Waarschuwingen en kritiek op het beleid van b. en w. van Oostburg Boetes voor het laten staan van niet rijklare auto's op straat ZEEUWSCH-VLAANDEREN Sty** De m.A AGENDA Albert Heijn opende zelfbedieningszaak DE VEY MESTDAGH Late behandeling gemeentebegroting Vele problemen vragen oplossing MEERKAMERVERWARMING FA. VERUNDE - Tel. 2176 - Terneuzen de slankste koelkast met de grootste inhoud FRIVEMTA130 liter DONDERDAG 26 MAART 1964 ZeeUWS-VJilSncfofB* PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kantongerecht Middelburg „Middelburg lijkt een vergaarbak van oude voertuigen" De Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburgh is woensdag geconfronteerd met een vervelend aspect van de handel in tweede hands auto's. Terecht stond de Middelburger A. H., handelaar in tweedehands voertuigen, tegen wie drie procedures liepen, die gevoegd werden behandeld. In oktober had hij langer dan twee da gen een niet rijklare vrachtauto op de Dwarskaai laten staan. Een achterband van het voertuig stond leeg, terwijl de koplampen ontbraken. Van 24 tot 29 januari van dit jaar liet hij twee niet rijklare auto's staan „Onder de toren". De ene auto had een defecte uitlaat en een lege band, terwyi het andere voer tuig, een jeep, niet was voorzien van kentekenborden, een defect stoplicht en een lege band had. Op de 29ste januari had hij voorts in samenwerking met de Middelburger S. een aantal voertuigen neergezet in de Koorkerkstraat, Oiider de toren, Wal- plein en Nieuwewal, bestemd voor de verkoop. Deze voertuigen verkeerden echter in redelijke staat. De brigadier van gemeentepolitie, P. de V., die als getuige werd ge hoord, verklaarde dat de wrakken worden neergezet omdat men ze niet kwijt kan. „Er is echter de laatste tiid wel een verbetering ingetreden. H. is niet iemand, die de zaak dwars boomt". verklaarde hij. H. voerde aan, dat de gemeente Middel burg een loods van hem had onteigend, zodat hij nu geen ruimte meer heeft om zijn voertuigen te stallen. „Een nieu' ruimte krijg ik niet", merkte hij op. De officier van justitie, mr. K. P. Doe- dens, was van mening, dat Middelburg de indruk maakt van een vergaarbak van oude auto's. „Er zijn bijzonder veel klachten binnengekomen. We naderen nu het zomerseizoen en dan is er toch al gebrek aan parkeerruimte", aldus mr. Doedens, die voor de overtreding (van de gemeentelijke verordening) in okto ber 25 subs. 5 dagen, voor die in ja nuari tweemaal 25 subs, tweemaal 5 dagen en voor het stallen van de auto's bestemd voor de verkoop 100 subs. 20 dagen eiste. Tegen S. eiste hij bij ver stek 100 subs. 20 dagen. De kanton rechter sloot zich bij de eerste twee eisen van de officier aan, maar bracht de derde eis terug van 100 tot 60 subs. 10 dagen. S. werd eveneens tot een boete van 60 subs. 10 dagen veroor deeld. december met zjjn brommer in bebouwde kom van Goes een snelheid van 45 km per uur bereikt. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van f 40 subs. 8 dagen. Veertig kilo meter per nor reed W. C. P. uit Lewe- dorp op 12 december in de bebouwde kom van Goes. Dat leverde hem con form de eis een boete op van 25 subs. 5 dagen. A. P. uit Cadzand zou op 30 oktober op de Stationsbrug te Middelburg bij het linksaf slaan de doorgang niet voldoende hebben vrijgelaten voor een rechtdoor rijdende fietsster. De officier eiste een boete van 20 subs. 4 dagen. De kan tonrechter deed er 7,50 van af, omdat hij van mening was, dat het op de Stationsbrug een warboel is, die het moeilijk maakt om normaal te rijden. Twintig gulden subs. 4 dagen kreeg de Middelburger J. W. van M. Hij had op 13 november met zijn personenauto in de Zusterstraat te Middelburg op de kruising met de Gravestraat de door gang niet vrijgelaten voor een van rechts komende bestelauto. De officier had 30 subs. 6 dagen geëist. G. W van H. uit Vlissingen had op 19 december te Souburg een aanrijding veroorzaakt met een voor hem rijdende bestelauto. H. wilde de bestelauto pas seren, maar bemerkte, dat er een tegen ligger naderde. Toen hij echter weer naar rechts wilde uitwijken, reed zijn voertuig door de gladheid tegen de be stelauto. De officier eiste een boete van 35 subs. 7 dagen en toewijzing van ci viele vordering van 108. De kanton rechter deed van de boete een tientje af. P. W. C. V. uit Kloetlnge zou op fl de cember op de rjjksweg te 's-H.-Arends- kerke met zijn auto niet tjjdlg hebben kunnen stoppen voor een voorgestor- teerde auto en was tegen dit voertuig gereden. Dit leverde hem een boete op van 35 subs. 7 dagen. De eis was 50 subs. 10 dagen. zijn paard en wagen op de weg laten staan zonder dat het voertuig was ver licht. Belg A. uit Vlissingen werd ieeld tot twee weken ge vangen is- traf, omdat hij op 30 december te Rot terdam in staat van dronkenschap was aangetroffen. Het betrof hier dronken schap bij herhaling. De Middelburger C. L. W. had op 11 december bij het rechtsafslaan met zijn auto op de Markt te Middelburg de doorgang niet vrijgelaten voor een rechtdoor gaande fietser. Dit kostte hem een boete van f 10 sube. 2 dagen. eis was f 15 subs. 3 dagen. K. uit Middelburg zou op 3 december te Middelburg met zijn bestelauto op de Blauwedijk bij het rechtsaf slaan de doorgang niet hebben vrijgelaten voor een achteropkomende personenauto. Bo vendien was hij even voor hij rechts af sloeg naar links uitgeweken. Dit leverde hem twee boeten op: f 6 subs. 2 dagen voor het naar links uitwijken en f 25 subs. 5 dagen voor het niet vrijlaten van de doorgang. De officier had f 10 en f 30 geëist. Inhalen G. van O. te Werkendam, directeur een n.v., was op 9 oktober te Rilland- Bath met zjjn personenauto een trac tor met aanhangwagen gaan inhalen, terwijl uit tegenovergestelde richting een politieman op een snelhrommer na derde. De politieman had krachtig moe ten remmen en had daarbij zijn heil moeten zoeken in de berm. Van O. had al eens .eerder voor soortgelijke over tredingen terecht moeten staan. 1 mening laar wei nig indruk maakt; daarom achtte hij een stok achter de deur noodzakelijk. Hij eiste tenslotte een geldboete van 100 subs. 20 dagen en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid met een proeftijd van 2 jaar. Van O., wiens belangen werden behartigd door mr. C. P. Beukenkamp te Gorkum, werd conform de eis veroor deeld. Dezelfde straf kreeg J. A. L. uit Kortgene opgelegd. Hij was op 9 de cember op de provinciale weg te Goes tijdens dichte mist een perso nenauto gaan passeren en was daar bij op hef linker weggedeelte in bot sing gekomen met een tegenligger. De uitspraak was conform de eis. D. M. uit Yerseke had op 4 maart 's avonds om 11 uur met zijn auto in Yer seke gereden, zonder dat zijn voorlam pen brandden. Hij verklaarde, dat zijn lichten plotseling waren uitgevallen en dat hij het even gevaarlijk vond om zijn voertuig onverlicht op de weg te laten staan als door te rijden. De officier eiste tweemaal 20 subs tweemaal 4 dagen (voor voor- en achterlichten). Het von nis van de kantonrechter was tweemaal 15 subs, tweemaal 3 dagen. Brommers C. M. V. uit Vlissingen had op 29 fe bruari met zijn brommer in de Paul Krugerstraat met een vaartje van 45 km per uur gereden. Dat kostte hem conform de cis een boete van 40 subs. (Advertentie) van pas voor mannen die er de pas in zetten - Ideale vakantie- en week endschoen (maar éven Ideaal voor alledag). Juchtleer met CRÜÜy rubberzooi. SCHOENI-ÏNMACAZIJN FA. L. B. VAN HOUTE ZN. Nieuwe Burg 18 - Middelburg Middelburg Van Benthem en Jutting: Ex positie werken van Piet Bulthuis. 918 uur. Electro: Texas John, 19.30 uur. 14 jaar. Miniatuur Walcheren: opening om 11 uur. Suisse: vergadering Delta. 19 30 u. Vlissingen Alhambra: Elvis op z'n best, 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: Alleman, 20 u a.l. Wesldorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos. Veilig Verkeerscursus Axel werd succes Tijdens de afgelopen weken werd te Axel een veilig-verkeerscursus gehou den, onder leiding van opperwacht meester G. van Suydam, van de groep Axel der rijkspolitie. Onder auspiciën van de plaatselijke veilig-verkeerscommissie werd dezer dagen het schriftelijk verkeersexamen afgenomen, in hotel „De Stadsher berg" te Axel. Aan het examen namen 10 dames en 13 heren deel, die elk 25 vragen kre gen te beantwoorden. Voor elk goed antwoord werden vier punten toege kend, zodat maximaal 100 punten konden worden behaald. Tijdens de uitreiking van de diploma's moest de voorzitter der commissie, dokter Schiltman, één kandidaat teleurstel len, die niet het vereiste minimale aantal punten (60) had behaald. Een diploma werd uitgereikt aan de dames M. Smies-de Putter, A. Wil- lemsen-Geensen, N. Verstraten, L. Verstraten, M. Meesen, N. Jansen- Boënne, A. Geilleit-Vermunt, D. Kos ter en A. C. Smies en de heren W. Willemsen, I. Kayser, S. Dieleman, R. J. M. Verhagen, P. M. Hamelink (Terneuzen), J. J. L. van den Bergen, A. J. van den Bergen, A. J. Meeuwse, F. Koster, F. Dieleman. J. Hamelink, P. O. Lion en L. K. Ortelee. De beste resultaten werden behaald door mejuffrouw N. Verstraten en d€ heer J. J. L. van den Bergen met res pectievelijk 98 en 92 punten. Beiden mochten voor hun uitstekende verkeerskennis een prijs in ontvangst nemen. Bij de prijsuitreiking merkte de voorzitter op, dat wanneer er nog een prijs beschikbaar zou zijn ge weest, deze zeker zou zijn toegekend mejuffrouw M. Meesen, die name lijk 97 punten wist te behalen. Gelet op het behaalde aantal punten, ver boven de minimumgrens, noemde de voorzitter de cursus zeer geslaagd. Na de toespraak van dokter Schilt man, deelde adjudant Schatborn mede, dat van de burgemeester be richt was ontvangen dat hij tot zijn spijt deze laatste avond niet kon bij wonen. De adjudant benadrukte de kennis van de verkeersregels en attendeerde op de juiste toepassing daarvan. De lei der van de cursus, operwachtmeester Van Suydam, kreeg als blijk van waardering en dank, van de cursisten een boekebon aangeboden. In tegenstelling tot vorige malen, v den tijdens de pauze enkele documen taire kleurenfilms gedraaid door de heer G. Serrarens uit Axel. De verto ning werd door de aanwezigen bijzon der op prijs gesteld. smis Onderlinge prijskamp „Krijt op tijd" De biljartvereniging „Krijt op Tijd" speelde in cafetaria Smallegange te Sluis een prijskamp voor de aangesloten leden. Deze werd gewonnen door F Clijncke-P. Quataert. Verdere uitslag: 2. Joh. de Bruijne-van Oorschot; 3. A. Groosman-M. van Loocke. Na afloop speelde men een individuele drlebeurten- >artij welke gewonnen werd door de Van onze adverteerders Woensdagmorgen is te Oostburg de nieuwe zelfbedieningszaak van de N.V. Albert Heijn op het Eenhoorn plantsoen officieel geopend. De heer M. den Ambtman uit Voorburg, dis trictsleider voor zuidwest Nederland, sprak de aanwezigen toe namens de directie, waarbij hij mededeelde, dat de N.V. reeds 32 jaar in Oostburg is gevestigd en nu, door de overscha keling op zelfbediening, een nieu we periode in gaat. Hij wenste de fi liaalchef, de heer W. Janssens, veel succes toe in het nieuwe pand en merkte op, dat er in de winkel voort aan >-uim 2000 verschillende artikelen te koop zullen zijn, in vergelijking met de oude zaak, een flinke branche- uitbreiding. Tot slot bracht hij dank aan de aannemer, de onderaanne mers en de bouwkundige voor de vlot te wijze waarop de verbouw tot stand is gekomen. Nadat de burgemeester van Oostburg, de heer J. L. van Leeu wen, zijn gelukwensen had aangebo den, was het de echtgenote van de fi liaalchef, mevrouw C. Janssens-Geen- sen, die door het ontsluiten van de hoofdingang, de symbolische opening verrichtte. Hierdoor konden de vele belangstellenden naar binnen gaan. In tegenstelling tot de bijna niet ver anderde voorgevel, heeft men het interieur ingrijpend veranderd. Van de zes in Zeeuwsch-Vlaanderen ge vestigde A.H.-zaken is dit de vierde, die op zelfbediening is overgescha keld, terwijl de twee overblijvende spoedig zullen volgen. Oudheidkundig congres 19 juni te Sluis De Koninklijke Nederlandse Oudheid kundige Bond houdt 19 juni zijn congres m de raadszaal van het stadhuis te Sluis. Er worden ongeveer 150 deelne mers verwacht. Tijdens het congres zal een excursie naar Belgisch zowel als naar Frans-Vlaanderen worden ge maakt. BIERVLIET Pastoor E. P. G. Burm 50 jaar priester Pastoor E. P. G. Burm van de parochie te Biervliet herdenkt 28 maart het feit, dat hij vijftig jaar priester is. Pastoor Burm, die sedert 81 maart 1933 is ver bonden aan de parochie van Biervliet, werd 6 februari 1888 te Hulst geboren. Op 6 juni 1914 ontving hy de priester- Op 1 augustus 1914 werd hij aangesteld als kapelaan te IJzendijke, waarna hij op 3 november 1918 kapelaan werd aan de kathedraal te Breda. Vervolgens werd hij pastoor te Biervliet. De jubile rende priester werd enige jaren geleden benoemd tot ridder in dé orde van Oran je Nassau onder meer vanwege zijn vele activiteiten voor de R.-K. kerk in de oorlogsjaren. G. A. M. Vermeulen tandarts. Vrijdag 27 maart GEEN SPREEKUUR te Kloosterzande. Met Pasen naar familie of kennissen Voor een leuk cadeautje NU eerst kijken bq Bellamypark 45-58 VLISSINGEN In de algemene beschouwingen, welke de vijf fractieleiders in de gemeenteraad van Oostburg woensdagavond hielden bij de wel erg laat behandelde begroting 1964, is het college van b. en w er bepaald niet zonder kleerscheu ren af gekomen. Er waren op het beleid van het college nogal wat op- en aanmerkingen, enkele waar schuwingen en zelfs kritiek. Het beleid over 1963 vatte de eerste spreker, het K.V.P.-raadslid W. C. F. de Coene, zelfs samen als een jaar met een weinig vooruitstrevend be leid, arm aan initiatieven en, In te genstelling tot de huidige dynamiek in de maatschappelijke en bestuur lijke sector, een vertragend tempo veroorzakend, wat volgens hem vaarlyk kan zyn voor Oostburg zyn bewoners. „De taak, die Oost burg als centrumgemeente heeft te dus do'K.V.P -woordvoei minder dan elf punten opi welke volgens hem noodzak» aandacht behoev niet inoemde, ;eiyk de HOOFDPLAAT Ledenvergadering Wit-Gele Kruis Het Wit-Gele Kruis, afdeling Hoofdplaat- Biervliet hield onder voorzitterschap van E. A. Steijaert een ledenvergadering in het r.-k. parochiehuis. Na het gebruike lijke openingswoord gaf de secretaris penningmeester een algemeen en finan cieel verslag over 1963. De begroting van baten en lasten voor 1964 werd vastgesteld op 22 681,59 met post onvoorzien van 41,39. In deze roting is een post geraamd voor de schaf van een dienstauto ten behoe ve van de wijkzuster Dominica. Deze dienstauto zal spoedig worden beschik baar gesteld Voorts werden de heren Borm, De Krij ger en Maenhout benoemd tot lid van de «x>mmissie tot het nazien van de re kening 1964. De aftredende bestuursleden mej. M. Verhoosel en de heren H. Buijsse en M. Wfjffels werden allen herbenoemd. In de rondvraag pleitte de heer J. C. Blaakman voor een lagere contributie voor de zelfstandig wonende ouden van dagen. Tot slot sprak de geestelijk ad viseur pastoor H. J Deenen woorden van lof over de nieuwe wijkzuster. Voor deze ledenvergadering bestond zeer wei nig belangstelling. OOSTBURG „De Treffers" te gast in Gent De Oostburgse schutters van de vereni- ring „De Treffers" waren dezer dagen gast in het clublokaal van „De Dam- poortschutters" te Gent voor een vriend schappelijke wedstrijd. Aangezien de gastheren met echte geweren schieten en de Oostburgers met luchtbuksen, hetgeen volgens ingewijden in de tref zekerheid groot verschil oplevert, werd de uitslag per club opgemaakt. Deze uitslag was: „De Treffers": 1. G. de Grooté, 2. P. B. Bruggcman, 3. L. F. Verhulst, 4. A. J. Triou. ,,De Dam- poortschutters"1. G. de Reycke, 2. R. Meiresonne, 3. A. Bruggemari, 4. J. van Zele. ERNni7F.N Sint-Joriswandeltocht Traditiegetrouw zalop de zaterdag na Pasen, dat is op 4 april, in Ter- neuzen een Sint-Joriswandeltocht wor den gehouden. De tocht, waarvan de deelname openstaat voor padvinders- - - - - - - groepen uit binnen- en buitenland;8 ds. Hoogerwerf; Zaamslag 7 ds. Den wordt georganiseerd door de Dooi-1 Boer. mangroep van de Nederlandse Pad- Geref. Gem. Oostburg ^7.30 leesd. vindersbeweging in Terneuzen. Het1 Pro Rege 2.30 en Verschillende van deze punten werden ook door de heren P. J. van Hee (p.v. d.a.). E. Dekker (prot. chr.). J Baren- dregt (gem. bel.) en C. Ie Nobel (vrije lijst) aan de orde gesteld. Met name gold dit de straatverlich ting. die al lang niet meer aan de eisen voldoet, de situatie in en om het woon wagenkamp. die volgens de heer De Coene een woonklimaat schept, spottend met alle elementaire beginselen. Dezelfde spreker noemde het béter om over de realisatie van een zwembad maar liever niet meer te praten. „Zonde van de moeite en kostbare tijd", vond hij. Simavi-collecte Het Simavi-comité te Hoofdplaat orga niseert tussen 6 en 14 april een huis- aan-huis collecte. Zoals bekend steunt de stichting Simavi de bouw en de ex- §loitatie van leprozenïnrichtingen in iverse tropische landen. PREDIKBEURTEN VRIJDAG 27 MAART Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 7.30 ds. Blom; Oostburg 2.30 ds. v. Dalen, 7 ds. v. Dalen. Geref. Kerk. Aardenburg 7 ds. Pon tier; Oostburg 7 ds. Hoogewerf; Ter- ds. Kornet; Schoondijke Conflict Voorts drongen vrijwel alle woordvoer ders aan op een spoedige oplossing van het conflict tussen het gemeentebestuur en de plaatselijke winkeliersvereniging. Ook vonden de meeste sprekers, 'la; er door de Oostburgse raad te weinig wordt vergaderd en dat de vergaderlngsnotulen te laat worden toegezonden. De aan bieding en behandeling van de begro ting voor 1964 werd ver over tijd ge noemd- De heer Van Hee pleitte oixler meer voor een streek woonwagenkamp cn voor de Instelling van een neutrale commissie om de moeüijkhi-den tus sen winkeliers en gemeentebestuur op te lossen. „Met de huidige situatie is niemand gebaat", aldus de P.v.d.A.- woordvoerder. De heer Dekker vroeg het college, waar om het plan voor een gemeenschappe lijke vuilophaaldienst nooit in de raad van Oostburg is gelanceerd Het raad.: <1 J. Barendregt, vroeg zich af of er niet een mogelijkheid is om de procedure voor de gemeentelijke herindeling te ver korten. particuliere ondernemer noemde hij min der gewenst. De te behandelen zaken gaven weinig aanleiding tot het houden van meer raadsvergaderingen, aldus burgemeester Van Leeuwen. Voor wat betreft de realisatie van het zwembad verwees hij naar de inlichtin gen op de begroting, namelfjk dat het project momenteel financieel, niet haal baar is. Voor wat betreft het conflict met de winkeliersvereniging kon burge meester Van Leeuwen meedelen, dat er contact geweest is en «lat over de ga- rezen moeilijkheden van gedachten is ge wisseld. Over het bejaardentehuis deelde hij voorts mede. dat de ingebrachte be zwaren op advies van de architect nader zullen worden bestudeerd De gemeentelijke herindeling noemde hij een zaak, die verder zal moeten worden afgewacht. Naar verluidt zou de minis ter de ontwerpvoorstellen weer terug naar Middelburg hebben gezonden. Het organ i v—en van festiviteiten en an dere feestelijke gebeurtenissen noemde burgemeester Van I>eeuwen niet de taak van het gemeentebestuur. Overigens zijn er na-ir zijn mening een aantal plannen uitgevoerd en in studie genomen. „Maar sommir-zaken verlopen wel erg traag", voegde hij er aan toe. lijdt onder het uitstóI daar- ^groting werd hierna doorgenomen, r de heer Barendregt, d. (K-iiandeld en vastgesteld. De heer Dek- ker zei evenwel, vvHnig te voe-len i voorts pleitte voor bouwplan „Tragel" zei deze spreker t Bogaerswoningen waarvoor de K.V.P woordvoerder De Coene onder meer had gepleit. Zijn» inziens voldoen deze wo ningen niet aan de eisen. Voorts zou hij gaarne zien. dat de ontwikkelingscorn- missie West-Zeeuwsch-Vlaanderen zou worden aangevuld met enkele mensen uit het bedrijfsleven. Ook hem speet het. dat Oostburg meende niet te moeten deelnemen aan de gemeenschappelijke vuilnisophaaldienst. Hij waarschuwde, dat Oostburg moet oppassen, niet door andere gemeenten te worden overvleu geld. Al» «sentrumgemeente moet Oostburg zijns Inziens meer doen dan de andere gemeenten, zo niet in financieel, in elk geval in moreel opzicht, slotte wees hjj nog op de noodzake lijkheid van een nieuw bejaarden tehuis, een nieuwe werkplaats voor minder-validen en een nieuwe b.l.o.- Hchool. De heer Le Nobel sloot zich in hoofdzaak by de vorige sprekers aan Antwoord parcours van deze tocht, twaalfde wordt, is uitgezet ten oosten van het kanaal Terneuzen-Gent. De afstanden bedragen voor kabouters en welpen 10 km en voor de overigen 20 km. Gestart wordt op de Markt van Terneuzen 's middags tussen half drie en drie uur. I i.jv leesa.; ds. Zijdeveld Pro Rege 2.30 en 7.30 ds. Zijderveld Oud Geref. Gem. Oostburg 7 leesd. Vrije Evang. Gem. Breskens 7.30 ds. Praas; Cadzand 7.30 ds. v. d. Molen. Evang. Luth. Kerk. Groede 7.30 ds. Tbeunissen. Geref. Kerk ivrijgem.). Axel 7 ds. v. Dooren. Burgemeester J. L. van LeeuweD ze: in zjjn antwoord, van mening te zijn, dat tal van op- en aanmerkingen wel aan sloten op hetgeen het college al even eens in mineur bij de aanbieding var, de begroting had geschreven. Hij moest toegeven, dat de begroting laat was in gediend. Het straatverlichtingsplan wordt momenteel gewijzigd He; is momenteel niet aanwezig. Of deze zaak in streekverband kan worden opgelost, wilde hij wel eens onderzoeken. Deelname aan de vuilnisophaaldienst is volgens burgemeester Van Leeuwen al leen aanvaardbaar op basis van een ge meenschappelijke regeling. Het aangaan van een afzonderlijk contract met een C.h.-raadslid St.-Laurens Weinig medegevoel onder gegadigden voor percelen grond F Y 1\ AART WO N I JSC of KLEINE BUNGALOW Wij hebben hiervoor een GOEDKOPE voor alle kamers. De Ideale koelkast voor kleine keukens. Klein van stuk, door toepassing van een nieuw isolatiemateriaal, maar groot van capaciteit. In de deur ruimte voor 4 literflessen en 6 colaflesjes. Binnen In de kast kunnen nog eens 3 literflessen staan. Vries- kamer en vleeslade over de volle breedte, 3 brede rekken, doorzichtige groentebak, automatische ontdooiing, table-top, geëmailleerde binnenkast etc. geheel compleet f298. - TERNEUZEN - Noordstraat 84 - 86 - Tel. 0 1150 - 2573 06 DUCK SAS VAN GENT Zuidstraat 2 - Tel. 0 1158 - 800 HULST - Lange Nieuwstraat 28 - Tel. 01140 - 2955 - 2954. Hij zou liever zien, dat werd deelgeno men aan een gemeenschappelijke rege ling. „En die ontbreekt nu ■-enmaal". al dus burgemeester Van Leeuwen. „Jam mer", vond de heer Dekker, die daarna toch zijn stem aan het voorstel gaf. JV^rMtarirbten VEILING TERNEUZEN. GIa«sla 17.40—20. 2 14—15 Knolselderij S 13 RadljB 42 Meerlanders 1 7.60—7 80. Bintjes 2 6 60—8.30. Rode kool 17—19. Sav. kool 20—29 Breekpeen 8—10 Prei a 2 98 —99. B 2 77 Knolselderij 3—7 Spruiten 41 :00 Glasspinazie 63—72. Uien 2 5—10 Wit lof A 1 72—82 A 2 53—78. B 70—79. B 2 01—70. afw 38—82 Goudrenet 3 fijn 42, Golden Delicious 3 fijn 29—40 Jonathan 2 05—59. 3 grof 51. Dekkers roem 3 grof 30. 3 fijn 16 TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 10-13, Andijvie 65-88. Stoofsla 35-49. alles per kg Sla IA 18-24 p krop, IIA 8-14 p krop Prei 53-79. Rode kool 8-19. Spi nazie I 56-75. n 43-65. Spruiten IA 88-97. HA 59-86. IB 82. IIB 29-65. ID 1CO-104, alles p. kg Komkommers 60-70 57-68. 50-60 45-60. <0- 50 33-44. alles p. st. Selderij 15-29. Peterselie 15-26. Radijs rood 36-40, Radijs wit 35-41, alles p, bos. Uien 8-12, Uien geschoond 17- 24. Kroten I A 9. Sjalotten 90. Witlof IA 84- 103, IIA 72-92. IB 80-90, IIB 62-80. alles p. kg. Aanvoer witlof 24 000 kg. Aardbeien per stuk 49-75. Golden Delicious IAA 89-98. IA 76-80. IB 61- 63. nA 54-75. UB 40-64. IIC 33-52 Jonathan IAA 69-71. IA 63-67, IB 49-61, IC 33-43, IIA 39-55, alles per kg. VEILING KAPELLE. 25 maart Industrie- en exportvciling. Galden Delicious I 80 87—90. 75 81—89. 70 71—80. 65 63—66. 60 55—59. II 75 62—74. 70 61—72. 65 52— 63. 60 44—54. II D 30—41, IU grof 40—59. UI ftjn 18—35 Jonathan I 75 57—67. 70 54—63. 68 49—52. 60 42—62. II 75 52. 70 46—52. 65 43—47, 60 31—39. II D 22—27. III grof 29—35. IU fijn 21 —30. Goudrenette II 80 61. 75 62—63. 70 59— 63, 65 54. II D 39. ni grof 48—51, m fijn 42— 43. Winston II 70 78—79, 65 66. 60 59. 55 29— in grof 37—45. Ill fijn 17—29. Zoete Erm- gaard II 65 80. 60 73. IU grof 38—56. UI fijn 723. Saint Remy UI grof 71. Kro etappe la 3 Rotvlekappels 1020. Gewone veiling. Aardappels I 99:2. n T»4— Groenteveiling. Stoofsla 27—37 Radijs 27 r Spinazie 79 Witlof 72—87. afw. 21—53. Prei 75—76. Rode kool 11. Savooiekool 47. Uien 6',b12. Koolrapen 4. Bij het agendapunt verpachting van vier percelen bouw- en weiland, die zijn gelegen ten noorden van de Van 't Hofweg is woensdagmiddag in de veiling bergen op zoom. onder leiding van burgemeester W. 25 maart Raapstelen 39 Rode kool 711. Baas gehouden raadsvergadering te ',vitw k"30' 1317 Kas sla 822. Kas spina- Sint-Laurens door de heer H. van Lan- zi° 3"-—7'- Prei 39—70 Breekpeen 2—5 wit. gevelde (c.h.) er opgewezen. dat hij 15—-18- Radi3S ®7" bij een aantal gegadigden weinig me- 05 degevoel had opgemerkt voor de men sen, die zoals hij zei „staan te sprin gen om een stukje bouw- of weiland in bezit te krijgen". Hetzelfde raadslid prees de wijsheid, die b. en w. toon den bij deze verpachting. Tijdens deze raadsvergadering werd nog eens nadrukkelijk de aandacht ge vestigd op een door de heer K. A. Ha melink (g b.) al eerder aan de orde gesteld punt, waarbij hij onder meer had gewezen op de geruchten, die er de gemeente de ronde deden als zou rioolzuiveringsinstallatie onvol doende capaciteit hebben. De heer Hamelink had zich afgevraagd of dit gerucht op waarheid berustte en zo ja. waarom er bij de vervaardiging van de installatie dan geen rekening is gehouden met de toekomstige uit breiding van de gemeente. De burge meester antwoordde hierop, dat de in stallatie is ontworpen voor het ver werken van rioolwater bij een inwo nertal van 2000 mensen. „De installa tie is thans nog niet voor de helft belast zodat de riolering, die nog el ders in de gemeente moet worden ge legd daarop zonder bezwaar kan wor den aangesloten. Ook voor verdere uitbreiding van de gemeente blijft nog voldoende capaciteit over". Op het tweede gedeelte van de vraag van de heer Hamelink werd ontken nend geantwoord. Wel werd opge merkt dat te zijner tijd op Brigd'am- me een opjaagstatïon moet worden gebouwd. Dit houdt echter verband met een natuurlijk niveauverschil van de bodem. Bij de rondvraag kwam de heer P. A. Abrahamse (s.g.p.) met klachten over het wachthuisje voor de buspassagiers dat er volgens hem „onooglijk" uitzag. Daarbij had hij suggesties voor verbeteringen. De heer Van Langevelde merkte op, dat het aanbrengen van een verlichting in het huisje de vernielzucht; waaraan het gebouwtje ten prooi valt wel zal verminderen. Op een vraag van de heer P. Polderman (a r.) beloofde de voorzitter te onderzoeken dat het op halen van vuilnisemmers weer op een bepaald tijdstip zal geschieden. e iernoteringen bergen op zoom. Eiernotering van de coöp. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 26 maart 1964 Prijkt 0 18 et, id. 11 ct. ld 2 17 ct. id. 3 16 ct.. id. 4 15 cl., id. 5 14 ct. veiling goes 25 maart Knolselderij met groen 2 89. Selderij 3!34 Knolselderij 1 5—3. Uien 1 911. Koolrapen 35. Breekpeen B 1 89, c 1 89 Aardappelen 1011 Spruiten B 2 15—75. afw 13—39 Groene sav. kool 2 33. Rode kool 2 13—14. B 1 15 Prei a 2 6l Witlof A 1 71—81. A 2 71—81. B 1 61—63. afw 29—60 Spinazie (kas) 1 77—35. 2 57— 59. ld natuur 2 38 vismijn colijnsplaat. Exportgarrialen, aanvoer 1565 kg. 241276. Schar 129 kg, bot 135 kg. schol 113 kg, wul ken 14 kg. ongesorteerde vis 114 kg. Nagekomen advertentie Ds. Blok gaat voor in avondmaalsdienst Wegens ziekte van ds. R. Holwerda zal de Heilig Avondmaalsdienst op Goe de Vrijdag in de hervormde kerk te Nieuwdorp worden gehouden door ds. L. Blok van Ellewoutsdijk. De dienst begint om 7 uur. Heden is plotseling van ons weggenomen, mgn innig geliefde vrouw en onze zorgza me moeder en groot moeder. PIETERNELLA MINDERHOUD- DE KAM, op de leeftijd van ruim 67 jaar. Allen die haar hebben gekend, zullen besef fen wat wij in haar verliezen. Westkapelle: Adr. Minderhoud. Korn. Minderhoud. E Flipse- Minderhoud Chr Flipse. Jan en Adrie. Oost-Souburg: P. de Meyer- Minderhoud P. de Meyer. Ella en Ina. Westkapelle. 25 maart 1964. Kloosterstraat 13. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 28 maart as. te Westkapelle. (Advertentie) Neem op reis uw Nieuwendyk 35-37 VLISSINGEN TeL 2209 films mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 27