Schot' in Middenschouwens raadhuis P.v.d.A.-Brouwershaven wil meer mededelingen Goede inzet oogstjaar voor Zeeuwse landbouw Zeeuwse ALMANAK N.V. Industriewater Z.-Vlaanderen start met eioen haoitaal Middelburgse Vischmarkttrefpunt van Zeeuwse beeldende kunstenaars AXEL DRAAGT BIJ IN AANLEG RIJWIELPAD NAAR ZAAMSLAG RAAD KRUININGEN PAREERT OP GOESE KRITIEK OP MEMORANDUM BOUSSAC-STOFFENSHOW SLUIS: DRAAGBARE HAUTE COUTURE Oranje veel gebruikt AMERIKAANSE A.F.S.-LEERLINGEN NAAR ZEELAND Zeebad Breskens': halve ton meer aandelenkapitaal Duitser met auto van familie tegen Vlissingse muur X PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 MAART 1964 Het vlot goed op het ogenblik met de bouw van het nieuwe raadhuis voor de gemeente Middenschouwen. In gedachten zien burgemeester S. Francke, de gemeentesecretaris en de ambtenaren zich al geïnstalleerd in het moderne gebouw op de hoek van de Platteweg en de Ingestraat in Scharendjjke. Aannemer W. J. Ver- jaal heeft de begane grond voor het nienwe hnis-der-gemeente al binnen de muren opgetrokken. In juli aan staande denken de bouwers het met selwerk klaar te hebben. Zoals de werkzaamheden op het ogenblik vor deren verwacht het gemeentebestuur van Middenschouwen tegen eind no vember het raadhuis te kunnen be trekken. komen zijn. Want behelpen dat was het toch wel ln de op 1 januari 1961 nieuw gevormde gemeente Middenschouwen. De accommodatie voor het administratieve apparaat van de gemeente bestaat op het ogenblik nog steeds uit een onooglij ke barak aan de voet van de zeedijk bij Scharendijke en een oud-dorps raadhuis wat verderop. In het hou ten gebouw heeft burgemeester Francke zijn kamer en zit de finan ciële afdeling. Daar, in die krappe ruimte moeten ook de raadsvergade ringen worden gehouden, moeten hu welijken worden voltrokken. iwtje is s< t zijn staf gehuis vest. Onmiddellijk na het in werking treden van de herindeling van ge meenten op Schouwen-Duiveland moest het nieuwe Middenschouwen dus de bouw van een raadhuis gaan voorbereiden. Er werd tot nieuw bouw besloten. Architect L. Beije uit Veere maakte een ontwerp: een ge bouw, modern van vormgeving en met veel licht en ruimte voor de „be woners". In maart 1963 kreeg Mid denschouwen eindelijk bericht uit gedreven. En thans komt er dus „te kening" in de bouw. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) Centrale verwarming SAWEMA KV. Nedetsltaal 19 Middelburg - Tel. 01180-2962 Export De lente is een tijd voor vernieu wing. Zo dacht ten minste een nij vere huisvader in Goes er over. En hij wierp zich op het ombou wen van zijn bijkeuken tot slaap kamer. Goed organisator als hij wasverzamelde hij een schare non hulpvaardige en handige vrienden om zich heen en zo vlot te het werk verbazend goed en in vrolijke stemming. Vooral één van de vrienden maak te zich in de loop der weken uiterst verdienstelijk Geen aspect van het omvangrijke karwei, of hij wist er toel iets en vaak zelfs alles er van af. Persoonlijk had hij de elektrische leidingen, tuimel- en trekschake- laars en stopcontacten aangelegd. Een prestatie waarmee hij het volle respect van de andere wer kers afdwong. Men was nu aan het behangen toe, een van de andere handwerken die hij volkomen be heerste. De eerste strook papte hij eigen handig. Liet hem de voorgeschre ven tijd rotten en klom er mee tot boven het trapleertje. De toe schouwers keken vol bewondenng toe. Groot was dan ook de ontsteltenis toen hij de strook precies op de juiste plaats tegen de muur drukte, een kreet slaakte en van het laddertje getuimeld kwam. De muur stond onder stroom. Dit verhaal heeft anders zou den Wij in onze taak tekortschie ten een moraal: laat de leiding door een vakman aanleggen. Wij zetten het er maar even bij om alle telefoontjes van vandaag te voorkomen. Natuurlijk zouden al die telefoonmensen gelijk hebben: een leek moet niet aan een stroomgevalprutsen. Bij voor baat zijn we het er dus mee eens. UM. elektriciens en PZEM-men- sen: U hoeft niet te bellen, U hebt gelijk. Vergadering van de raad Vinnig ordedebatje over nut rondvraag ONMIDDELLIJK na de herindeling van gemeenten op Schouwen-Duiveland in 1961 beeft de raad van het „nienwe" Brouwershaven besloten de rondvraag aan het eind van de periodieke vergade ring af te schaffen. Maar dat besluit is de P.v.d.A.-fractie dinsdagavond toch even „opgebroken". BU het punt „mede delingen" op de agenda begon de beer J. Dekker vragen te stellen naar aanlei ding van mededelingen, die niet waren gedaan. Ten slotte bracht burgemeester A. H. Vermeulen over twee zaken het wegdek in de Nieuwpoortstraat te Brou wershaven en het verzuim oude palen uit de haven van de Smalstad te verwijderen toch nog wat naar voren. Al was het dan slechts de verzekering dat de aan- ;elegenheden „leven by b. en w.". Maar de vragen van de heer Dekker lokten nog iets anders uit: een vinnig debatje over het reglement van orde in de vergaderingen. Geopend door wethouder J. A. v. d. Bijl. Hij begon de heer Dekker erop te wijzen, dat slechts onderwerpen, die op de agen da voorkomen, in bespreking kunnen worden genomen. „We hebben die rondvraag niet voor niets afgeschaft. En burgemeester Vermeulen vulde daarbij nog even aan: „Als U over be paalde zaken ingelicht wilt worden en met vrucht wil discussiëren dan moet U schriftelijk vragen stellen". De heer Dekker had dat eerder al ge daan, zo bleek uit de ingekomen stuk ken. Daaronder bevond zich namelijk een brief van hem aan het college van b. en w. met het verzoek nadere bijzon derheden over het stagneren van een verbouwing bij smederij C. van Halm in Brouwershaven als gevolg van het feit, dat deze smidse plotseling op de lijst van monumenten is terechtgekomen. Met alle bepalingen vandien. Het orde-debatje kabbelde nog even verder. De heer Dek ker signaleerde een tekort aan medede lingen van de kant van het college. Bur gemeester Vermeulen: „Ik kan toch geen mededelingen doen als er niks te delen is". P.v.d.A.-fractieleider: „En ik mag geen vragen stellen". Hij gaf zich niet gewonnen en kondigde aan voortaan dan wel van het openbare schriftelijke vra- genrecht gebruik te zullen maken. De heer P. de Moor (p.v.d.a.): „We willen niet als kleine jongens worden behan deld". Maar toen kwam er ook „bijval" van de andere kant van de tafel. De heer J. J. Klaassen wees wethouder Dek ker erop, dat hij destijds zelf had mee geholpen de rondvraag af te schaffen. „En nu komt hij tussen ieder agendapunt door met een kattebelletje. Dat duld ik niet meer. Er kunnen maar twee dingen gebeuren: schriftelijke vragen stellen of de rondvraag weer invoeren". Burge meester Vermeulen stelde de zaak ten slotte nog even formeel. Maar de P.v.d A. was niet tevreden en de heer Dekker wenste meer mededelingen. hun goedkeuring onthouden aan een plan van de gemeente Brouwershaven om in de kern Noordgouwe een nieuw ge meentehuis te bouwen, dat by na vier ton zon moeten kosten. Het provinciaal be stuur vond dat de financiële positie van Brouwershaven een dergelijk „zwaar" object niet toelaat. Het gevolg is, dat b. en w. met iets anders voor de dag zullen moeten ko men. De heer De Moor vroeg er dins dagavond zonder omwegen naar: „Wat is nu de bedoeling?" Maar de zaak lag niet eenvoudig, dat het college nu al een afgerond nieuw plan kon pro duceren". Burgemeester Vermeulen zei er alleen maar dit van: „We kun nen U nog geen antwoord geven. B, en w. beraden zich op het ogenblik nog over de te nemen stappen. In een van de volgende vergaderingen zullen U nadere voorstellen bereiken. De agenda voor deze raadsvergadering van Brouwershaven in het Plaatsenhuis te Dreischor behelsde voornamelijk in de formule sfeer liggende agendapunten zoals de vaststelling van begrotingswij zigingen, de verkoop van grond vooi woningbouw en het vaststellen van be dragen per leerling voor het onderwijs. Raadhuis Nog geen enkele nadere bijzonderheid kon worden gegeven over de stand van zaken met betrekking tot het raadhuis. Zoals men weet hebben G.S. kort geleden De nieuwe vennootschap: die de win ning en distributie %-an industriewater in Zeenwsch-Vlaanderen gaat verzorgen, zal de naam krijgen van N.V. Industrie watervoorziening „Zeeuwsch-Vlaande ren". Zoals wy zaterdag uitvoerig heb ben gemeld, wordt deze nieuwe vennoot schap een dochtermaatschappij van di N.V. Waterleidingmaatschappij „Z. Vlaanderen". Laatstgenoemde N.V. blyft zich in de toekomst uitsluitend bezig houden met de voorziening van drink water in dit gebied. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe N.V. zal bestaan uit 100 aande len van duizend gulden Hel voorgeno men besluit tot oprichting van de nieu we N.V. zal aan de orde worden gesteld in de algemene vergadering van aan deelhouders op»9 april a.s. in Terneuzen. Do Middelburgs© Vischmarkt zal gedurende drie maanden ln het aanstaande zomerseizoen een tref punt zijn van Zeeuwse beroeps kunstenaars. Twee dagen in de week wordt het een verzamel plaats van schilders, beeldhouwers en nottenbakkers, die daar hun werk zullen exposeren en verko nen. Ook zal men er handelaars in antiek en ambachtslieden kun nen vinden. Het ligt in de bedoe ling deze markt op donderdag en zaterdag te houden en wel in de geschoeid. Er komt een „bristro" met een gezellig terrasje, waar men by een stemmig muziekje zal kunnen genieten van een glaasje wyn. Voorts wordt er nog gedacht om enkele keren in aansluiting op de zaterdagse kunstmarkt een bal champêtre te verzorgen. Een werkgroep heeft zich met de or ganisatie belast. Centrale antenne op flatgebouw „GEEN KRITIEK OP KRUININGSE ARGUMENTEN" Burgemeester over herindeling: „vast mosselen leren eten" De gemeenteraad van Kruiningen heeft zich dinsdagavond uitvoerig be zig gehouden met hetgeen de gemeen teraad van Goes onlangs opmerkte over het door Kruiniqgen uitgebrachte me morandum over industrialisatie langs het kanaal door Zuid-Beveland. Het raadslid E. A. E. M. Suy (k.v.p.) meen de, dat het memorandum daar als een bom was ingeslagen. Omdat de argu menten van Kruiningen niet worden aangevochten, maar slechts spjjt wordt nitgedrukt, dat deze lynrecht staan te genover de Goese belangen, meende hij te kunnen concluderen, dat Goes het Kruiningse memorandum onderschrijft. Burgemeester A. Schipper achtte het vreemd, dat burgemeester F. G. A. Hu- ber van Goes had gezegd, dat de belan gen van de streek door het memoran dum worden aangetast. „In Goes zrjn de laatste drie jaar geen vorderingen op het gebied van de industrialisatie gemaakt", zo merkte hij op. Wat het voorstel tot herindeling van de Bevelandse gemeenten betreft, zei de raadsvoorzitter, dat b. en w. het voorstel in studie hebben geno men en zo spoedig mogelijk met een preadvies voor de gemeenteraad zullen komen. Burgemeester Schip per moedigde de raadsleden aan de raad van burgemeester A. C. Willem- sen van Yerseke op te volgen en maar vast zich te oefenen in het mosselen eten. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en vv. tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor een ambulancedienst op de Bevelanden. De (emeenterekening over 1962 werd aan Ie raad ter voorlopige vaststelling aan geboden. De gewone dienst heeft een >atig saldo van f 37.789,9S. ZEEUWS COMITÉ ANTI-KERNWAPENS Er ls een Zeeuws comité gevormd, dat de deelneming zal organiseren aan een Amsterdamse demonstratie tegen kern wapens. Deze demonstratie zal bestaan uit een mars door Amsterdam en een betoging in het oude R.A.I.-gebouw. Daar zullen spreken prof. dr. J. de Graaf, mevrouw Annie Romein-Verschool, ds. J. Buskes en Theun de Vries. Secretaris van het Zeeuwse comité is de heer J. Blom uit 's-Gravenpolder. (Van onze verslaggeefster) In hotel „De Korenbeurs" te Sluis ver toonden dinsdag zes mannequins (waar onder zich de bekende Nederlandse Does- je Hamel bevond) met zwier de nieuwe collectie Boussac-stoffen in haute-cou- turemodellen, ontsproten aan de speel se breinen van Franse ontwerpers. De show, die zowel 's middags als 's avonds werd vertoond mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Boussac de Paris, de stoffenfabriek, en het organi serend Sluise stoffenhuis Batselaere- Bevin offreerden op deze wijze de nieuw ste katoenen stoffen en dessins op een aantrekkelijke manier. Lady-spaeker Ansje van Brandenburg die de show vaardig en charmant leidde wees het pu bliek op het plezierige feit, dat de in koop der stoffen geschiedt in zeer kleine hoeveelheden, hetgeen exclusiviteit waarborgt. Opvallend veel gebruikt was de kleur oranje, wat gewaagd gecom bineerd soms met fel afstekende tinten. Ook veel verwerkt was een lichte, naar wit zwemende tint, zowel in de panta lons (die naar beneden wat wjjder uit liepen) als in de deux-plèces. Deze effen tint werd vaak gecombineerd met wat „woester" bedrukte stoffen. Naast sport- en strandkleding waarvoor veel badstof werd gebruikt bood de show een assortiment betrekkelijk een voudige, maar goed draagbare japonnen. Vrolijke imprimé's, nauw-aansluitende lijfjes, aangerimpelde rokken met grote zakken en veel, bijzonder veel, blote ruggen met smalle kruisbandjes. De „robe de jardinage" met een wikkelrok waaronder een korte broek wordt gedra- beoogt het verkrijgen van een grote •gingsvnjheld. Ook de „robe paneau" of te wel de „paneljurk" was vertegen woordigd. Van deze stof, die erg breed is is voor een zomerjurkje niet meer nodig dan 1.20 meter (mits de toekomstige draagster slank is). Ook de rokbroek wera weer veelvuldig toegepast. De cocktailjaponnen vertoonden een rechte lijn, zonder taiilenaad. Boussac bracht hier een veelheid van dessins: kleine dessins, gedrukt op mousseline, lichte stof voor te plisseren kleding, ge- styleerde wilde bloemen in diverse ka toensoorten die verwerkt waren tot nauwsluitende japonnen met laag rug decolleté, soms met een sjaal of stola van dezelfde stof. Geometrische dessins werden gedrukt op satin de coton", een weefsel dat katoen en zijde ln zich ver enigt. De avondjaponnen werden voorzien van veelbelovende namen: Opéra, Odéon, Sa ra Bernhardt en waren ruimvallend, met soms een hoge taille en een rond de colleté. Verschillende malen toonde een groepje mannequins voorjaarspakjes met blouses die qua dessin gelijk waren, maar ver schillende kleurstellingen hadden. Ap plaus ontlokte een drietal pakjes dat op die manier een stof in groen, rose en oker liet zien. Bjj deze modellen waren ook de hoeden vervaardigd in de kleur van de bloeses. Erg elegant was de „robe chemisler", waarbij de rolkraag soepel over de bijbehorende mantel viel. Deze show die door de mannequins (waarvan er vier uit Frankrijk afkom stig zijn) vlot maar geenszins met de Franse slag werd afgewerkt werd door pianist Eddy Sanchez muzikaal onder steund. Vandaag, woensdag, zal de show in hotel „Rotterdam" te Terneuzen te be zichtigen zijn. In de commissie tot nazien van deze rekening werden benoemd de heren P. Bouwer (p.v.d.a.) en J. B. Puwer (c.h.). De wijziging van het industrieterrein- plan aan de Stationsweg zoals dat in krijgen. G.S. zijn van mening, dat het bestaande plan, waarbij het station eerst dient te worden ontsloten voordat uitbreiding plaats heeft. De raad besloot hiertegen niet in beroep te gaan. Kritiek op A.M.Z. Iroep (v.' naar de mogelijkheid voor bouw van enkele vakantiebungalows in het re creatiegebied „Den Inkel". Burgemees ter Schipper meende, dat Staatsbosbe heer dit nooit zal toestaan, omdat dan het bosgebied kleiner wordt. Bovendien zou wijziging van het uitbreidingsplan nodig zijn. Als er evenwel plannen zou den komen, dan zijn b. en w. bereid zo'n wijziging in overweging te *nemen. Het aantal overnachtingen in het kampeer- centrum was in 1963 ruim 3000. Men verwacht een ruimschootse overschrij ding hiervan in dit jaar. Discussie over aankoop warenhuis De gemeenteraad van Axel heeft dins dagavond besloten een bijdrage van ruim veertigduizend gulden te verlenen in de aanleg van een rijwielpad van Zaamslag naar Axel. Literaard betreft dit alleen het gedeelte van de weg, dat op het grondgebied van Axel ligt. De heren P. J. van Bendegem (c.h.u.) en D. J. Oggel (g.p.v.) informeerden naar de mogelijk heid om ook de weg zelf te verbeteren. „Deze weg vereist een aanpak in groter verband", aldus laatstgenoemde, die de aanleg van een rijwielpad maar half werk noemde. Voorts wilde hy weten, of de gehele weg in de toekomst door de provincie wordt overgenomen en zo of de gemeente dan de geïnvesteerde gelden terugkrijgt. Verbetering, van de weg zelf is volgens wethouder C. van Bendegem (p.v.d.a.) momenteel om begrotingstechnische re denen nog niet mogelijk. Daarom noemde hij het al verheugend, dat in elk geval een rijwielpad kan worden aangelegd, hetgeen daar dringend noodzakelijk is. Over de mogelijke overname van de weg door de provincie wilde hij zich verder niet uitlaten. Overigens bleek hij niet pessimistisch gestemd over deze aange legenheid. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad, een bedrag te voteren van 4295 voor het aanbrengen van een centraal antennesysteem op het flatgebouw van 22 woningwetwoningen in plan Oost. Naar aanleiding van een vraag van hel K.V.P.-raadslid J. Vink, zei burgemees ter M. K. van Dijke, dat een soortgelijk systeem zal worden toegepast in de vol gende (premie) flat, terwijl de mogelijk heid wordt bestudeerd het ook aan t( brengen op andere, nog te bouwen wo ningen. Het nagekomen voorstel, namelijk om ter realisering van het plan West een woning met bedrijfsgebouwen en ondergrond aan te kopen van de tuinder J. Hollebek en bovendien een tweetal percelen tuin grond uit erfpacht te nemen, leverde een korte discussie op. Het vrouwelijk raadslid, mevrouw H. Folkersma-Staal (p.v.d.a.) zei daar over nare geruchten te hebben ver nomen. „Er staat een warenhuis op CSlot van pagina 1) tig jaar in Nederland en dus ook een vochtiger seizoen in de omringen de landen in zeer grote delen van Europa tot recordopbrengsten leidt. Geen terugloop Gaf Nederland doorgaans de toon aan bij de aardappelexport, eind vorig jaar en begin dit jaar kwamen de aard appelen met wagonladingen over onze grenzen het land binnen. En dat heeft de boer voor zijn prijs gewe ten. Heeft dit nu tot gevolg, dat het areaal aardappelen dit jaar zal te ruglopen De algemene indruk is dat het niet veel zal zijn. De boer heeft de oorzaak van de lage prijs duidelijk onderkend. Met was niet een gevolg van de totale oppervlakte. Topoogaten in het buitenland bepaal den do prijs. En daarop kan men nooit bedacht zijn. Wel is op het Een model uit de dinsdag in hotel „De Korenbeurs" te Sluis vertoonde show van Franse haute-couture- modeUen die vervaardigd -ivaren van de nieuwste ,J3oussac"-stoffen. De foto toont een marineblauwe japon, bedrukt met witte bloemen. In het voorpand is een contrasterende wit te punt verwerkt. De mannequin draagt hierbij witte accessoires alsmede een witte corsage. (Foto P.Z.C ogenblik bij de teelt van aardappelen een duidelijke verschuiving van de zwaardere naar de lichtere gronden waar te nemn. De zware grond geeft te veel risico's. Vooral bij de huidige mechanisatie. En dat risico 1963 heeft het geleerd! durft de Zeeuw se boer niet meer zo goed aan. Wat over de prijs van de aardappelen gezegd kan worden, geldt ook voor die van uien. Nederland had behoor lijke uienopbrengsten, maar die had den de landen rondom ons waar op de export normaal is gericht ook. In de afgelopen 25 Jaar heeft de export van plantuitjcs van Zee land uit een belangrijke plaats op de Internationale markt verworven. Het ging naar tal van landen, in een waaier om Nederland getrokken. Maar op het ogenblik beweegt de handel zich in omgekeerde richting. Tot uit Griekenland toe krijgt Neder land plantuien aangeboden. De han delaren zitten nog met grote hoeveel heden inlands- en buitenlands poot- goed en pogen dat door koppelver koop kwijt te raken. Veel za.1 de uitenproduktie ln Zeeland over 1964 niet teruglopen. De boer heeft zijn pootgoed immers al in huis. Bieten En dan de bieten. Veel is er in de afgelopen maanden over gesproken. De prijs is met een tientje naar boven gegaan en op een niveau van 65 per ton gekomen. Voor een deel om de gestegen kostprijs op te vangen. Aan de andere kant om de schaar ste aan suiker op de wereldmarkt door stimulering van de teelt te hel pen opheffen. Aan het begin van een nieuwe zaaiperiode is er nu in Zee land deze vraag: zal het areaal gro ter worden? Wie in de praktijk van de boer luistert, verneemt van de grotere bedrijven de indruk, dat de oppervlakte wel gelijk zal blijven. Op de gezinsbedrijven verwacht men hier en daar een grotere oppervlakte bieten, een stijging tussen vijf tien procent. Het lijkt er op. dat het graszaad, de uitzaai voor 1965, voor de toekomst meer perspectief in Zeeland biedt. Ook de weiden zyn de winter goed doorgekomen. Ze hebben op tijd een buitje gehad. Er is goed gezaaid. De Zeeuwse akkerbouw heeft op verschillend gebied een hoopgeven de „inzet" achter de rug. Met ieder ander wacht men nu in spanning wat lente en zomer zullen bren gen Een aantal Amerikaanse leerlingen van Nederlandse middelbare scholen zal in de week van 2 tot en met 5 april a.s. een bezoek aan Zeeland brengen. Het gaat hier om een aantal leerlingen, dat in het kader van de uitwisseling, geor ganiseerd door de American Field Ser vice, gedurende enige maanden in Ne derland verblyft. Het programma voor de eerste dag, don derdag 2 april, vermeldt een excursie naar hei Haringvlietproject. vanwaar do leerlingen naar Middelburg vertrekken Daar ls er van 5 tot 6 uur een samen komst op de Markt, waarbij de Ameri kaanse jongeren hun gastfamilies ont moeten. Op vrijdag 3 april luidt het programma bezoek aan de Kon Mij „De Schelde" te Vlissingen; lunch met de Rotary in Goes; bezichtiging van de brug over de Oosterschelde; avondmaaltijd bij families van de Lions' Club in Goes en tot slot een feestavond in Goes met de kinderen uit Lions' Club families. Voor zaterdag 4 april is er een ontvangst in het stadhuis te Middelburg door de burgemeester, 's Avonds maken de leer lingen een wandeling door Veere en kunnen zij van een speciaal beiaardcon cert genieten. Tot slot ls er een mossel maaltijd in de kelder van de „Struys". De volgende dag vertrekken dc leerlin gen weer. die grond, dat niet van Hollebek doch van een ander is", zo wist zij te ver tellen. „Wilt U zich niet tot geruchten, doch tot het agendapunt bepalen", zei burgemeester Van Dijke haar, waarna hij het woord gaf aan wethouder Van Bendegem. Die zette uiteen, dat de grond vroe ger van de gemeente Axel is geweest, die dat nu graag terug wil hebben om het uitbreidingsplan te kunnen realise ren. Nu staat er evenwel een waren huis op en een groentekas. Voor de kas behoeven geen verplaatsingskosten te worden betaald, omdat zulks is neerge legd in een contract. „Wat ik duidelijk wil stellen is dit", al dus de heer Van Bendegem, „dat wij met niemand anders hebben te maken dan met de heer Hollebek zelf. Zeker niet met ruzie zoekende mensen, die blijkbaar trachten, raadsleden op te stoken tegen het college van b. en w.", zo voegde hij in toe. „De schadevergoedingscom missie is tot een bedrag van ongeveer honderdduizend gulden gekomen". Zo besloot de heer Van Bendegem. Verder besloot de raad een perceeltje grond te verkopen aan de P.Z.E.M. voor de bouw van een transformatorstation, tot aankoop van een tweetal percelen voor sanerings- en reconstructiedoelein den en tot wijziging van de verordening op het gemeentelijk gasbedrijf. Een be drag van 2600 trok de raad uit voor verwarming en verlichting van het mu seum „De Axelse Boerenkamer". de rondvraag vroeg mevrouw Fol- kcrsma-Staal, hoever men staat met de planen voor het gymnastieklokaal aan de Marijkeschool. terwijl de heer Oggel soortgelijke inlichtingen vroeg over verbetering van de weg Axel-Hulst. De ze vragen zullen schriftelijk worden be antwoord. De raad van beheer van de N.V. ex- ploitatieinaatschappjj „Zeebad Breskens" heeft tijdens een dinsdag in „Het Wa pen van Breskens" gehouden buitenge wone algemene vergadering van aan deelhouders toestemming gekregen, het aandelenkapitaal uit te breiden met 50.000. De voorzitter, de heer J. Carels, kon naast een groot aantal aandeelhouders burgemeester J. Eekhout van Breskens welkom heten. In zijn openingswoord zei hy onder meer, dat 1963 tën opzichte van het aantal overnachtingen op het kampeerterrein een toename van meer dan honderd procent te zien heeft ge geven. Er bestaan grote plannen voor uitbreiding van de accommodatie op dit terrein, plannen die onder meer voor zien in de bouw van een recreatiegebouw met kamp winkel en ontvangstcentrum en een complex toiletten. Ook de elek trische verlichting zal worden uitge breid. Bij de raad van beheer zijn klachten binnengekomen over de exploitatie van de stranden, die door derden geschiedt Er ligt veel vuil, dat door de getyde- bewegingen wordt aangevoerd. „De raad van beheer zal trachten" zo deelde de voorzitter mee, „de stranoen te reinigen en zuiver te houden". In december 1963 is er machtiging ver» leend om maximaal 10.000 aan aan delen uit te geven. Dit is inmiddels ge beurd en ten gevolge van een door de raad van beheer gevoerde actie liggen er nog aanvragen te wachten. „Om onze plannen te kunnen realiseren, hebben wij opnieuw machtiging van de vergadering nodig om het aandelenkapitaal uit te breiden", aldus de heer Carels. Vanuit de vergadering kwam een voor stel om dan nu maar machtiging tot 50.000 te verlenen, met de restrictie dat voorkomen moet worden, dat al te grote hoeveelheden aandelen in één band komen. Met 175 stemmen vóór kreeg dit voorstel het fiat van de aandeelhouders. Achter de Gevangentoren op de Vlis singse Boulevard De Ruyter is dinsdag avond laat een Duitse automobilist met zijn auto in een bocht geslipt en tegen een muur gereden. De automobilist werd licht aan een been gewond. Zijn auto werd zwaar beschadigd. De Duitser, I. II. W., opvarende van een in de Vlissing se haven liggend Duits schip, had de auto van familie in Duitsland geleend, bjj wie hy zijn verlof had doorgebracht. Het ongeval gebeurde om kwart over elf. De Duitse zeeman reed in de auto van de Boulevard De Ruyter in de rich ting van de Gevangentoren en slipte op het natte wegdek. Voor zijn verwonding hoefde hij zich niet onder dokterbehan deling te stellen. Korpschef Terneuzen vordert onderzoek rij geschiktheid Dc gemeentepolitie van Terneuzen heeft in de nacht van maandag op dinsdag iemand aangehouden, die onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurde. Aangezien deze persoon reeds vyfmaal eerder een proces-verbaal voor dezelfde overtreding heeft gekregen, besloot dc inspecteur-korpschef gebruik te maken van de mogelijkheid die artikel 18 van de Wegenverkeerswet biedt. Deze moge lijkheid bestaat uit het instellen van een vordering om te doen onderzoeken of iemand wel geschikt is om een rijbe wijs te bezitten. Het onderzoek dient te worden ingesteld door een geneeskundige van het centraal bureau voor de afgifte van rijvaardig heidsbewijzen. Hel gebeurt sporadisch, dat van deze mogelijkheid gebruik wordt gemaakt. ,Maar". zo vertelde inspecteur D. van Ooijcn ons, „het komt ook niet zo vaak voor, dat iemand zes processen- erbaal krijgt wegens het rijden onder invloed". VERANDERLIJKE BEWOLKING Veranderlijke bewolking met af en toe enige regen of enkele buien. Zwakke, later overwegend matige wind, op dc meeste plaatsen uit westelijke richtin gen. Dezelfde temperaturen als gisteren, of iets lagere. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2