zich onder meer de schipper van de „Navigatie" en de heer H. A. Mosselman, hoofd van de openbare lagere school, waarvan de heer De Potter oud-leerling was. Ledenvergadering chr. school Dezer dagen was de jaarlijkse leden vergadering van de hervormde chris telijke school in het schoolgebouw. De voorzitter, ds. L. J. Altena, opende de bijeenkomst met gebed en een schriftlezing. De secretaris, de heer A. M. Brouwer, las de notulen yan de ledenvergadering van 1962. Hier na volgden de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester, de heer C. P. Jongepier De verenigings kas sloot met een batig saldo van 67 ruim. De heer A. v. d. Heijden bracht verslag uit over de controle van boe ken en bescheiden. Deze waren in goe de orde bevonden. De bestuursverkie zing bad tot resultaat dat in de plaats van de heer A. M. Brouwer, welke zich niet herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer H. Koole Jz. De vergadering was zeer matig be zocht. Aan het einde der vergadering overhandigde de voorzitter aan de secretaris als dank voor zijn werk zaamheden een boekebon. De secre taris sprak een dankwoord. Tot slot ging het hoofd der school, de heer Chr. Schipper voor in dankgebed. AAGTEKERKE Oranjevereniging stelde programma op Op de een dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de Oranje Ver eniging te Aagtekerke werd besloten een" busreis naar Amsterdam. Volendam en Monikendam voor de leden te orga niseren. Ook werd besloten de gemeente Aagtekerke te verzoeken de jaarlijkse subsidie, welke 10 bedraagt, drastisch te verhogen. Het voorlopige program ma voor 30 april werd samengesteld als volgt: 9 uur: knobbolrit voor auto's, mo toren en brommers, opgave op 28-4 bij de heer J. Brouwer: 13 -15.30 uur: kin derspelen op het Dorpsplein. Als onder delen werden voorgesteld ponny rijden, ringsteken per kinderwagen e.d.; 15.30 16.15 uur: zanguitvoering door zangver eniging Nut en Genoegen onder leiding van de dirigent, de heer F. Bakker ir het verenigingsgebouw; 16.3018 uur: voetbalwedstrijd Oranje Ver.P.T.G.; 19.30 uur: muziekuitvoering door de mu ziekvereniging Agatha on het Dorps plein. In de pauze, plm 20.15 uur. uit reiking prijzen knobbelrit. Conflict Voorts drongen vrijwel alle woordvoer ders aan op een spoedige oplossing van het conflict tussen het gemeentebestuur en de plaatselijke winkeliersvereniging. Ook vonden de meeste sprekers, d.v er In de algemene beschouwingen, ,joor de Oostburg.ne raad te weinig wordt welke de viif fractieleiders in de vergaderd en dat de vergadcnngsnotiilcn J, te laat worden toegezonden. De aan- gemeenteraad van Oostburg .,1?d,ng <,n behandeimg van woensdagavond hielden bij de wel tir.g voor 1964 werd ver over tijd ge- erg laat behandelde begroting noe^d 1964, is het college van b. en w. er bepaald niet zonder kleerscheu ren af gekomen. Er waren op het beleid van het college nogal wat op- en aanmerkingen, enkele waar schuwingen en zelfs kritiek. Het beleid over 1963 vatte de eerste spreker, het K.V.P.-raadslid VV. C. F. de Coene, zelfs samen als een jaar met een weinig vooruitstrevend be leid, arm aan initiatieven en, in te genstelling tot de huidige dynamiek in de maatschappelijke en bestuur lijke sector, een vertragend tempo veroorzakend, wat volgens hem ge vaarlijk kan zijn voor Oosthurg en zijn bewoners. „De taak, die Oost hurg als centrumgemeente heeft te vervullen loopt ernstig gevaar", al dus de K.V.P -woordvoerder, die niet minder dan elf punten opnoemde, welke volgens hem noodzakelijk de aandacht behoeven. Verschillende van deze punten werden ook door de heren P. J. van Hee (p.v. d.a.), E. Dekker (prof. chr.j. J. Baren dregt (gem bel.» en C. le Nobel (vrije lijst) aan de orde gesteld. Met name gold dit de straatverlich ting. die a! lang niet meer aan de eisen voldoet, de situatie in en om het woon wagenkamp. die volgens de heer De Coene een woonklimaat schept, spottend met alle elementaire beginselen. Dezelfde spreker noemde het beter om over de realisatie van een zwembad maar liever niet meer te praten. „Zonde v moeite en kostbare tijd", vond hij wordt momenteel gewijzigd. Het woon wagenkamp is ook een zorg van het ge meentebestuur. doch ©en geschikte plaats Is momenteel niet aanwezig, Of deze zaak in streekverband kan worden opgelost, wilde hij wel eens onderzoeken. Deelname aan de vuilnisophaaldienst is volgen» burgemeester Van Leeuwen al leen aanvaardbaar op basis van ©en ge meenschappelijke regeling. Het aangaan van een afzonderlijk contract met een particuliere ondernemer noemde hij min der gewenst. De te behandelen zaken gaven weinig aanleiding tot het houden van mee: raadsvergaderingen, aldus burgemeester Van Leeuwen. Voor wat betreft de realisatie van het 2wembad verwees hij naar de inlichtin gen op de begroting. namelijk dat het project momenteel financieel, niet haal baar is. Voor wat betreft het conflict met de winkeliersvereniging kon burge meester Van Leeuwen meedelen, dat er contact geweest Is en dat over de ge rezen moeilijkheden van gedachten is ge wisseld. Over het bejaardentehuis deelde hij voorts mede. dat de ingebrachte be zwaren op advies van de architect nader zullen worden bestudeerd. De gemeentelijke horindeling noemde hij een zaak, die verder zal moeten worden afgewacht. Naar verluidt zou de minis ter de ontwerpvoorstellen weer terug naar Middelburg hebben gezonden. Het organiseren van festiviteiten en an dere feestelijke gebeurtenissen roemde burgemeester Van Leeuwen niet de taak van het gemeentebestuur. Overigens zjjn er naar z!jn mening wn aantal plannen uitgevoerd en Ln studie genomen. „Maar sommige zaken verlopen wel erg traag", zo voegde hij er aan toe. De heer Van Hee pleitte onder meer voor een stre<kwoonwagenkamp cn voor de instelling van een neutrale commissie om de moeilijkheden tus sen winkeliers cn gemeentebestuur op te lossen. „Met de huidige situatie is niemand gebaat", aldus de P.v.d.A.- woordvoerder De heer Dekker vroeg het college, waar om het plan voor een gemeenschappe lijke vuilophaaldienst nooit ln de raad van Oostburg is gelanceerd. Het raadslid J. Barendregt. vroeg zich af of er niet een mogelijkheid is om de procedure voor de gemeentelijke herindeling te ver korten. „Oostburg lijdt onder het uitstel daar van". aldus de heer Barendregt. die voorts pleitte voor realisatie van het bouwplan „Trage!" Weinig waardering zei deze spreker te hebben voor de Bogaerswoningen. waarvoor de K.V.P.- woordvoerder De Coene onder meer had gepleit. Zijns inziens voldoen deze wo ningen niet aan de eisen. Voorts zou hij gaarne zien. dat de ontwikkellngscom missie West-Zeeuwsch-Vlaanderen zot worden aangevuld met enkele mensen uit het bedrijfsleven Ook hem speet het. JbcgroHng werd hierna doorgenomen, dat Oostburg meende niet te moc-en bfhand.-M c-n vastgesteld. De heer Dek- deelnemen aan de gemeenschappelijke "jer ze» evenwel, weinig te voelen voor vuilnisophaaldienst. Hij waarschuwde. I aanschaf van een vullophaalwagen. dat Oostburg moet oppassen, niet door H,l "©ver zien. dat werd d&elgeno- andere gemeenten te worden overview- men aan een gemeenschappelijke rege- g-gj^ï m<r Kn flll> nnthrMilrl al. VEERE Oranjevereniging houdt geen collecte Enige dagen geleden vergaderde de Oranjevereniging uit Veere onder lei ding van mevrouw J. den Beer Poor- tugael-Nanninga. Men besloot, daar de kas van de vereniging nog toerei kend was, dit jaar geen collecte te houden. Op koninginnedag zal men 's ochtends de traditionele zanghulde van de schoolkinderen voor het stadhuis houden en zal burgemeester jhr. I, den Beer Poortugael de jeugd toe spreken. Daarna zal in het vereni gingsgebouw voor de jeugd een door jhr. W. L. den Beer Poortugael uit Veere in de loop der jaren te Veere opgenomen film geprojecteerd wor den. getiteld „Veere viert feest", met daarna enige andere films. De school kinderen zullen dan tevens een trak tatie ontvangen, 's Middags zullen Veere en Jong Ambon de gebruikelijke voetbalwedstrijd spelen op het nieuwe sportterrein en 's avonds zal er een concert gegeven worden op de tent door de muziekvereniging Veere's Ge noegen. Daarna zal, niet onder auspi ciën van de Oranjevereniging, het Veerse jeugdcomité een culturele en ontspanningsavond houden in het ver enigingsgebouw. SEROOSKERKE (W.) Gereformeerde jongeren hielden jaarfeest De gereformeerde jongens- en meisjes clubs te Serooskerke (W.) hielden in het •erenigingsgebouw hun jaarfeest, waar voor goede belangstelling bestond. De heer P Zoutewelle opende deze a%-ond met gebed en heette de aanwezigen onder wie afgevaardigden van zuster verenigingen en de van de kerkeraad welkom. Hierna brachten Ineke Janse en Hans Dïngemanse hun jaarverslagen uit. Hieruit bleek een actief verenigings leven Het programma vermelde voorts schetjes. voordrachtjes. enkele wedstrij den, zang en gitaarspel. De heer J. Moelker sloot deze avond met gebed. Als centrumgemeente moet Oosthurg zijns inziens meer doen dan de andere gemeenten, zo niet in financieel. dan in elk geval in moreel opzicht. Ten slotte wees hij nog op de noodzake lijkheid van een nieuw bejaarden tehuis, een nieuwe werkplaats voor minder-validen en een nieuwe b.l.o.- schooL De heer Le Nobel sloot zich in hoofdzaak bij de vorige sprekers aan ling. „En die ontbreekt nu'eenmaal". al dus hurgemecster Van Leeuwen „Jam- Antwoord Burgemeester J. L. van Leeuwen zei in zijn antwoord, van mening te zyn. dat tal van op- en aanmerkingen wel aan sloten op hetgeen het college al even eens in mineur bij de aanbieding van de begroting had geschreven. Hij moest toegeven, dat de begroting laat was in gediend. Het straatvériichtlngsplan PREDIKBEURTEN VRIJDAG 27 MAART Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 7 Duisterhof; Biggekerke 7.30 ds. Odé; Gapinge 7 ds. De Boer; Grijpskerke 7.30 ds. De Jonge; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 8.45 ds. Al tena; 't Zandt 7.30 ds. v. Herwaarden; Meliskerke 2.30 dienst; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta, 7.30 ds. v. Boven; Koorkerk 7.30 ds. v. Santen: Oostkerk 7.30 ds. Snoep; Nieuw- en St.-Joosland 7.30 dr. v. Haarlem; Sou burg Oost 7.30 ds. Den Toom; Ritthem 3 en 7 ds. Nennie; Serooskerke 7 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 7.30 ds. Kok; Veere 7.30 ds. Wieringa; Vlissingen St.-Jacobskerk 10 ds. Kwast, 7.30 ds. Kloosterman; 26 maart 7.30 ds. Roth- fusz en ds. v. d. Schoot; Johanneskerk 7.30 ds. v. d. Schoot; Vrouwenpolder 5 ds. De Boer; Westkapelle 7.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 7 ds. v. Dulle- men. Arnemuiden 7.30 dhr. Van Osten- de. Geref. Kerk. Arnemuiden 7.30 ds. Oe- gema; Domburg 7 ds. v. Wilgenburg; Gapinge 7 ds. Boot; Koudekerke 7 ds. Elsheut; Meliskerke 7.30 ds. Meijer; Middelburg Hofpleinkerk 7.30 ds. v Til; Noorderkerk 7.30 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 7.30 ds. Gom- mer; Veere 7.30 ds. Streefkerk; West kapelle 7.30 ds. Ringnalda. Geref. Kerk (vriigem.). Middelburg 8 ds. Wiskerke. Geref. Gem. Middelburg 7.30 ds. Zij- derveld; Westkapelle 7.30 leesd.; Zou telande 7 leesd. Chr. Geref. Kerk.. Middelburg 7 ds. v. d. Molen; Vlissingen 7.30 ds. Ge- leynse. Ver. van Vrijz. Herv. en Rem. Kring. Middelburg 7.30 ds. v. Santen; Vlis singen 7 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 26 maart 7.30 ds. Ten Rouwelaar; Vlis singen 7.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Vlissingen 7.30 ds. v. Hamel. Herv. Geref. Gem. Vlissingen 7.30 dhr. De Ridder. Officiële publikatie MIDDELBURG. IVIN'KELSLUITINGS VERORDENING. :n w. van Middelburg maken bekend, dat de raad dier gemeente op 23 maart 1964 een inkelsluitingsverordening heeft vastgesteld. Deze verordening ligt ter inzage ter gemeente secretarie, kamer 15 (afd. alg. zaken), gedu rende drie maanden na deze afkondiging. Hoofdstuk VI van de verordening, bevatten de regelen betreffende vrijstelling van de •erplichte sluiting op zondag, zal op nader e bepalen datum in werking treden. De ver ordening, behoudens hoofdstuk VI treedt in werking op de derde dag na deze afkondi ging Middelburg. 26 maart 1964. B. en w voornoemd, burgemeester J. Drijber. secretaris J. Hooij. MIDDELBURG. VERBOD UITVLIEGEN VAN DUIVEN. B. en w- van Middelburg maken bekend dat het op grond van het bepaalde in artikel 25 van de algemene politieverordening dier ge meente van I april t/m 15 mei 1964 verboden is duiven te laten uitvliegen. Dit verbod geldt niet na 18.00 uur. Middelburg. 25 maart 1964. B. en w- voornoemd, de burgemeester. J. Drijber de secretaris, J. Hooij. MIDDELBURG. OPHALEN HUISVUIL. B. en w van Middelburg maken bekend dat op vrtjdag 27 maart a.s. (Goede Vrijdag) en op maandag 30 maart a.s. (2e paasdag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In verhand daarmede zal het huisvuil wor den opgehaald zoals hieronder is aangegeven: De „wijk" van vrijdag 27 maart zal worden bediend op donderdag 26 maart. De „wijk" van donderdag 26 maart zal wor den bediend op woensdag 25 maart. De „wijk" van maandag 30 maart zal worden bediend op dinsdag 31 maart De „wijk" van dinsdag 3! maart zal worden bediend op woensdag l april. Middelburg, 25 maart 1964. B- en w. voornoemd, de burgemeester. J. Drijber- de secretaris, J. Hooij ZUID BEVELAND Voorlopig comité Jeugdnatuurwacht in Goes opgericht Op een vergadering, die gisteren op initiatief van het gemeentebestuur van Goes in het stadhuis werd gehouden, is een voorlopig comité in het leven geroepen, dat de mogelijkheden zal bestuderen om een afdeling Goes van de Jeugdnatuurwacht op te richten. De vergadering, waarvoor vertegen woordigers van politie, gemeentewer ken en het lager- en nijverheidsonder- ■ijs waren uitgenodigd, stond onder leiding van de Goese wethobder, mr. J. G. van der Burgt. De heer C. H. Voorhoeve, uitvoerend directeur van de stichting „Natuur en jeugd" was aanwezig om het doel van de stichting nader uiteen te zeten. Door middel van de Jeugdnatuurwacht wil zij het vandalisme in bossen, parken en plantsoenen bestrijden. De heer Voor hoeve stelde aan de hand van een citaat van Bomans dat de jeugd nergens zo vernielzuchtig is als in Nederland. Door middel van de Jeugd natuurwacht wil men het kind daarom begrip en liefde voor de natuur bij brengen. In de praktijk is er een leidinggevend comité, bestaande uit volwassenen. Naar gelang het karakter van de plaats kunnen er allerlei activiteiten worden ontplooid, variërend van het zelf kweken van bloemen tot het hou den van een hondententoonsteüing. Begonnen zal worden met het aanwer ven van leerlingen uit de 5de klassen. Het bleek in Goes dat de vertegen woordigers uit onderwijskringen wel voelden voor het plan, maar weinig bereid waren tijd en werklust te be steden aan de organisatie. Mr. Van der Burgt redde de situatie door een voorlopig comité samen te stellen, dat tot taak heeft deskundigen op het bied van de flora en de fauna te zoe ken, die wel bereid zijn wat tijd te besteden aan het werk van de Jeugd natuurwacht. Bovendien zal bij het gemeentebestur een verzoek om sub sidie worden ingediend. Op een vol gende vergadering zal een en ander j nader worden uitgewerkt. YERSEKE Bestelauto's ernstig beschadigd door botsing Dezer dagen botsten op het kruispunt Lepelstraat-Vierstraat te Yerseke twee bestelauto's. De auto's werden bestuurd door C. A. B. uit Rucphen en N. van de P. uit Yerseke. De heer B. kwam met zijn auto uit de Lepelstraat en de heer Van de P. uit de Vierstraat. Door de botsing, die toen ontstond, werd de heer B. uit de wagen geslingerd. Hij liep echter geen ernstig letsel op. De heer Van de P. werd in het geheel niet ge wond. Beide auto's werden ernstig be schadigd. OETINGE DUITSE JEUGD OP BEZOEK BIJ V.V. KI OETINGE Marktberichten VEILING TERNECZEN. Glassla 1 17.40—20. 2 14—15 Knolselderij 3 —13 Radijs 12 Meerl ander» 1 7.60—7.80. s 2 G 60—8 30 Rode kool 17—19 Sav. kool 26—29 Breckpeen 8—10 Prei A 2 93 B 2 77 Knolselderij 3—7 Spruiten 41 Giasspinazle 63—72 Uien 2 5—10. Wit lof A 1 72—82 A 2 53—78. B 70—79. B 2 ifw 38—52 Coudrenet 3 fijn 42. Golden Deliclou» 3 fijn 2940 Jonathan 2 59. 3 grof 51. Dekker» roem 3 grof 30, fijn 16 TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 10-131 Andijvie 65-88. SiooEsla 35-49. alles per kg Sla IA 18-24 p krop. HA 3-14 p krop Prei 53-79. Rode kool 8-19. Spi nazie 1 S6-75. II 43-65. Spruiten IA 88-97. UA 59-36. rB 32. 11B 23-<"ó. ID 100-104. alles p. kg Komkommer» 60-70 57-68. 50-60 45-60. 40- 50 38-44. alle» p *t Selderij 15-29. Peterselie -26, Radij» rood 36-40. Radijs wit 35-41, alles p bos Uien 8-12. Uien geschoond 17- 24. Kroten 1 A 9. Sjalotten 90. Witlof IA 34- 03. IIA 72-92. IB 30-90. IIB 62-30. alles p kg. Aanvoer witlof 24 000 kg Aardbeien per stuk 49-75 Golden Delicious IAA 89-93. IA 76-SO. IB 61- 68. HA 54-75. !IB 40-64. IIC 33-52 Jonathan IAA 09-7!. IA 63-67. IB 49-61. IC 33-43, HA 39-55. alles per kg VEILING KAPELLE. 25 maart Industrie- en exportveiling. Golden Delicious I 80 87—90. 75 81-89. 70 71—80. 65 63—66. 60 55—59. II 75 62—74. 70 61—72. 65 52— 60 44—54. II D 30—41. III grof 40—59. III fijn 13—35. Jonathan 1 75 57—67. 70 54—83. 65 49—52, 60 42—52. II 75 52. 70 46—52. 65 43—47, 31—39. II D 22—27, III grof 29—35. III fijn 21 30. Goudrenetle II 80 61. 75 62—63. 70 59 63. 65 54. II D 39. III grof 48—51. IH fijn 42— 43 Winston II 70 78—79. 65 68. 60 59. 55 29— UI grof 37—45. Ill lijn 17—29 Zoete Erm- gaard II 65 80. 60 73. III grof 38—56. Hl fijn 17—26 Saint Remy III grof 71. Kroetappel» 13'Rotvlekappels 1020 Gewone veiling Aardappels I 99}4. H 7'.i— 10 Groenteveiling Swofsla 2737. Radijs 27 —37 Spinazie 79 Witlof 72—87. afw 21—53- Prei 75-76. Rode kool 11. Savooiekool 47. Uien 614—12. Koolrapen 4. VEILING BERGEN OP ZOOM. 25 maart Raapstelen 3—9 Rode kool 7—12. Witte kool 13—17 Kas s!a 8—22 Kas spina zie 31—71 Prei 39—70 Breekpeen 2—5 Wit lof 39—80 Spruiten 15—513 Radijs 37—40. Gele kool 23-2? Uien 4—9 Jonathan 20—70. Golden Delicious 1060. Winston 11114. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Eiemotering van de coöp Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 2R maart 1964 Prtjkl 0 18 ct„ ld. 11 ct-. id 2 17 ct, id. 3 16 ct, ld. 4 15 cu, id. 5 14 ct VEILING GOES. 25 makrt Knolselderij met groen 2 89. Selderij 31—34 Knolselderij 1 53. Uien 1 9—1! Koolrapen 35 Breekpee-i B 1 89, C 1 39 Aardappelen 10—11 Spruiten B 2 15—75. afw 18—39 Groene sav kool 2 33. Rode kooi 2 13—14. B t 15 Prei A 2 61. Witlof A 1 71—81. A 2 71—81. B 1 61—63, afw 29—60 Spinazie (kas) 1 77—85, 2 57— 59. ld natuur 2 38. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1565 kg. 241—276. Schar 129 kg. hoi 135 kg. schol 113 kg, wul ken 14 kg. ongesorteerde vis 114 kg. Nagekomen advertentie Burgerlijke stand In het kader van de sportuitwisseüng Kloetim,''©- ftreden«eheid zal de v.v. Ktnc- tinge de komende paasdagen optreden als gastheer van de jeugd van Tus. Bre- denscheid, die hij de leden van de ver eniging: ondergebracht zullen worden. Aan dit bezoek hebben de gastheren een feestelijk tintje gegeven in de vorm van een internationaal jeugdtoernooi op paaszaterdag. De zondag wordt doorgebracht in de huiselijke tering met de „pleegouders", terwijl voor de maandag een bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad op het program ma staat, met voor de gasten als r.oog- tepunt een bezoek aan Miniatuur Wal cheren. 's Avonds keren de gasten naar het in het Roergebied gelegen Bredenscheid terug. Heden is plotseling van ons weggenomen, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgza me moeder -en groot moeder. I'IETERNELLA MLNDERHOUD- DE KAM, op de leeftijd van ruim 67 jaar Allen die haar hebben gekend, zullen besef fen wal wij ln haar verliezen. Westkapelle: Adr Minderhoud. Kom. Minderhoud. E Flipse- Minderhoud Chr Flipse Jan en Adrie. Oost-Souburg: P. de Meyer- Minderhoud. P. de Meyer. Ella en Lna. Westkapelle. 25 maart 1964. Kloosterstraat 13. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 28 maart a.s. te Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5