PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NEDERLAND KANDIDAAT VOOR ZETEL IN VEILIGHEIDSRAAD W.-Europa steunt kanditatuur Europeese parlement eist absolute bescherming voor boeren in E.E.G. Spectaculair plan waterleidingmaatschappij Zeeuws-Vlaanderen RUSSISCH VERZET TEGEN DR. J. G. DE BEUS? HAL. NEEMT WELLICHT VAART OP AUSTRALIË EN NW.-ZEELAND OVER Koningin ontvangt minister Soebandrio Vier spaarbekkens in de Braakman Verder overleg over fusie in E.E.G.- ministerraad Slap achteruit oi vooruit? 207e jaargang - no. 73 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde. P. B. den Boer en W. de Panter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A, de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week. 9,75 per kw.; franco per poet 10.- p. kw. Losse nummers 16 ct. Bureau. Vll-Mm^n Walstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv 3647'3643); Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078'3169. adv. 2375): Goes" Gr. Markt 2. tel. 6140 <b, g v red. 7853, adv. 5213); OoMt)urK, tel. 230 rerneuren Ars-Tia# iraai i. rei 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. ad v. 4,80. Ingex. med, 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1.50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct Donderdag 26 maart 1964 Pittig kopje koffie in raad Souburg Pagina 2 er. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Nederlandse kandidatuur in de komende maanden moeten verste vigen door een zo groot mogelijke steun te verwerven onder de overi- Ianden van de V.N. (Van onze Haagse redactie) Nederland zal zich op de komen de algemene vergadering van de Verenigde Naties officieel kandi daat stellen voor een zetel in de Veiligheidsraad. Deze principiële beslissing is, zo vernemen wij door het departement van buiten landse zaken genomen, nadat is gebleken, dat de overige West- europese landen de kandidatuur van ons land zullen steunen. Sinds de oprichting van de V.N. is Nederland tweemaal in de Vei ligheidsraad vertegenwoordigd ge weest: in 1946 voor één jaar en in 1951 voor de normale termijn van twee jaar. De nieuwe permanente vertegenwoordiger bij de Verenig de Naties, dr. J. G. de Beus, zal de Russisch verzet? Rusland, Nat. China en de V.S.) en zes nlet-permanente leden. Ingevolge ..gentlemans agreement" worden laatste zetels volgens een bepaalde ver deelsleutel bezet: West-Europa 1, Oost- Europa 1, Latijns-Amerika 2 Afrika en het Midden-Oosten 1 en het Gemenebest /esteurepese plaats ln. Volgens diplomatiek gebruik zal Neder land in de Veiligheidsraad vertegenwoor digd worden door de permanente verte genwoordiger dr. De Beus, die vorige maand als" opvolger van mr. C. W. A. Schürmann in New York is gearriveerd. Hoewel men in Den Haag de heer De s als een bekwaam diplomaat be- mwt is men niet geheel gerust c de mogelijke politieke gevolgen van diens benoeming. Het wordt namelijk niet uitgesloten geacht, dat de verstand houding tussen de Russische delegatie en de Nederlander te wensen zal overlaten, omdat dr. De Beus. oud-ambassadeur in Moskou, onlangs een boek over de Sow- jet-Unie heeft gepubliceerd, dat in de Russische hoofdstad veel kritiek heeft ontmoet. De vrees bestaat, dat Rusland kandidatuur van Nederland zal te genwerken. Wordt ons land inder daad gekozen, dan is de kans groot dat de verstandhouding met de Sow- jet-afgevaardigde in de Veiligheids raad te wensen zal overlaten. Wesfeuropese zetel Officieel heeft Nederland zijn kandida tuur voor de Veiligheidsraad -nog niet gesteld, omdat dit pas noodzakelijk is tegen de tjjd dat de algemene vergade ring bijeenkomt. In verband niet de ver kiezingen in de V.S. zal dat waarschijn lijk niet in september maar in november zijn. Minder kostbaar Het exploiteren van de „Rijndam" ei „Maasdam" in de vaart op Australië en N'iemv-Zeeland zal waarschijnlijk minder kostbaar zijn dan van luxe schepen als de „Willem Ruys" ei „Oranje'\ meent de directie van H.A.L., die de problemen heeft nage gaan waardoor de twee andere grote scheepvaart maatschappijen werden geduongen do passagiersvaart stop te zetten. T elefoongesprekken van Gaston Deferre afgeluisterd De toekomstige rivaal van generaal de Gaulle bij de presidentsverkiezingen, Gaston Defferre, heeft in Washington de beschuldiging uitgesproken dat dt Fransi regering zijn telefoons in I'arij) en Marseille had laten „aftappen". Hij verklaarde dit tegenover verslagge vers toen hij na een onderhoud van drie kwartier met president Johnson het Witte Huis verliet. Volgens Defferre is de Franse regering „zeer gebelgd" over zijn tegen de Gaulle gerichte campagne in Frank- riik. „Mijn telefoon wordt afgeluisterd en de regering wil weten wie mij belt, wat men zegt en wat ik zeg", aldus Defferre die verder meedeelde dat tegenover zfln huts in Marseille, waar hij burgemeester is, een paar politiemannen in de gaten houden wie hem bezoeken. Ook by zijn Parijse woning wordt dit gedaan. Bij de Nederlandse Emigratie Dienst in Den Haag vernamen wij, dat er door de H.A.L. nog geen contact is opge nomen over eventueel emigrantenver- voer. Dit jaar zullen ongeveer 3000 emigranten het land verlaten, een on geveer gelijk blijvend jaarlijks aantal. De N.E.D. is echter slechts gebaat met regelmatige en niet met inciden tele afvaarten voor emigranten. De te volgen route en de passagtersprij- zen zijn verder loorsla.ggevende fac toren bij het afsluiten van contracten met scheepvaartsmaatschappijen. EVENTUEEL VOOR VERVOER VAN EMIGRANTEN „Rijndam" maakt I eind november een proeftocht De Holland-Amerika Lij'n over weegt ernstig de passagiers vaart, op Australië en Nieuw- Zeehmd, die door de verkoop van de „Willem Ruys" en de „Oranje" in gevaar dreigt te ko men, over te nemen. Eind no vember zal liet passagiersschip „Rijndam" van de H.A.L. een proefvaart maken langs de rou te, die jarenlang door de sche pen van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd en de Stoom vaart Maatschappij Nederland werd gevolgd. Voorlopig is besloten tot deze proef vaart. Het is nog een vraag of de H.A.L. er een geregelde lijndienst v wil maken. Bij de H.A.L. deelde m ons mede, dat zulks afhankelijk van vele factoren waarover voo hands geen uitsluitsel kan worden gegeven, liet hangt namelijk ook af van de vraag of blijvend toegang ver kregen zal worden tot dit vaargebïed, ai lijkt dat geen onoverkomelijk pro bleem doordat twee andere Neder landse rederijen het passagiersver voer naar Australië en Nieuw-Zee- land opgeven. Markt Bij de H.A.L. is men tot het besluit van een proefvaart gekomen, omdat er onder bepaalde omstandigheden toch een markt kan zitten in passagiers vervoer naar Australië en Nieuw-Zee- land, waarbij de directie vooral het emigrantenvervoer op het oog heeft. Een grote rol bij de overwegingen van de H.A.L. speelt, dat de „Rijndam" en de „Maasdam" speciaal ontworpen zijn voor passagiers die minder eisen stellen wat betreft luxe en comfort. Bewegingsvrijheid diplomaten V.S. in Polen beperkt Polen heeft de bewegingsvrijheid van Amerikaanse diplomaten in het land beperkt. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Warschau heeft gisteren meegedeeld dat het Poolse besluit was vervat in een nota die dinsdag aan am bassaderaad Albert W. Sherer jr. werd overhandigd. In de nota wordt gezegd, dat de maat regel een gevolg is van een soortgelijke Amerikaanse beslissing van eind vorig waarbij Poolse diplomaten in de Ver-i enigde Staten in hun bewegingsvrijheid werden beperkt. Het ligt in de bedoeling dat H.M. de Koningin audiëntie zal verlenen aan de minister van buitenlandse zaken van Indonesië, dr. Soebandrio. gedu rende diens bezoek aan Nederland. Een woordvoerder van het ministerie buitenlandse zaken heeft dit gis teren meegedeeld. Na de aankomst van de Indonesische bewindsman op Schiphol woensdag ochtend 1 april, staan voor de namid dag protocollaire beleefdheidbezoeken van dr. Soebandrio aan de minister president, mr. V. G. M. Marijnen, de voorzitter van de Eerste en de Tweede Kamer van de Staten-Generaal, mr. A. Jonkman en mr. F. J. F. M. van Thiel en de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, op het programa. Minister Luns biedt 's avonds in hotel Kurhaus een diner aan. De volgende dag is geheel gereser veerd voor zakelijke besprekingen op het ministerie van buitenlandse zaken, 's Avonds geeft minister Soebandrio voor Nederlandse autoriteiten een ont vangst in hotel-kasteel Oud-Wasse naar, waar de minister logeert tijdens zijn verblijf in Nederland. Datum en uur van het vertrek vai Indonesische bezoekers zijn nog niet vastgesteld, aldus de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken. Oostenrijkse boeren uit de provin cie Bur genland hebben in Wenen, in de nabijheid van het mi nisterie van landbouu duizenden eieren gratis uitgedeeld. De actie toas bedoeld als een protest legen de invoer van eieren uit het buiten landDe gratis eieren vonden zo tegen de paasdagen gretig aftrek... Prinses Irene en don Carlos in Parijs Don Carlos van Bourbon-Parma is gis teren per lijnvliegtuig uit Madrid naar Parijs gereisd, om daar zijn verloofde, prinses Irene te ontmoeten, die zich gis terochtend uit Nederland naar Parijs heeft begeven. Ondanks verzet Nederlanders en socialisten fvillfZljR Prins Bernhard en prin woensdagochtend op Schiphol teruggekeerd van tien dagen aan de Vei Zij hebben onder meer Beatrix luchtha een bezoek enigde Staten. Williamsburg De heer Baas (v.v.d.), die zich als enige Nederlander voor de absolute bevoordeling van de Europese boer uitsprak, stelde hier tegenover dat men niet de indruk mocht wekken dat de E.E.G, de landbouwproducen ten uit de geassocieerde landen een zelfde behandeling kon geven als de eigen boeren. Met rijst zou dit nog wel gaan. doch een beleid waarbij de Europese boer geen absolute preferentie kreeg over alle in voer, zou onaanvaardbaar zijn voor an dere. belangrijke landlx>uwprod,i!:''-n. Daarom mocht men geen illusies bij de geassocieerde landen wekken. Genève Ook tegen invoer uit geassocieerde landen Het Europese parlement heeft gis teren principieel een absolute be scherming van de boeren in de ge meenschap geëist en verklaard, dat de Europese boer ook tegen de in voer uit de geassocieerde landen moet worden beschermd. Deze uitspraak werd gedaan bij hel uitbrengen van een advies over een E.E.G.-regeling voor rijst. I)e E.E.G.-! Het Europese parlement heeft gisteren commissie wil de rijst uit Suriname en aan het slot van zijn maartzitting voorts Madagaskar, die bij de E.E.G. geasso- een verklaring over de w-reldhandels- eieerd zijn. eenzelfde bescherming tegen conferentie in Genève aangenomen, de rij-d uit derde landen geven als Italië. waarin wordt verklaard dat de E E.G.- doeh het parlement was daar tegen. Het commissie in staat moet worden gesteld wil de preferentie voor de landhouwpro- rechtstreeks namens de gemeensrhap dukten uit de geassocieerde landen la- aan de conferentietafel plaats te nemen, ger stellen ten behoeve van de Europese I)e commissie is op het ogenblik in Ge- producenten, in dit geval de Italiaanse nève als waarnemer vertegenwoordigd) rijstboeren. Als de E.E.G.-ministerraad i dit parlementaire advies volgt, zal de parlement meent, dat de Geneerse Surinaamse rijst, die voornamelijk in de conferentie een beslissende bijdrage kan Benelux en Duitsland wordt ingevoerd, I leveren tot de concrete verwezenlijking teruggedrongen worden door Italiaanse i van een nieuwe koers in de wereldhandel rijst. I Door de ontwikkeling van de jonge lan den zijn nieuwe richtlijnen voor dé han del nodig teneinde een geleidelijke, re gionale integratie naar het voorbeeld van de E.E.G. te bevorderen, aldus de resolutie. Minderheid Vrijwel alle Nederlandse afgevaardigden en de socialisten hebben zich tegen deze parlementaire uitspraak verzet, doch ze waren in de minderheid. Zo verklaarde de Nederlandse afgevaardigde P. Lardi- nois (k.v.p.) dat de rijst het eerste land- bouwprodukt is. waarbij de verhouding tussen E.E.G.-boeren en producenten in geassocieerde landen aan de orde komt. Het gaat hier weliswaar om een produkt van minder belang doch de rijstregeling zal een precedent scheppen voor andere, meer belangrijke landbouwprodukten. Raming voor 1990: dertig miljoen kubieke meter water gebieden langs de grens en ten vierde: ontziiting water. De n.v. waterleidingmaatschap pij „Zeeuwsch-Vlaanderen" is kennelijk bezig de vrees, als zou dit lichaam niet kunnen voldoen aan de steeds toenemende vraag naar water voor diverse doelein den, volkomen uit de weg rui men. Vorige week konden wij reeds melding maken van de voorgenomen oprichting van een geheel nieuwe dochtervennoot schap, die in de toekomst de to tale voorziening van industrie- water in Zeeuwsch-Vlaanderen voor haar rekening zal nemen. Thans heeft de waterleiding maatschappij plannen afgerond, welke zijn gericht op de water voorziening in het gebied voor 'de eerstkomende 25 jaren en welke reeds binnen afzienbare tijd kunnen worden gereali seerd. tig miljoen kubieke meter in 1990. Bij het opstellen van deze grootse plannen is men uitgegaan van vier mogelijkheden, om de waterproduk- tie te verhogen, namelijk: ten eerste: uitbreiden van het spaarbekken in de Braakman tot tot 1 ter, ten tweede: wateraanvoer Dit Noord-Brabant, ten derde: vergroting van de pompstationscapaciteit te Sint- Jansteen, in samenwerking met bet ruilverkavelingsplan voor de Voor de realisatie van de eerste twee mogelijkheden zijn reeds de nodige werken ontworpen. Voor wat betreft de spaarbekkens wordt ge dacht aan vier bassins, namelijk twee van 2 >i miljoen ni3 inhoud, één van 2',2 miljoen m3 en één van vijf miljoen m3. De totale bouwkos ten van deze werken, met inbegrip van vele andere werkzaamheden (aanvoer water op Belgisch en Ne derlands grondgebied," zuiverings- werken, installaties, gebouwen e.d.) worden geraamd op bijna vijftig mil joen gulden. Voor een ononderbroken bouw en aanleg van deze werken is op korte termijn een bedrag nodig van 15.500.000. In het westelyk deel van Noord- Brabant wordt momenteel een onder zoek naar waterwinplaatsen inge steld, in samenwerking met de wa terleidingmaatschappijen „Noord- west-Brabant" en „Zuid-Nederland". Reeds nu kan worden gesteld, dat daar produkt ie-eenheden voor Zeeuwse behoeften zijn te bouwen met een jaarproduktie van ten min ste tien miljoen m3. mogelijk op te voeren tot veertig miljoen m3. Voor het transport van dit water naar Zeeuwsch-Vlaanderen worden be- het gemeentebestuur van Antwer pen en de Nationale Waterleiding maatschappij te Brussel. Men denkt dit water in te voe ren in Sint-Jansteen en via be staande en nieuwe transportlei dingen door te voeren naar de verbruikscentra in Zeeuwsch- Vlaanderen. Bij deze werken zou reeds geheel onderscheid worden gemaakt tussen de werken voor ae drinkwatervoorziening en die voor de industrie. Een gigantisch karwei, waarvoor leidingen moeten worden aangelegd vernieuwij en aangepast, bodemreser voirs nodig zijn en zelfs een nieuwe watertoren tussen Hulst en Kloos- terzande gebouwd zal moeten wor den. Met Inbegrip van de bestaande en in uitvoering zijnde werken, wor den de totaalkosten voor drink- en induslriewater in de komende 25 jaar geraamd op ruim 65 miljoen gul den. De benodigde werken voor het trans porteren van water van Noord-Bra bant naar Sint-Jansteen zullen in overleg met de reeds genoemde Bel gische instanties en bedrijven wor den ontworpen. Indien de onderhandelingen vlot blij ven verlopen, zal nog een gedeelte van de buiten Zeeuwsch-Vlaanderen aan te leggen transportleidingen in 1964 kunnen worden aanbesteed. Zonder nog tot beslissingen te komen heeft de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap gisteren in Brussel de samensmelting van de Euro pese uitvoerende organen en de uit breiding van de bevoegdheden van het Europese parlement besproken. De „fusie" beoogt de instelling van één nieuw uitvoerend orgaan van de Euro pese gemeenschappen in plaats van de thans bestaande drie lichamen de hoze autoriteit van de gemeenschap voor kolen en staal, de commissie van de economische gemeenschap en de com missie van de gemeenschap voor atoom energie. Voorts moeten daarbij ook de thans bestaande drie afzonderlijke mi nisterraden voor de drie gemeenschap pen bijeen worden gevoegd. De fusie van de uitvoerende organen zal later worden gevolgd door samensmelting van de drie gemeenschappen zelf. Eén van de geschilpunten bij de fusie is het aantal leden, waaruit de nieuwe commissie van de drie gemeenschappen moet bestaan. Tot dusverre heeft alleen Nederland het standpunt verdedigd, da: dit veertien moet zijn. Gisteren bieck. dat ook België voorstander is van veer tien leden, doch dat Frankrijk en Italië het aantal van negen blijven verdedi gen. Luxemburg neemt nog een derde standpunt in: een nieuwe commissie van 15 leden, waarbij het met België en Nederland twee leden zou kunnen be noemen. Verwacht wordt, dal van Duitse zijde een compromis zal worden voorgesteld, waarbij het aantal leden voor eer. over gangsperiode op 14 wordt gesteld- In afwachting van de verdere bespre king van zowel de fusie als de parle mentaire bevoegdheden op 8 en 9 mei a s., zullen nieuwe formules en com promissen worden uitgewerkt Enkele ontwikkelingen rond kerk en overheid trekken de laatste maan den de aandacht: zij treden vooral naar buiten door verwikkelingen rond het instituut van de legerpredikant. Het lijkt allemaal nogal simpel en sommigen stellen deze zaak dan ook heel eenvoudig: voor of tegen het ge schrift van de hervormde synode over de kernbewapening. Wij geloven ech ter (met vele anderen) dat de kern van de zaak dieper gaat, omdat na melijk de eigen verantwoordelijkheid van de kerk en daarbij tevens de ver houding kerk en staat in het geding zijn. Een probleem zo oud als de kerk zelf. In landen waar kerk en staat het over het algemeen met elkaar nogal eens waren had men met dit vraag stuk nooit veel moeite. Ook in Neder land niet: weliswaar heeft de kerk geschiedenis van ons land conflicten opgeleverd tussen overheid en kerk, maar daarnaast was met name in het protestantse volksdeel de overtuiging aanwezig dat het in ons land ging om een drievoudig snoer. God, Nederland en Oranje. Een treffender formulering van gelijke gezindheid van kerk en staat is moeilijk te vinden. Maar in de kerk is sinds enkele Jaren de ken tering gekomen, zij heeft in feite een stap teruggedaan van de tribune met de officiële persoonlijkheden, daarmee echter tevens een stap in de richting van het klinkt misschien wat ge chargeerd, maar het is als voorbeeld bedoeld de catacomben. Voor haar speelt niet in de eerste plaats de ,,rai- son d'état", reden van staat en staat kunde, maar de „raison de Dieu", overwegingen ontleend aan de op dracht in deze wereld, haar verstrekt door haar stichter. Velen echter, ook in de kerk, hebben deze stap nog niet meegezet. In dit verband heeft het zin ook de status van de legerpredikant in het geding te brengen. In Nederland heeft de geestelijke in het leger vanouds de status van officier, een aange legenheid die thans ook (zij het niet als hoofdmotief) mede een rol speelt in de discussie. Ruim twintig jaar ge leden zou een debat over de vraag of het wel juist is, dat een legerpredi kant gelijk is gesteld met officier, een vrij schimmig gesprek zijn. Toen kon men zich im mers haast niet an ders voorsteUende dominee, de aalmoe zenier werden ge ïdentificeerd met het gezag en dienden dus sterren en stre pen te hebben, zoals predikant en pastoor in het burgerleven werden geacht te behoren (vanzelfsprekend) tot de notabelen. Die vanzelfspre kendheid is echter voor sommigen verdwenen om plaats te maken voor de dwingende eis van de solidariteit: de geestelijke behoort zich niet op één lijn te stellen met het wereldlijke ge zag, maar dient néést de mens te staan, zo zeggen zij. Ook weer een ontwikkeling, die maar moeilijk in breder kring werd en wordt gevolgd: men denke aan de bedenkingen rond het instituut van arbeider-priester in Frankrijk, waar soortgelijke vragen aan de orde kwamen. Die eis tot soli dariteit werd vorige week vertolkt door ds. H. J. Diekerhof de om streden predikant, die heen moest gaan als hoofd van de opleiding leger- predikanten in een artikel, dat ge lijktijdig in „Hervormd Nederland" en in „In de Waagschaal"' verscheen. Hij stelde nadrukkelijk, dat hij niet de „moreelofficier" wil zijn, want: „liet gaal bij de geestelijke verzorging niet orn het opvoeren van de gevechts- bereldheid. maar om geestelijke steun aan beproefde mensen, die voor beslis singen staan, die feitelijk de menselijke draagkracht en het vertrouwen daann te boven gaan" En voorts betoogde deze dominee, dat de legerpredikant eerder en meer nog dan zijn burger-collega met de nuch terheid en waakzaamheid, die hij van profeten en apostelen kan leren, de ideologie, de mythe en de leuze moet doorzien „tot op wat ze zijn en als zodanig ontmaskeren". Voor Jan Sol daat namelijk „wordt de dominee ln uniform, die de algemeen erkende christelijke moraal predikt en bezorgd iB voor zijn zielehei! en die hem verder een soort Nato-evan- gelie voorhoudt, waarbij de oorlogen des Heren en Romeinen dertien goede diens ten bewijzen, een bijzonder ongeloof waardige figuur". Wanneer men deze woorden plaatst tegen de achtergrond van een door een traditie gevormd christendom, dat in ons land duidelijk aanwezig was en nog is, dan moet men erken- ken dat de woorden van ds. Dieker hof een radicale sfeer met zich mee brengen. Velen zal dit geluid nogal rebels in de oren klinken. De hoofd- legerpredikant ds. Bos kon het althans niet accepteren. Het is begrijpelijk, dat deze kwestie sterk de aandacht trekt, begrij pelijk ook dat de meningen verdeeld zijn Maar nogmaals we zeiden het reeds in cie aanvang het gaat niet in werkelijkheid om de legerpredikan- ten, maar om de eigen verantwoorde lijkheid van de kerk Nog weer anders gezegd; om de vrijheid van het chris telijke geweten In öe jongste ver klaring van het breed moderamen van de hervormde synode wordt ge sproken over ,,de vrijheid van de pre diking", die in het geding is. Inder daad, daar gaat het om. Wanneer de kerk dit aldus in déze zaak zo stelt, is zij in feite van de officiële tribune afgestapt en heeft (naar het oordeel van sommigen) een stap terug (naar het inzicht van anderen: een stap vooruit) gezel. Men moet daar echter niet van schrikken: zaken als deze zullen in de toekomst de gemoederen meer en meer bezighouden, de kerk beweegt zich nu eenmaal in de rich ting van de catacomben. De verhou dingen in kerk en wereld en tussen kerk en wereld komen anders te lig gen en de daaruit voortvloeiende pro blematiek mag niet uit de weg worden gegaan. In dit verband begrijpen we één zin uit de jongste verkianng van het svnode-moderamen niet helemaal: het heeft het over de „waardigheid van de kerk". Wij dachten dat waar digheid wel het laatste was waaraan de synode behoorde te denken. Dit schreef ds. Diekerhof in het reeds eerder geciteerde artikel: „Wat had ik die eerste nacht bij het Nederland se bataljon in Korea, beschutting zoe kend tegen een sawah-dijkje. in mijn streepjesbroek moeten beginnen?" Denkt het moderamen dan toch nog een beetje aan de streepjesbroek?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1