Hobby-kapster knipte en golfde er op los met Pasen een verloving? voor geschenken NU eerst kijken bij DE VEY MESTÖAGH AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN PROGRAMMA VOOR WEEK VOOR KUNSTZINNIGE VORMING BOERENLEENBANK „BIGGEKERKE" HIELD JAARVERGADERING Voorschotten stegen met 70 procent WOENSDAG 25 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 ECONOMISCHE POLITIERECHTER BEROEPSCOLLEGA'S KEKE N MET LEDE OGEN TOE „Edelachtbare, 't is een hobby liet mej. L. A. C. uit Bruinisse dinsdag de economische politierechter mr. P. v. Empel, weten toen zy in Middelburg ter verantwoording was geroepen omdat z(j ongeoorloofd „bedrijfsmatig het hoofd haar van dames had geknipt en daarin golven had aangebracht" zoals dit onge veer in de dagvaarding was gesteld. „Ik heb het mezelf aangeleerd. Ik heb er nooit aan gedacht om dit als vak te gaan uitoefenen" kon ze daar nog aan toevoe gen. Uit haar woorden viel op te maken, dat het meisje niet uit winstbejag had ge handeld. maar dat uitsluitend familiele den en naaste kennissen voor de kam waren gegaan Wel was het mr Van Empel opgevallen dat mejuffrouw C. een uitgebreide kennissenkring op hield. „Ik ind dat je nogal wat klanten hebt voor je hobby", zo luidde zijn con clusie. De kappers hebben natuurlijk met lede ogen toe zitten kijken" „Ik zou het maar niet meer doen", waar schuwde de officier van justitie mr. T Lebret, die een geldboete van f 10, vorderde De economische politierechter vonniste conform. A. van de W uit Eikerzee stond terecht omdat op 23 oktober van het vorig jaar was gebleken, dat hij melk ten verkoop in voorraad had. waarvan het vriespunt lager lag dan 0.53 graden celsius. Dat zou erop gewezen hebben, dat de melk niet geheel vrij van water was En over dit punt werd Van de W aan de tand gevoeld „Ik kan het niet begrijpen" was alles wat hij had aan te voeren, ook toen mr. Van Empel hem vroeg of men bij het spoelen van de bussen soms slordig te werk was gegaan. Bij controle bleek dat het hier een watertoevoeging van 7 tot 8 procent betrof. „Dit produkt moet piekfijn in orde zijn" meende mr. Lebret. die bij het bepalen van de strafmaat nog een aantal moeilijkheden in het verleden in aanmerking wilde nemen. Zijn eis luidde: f 200.subs. 40 dagen. economische politierechter maakte een geldboete van f 150,van. „Ik zou voortaan maar wat accurater z\jn als ik U was", zei hij nog. Prijsstop Ondanks de afkondiging van een prijs stop hadden de bedrijfsleiders A. K. uit Terneuzen en B. van de L. uit Missingen toch een prijsverhoging toegepast. K. wa ren zeven en Van de L. waren vijf ge vallen ten laste gelegd. In hun verdedi ging werd aangevoerd dat deze maatre gelen noodgedwongen waren genomen als gevolg van de loonsverhogingen en belangrijke kosten- en sociale lastenstij gingen. Mr. Van Empel bepaalde in deze zaak de boetes op f 50.voor elk van de ten laste gelegde gevallen Dat kwam voor K. neer op een geldboete van f350,en voor Van de L. op f250.—. Mr Lebret had de geldboete voor elk geval dat Van de L. ten laste was gelegd gesteld op f 80.—. J. A. van de P uit Yerseke had bepaalde visserijvoorschriften niet opgevolgd. Dat kwam hem op een geldboete van f 40 te staan. De eis luidde f 100.subs. 20 dagen. Het onjuist invullen van een verklaring ter verkrijging van een vergunning kost te J. O uit Oudelande f 100.Het von nis was conform aan het requisitor van de officier. „Sufferd" C. J. R. uit Middelburg had zich schuldig gemaakt aan een overtreding van het vestigïngsbcsluit voor een gasfittersbe- drjjf. De politic was zo geschrokken over een bepaalde aansluiting, dat men er een foto van had laten maken. „Daar is een andere gasfitter op af gestuurd" zette R. uiteen. ..Dat was dan wel een sufferd", antwoordde de economische politierech ter. Mr. Lebret die wees op het in gevaar brengen van de veiligheid door de ondes kundig aangelegde aansluiting vond een Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG. Middelburg Van Benthem en Jutting: Ex positie werken van Piet Bulthuis. 9-18 u Burgerzaal" Modeshow t.b.v „Europa 1. 2. 20 i Vlissingen Alhambra- Duel der kampioe nen. 20 uur. 14 Jaar Muziekschool Voor- druchtsoeteningen leerlingen pianoklasse van mej J C P Meijer, clarinelklasse de heer M J Hillebrand en de vioolklasse van de héér N A J Smits. 19 30 uur Aula rhbs" Voordracht voor „Jeugd en Muziek". 19 30 uur Scheldekwartier Avond Leger des Heils Scroosberke - Verenigingsgebouw: Algeme ne vergadering coöp boerenleenbank. 20 Goes „De Korenbeurs"- Vergadering Ka mer van Koophandel Midden- en Noord- Zeeland. 10 uur „Centraal" Goese Hoc keyclub t.o19 15 uur Grote berk Wil lem 't Hooft. Johannes Passion, 19.30 uur Korlgcne - „De Stadswijnkelder"- Algeme ne vergadering Coöp Raiffeisenbank „Zterikzee en omgeving". 20 uur. OosttmrR Ledcltheater: Welt is der Weg. 20 uur. a.l Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: I positie werken i Bergen op Zoom Keeler Story. 20 Kaarten, kussen i t Roos oxy: The Christine iur. 18 jaar Luxor: i kogels, 20 boete van f50,subs. 10 dagen op zijn plaats. En daar was mr. Van Empel het t eens. B. uit Middelburg en A. H. uit St.- Laurens moesten voor het hekje verschij nen. omdat zij in een huis aan de Lange Viele met verbouwingswerkzaamheden waren bezig geweest. De economische politierechter vond het een ernstig feit. „Als je nou een buurman met het bou wen van een kippenhok helpt of overloop gaat schilderen, is het nog wat anders", vond deze Tegen B. eiste de officier een geldboete van 50,(evenals tegen de niet ver schenen, maar tegelijk in deze zaak be rechte De G.), terwij) tegen H. een geld boete van 30,— werd geëist. „Ik vind het wel een beetje veel edel achtbare". sputterde B. tegen. „U hebt ook veel aan dit werk kunnen verdie nen", merkte mr. Van Empel op. Hij be paalde de geldboete voor elk van hen op 100,waarvan 75,voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. J. B. uit Westkapelle kon niet aanto nen, dat hij in het bezit van papieren was, waardoor het hem 'mogelijk werd gemaakt om drogisterijartike len te verkopen. Dat kostte hem een geldboete van 1,Het zonder ver gunning uitoefenen- van een auto- spuitbedrijf, leverde voor de Vlissin- gers J. A. en M. K. een „vermanen de" geldboete op van 25.A. M. B. uit Tholen die in botsing was ge komen met de bepalingen van de ves tigingswet door het overnemen van een cafetariabedryf kreeg een boete van f 30. De Middelburger J. F. van O. zal aan de stndie moeten want hij komt een vak diploma voor de detailhandel In huis houdelijke artikelen, machines en appa raten en een vakdiploma voor de detail handel in naaimachines tekort. De over treding van het vestigingshesluit kostte hem twee keer 50,— conform de eis. Bestuursvorm voor drie waterschappen O.-Z.-Vlaander en Dezer dagen is ter visie gelegd het voor stel tot reorganisatie van liet polder- en waterschapswezen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Zoals reeds gemeld beoogt het voorstel, het aantal polders en wa terschappen in dit gebied terug te bren gen van 123 tot 3. Uit het voorstel blijkt, dat men de vol gende bestuursvorm voor deze drie wa terschappen heeft gedacht: voor hel meest oostelijke waterschap (Hulster Am bacht) één dijkgraaf, twaalf gezworenen en 53 hoofdingelanden. Het middelste (Axeler Ambacht) één dijkgraaf, tien ge zworenen en 47 hoofdingelanden en voor het westelijke waterschap (Westerkwar tier) behalve de dijkgraaf zes gezwore nen en 21 hoofingelanden. De zetels van de drie nieuwe water schappen zullen worden gevestigd in res pectievelijk Hulst. Axel en Hoek. OVERBRENGING VAN WEG NAAR TERTIAIR PLAN In verband met de doortrekking van de Zuidsloeweg naar de rijksweg door Zuid- Beveland stellen Ged. Staten aan de sta ten voor om de weg 's-Heerenhoek-Le- wedorp die door deze doortrekking betekenis zal inboeten van Le- wedorp tot aan de ontworpen Zuidsloe weg van het provinciaal naar het ter tiair wegenplan over te brengen. G.S. willen het 1000 meter lange reste rende deel van de weg 's-Heerenboek- Lewedorp op het provinciaal wegenplan handhaven als zijtak van de weg 's-Hee- renhoek-Heinkenszand Het college stelt de staten verder voor om de weg Ove- zande-Driewegen eveneens van het pro vinciaal naar het tertiair wegenplan over te brengen. Deze weg is buiten de ring weg in de „zak" van Zuid-Beveland ge legen. zodat volgens G.S tegen overbren ging geen bezwaar behoeft te bestaan. Voorts stellen G.S. voor de weg Hein- kenszand-'s-Heer-Arendskerke, die thans eindigt bij het afgesneden deel van de oude rijksweg in 's-Heer-Arendskerke, door le trekken naar de rijksweg ter hoogte van de boerderij de Panhoeve bij i-Heer-Arendskerke. MIDDELBURG Lezing voor Tuinbouw en Plantkunde Mol, Dezer dagen hield voor de afd. Walche ren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, de heer -J. P. C. Boot uit Burgh een interessante lezing, toegelicht met een keur van prachtige dia s over de flora en fauna in de West hoek van Schouwen. De heer Boot nam zijn luisteraars mede over het eiland en liet hen genieten van zijn grote kennis van planten, vogels, rupsen en vlinders, die daar in een bij zondere mate voorkomen. Voorzitter C. Sanders was in zijn dank woord de tolk van allen voor deze leer zame avond. Lezing voor leden C.P.B. Walcheren De heer W. D. van Dijk van de voor lichtingsdienst voor het levensverzeke ringsbedrijf heeft dezer dagen op een vergadering van de christelijke platte lsvrouwenbond op Walcheren een inleiding gehouden over het onderwerp: ,de toekomstvoorziening van de vrouw :n haar gezin". Spreker zette op de door mevrouw M. Davïdse-Meijers geleide bijeenkomst in de Bogardzaal. het doel van een levensverzekering uiteen. Op deze lezing volgde er een interessante discussie, die werd afgesloten met het vertonen van enkele films over het verzekeringswezen. De belangstelling voor deze bijeekomst was maar gering. „Waakdienst" in Engelse Kerk Ook dit jaar wordt op Goede Vrijdag in de Engelse Kerk te Middelburg weer de liturgie van het Kruis gevierd. Deze dienst in de Engelse Kerk wordt gehou den in het kader van het vrijdagavond gebed en vangt aan om 15.00 ui De vormgeving van deze viering voert terug tot de allervroegste tijden van de christenheid. Het jongste gedeelte van deze liturgie, de Kruismeditatie, stamt uit Jeruzalem, waar ze in 327 voor het eerst werd gehouden De opzet van deze Goede-Vrijdagdienst is zo nog zuiver synagogaal: de lezingen en de gebeden zijn niet omkranst met liturgische ge bruiken of woorden uit later eeuwen. Het is een z.g. waakdienst, een vigillie; de gelovigen proberen inderdaad „één uur met Hem te waken" Het eerste gedeelte van de dienst bestaat uit de lezingen: zowel uit het Oude als uit het Nieuwe Testament: uit het laat ste de gehele passie De gemeente rea geert telkenmale met nieuwe of juist zeer oude lijdensliederen. Het midden gedeelte van de dienst bestaat uit de breed opgezette voorbeden voor kerk wereld De liturg geeft steeds de gebeds intentie aan en een gemeentclid zegt het gebed zelf De dienst eindigt met de Kruismeditatie Door het zingen van hymnen „Omdat uw kruis verheven en „Zing mijn tong, bezing het teken" overdenkt men de geheimenissen van het kruis. Tussen beide hymnen heeft het Beklag Gods plaats. De „Verwijten" God aan Zijn volk worden door solozang beantwoord Vanavond modeshow in de Burgerzaal Het tweede onderdeel van de activiteiten van het comité Europa 1, 2. 3 te Middel burg wordt vanavond in de Burgerzaal van het stadhuis afgewerkt. Zoals ge meld betreft het hier een modeshow voor jong en oud. gepresenteerd door amateurs, die door hun deelname aan de door middenstanders gesteunde show een steentje bijdragen aan de actie. Et- wordt op een flinke belangstelling ge rekend. JAARVERGADERING RING WALCHEREN C.P.J. De Christelijke Plattelands Jongeren vf Walcheren hebben vrijdag hun jaarver gadering gehouden in de „Schakel" te Middelburg De voorzitier. de heer C. Ton, kon in zijn openingswoord een groot aantal leden en enkele genodigden van de ouderen organisaties welkom he ten. Hij wees in zijn openingswoord on der meer op de taak die de C.P.J.'ers als christenen hebben op het veranderende platteland. De secretaresse, mejuffrouw T. dc Kam. las het jaarverslag over het afgelopen jaar en constateerde dat het ledenaantal gelijk bleef. De technisch secretar' heer Wattel, memoreerde de activiteiten van de C.P.J.. zoals de fokveedagen, lectieploegwedstrïjd, veebeoordeling, kal- veropfokwedstrijd en de excursie naar de kascultures van bloemen en groenten in Aalsmeer en omgeving. Spreker voor deze avond was de heer provinciaal secretaris van de ;.J.B.T.B„ die sprak over het onderwerp .Bevolkingsgroei op deze aarde". Hij ging de verwachtingen van de bevol kingsgroei na en ook de mogelijkheden van voedselvoorziening en zag grote moeilijkheden. Hij propageerde hulp aan ontwikkelingslanden, omdat daar de grootste moeilijkheden liggen. Bij de gehouden declamatiewedstrijd tussen de leden van de verschillende af delingen kwam mejuffrouw R. Karelse met het hoogste aantal punten uit de bus. Daarna verzorgde de afdeling Oost- kapelle van de C.J.B.T3. een ontspan ningswedstrijd. De heer Ton. voorzitter van de C.B.T.B. gewest Walcheren be sloot deze avond. VLISSINGEN Paascursus volksdansen De Nederlandse volksdansvereniging or ganiseert dit jaar weer een paascursus in de Vlissingse jeugdherberg „De Schel- destroom". Ditmaal staan Schotse en Joegoslavische dansen op het program ma. De cursus, waarvoor deelnemers uit Nederland en België zijn ingeschreven, begint op vrijdag 27 maart en duurt tot maandagavond 30 maart. VROUWENPOLDER Jaarvergadering van de Oranjevereniging De christelijke oranjevereniging „Vrou wenpolder" hield vrijdag in het ver enigingsgebouw haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer M. van den Broeke, heette alle aanwezigen van harte wel kom. in het bijzonder burgemeester A. de Kam. Het jaarverslag van de secre taris. de heer J. Polderman, vermeldde een rustig jaar. Het ledental liep terug van 210 tot 197. Door het bestuur zal binnenkort een ledenwerfactie worden gehouden. De penningmeester, de heer J. Geertse, maakte bekend, dat het batig saldo over het jaar 1963 f245,56 be droeg. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. van den Broeke als voorzitter en de heren J. Geertse en G. Melse resp. als penningmeester en bestuurslid herkozen. I.p.v. de heer A. Hoefkens jr. die naar elders vertrok, werd de heer M. Janse verkozen. Vervolgens werd de viering van de 55ste verjaardag van H.M. Koningin Juliana op 30 april a.s. besproken. Besloten werd op deze dag 's morgens kinderspelen te organiseren en een puzzelrit voor de ou deren 's middags, 's Avonds zal er een ontspanningsavond worden gehouden in het verenigingsgebouw. Hierna sloot de secretaris, de heer J. Polderman, de ver gadering met dankgebed. WESTKAPELLE Cantate op eerste paasdag De christelijke gemengde zangvereniging „Looft den Hc-ere" te Westkapelle geeft op eerste paasdag in de gereformeerde kerk een uitvoering van de cantate „Op standing" van P. Hettinga. Ds. Roth- fush, hervormd predikant te Vlissingen en ds. Bosman, gereformeerd predikant te Vrouwenpolder, verzorgde de predi katies. O.- EN W.-SOUBURG Succes voor Souburgse dashonden in Brussel De heer A. W. Dert uit Souburg heeft zondag tijdens een grote internationale hondententoonstelling te Brussel met twee langharige dashonden enkele kam pioenschappen behaald. Kobold oi Dymphna van Delta, behaalde zowel in de open klasse als in de fokkersklasse de eerste prijs en werd internationaal kampioen. Een dochter van Kobold. Xan tippe of Dymphna van Delta, behaalde behalve in de genoemde klassen ook een prijs in de begrensde klasse en eveneens internationaal kampioene. Op de Brusselse tentoonstelling waren veertig langharige dashonden uit geheel Europa Overdracht brandspuit Vanavond, woensdag zal het gemeente bestuur van Oost- ën West-Souburg in het gebouw „De Zwaan" officieel de nieuwe brandspuit overdragen aan de vrijwillige brandweer. Tussen 19.30 en 20 uur zal de brandspuit voor de geno digden te bezichtigen zijn en zullen de brandweerlieden een kleine demonstratie geven. OOSTKAPELLE Ds. Valk voor N.C.V.B. De N.C.V.B.-afdeling te Oostkapelle ver gaderde dezer dagen onder leiding van mevrouw Annot-Ketel. Ds. Cats, gere formeerd predikant te Goes sprak over „Het gezin in de branding". De volgende vergadering werd vastgesteld op woens dag 22 april. Dan zal mejuffrouw Valk te Grijpskerke spreken over „Het gebed". Bijeenkomst Z.P.M. Georganiseerd door de Z.P.M. Walche ren werd zaterdagmiddag in de christe lijke landbouwhuishoudschool „Oranje zon" te Oostkapelle een meisjesmiddag gehouden. De leden van de zusterorgani satie, de C.P.M. waren hiervoor mede uitgenodigd. Tijdens deze samenkomst werden wedstrijden gehouden in fruil- schikken, bloemschikken, kaasschotels opmaken, tafeldekken. Voorts werd een show van eigengemaakte kleding ge bracht. De meisjes konden hoogstens aan twee wedstrijden deelnemen. De leiding van deze middag was in handen van mejuffrouw Riek Lous, presidente van de afdeling Aagtekerke. Zij verwelkom de in het bijzonder mevrouw Sprenger- Staring van de commissie van toezicht landbouwhuishoudschool, wethouder W. K. van Nieuwenhuyzen, voorzitter van de streekverbeteringscommissie, de heer Nobels, secretaris van de P.J.G.-afdeling Zeeland en de heren Van de Meer en Luyendijk van de rijksvoorlichtings dienst, die foto's en dia's vervaardigden voor de streekverbetering Walcheren. Ongeveer 60 meisjes namen aan de wed strijden deel. Mevrouw Bom-Huisman. sprekende namens de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Mid delburg, noemde deze middag zeer ge slaagd en noemde het initiatief voor deze wedstrijden ook de zusterorganisatie uit te nodigen. Ouderavond o.l. school Dezer dagen werd in het verenigingsge bouw te Oostkapelle de ouderavond van de o.l. school gehouden. Hiervoor bestond van de zijde der ouders grote belang stelling. Het hoofd der school, de heer A. C. van Dijke, heette allen hartelijk wel kom. Leerlingen uit alle klassen verzorg den vervolgens een-vlot programma van declamatie, schetsjes, toneelstukjes en zang. Een leerlingenorkestje zorgde voor de muzikale omlijsting. Het programma stond onder leiding van de heer J Kok, onderwijzer aan de school, die hiermede veel succes oogstte. Afscheid werd ge nomen van de voorzitter van de ouder commissie, de heer W. K. v. Nieuwenhuy zen, die de tijd gekomen achtte om deze functie aan een ander over te dragen. In zijn plaats werd gekozen de heer I. Klok. De heer Van Nieuwenhuyzen ont ving een aandenken en mevrouw Van Nieuwenhuyzen bloünen onder dank voor het vele werk voor de school ver richt. Op een aparte avond vond in de schoollokalen bezichtiging plaats van het werk van de leerlingen. Ook hiervoor bestond grote belangstelling. AAGTEKERKE Eindles cursus spreken in het openbaar De eindles van de door de Z.P.M. en P.J.G. te Aagtekerke georganiseerde cursus voor het spreken in het openbaar, werd gehouden in het verenigingsge bouw. De cursisten hielden allen een kor te toespraak en gaven hiermede een de monstratie van hun prestaties op dit ge bied. De cursus heeft zeker aan zijn doel beantwoord. N.C.V.B.-AVOND De afdeling Aagtekerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering in het gemeentelokaal. De vergadering droeg een huishoudelijk karakter en stond geheel in het teken van de be stuurswisseling. De vergadering stond onder leiding van de nieuwe presidente, mevrouw M. Duisterhof-Pons. De afge treden bestuursleden, mevrouw P. Vos- Schout. mevrouw S. Minderhoud-Keste- loo en mevrouw M. Klap-Kooman werd dank gebracht voor het werk door hen verricht in het belang der afdeling en ontvingen een afscheidsgeschenk. De volgende vergadering werd vastgesteld op 21 april. GAPINGE Uilvoering „Veeres Genoegen" De muziekvereniging „Veere's Genoegen' gaf zaterdagavond in het verenigingsge bouw te Gapinge een muziekuitvoering. De secretaris van de vereniging, dc heer De Kooy opende deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen, onder wie burge meester A de Kam van Vrouwenpolder, hartelijk welkom. Het programma werd onder leiding van dirigent Wisse op bi- zielende wijze ten gehore gebracht. Het saxofoontrio, dat Bram van Overbeke cn de jeugdige Marijke de Nood cn Tannic Ridderbos uitvoerden, oogstte veel suc ces. Voor het kwartet werd hei trio aangevuld met L. de Nood met bariton sax. Na de pauze was er een optreden van de goochelaar Mystic Marco. BIGGEKERKE Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Biggekerke van de N.C.V.B. hield onlangs haar maandelijkse bijeen komst onder leiding van mevrouw Klel- nepier-Janse. De spreker van deze avon l was de heer H. van Elven uit Wissen- kerke. die sprak over het onderwerp: „de vader in het gezin". De volgende bijeenkomst is bepaald op 16 april, dan zal mevrouw Minderhout-Joosse uit Middelburg spreken over „verpleeg- en rusthuizen". BEURSBERICHT MARKT GOES. 21 maart- Granen en peulvruchten Tarwe, baal* 17 fr, boerenachoon af boerderij f 25 tot f 32.60. Gerst. ba*t* 17 ld. f ÏS50 Vette tot t 27. Groene erwten, id, f 33 tot f Schokker*, id, l 30 tot f 48.50. Bruine bom ld., f CO tot f 110, alles per 100 kg. 97. Wei. Voor erwten en schokker» van uitgezot kwaliteit was de notering iet* hoger Aardappelen Bi.ilje. 30 mm opw oinnenl j sortering f 7.50t 8.50 per 100 kg. Levering I Vette k rekening koper. Naar Bintje voor export be- 5!.ichtp utaat weinig vraag. Voedrraardnppelen no- PrIJze teerden f 3.25f 4 per 1O0 kg Uien. onafgestaart aan de sort eerinrichting c: ra* kal geleverd 8 cent per kg. Nucbtei Hooi en stro Luxernehool i 130135 Lopers Weide hooi (prima kwaliteit) f 125— 130: Biggen Veldbeemd 1 70—f 75. Engels raai t 55— S*hapti f 63. Voor tweede *oort hooi bestaat geen iJtmmc belangstelling Tarwestro f 62.50—f 65. Kuif- c; Gerstestro f 62 50—f f 5 Erwtenstro (ld. Vare ki groen) f 80. alles per 1000 kg. Vaarzei Vla* Ongeropeld 1026 cent per kg. Ge-'Pinken repeld 18—35 ct. per kg Vette k Eieren. De eierprlj* bedrangt t 1.31—f 1.911 prijzen pc-r kg. flink. Volgende week in verband met dc paas- Gr.t*kn! dagen geen notering. nd. ST.-ANNALAND- al» VOrl Uien. middel 12.51. bonken 12. drielingen iet» ko 13.99, plcklere 16.40. stek 1.51. Aanvoer 14 hoger ton. Aardappelen: Furore 910—10. Aanvoer I willig. VEEMARKT ROTTERDAM. 13. Bokken of Het programma voor de week t kunstzinnige vorming, die van dinsdag 31 maart tot en met zondag 5 april in bet vormingscentrum Hedenesse met als thema: „Vrijheid en gebondenheid in de kunst", is thans definitief vastgesteld. Het programma voor deze weck. waar- r men zich nog tot en met donder dag a.s. kan aanmelden bij de stichting Zeeland in Middelburg, ziet er als volgt uit: Dinsdag 31 maart:'-morgen: aankomst, ontvangst, kennismaking, huisregels, for maliteiten, kamers verdelen, koffie drinken enz. Middag: a. algemene inlei- ding: Vrijheid en Gebondenheid in de KOUDEKERKE C. van Balkenende voor a.r. kiesvereniging Dezer dagen hield de A. R.-kiesvereni- ging te Koudekerke (W.) een jaarver gadering. De voorzitter de heer Joh. Tevel memoreerde in zijn openingswoord het vertrek van mr. L. A. v. Splunder, die niet alleen lid van de vereniging was. maar meermalen als spreker is opgetreden. De secretaris gaf een overzicht van de werkzaamheden in 1963 en wierp voorts een blik op de toekomst. In dit verband wees hij op de onzekerheid over de herindeling van de gemeenten van Wal cheren. De voorzitter heette welkom de spreker van deze avond, de heer C. v. Balkenende van Kapelle-BiezeHnge, die een lezing hield over de buitenlandse politiek, in 't bijzonder betreffende Z.-O. Azië. Spreker begon met op te merken dat in alle staten van Z.-O.-Azië geen stabiel politiek beleid wordt gevoerd, omdat de jonge staten een overgangstijd doormaken. Aangezien de staten een ■erwegend Maleise bevolking hebben, is een streven naar eenheid gewenst. Frankrijk is in korte tijd zeer populair in Z.-O.-Azië geworden. In Indonesië echter heeft Nederland een duidelijke voorsprong op economisch gebied. Vol gens de heer v. Balkenende, die zelf zeer onlangs een reis van drie weken door Indonesië heeft gemaakt, liggen er voor het Nederlandse bedrijfsleven vele kansen. Het Indonesië van vandaag is een realiteit. We moeten dit aanvaar den. Het is onze christenplicht te helpen aan de opbouw van dit prachtige land, aldus de spreker. DOMBURG N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen hield de afdeling Domburg der N.C.V.B. haar maandelijkse verga dering onder leiding van presidente mevrouw S. de Pagter-Janse. Als spreekster trad op ds. H. Valk uit Grijpskerke. met het "onderwerp: „Het gebedsleven". De volgende vergadering is vastgesteld op 29 april. Dan zal spreken ds. de Craene uit Baarland, over: „Rome en de reformatie". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 23 maart: Huta Fer- van Terneuzen. Marichu van Antwerpen. 24 maart: Dinkel van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 23 maart: Bohien naar Flora Huta Ferrum naar Gdynia 24 maart: Dinkel naar Fulham- Mirenchu naar IJmui- den. Gepasseerd naar Antwerpen 23 maart Ora- menkerk van Hamburg. Frejo van Penzance naar Terneuzen. Irene van Plymouth naar Gent. Ceres van Rotterdam. Marathon van Hamburg. Gouweborg van Birkenhead. Gepasseerd van Antwerpen 23 maart: Men ie naar Dublin Dido naar Rotterdam. Bel- latrix naar Rotterdam. Malta naar Rotter dam- Dahomeykust naar Amsterdam. 24 rt: Fambo naar Rotterdam. Spolanda naar Londen. Lauwere naar Londen. Ze- r naar Limerivlc, Sinon naar Rotterdam. Globe naar Dagenham. Albert Willem naar Waterford van Gent. Wilja naar Norwich Terneuzen. VAN ONZE ADVERTEERDERS „Grenzen en mogelijkheden der kleinbeeldfotografie" Tientallen amateurfotografen uit Vlis singen en omgeving hebben dinsdag avond in „Britannia" een lezing bijge woond, die onder het motto „Grenzen en mogelijkheden der kleinbeeldfoto grafie" werd aangeboden door de Vlis singse fotohandel. de firma Dert en de N.V. „Odin" te Nijmegen, die o.m. de Leica importeert. De fotograaf Chris W. Broere verzorg de deze populair-wetenschappelijke avond. Na een korte inleiding over de kinderjaren van de fotografie en de in die periode gebruikte camera's, ging hy dieper in op de mogelijkheden van en de problemen rond de kleinbeeldfotogra fie, die in 1924 met de introductie van de door Oscar Bamaek geconstrueerde „Leica" een zegetocht over de aarde begon. Problemen rond scherpte, schei dend vermogen, contrast, verstrooiing en belichting werden bevat tel'k behan deld. waarbij dia's voor de toelichting zorgden. En passant werden daarbij de mogelijkheden van groothoek- en tele- objéetieven gedemonstreerd. Na de pauze, waarin gelegenheid be stond de diverse Leica-produkt en te be kijken en te laten demonstreren, ver toonde de heer Broere een aantal dia's, die door middel van een bandrecorder begeleid wei-den door tekst en muziek. Pachters vroegen geld voor grondaankoop Dezer dagen hield de coöperatieve boe renleenbank „Biggekerke" de lieer Herwegh haar jaarvergadering. In zijn jaarveL slag wees voorzitter J. Caljé op de eco-I nomische ontwikkeling in de landbouw, waarby hij er zijn twijfel over uitsprak of het in deze sector spoedig tot een ver hoging van de welstand zou komen. De ontwikkeling van de Raiffeisen-Boe- renleenbanken noemde hij gunstig- De toevertrouwde middelen stegen boven het miljard, waarvan de helft in de vorm van kredieten in rekening-courant of in de vorm van voorschotten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid aan de leden werd verstrekt. De stijging bij de plaatselijke bank bedroeg 130.000 gul den. Deze stijging is bij de landelijke ten achter gebleven, wat volgens de voor zitter een gevolg is van het opvragen van gelden voor grondaankoop door pachters. Het beleggingspercentage be droeg 25. Maar ook was een aanzienlijk bedrag ondergebracht in effecten en overige beleggingen, wat aan de renta biliteit te goede kwam. Het bedrag van de gegeven voorschotten onderging een stijging van bijna 70 procent. Bij de re keninghouders was de stijging minder aanzienlijk, namelijk bijna 50 procent. De stijging van de middelen heeft der halve geen gelijke tred kunnen houden met de uitzettingen, wal zich weerspie gelt in het feit. dat het tegoed bij de 11 Centrale Bank in Utrecht een daling on- Biggekerke der|ing_ van ongeveer 60.000 gulden. I kalm. prijzen gord prijrt iel ruttiu. annvoer ■houdend, indel sto re kal ve lt prijzen aanvoer x>ral niet ig. handel EILING SINT-MAARTENSDIJK. lonken 12.50. middel 46-70 12.50. drie- anvoer 20 ton. Sen 12. Aanvoer 16 t piekte* Bintje Kunset in het bijzonder van de 20e eeuw door de heer E. C. J. Reijne te Rotter dam; b. terreinverkenning in de werk groepen. Avond: werkgroepen, tot be- maar* Golden d een uur gemeen-. 9®. 70-75 sluit van de avond een uur gemeci schappelijk spel. Woensdag 1 april: morgen: inleiding; Vrijheid en Gebondenheid getoetst aan de moderne dichtkunst. Middag: werk groepen. Avond. „Ik en de beeldhouw kunst" door de heer H. van Haaren, conservator van het gemeentemuseum in 's Gravenhage. Donderdag 2 april: morgen werkgroe pen. Middag: werkgroepen. Avond: fiim: „De ballade van een soldaat". Vrijdag 3 april: Morgen: werkgroepen. Middag en avond: excursie naar Gent, bezoek aan het museum voor beeldende kunsten en het theater Area voor dc op- oering van Tschin-Tschin door Fran- gois BÜletdoux, Zaterdag 4 april: Morgen: groepsdiscus sie. Middag: werkgroepen. Avond: dc werkgroepen laten iets van hun presta ties aan elkander zien. voorts feestelijk en gezellig slot met zang. spel en dans. ZONDAG 5 april: Morgen: huisdie-nst op het terrein of kerkgang in het dorp of besteding naar eigen keuze. Middag: na- gesprek over het verloop van de week, in werkgroepen in de grote groep. Avond: het poppentheater van Pie Dus- sen. VEILING KRAHIJENDIJKE. o* 1 80-85 70-33, 65-70 62—68. 60-65 i «*-76. 70-75 64— ■53. 2 D 24—33. 3 1. kroet 11—21. 101 11». 70-75 107, -60 404t. Jona- Laxton Superbe I 53S3. 60- 3 fijn 3 grof 63. grot Wlrmon 1 80-85 99. 75 65-70 98—91. 60-65 6? than 1 70-75 62. 65-7Ï 2 70-75 59. 65-70 49. Peren: Conference 60-65 6 79. 60-65 73. 55-60 64. 2 D 3 fijn S3, kroet 18 Appels verpak".: Golden Delictwus 2 85-90 79, 80-85 82, 75-80 78. 70-75 73. 65-70 71, 60-65 53. VEILING GOES. 24 maart. Goudrenet 80-85 67. 75-80 67, 70-75 65. «5-70 62. 2 80-35 62. 75-30 61. 70-75 59, 65-70 35. 2 D 51. grof 52—53. fijn 43—45. Golden Delicious 1 85-90 93. 80-35 78—91, 75-80 81—93. 70-75 74—80. 65-70 6671. 60-65 50—59. 2 80-85 76—77. 75-80 67—81. 70-75 59—75. 65-70 54—«6. 60-65 45—60. 2 D 30—36. grof 32—64. fijn 17—43. kroel 18—34. *".ek 10—25. Jonathan 1 80-35 59. 75-80 54—61. 70-75 56—60. 65-70 50—53. 60-65 40—49. 2 D 24—33, 2 75-30 42—49, 70-75 31—55. 65-70 29—50. «0-65 27—42. grof 32—43. RJn 24—27. Winston 1 80-85 101. 75-80 103-1W. 70-75 96—104. 65-70 76-89. €0-65 53-63. 35-60 30—43. 2 70-75 94. 65-70 78. 60-65 40—43. 55-60 35. 2 D 24. grof 40—61. fijn 16—31 Laxton'* Superb 2 70-75 53. 65-70 4447. grof 30. Zoete Erm- gaard 3 fijn 49—57 Diverse appels: kroct 18. Conference 1 65-70 7982, Comteese de Paris 2 60-65 4; St.-Remy 3 grof 62—76. Doyenne du Comice 3 fijn 62. Totale aanvoer hard fruit 5500 kisten. In verband met de paasdagen wordt d» fruitveiling van dinsdag 31 maart verzet naar donderdag 2 april, 's middag* om één uur. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exporlgarnalen. aanvoer !3J4 kg. f 3 04— f 3.80. Schar 277 kg Bot 109 kg Schol 348 kg. SEROOSKERKE (W.) Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Souburg zijn de volgende voorwerpen in dc periode van 6 tot 20 maart 1964 als gevonden aan geven: drie muntstukje, een bromfiets tas, een bezem met steel, een tabaks doos, een nijptang, een kindersport- fietsje, eenu armbandje, een lan stof, een Lips huissleutel, een kinderfietsje, een Lipssleutel. een zwarte regenbroek. Informaties bureau rijkspolitie Souburg. D J VEILING MIDDELBURG. V .b.-vergaaering 2i n. Andijvie 32—12 Rode kooi 12—27. De N.C.V.B. afdeling Serooskerke (W.) Sav. kool 61. Veldsla 75-133 Stoofsla 33— hield dezer dagen in het verenigingsge- U Spruiten ongesch 63—Boerenkool 45 bouw een bijeenkomst onder leiding van 5: Rabarber 77—97 Kroten per kg s—11. de vice-presidente mevrouw Stroo-Meij- Sl3 C 6—Sla glas 16—25. Witlof ers. Mevrouw Karelse uit Goes sprak - over het onderwerp „De liefdedienst". De jaarvergadering werd vastgesteld op 22 april a.s. Gereformeerde lagere school hield ouderavond Dezer dagen hield de school voor gere formeerd lager onderwijs le Serooskerke De Zeeuwse middelbare scholieren, die de (W.) de jaarlijkse ouderavond in het ver- hoogste klassen bezoeken, hebben dins- enigingsgebouw, waarvoor veel belang- d3gmiddag hun Frans kunnen ophalen, stelling bestond. De voorzitter, de heer iDe kans hadden zü in „De Prins vat» L. Jobse, opende deze avond, waarna er Oranje" te Goes, waar het Parüse to- zang volgde door meisjesleerlingen uit neelgezelschap „Les Realisations Thea- de klassen 5 en 6 onder leiding van de tres" de komedie „Le Barbier de Sevilla*' heer G. Jobse. Het hoofd der school, de lover het voetlicht bracht. Niet de be heer J. van Leerdam, hield een causerie kende opera met Rossini's muziek, maar over „Onderwijsvernieuwing" Hierin het toneelspel, dat de auteur Beaumar- werd op duidelijke wijze de verandering chais in 1775 schreef, van leerstof en leermethoden uiteenge- zet, waarbij de heer Van Leerdam vilei?» e™>ep deed dit aan het .lot van «in voorbeelden aanhaalde uit het heden-K0"™?- die men met hei stuk In he- daagse schoolleven. Dal de aamveaigen <,oriand ™akte: vanaf e.nd februari deze causerie met aandacht hadden ge-h:aI1" schoolvoorstellingen ut Am- ■olgd. bleek wel uit de .bespreking .die L'fSS» Zeeuwse schooljeugd zag in Goes „Le barbier de Seville" Nijmegen. Zwolle, Rotterdam, Deventer en Utrecht De Zeeuwse opvoering kwam tot stand op initiatief van de Z.V.U., die met het spel een jeugdvoorstelling orga niseerde. Zij haalde er ongeveer zeshon derd middelbare scholieren u:t heel de provincie mee naar Goes: de „Prins van Oranje" was tot de laatste plaats bezet. Het Franse verhaal: een wat oude re arts wordt verliefd op het weesmeisje, dat hij in huis heeft genomen. Het ge vaar van een jongere mededinger lost Voor de Grijpskerkse afdeling van de hij op door haar in zijn huis gevangen N.C.VJB. spraken dezer dagen mevrouw te houden. Toch verschijnt er zo n jon de Kock-Fnesema en Goedhart «eman en het meisje wordt op hem ver over hun werk in Londen. De volgende iicfd. Ec.n tussenpersoon - de kapper vergadering wordt gehouden op 21 apnl. er_ drogist van de arts zorrt ervoor dat T3an roI Ha honr vun Plunn ..il Wivcnn. t! j - de beide jonge mensen elkaar vinden. Maar voor het zover is. moeten er nogal wat complicaties omzeild worden: er moeten stiekum liefdesbrieven gewisseld Benoeming bij P.T.T. worden, de kapper maakt het personeel via verkeerde pillen ziek. de jongeman De kantoorhouder der P.T.T. te Hein-; dringt het huis binnen als zang-ei aar en kenszand, de heer M. J. Huissoon. is j als eavalerie-officier Kortom voor 5!r,.,1„®PrlLa^--,^noemd tot emP'°yé jonge mensen elkaar vinden heeft ..de ?-ial" tal van vermakelijke scènes achter dc rug. De Zeeuwse middelbare scho llieren wisten de opvoering dinsdag best [te waarderen: zij waren na elk van de vier bedrijven en vooral aan het slot gui met applaus. Het bewijs, dat de j Z V U. met deze voorstelling een geiuk- lige greep deed. hierop volgde, waarin vele vragen door de inleider werden beantwoord. In de pauze was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De heer Van Leerdam sloot deze geslaagde ouderavond met dankgebed. GRIJPSKERKE N.C.V.B. vergaderde Dan zal de heer van Elven uit Wissen- kerke een lezing houden. 2e klasse der P.T.T. Oostduitse zonder papieren toch in Nederland LIONSCLUB IN OOST- ZEEUWSCH-VLAANDEREN OPGERICHT Van onze Amsterdamse redacteur) Op Schiphol heeft maandag een politiek incident gedreigd toen daar voor het front van douane en marechaussee een in zwijm viel aan wie zojuist was meegedeeld dat haar papieren niet deug den. Deze 52-jarige uit Oost-Berlijn af- Tijdens een bijeenkomst in restaurant komstige^maar te Amsterdam g. 1 in-n. ..Zomerlust" te Axel is dezer dagen de Club Oost-Zceuwsch-Vlaanderen jaar weer waren toegenomen"wat I ,a"u -?1J" Spogen om er genuge geïnstalleerd. Dit werd gedaan door de onder meer bleek uit het eindcijfer ,e kunnen zijn an het gistermorgen vol- ..deputy districts governor" L. Vriens uit van de jaarrekening. Dit bedroeg ,rokk*n "««elyk c- 4.465.812,12 en was ongeveer 14De met een Pools 1 haar nicht. i ongevec. procent hoger dan dat van 1962. Het aantal posten steeg van 9931 tot 11.3J57. Het bedrag aan activa en pas siva op de balans was 2.263.210.19. De winst over 1963 bedroeg 6938.79. Het aantal leden bedroeg op 31 decem ber 137. In de raad van toezicht werd de heer A. Krijger gekozen in de plaats van.de heer Houterman. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Lampert herkozen. De heer J. Poppe werd herkozen als lid van de raad van toezicht. In het huishoudelijk reglement werd een wijziging aangebracht, die het mogelijk maakt blanco kredieten en voorschotten aan te nemen, dus zonder zekerheid. 1 Pools toestel Breda. aangekomen Namens de passagiere kreeg te horen, dat ze met dezelfde machine terug zou moeten rei zen. Er ontstond toen een discussie maar die prompt werd afgebroken toen de rei zigster bezwijmde: grote consternatie. Door de aankomsthal vloog onmiddellijk het gerucht, dat er een poging was ge daan iemand te ontvoeren naar achter het ijzeren gordijn. Mevrouw Rebling-Brilleslijper onthulde enkele uren na het gebeurde dat zij de hele klassieke scène had gespeeld, om toch maar bij dat huwelijk te kunnen zijn. De geschrokken autoriteiten hebben dit verlangen toen maar gehonoreerd... Gistermorgen zat de Oostduitse overge lukkig in de trouwzaal van het Amster damse stadhuis. .districts-governor" werden de aanwezigen, onder wie vele leden van de Lions Club West-Zeeuwsch-Vlaande- ren en Goes toegesproken door de heer R Krol uit Rijswijk (Z.-H.). Verder voer den het woord ce heer J. van Dijke. vice- president van de Llons Club West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die als sponsor optrad c-n de heer J H. Schuringa van de Lions Club Goes. Namens de nieuwe Lions Club sprak de president, de heer J. P. Visser uit Terneuzen De club telt het minimum aantal leden, namelijk vijftien. Er zijn behalve in de genoemde districten al Lions Clubs oo Walcheren en Schouwen-Duiveland. De Nederlandse Lions Clubs tellen onge veer 12.090 leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5